Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,401. až 2,415. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860658
    Anonym
    Host

    Tak jsem zpět z oslavy, utekla jsem dříve protože už jsem byla opravdu unavená. I tak z toho bylo asi 4,5hodiny. Manžel s malou se tam ještě zdrželi, tak doufám do 8 hodin dorazí, abych malou dala spát.

    Jinak to bylo pohodový posezení, objednával se i kočárek tak už se těším až přijde a budu si ho moct prohlídnout a jen tak povozit prázdný:) . myslím, že jsem asi skoro poslední, kdo ho kupoval až teď. Nebo Rybízek ještě nemá vlastně tu jednu část.

    Lenko, souhlasím s Tebou s těmi vitamíny, já myslím, že to tu bereme všechny více méně podobně (sporadicky). Ad omega 3 – super že jsi zmínila, já baštím rybí olej čistý a střídám s pupalkovým olejem, to jsou taky dobré zdroje těch omega 3 a 6 mastných kyselin pro dobrý vývoj mozku miminka. Málokomu tedy ten rybí olej chutná ale já si říkám, že to vydržím aby bylo mimi čilé a chytré:D .

    Děkuji za odkaz na návod masáže hráze, určo mrknu a pročtu zda to dělá manžel dobře.

    Též Šári díky za odkázek na ta homeopatika, já četla o té Arnice, tak tu jistě koupím (používáme ji doma když se Danče stane nějaký buchanec – venku třeba úraz či tak, tak hned podám kuličky a většinou se vše dobře a rychle zahojí – třeba když si prokousla pusu, když spadla z houpačky apod.) Tak to asi budu před porodem užívat a taky po něm na hojení.
    Co ještě mi někdo říkal, tak na hojení – buď jizvy nebo natržení hráze je dobrá homeopatická mast Traumeel tak to ještě je docela dobrý tip na kup po porodu. My tu mast doma normálně používáme, Danče na modřiny já si tím léčila když mi bolel nárt a místo Ibalginu masti raději toto je to bez vedlejších účinků a taky je tam Arnica.

    Tak holky opatrujte se, já jdu odpočívat, položím tělo na sedačku, dám si něco lehkého k večeři a budu čekat na zbytek rodiny.

    PS-máme vymalovanou chodbičku, ještě chybí nějaké dodělávky, v týdnu se snad už konečně domaluje i koupelna, pak bude následovat ložnice a pak se s Dančou asi odstěhujeme k sestře na pár dní do Jičína:o) já se budu těšit pak domů, jak to bude už vymalované a uklizené:D to si to maluju hezky což?

    #860659
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky:)

    Rybízku,s oblečením mi podle počtu přijde,že toho máš dost,ale já žádné zkušenosti nemám…jen tak co si matně vzpomínám,co jsem různě četla za tipy,kolik čeho,tak mi přijde,že toho máš dost. Já ještě neprala,chystám se v týdnu. Hlavně že má člověk základ a přesně, jak bylo řečeno, kdyby bylo něco třeba,dnes není problém cokoliv dokoupit:)

    Cuco,pěkně to máš naplánované:) a vždyť taky jo:D Jen ať se pak vrátíte pěkně do udělaného.Vyměníte místo a to taky člověka provětrá…mám to ráda,jak člověk změní prostředí na chvíli a jakoby načerpá nový vzduch…vždycky dobré vyjet ze stereotypu:)

    Co se týká návštěv…teda holky nezávidím,že chce nakýblovat někdo k nemocné domů nebo tahat těhotnou k nedoléčeným případům, je to hrozně neohleduplný:( naštěstí tohle neřeším. Ale když se mi nějaká návštěva nezdá,tak se taky neumím moc přetvařovat.
    Ale pro pobavení vám povím o našem kamarádovi,který prý psal manželovi včera,že by se nějak k večeru stavil…ale to já ani nevěděla:) a po osmé hodině zvonek – já v županu,manža ve sprše – a ten kamarád prý: “ To jsem já, cinkni mi“.Já byla u toho sluchátka jak opařená, že se ani nezeptá,jestli neruší nebo něco a že hned bez okolků,abych mu otevřela,když ani není ohlášený.Tak jsem mu teda oznámila,že jsem v županu a Radim ve sprše:) Teda příjmené mi to nebylo,nemám tyhle situace ráda,že člověk musí někoho natvrdo vyhodit,ale co se dá dělat.
    Prostě nechápu,jak si někdo myslí,že nikdy přece neruší:) Už se mi to u něj jednou stalo…jak jsem doma,tak asi v půl desáté ráno zvonek a já v županu a s umytými vlasy a koukám na něj,jestli něco třeba nese Radimovi a on že je, že si myslel,že by se za mnou stavil… No tohle já prostě nikdy nepochopím:D Doufám,že máte někdo taky takové kamarády:D 😀

    Díky moc za odkaz na masás,mrknu na to a i na ty hometopatika…ještě jsem nidky žádné neměla,ale obecně proti tomu nic nemám…nezajímala jsem se o to nijak,ale věci na přírodní bázi lepší než chemické,tak to aspoň zkouknu.

    Pěkný večeeer 🙂

    #860660
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel
    #860661
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Koukala jsem na to lněné semínko…maliník zkusím,ale na ten je ještě brzy. Lněné semínko se může taky až od určitého týdne?

    #860662
    Anonym
    Host

    Hruštičko, lněné semínko se může od začátku…..Kámoš je fakt dobrej. Nám tohle dělala manželova rodina, tak jsme se radši odstěhovali pár kilometrů dál:-)

    #860663
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Majo,děkuju. Tak to ho hned zítra zkusím někde najít:)
    Jste na to šli dobře:D

    #860664
    Anonym
    Host

    Holky, taky vás pořád tak pálí žáha? Nevíte jestli to někdy přestane? Myslím, dřív než po porodu:-)

    #860665
    Anonym
    Host

    Holkýýýý, některý víkendy tady je mrtvo, a to co jste zplodily teda tentokrát, to je na 2 hodiny čtení zase. 😀 No až zítra. Chtěla bych ale od vás radu, prosím, respektive názor. Tak jméno samozřejmě teda u nás pořád nemáme. A dnes se objevil návrh a abych řekla pravdu, tak nevím, kdo z nás dvou s tím přišel první, že bychom dali Alexandru. Co vy na to? Toto jméno mě vůbec nenapadlo, můj výběr se ubíral úplně jiným směrem. Ale teď mi nepřipadá špatný, dokonce se mi i líbí. 😀

    #860666
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Baru,žáha mě pálí jak kdy…nedávno jsem měla období,že pálila docela často a třeba celý podvečer a pak večeer,že jsem si říkala,jestli se nepozvracím v posteli. Ale zjistila jsem,že na to asi můžou mít vliv některé potraviny, nebo u mě taky,že když se najím,a pak se třeba po chvíli překloním, tak se to tím nastartuje. Doktor mi radil hodně mléčných výrobků obecně,malé porce…
    Jinak mi pomáhalo to teplé mléko(v mém případě kakao:) ) a třeba podložit hlavu,aby člověk ležel výš a šťávy se nehrnuly. No asi si to všechno zkoušela,není to nic světobornýho…

    Baru,mě se Alexandra líbí…asi by to teda své malé nedala,ale spíš proto,že je to dlouhé a k našemu příjmení by to nešlo, ale obecně to není vůbec špatné jméno:) A hlavně já asi až před dvěma lety zjistila,že se Alexandře říká Saša a to je hezké.

    #860667
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jeee, to o žáze mělo být pro Maju samozřejmě:$

    #860668
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky všem.. takže zase na dvakrát… 😛
    tak se musím pochlubit, právě jsem maličké kopuila na MMB krásnou pejskovou kombinézku na cestu z porodnice domů, taková chlupatá, ale ne zimní, myslím, že na začátek dubna akorát 🙂 Paní psala jakro/pozdim. Ještě jsem přiobjednala dva teplejší overálky 1+1 zdarma a takový růžový pejskový koplet s bílým trčiem, nádhera 🙂 Jsem se prostě neudžela, ale to jsou první a poslední věci, který pořizuju, bylo by toho fakt moc! Monžná ještě jak půjdu s kolegyňkou v úterý o města, dáme holky do školky a jdeme se kouknout od C&A, a tak bych chtěla nějakou tu soupravičku do porodnice a končím! Když ji tam neseženu, tak nám taky jednu na MMB vyhlídnutou, tu prý zasponzoruje babička 🙂 Když mě tak baví to vybírání 😀 Tu chlupatku na cestu dom sice doma jednu máme, ale 62 a v tom by se beruška ztratila, tak jsem se rozhodla tady pro tuto pejskovou 56. Zkusím vám zkopírovat odkaz .. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41239495 Už se těším, až to přifrčí poštou 🙂
    Lennycko, to bych ráda měla vypráno a nachystáno, ale já jsem myslela naše běžné prádlo, co peru každý týden 🙂 Jinak pro mimi nemám vypráno nic, jen přebraný věci po Karol. A do takšky do porodnice nemám taky nic!!!
    Jity, to na tom asi jsme podobně.. Přetvářka mi nesedí.. 🙂 Díky za popis masáže, tahle stručně mi to nepřijde tak hrozný, zkusím a uvidím. A co ten maliník?? V lékárně? Ještě k těm věcičkám, díky za reakci, nevím, jestli jsi to dobře pochopila, já mám 10-13 ks od tří vel. dohromady, takže cca 4 ks od každké velikosti. Ale myslím, že bohatě stačí.. Kočárek mám jen hl. korbičku a autosedačku, sporťák chybí. Poptávala jsem ho 8.2. na netovém shopu a do teď se neozvali, přitom bych řekla, že spolehlivý obchod, mají i dvě kamenné prodejny.. tak nevím.. 🙁 Gratulka ke kočárku tobě 🙂 A ať jde manželovi malování od ruky!
    Šári, díky za reakci na věcičky. Taky si myslím.., ještě něco nového do porodnice a tento malý hříšek, popsaný výše a je to o.k. 🙂 Jak jsem ti psala o tom Engystolu, tak je na měsíc a stojí nějakých 180,-, což si myslím, že není zase tak hrozný. A nbrala jsem ho každej den,a le jak jsem si vzpomněla, resp. když přišly problémy. Ale 8.000,- za 14 dní, to je teda ovšem mazec!!! A nebyla ta cifra spíš za konzultaci s doktorem?? Ad. vitamínky a tvoje reakce.. To je mi líto tvé tety, takové zjištění, to musela jít do mdlob chuderka! Taky nemůžu vidět, ani slyšet zprávy o tom, jak nějaká špindíra odložila dítě!!! Před pár dny bylo v TV novinách, jak tak dvacítka taky odložila dítě a jak jsem teď na měkko z těhu, tak bych ji v tu chváli vzala za ty pačesy a bouchala jí hlavou do zdi, hlajzleně nějaké hnusné!!!! Pardon dámy, já jsem musela! 🙁 Ale to nemáš s těmi Romčaty (použila jsem skvělý název Lenky ) až tak pravdu, myslíš, že ty šilhající oči a dementní pohledy jsou úplně o.k.?? Ale tam to asi nebude vyitámíny, ale geny a „křížením“ v rodině a celkovu následnou výchovou… Jinak ohledně návštěv v nemoci jsme na tom stejně! 🙂 Díky za odkaz na homeo..

    #860669
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky, s těma návštěvama s váma souhlasím.. taky to budu držet na uzdě a nepusítm k nám každýho první týden. Ikdyž tchýní to asi nevymluvím.. :S A nejhorší je, že v manželovi zastání nenajdu, co se týká jeho rodičů.. On má vztah s ními asi jako Jitulin manžel.. někdy mů říkám, že by si tu pupeční šňůru už měl odstřihnout!!! 😀 Mě vychovávali naši ve větší volnosti a taky jsme neměli takový vztahy, tak to bylo dost těžký na pochopení jejich vztahy pro mě..
    Veveriku, to tak chápu, já když mám nějakou vizi, tak to taky jen tak nezměním! Ale je dobře, že už se ti to začíná zamlouvat! 🙂 A koukám, že u vás velký pokrok! Takže Alžbětka nebo Betáka nakonec? Já furt jasno nemám a musela jsem se smát, jak Šárka psala Beátka & Vaneska 😀 Díky za odkaz namasáž, super!
    Leni, díky za název Romčata 😀 Super!! No takže jsi na tom asi jako já… dneska jsem se na malou chvíli zaradovala, že je příčně, jak nám popisovla Verča, ale to byla jen chvilka, hlavička vpravo a byla stopro v horizontální poloze, tak jsem ji začala chválit, ale dlouho to netrvalo.. nicméně budu doufat a věřit, že už to pomalu nacvičuje 😀 Ale teď jsou kopance někde dole, takže určo žádná změna.. :S A manžel hned, jen se neraduj předčasně, aby to nebyl prdelka.. A břicho tvrdne, že když přes něj přejedu ve chvíli, když ztvrdne, tak i míň cítím přes pokožku, jako by to bylo celkově znecitlivěné to břicho 🙁 , snad to nic nebude!!! Ad X lander.. já spokojená nebyla, nedá se úplně posadit, ani položit, madlo zavazí malému batoleti, které si právě sedlo, v rozhledu, jelikož trčí moc do vrchu a aretace dost bídná, furt mě přišlo, že to špatně reaguje, asi jako vadný košík v supermarketu :S Taže bych do toho nešla!! Navíc pokud by jsi se rozhodla pro tříkolku, tak se docela fest převrací, když najedeš jedním kolem na něco.. švica když slyšela, že jdu zase do tříkolky, tak začla popisovat hororový den, kdy mi hlídala malou, jela do obchodu a řekla, že příště by s ní šla radši v náručí, nekecám.. 🙁 Jo a podotkla malý nákupní košík..
    Májo, taky díky za reakci na oblečky. A s vitamínama souhlasím.. i s tím, že si mimi bere z tebe, pokud nedoplníš, „máš smůlu“ 😀 Žáha mě pálí furt! Zkouším mlíko a Reniie, někdy ale nepomůže nic 🙁 jen vydržet! U Karolínky to bylo to stejný.. a hned po porodu to nepřešlo, asi až se trochu ustálily hormony.. tak se toho pak neděs. Já jsem měla strach, že mě to zůstane!
    Musím vás závěrem trochu pobavit … tak jak jsem koukala na vaše živé sny a jak já nic, tak na dnešek se mi zdálo, že mi normálně prasklo břicho, ale nijak to nevadilo 😀 Viděla jsem na malou 😀 Musím se smát ještě teď … A ona vypadala jako Eva Decastelo 😀 Jsem asi už úplně blbá, asi je to proto, že je s ní seriál v Mamince, čeká holčičku Zuzanku a měla tam moc pěknou fotku z 26 týdne z UZ 🙂 Takže takhle, aby jste se taky pobavily na dobrou noc či ráno.. 😀

    #860670
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hruštičko, přesně jak píšeš, dokoupit se dá vždycky a navíc v dnešní době kvůli tomu nemusíš ani vystrčit nos z domu 🙂
    Baru, Alexandra (Saška) se mi líbí moc
    No nic, chtěla jsem žehlit, ale to už nedám, páč jsem tady zrvdrla dvě hodiny nad příspěvkama, na to že je víkend jste se činily ženy.. 😀 Takže už tak maximálně nachystám Alešovi svačinu a zašiju mu bundu do práce, dám sprchu a jdu chrnět, i tak to bude nejdřív za hoďku 🙂
    Pa pa…

    #860671
    Anonym
    Host

    Ahoj holčinky!

    Musím začít na co jsem včera zapomněla – ad lněné semínko – jak se ptala Lenka, já nasypu asi 1,5 lžičky do mističky, vezmu převařenou odstátou vodu (takže ne horkou) cca 3 cl a zaliju, přikryju nechám do rána – vznikne takový rosůlek a to vše i s těma semínkama „vyklopím“ do jogurtu a dávám si ke snídani. Prý se to musí rozkousat, aby to mělo účinek a ten rosůlek je taky důležitý tam se vyplaví ty látky, který jsou potřebný k tomu snadnějšímu porodu.
    A musela jsem se smát, když jsem četla jak to manžel ujídá:D – a jí to vlastně na stejný způsob jako já. Má to působit právě i proti zácpě, ale holky co já tento týden – jak jsem zvyklá mít pravidelnou potřebu tak teď ani semínka, ani teplá voda nalačno s citronovou šťávou vypitá nic mi prostě nezabírá. A to se láduju i fíkama, sušenýma švestkama, celozrnným pečivem a nic. Takže už mě to dostihlo taky. Doufám, že se to upraví…

    Maliník prodávají v lékárně buď sypaný nebo porcovaný, v drogerii jsem ho nikde neviděla. Je to bylinka a není často žádaná, tak si myslím, že proto jí ani v drogeriích nenabízí (ačkoliv už třeba v DM mají širkový sortiment čajů včetně bylinkových).

    Baru, Alexandra je moc hezké jméno – znám jednu rodinu a ti mají malou Sašenku, hrozně se to k té holčičce hodí a mě se líbí jak jí oslovují Sašenko:) .
    Danča si na sestřičku vybrala jméno Simonka (takže sbohem Johanko nebo Klárko…) a taky se nám docela všem zalíbilo. K našemu příjmení toho taky zvlášť moc nejde a tohle nám přijde docela dobrý. Ale včera mě babička manželova rozesmála, prý to bude kluk jako buk, když viděla moje břicho. Já říkám, u Danči bylo ještě větší a taky to nakonec byla holka…tak jsem fakt už napnutá, co se nám narodí.

    Rybízku, omlouvám se, asi jsem to jediná špatně pochopila, myslela jsem, že máš asi 10-13 kousků oblečení od druhu i vel.62.68.74 ale i tak si myslím, že toho máš dost. Já mám podobně, něco jsou body s krátkým rukávkem, něco s dl. rukávkem, pak trička, hodně mám tedy těch předpotopních dupaček bez patentů v rozkroku, dokoupila jsem vlastně jen overálky (sety od Nextu – po 3, takže 3*vel.62, 3*vel. 68 a pak mám obr na 9-12měsíců, možná mezitím ještě koupím 74 ale na to je času…jsou prakticý na spinkání.

    Od manžela jsem dostala hezkou Valentýnku a džem z fíků /ten miluju/. Láska prochází žaludkem.
    To bych se měla nějak odvděčit, ale půjdu uvařit něco dobrýho a bude.

    Tak děvčátka opatrujte se, pokud slavíte Valentýna tak krásný valentýnský den ať vás vaše protějšky mile překvapí třebas nějakou maličkostí:) a pohodový nový týden!!!

    #860672
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkné ráno:D

    Rybízku,já taky pochopila,že máš od každé velikosti tolik…ale prý z těch nejmenších rychle vyroste a taky mě těší,že člověk kvůli nákuu kdyžtak nemusí řešit nějaké centrum a pochodování…kdy bude třeba,zařídí se to z domova:) Já na to původně ani nereagovala,protože jsem si říkala – zkušenosti nemám a svoje jsem ještě nepřepočítávala:)
    Ta chlupatka je bomba!!!<:o)

    My valentýna trochu oslavíme,tak udělám kuřecí řízeček a kaši,to Radim miluje:) Nejdřív jsem si říkala,že vyrazím do Penny,kde mají kučecí v akci,ale teď mi došlo,že bude určitě zmražené a čerstvé je asi přece jen lepší,takže to vidím na masnu:) A půjdu mu objevit něco dobrého…třeba velkou Milku nebo Mozartovy kuličky(ty milujem oba,to je trochu nebezpečný:) )

    Holky,co už mátě děti,vy se máte,že už víte,co vás všechno čeká a jaké to je:) Já se na maličkou těším,ale někdy se i bojím,jaké to bude…ale to je snad normal.

    Mátě někdo zkušenosti s červenou čočkou? Koupila jsem ji s tím,že v TV říkali,že je vhodná i pro kojící a na té krabičce to bylo taky napsaný…to objev u nás je,že nadýmá beztak…a teda nevím,jestli vůbec nějak míň.Takže trochu snahy o zdravé luštěniny je fuč:)

    Už jste vykurýrované všechny?

    Pohlazení pro bříška!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,401. až 2,415. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist