Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,341. až 2,355. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860598
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčata!

    Tak v noci to bylo vše dobrý a od rána zase „vesele“ všichni kašleme. Je to síla. Jestli mi zítra nebude líp, asi vážně zajedu k obvoďákovi ať mě poslechne, jesti mi to nějak nadmíru nepíská na průduškách. Danulka je na tom stejně, o manželovi ani nemluvím. Jak jsme se rychle zbavily s Dančou té zvýšené teploty tak kašel se nás tedy drží jako klíště.

    Ráno jsme zvládli vyřídit na úřadě papírování ohledně pozemku, teď si odpočineme a odpoledne ještě do školy kvůli zápisu. Budeme tam jako pěkní „tuberáci“ ach jo.

    Jinak jsem včera zapomněla napsat, že Dr. při kontrole na UTZ mi říkal, že odhadem, pokud bude mimčo růst jako doteď tak bude asi kopírovat váhu Danči, když se narodila – tedy něco kolem 3,5-4kg – Danulka měla 3,75kg.
    No a při tom UTZ vyšetření bylo miminko krásně otočené jak by to bylo fajn u porodu, tedy už hlavičkou pěkně dole, ale Dr. mě upozornil, že to ještě nemusí být jeho konečná poloha (tak jak to tu řešíte kolem toho 30.týdne tak to je ještě vskutku moc brzy – já byla včera 32+5/33+2tt dle UTZ. Je fakt, že kolikrát během dne se mimčo ještě pěkně otáčí, je to až bolestivé když dloubne někam kde je to asi u nějakého orgánu uvnitř tak se až zarazím. No já už si tak nějak myslela, že když se v tomto týdnu už takhle mimi hoví že už to tak je až do konce a ono ne.
    No uvidíme za 3 týdny další poradna.

    Rybízku po neděli jdu na odběr krve – kvůli krevnímu obrazu a doufám, že také nebudu mít zkreslnené výsledky těmi léky. Ale oni asi půjdou po tom, zda máme dost železa apod. takže to by nemělo snad ovlivňovat to, že se teď léčíme z nachlazení.

    Kamarádka Lucka mi psala, že její kamarádce se předevčírem narodily dvojčátka – holčičky Linduška a Klárka. Tak musí být asi zase Lucce ouvej, když si vzpomene na osud Kubíčka:o(((:'( .
    Ale teď má rozjetý nějaký projekt, ještě mi přesně neřekla o co se jedná, asi nějaká práce z domova aby zaměstnala hlavu jak říká a tak jí to moc přeju aby jí to dopadlo. Ona je hrozně akční, na to, že prvorozenýmu Kryštůfkovi budou v květnu 2 roky a malé Julince běží 4.měsíc tak toho až neuvěřitelně moc stíhá (plete na zakázku svetříky, šály, ponožtičky, rukavice, prodává Dedru, roznáší letáky). Já vždy zírám jak to prostě může stíhat. Tedy s těmi letáky jí částečně asi pomáhá i manžel, on je cesťák tak si práci – tedy dobu tak nějak řídí sám a některé dny má úplně free. No stejně je obdivuju jak to zvládají.

    Tak já jdu taky na chvilku odpočívat, opatrujte se a ať se všichni které nás to sužuje vyléčíme co nejdříve abychom nabraly sílu na ten finiš:) !

    #860599
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Neščtu nezvládam.Je mi čím dál tím hůř ,Bolí mě celej člověk.Nejvíc klouby a v noci se přidala i bolest všech zubů tak sem nemohla od bolesti spát:S .Dokonce se mi přidali i teploty a to na ně netrpim.Láduju se paralenem tak se děsně potim.Dokonce sem musela vyměnit i peřinu jak se mi ji podařino propotit.Alespoň dcera už se cejtí líp.Ta si v noci stěžovala na velký pocení a že kvůli tomu nemůže spát.No ale jak je vidět pomohlo jí to,teploty už nemá a kašel se jí už taky zlepšil.Je hodná teď když už jí je líp tak chodí pořád za mnou a ptá se jak mi je a jestli něco nepotřebuju.Zahnala sem jí zpátky do postele že se jí to může vrátit.Jedinej kdo v tý naší domácnosti zůstal zdravej je Kuba a tak pendluje od jedný k druhý a dělá nám na střídačku společnost.Hafuša muj zlatej cejtí že nám neni dobře.Zkusim dospat to co sem v noci nezvládla.Holky držte se a hlavně zdravíčko.

    #860600
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy.

    Tak jsem si volala k dr., jestli neodložíme ty testy z krve ve 30. týdnu a i přesto, že už jsem 33+0, řekla, že radši jo, že by tam mohly být zvýšené leukocyty, tak jsem přeobjednaná na příští úterý. Rovnou jsem jí řekla, že na mě magnesko moc nezabírá a že mi tvrdne břicho tak nějak celý den, cca po 25 minutách dneska. Tak se na to moc netvářila, mám zvýšit dávku ještě o 2 tbl. tak teda 4x 2 tbl. denně a snad vydržím do úterý, než tam půjdu a hlavně uvidím, jestli bude nějaká změna nebo ne. Říkala, že mě pošle pravděpdobně okamžitě na monitor do porodnice. Tak si ten zážitek prožiju už příští týden, moc se těším, jelikož mě to vždycky dostane, když slyším ten tlukot!! :'( Kdybych tam byla sama, tak to asi probulím 😀 Jen doufám, že tam nebudu jezdit tak často, jak se pak chodí od 38. týdne klasicky, přece to mám docela dost daleko.. cca 30 km a jedzit tam co tři dny, by se mě moc nechtělo.. :S
    Leni, díky za popis kočičícho hřbetu, budu zkoušet 🙂 Hlavička je stále evidentně nahoře, tu nahmatám krásně 🙂 Mimi má záda bohužel právě asi na pravé straně Aspoň tam se to při ztvrdnutí břicha vždykcy nejvíc vyboulí… chjo.. to mám teda vyhlídky, ale císaře mi naštěstí dr. nějak nenabízí, dá se přeci porodit i koncem pánevním, nebo máš nějaké další potíže? Dneska jsem vařila právě česnečku, musíme ty potvory z těla vyhnat!! 😀
    Májo, už jsem poslusně doktorce zavolala a psala jsem to výše…na FB ti odpovím odpoledne nebo večer..
    Cucaracho, léky prý ani tak neva, jako ty leukocyty.. Jinak už jsem 33+0, ale když i ty jdeš příští týden, tak to asi fakt neva 🙂 jen ta poloha..
    Všem brzké uzdravení!!! 🙂

    #860601
    Anonym
    Host

    Rybízku, promiň, ale postup tvé lékařky se mi moc nezdá….Proč tě nepozvala na prohlídku, neudělala cervikometrii atd? Příštup když nezabírá magnézko zvýšíme jeho dávky mi přijde divný.

    #860602
    Anonym
    Host

    Ahojky spolutěhulky,

    tak se hlásím z marodného lóže … jsem na tom asi stejně jako Evik, takže plně chápu jak Ti je, mě už dělá problém dojít i na wc 🙁 … cítím snad každou kost v těle hlavně ty stehení … takže nejen klouby, dnes jsem nebyla schopná ani uvařit celý oběd, takže jsem jen oloupala brambory a stočila vinné klobásy, zbytek musel dodělat Aleš … padla jsem na gauč vysílením, přikryla se a usnula na 2 hodiny, mezitím se Aleš najedl a šel nakoupit … já ještě nejedla, jen jsem snídala jeden jogurt a teď odpoledne jsem si dala makový šáteček – vinnou klobásu s kaší bych asi nedala … jsem vyčerpaná a nemám chuť k jídlu …
    Samozřejmě mě ta těplota neminula … prvně jak jsme si s Cucou psali na FB, tak byla 37,5 … a během hoďky vyšplhala na 38,1 … takže jsem okamžitě zobla paralen … a též jsem propotila postel … ale je fakt že se mi udělala za 2 hoďky lépe … dnes už teplotu nemám … UFFFF ….
    Docela jsme mi dali Cuco a Rybízku s tou krví, mě čeká v pondělí odběry – ani nevím na co, ale bude mi jí brát v 15.30 a odesílat jí až druhý den ráno – prý to nevadí, prý je to jen na něco, tak při odběru musím říct sestřičce, že jsem 2x za sebou prodělala chřipajznu :-((((

    Rybízku – jak tu píšeš, že nahmatáš hlavičku malé … jéééé to je hezké, já vůbec 🙁 teď nemám ponětí jak je tam uložená … protože kolikrát do dne tam dělá šílené přemety, že se musím zastavit a prodýchat to, než se sklidní, docela bolestivé … ale cítím furt šimrání v pravém boku … ale jen šimrání – takže že by ručičky ??? … nevím …
    Jinak jak psala Maja – přístup tvé lékařky se mi též nelíbí … já už bych dávno byla v nemocnici … a vůbec by se semnou dr. nemazlila … jakmile nezabere magnesko 3×1 tableta tak čus a jedeš … nehledě na to, že Ti to bříško tvrdne FURT !!!! a ty stahy dělohy … no žádná výhra holka zlatá … neznám to … ale též jsem četla že stahy dělohy – např. při sexu – orgazmu jsou pro miminko skvělé a navíc jim to dodává hormon štěstí … :o)

    Leni docela jsem se zasmála, jak jsi psala, že nechceš poučovat – jen poučuj i když to máš jen vyčtené … já též čekám prvního Prcka … a též to mám jen vyčtené, nebo to co znám od kamarádek, nebo naší Renaty … takže určo juuuu … od toho tu ta diskuse je, abychom si pomáhali :o) …

    Cuco – koukám, že to na Vás opět hezky huplo, co ??? ten kašel … včera jsi mi psala, že je ti podstatně lépe … :-((( … no hnus tohle období, už se bojím otevírat i okna, i když větrat musím, kord, když to tu zadýchám bacilama … No dnes jsem se přestěhovala do obýváku a nechám ložnici Alešovi, má noční, takže si teď šel lehnout, aby se aspoň trochu prospal … ráno spal jen do 10 hod a já abych mu to tam nezafuněla bacilama, jak ráno přijde z worku … mě bude v obýváku lépe … velká TV – větší prostor na ležení … a pod sebou 3 deky, abych nepropotila i gauč 🙁 …

    No jdu si dát vitamínovou bombu … Aleš mi připravil v odšťavňovači … mandarinky, pomeranče, grepy a mrkev – šťávičku … kyselé jako sfiňa teda … ale musím to dát – do zítra budu mít plnou pusu aftů, nebo mi vezme žáha, která už mě nechytla 8 dnů … ťuk ťuk ťuk …

    Zatím papa a hezký zbytek večera, možná ještě nakouknu … vy marůdci – hodně sil … a miminkám pohodičku …

    #860603
    Anonym
    Host

    To je tedy síla, koukám Evík, Rybízek a Šárka všechny jsme takhle víc marod:'( .
    Já se vážně cítím líp než v pondělí, prostě mě berou jen záchvaty kašle, jinak funguju už normálně.
    Kašleme doma trojhlasně, je to až komické.

    Já mám jít na krev – ale můžu si vybrat jakýkoliv den v týdnu, jelikož mě sestra nenabírá (Dr. má poradnu jen ve středu navečer), takže já půjdu až se budu cítit úplně fit tak některý den zajedu do nemocnice do gyn.ambulance tam mě sestra nabere a odnesu si to do laborky. A budu taky už 34.tt tak asi týden sem týden tam, na tom tolik nesejde, jen je dobrý aby se ten krevní obraz věděl aby se třeba dodalo železo kdyby ho bylo moc málo…já jsem se nějak ani nepídila proč se tenhle odběr vlastně dělá.

    Holky držte se, bude určo líp!
    Rybízku je mi moc líto, že kromě té virozy ještě navíc takhle zlobí to tvrdnutí bříška (podle mne už to zvýšení hořčíku nějak pozitivně ani neovlivní), jak se k tomu postavila ta Tvoje gynekoložka to je mi tedy taky záhadou – co takhle zajet do nemocnice? Ten monitor asi bude zapotřebí provést, aby se vědělo co na to malá v bříšku. Tak na Tebe moc myslím, aby se něco pořešilo a hlavně aby to k něčemu už vedlo a byly jste holky obě v pořádku!!!

    Tak jdu si dát další čajík, koupnu Danču a pak budeme sledovat Prostřeno! (včera nám to nějak uniklo-já byla v poradně a manžel s Dančou na mě čekali u dědy, on bydlí kousek od mého gynekologa). Pěkný večer a bacily ať vypotíte a je zase o šmrnc všem marůdkům lépe!!!

    #860604
    Anonym
    Host

    Holčiny moje nemocné, ať jste brzo zdravé. Na to, s kolika nemocnými jsem se za celou dobu potkala v rodině a tak různě, tak jsem neměla ani sebemenší rýmu. A to se se mnou Nicolas s tou virozou a 40 teplotama furt ňuchňal.
    Šaryku, to je teda náhodička s tím druhým miminkem. My jsme u nás v rodině teď 3 těhotné. Moje sestřenice bude mít v květnu a přítelkyně od bratrance v červenci. Takže máme letos teda velkou úrodu miminek.
    Jity, to čekání u té tvé doktorky je teda děs. Copak to nejde líp naobjednat?
    Veveríku, to je pěknej fusáček. Já mám přímo jako zavinovačku fleecovou.
    Mišutka je taky furt prdýlkou dolů. Ale tak nepředpokládám, že to bude záležitost blízkých dnů. Může se otočit ještě za pár týdnů. A to už zas obřík přibral. 😀 No jsem zvědavá, jak dopadneme.
    Rybízku, to dvd se jmenuje jen Cvičení v těhotenství. Nic víc tam není. Některý cviky už necvičím, jsou pro mě nepohodlné. No a ty kočičí hřbety jsou klasický kočičí hřbety. Už jsem někde psala, nevím kde… že v Brně se rodí koncem pánevním do 3,5 kg a pokud je to možné a maminka si to přeje, používá se epidurál. Jinde se tím prý moc nezaobírají a všechny ženou na císař, v Brně až nad ty 3,5 kg. Ptala jsem se na to v úterý PA na kurzu. V úterý se na dalším dohodnu s mou doktorkou. Vlašín říkal, že bych pak měla asi v 35 týdnu začít chodit do porodnice, aby mimčo sledovali. I tak se mi ten přirozený porod moc nezamlouvá, protože se může dost ublížit miminku. Nickovi zlomili klíční kost, když tahali už silou a to byl hlavičkou dolů, pak musel mít přišpendlenou ručičku k podložce a to měl ještě žloutenku a ty čtverečky gázy na očičkách. :'( Hotovej lazárek.
    Šáry, jo ta hlavička je srandovní. Já jsem právě myslela, že je to zadeček, je to takový velký kulatý. Tak aspoň teď vím, po čem ji hladím. 🙂 A Tom ví, kam má šeptat do ouška.

    #860605
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkný večer těhulky!

    Tak jsme zase doma:) Na cestách bylo dobře, ale je fakt,že jak nejsem zvyklá,tak jsem byla docela už včera utahaná a taky se znova začínaly víc ozývat ty záda,tak jsem si říkala,že je dobře,že mě s tím nechaly doma a nemusím se nikde trápit
    Z Ikey jsme dovezli skříň(teda mírama spíš skříňku:) …je jen 37 hluboká a 50 široká,ale zdálo se mi to výhodnějšá a praktičtější než mít nějakou komodu, hlavně do toho prostoru, co máme:) a pak jsme ještě narazily na koberec,takobý ten s chlupy a krásná jarná zelená,už se těším,až tam bude v pokoji zářit:)

    Teda holky, vy jste si ty bacily vybraly:( dfoufám,že užý vás to brzo opustí, musí to být síla…člověku je špatně,když je na to sám a když takhle ještě „živíte“ další tělíčko,tak to musí být ještě pro organismus náročnější.
    Přečetla jsem všechno,ale bylo toho dost,takže si zase moc nepamatuju,na co reagovat…klasika…
    K Paralenu – když mě dost bolely záda,tak mi taky říkali,že si můžu vzít paralen, takže když to člověk nejí mraky,může se použít.

    S dekama jste mě taky překvapily,ale když je v zavinovačce,tak nepotřebuje veztak nějakou teplou deku – teda u nás určitě ne,máme doma teplo. Takže bude stačit jen nějaká ta tenká.

    Rybízku,jsem zvědavá,jak to dopadne s tím tvrdnutím bříška u tebe…když se na to moc netváří,tak to asi není úplně OK,ale nechápu,proč tě teda někam nepošle na ten monitor nebo na nějakou větší kontrolu. Ne že bych tě chtěla strašit, spíš abys věděla,že je všechno v pořádku, nebo co s tím a proč to je.

    Vítám novou těhulku! Pěkně tu užívej s náma! 🙂

    Jste dobrý holky, že chatuje na FB takhle po večerech…! Hlavně když přijdete na něco zásadního,tak t osem transformujte:D 😀

    Já jdu na ultrazvuk příští týden, už se těším a jsem zvědavá,jak je malá natočená. I když jak říkáte,to nemusá vůbec nic ještě znamenat.
    Ale říkám si, že i kdyby musel být nakonec císař,tak já z toho strach nemám,takže by to bylo v pohodě a nebyla by to pro mě katastrofa.

    A gratuluju příbuzných k těhotenství, je to krása a ještě,když se někomu zadaří po delší době, to musí být ještě větší radost!

    Krásný večer, za chvíli Ordinace:)

    #860606
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jooo a jinak ještě musím říct, protože z toho mám radost, že na cestách jsem právě viděla kamarádky a i příbuzné – tchýni a švagra s manželkou…takže jsem měla radost,že jsme se zase dostali někam jinam a viděla jsem lidičky,které jsem dlouho neviděla a vůbec…znáte to,prostě vidět kamarádky je fajn a tady v Ostrově mám pořádně jen jednu,takže to bylo osvěženíčko před porodem…do tý doby už to na cesty na Prahy nevypadá.
    To jen tak,že mě to potěšilo,tak abyste věděly, proč se mi tam vlastně líbilo:)

    #860607
    Anonym
    Host

    Dobry vecer maminky,
    predem diky za recept cucaracho!!! babovku jsem pekla nakonec az ted, tak se tesim az ochutnam.
    .
    ja byla dnes na zubnim, vse mam ok, jen me trochu nakrkla zubarka, kdyz se divila, ze jsem zase tehotna a ze ti chlapi jsou ted takovi nestali a cimdal horsi a ze jsem odvazna mit dve deti!!! teda na takove reci jsem fakt zvedava!!!! no nenastvalo by vas to???

    byla jsem se pak kouknou v CA na mini oblecky jeste si koupila par tricek s velkym brichem, abych mela v cem chodit =) tak jsem si udelala radost =)
    ale jsem nejaka znavena z toho nakupovani…

    rybizku, s tim tvrdnutim, pujdes do porodnice do Bohunic? na monitor? taky mi prijde divny jen zvysovat davku, aniz by Te Dr.videla..

    preji hezky vecer a vsem nemocnym brke uzdraveni!

    #860608
    Anonym
    Host

    Teda, to bych měnila hned zubařku:-) Asi neměla ten nejlepší den….

    #860609
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky, díky za ohlasy k tvrdnutí bříška. No taky mě to docela hlodá, navíc víkend před námi že! Chjooo, doufám, že to dám do toho úterka. Kdoví jak to vnímá malá. Co cítím já, tak že vždycky aspoň 15 min. šťuká a nejmíň tak 3x za den! 😀 A polohu nahamtávám stále stejnou. A taky dneska sleduju, jak se sleduju 😀 , že strašně málo spí, cítím ji téměř celé odpolko a podvečer kopat, až na malé pauzy, tak doufám, že to nebude nespavec, nebo že ji nezneklidňuje to tvrdnutí :S Možná teď, když se na to dívám zpětně, tak mě mrzí, že mě dr. nepozvala hned zítra k ní (i bez odběru) a následně na monitor! Aspoň bych na to nemusela celej víkend myslet! Ale možná nechtěla, když jsem jí řekla, že doléčuji z chřipky.. Těžko říct, teď nad tím přemýšlím. U Karolínky jsem měla i injekce magneska. Nevím, prčo už mi je teď nedala. A když jsem chodila na monitor, tak tak to tvrdnutí bylo vidět na grafu a sestřičky si dělaly srandu, že je to nad stovku, už jako k porodu 😀 No a nic, rodila jsem ve 42. týdnu a za velkýho snažení dokotrů nakonec!! Porod vyvolávanej na třikrát, neotevírala jsem se a ještě mi museli pichnout vodu a pak to teprve šlo samo.. hlavně, že se milá děloha tak dloho doředu trénuje!
    Baru, ty jdeš teda na Obilňák?
    Hruštičko, to je super, že sis udělala radost! My máme pro malou na hraní ten koberec chlupáč ve smetanové barvě a jsme spokojení, ale z Europa mobelu tuším.. Ordinace dobrá že?
    Lennycko, já se do C&A chystám asi v to úterý.. neměli nějaký slevičky na miminka? Asi budu muset pořídit nějakou tu tenkou kombinézku, či oteplený malý kabátek s kalhotama na cestu z porodnice. Láká mě najká smetanová barvička 🙂
    Šárko a Jituš, brzy se uzdravte holky, naše :o) Mě už je dobře, ťuk ťuk, taky jsem nebyla týden venku a už mi to leze na mozek!!! Zítra už půjdem na chvilku, jeslti bude hezky. Musím i na poštu vybrat peníze a nakoupit. Já jsem ten typ „venkovní“ a zavřít mě doma je něco jako mě ubrat kyslík! Už se tak těším na jaro, až budeme dělat zahrádku a dávat zase ranní kávičku v pergole na zahradě, už i s maličkou beruškou 🙂 Karolínka se zatím chová moc pěkně, chytá mě za bčích a tulí se, občas, jak říká, ségru zlobí (pichá do pupíku a říká: Pik pik 😀 ) Je to moc milý, tak jsem zvědavá na situaci potom.. Myslím, že druhoročky tady máte spíš větší věkové rozdíly mezi dětma, nebo zase menší, to ty děti zase jinak vnímají, to jim je ještě skoro jedno, žádná sourozenecká rivalita není. Ale ty tři roky, no nevím nevím, aby to nebyl nejhorší rozestup! 🙁
    Holky, co říkáte na tuto kosmetiku? Dneska jsem viděla reklamu v Mamince.

    http://www.lekarna.cz/shop.php?txt_search=cutis+help&action=search

    #860610
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Tak u nás počasí tedy hnus fialový vskutku – inverze, snad i pršelo. Ještě že se dnes nikam nechystám!
    Spaly jsme opět docela slušně, probuzení až v 5 ráno na pití a pak jsme ještě do 7.15 dochrupkaly.
    Danča hned od probuzení zase kašle v jednom kuse, manžel jel na nákup tak se staví i v lékárně pro nový sirup Robittusin, tak doufejme to zabere už! Já si budu dělat cibulový čaj, večer jsem vypila hrnec a cítím že je to lepší s odkašláváním.
    Dnes udělám k obědu asi pár bramboráků a možná upeču taky šlehačkovou bábovku, zítra vezmeme k manželovým rodičům, bude oslava. Sice se mi tam moc nechce, když nám s Dančou ještě není úplně fajn, ale manžel to ve středu domluvil, když jsem byla v poradně tak se nedá nic dělat. Někdy mi přijde že vyjde vstříc spíš svý mamce a babičce než by se poptal mě, ale co nadělám. Hádat se mi s ním opravdu nechce, já to teď s hormonama nějak nevydržím a začnu hned být lítostivka tak to tam pár hodinek snad přežijeme. V neděli zase budu odpočívat.
    Abyste věděly, první měla ve středu narozeniny babička, v neděli má tchyně a př. středu manžel, mají to hezky za sebou. A ta babička ještě navíc i svátek. Tak se to vždy spojí v jednu oslavu. Naštěstí to nebude zítra u nás, nestihla bych ani uklidit a připravit pohoštění, jak se vše motá kolem kurýrování tak jde domácnost stranou. Uvařím, ale jinak to je taky na stavu bytu vidět.

    Rybízku, dívala jsem se na ten odkaz, co jsi sem vkládala, tuto kosmetiku vůbec nemám zkušenost, jen s Cannadermem (dětská řada je Robátko), též je to konopná. Ta by měla být spíš asi na pokožku, která má nějaké potíže – kamarádka používá u prcků, když mají suchá exematická místa. nevím zda jsi to myslela jako pro Karolínku nebo spíš miminko.
    Já u mimča budu nejprve používat ten Atok a Weledu a až pokud by mělo mimčo nějaký problém, tak bych šla do speciální řady kosmetiky.
    Jinak jak jste tu psaly některá že máte už pořízený Sudocrem, tak jsem ho poradila kamarádce Lucce pro Julinku, min. týden měla opruzený zadeček a krásně se jí zhojil, ani k Dr. nešla. TAk děkuji za tip, asi taky pořídím až se mimi narodí, tak kdyby byl problémek s opruzeninkou.
    Ona kamarádka zkusila Bepanthen, Rybilku a vůbec se to nelepšilo. Tak našla po mé zprávičce nějaké vzorečky, co dostala na VZP nebo v porodnici a opravdu ten Sudocrem krásně a rychle pomohl. Já to neznala, jen jsem si vzpomněla, že jste o něm tady některé psaly. Tak ještě jednou díky za tip:) !

    Jak jste tu řešily ještě tu polohu miminek – jako že ještě není mimi otočené, tak na rodině.cz tam zase už spousta maminek má mimi otočené hlavičkou dolů (jsou většinou kolem 30.týdne) a spoléhají, že už tak mimčo zůstane. Nějak mi to nesedí s tím co mi tedy říkal ve středu můj doktor, je na to asi hodně názorů. Já tedy cítím jen jak se mimi stále hodně vrtí, dělá kotrmelce, jak mě lechtají ručičky a občas u pupku vyskočí chodidélko. TAkže já se tím teď ještě opravdu nebudu zabývat, uvidíme při příští poradně za 3 týdny, to budu konec 36.tt.
    Dnes si uvařím poprvé maliníkový čaj.

    Děvčátka opatrujte se, pěkný pátek i přes to podmračený počasí paaaa

    #860611
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,

    dobré ránko přeji! Teda, ty bacily nám tu fakt řádí 🙁 Mně bylo včera taky mizerně, rýma a bolest v krku a bolely mě uzliny, tak jsem spala s šátkem kolem krku namočeným ve slivovici a je to trochu lepší. Jen mi je hodně líto, že jsem včera nevyužila toho sluníčka, netroufla jsem si jít včera ven a dnes už je tu pěkně škaredě :S A předpověď nic moc, teď se zas chvíli slunka nedočkáme… taky jsem hodně venkovní typ, hlavně teď po zimě mě to teda při sluníčku opravdu mocně táhne ven 🙂 Rybízku, to je úžasná pohodička, takové ranní kafe na zahradě na terase:P Už se taky moc těším! Jo, a s tím porodem – můj dr. říkal, že i koncem pánevním lze samozřejmě rodit přirozeně, ale že se tomu spíš vyhýbají u těch větších dětí, jak tady holky psaly, a taky u prvorodiček – což je můj případ. Jiné problémy nemám.
    Pobavilo mě, jak zkoumáme, kde mají miminka kterou část těla 🙂 Já to teda moc nepoznám, ale cítím v jednom místě něco většího kulatého tvrdšího, tak to považuji za hlavičku… Teď mi ale kamarádka říkala, že to může být i zadeček 😀 Každopádně nejvíc pohybů cítím dole, tak to bude asi kopání nožkami. Naše mimi je spíše klidné možná až líné, pohyby sice cítím, ale jen občas, párkrát za den a ne nijak intenzivní. I když párkrát už to i bolestivé bylo. Ptala jsem se i dr., prý je to hodně individuální a záleží i na velikosti dělohy a jiných věcech. No možná mi to trochu izoluje tuková vrstva na bříšku, nějakou tam rozhodně mám 🙁
    Holky, hlavně ať už všechny nemocné konečně opustí ty bacily! Teď má zas mrznout, tak snad je to aspoň zlikviduje a ustanou ty epidemie! Krásný den 🙂
    Lenka

    #860612
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    Jity, koukám, že jsi taky takový spíš ranní typ. Ono to asi s Daňulkou a vaším společným nachlazením ani jinak moc nejde. U nás je taky hnusně :'( Chtěla jsem Ti napsat jako ostatní holky, že vás moc obdivuji, jak pěkně zvládáte Dančin handicap ohledně sluchu a vůbec, jak jste se k tomu hezky postavili a bojujete… Ještě že ten kochleární implantát existuje! Už jsem o něm slyšela, ale nikdy jsem se s tím zatím nesetkala v praxi, osobně. A díky za tip na krém, v předchozí diskuzi jsem to přehlédla. Nám v porodnici doporučovali Bepanthen a i kamarádka si ho chválí, ale určitě každému zabírá něco jiného a je dobré vědět o více možnostech. Tak hezký den přeji navzdory kašli a počasí! U nás právě prší, ještěže dnes nemusím ven ani na nákup.
    Lenka

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,341. až 2,355. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist