Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,446. až 2,460. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860703
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Teda rybizku, ja si myslela, jak si uzivas pekne po nakupech a ty zatim travis pul noci v porodnici. Hlavne, ze zjistili, ze je vse v „poradku“. Ted opravdu odpocivej, zadne venceni Cida, vareni, uklizeni, zehleni…..opravdu se jen valej, valej, valej!!!

    #860704
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ivet, to je teda noční příběh…já se začala dost děsit,jak jsem to začala číst a čekala jsem jenom,jak to dopadlo.
    Jsem ráda,že je mimi i ty v pořádku, tak vážně odpočívej…i když to je vopruz se válet,když člověku není špatně, to tě nemá co pořádně přinutit. Ale tak ještě že jsme rozumné a dokážem leccos jen díky vůli:)
    A co by s váma dělali po tom příštím pátku?

    #860705
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky, moc moc děkuji za podporu!!! Moc si toho vážím, nemohla jsem nevstát a nekouknout, zda jste tu byli nebo ne.. Všechny příspěvky jsem samozřejmě probulila :'( Taky mám dnes slzavé období. Míchají se ve mně pocity strachu, nejistoty a nevím co ještě všechno dohromady..:'( Ani malou se mi nechtělo dávat k babičkce nejradši bych ju mazlila, jako kdyby mi měla být teď tou největší oporou.. přesto, že nic z toho nechápe, ale to bude asi mateřským instinktem..
    Cucaracho, jaký je kočárek? 🙂 Určitě dej fotku na FB! Mrknu.
    Májo, na tebe jsem v noci myslela, že nakonec to budu mít první za sebou já, protože to tak fakt vypadalo.. :S Ale jak jsem nebyla vyspaná, vůbec se mi do toho nechtělo, byla jsem slabá.. a hlavně je to fakt ještě hodně brzo! Ani s Karolínkou jsem nechtěla rodit v noci a to mi vyšlo, narodila se večer, takže jsem rodila přes den.
    Raduzko, věř, že nákupy by byly příjemnější. Hlavně nám to s kamarádkou nemůže vyjít! Když jela posledně za mnou, tak měla autonehodu, jak jsem tu psala… ! 🙁
    Hruštičko, v pátek by s náma nic nedělali, ale budu mít takový hraniční období 35+0, takže i kdyby mimi na svět přišlo, tak už by to nebylo tak zlé a bude mít cca už 2,5 kg.
    Takže budu poctivě polehávat a nechám zanedbat naši domácnost jako nidky před tím! Zkusím si zítra zřídit Vodafone life, abych vás mohla číst v posteli, jak psala Veverik.
    Uvidíme, jak mi to zítra Dr. vysvětlí a jestli uzná, že mi ty injekce měla dávno dát.
    Akorát se tam včera narodilo miminko, když jsem byla na ambulanci 🙂
    Tak dobrou všem a já se zase ozvu po zítřejší kontrole. Mám v tom teď trošku hokej, jestli mám brát magnezko v tbl., když jsem v noci dostala injekci, byla jsem nějaká zmatená a nezeptala jsem se. Jo a ti dr. jsou asi taky řádně zmatení, normálně mě napsala do zprávy, že moč je v pořádku, při mi ji nezkoušeli!!! A že křečový žíly jsou bez otoků, přitom kalhoty ani punčochy jsem dole neměla :S Je to děs, kolikrát člověk neví, co si má o těch dr. myslet!?

    #860706
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak sem dnes byla v té poradně jak sem včera psala.Dopadlo to tak padesát na padesát.Nyní sen 30+2tt Matyášek je čipernej a zdravej.Váží přesně tolik kolik vážit má 1499g.Hlavičkou dolů přesně jak má být.Doktorka se mě ptala jako vždy na potíže tak sem jí řekla že to tvrdnutí bříška nepřestalo ale naopak je to ještě častějc než dřív.Tak se mě ptala jak často.No a já jí říkala že za ty dvě hodiny co sem seděla v čekárně mi břicho ztvrdlo pětkrát.Vyděsila se a že mě musí prohlídnout jestli se neotvíram.Prohlídla mě a konstatovala že se teda otvíram a že mi udělá ultrazvuk na kolik sem otevřená.Tak sem jí řekla že zavolam přítele že se chce taky kouknout na ten ultrazvuk.Ona na to že ještě ne že mi musí udělat nejdřív ultrazvuk spodem a pak že ho sama zavolá.Zjistila že sem otevřená a že je to přesně na hranici.Hned mi řekla že musim dodržovat absolutní klid na lůžku s podloženýma nohama a pít magnézko.Jediný co můžu tak si dojít na záchod a do sprchy.Jinak mě okamžitě pošle do nemocnice na kapačky.Pak zavolala Peťu a dělala mi ultrazvuk malého.Ten je naštěstí jak už sem psala v naprostém pořádku.Peťa šel zpátky do čekárny a já ještě čekala až doktorka všechno zapíše do průkazky.Mezitím sem jí informovala i o nemoci kterou sem si prošla minulej týden a doktorka na to že ten kašel co sem měla mohl hodně přispět ke stavu v jakym momentálně sem.Taky nám zakázala sex což celkem těžce neseme oba dva.Na kontrolu jdu prvního a doktorka posoudí jestli do tý nemocnice nebudu přeci jenom muset nastoupit.Prej teď musim vydržet nejmíň šest týdnů aby to malého neohrozilo.Tak tu teď ležím a hubuju protože břicho mi bolestivě tvrdne hlavně v podbřišku každých deset minut vždy na minutu.Doufám že to těch šest týdnů vydržím.Rybízku jak vydíš sme na tom podobně akorát já sem se zatím vyhnula tvému nočnímu dobrodružství v nemocnici.Držím Ti palce a Tobě i vám ostatním pohodové těhu.Zítra snad napíšu víc.

    #860707
    Anonym
    Host

    Ahoj Evíku, co vyvádíš? Neboj, bude to v pohodě. Řekla bych, že nakonec budeme stejně všechny, které jsme s tím bojovaly přenášet:-) Mě od toho 29.týdne strašili tím, že mě odvezou vrtulníkem někam, kde se umějí postarat o takové malé prcky a teď už jsem asi 36+3 a nějak se to zastavilo…až je mi to líto, protože jsem si říkala, že bych už chtěla rodit:-) A kde budeš rodit? Podle toho co já vypozorovala, tak jsou lékaři spíš opatrný, pokud se neumějí ještě o prcka postarat (a přijít tak o peníze od pojišťovny) ale jakmile dosáhneš stádia, kdy to zvládají, tak už to pro ně není tak vážné. Já měla výhodu, že u nás se může rodit už od 32.týdne. Ale doporučili mi vydržet do 34.tt v ideálním případě do 36.tt. Jinak moc gratuluju k tomu pozitivnímu co bylo na prohlídce. Tak se hezky šetři a odpočívej….neboj, těch pár týdnů uteče (vždycky když mi někdo řekl něco podobnýho, tak jsem měla chuť ho poslat někam, ale nakonec to opravdu uteklo:-) )

    #860708
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčata!

    Tak jsem včera podobně ponocovala – tedy čekala na manžela až se vrátí z odpolední a ještě jsme popovídali…no po pravdě chtěla jsem říct o tom jak jsme s dědou montovali kočárek a mohla mu ukázat fotečku v mobilu. Šla jsem spát na mne opravdu dosti pozdě asi v půl dvanácté.

    Evíku, tedy přečetla jsem si jak jsi dopadla v poradně a řeknu Ti, nejdůležitější je, že malý prospívá a zbytek to už myslím budeme mít přibližně všechny dost podobně při dalších kontrolách. Hlavně že jsi po 30. týdnu a jak psala Maja, ony ty týdny blížící se termínu hrozně rychle letí takže dodržuj ten klidový režim, odpočívej a bude to vše jistě v pořádku.
    Kamarádka měla podobný nález jako ty v tomto týdnu a ještě 2 týdny přenášela:) . Mě tedy pořád dokola tvrdila že i já budu přenášet, že termíny jsou na houby apod. Já nakonec rodila 4 dny před 1. termínem tak se její předpověď nesplnila.
    Tak jen když také můžeš být doma jako Ivetka a holt to nějak vydrž s tím tvrdnutím.
    Já si to nedovedu nějak pořádně představit – kašel jsem měla silný taky týden tak uvidíme co mi řekne Dr. na příští kontrole, ale jdu až 2.března, to je ještě 14 dní.
    Zítra ráno půjdu na odběr krve.

    Odpoledne čekáme babičku tak budeme mít zase o zábavu postaráno, popovídáme, Danča si s ní pohraje, pak koukneme na Prostřeno! a bude zase další den za náma. Sice už se den prodlužuje, ale stejně mi připadá že ty dny tak hrozně utíkají.

    Opatrujte se maminky a pohodičku do bříšek přeji všem!

    #860709
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    teda Evikuuuuu, i ty ??? … holky já jsem z Vás hotová, nomálně jsem to též obulela, když to tu tak čtu … a začínám mít, jak se říká bobky :-((( uffff … tvdnutí, tedy nevím co je, ale bojím se toho otvírání – i jak mi řekla moje dr. že mě chce vidět každých 14 dní, aby mě mohla kontrolovat … no strachuji se, nejradši bych jela do porodky na poslední chvíli, až mě to chytne a při nejlepším do 3 hodin tam porodit … ale to bych asi chtěla moc … a kdo z nás asi ne …

    Eviku, Rybízku – držte se holky a dodržovat klid !!!

    Mě je nějak poslední dva dny ouvej … malá mi tlačí na žaludek, cítím ho zmáčklý a vrací se mi obsah žaludku někam do trubek 🙁 … ne jako pálení žáhy, toto je horší 🙁 … tak snad to přejde, docela často popíjím mléko, aby se to zklidnilo …

    Zatím papa těhulky a držte se … ještě sem během dne nakouknu … pohodičku pro Mimísky – hlavně !!!

    #860710
    Anonym
    Host

    Ivi, Evi, držím palce. Ať jste v pořádku. Na kurzu nám říkali, že po ukončeném 34 týdnu je pouze mírná nezralost a plicní sklípky už obsahují látku, která je nutná ke správné funkci plic. Takže teď už by byla miminka v pohodě. Nebojte se.
    Já byla včera na krvi, železo je těsně pod hranicí, něco mi dá na příští poradně. Mimoška je pořád prdýlkou dolů. Tvrdnutí a stahy mám sice taky, ale čípek je dobrý.
    Nevím, co teda na nás tady leze, ale já se cítím blbě psychicky tak nějak jinak, než když mám obyč depku. :'( Ještě pár týdnů musíme vydržet. 🙂

    #860711
    Anonym
    Host

    Šárko to co popisuješ tak to mám taky tak, žáha pálí maličko ale je to prd proti tomu, když se začne vracet už i ten obsah žaludku. Včera jsem pila mléko, tak to zabralo, ale nepříjemný je to tedy fest+o( !

    Tak jsem poslala platby, stravné do školky, ještě jedné mamince za pupalkový olej, který mi pošle (máme ho na 1/2 s těhotnou kamarádkou), taky ještě za věcičky – objednala jsem jednu jarní čepičku s capáčkama a k tomu lacláčky manžestrový s podšívkou (žádná kaťata totiž nemám, jen dupajdy a pak kombinézku). To už je ale opravdu poslední co jsem mimískovi za oblečení objednala.

    S tou náladou to je jistě tím, že sluníčko na nás šetří, až bude svítit v celé kráse bude po splínech a dodá nám potřebný optimismus a energii:) !

    Tak hlavně se tomu nepoddávat (já myslím, že už je mi na duši líp jak včera), opatrujte se a holky usmějte se na monitor, ještě že se máme kde vykecat:D !

    #860712
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak mám po poradně a jsem docela ráda za výsledek. Už jsme nachystaný k porodu, čípek už skoro zanikl a jsem otevřená, takže už budu čekat:-) Paní doktorka říkala, že kdyby se prcek narodil v neděli, tak už nebude předčasně narozený a že už se narodit může, protože je dost velký….jinak cílovou hmotnost máme 4 kg. Paní doktorka říkala, že si je jistá, že nebudu přenášet:-) Tak jsem na to zvědavá…..Každopádně se musí brzo vykurýrovat Ivetka, abych jí mohla posílat sms kdyby se něco dělo a ona vám to mohla zprostředkovávat:-)

    #860713
    Anonym
    Host

    Majo, super zpráva! Tak to vydržte do neděle a už se těším na první „naše“ miminečko z BW<:o) !
    Z Tvé zprávy je cítit radost, že už to brzy přijde, to je super přístup a tak moc přeju, aby Ti porod dopadl tak jak si ho představuješ co nejpohodověji.

    Pak bude určitě pauza než se narodí další…tedy doufám, že to všechny tak nějak vydržíme do těch našich termínků.

    #860714
    Anonym
    Host

    Majo, to je krásný, když si představím, že už za chviličku budou miminka tady. 😀 Tak na tebe myslím a drž se. Je super, že ti to pěkně pokračuje, to bude porod jedna báseň. 😀

    #860715
    Anonym
    Host

    Majo,
    jééééééé super, gratulka, za chvíli budeš mít Mimíska v náručí … to je krásnýýýýý :o)))) drž se, myslíme na Tebe a čekáme krásné zprávy s mírami :o)))))

    Teda tady se to fakt už blížííííííííí … moc pěknééééé … holky jdeme do finále :D:D:D

    #860716
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Majo,
    tak ty už budeš brzy MAMINKA!!!To je super, těším se taky jako ostatní na zprávy a přeju pohodový porod.
    a jak se cítíš?

    #860717
    Anonym
    Host

    Holky, díky moc za reakce.

    Hruštičko, já se cítím výborně-) Jen doufám, že se to v této fázi nezastaví a nebudu čekat další tři týdny. Já tušila, že se něco děje. V pondělí jsem měla podezření na to, že mi odešla ta hlenová zátka a od toho pondělka mi zase často tvrdne břicho a bolí v kříži…..stejně to ta příroda umí skvěle zařídit…bála jsem se porodu, teď se bojím, že budu přenášet. Říkám si, že radši podstoupím třeba 16 hodin porodních bolestí než 6 týdnů v tomhle stavu:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,446. až 2,460. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist