Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,371. až 2,385. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860628
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte..
    tak jsem se dnes konečně dostala k tomu přebírání věciček a byla jsem docela překvapená, kolik toho mám, takže žádný dokupování nehrozí! Maximálně nějakou tu soupravičku na cestu z porodnice a jinak vůbec nic! Na jednu stranu jsem ráda, ale na druhou jsem se trochu na to dokupování těšila. Ale když jsem si z věcí do jednoho roku vytřídila první tři velikosti- 56, 62 a 68, tak jsem dospěla k tomu, že mám asi tak 10-13 kousků od všecho – body kr. rukáv, body d. rukáv, kabátky s mikinkama, dupačky, polodupačky, overálky.. no prostě všechno a to jsem toho fakt tak půlku ještě prodala!!! Tak si myslím, že to ho je dost, co myslíte? 🙂 No je toho velká krabice a igelitka. 😀 Do porodnice jsem vybrala na nošení pár sametových overálků, asi nebudu dávat ty jejich šílený rozdělávací kabátky a na začátek dubna budou určo super ty sametový 🙂 Dneska jsem si nechala od kamošky z lékárny dovezt čertovsky drahý Femibion, ale zase se prý líp vstřebává a je lepší brát tento a obden, než ty levný každý den, tak jsem dala na radu magistry kamarádky, které nejde o kšeft a nechala si dovezt tyto. Teď jsem dva měsíce nic nebrala, tak jsem si říkala, že bych berušce měla ještě ten prenatální finiš trošku zpříjemnit 🙂
    Jity, četila jsem, že by těhule neměly zázvorový čaj, co si o tom myslíš? Jinak mě už je o.k. Dneska jsme jely s Karolínkou na poštu a na nákup, páč doma za ten týden všechno vybraný (i mrazák 😀 ) a počasí je tedy u nás taky pěkněj hnus! Pak jsme musely ještě se psem, ale pořád mrholilo, začalo se to protrhávat až odpoledne. Tak první den venku a počasí takový. No dobře jsi to říkala, že až nám bude lépe, že bude hnusný počasí! :S To je dobře, že už je vám taky líp a aspoň se vyspíte! Nás je zase takhle hodně v rodině v březnu, tak doufám, že mimi nebude na jednu stranu spěchat ven, aby nebylo další březňátko 🙂 Cannaderm znám, OZ dělá pro náš region jedna paní přímo od nás. A je to dobré? Třeba bych od ní mohla nakoupit s nějakou slevičkou Myslela jsem pro mimi, ale nechtěla bych ji zbytečně hned na začátku zchoulostivět, aby pak nebyla na vše moc citlivá! Ten Sudocrem měla Karolínka ve vzorku od VZP, když se narodila, ale my ho bohužel nezkusily a pak nám prolítl :S Tak škoda, když na něj slyším samou chválu, ale nám zaručeně pomáhal Bephanten. Jinak mě se malá teda ani nehne, co se týká polohy, před chvílí, když jsem lezla do sprchy, tak jsem měla přesně v prostřed špičaté břicho, od natlačené hlavičky, beránek můj jeden … 😀
    Lenko, tak snad se ti taky ještě přetočí, já myslela, že je to jedno, zda je to porod první či druhý. Karolínka měla 3,5 kg, tak pokud bude mít druhá beruška taky tak, tak se jim to teda bude těžko rozhodovat u mme, když je to hranice :S K tomu vyboulení… švica mi psala, ta co rodila koncem pánevním, že pořád poplácávala bříško po bouličce v domění, že je mimi tak jak má být a ona plácala po hlavičce. Tak prý „týrání“ už v bříšku 😀 Jsem se musela smát 😀 Tenkrát ještě UZ nedělaly, tak to vůbec netušila, že bude rodit koncem pánevním.
    Hruštičko, Raduzka dávala odkaz na ty pokojíky, jsou moc pěkné viď, jen škoda, že není jediný s normální postelí.. nechápu!? Všechno postýlky a my to chtěli pro Karolínku :S
    Lennycko, mě malá tkay nekope pořád stejně, třeba včera řádila jako blázínek a dneska je klidnější 🙂 Hlavně, že jsou sestřenka o.k.!
    Veveriku, taky jsem dělala pudink 😀 A pořád přesně nevím, co se ti na té postýlce nelíbí..?? Ty nebesa ti nesedí? Nebo ta „větší“ peřinka?

    #860629
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veru, lahvičku ještě nemám, ale jedna malá by se asi pořídit měla, kdyby náhodou… A u Karolínky jsem měla i Nutrilon 1, kdyby náhodou, ale nidky jsem ho nerozdělala, tak jen zkontroluju záruku. Měla jsem ho i proto, že trpín na žlučník a on dost často po prododu zlobí, však první čaj jsem si od sestřiček nechaala uvařit už den po porodu! A jak ses ptala na dudlík, tak ten taky jeden pořídím, prý to neradi vidí v porodnici, ale já jsem ho měla, sice mi to nebylo nic platný, Karolínka má palec a to do teď občas :$ Ale určo jeden dva pořídím. Co se týká matrace, tak neporadím, nechali jsme to na kamošovi, co pracuje v Černovicích a dělá přímo u toho. Není to klasický molitan, je to trochu těžší a neprolehne se to tak a je to dírkatý, jakoby na větrání, možná trošku s tou „pamětí“. Pokud bys měla zájem, zkusila bych se ti poptat u něho.. Plinky mě přešly hned, když jsem je vidlěa po vyprání na 90 stupňů a s přdpírkou a namočením a dvouhodinovým programem, žehlení ani nepočítám! .. nemohla jsem se na to ani podívat, fleky a fleky!. :S Možná ty dnešní jsou jiný, já měla ty klasický. A už nidky víc!
    Evi, taky jsem dělala ptáčky, teda falešný, ale dělala.. 🙂 Se nám to tady s tím vařením zase páruje 😀
    Petspi, já dneska třídila, abych věděla, co dokoupit a koukám, že vůbec nic, mám toho dost. Super, měla jsi parádní den, to je taky potřeba! 🙂 Já budu prát pro nás a uklízet zítra, uvařeno mám z dneška, teda kromě polívky, ale to je brnkačka 🙂
    Májo, taky mám ty prostěradýlka s tou vrstvou nepormokající, ale nevím, zda se nemine účinkem tak pryšná matrace, jak jsem o tom psala, že tam jsou takový dírečky…?
    Šárko, to je fajn, že už jet i taky líp 🙂 |Kuřecí stehna budu dělat smažený v neděli, Aleš je miluje 🙂 Taky čekám na skříň, abych mohla začít prát, ale bude nejdřív za 14 dní, tak doufám, že nebude dřív mimi 😀

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28025.png

    #860630
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Holky,

    me se teda ta chripka porad drzi jak kliste, uz jsem 4 dny nevylezla z domu a stejne mi prijde, ze je to horsi a horsi…asi tady na severu ji mame zakernejsi (vid Sarko :D)

    Davam sem odkaz na to Chemntizcentrum…je to takovy komplex obchodu jak psala Maja. Maji ty stranky uz i v cestine 😀 http://www.chemnitz-center.de/

    Jinak pridavam dalsi odkazy na obchody v Chemnitzu, ale myslim si, ze je budou mit po celem nemecku, takze si staci vybrat,kterej je k vam nejbliz.
    http://moebel-boss.de/
    http://www.poco-domaene.de/poco/
    http://www.roller.de/
    V tech poslednich trech jsem teda jeste nemela, ale mam kamaradku, ktera v chemnitzu zije a ta rikala, ze je se vsema spokojena.

    Jinak s tema pokojickama je to tak, ze ta postylka je vetsi 70*140 a pisou, ze by mela stacit do predskolniho veku (sundaji se jen bocnice),tak predpokladam, ze to maji vymysleny, ze pozdeji vymenis jen postylku za nejakou postel.

    Tak ja se s vama zase loucim, manzel se mi vratil z lekarny, tak se jdu zas necim nadopovad a ulehnout do postele.

    #860631
    Anonym
    Host

    Ahojky holčiny!

    Tak na oslavu nejdeme, protože tchán se prý od čtvrtka kurýruje z chřipky! Ale posune se to prý na zítra, to chci vidět jak mu jeden den pomůže. Má prý kašel, manžel to jen zhodnotil při telefonování že my všichni taky. Ale já tam nechci, ať se v tom zase neplácám odznova:S . Už je mi zaplaťbůh líp, nemám záchvaty, dýchá se mi taky lépe bez pískání tak to by bylo abych kvůli oslavě v tom zase lítala no co říkáte…jsou to zmatky. Nejdřív telefonuje manžel s mámou, že máme přijít i na oběd a pak během pár minutek, že děda-tchán leží a potí se aby oslava mohla být. Trošku mě štve ten přístup. Přeci za necelé 2 měsíce budeme mít mimčo, vědí, že celý týden kurýrujeme a pak bychom měli přijít k nim, když to unich zrovna taky probíhá.
    No tak jsem se vypsala a je mi líp.

    Rybízku, zázvorový čaj – záleží jestli si děláš ze syrového zázvoru (to bys musela hodně slaboučký) nebo jen sáčkový čaj – ten by určitě tak silný ani nebyl. Četla jsem to taky, ale teď jsem třeba zjišťovala i šalvěj – protože je snad ve všech bylinkových čajích na kašel a šalvěj by se taky v těhotenství „neměla“ – tak jsem zjišťovala u MUDr. Kouckého prohledávala v archvivu odpovědí a on psal, že to nevadí. Tak když se to s tím zázvorovým čajem nepřežene – já si ho taky na podzim dělala.

    Lahvičky – dostala jsem jednu malou od Aventu, víc si kupovat nebudu, když tak dokoupíme kdyby bylo potřeba po návratu z porodnice, ale doufám, že to bude jako u Danči to jsme pořizovali až dýl na čajík. Ad dudlíky – chci jeden malý koupit, minule jsme měli obyč a dali ho Danče při cestě z porodnice, doma jsme si přečetli v čerstvých novinách, že ten co jsme koupili (obyč od BabyNova) vyšel špatně – že může být i karcinogenní – byl to ten ze žluté gumy tak letěl do koše a jiný už Danča nepřijala, takže byla bez dudlíku. Někdy mi to bylo líto, dělala si dudlíka ze mne, usínala u prsu po kojení takže teď bych se fakt nezlobila po rozkojení aby mimi mělo dudlíka na uklidnění. Kamarádka mi k věcičkám nějaký použitý přibalila, ale asi ještě nějaký koupím – líbí se mi od Sauvinex, Avent ale jaký je mezi nima rozdíl, to fakt netuším. Asi jen výrobce možná trochu tvar…

    Ad podložka pod prostěradlo – dávala jsem přebalovací podložku – sice se mírně hrnula, ale při každém převlíkání jsem pak dala novou. Ale existují dle rozměru matrace i ty chrániče jak psala Šárka, ty jsou asi nejlepší – mají gumičku v rozích tak se hezky dá navlíknout přímo na matraci pod prostěradlo. Já mám klasická prostěradla napínací – asi 3, tak další kupovat nemusím.

    Holky tak ať se vás chřipajzna už pustí aby jste byly konečně taky už úplně zdravé a hezký víkend!!!

    #860632
    Anonym
    Host

    Rybizku, pozor na ten Femibion….ja ho ted musela vysadit…je tam udajne hodne B vitaminu po kterem mimco pekne roste a jelikoz jsem mela ve 32. tydnu 2 kg mimco, tak mi gynekolozka rikala at ty vitaminy vysadim, abych nemela obrika…tak uvidime. Ja zkusenosti zadne nemam. Urcite je to lekar od lekare jiny nazor.

    #860633
    Anonym
    Host

    Tak s těma vitamínama bych to nebrala vůbec takhle doslova…já užívala taky Femibion+DHA přesně jak psala Rybízek obden na střídačku s kys.listovou.
    Právě si myslím, že tohle je jeden z velkých mýtů -že by se po multivitamínech pro těhulky rodily děti všechny kolem 4 kil!!!
    Nezlob se Raduzko, ale jestli to říká i Tvá doktorka tak bych po ní chtěla ukázat nějakou studii která to dokazuje. Já nejsem příznivcem nějakých umělých vitamínů (i pro netěhotné) ale tohle už je na mne vážně těžký kalibr. Myslím, že Femibion je právě jeden z těch lepších doplňků pro těhulky, ten metafolin v něm obsažený je totiž dobře vstřebatelná forma kys. listové pro náš organismus, ne jako obyč. kys. listová. Trochu se o vitamíny a minerály, zdravé druhy olejů – prospěšné pro lidský organismus zajímám a tomuhle tedy opravdu věřím.

    Těch mýtů kolem těhotenství je vážně strašně moc, hodně jich šíří i samotní doktoři. Chce to brát trochu s nadhledem…

    #860634
    Anonym
    Host

    dobré odpoledne těhulky,

    tak mě už je skorem fain :o))) … uffff, jen mě zase bere bříško, nějak pobolívá a táhne opět dolů navíc mi začala zlobit mykóza, nějak to svědí, takže se oplachuji opět v hypermanganu :-((( … no v pondělí to 100% řeknu doktorce, už mě nebaví to neřešit … já vím, že se toho asi do konce těhu nezbavím, ale je to otravné … kord, když to začne svědět :-((( takže budu prostě chtít něco napsat !!!

    Obídek jsem uvařila, ale u toho jsem polehávala, ještě to není 100% takže dnešek ještě proležím … Aleše jsem teď poslala do toho Jysku a ke své mamce, aby jel aspoň on, když já nemůžu – docela je mi to líto … už jsem nevystrčila nos ven 4. den … ale musím se z toho dostat … už mi ty chřipky lezou na nervy …

    Jinak jste tu psali o tom Femibionu … tak mě ho dr. nedoporučila ze stejných důvodů, jak psala raduzka … nevím, neptala jsem se dál, takže mi nadiktovala vitamínky, které mám užívat a na femibion se mám vyprdnout … tak fakt nevím, nekupovala jsem ho …
    Pro změnu jsem začla užívat to železo alespoň na poslední 2 měsíce těhu … mám nějaký komplex s kys. listovou, zinkem a mědí … a můžu vám říci, že zácpa to fakt jistí … takže v příbalovém letáku a dr. mají pravdu :-)))) … njn ale tak beru ho ob den, tak snad to k něčemu bude …

    Holky ty metříky jak sem házíme … vzpomínám, když tam byli čísílka přes stovku :)))) a teď ??? … uf blíží se to pěkně tedy !!! 😀 ….

    No já se jdu opět začíst do maminky, ještě jsem jí nepřečetla a docela mě tam zaujali homeopatika před porodem a po porodu … docela mě tohle téma zajímá, myslím si že je to hodně dobrá věc, tak bych se na to chtěla zeptat svého dr. nebo gynekoložky, alespoň ty po porodu na lepší hojení atd … zrovna je o tom v té mamince hezký článek …

    Tak krásnou sobotu a hlavně pohodičku papa …

    #860635
    Anonym
    Host

    Raduzko, k těm vitamínům. My měli ve 31.týdnu taky dvě kila. V nemocnici jsem brala železo, protože mi špatně vychází krevní obraz a když mě propouštěli, tak mi napsali vše kromě železa, tak jsem se ptala doktora jestli už s ním mám přestat a on se ptal, zda baštím nějaké vitamíny, řekla jsem mu, že mám doma calibrum mami, tak mi doporučil ho baštit…..co lékař to jiný názor:-(

    #860636
    Anonym
    Host

    Raduzko, k těm vitamínům. My měli ve 31.týdnu taky dvě kila. V nemocnici jsem brala železo, protože mi špatně vychází krevní obraz a když mě propouštěli, tak mi napsali vše kromě železa, tak jsem se ptala doktora jestli už s ním mám přestat a on se ptal, zda baštím nějaké vitamíny, řekla jsem mu, že mám doma calibrum mami, tak mi doporučil ho baštit…..co lékař to jiný názor:-(

    #860637
    Anonym
    Host

    Šárko, na tu mykozu je dobrá i mastička intisan, dá se pak použít i na masáž hráze a k hojení poporodních poranění.

    #860638
    Anonym
    Host

    Majo, Intisan je bezva věc – mám doma. Teď mi pomohla i na nos – mazání při rýmě. Na tu mykozu jsem ho tedy naštěstí zatím nepotřebovala, ale teď začínáme s masáží hráze – tedy manžel mi pomáhá, já už bych to asi přes to moje břicho nezvládla a musím říct, že opravdu se nedá mluvit o nějakých milostných hrátkách – ta masáž je tedy dřina a není to nic příjemnýho. Ale co bychom neudělali jako prevenci, abych nemusela být nastřihnutá. Je pak právě problém kolikrát i s prožíváním milování po zahojení, taky to podporuje inkontinenci tak se chci tomu nástřihu opravdu vyhnout.

    Multivitamíny a multiminerály jsme tu řešily už kdysi na začátku, můj názor na ně znáte, jen by mě zajímalo, jak je možné, že mé sestře se před 20 lety bez jakýchkoliv doplňků stravy a při jejím váhovém přírůstku cca 4-5 kg za celá těhotenství narodili kluci, kteří měli pokaždý mezi 3,70-3,90kg a ségra je takový střízlíček (42kg i s postelí). Já prostě nevěřím tomu, že by za to mohly vitamíny dneska – tělo neumí kdovíjak vstřebat tyto chemické látky nazývající se vitamínové doplňky…prostě já si myslím pořád a nikdo mi to nevymluví, že když si dám každý den 1 jablíčko, sním nějaký mléčný výrobek, něco zeleniny v rámci jídla, trochu bílkovin, sacharidů že moje tělo tak nějak dostane vše co potřebuje. Když jsou virozy, tak je lepší jíst ovoce a zeleniny víc, to žádné doplňky typu CETEBE do těla nenapumpují. Takže stejný názor mám i na ty doplňky stravy pro těhulky. Něco jiného je třeba echinacea, Betaglukany a jiné na podporu imunity. Ten Femibion jsem brala ve 2. trimestru (obden na střídačku s kys. listovou) – v 1. jsem měla klasickou kys. listovou. Jinak žádné Calibrum apod. Ta kys. listová je kvůli vrozeným vadám – což prý už je opravdu udělaná studie, jak je to v těhotenství (někdy už lépe před těhotenstvím v období plánování – kdo to stíhá)prospěšné z preventivních důvodů vývoje plodu.

    Je jasné, že každý lékař k tomu zaujímá jiné stanovisko. Např. můj se mne vůbec neptal, zda něco beru, vůbec mi neřekl, jak je důležitá ta kyselina listová, takže kdybych neměla načtené některé informace, tak se A. buď rozhodnu nic nebrat, nebo za B. zajdu do lékárny a nechám si tam doporučit a zase dle toho na koho natrefím, tak mi řekne berte toto ….a nebo toto…to je jako se vším.

    Tak až se nám ti mimísci narodí, tak schválně srovnáme jak velké se komu miminko narodilo – a ještě k tomu dodáme, kdo nějaké vitamíny (kromě kys. listové) bral a kdo ne. Už jsme docela slušný vzorek na takovou mini studii o tom, zda můžou mít takové doplňky nějaký vliv na to kolik pak má mimi při narození. Souhlasíte?:) Nechci vypadat jako nějaká šťoura, ale fakt je to takový ujetý tak snad jsem nikoh neurazila, neberte to prosím osobně, vím, že důvěřujete svým ošetřujícím lékařům a tak je to zcela vaše věc!!!

    Jinak jsme byli na nákupech, manžel chtěl koupit mamince kuchařku z pořadu Prostřeno!, ještě balíček pro prababičku. Tak jsem toho využila a koupila ještě v DM plínky 1, ať už mi vážně do porodnice nic nechybí.
    Celý den je krásně slunečno a teď si budeme užívat odpočinku. Docela mám unavený nožky. Tak je dám nahoru a budu relaxovat s hrnkem čajíku. Ještě jsem si dnes nedělala ten maliník.
    Hezký zbytek sobotního odpoledne a pohodu do bříšek:) !

    #860639
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Holky,máte někde nějaký návod na masáž hráze? říkám si,že když už to zkoušet…jako ještě k tomu nejsem úplně odhodlaná,ale asi to zkusím,tak aby to člověk dělal správně.

    Jooo….vitamíny,já skoro žádné neberu…na začátku pár tabletek s listovkou a má mještě dost nějakých multivitamínů special pro těhule,ale zapomínán na to,takže tak sem tam… extra váhu tomu nedávám – myslím,že když člověk nemá vyloženě podle testů nějaký nedostatek,tak to ani třeba není – jak píše Cuca,když člověk do sebe dostane ovoce a zeleninu,tak si myslím,že si mimi vede dobře:)

    #860640
    Anonym
    Host

    Dobry vecer tehulky,
    tak vcera se zname narodila holcicka – Zuzanka -4,1kg a 53 cm a jsou obe v pohode, predtim ma dva kluky – 6 letyho a skoro 2 rocaka – tak mam radost!!!
    Filipek si u svagrovky hezky pohral s detma a rano chtel jit zase =)
    byli jsme dnes nakupovat s manzelem, vybirame nabytek, tak jsem zas utahana a boli me pod pravym zebrem a jde mi to do zad, mela jsem to stejne i s Filipkem, nejvic malej kopka prave tam…

    Holky- ja jsem pro dudlik , Filipek se krasne uklidnil s dudlikem a po roce, ho mel jen na spani a ve dvou jsem mu ho vzala, a rekla ze uz neni a vzal to uplne v pohode =) takze u druhyho broucka to vidim stejne, snad bude dudlik chtit, nektere deti ho odmitaji…
    Filipek treba nechtel znacku NUK, ten vyplivoval ale MAM dudlal ty dva roky, mela jsem jich vic a stridala a osvedcilo se mi to =)

    a k vitaminkum – pri prvnim i druhem tehotenstvi jsem brala v 1.trimestru kyselinu listovou – na doporuceni gynekologa a pak v zimnich mesicich i vitaminy pro tehotne..
    taky jsem slysela o tom, ze pak maji miminka vysokou porodni vahu, ale myslim, ze spis zalezi na rodinnych dipsozicich, na prubehu tehotenstvi, na funkci placenty a tak..
    ale srovnani by me zajimalo =)
    tak hezky vecer a nemocne at se brzy uzdravi!

    #860641
    Anonym
    Host

    Jeste k te masazi hraze – radily jste se s Dr. nebo porodni asistentkou?
    ja teda nemasirovala u prvniho a ted asi taky nebudu…
    na prednasce v porodnci si teda masaz hraze por.asistentka chvalila a doporucovala tenisak!!!
    jaky na to mate nazor?
    presny postup masaze nevim…

    #860642
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Raduzko, doufám, že tě to brzy opustí ty bacily, stejně jako vás ostatní.. díky za odkazy, ale fakt mizerně se mě v tom s tou mojí němčinou orientuju. S těma postýlkama to maj dobře vymyšlený. Je pravda, že větší rozměr vydrží dýl a pak budou mít už normal postel. No já právě vitamíny nejedla nějakou dobu, cca dva měsíce, tak jsem si říkala, aby malé něco nechybělo, nebo si to pak následně nebrala ze mne.. ale neboj, beru jen obden, takže poloviční množství, vždycky se snažím udělat kompromis, dělala jsem to tak i u Karolínky… 🙂
    Jity, no pokud to manžel pochopí, tak to raději o týden odložte, svět se nezboří a všichni se dáte do kupy a jinak si tu oslavu užijete, než kdyby jste se potili ne? No nedoporučovala bych ti tam chodit, ale pro klid v domě, co..? My tam nejedem, když jsme marod, to si prosadím! Ale když jsem teď byla marod, tak měli dojet tchýně s tachánem, tak jsem manželovi řekla, jestli je normální, proč je zve, když jsem marod!? A on mi řekl, že chtěli vidět malou a to měli dojet ve středu, tak jsem se chystala, že já sama jim zavolám, že jsem marod a ať dojedou později, jenže oni překvapili a stavili se o den dřív! Tak jsem byla taková odměřená, protože mě to fakt nakrklo, že jedou ZBYTEČNĚ! chytat bacily, jako by jich mimochodem neměli doma dost od dětí švagrové a taky jsem to tchýni na férovku mezi dveřma řekla jakoby vtipně… „já jsem nemocná, jedete se nakazit???“ No já se moc přetvařovat nedovedu.. ale neurazila se. Viděla, že myju nádobí, tak se jen zeptala, jesli mě to nemá umýt a já řekla že ne! A pak šla za malou nahoru a když jsem to dodělala šla jsem zase já nahoru na zprávy a oni pili dole kafe a po cca půlhoďce jsem za nima stejně slezla.. Takže tolik k našim návštěvám.. taky jsem si musela ulevit 😀 S čajíkama teda opatrně, já ten zázvorový nepiju, ale myslela jsem že ty jo. Tak jsem ti to řadši napsala. Jinak se šalvějí pouze kloktám, když mě bolelo v krku, ale hodně opatrně. Ono s bylinkama se musí v těhu opatrně.. K těm dudlíkům ze žluté gumy jsem si nikdy vztah neudělala, vždycky jsem spší koukala na ty silikonový čirý. Jsem ráda, že mi teda poradila kamarádka s Femibionem dobře 🙂 Taky si myslím, že když budu brát obden, tak to bude v poho! Nebude tomo moc ani málo 🙂 Myslíš, že by jsi mi mohla na FB písnout nějaký instrukce k masírování hráze? Netušila jsem, že je to tak složitá věc. Olej mám, ale nevím nevím, jestli zvládnu masírovat a jelikož máme s manželem půst, tak bych ho nerada dráždila 😀 A ten maliník mám koupit kde a v jaké formě? Ad. vitámíny přirodní …. Jo, zelenina je super věc, ale tak ze zahrádky! Myslím, že teď z dvozu má těch vitamínů prachbídně málo!!! Jestli vůbec!? :S
    Šárko, jsem ráda, že už je ti lépe.. pak dej vědět, co jsi se dočetla, resp. co jste vybrali za lék s tvojí dr. Já když jsem se zmínila o homeopatikách, tak jsem neuspěla, ani na gyndě, ani u praktické, přitom bych tak ráda, kdyby se tím moje dr. zabývaly a doporučily mi vždy něco z homeopatie. Byla jsem moc spokojená s Engystolem, je na imunitu a taky na kožní projevy, co mám spojené s alergii, jenže v těhu jsem ho radši vysadila, jednak teda tyto problémy jaksi v těhu nemám, což jsem moc ráda! Druhak se k tomu moje dr. nepřikládní, takže jsem se od ní nedozvěděla, jestli bych je užívat mohla. Ale problémy mám v těhu opravdu jen minimální.. naštěstí 🙂
    Májo, Calibrum mami jsem brala u Karolínky, tam se právě berou dvě denně a já jsem brala jednu, takže poloviční množství a někdy nai to ne.. a malá měla přnášená krásný 3,5 kg 🙂
    Lennycko, tak jak masírovat, taky nevím, snad holky poradí.. Jednou mi to psala Barča, ale na chatu, takže nemůžu nahlídnout a nebylo to zrovna jednoduché. U malé jsem taky nemasírovala a byla jsem nastřižená, teď bych chtěla zkusit masáž, třeba to pomůže..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,371. až 2,385. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist