Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 226. až 240. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858489
    p Kuřátko
    Registrovaný uživatel

    Ahojte děvčata,

    zřejmě budu úplně čerstvý přírůstek co se týče těhotenství 🙂 S manželem jsme se pokoušeli o miminko rok a ani nemůžu pořádně uvěřit, že když už jsem to vypustila z hlavy a začala se soustředit úplně na jiné věci, tak nám to vyšlo!! Přijde mi to jako zázrak, po té co jsem se vybrečela manželovi, že všichni kolem nás jsou těhu. Ale je to teď nový moooc krásný pocit 😀 Včera jsem se odhodlala jít na první prohlídku a když mi pan doktor potvrdil v co jsme doufali, roztáhla se mi pusa od ucha k uchu a nemohla jsem radostí ani promluvit.
    Jen pořádně jsem se nedozvěděla ve kterém týdnu mohu být 🙁 PM 12.7 – na to pan doktor reagoval slovy 6.týden a nějaké dny, jenže když jsem mu řekla, že můj cyklus byl 5 týdnů, néé 4, tak prý to zřejmě bude méně a na ultrazvuku našeho malého bobiška nazýval počínajícím těhotenstvím, takže nevím vlastně nic moc – krom toho teda, že mám přijít za 3týdny, že už by mohl mít přes 2cm a natom, že zjistíme více… Ale já jsem přesvědčena, že k oplodnění došlo před 32-35dny….. tak mi to opravdu vychází na ten 6 nebo 7 týden, ale vůbec si s tím nevím rady a musím čekat ještě 3 týdny… ufff to je moc dlouho bez informací pro těšící se maminu 🙂
    Tak mi třeba poradí některá z vás? 🙂 Jinak přeji krásné a klidné páteční odpoledne opatrujte se, papa

    #858490
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    mně je dneska tak zle, že už ani nevím, jestli z toho, že mám prázdný břicho nebo těhotensky. 🙂 V pondělí jdu na vaginální UTZ, už konkrétně určí, v kterém jsem vlastně týdnu a potom hned do první poradny. Moc se těším a zároveň bojím, ať je ta moje mišutka v pořádku. Ty první týdny jsou plný strachu, nezdá se vám? 🙁
    To NT mi doktorka nabídla hned, protože je mi přes 35, ale stejně musím na amniocentézu (tedy měla bych), tak nevím, jestli vůbec na to NT chodit. Když na něj půjdu a bude OK, tak stejně budu mít pochybnosti, amniocentéza je daleko přesnější.
    Mějte se krásně.

    #858491
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    také jsem tady nová. Podle posledního ultrazvuku (což bylo v úterý) máme 9.týden, velikost 2,5cm. 🙂
    Jinak také všechno prožívám poprvé, tak si ráda přečtu všechny Vaše pocity, zkušenosti atd…
    My jsme s budoucím manželem (svatba bude teď v září) mimčo ani neplánovali, jen jsme si jednoho romantického letního večera tak trošku nedali pozor a hnedle se nám zadařilo…:-D Nicméně jsme oba nadšení, bydlení máme, tak snad bude všechno dobré….

    #858492
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte těhulky, zdravím všechny a vítám novou Háňu, Anďu a Kuřátko 🙂 … snad jsem na nikoho nezapomněla.
    Nelisko, ty sis teda zažila stres! Chvílema jsem z toho měla pocit, že místo aby tě dr. uklidnila, tak tě spíš stresovala. Tak přeji aby bylo vše o.k.!!! 🙂 Mě taky řekla, že by mě chtěla vidět za 14 dní a těhu průkazku jsem zatím nedostala, ale to je SNAD standardní postup … Co myslíte??
    Kuřátko, jsem ráda, že se vám podařilo …. My paříme k těm, kterým se zadařilo hned a tak si to vůbec neumím představit a věřím, že emoce musely být neuvěřitelnééééé! 🙂
    Jinak zatím nemažu břicho ničím, ale Májo v prvním těhu jsem taky používala Mama z DM a byla jsem spokojená, moc příjemně mně to vonělo 🙂 Ale to že se má mazat od prvního měsíce, je spíš o tom, aby firmy vydělaly, a ne kvůli nám … :S
    Na kontrolu jdu ve středu a chystám se NT screening konzlutovat s MUDr. a jsem zvědavá, zda mi ho třeba sama i doporučí … Podle toho, co mi o tom řekne, se rozhodnu, zda půjdu 🙂
    Mám zbytek listovky do konce 11 tt. Myslíte si, že si mám pak ještě koupit, nebo že to takhle stačí? Díky za reakce … 🙂 přeji pěkný večer

    #858493
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Vítám také další přírůstky! Haňulko, tak to jsme podobně dlouho těhotné (já počítám, že se nám to povedlo asi 5./6.7. a tak jsem dnes 9+1tt. Ve středu jsem byla na UTZ – potvrzení a doktoř říkal, že to přesně odpovídá posl. M tak i co vidí. Tak mi už vystavil i průkazku. Ale většinou slyším, že vystavují až kolem 11.nebo 12.týdne. Udělal mi tedy velkou radost:D . Jo a ještě jeden stejný bod – taky jsme si jen 1*jedinkrát nedali pozor – takže nám to vyšlo hned napoprvé.
    Jsem obj. na NT screening, gen. konzultaci, protože naše první dcerka je neslyšící (v souč. době má kochleární implantát a už je to na dobré cestě, takže sice s kompenz. pomůckou, ale rozumí, už se hezky rozmluvila a je to prostě naše velikááánská šikulka). No a my jí pořídíme sourozence.
    Holky, necháte si říct pohlaví? Já nad tím tak doma špekuluji, ale asi vyhraje to, že se chceme nechat s manželem překvapit. I když manžel říká, že to bude kluk:) . Jak já říkám, je to sice fráze, ale mě na pohlaví nezáleží, jen ať vše dobře probíhá a miminko ať už holčička, nebo chlapeček ať je hlavně zdravé.
    Tak přeji pohodové těhotnění a krásný víkend!
    My jedeme přát přátelům, slaví asi 3 – k narozeninám, já na nealku a vůbec mi to neva. Chceme přátelům sdělit tu naši novinu, budou asi paf, nikdo netušil, že se ještě rozhodneme mít druhé:D . Zase juknu zda někdo nový přibude nebo vůbec vaše postřehy.
    Jo a začala jsem si mazat obyč. tělovým mlékem zpevňujícím od Avonu, v min. těhu jsem používala ElastiQ a ten docela podražil, tak asi budu mazat vším možným (včetně kokosovým olejem, to mi poradila kamarádka -nemá vůbec žádné strie a to přibrala 32kg).

    #858494
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Přeju kráásné ráno…pro mě opět poněkud nevyspalé (má drahá polovička zas příšerně chrápala) a mě teď vzbudí fakt uplně všechno…také máte ten spánek takový lehký?
    Děkuju Vám oběma za přivítání…:)
    Rybízku, mě doktor řikal, ať listovku beru během celého těhotenství a potom i při kojení, prý tím určitě nic nezkazím. Ještě mi napsal jod, prý, že u nás na vysočině ho máme nedostatek, tak beru i to.

    cucaracha: Jéé, tak to je moc pěkný 😀 , já si jdu pro průkazku příští úterý. Tak to je holčička moc šikovná, a jak se jmenuje? Kolik jí je? A už ví, že bude mít brášku nebo sestřičku?
    No a co se týká toho, zda si nechám prozradit pohlaví, asi by bylo hezčí to vydržet a nechat se překvapit, ale já to asi nevydržim…jsem hrozně zvědavá a asi to fakt nezvládnu 🙂 🙂 – no nevim nevim, třeba se ještě překonám, ale moc tomu nedávám…
    Jejda, já se ještě nezačala mazat ničim a jak tak koukám…asi bych měla začít…
    Přeju hezkou sobotu!

    #858495
    Anonym
    Host

    Ahoj!
    Souhlasím s Haňulkou, ta kyselina listová se může užívat klidně celé těhotenství! Četla jsem to v jedné poradně, že stačí ta listovka, k tomu už žádné jiné doplňky z lékárny (samozřejmě jen v případě, že něco dalšího nedoporučí ještě gynekolog – třeba jak psala Haňulka ten jod, nebo někdy železo, podle výsledků z krve). Já se ho na to železo optám, protože jsem u prvního porodu dost ztratila krve, tak abych třeba byla tentokrát lépe připravená.
    Jinak naše princezna se jmenuje Daniela, je jí 5 roků a skoro 8 měsíců, to že bude velká ségra už ví, dokonce se chce podílet i na výběru jména:D , včera jsem jí říkala, že když to bude kluk, tak asi dáme jméno po tátovi – to tedy odmítla:( , navrhla Martina no tak to bude ještě legrace při tom vybírání.
    Krásnou sobotu i přes to deštivé počásko!

    #858496
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte Haňule a Cucaracho,
    díky moc za rady. Ještě se zeptám dr. Asi bych si to měla začít psat! 🙂 Jdu ve středu a už bych měla dostat těhu průkazku, jsem v desátém týdnu a i v prvním těhu mě je dr. tak nějak vystavila. Tak jak ji dostanu, tak už to asi tak nějak pomalu vyzradíme, aspoň nejbližším. Jinak pohlaví si asi říct necháme, nevydržela bych 😀 . U první holčičky jsme se chtěli nechat překvapit, ale když jsme se v sedmém měsíci nemohli absolutně domluvit na jmnénu pro holčičku, tak jsme si řekli, že si to necháme říct a třeba bude problém vyřešen, ale bylo to naopak 😀 . Tak jsme se „hádali“ dál. Tak jsem zvědavá tentokrát. Naše malá s námi asi zatím vybírat nebude, jsou jí teprve dva roky 🙂
    Cucarach, Danielka je moc šikovná holka a má moc pěkný jmnéno! 🙂
    Mějte se krásně a žádné nevolnosti! Mě už trošku začínají opouštět. Ikdyž někdy je to takový nával … :S Pěkný den všem!

    #858497
    a Anďa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    to je super, že nás tak přibívá. Já zatím žádně nevolnosti nemám. Teď je to 7. tt. Ale mám hroznou chuť na kyselý – okurkyk saláty a hlavně kysaný zelí to je teď moje. Byla jsem milovník čokolády:-) ale tu teď nemůžu ani vidět. A hlavně miluju kafe, ale to si asi dlouho nedám…..Ale to neva.

    Na ultrazvuj na srdíčko jdu v úterý, tak se strašně těším. Doufám, že bude všechno v pořádku. Myslela jsem, že mi doktor už vystaví těhotenský průkaz. Nebo ještě ne? Kdy se vystavuje?????

    My už jsme to řekli rodičům a tak. A manžel se už prokecl kamarádům, protože všichni věděli, že se snažíme o mimi. A když ho u pivka pošťuchovali, že na pořád nic (znáte chlapy), tak jim to řekl. Jedna kamoška byla tak dojatá, že se i rozbrečela:)

    Je to super. Pořád si sice nemůžu nějak uvědomit, že za chvilku budeme mít mimi, ale jsme strašně šťastní……

    Krásný víkend všem….papa

    #858498
    Anonym
    Host

    Krásné nedělní ránko!
    Tak my to včera prozradili na oslavě:D , radost měli všichni a připili miminku v bříšku na zdravíčko.
    Já si tam pochutnala na bramboráčkách(dělány na kamínkách), kyselých okurkách, 1 topince a 1 pstroužkovi z udírny – ten byl prostě vynikající! Já nevím, ale chuť na ryby mě neopouští mám je tak 6*do týdne.
    Anďo – to kysaný zelí je vitamínová bomba – já se chystám udělat si salátek z kysaného bílého zelí, taky ho zbožňuji. Když jsem čekala Danulku, tak jsem během 2 měsíců zvládla sníst 5-litrovou sklenici s vysockým červeným zelím, pak když se Danulka narodila, tak byl se zelím utrum:o( kvůli kolikám.
    Tak si to taky na podzim užiju, jestli tedy se zelí urodí, je to letos docela bída.
    Já průkazku dostala ve středu – to jsem byla v 9. týdnu. Minule mi ji doktorka vystavila až asi ve 12.týdnu (já tu doktorku změnila, mám doktora, ta minulá mě totiž vystresovala když jsem začala 1*špinit). No a teď jsem s doktorem spokojená. Přála bych si, kdyby byl i u porodu. Pokusím se na tom s ním domluvit. On má svoji soukromou ordinaci a ještě má služby v porodnici. Tak jestli by byl ochotný na zavolání přijet. No za zkoušku nic nedám, že. Ale to je ještě za dlouho.
    Včera na té oslavě byla kamarádka, která čeká dvojčátka – má TP 12.11. A to mají ročního chlapečka, takže to bude malý rozdíl – v tu dobu mu bude 1,5roku. Budou to mít asi dost náročné, ale těším se, až se na ta dvojčátka půjdu podívat do porodnice – jména už mají – Julie a Jakub:) .
    Tak přeji všem krásnou neděli a ať je vám všem co nejlépe.
    Pa

    #858499
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte miminky,
    všechny zdravím, moc příspěvků tu nepřibylo …
    Anďo, tak to jsme na tom stejně s chutěma. Já furt ze začátku dělala salýty, okurkový, rajčatový atd. 😀 A na čokoládu jsem přestala mít chuť úplně! Ale jinak ji miluju! Kávu si neodepřu, přestože mi až tolik nechutná jako normálně, ale zvyk je železná košile! U prvního těhu jsem neměla chutě žádné a teď je všechno naruby 🙂 Tak třeba to bude chlapeček 🙂 Myslím, že šálek slabé kávy denně ti nemůže ublížit. Nebo z jakého důvodu ji nepiješ? Průkazka se vystavuje asi v desátém týdnu bych řekla, psala jsem to v příspěvku těsně před tebou 🙂 . Ale možná to má každý gynekolog jinak, deset doktrolů. deset názorů. znáte to … 🙂
    Cucaracho, my to taky prozradíme asi na oslavě. Sice tentokrát bych si to nechala pro sebe nejradši až do konce, nějak se mi to nechce říkat 🙂 Ve středu jdu na UTZ a když to bude vše o.k., tak v sobotu to asi řekneme mé rodině a v neděli manželové. Jsem zvědavá na reakce 😀
    Zatím to neví nikdo, jen gynekoložka, manžel a vy 🙂 Mlčím jako hrob 😀
    Dneska jsem si dala na večeři kapříka a je mi z něho těžko, pořád cítím ten česnek :S , ale byl vynikající! Sanžím se rybu aspoň jednou za týden, miluju i pangacia. Mám výbornej recept, kdyby jste chtěli … Možná mě nesedla ta troška vínečka, kterou jsem si dala, abych nevzbudila podezření.
    Tak pomažu na kutě, ráno jdu na brigádu, tak ať trošku odpočinu 🙂 . Pěkný týedn všem a při kontrolách jen samé dobré zprávy! 🙂 Pište, pište …

    #858500
    Anonym
    Host

    Nazdárek těhulky a krásný začínající týden.
    Mě vystavil doktor průkazku když jsem byla 6+2tt, řikal že srdíčko už funguje, ukázal mi jak se tam ta malá fazolka vrtí a to je prý srdeční funkce, ještě se mě ptal jestli jím nějakou listovku ať mají genetici radost a z nějakého špinění nebo bolestí v podbřížku, se nemá cenu nervovat, většinou to nic neni a ať se jen projistotu kdyžtak objednám na kontrolu. Za týden jdu na nějaké odběry na lačno a ultrazvuk to budu v 9 tt, věřim že bude vše v poho. Chutě jsou stejně jako u prvního strašné, pořád bych něco jedla a sladké které normálně nemusím bouchám ve velkém:( Prckovi co už mi lítá po bytě je 2,5 roku a zítra jde poprvé do školky, má rád děti tak ho zkusíme dát do soukromé na 2,3 dny v týdnu tak uvidíme:D

    #858501
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, moc všem gratuluju a přeji moc zdraví.Já jsem těhotná 6tt zítra jdu na kontrolu jestli uslyšíme ozvy jsem nervózní.Navíc se s přítelem hádáme kvůli tchýni ještě to neví,ale mám z toho absolutní trauma je sice hodná,ale pouhá mluva o vnoučatech mě deprimuje.Takže si to těhotenství moc neužívám.Nechci se stresovat, ale nějak mi to nejde.A pak mě trápí jídelníček z toho jsem hotová maximálně.Než jsem zjistila vynechání MS byla jsem na oslavě, kouřila jsem jedla plno sýrů jako hermelín, romadur apod. a zatím co jsem četla tak mi to na náladě nijak zvlášť nepřidlao.Lékař mi řekl, že mám jíst všechno co jí ostatní tak teď fakt nevím.Napiště pokud máte některá zkušenost co vyloženě nejíst.Čekám první mimi a nerada bych cokoliv pokazila.Děkuji.

    #858502
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky, všechny Vás zdravím. My máme termín někdy po 20. dubnu, ale nevíme to zatím přesně. PM byla 30.6., ale mám hodně nepravidelnej cyklus a doktor říkal, že jsem otěhotněla určitě později, než by odpovídalo PM. Na další kontrolu jdu až 20.9., tak to snad už na UZ bude miminko pěkně videt a budeme vědět víc. Doufám, že tentokrát půjde manžel se mnou. Bude to naše první a snažili jsme se přes půl roku. Moc se těšíme.
    Jak to tady čtu, jsem na tom stejně jako většina z Vás. Břicho nafouklý, nevolnosti, pořád bych spala, prsa mě bolí, občas mám bolesti v podbřišku…akorát vůbec nemám chuť k jídlu, musím se nutit a občas to pak málem vyklopím. Mám strach, aby mimi mělo vše co potřebuje, fakt toho dohromady moc nesním.
    Holky, chtěla jsem se zeptat na dvě věci. Chodí s Váma taťci na UZ? Není to divný? A pak nevím, jestli můžu v těhu sportovat. Zapomněla jsem se zeptat doktora. Na netu jsem něco načetla, ale informace se dost různily. Půjčila jsem si knížku o Pilates v těhu, to budu určitě cvičit a asi budu chodit plavat a cvičit na velkých míčích. Předem díky za zkušenosti, mějte se krásně.

    #858503
    a Anďa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak ultrazvuk na srdíčko jdeme už zítra. Jdu sice s manželem, ale dovnitř se mnou nejde, takže Jančas asi bych s manželem nešla. Budeme chodit spolu až bude ultrazuk jenom na bříšku. On na mě vždycky čeká venku. A cvičit určitě můžeš, když nebudeš moc poskatkovat nebo se u toho nezapotíš moc tak klidně cokoliv. Já miluju pilatek a gravidjógu, ta bude lepší ve vyšším stupni těhotensví. A plavání je uplně nejlepší.

    Rybízku, četla jsem, že kafe není moc dobrý. Právě nevím jestli si můžu třeba jednu slabí čas od času dát. Někdo říká, že klidně, někdo, že radší ne….tak nevím. Jak to máte vy holky?

    Jsem hrozně ráda, že mi není vůbec špatně a nic mě netrápí. Jenom mám občas bolesti v podbřišku, ale to asi normální.

    Lolo, když budeš jíst co ti chutná, tak to bude v pohodě. Je pravda, že třeba hermelíny a podobně se jíst nemají ale když sis dala a nevědělas, že jsi těhotná, taks to nemohla ovlivnit. Já sem před tím byla na oslavě a taky jsem popíjela…..teď víš, že jsi těhotná, tak si to pohlídáš. Hlavní je jíst hodně zeleniny, ovoce, celozrné pečivo,…… prostě pestrou stravu na všechno. A moc dobrý je jíst jako vitamín kyselinu listovou. To fakt doporučuji.

    Dobrou chuť k obědu. Já si dnes dám pečené kuřátko:-):)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 226. až 240. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist