Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,386. až 2,400. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860643
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Tak dobrou všem! A lumpajdy, ani jedna jste mi nereagovaly na množství oblečků v mým posledním příspěvku :'(
    Mažu spat, dneska velkej úklid, prádlo a vaření a přesto, že mám těhu pás, záda bolí, ale myslím, že míň, než kdybych chodila bez něj! Něco na tom asi bude.. 🙂 Prádlo mi dneska venku luxuxsně profouklo, takže doma jen dosychá.. jaro už je ve vzduchu, parádaaa

    #860644
    Anonym
    Host

    Rybizku,
    docela zavidim, ze mas uz vse vyprane a vseho dost, me jeste kontrola oblecku po Fildovi ceka…a pak nakupovani, uz bych se do toho mela pomalu pustit =)
    jaro uz bylo opravdu vcera citit, kdyby uz to tak chtelo zustat a uz se zima nevratila!!!
    s tema navstevama vas chapu, taky bych nebyla rada, kdyby za nami prisel nekdo nachlazeny…
    Hezkou nedeli vsem

    #860645
    Anonym
    Host

    Rybízku, jen si ulev, já Ti můžu říct že jsme asi podobně založené, taky se neumím přetvařovat a řeknu to raději narovinu.

    S tou masáží hráze, já žádný popis nemám, četla jsem to v knížce, kterou jsem už vrátila:o(.
    Jak bych to popsala stručně – je to takové vytahování (asi za pomocí 2 prstů)do všech stran za využití buď oleje na masáž hráze, či balzámu Intisan od Atoku a chvilku se tomu věnovat každý den, ono to bude prý po pár dnech lepší a lepší a nebude ta tkáň tak tuhá, prostě se bude poddávat a to je účelem – aby byla pružnější. Je potřeba trochu přitlačit, proto je to mírně nepříjemné.

    Šárko, můžu Tě poprosit jako Rybízek co je v článku v Mamince psáno o té homeopatii? Já jsem také uvažovala o nějakém přípravku – ale ono se to paušálně moc nedá. Prý pro každou maminku je prý vhodné něco jiného a to by měla právě určit lékařka – která se homeopatií zabývá.
    V té knížce od Ingeborg Stadelmann jsem četla též o homeopatii před porodem, během porodu i po něm, ale vždy tam je dovětek, že porodní asistentka by měla vybrat ten správný homeopatický přípravek pro tu určitou maminku. Já tu bohužel neznám nikoho, kdo by pracovat s homeopatií u těhotných tak mne to dost mrzí, taky bych to zkusila. Filozofie homeopatické léčby je mi docela blízká, no jen tu najít nějakého odborníka…

    Nakonec se oslava dnes dělá, dědovi už je prý dobře, tak to musím nějak skousnout. Jsme pozvaní na oběd, no já tam do večera rozhodně nebudu už mě nějaký sezení na návštěvách několikahodinový nesvědčí. Jako 2 hodinky se dají vydržet, ale být tam od oběda až do večera…tak asi zase budu vypadat nafrněná že odejdu dřív. Manžel tam nejspíš zůstane s Dančou a pak pojedou taxikem domů.

    Musím jít ještě zabalit kuchařku pro babičku.

    Lennycko, to má tedy kamarádka pěkně velkou holčičku Zuzanku, to je krásný!
    S těmi dudlíky – v porodnicích to někde nevidí rádi, ale když se odchází a už mamča mimi kojí tak si myslím,že ten dudlík to nemůžu už pak pokazit. Jak jsem psala, když mimi dudlíka přijme, zlobit se nebudu – to odnaučování tedy vůbec neřeším, ono to pak nějak jde. Myslím si že odstavování je třeba horší než schovat dudlík (i když u obojího pak jde taky o citovou vazbu).

    Tak pěknou neděli děvčata a kdo má ještě bacily ať už vás definitivně opustí!!! Já jsem se z toho asi v rodině vykřesala nejdřív (už cítím spíš jen mírně rýmu, ale užívám ten Sinupret a ještě pár dní budu tak i ta rýma bude OK – naštěstí nemám odřený nos, cítím už i vůně).

    #860646
    Anonym
    Host

    Rybízku, omlouvám se že jsem zase nereagovala na ty věcičky, myslím, že máš všeho opravdu dostatek, když píšeš okolo 10 ks od každého a ve vel. Já bych pořídila opravdu třeba jen na tu cestu z porodnice a pak až co uvidíš podle ročního období, že by se Ti šiklo.
    Já už taky z oblečení nic, nechám to až na potom, co uvidím, že by se mi líbilo a hodilo se. Kdoví kolik toho ještě dostaneme až se na nás přijdou podívat návštěvy tak aby se to pak ani 1*neobléklo, to by byla škoda.

    #860647
    Anonym
    Host

    Ahojky holčiny,

    no tak já začnu s tím Rybízkem, nebo opět zapomenu :o) … Ivetko těch věciček máš dost … podle toho co jsi psala … +- to mám taky tak … možná mám strašně moc 56 a 62 … což jako fakt Natali neunosí … to už vím teď … já ještě neprala, takže jsem to ještě netřídila a ani se mi do toho nějak moc nechce :o) … ale budu muset … takže kliiiiiid maminko Beatka nebo Vaneska toho bude mít požehnaně … jen něco new do té porodky ještě pořídit :o)

    Viz článek v mamince … já nevím, já homeopatikům moc nerozumím, ale jsou tam napsané přímo názvy přípravků co je nejlepší používat … zkusím se na to zeptat dr. i když si myslím, že u gynekoložky nepochodím, nemá ráda nevyzkoušené věci a nevím o tom, že by se zajímala o homeopatika … můj dr. asi jooooo, ale zase to nechci jen probírat s obvoďákem … tady v TP je jeden homeopatik, ke kterému chodil Aleš, když se mu pokoušeli vyhnat ten zánět ve střevech z těla ven, ale když jsem slyšela ty ceny za ty kuličky …. léky … šla jsem do mdlob … tenkráte za 14-ti denní léčbu dali jeho rodiče 8000,- Kč … takže jako asi hodně drahá sranda … no pokusím se pozjistit co a jak … ale v té mamince mě nalákali … jsou přeci pořád lepší homeopatika, než např. ATB a jiné léky …

    Skrze vitamíny v těhu … ještě se k tomu raz vrátím … já jsem docela na toto téma choulostivá jen z toho důvodu, že teď budu možná ošklivá a vulgární, ale musím: Kde jaká hnusná cigánka, která otěhotní při šlapání a porodí mimčo doma a pak ho odhodí k popelnicím do sněhu … má zdravé dítě … a pochybuji silně o tom, že by papala vitamínky typu Femibion, Calibrum, kys. listová atd … ba naopak – chlastá, kouří, fetuje … a dítě je zdravé … takže ať mi nikdo nevykládá, že jsou vitamíny v těhu – zvláště ty drahé jako blázen tolik potřebné …
    Dám hezký příklad: moje teta (je neplodná od narození) před 25-ti lety si adoptovala 2 děti … já je dosud beru jako svoje příbuzné, jelikož je měla od malinkata … v průběhu let, teta zjistila, že Kristina a Vláďa mají ještě nějaké sourozence, tak se o to začala zajímat … na světlo vyšlo to, že jejich biologická máma je hnusná špinavá šlapka, která se nikdy nechránila a děti rodila jak na běžícím pásu – pár jich dala k adopci, pár jich sociálka odebrala a dokonce 2 odhodila … dohromady jich má 12 !!!!!! šílené – všechno jsou to krásné zdravé děti – teď už dospělé … takže pochybuji, že si našla čas na papání vitamínků v těhotenství ….
    Juj … omlouvám se ale tohle téma mě vždy rozčílí … protože ty případy vidíme týden co týden v televizi, jak odhazují miminka atd …. hnus …

    #860648
    Anonym
    Host

    Rybízku, Cuco … skrze ty návštěvy … Rybízku ty jsi jak já :D:D:D já to umím dát patřičně najevo … až jsem pak nepříjemná :D, ale což … tak snad mají ostatní mozek na to aby přemýšleli, že když je člověk nemocný, tak k němu přeci nepojedu – nakazit se, nebo naopak :D:D:D … já takový problém tedy nemám s tchánovcema a Alešem … Aleš ten je nejradši když tam nemusí :D:D:D jak se říká … ten radši jezdí k mým rodičům … nevím neudělali si mezi sebou takové to pevné pouto … ale s mojí mamkou to jooooo … takže když já prostě nejedu, nebo nechci ject za tchýní, tak to přejde s úsměvem a řekne: tak to je fain 😀 … ale jinak já tam osobně jezdím ráda, i když jsou trošku jiní, než moji rodiče … nejsem na to zvyklá asi :o)))) Takže vaše rozhořčení plně chápu jako … já bych taky nebyla dvakrát příjemná 😀 …. a až bude malá na světě – to bude něco … Aleš si nepřeje aby sem alespoň prvních 14 dní kdokoliv chodil … chce aby jsme s malou měli klid na souhru – skrze kojení atd … a já bych to taky tak chtěla, takže ostatním nezbývá nic jiného než se podřídit … mají smůlu prostě … pak ať si jezdí, ale prvních 14 dní chci mít klid … nebo když něco nebudu zvládat, či stíhat, mám telefon a zavolám si o pomoc …

    S masáží hráze já nepočítám 🙁 … fuj … je mi to děsně nepříjemné :-(((( ani nemluvit, se mi normálně i motala hlava po tom a to jsem to zkusila jen jednou 😀 … nene toto pro mě tedy moc není ….

    Chřipka – už je mi skorem úplně fain … jen ta rýma, takže pokračuji ve sprejování do nosu, zaplaťpánubohu nemám ho odřený jako při minulé rýmě :o))) no ale stejně ještě dnes budu celý den ležet … zítra mám poradnu, takže opět ježdění, takže dnes zůstávám v posteli – vařeno mám od včera, tak v pohodě :o))))

    Krásnou neděli těhulinky … a pohlaďte bříška :o)

    #860649
    Anonym
    Host

    Šárko,
    já mám tchyni i tchána moc ráda, oni by se rozkrájeli, mají krásný vztah se svým synem-mým mužem. To u nás takové hezké vztahy nejsou.
    Ale někdy je té péče příliš, oslavy manželova rodina hrozně prožívá, třeba i Vánoce a tak. Já na to moc z domova zvyklá nebyla, ze začátku se mi to moc líbilo, ale teď už toho někdy mám nad hlavu a jen si v duchu říkám, že trochu ubrat by neškodilo.
    Ad návštěvy po porodu – minule jsem si užila už v porodnici, že se malá narodila na NOvý rok jako první mimi ve městě tak jsem tam měla i starosty a novináře, pak ta rodina, tchán natáčel na video já tam jsme jak smrtka (pardon) ale opravdu když se na sebe mrknu na to video, tak si říkám, že mě točit nemusel…
    Teď už nejsou povoleny návštěvy na pokojích, takže jsem docela i ráda, až někdo přijde a já toho budu po porodu schopná tak dojdu do jídelny s miminkem na chviličk aby se mrkli a pak zase pošupajdim na pokoj abychom se s mimčem hezky sladili. A doma pak taky budu chtít, aby nás celkem nikdo kromě rodiny a jen na chvilku rušil.
    Vzpomínám, že jak jsme přijeli z porodnice, tak přjeli manželovi rodiče a mně nějak něco nešlo, tak mi pak ruply nervy a odešla jsem do ložnice a pobulela si. Snad pochopili, že to je hormonama a bylo by lepší se déle u nás nezdržovat. Teď je poprosím, zda by ty návštěvy taky nechali na trochu pozdější dobu, sice se někdo asi bude starat o doprovod Danči do školky, ale to ještě uvidíme jak to bude. Kvůli častýmu marodění si možná nechám Danču v šestinedělí doma, aby nechodila ze školky s nějakými bacily.

    No uvidíme jak to vše bude, možná si to hezky maluju a nakonec realita pak bude jiná. Ale to je život, myslím, že už jsem však o 6let zkušenější než jsem byla po narození Danči a taky už se dokážu ozvat, když mi něco nesedí. Jsem radši pro otevřenou komunikaci asi jako Rybízek, než abych se pak trápila a jelo to v režii někoho jiného. Jen bych si přála někdy aby stál víc manžel na mé straně než tomu kolikrát je. No co když se o to neprosadí on, tak si to musím holt zařídit sama.

    #860650
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    Vy jste se teda pěkně rozjely 🙂 Jsem si nejdřív přečetla všechny příspěvky na telefonu, aby Michal nenadával, že tu zas sediím dvě hodiny:) a ted jdu reagovat. Ale pochybuju, že si na všechno vzpomenu.

    Děkuji za reakce k dudlíku. Vubec jsem netušila, že se na to v porodnici tváří takhle. Mě se líbí značka lovi, přijde mi cenově dostupná, mají moc hezké barvičky a co je nejduležitější, četla jsem na ni jenom samé klady. V nejbližší době se chystám do malvíka dokoupit co mi ještě schází, tak jeden 0+ pořídím. O jarních prazdninách se za mnou chystá mamča s babičku tak jsem myslela, že tam sjedu s nima, ale když jsem to řekla Michalovi, byl nějaký smutný, že tam nechci jet s ním. A přitom jsem to myslela dobře, minule, už ho ty obchody rozčilovaly, tak jsem ho nechtěla zatěžovat dalšími nákupy. Ale on se nám ted poslední dobou nějak mění, pořád mě ohladkává, podstrojuje mi, začíná si častěji povídat s Bětuškou. 🙂

    ad.lahvičky, já mám jednu od aventu, jenom koupím jeden ten nejmenší dudlík a kdyby byl nějaký problém tak ještě dokoupíme

    ad.vitamíny, někdy ze začátku jsem si koupila mamavit. Pořád mám to jedno balení. Beru ho tak jak si vzpomenu, většinou obden:) Myslím si, že až tak velký vliv to na váhu a vývoj miminka nemá. Ale nejsem ten typ co by si každý den dal ovoce i zeleninu, tak to raději sem tam ještě doplnim timhle.

    rybízku: Myslím, že věcí máš až až. Tolik toho zdaleka nemám:) A přece není nikdy probém cokoliv dokoupit.
    K té postýlce. Nelíbí se mi nebesa. Víš jak to je, když máš jasnou představu jak by něco mělo vypadt a ono to tak není. V tomhle já jsem hrozná. Ale ted už je to lepší, chodím se na ni koukat každý den a začínám si zvykat:)

    Šarko: Plně Tvé rozhořčení chápu, asi kdybych byla s našima často, taky bych ze začátku chtěla mít klid. Ale já jsem vděčná za každý okamžik kdy jsme spolu, takže pokud budou chtít přijet hned jak se vrátím z porodnice, rozhodně jim v tom bránit nebudu.
    Ale co se týče druhé strany rodiny, nejspíš k tomu budu přistupovat stejně jako Ty. Oni bydlí ve stejné části jako my, takže jsme s nima každou chvíli…..

    Přeju Vám všem hezkou neděli

    #860651
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    přeji krásnou neděli! Jsme ráda, že už je vám většinou líp! Mně taky, ale zase se nám nějak nachladil manžl, kašle jak tuberák 🙁 Už aby bylo to jaro! 😛

    K vitamínkům – souhlasím s vámi, myslím, že není nijak nutné je pravidelně brát. Nicméně taky nedám ruku do ohně za to, že mám každý den dost zeleniny a ovoce, tak je radši beru, pro jistotu. A taky podle toho jak si vzpomenu, takže úplně pravidelně každý den to není. Mám GS mamavit. Ptala jsem se gynekologa na velkou váhu novorozenců v souvislosti s braním vitamínů, a on to vyloučil, že to vliv nemá, nikdy to žádná studie neprokázala. Vitamíny prý neškodí, ale ani nejsou nutné v případě kvalitní stravy. V prvním trimestru mi ale přímo předepsal tu kyselinu listovou a trval na jejím užívání, tam je prý prokázaný vliv na eliminaci vývojových vad plodu. Ale jen v prvním trim. takže teď už ji zvlášť neberu, je ale součástí těch těhu vitamínů. Taky jsou v těhu hodně doporučované omega 3 kyseliny, pro zdravý vývoj mozku a intelektu u plodu. Jsou hlavně v rybách, ty se mají jíst tak 4x týdně, což teda nejím. Ryby máme rádi a jíme je, ale čtyřikrát týdně mi teda přijde dost… Tak mám i ty omega 3 kys. v tabletách a občas to zobnu. Šári, v podstatě s Tebou souhlasím v tom, že i ženy, které se o sebe nestarají, naopak si škodí atd. mají často zdravé děti. Jenže jeden nikdy neví a navíc – otázka je, jestli opravdu mají zdravé děti, jestli ty jejich děti budou zdravé i v pozdějším věku a jak třeba taky budou chytré, že… protože i správný vývoj intelektu, pozornosti atd. určitě do zdravého vývoje patří. A víme, jak někdy s tímto malé Romčata bojují. Což může být ale hodně i vlivem prostředí a výchovy. Prostě, zdraví je dost složitá otázka a těžko hledat příčiny a následky.. každopádně vitamíny pro jistotu beru, škodit by neměly a způsobovat vyšší hmotnost plodu taky ne. Pro tu je prý nejrizikovějším faktorem těhotenská cukrovka (pak jsou děti téměř vždy nadrůměrně velké) a taky paradoxně až příliš dobře fungující – vyživující placenta. Což člověk neovlivní 🙂

    #860652
    Anonym
    Host

    Pokračování, nechtělo mi to sem vložit příliš dlouhý příspěvek :$

    Holky, dudlíky mám nachystané, víckrát jsem slyšela, že je pak snazší dudlík vyhodit než odnaučovat dítě cucání palce, které velmi často volí jako alternativu dudlíku. Dětská sestra nám v kurzu dudlíky doporučovala, ale ne úplně od narození (proto je neradi vidí v porodnici, je to ještě moc brzy), kazí se tím start kojení. Ale jak se kojení rozjede, tak už v pohodě, takže většinou už po návratu domů z porodnice.

    Masírovat hráz bych chtěla, taky nám to doporučovali, prý se to i líp hojí, i když už dojde k poranění nebo nástřihu. Ovšem jsem teda zvědavá na tu realizaci, ještě jsem se neodhodlala a vůbec nevím, jak si tam dosáhnu :^) Návod žádný nevím, jen jsem samozřejmě četla – dodržovat hygienu, před tím si dobře umýt ruce nejlépe i kartáčkem pod nehty.

    Rybízku, při čtení příspěvků jsem se smála – taky jsem včera lezla do sprchy a taky se mi najednou u toho tak zavlnilo břicho a jasně jsem odlišila hlavičku, bohužel pořád nahoře 🙁 Chytla jsem z toho docela depku, je už myslím v této nezměněné poloze snad 2 měsíce, tak nením nevím s tím otočením, i když čas ještě je. V úterý jdu na kontrolu, jako vždy i s ultrazvukem, ale myslím si, že teď fakt vím, jak tam v tom bříšku je.

    Holky, s oblečkama neporadím, neb nemám zklušenosti 😐 Mám jich asi tak podobně jako Rybízek, pořád mám pocit, že je to možná málo, ale už nekupuju, radši až co bude potřeba pak, nemám moc odhad.

    Určitě jsem ještě něco chtěla, ale už jsem to zapomněla… :^) Jo, Jity, mám dotaz, jak užívat to lněné semínko? Má se předem namočit, zalít horkou vodou nebo tak? Nebo stačí jen tak nasypat do jogurtu? Manžel mi na něj chodí, jak zjistil, že to funguje i na zácpu. Sype si to jen tak do jogurtu a na zácpu mu to funguje dobře. Dává si ho tam ale dost, pořád mi ho spotřebovává a já pořád kupuju nové…
    A Rybízku, chtěla jsem se ještě zeptat, ty máš špatné zkušenosti s kočárkem X lander? Dlouho jsem nějaký vybírala a nemohla se rozhodnout, na ten X lander jsem ale četla i slyšela mnoho chvály, jak psala Cuca s tou její kamarádkou. Kritizovala ho akorát paní v kurzu, co má obchod s kojenec. zbožím – jenže jedinou jinou alternativu, co nabízela, byly Teutonie za cca 20 000 Kč. To mi přide za kočárek prostě moc. A když jsem pak hledala na netu hodnocení a inzeráty na použité teutonie, našla jsem víc negativních hodnocení na ty T. než na ten X lander. Tak nevím.

    Holky, jdu dělat nějaký rychlooběd, jak jsme doma oba ještě nachlazení, tak není na nic chuť:S . Takže opulentní nedělní oběd se nekoná. Vidím to ale určitě na česnečku 😛

    Krásnou neděli!
    Lenka

    #860653
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Holky tady jsem našla odkaz na masáž hráze, je to tam celkem hezky popsané. Dneska začínám 8.něsíc což je pry doporučená doba pro začátek masáž. Tak v týdnu vlítnu do DM pro olejíček a začnu taky
    http://www.babyonline.cz/porod/predporodni-priprava/predporodni-masaz-hraze.html

    #860654
    Anonym
    Host

    Rybízku, já na ty vitamíny nevěřím. Já počítám s velkým mimčem už od té doby co jsem si udělala test. Já měřím 180 cm a manžel 200, ultrazvuky to nevyvracejí. Od 16. týdne jsme větší o dva týdny a nemění se to. Hlavně ty vitamíny potřebujeme my, to mimčo si od nás bere to co potřebuje. A s tím Calibrem souhlasil doktor, tak ho chci brát, alespoň kvůli té anemii, ale je pravda, že na něj často zapomínám:-)

    #860655
    Anonym
    Host

    Rybízku, oblečení máme podobné množství. Možná jen trochu více bodýček od velikosti 62….podle toho co se píše v časopisech a na netu, tak toho máme zbytečně hodně:-)

    #860656
    Anonym
    Host

    Leni,
    moc hezky jsi to napsala … asi tak to i vnímám já … i když jak píšeš o rómských dětí, to je spíše tím prostředím a výchovou, než nějakými vitamínkami … bohužel žiji na sev. čech, kde se s nimi tu roztrhl pytel, takže to vidím všudem kolem sebe … a jsem alergická na větné spojení, když někdo řekne, že mi „bílý“ jsme rasisti … ba naopak …

    Docela bych to s tou studií tu pak brala udělat takový přehled, kdo jak bral vitamínky a jaké se pak narodili miminka, nebo kdo jak prováděl masáže hráze, papal lněné semínka, pil čajík maliník a jaký byl porod … bude to zajímavé, přeci jsme tu rozmanité osoby, takže to bude hezké :o) …

    Maja i její přítel je hezky vysoký a čekají větší miminko … což já i přítel jsme též a mě už bylo řečeno, že budu rodit prcka … je to fakt individuální … u mě spíše díky malé děloze …

    Cuco – já mám tchána s tchýní též moc ráda, ale jak říkám, je to u nich jiné, než u nás … já jsem spíše zvyklá na takový ten vztah s rodiči – tzv. kamarádský … já pořád říkám, že moje mamka je má nejlepší kamarádka :o) … takže u nás je to takové krásné vřelé … od tchánovců cítím též moc lásky (až moc) ale to bude tím, že měli 2 nezbedné kluky a vždycky chtěli holčičku … no a ty mají až teď když si ty jejich kluci přivedli své slečny … a já ještě jednu teď nosím v bříšku, takže by se rozkrájeli … ale čeho je moc toho je příliš …
    jinak to mám jako Veverik – tchánovce tu mám za rohem a své rodiče dál … takže to též budu řešit individuelně :o) … jinak si v žádném případě ani na jednu stranu opravdu stěžovat nemůžu … jsou zlatí všichni :o) a jsem ráda že je mám, jen se bojím, co vypukne po narození malé :D:D:D:D ….

    Tak teď jsem se hodinku a půl prospala a zase se vzbudila spocená jak blázen, takže to vážně ještě není 100% … no ale vydržím v posteli :o) … Aleš mi dává dohromady tu komodu – docela rány z pokojíčku slyším a občas takové to: no dopr… :D:D:D:D
    tak si teď dám kafíčko a jdu kukat na tv, na to že jsem spala, jsem nějaká ospalá pořád :o)
    Zatím se mějte těhulkovsky :o)

    #860657
    Anonym
    Host

    Rybízku, Cuco:

    tady jsem vám našla super článek o homeopatikách před, v průběhu a po porodu … je tam napsané i přesně co na co je a v jakých dávkách brát … a je to bez lékařského předpisu, zadala jsem na google a ceny jsou dobré … tak uvažuji ….

    http://www.babyonline.cz/maminka/vychytavky/tehotenstvi/=/v/3290.html

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,386. až 2,400. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist