Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,491. až 2,505. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860748
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    VERUNKO to je dobře že už seš zase doma.ŠÁRKO to s těma zubama máš teda pech kterej Ti fakt nezávidim.Holky mě chytla ukázková migréna tak tu šílim.Zkusím to zaspat.Tak dobrou a pohodičku do bříšek mimískům.

    #860749
    Anonym
    Host

    Já už jsem včera nenakoukla, pořád jsem odpočívala, protože mě zase rozbolela ta stydká kost a chodím hůř jak kačena. Břicho pořád roste, nevím kam to ještě bude…

    Šárko, tedy to mě je moc líto s těma stoličkama! Ale nezoufej, já si taky myslela, že mi nepůjde udělat korunka, ale zubařka si s tím nakonec poradila a už jí mám 2 roky. Přeju hlavně ať někoho schopného najdeš, u kterého by ses mohla zaregistrovat. Já chodím k zubařce a její manžel je taky nějaký Ind či co, když byla zubařka na mateřské s klukama, tak jsem chodila k němu a byl výborný (ale už tedy česky uměl, jak tu studoval). Danču jsem u té zubařky taky zaregistrovala a má perfektní přístup k dětem. Myslím, že je tak podobně stará jako já možná o pár ročků má víc. Každopádně šikovná je, nemůžu říct, že by mi něco pokazila.

    Evík zase píše o migréně, už aby bylo jaro. Přijde mi, že nás vyčerpává i to počasí.
    Já začala pociťovat mírně bolest v kříži, jako bych měla před M. Tak doufám, že to jsou maximálně poslíčci, taky jsem se včera nějak potila – takové návaly. No ten konec začíná být docela náročný. Ode dneška do 6 týdnů mám pocit že asi bude mimi na světě (tedy podle termínu).

    Dnes připravím manželovi bramborový salát, zítra budu dělat chlebíčky, asi upeču nějaký ty šneky z listového těsta, ještě chci zítra upéct pečeni, aby se dala za studena nakrájet a možná uvařím ovárek. Ale začíná se to nějak bortit s účastí, hodně chlapů je nakřápaných, pak jeden chce po oslavě jezdit – taxíkem takže pít ani nebude…no jsem zvědavá kolik se nás zítra sejde.
    Manžel teď mluvil s manželem kamarádky, tak Julince se to nehorší, ale je to asi léčba na delší čas, než se to úplně uzdraví…tak ještě že tak. Včera mi kamarádka neodepsala, tak jsem měla už obavy co se děje.

    Opatrujte se všechny, Šárko ať Tě to hlavně nebolí!

    #860750
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    teda nás se snad chytla nějaká smůla nebo co 🙁 Mám pocit, že posledních píár dní jsou to samé jobovky – Rybízek v nemocnici, pak Evík, kontrola taky tak napůl, Verunka v nemocnici s ATB a ještě Šárka se zubama… Tak to už by stačilo, né? :@ A do toho to blbé počasí a depky, tak to už je teda moc :'( Ještě že za chvíli určitě dorazí to jaro a sluníčko a určitě hned bude lépe! 😛 Už to jaro teda fakt vyhlížím a přivolávám!!!!!

    Vždycky si v takové lepší chvilce naplánuji, co všechno bych teď chtěla doma udělat, abych pak při tom sluníčku měla víc času si ho užívat a chodit ven… jenže pak se mi prostě nechce, dostihne mě únava a depka z počasí a udělám prd 8o| Dneska jsem v noci nějak špatně spala, tak od 4 hod ráno ne a ne zabrat, tak jsem si plánovala převlečení postelíá, velké prádlo, úklid a já nevím co všechno… A zase se cítím unavená, jak přejetá parním válcem, tak jsem teda zvědavá, co z toho zvládnu :S

    Cuco, taky mám pocit, že se spíš kolíbám než chodím, i když mě teda naštěstí nic moc nebolí. Jen občas, když se miminko trefí přímo do močového měchýře, tak to teda bolůí – naštěstí jen ten okamžik. A návaly horka a pocení mám taky, manžel se mi směje, že nejsem těhotná, ale v přechodu 😐

    Verunko, to je fajn, že tě pustili domů, ta ATB určitě vše vyřeší, hlavně je poctivě dober, jak psala Cuca, i když už ti nic nebude! Jen to někdy rozhodí střeva, ale to se dá pořešit jogurty nebo nějakými probiotiky.

    Šári, a tebe ať nechytnou ty zuby, třeba v tomto stádiu vydrží bez problémů dlouho, neboj 🙂 Jojo, najít dobrého zubaře je teda fakt nadlidský úkol 🙁 Já tady mám naštěstí dobrou zubařku, trochu po známosti, je to kamarádka mého manžela z dětství. Už nám nabídla, že vezme i Sárinku, prý máme poprvé přijít už v půl roce věku, tak to v té pusince toho ještě moc mít nebude, ne?

    Holky, Hanychovou taky nemám ráda, taky bych řekla, že v té hlavě toho fakt moc nemá. A to jsem někde četla, že aby vyvrátila na začátku spekulace o těhotenství, normálně dál kouřila a pila! :O NO nepřeju nikomu nic zlého, ale nevím, jestli ji to škaredě nedostihne. A dost se jí teda divím, vždyť mají v rodině zkušenost s těžce postiženým dítětem, které nakonec zemřelo (ten syn Veroniky Žilkové).

    Manžel se dnes konečně vyhrabal z postele, pořád měl tu virózu, nějak ho teda skolila 🙁 a navíc on to dost špatně snáší psychicky a trochu propadá sebelítosti a trochu katastrofickým scénářům, co mu vlastně všechno je – no takový ten syndrom mužské rýmičky. Ne že by mu teda nebylo fat blbě, ale byla to prostě viróza, no. Já jsem se na ten týden vystěhovala z ložnice do dětského, tak dnes už se konečně stěhuji zpět <:o)

    Holky, hlavně už samé dobré zprávičky, zažeňte chmury z počasí a pod. a snad už se konečně dočkáme sluníčka a teplíčka! A hrozně se těším, až tu budeme mít zprávu o prvním miminku, Májo, myslím na Tebe, kdy to tak přijde a ty se dočkáš 🙂 <:o) <:o) <:o)

    #860751
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    no zuby … já snad neznám horší bolest, než jsou zuby … takže toto mě opravdu naštvalo … měla jsem pokažený celý večer a to mě ještě vyhuboval Aleš, že chce vidět, jak to vydrží do porodu, no snad ju … co jiného mi zbývá … dnes jsem volala tomu zubaři – Pakistánci, zvedla to sestřička, tak jí říkám co a jak … no nic … ani chodit nemám, protože mi nemůže dát prý injekci a potírání anestetikem prý nestačí při vytržení … musím prostě počkat … :-((( tak čekám … ještě, že to nebolí …

    To počasí je vážně na houby 🙁 … nebaví mě to stávání, když nesvítí sluníčko … takový pošmurný den 🙁 pak nemáme mít depky …

    Cuco – to bříško máme asi stejné pocity … též mi bolí ta stydká kost a též mi to táhne jakoby dolů … a chůze jako kačena už mám tak měsíc a kord, když mě chytne ta kost fest … ale prý je to naprosto normální chůze těhotných – kachní :D:D:D … někdy tak chodím a někdy ne … občas se směji sama sobě když tak jdu :o)

    Holky tak mykozu mám naprosto pryč – ufffffffffffffff … aspoň něco se podařilo, ale ty antibiotika musím dobrat ještě mám na 2 noci, tak ťuk ťuk … snad to dá už do porodu pokoj … dr. říkala, že mi napíše silné, aby se to fakt nevrátilo, i když se tomu na 100% zabránit v těhu prý nedá 🙁 … no jak psala Cuca … začíná to být náročné ty poslední týdny … dnes v noci mi zase chytlo vracení obsahu žaludku do trubek … jsem byla naštvaná na zuby a ještě tohle do toho, Aleš mě držel za ruku a říkal: vydrrrrrž ještě kousek do cíle … teda já vzteky bych brečela někdy … ať si to zkusí … no nemám pravdu? 😀

    Eviku – na migrény též trpím a na ty fest – co nemůžu ani chodit, jak člověku i bublá v kořeni nosu, jak nesmíš nic cítit, žádnou vůni, žádný pach a pomůže jen tma a ležet se zavřenýma očima … na toto ti doporučuji meduňkový čajík … mě to zabírá, sice nepřestane okamžitě, ale zmírní se ta migréna a rychleji přejde … v těhu jsem jí měla jen 2x a můžu říci že stačilo … jinak před těhu jsem na to strašně trpěla … nepočítaje kolikrát jsem musela na pohotovost na injekci … prozvracela jsem noci :-((( tak jak tě to ještě raz chytne zkus ten čajík …

    Cuco … jůůůů vy budete mít ale mňamky na oslavě :-)))) závidím :-))) ale moc kolem hostů nelítej, ať se obslouží sami, nebo manža … ty se šetři, nebo tě chytne ta stydká kost :-((( žádnej med, fakt …

    No holky já jdu oloupat brambory k tomu dušenému vepřovému v mrkvi … dopiju si kafíčko a dnes budu celý den v posteli s Alešem – tedy do 17 hod … pak odchází na 12-tku noční, tak aby byl prospaný i já :o)))) zatím se mějte krásně a opatrujte se – a hlavně se vyhněte jobovkám … papa hezký den a Mimískům pohodičku do bříšek :o)

    #860752
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky…tak vás zdravím a hlásím se zpět v celé své kráse….
    úspěšně splněných šest zkoušek a sedmou už nějak nehodlám hrotit…buď jí nějak pomalu spatlám začátkem března nebo až pak během letního semestru – takže se Vám teď zas budu moct naplno věnovat 🙂
    Co je novýho???

    Šárko, ty moje zlatíko….zoubečky zlobí….??? To nic, ty jsi taková hezká ženská, že budeš pěkná i bezzubá 🙂 . A máš průser!!! Kde se flákáš takhle každej den po půlnoci???!!! S kym si mám jako podle tebe asi povídat????? Tak takhle by to teda nešlo….:D 🙂

    Holky….napište Haňulce co je novýho prosim prosim…ať se chytnu 🙂

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28091.png

    #860753
    Anonym
    Host

    Haňulko, gratuluji ke všem složeným zkouškám, jsi ohromná<:o) !

    Jinak je to tu trochu marodné, bolavé, Verunka byla v nemocnici měla zánět ledvinových pánviček, ale už je doma a bere ATB. Rybízkovi stále tvrdne bříško, musela i do porodnice, dostává injekčně magnézko.
    Maja už se skorem chystá do porodnice – už to má prý za pár, takže bude první miminko!
    Holky když na něco zapomenu tak mne doplňte, ta hlava je to síla jak mám výpadky.

    Šárko, určitě to zvládneš a vydržíš s těma stoličkama a po porodu Ti to vše dají do kupy. Holt těhotenství si vybírá své daně v podobě zubů, nebo vlasů, každá máme jistě něco. Ale pak se to zase srovná neboj.
    Jak jsi radila Evíkovi na migrénu meduňku, já zase mám dobrou zkušenost s mátou, jenže ta by se neměla pak už ke konci těhu pít, aby se udělalo dobře mlíčko. Během kojení by se měla máta úplně vynechat, právě aby nezastavila laktaci. No takže vlastně Evíkovi ani nemůžu nijak moc poradit.
    Ale pokud je ta bolest opravdu nesnesitelná, tak Paralen by určitě miminku neublížil.
    Já měla kdysi dávno velké potíže s migrénama, vyšetření a preventivní braní léků nepomohlo takže jsem se léčila taky spíš bylinkama.

    Lenko, kdy myslíš že to jaro už přijde??? U nás zase padá sníh, já to vidím bledě…je od včerejšího večera mlha, sype jen tak jako jemně, ale stejně se mi ani nikam nechce vyrazit. Nejspíš skákneme s Dančou jen vedle do obchůdku pro pečivo.

    No půjdu dát vařit uzený ať mám nachystáno do těch šneků z listovýho těsta. Pak to osmahnu na cibulce, zabalím a upeču to bude rychlovka. Pečeně se taky bude péct v troubě sama, využiju poprvé koření od Vitany s pytlíčkem – že se to bude péct ve vlastní šťávě, jen ty švestky tam nedám, nevím zda by to hostům šmakovalo, každý máme přeci jen jiný chuťě.
    Ovárek budu dělat až při oslavě, takže moc lítat kolem hostů nebudu. To si obstará manžel, já budu jen poslouchat jaké donesou přátelé novinky, ale bude to asi taky hodně o marodění, skoro v každý rodině někdo kurýruje virozu takže se nás opravdu moc nesejde:( . Ale posunovat to nehodláme, další týden už bude manžel zase pilně pracovat na zvelebení bytu – tentokrát přijde na řadu ta ložnice, už se těším až bude po že si pak už srovnám vše do komody, ložnice bude uklizená a připravená, kdyby náhodou ten den P přišel o něco dřív…ale snad né. Manžel se toho hrozí, že vše dělá na poslední chvíli (no myslím si to samé, ale neřeknu mu to aby ho to ještě víc nesrazilo…)Když mě kolikrát vidí vzdychat že mi není úplně OK, tak si říká jen aby se vše stihlo…

    Tak pa pa opatrujte se, koukám, že zase píšu román,….snad se vám to chce číst! POhodu do bříšek pa paaaa

    #860754
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.Mrkněte na tohle video,myslím že se vám bude hodit.Je to sice v angličtině ale sme holky šikovný a překlad nepotřebujeme ne? http://www.babycenter.com/2_10-tips-for-breastfeeding-success_10326780.bc Je tam instruktáž ke kojení a prakticky všechno jak se miminko vyvíjí v bříšku.Mě osobně nejvíc zaujalo jak se tvoří pohlavní orgány.

    #860755
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Cuco, děkuju moc!!! I za info…..počkat takže náš Rybízek je v nemocnici??? To se mi nelíbí 🙁
    Tah aspoň, že Verunka je doma….no to tedy zprávičky nic moc….
    A co ty a Danča? U Vás padá sníh??? No nekecej, to je hnus….

    #860756
    Anonym
    Host

    Haňulko, ne Rybízek není v nemocnici, byla tam zač.týdne v noci, když jí to bříško tvrdlo opravdu moc, udělali jí UTZ, taky monitor – aby se přesvědčili, že má skutečně tak často už stahyi a zase ji pustili domů. Dostala předepsaný injekce magnézka a musí víc odpočívat.

    U nás může zima trvat až do dubna, kolikrát na Velikonoce máme docela dost sněhu. DOufám, že letos už sníh v dubnu nebude!!!

    #860757
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Šárko, to mi nedošlo…myslela jsem,že když to hoří,tak dají injekci. Mě dávaji anastetikum,kdžy mi vyndali znaménko v pátém měsíci,tak proto mě to nějak nedošlo.
    Hlavně, aby to teda vydrželo až po porodu!!!

    Haňulko,ty seš dobrá!!! Gratuluju. Kolik ti ještě zbývá do konce studia?

    U nás je nového to,že už jsme si dovezli skříň, kam dám věci pro malou..takže příští týden budu prát oblečky:) A kočárek už čeká na vyzvednutí – naši to příští týden na chalupě zařídí a my ho uvidíme až za tři týdny no…tak zatím pak aspoň na skypu.

    Migrény – mě naštěstí v těhu přešly, na což jsem fakt ráda. Jinak mi taky pomáhá ležet, klid a přítmý…občas studený na čelo nebo krk zezadu.

    Mě počásko dneska na chvíli zlákalo teplejším vzduchem, když jsem šla z krámu, tak jsem nasála:D a říkala si, že už se faaakt těším:)

    #860758
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    tak se vracím z dnešní kontroly a aspon já mám celkem pozitivní zprváy. Malá je sice pořád hodně dole, nachystnaá k porodu, ale zatím se neotvírám tak je to dobré. Má se čile k světu, už váží 1800g, čímž mě torchu dr. dostala, čekala jsem, že k velikosti mojeho břicha bude mít min. Ale je to moc dobře, jen at hezky roste 🙂 Jo a ted už víme, že na 100 % je to holčička, není pochyb i já jsem to viděla naprosto krásně. To bylo poprvé co se nám takhle hezky nastavila, dr. si dělala srandu, že je to exibicionistka… no když si vzpomenu třeba na 3D UZ, kde byla zavrtaná v kyčli, tak se mi ani nechce věřit:)
    Jo a odedneška nastupuju na mateřskou. Radila jsem se s dr. jestli to nejde až těch 6 týdnů před, ale když jsem na nemocenské tak nejde, nu což….akorát mám ted pocit, že se to čím dál tím víc blíží…. bobky

    Haňulko gratuluji ke všem složeným zkouškám, jsi šikulka. Doufám, že každou pořádně oslavujete:)

    Šari prosimtě co to vyvádíš? Doufám, že Tě to netzačne bolet, ještě to by Ti tak scházelo. AKorát jsi mi připomněla, že musím zavolat k zubařce a objednat se na preventivku 😛 Mám ji sice mít až v dubnu, ale to už bych nemusela stihnout:)

    Holky ještě jeden tip na nákup. Já jsem ted v lidlu koupila malé osušku s žínkou na 169 kč A musím řict, že je super, bála jsem se jesli přes ni neuvidím až kdoví kam, ale má příjmený materiál:)

    No já jdu na netu zabrouzdat na porodnice. Dneska jsem se dr. ptala na to, že od 1-9.4 maji v motole zavřené porodní sály, tak mi doporučila at si najdu jednu nebo dvě variatny. A kdyby to na mě přišlo, mám si tam zkusit zavolat, jestli by mě vzali, jedna prý vyjít musí. Takže si asi dovedete představit jak mě potěšila… Hlavně, že se musíš k porodu registrovat už ve 14tt, ale ve výsledku máš možná smůlu:P

    Mějte se moc hezky a pohlazení bříškům

    #860759
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak teď mě chytla pěkná depka. Kde já nakonec budu rodit? Všechny ostatní porodnice máme přes celou Prahu. To mužeme při zácpě cestovat i dvě hodiny…. :'( :'(

    #860760
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Teda to je nejake divne, ze musis nastoupit uz 8 tydnu pred porodem,kdyz jsi na nemocenske. Ja jsem doma taky a na materskou jdu v pondeli a to budu mit 6. tydnu pred porodem.

    Veveriku a kdy mas termin? Treba se do nej netrefis a budes rodit uplne v pohode, tak kde si se registrovala a nebo, kdyz to na tebe prijde, tak si zavolej rychlou..nemuzou te odmitnout a ty cestovat dve hodiny rozhodne nebudou. Neves hlavu.

    #860761
    Anonym
    Host

    Haňuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulkooooooooooo,
    tak víš jak holka moje zlatá … když mám Aleše doma, tak neponocuji, snažím se být hodná a ležet v posteli bez notebooka, ale když má noční tak ponocuji, to se neboj – např. dnes – si piš že na FB mě 100% najdeš večer :D:D:D:D

    Jinak obrovitánská gratulka ke zkouškám, jsi cholka šikovnáááááá !!!! čupr a tu poslední už dáš levou zadní … a jak tě znám, tak jí stihneš do porodu …

    Jinak koukám na tvůj metřík … taky se Ti to krásně krátí, viď? … hihi už se to blíží ….

    Hruštičko – ono když zoubky hoří jakože bolestí, tak ti vytrhnou nerv ze zubů – tak mi to psala i Barushka na FB a je to tak, jenže o to já nestojím už mám vytržené nervy z jedné strany pusy, protože jsem v 15-ti byla na operaci – zánět okostnice, tak mi brousili celou sanici – no a nic příjemného podotýkám a jak ti vytrhnou nervy, tak už ty zuby nejsou tak dobře vyživovány a mají se tendenci více kazit … takže to riskovat fakt nechci – no musí vydržet do porodu …

    Veveriku … gratulka ke krásným výsledkům v poradně … taky krásně rostete holky :o) a depku zažeň … neboj nějak to dopadne, uvidíš – při nejhorším si zavoláš houkačku a ta tě přes tu Prahu dostane za pakatel času … to samozřejmě zlehčuji … ale je fakt, že hodně rodiček v Praze to využívá … a máš na to nárok, tak co …

    No jdu něco spáchat ke svačině mému drahému do práce a pak mám sraz s mamčou na skypu … tak zatím papa určo sem ještě skočím … papa

    #860762
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    to je teda novinek, ja nestiham, jsem porad unavena, na pc jsme se dostala ted, Filipek se kouka na pohadku..
    jinak si porad potrebuje hrat se mnou…ale je to koblizek a zlaticko..
    vecer ho uspavam mezi 7 a 8 a dycky usnu s nim a spime az do rana =)
    uz ho to nebavi, tak jdu zase za nim – taha me za ruku, ze si chce skladat puzzle, snad se sem jeste dostanu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,491. až 2,505. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist