Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,431. až 2,445. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860688
    Anonym
    Host

    Hezký večííííír maminky,

    tak už jsem zase doma z cest z poradny :o)))) jůůůůůůůůůůůů mám obrovskou radost !!!!! :o))))
    Natalinka má 1600 g a je otočená hlavičkou dolů … zádíčka má na pravé straně … no nádherný pohled, hezky zkrouceného miminka, dr. říkala, že je položená výstavně, přesně tak jak má být :o))) tak jsem strašně ráda … jinak celá kontrola dopadla více než super: placenta je na přední stěně hezky posazená, nevadí ničemu a už vůbec né porodu, pl. vody máme dostatek a rosteme hezky … ale na druhou stranu mi opět dr. říkala, že u mě počítá max. s 3000g na porod a to je prý max. nejvíc pravděpodobné se jí zdá 2500g :o) … a že maličká je droboučká a malinká, že bych neměla mít problémy s porodem … tak jsem taky ráda … Aleš si ultrazvuk užil, protože měl tisíc a jednu otázku na doktorku a ta mu mile ráda všechny zodpověděla, tak byl též spokojený, hlavně když mu řekla, že čeká krásnou zdravou maličkatou holčičku :o) …
    No jinak na mykozu jsem dostala nějaký tablety na zavádění, měli by zabrat do dvou dnů, tak jsem zvědavá … jinak pokračovat s hypermanganem … jinak na kontroly už musím chodit každých 14 dní, kvůli kontrole čípku a jestli se neotvírám … dnes mi i natáčela monitor a též je vše v nejlepším pořádku, dostala jsem i papíry k vyřízení mateřské (u mě tedy rodičáku) a plno prospektů a CD-ček k porodu – rady ke kojení atd … krev mi nabírala, tak výsledky prý skreslený nebudou díky chřipce, tak to je dobře …

    Tak a teď jdu dočíst vaše příspěvky … a zareaguji asi až zítra tak zatím papa :o)

    #860689
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Šárko gratuluji ke krásným výsledkům v poradně mě to čeká zítra.

    #860690
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem sem ještě jednou musela.. 😀
    Odpočinek se nakonec moc nekonal, jen trochu a to spíš psychicky člověk odpočívá, když má dítě u babičky 🙂 Já jsem šla nakonec ven s tou němou tváří, bylo mi ho líto. Kdyby jste ho viděly.. jen si začnu oblíkat svetr, ne bundu, ale pouze svetr a už skáče metr vysoko a to je na 40ti kilovýho psa dost, je to váha 🙂 On je můj závislák, přijde mě, že se mě v tomhle životě a převtělení naprosto oddal! 🙂 Tak ho pak nechte ležet na pelechu, to nejde.. Krásně jsme vymrzli, bylo to moc fajn, když nám vycházku nebojkotovala Karolínka 😀 Pak jsme se najedli a vrhla jsem se na žehlení, dala spat Karolíniku a koukla na ten Panelák. Oni tam snad maj ale víc reklam, než my! :@ Pak jsem opláchla nádobí a nachystala sváču 😀 , páč jedu nalačno na odběry a nachystala Karolínce věci do školky. Jéé, to je divná věta.. to neznám, je to takový zvoláštní chystat věci Karolínce do školky.. 🙂 Jdeme s kolygyní do města a abychom měly nákupy v klidu, dáme je do té hodinové školky, tak snad se jí tam bude líbit! Bude tam s Aničkou, tak snad budou v pohodě holky naše! A my budeme brát obchody útokem 😀 Už je dost hodin, ale příspěvky si dočtu, jelikož bych stejně neusla, nemůžu za to.. 😛 Jo a velká novina!!! Sousedka se mi už přiznala, že je teda těhu Čeká začátkem října, takže úplný začátek 😛 Jneže pracuje v cestovce a b řeznu má jet do Finska apak do Norska, tak řešila, jak to udělá, šéf to ještě neví.. A prý je hodně unavená a je jí špatně, jí říkám, jj víme, jaký to je .. :o))))
    Baru, myslím, že jsem ti zapomněla poděkovat za nabídku doporučení homeopatů v Brně, pak bych se přihlásila.. teď to nechám..
    Šárko, gratulka k výrobným zprávám z poradny, ale nemyslím, si, že by byla Natálka malá.. však už jsem ti to psala na FB. To je super, že se Alerš nebojí zeptat, ten můj taťka se docela stydí i jít dovnitř, natož se na cololiv zeptat.. :$
    Dneska jsem si vyhrnula tričko a koukala jak tam asi tak teď může malá být a on jen valil oči a komentoval velikost. 🙂 A pořád mě „okřikuje“, ať ji nechám a neohmatávám břicho 😀 Sám si sáhne jen lehce, to nic neucítí, má strach, aby jí neublížil!! 🙂 UZ si myslím, že ani nemá cenu, pohyby cítím pořád stejně, tak si myslím, že ani na poloze se nic nezměnilo.. :S
    Jinak svátek jsme nijak neslavili, ale čokoládku jsem dostala 🙂
    Evi, tobě přeji ať je na kontrole vše o.k. zítra!
    Přeji dobrou noc nebo spíš pěkný den všem…

    #860691
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Rybízku a Evíku držím palečky, ať poradny dopadnou skvěle!

    Šárko, s tou váhou to nebude tak zlé, já myslím, že malá má tak akorát, vzpomněla jsem si, že Rybízek posledně psala, že malá měla taky kolem 1650g. Kdoví, třeba ještě vás i Dr. překvapí jak ve finiši Natálka přibere v bříšku:) . Je dobře, že už se otočila.

    Manžel odjel do práce na školení, ale odpo se za námi snad přijedou podívat babička s dědou tak nám ten den uteče. Já si možná zaběhnu do města, včera jsem to nezmákla, tak aspoň tu čokoládu a nějaký malý dáreček – manžel má zítra narozky. Nechce nic, že nás ten největší dárek teprve čeká, ale abychom mu zítra s Dančou přály bez maličkosti to mi nedá.

    Večer jsem se dívala poprvé na pořad Mladší o pár let, to jsem zírala jak z té padesátnice udělali opravdu šmrncovní ženskou /pravda postavičku měla štíhlounkou to ani já takhle nevypadala před těhu/. Podstoupila operaci horních a dolních očních víček, nějakou omlazovací kůru pomocí kmenových buňek, plastiku prsou a liposukci hýždí. Kadeřník a vizážistky taky přiložili ruce k dílu a výsledek byl tedy opravdu ohromný.

    Přeji všem krásný den a pohodu do bříšek!

    #860692
    Anonym
    Host

    Dobré ráno holky. Rybízku, jen mě napadlo, že tvoje tvrdutí bříška může souviset s tím osaháváním 🙂 Mě právě v nemocnici říkali, ať si na něj nesahám a i opatrně při mazání, že pak má ta děloha tendenci tvrdnout.

    #860693
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    Tak jsem to dneska opět nějak přetáhla a spala až do 10:30 h … :o))) jooo joooo, jak je doma klid a Aleš na ranní, dá se tu krásně spát, jen soused se asi rozhodl v 9 hod přivrtat něco do zdi … ale bylo to jen na chviličku, tak se to dalo … no a teď pořád přemýšlím co vařit :-(((( … vůbec nevím, mražák je samá kotleta a kýta … nemám inspiraci vůbec, tak nahoďte nějaký typ co budete vařit, ať se můžu inspirovat … na zítra mám vyndané kuřecí játra :o)

    Rybízku – Doktorka nemyslela malá kvůli váze … což by prý měla mít 1800g … tak nevím, ale hlavně to myslela kvůli tomu co vidí na UTZ, prý se Beruška nějak zasekla a teď vypadá na 29+2 😀 … takže od minulé kontroly přibrala jen 400 g … je prý vidět na ní, že je droboulinká, ale bude mít prý krásné dlouhé nohy – ha … asi po tchýni, ta má holky v 50-ti letech nohy jako modelka, je strašně vysoká a nohy dlouhý pořádně :o)))) tak uvidíme, jinak když se narodil Aleš tak měl 2900g, takže bude asi po něm … já se narodila se 4050g 😀

    Cuco – taky jsem včera na to koukala – Mladší o pár let … a taky jsem čuměla jak blázen, co z ní udělali, ale jak říkám já … když jsou peníze, jde všechno 😀 … a toto financuje Prima, takže no problema … kdyby si tě vzali do rukou vizážisti a kdoví kdo ještě, můžeš klííííííďo na titulní stranu Cosmopolitanu – tomu věř :o))) … zázraky hlavně dělají ty operace víček … kamarádka na tom byla ve 30-ti … jelikož to má geneticky dané – přesně takhle veliké pytle pod očima, jako měla tahle paní …. a říkala, že by klííííďo na to šla znovu, že to vůbec nebolí – no já trpím jen jsem jí včera viděla – ty jizvy atd … au … na toto jsem fakt posera 😀 ….

    Rybízku – vy jste si to hezky včera užili se Cidečkem, viď ??? … závidím Ti ty procházky … mě to tak chybííííí, vždycky jsem ráda chodila s Aaronkem, nebo Britou … no musím si počkat na kočárek 😀 … teď bych to ani neušla … ta hlavička dole dává pěkný záhul na chození, chodím jak kačena – houpavou chůzi a dlouho nevydržím chodit … prý jak to vše tlačí a bolí je vše v pořádku, prý je to jen hlavička … noooooo ještě 8 týdnůůůů … ty jooo, jsem zvědavá jak to zvládnu, asi to proležím, nebo co 😀 …

    No já musím jít vybrouzdat na net, nějaký receptík na nějakou mňam buchtu (řez) … nemám ponětí a nechce se mi dělat nic z klasiky co dělám … tak zkusím něco najít … dnes toho mám kolem sporáku nějak moc … ještě mám vyndané kuř. krky a srdíčky na polévku … ale musím to zmáknout, Aleš zůstává v práci na 16-tce (cvok – to bych nedala ani omylem), tak jsem sama doma asi celý den 🙁
    mějte se zatím krásně, zase nakouknu ….
    Jsem zvědavá jak dopadnete na kontrolách … Rybízek a Evík …
    papa

    #860694
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    tak si představte, že mi včera přišla domů kontrola. Dokonce přišli v době kdy jsem měla vycházky, ale pán se omlouval, že šel okolo, tak to zkusil. Říkala jsm mu, že jsem myslela, že na těhotné nechodí, tak to se omlouval znovu, že si nevšiml, že jsem těhotná, že to by jinak nepřišel, protože na těhotné opravdu nechodí.

    Šarko: Ty jsi teda kuchtička 🙂 Já přes tyden vubec nevařím. Michal je v práci a pro sebe se mi nechce. Na sobotu budu dělat lasagne, už jsme je dlouho neměli, tak snad jsem to nezapomněla:)
    Gratuluji k dobrým výsledkům při kontrole, to jsme teda zvědavá kolik v pátek naváží nám:P

    rybízku: Proč myslíš, že je to škoda? Mě právě přijde, že Beata je modernější verze jména Alžběta. To je taky moc pěkné jméno, ale jak jsi psala, je staré. Alžběta Žatková, to je jako kdyby se narodila nějaká stará paní. Na tom jméně se mi líbí, že když je malinká, můžeš ji řikat všelijak a až bude velká, bude to Beata.
    Ty jsi mě zas tak nahlodala s tou kombinezkou co jsi koupila. Začínám uvažovat jestli bych taky neměla ještě nějakou pořídit, mám strach aby berušce nebyla zima. Ale Michal mě opět spražil s tím, že je to zbytečné a kdyby náhodou zima byla,tak až budu v porodnici, nějakou zajde koupit:P Sice je to od něj hezké, ale pokazil mi tím radost z možných nákupů:S

    Holky já jsem se ted dozvěděla, že od 1.- 9.4. mají v Motole zavřené porodní sály. Co když to na mě přijde dřív? Kde pak porodím? Ani mi to neřekli, když jsem se byla ve 14tt registrovat, narazila jsem na to uplně náhodou na jedné diskuzi na netu. Budu se na to muset dr. v pátek zeptat

    Včera jsme zase měli pěknou škytavku, tentokrát trvala asi 10 minut a i tatínek ji zaznamenal :-))

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28054.png

    #860695
    Anonym
    Host

    Veveriku,
    to tedy koukám, že u Tebe byla kontrola:O ! Taky jsem myslela, že k těhotným nechodí.

    Šárko,
    jen spi dlouho dokud to jde, pak už se bude vše řídit podle princezny! Já bych si taky kolikrát přispala, ale cácorka Danča mě nenechá, hned že musí dostat snídani – přitom tomu jídlu po ránu moc nedá. Tak vstáváme mezi 7-8hod. Když nechodí do školky.

    Manžel se nám tu vyloupnul, školení končilo dřív tak se mu nechtělo čekat do začátku směny (asi 3hodiny), řízky už byly usmažený tak si aspoň dal domácí oběd.
    Jen přijel s takovou zase špatnou zprávou, kamarádka s malou Julinkou jsou od včera v nemocnici, podezření na zápal plic:'( . V pátek byla s malou u doktorky, že divně sípe a chrčí a odsát z nosánku nic nejde, Dr. nic neslyšela, takže ani nic nenapsala a včera když tam dorazili po víkendu, tak se to tak zhoršilo, že je šupem poslala do nemocnice. Ach jo, ti si to tedy vybírají, je mi z toho zase ouvej, takovej prďousek malej – o víkendu budou malé 4 měsíce. Tak doufám, že v nemocnici se k nim budou chovat hezky, oni nemají na dětské odd. dobré vzpomínky kvůli Kubíčkovi…

    Tak se opatrujte, Šárko nějak mne nic nenapadá na receptík, jsem nějaká přejetá:S …
    Ať zvládneš vše dobře uvařit a upéct!

    #860696
    Anonym
    Host

    Tak jsem to vyřešila 😀
    zítra budou kuřecí játra s pekinskými nudličkami a rýží na 2 dny a na pátek a sobotu udělám dušené vepřové v mrkvi – mňam – jsem neměla 100 let 😀 … no a upekla jsem buchtu s pudinkem a kys. smetanou … nic jiného mě nenapadlo 🙁 … ale i kdybych upekla suchej piškotovej korpus, tak ho je schopnej Aleš sežrat raz dva :D:D:D:D … tak teď jsem se napapala a jdu hodit relax k TV – polévka už bude taky hotová :o) … UF a bolí mě celá Natálka 🙁 … táhne pěkně dolůůůů ….

    #860697
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahooj dámy:)

    Tak se hlásím po ultrazvuku…malá ja hlavičkou dole, což mě jen utvrdilo v tom,proč se nemůžu tak pěkně hrbit u PC,protože mě to pod žebrama na pravé straně je neříjemné:D Asi ji tam ultačuju nožičky:D
    Jinak váží 1800g…a doktro říkal, tak to by pak odpovídalo zhruba těm 3,5kg na porod…mě by stačilo kolem 3kg…3,5 už je nějak moc:) Ale nic jí tam nechybí a dokonce pořádně zívala a pak špulila pusinku…to je kočička:)

    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers%5Dhttp://global.thebump.com/tickers/ttcf839.aspx

    S vařením jsme na tom podobně…taky jsem neměla inspiraci a něco jsem včera našla,tak to zkusím…http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=43687
    Jen mi zmizel z domova česněk,tak to bude bez něj,z krámu jsem před chvílí přišla:)

    Veveriku,to je teda pěknej pak kontrolor…si nekoukne ani ke komu jde, a pak takhle překvapí.

    Šári,přesně – jen si pospi,dokud můžeš:) Holky s dětma už tak pěkně nemůžou,jak říkají:)

    Rybízku,ty jsi teda hooodná panička,že jsi se Cidečkem tak vymrzla. Andy měl včera zas nějakej hravej amok,když jsme přišli zvenku a furt mi nosil balon,abych si s nim hrála:) Jsou to miláčci…i když někdy bych ho roztrhla:D

    A zbytek zase zkouknu a zjistím,co jsem ještě chtěla komentovat:)

    #860698
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Rybizku, jak resis porad ten kocarek,ze se ti z toho obchodu neozvali, tak se s nima zkus spojit telefonicky, taky se mi parkarat stalo, ze email proste nedorazil :(, tak bud napsat znovu, zovolat a nebo se tam treba dneska stihnes stavit,kdyz jsi v Brne na tech nakupech:D .

    Uz nam tady pekne zacina materska…ja jsem teda taky na nemocenske, ale doktorka mi vypise materskou az pristi tyden od pondeli..to budu mit cca 6tydnu do porodu, driv mi to prijde zbytecny, kdyz si uz pekne dlouho ty sunky valim doma.

    Julinka to urcite zvladne, ted je takovych bacilu, ze to treba tak hrozne jak to vypada. Budu drzet palce.

    #860699
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Člověk míní, život mění…
    Ahoj holky, tak jsem měla jít dnes ráno na odběry a kontrolu do poradny a bohužel jsme jeli o něco dřív a jinam. Večer jsem ulehla asi 23:45 (dřív bych stejně neusla..) a ani tak jsem nemohla zabrat! Kolem půl jedné mě začalo dost bolet břicho (podbřišek) a o dost víc, než když máte dostat menzes! Tohle tu ještě nebylo, dostala jsem strach a když se k tomu přidalo tvrdnutí břicha po pěti minutách a bolest jakoby na čípek, tak jsem si zavoala radši do porodnice. Tam mi řekli, že se mám dojet ukázat, tak jsem vzbudila Aleša, zanesla chůvu ke švici (jaká výhoda!!!) a jeli jsme. Natočili mě monitor, miminko v pořádku a akce dělohy docela slušná, graf zazanmenával tvrdnutí, tak jsem si aspoň nemusela připadat jako blbec. Porodní asistenka (shodou okoloností měla službu ta, která mě rodila Karolínku 🙂 ) viděla a i pohmatem tonizaci břicha potvrdila. Čekala jsem na MUDr. Kováčovou (jmenovkyně Petry že? 🙂 ) s výsledkem monitoru. Ta se mnou sepsala zprávu a řeknu vám, dost otravnou! Kdybych už rodila, tak ji asi pošlu někam! Pak mě udělala UZ, miminko má 2 kg a poloha jak jinak koncem pánevním 🙁 . Čípek naštěstí bezezměn polotuhý a na špičku prstu, takže s nálezem byla docela spokojená, ale prý se tím tvrdnutím může ledacos rychle změnit. Nabídla mi hospitalizaci s kapačkama magnezka, ale sama mi řekla, že injekce a klid doma na lůžku mi pomůže stejně tak.. V nemocnici by mě mohli pouze víc sledovat. Ale prý už by stejně porod v tomto týdnu ani nijak nezastavovali a látka na dozrání plíc miminka by se taky nepodávala, jelikož jsem už 34. týden, takže mě celekm uklidnila a za jeden podpis mě pustili domů. Zadek od magnezka mě bolel ještě celý dopoledne! Dom jsme přifrčeli o půl paté a na ranní odběry jsem samozřejmě zaspala 🙁 . Volala jsem gynekoložce, abych se omluvila a řekla jí, kde jsem strávila půlku noci. Docela koukala a hned chtěla přečíst zprávu do telefonu! Asi se trošku cyhtla za nos, že otálela s tím podáním injecí.. možná to nemuselo dojít takhle daleko!? Takže zítra jdu pro injekce a zase na kontrolu! Břicho mě tvrne pravdielně po 8 minutách celý den, ale už nebolí podbřišek, což mě znekliďnovalo docela slušně, takže snad s kldiem na lůžku bude dobře. Malou si vzali babička do pátku, Aleš je do konce týdne doma se mnou, aby se o mě mohl starat 🙂 Ale řeknu vám, jeden den ležím a ještě jen doma a už mě to pěkně točí!!! 🙁 Musíme vydžet pohromadě nejmíň do příštího pátku prý… Tak snad..
    Takže tolik z dnešní noci.. jen aby jste vidlěy holky a nemyslely si, že jsem se na vás vyprdla.. Jinak příspěvky si dočtu v posteli, jestli mi někdo z rodiny půjší noťas. Na dlouhý sezení u PC to nebude… pa pa…
    Opatrujte se a hlavně buďte zdravé!!!!!

    #860700
    Anonym
    Host

    Rybízku, tak ať se to brzo zlepší….tvojí paní doktorku komentovat nebudu…..

    #860701
    Anonym
    Host

    Rybízku, přečetla jsem Tvůj příspěvek jedním dechem!!! To je tedy něco, ta doktorka to opravdu už měla řešit dřív, když máš s tvrdnutím problém dlouhodobější. Tak hlavně že jsi mohla jet domů, odpočívat teď musíš a jen ať zaberou ty injekce a s beruškou ještě vydržte pospolu!!!Moc na vás myslím.
    Já nevím, dnes je to takový divný, já jsem jedno slzavé údolí – začalo to jen jsem se dozvěděla že kamarádka musela s malou do nemocnice, teď čtu co jsi prožila od noci Ty…

    Jediné pozitivní co dnes snad bylo, že nám volal děda, že už přivezli kočárek, tak nás naložil s Dančou odpoledne a jely jsme ho tedy k manželovým rodičům dát dohromady a hlavně zkontrolovat, zda je bez poškození a kompletní. Máme z něj radost, všichni ho pochválili jak jsme dobře vybrali, tak aspoň že tak. Manžel je v práci na odpolední, tak se na něj zajede podívat asi až zítra dopoledne.

    My půjdeme do hajan, jsem nějaká unavená, zívám už od odpoledne.

    Opatrujte se děvčátka, Rybízku Ty se snaž hlavně odpočívat ať je to vše v pořádku! Přeji co nejklidnější noc bez potíží!

    #860702
    Anonym
    Host

    Teda Ivetko … ty jsi mi dala … uffff, hlavně se snaž dodržet klidový režim a ať se stará Aleš o vše, musíš se už teď šetřit, aby Prďolka i ty jste byli v pořádku … doktorku bych s prominutím kopla do prdele a bylo by … určo bych si asi našla jinou !!! toto jako nééééé a určo jsi udělala dobře, že jsi neotálela a jela do porodky … lepší vědět, že je Prcek v pořádku … to tvrdnutí Ti opravdu nezávidím :-((( musí to být strašné … ještě, že mě netvrdne … hlavně se drž maminoooo, neboj vše bude v pořádku – myslím na Tebe ….

    Cuco … jj máme stejný den, takový smutný … nevím co mi přelétlo přes noc, hlavně mě nic nebaví a celý den jsem skorem buď prospala, nebo provařila … :-((( …. odpolko jsem se ještě natáhla na 2 a půl hodiny … pak jsem dodělala ty kuř. játra a pak zase ležela u TV … ale nebaví mě to … teď skouknu Ordinaci a pak se zase budu nudit, nevím co budu dělat v noci, když jsem dnešek prospala 🙁 no snad usnu … počkám ať dorazí Miláček ze 16-ti hodinové směny a pak si lehnu konečně s ním …

    Tak papa děvčátka a opatrujte se i Mimísky … přeci jen to máme za pár …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,431. až 2,445. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist