Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,566. až 2,580. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860823
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ty Cuco a nejsou právě ty kuponky od DM právě jen na ty nejmenší? Vím,že ta sleva je tam dost velká, tak mě to právě hodně láká:)
    teda to feděláváníčko v bytě je fajn, budete to mít pěkně čisté pro mimi:) A malá bude mít na chvíli změnnu a bude u telky, takže z toho nebude ani ona nešťastná:)

    Tak já mám vypravou první várku pro mimi – my jsme zvolili jméno Julie…abych taky přidala něco ko jménům:) Kdby náhodou to byl chlapeček, tak jméno taky máme k záloze. Ale měla by to být holčička:)

    Jinak můlj manžel je podobný spíš Šárčinému…povídá si s Julinkou, ne nějak extrémně, ale povídá a já jsem za to ráda Každá jsme jiná, tak i každá musíme mít jiného chlapa:D

    Majo, jsem tak zvědavá, kdy se prcek vyklube, už se těším,až to tu uvidím

    #860824
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    feděláváníčko – no to se mi povedlo, mělo být předěláváníčko 😛

    #860825
    Anonym
    Host

    Hruštičko, já koukala že ta sleva je sice na ty newborn, ale tak jsou označené jak 1 tak 2, pak už mají jiný obal (nebo jsem ani v tom provedení s organickou bavlnou neviděla). Takže bych prostě čapla z regálu ty 2 – 2 balíky a sleva by na ně měla být tím pádem 199Kč – balík by pak vyšel každý na 150Kč. A to se mi už zdá jako zajímavá cena:) . Kdyby to bylo jen na 1 tak už to asi nevyužiju…neboť mám koupený ty Pampers.

    Julie je krásné jméno, jak víš Hruštičko – tak má kamarádka Lucka ho dala malé a hrozně se mi líbí. Navíc mají prvorozeného Kryštofa, to je taky moc hezký jméno pro klučíka. Moje kamarádky mají samá hezká jména dětiček – Vojtíšek, Daneček, Matýsek, Tadeášek, Štěpánek…není jedno jméno, které by se mi nelíbilo…jiná kamarádka má 2 holčiny a první je Karolínka a druhá Sofinka. Taky super. Z holčičích od kamarádek ještě Nela, Adélka. Ale převahu mají kluci:D .
    No jsem opravdu už zvědavá na nás, co se nám nakonec narodí – zda kluk jak pořád tvrdí taťulda. Já si netroufám tipovat, vím jak to bylo u Danči, taky jsem myslela že to bude kluk a ejhle – skoro 4-kilová holka.

    #860826
    Anonym
    Host

    Krásné odpoledne těhulky,

    tak to je zase příspěvků a nevím na co dříve reagovat – začněme od začátku …

    Jména – Bětka: Cuco … my to přeci nemysleli vůbec zle !!! já se na to Veverika ptala z toho důvodu, že jsem měla bordel v hlavě jak to vůbec myslí – jestli chce Alžbětu, nebo Beátku … něco mi pořád říkalo, že Beátku, proto mi nešlo do hlavy že jí říká Bětuško … každý máme na to svůj názor … já svůj vyslovila – Alžběta – Bětka a další tvary se mi nelíbí – když dotyčné není více jak 40 let … asi tak … a můj názor na Beátku ve formě Bětušky jsem též napsala … a jak psala Maja o tom kolotoči skrze Beátku … tak já od kolotočů znám samé Jaruny, Jiřiny, Eržiky a podobné dyliny :D:D:D takže též nesouhlas … Beátka je krásné moderní jméno … HOU … domluvila jsem 😀 …

    Skrze zkracování a obrazotvornosti jmen jak jsi psala že Aleše zkracují Lešík … heh tak jsem to zkusila a zavolala na svého Aleše Lešíku :D:D:D:D … podíval se na mě, zaťukal si na čelo … a ptal se mě jak mě to napadlo … no tak jsem mu to povyprávěla … tak řekl, že chudák dítě, jednou z toho bude mít AMOK 😀 … no mě se to tedy absolutně hnusí abych pravdu řekla 😀 … a jak jsem mu tak řekla tak na mě půl hodiny volal Šároslavo … prý naoplátku 😀 noooo jsem si naběhla 😀 ….

    Leni … ty jsi to napsala docela krásně – skrze ty jména, je vidět že se vyznáš, že jsi byla hodně v kontaktu se jménama … super – souhlas s tebou … takhle jsme též přemýšleli o jméně + my jsme tedy ještě přihlíželi k příjmení – aby to ladilo 😀

    Kdo tu psal o Theodoře ???? … už ani nevím …. mě se Thea tedy líbí .. a např. v Ulici to jméno na tu holku úplně sedne jak prdel na nočník … mám kamarádku Theu … a oslovujeme jí: Teuško … Teo … Tei … mě se to líbí ! …

    Majo – gratuluji k dopočení malého (… nevím jméno) … už to máš za pár, tak hlavně hodně štěstí a jak jsi psala o babských radách … prý nejlepší je sex … tak šup šup 😀

    Skrze prožívání tatínků … Cuco já si nemyslím, že je můj Aleš výjimka … mám kolem sebe docela dost těhotných kamarádek a vidím to samé co mám doma já … Já tedy nevím, ale my se trápili docela dlouho, že nemůžeme mít mimi (8let) … podstupovali jsme neuspěšné IVF … prošli jsme si peklem a teď když se vlastně zadařilo jen tak … užíváme si to … Aleš je v tomto směru perfektní !!!! na bříško mluví každý den, hladí … jinak než moje malá holčička jí neřekne a když volá na mě, tak vždy: No hooooolkyyy mojeeee, kde vás mám :o) … a když ho pošlu do krámu nakoupit (jako že teď chodí jen on – já vůbec) tak nakoupí vše co má a vždy ještě něco koupí na Natálku :o) dnes zrovna přinesl z Tesca vlhčené ubrousky od Pampers … ani mu říkat nemusím … ví že se to hodit bude prostě – je to Zlato … a navíc toto je jeho první mimčo … a to první vytoužené si myslím, že každý prožívá :o)

    Dnes jsem spala do půl 12 … ehm … to vedu – ale na druhou stranu to kašlu !!! navaříno bylo, tak co … aspoň jsem se opět prospala do zásoby … teď jsme pouklízeli celý byt s Alešem, jelikož volal tchán, že přijedou na návštěvu … a za 2 hodiny volala mamka že nedorazí, že se jí vrátil kašel, a že mi nechce nakazit – tak to je fain ! další chřipku bych nedala už ! … tak aspoň je uklizeno a vše udělané … teď relaxuji v posteli :o) … zítra k obědu bude jen nějaká rychlovka – to vidím na rybí prsty s bramborem, jelikož jedeme do TP sepsat ten porodopis, tak nebude čas na vaření – nebo si někam skočíme na obídek :o)
    Já už mám věcičky suché, tak dnes začnu žehlit :o) ufffffffffff … jsem zvědavá … mám novou žehličku – ještě jí musím proštudovat, abych hned nenadělala malér :D:D:D:D … se znám 😀
    Od rána tu svítí nádherně sluníčko – přes okno to vypadá jak kdyby bylo venku 20 stupňů … ale bohužel podle teploměru je tam 1 stupeň nad nulou :-(((( ráno když dojel Aleš z noční bylo -9 !!!! … hnus ! … tak hezký den těhulky a hlavně pohodičkuuuuuuuuuuuu Prckům … papa

    #860827
    Anonym
    Host

    Šári, já vím, že jste to nemyslely zle – právě já taky pochopila že se ptáte zda to bude Alžběta nebo Beátka. Takže nic ve zlém!!! K tomu Lešíkovi – třeba to vůbec nebude tak, že až Alešek od kamrádky vyroste, že mu to bude vadit…myslím, že až bude větší že už mu tak říkat nebudou tak z toho mít komplexy či amok nebude:) .

    Jinak s tím, že Tvůj partner je vyjímka, já to myslela tady na diskuzi aspoň co si takhle píšeme…je to jistě i tím, že čekáte první vytoužené mimi. Ono když už tatínkové nějaké prcky mají, tak to prožívají jinak. Ale někdo třeba taky ne, to je prostě „kus“ od „kusu“:) .
    Já jsem taky ráda, že se zeptá manžel, jak se máme (myšleno já s mimčem v bříšku)…když mu ukážu hranatý břicho, když se zrovna mimi natočí zádíčkama, tak hned dá ruku na bříško (a tím ho zklidní, že vůbec už nekope, přitom když dám ruku já, tak řádí jako černá ruka…). Ale povídání tedy neprobíhá to zastupuji já:) .
    Já si vážím toho, jak se zachoval když jsme se dozvěděli Dančinu diagnozu a že se s tím srovnal a jezdí s Danulkou na logopedie a vyšetření a že vůbec je rád, že bude mít Danča sourozence! Jiný táta by to nemusel ustát a odešel by a to on ne a stará se o to, abychom se zařídili v domečku po babičce a zvelebili si to tady. Hodně tatínků neuneslo postižení svých dětí a odešlo do jiného vztahu. Takže já prostě vidím pozitiva v něčem jiném a je to prostě ovlivněné tím co jsme si prožili.
    Ale je fajn, že takto prožíváte očekávání, potom to bude ještě krásnější až budete mít Natálku doma! Každopádně já prostě nezávidím, ale přeju!!!

    Tak já jdu pro brambory do sklípku a udělám zapečené vepřové plátky s bramborem a smetanou, bude k véče a zítra k obýdku! Takže zítra budu mít dopoledne žehlení a pak si jen ohřeju jídlo to bude pohodička.

    Zatím pááček!

    #860828
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte..
    Májo, do prodonice si můžeš vzít přeci plinky jaký chceš.. nebo? Sms nedorazila, čekám 🙂
    Hruštičko, první těhu bylo nesrovnatleně lepší a celkově jednodušší. Taky mi to břicho trvdlo, ale ne tak brzo, ne tak často a nebolelo to. Neměla jsem ani ty šílené varixy, nikde! Takže to jen tak pro srovnání … 🙂 Už začínáš prát? Super! Já asi koncem tohoto týdne nebo ten příští. Snas se to pohne i s nábytkem!
    Jity, taky bolí kyčle? Já se kolikárt vzbudím po noci a mám pocit, jako by mi je nědo celou noc svíral nebo naopak orztahoval! :S Určo se to chystá už.
    Ad. jména tvé kamarádky … no přirovnání jsou teda orpavdu nezvyklé! Alešek- Lešík… 😀 to je docela síla. Asi to zkusím na toho svého :o))) Já nevím no, asi na to mám jiný názor, ale proč teda není jedno univerzální jméno pro kluky a jedno pro holky a říkat by si jim potom mohl jak kdo bude chtít… 😀 😀 😀 Upřimně mi přijde i škoda, že říkáš Danielce, takový nádhrený jméno mimochodem, Danulka, která svádí spíš ke jménu Dana. Ale asi se vám to tak víc líbí a je to samozřejmě vaše věc.. 🙂 Někdy je to fakt složitý a možná složitější v tom, co vymyslí ti ostatní. Naší malé začala říkat švagrová Karoli!!! Tak to jsem zatrhla, když mi došla trpělivost, prostě jsem to nemohla poslouchat! Ježily se mi vlasy na hlavě! Tak též Karčo, noc děs! Kamaráka dala synovi Dominik, moc pěkný jméno, kdyby mu ovšem nezačali říkat Domča! To je jako barák! 😀 Máte pravdu, že ať si každej říká dítěti jak chce, ale někdy je to už přes… :S Ale je to třeba jen můj názor, tak to tak prosím i berte… nechci tu dělat dusno .. 🙂
    Jinak kontrola dopadla dobře, čípek drží! Miminko má už 2,5 kila 🙂 Zítra mám poslední injekci magnesia a ještě na 14 dní prášky (do konce 37 týdne, pak už necháme dělohu pracovat dle přírody) .. ovšem pochybuju o vlivu těchto tabletek a injekcí, jelikož za 1,5 hod. v čekárně u dr. mě břcho ztvrdlo tak 8x!!! A ještě mě navíc bolí z injekcí zadek! 🙁 Po cestě od dr. jsem se stavila do Tesca a nakoupila konečně skoro věchny věci, co jsem ještě potřebovala, takže Pampers 2-5 kg tu bílý, dudlík, flašku a ještě jedny vložky kojící a jedny porodnický, myslím, že po jednom by bylo málo. Chce to zásobu tak na měsíc, než se od miminek hneme.. Pak jsem byla nakrknutá, že jsem viděla v DM, kam jsem šla pro jednorázové kalhoty, vatové tyčinky a nějakou kosmetiku, kterou jsem stejně nekoupila, Pampers o 30,- levněji a navíc, kdybych vzala dvoje, tak jsem mohla využít krásné slevy 70,-!Takže holky, co ještě plinky nemáte, zkuste to v tom DM. A jinak si myslím, že Pampers i Huggies jsou oboje super. Na Karolínku jsem měla Huggies a teď na druhou berušku Pampers. Takže ještě mi chybí nějaká ta soupravička do porodnice a kosmetika pro miminko. Tak pokud máte dobrý tip na soupravičky, hoďte mi odkaz, díky! Taky bych ráda nějakou béžovou 🙂 Cestou jsem se ještě stavila v jednom obchodě v Komárově, koupila jsem tam podložku na přebalovák- béžovou, já raději neutrál, ikdyž vím, že to bude holčička 🙂 . Dneska už konečně dorazím objednávku na kočárek a bude to! Ufff… to je věcí a to jsem si myslela, že na druhé mimi skoro nebude nic potřeba! 🙂
    Co se týká tatínka vs. bříško, tak my máme doma asi nějaký zlatý střed. Nepovídá si s bříškem, občas ale pohladí a zeptá se, co mi ta naše holka zase vyvádí, když zasyčím. A jako táta (teď myslím ohledně Karolínky) je super! Blbne s ní a má ji moc rád. Pořád jí říká, že je jeho holka a nebo vy moje holky… :o))) A pořád si říkají a ukazují, jak se mají rádi, mačkáním.. :o)) Každý chlap je originál, ale těší se určitě všichni, někteří to dají na jevo jen minimálně nebo to neumějí dat najevo vůbec. Asi záleží, jak byli vychováváni taky..
    Přeji všem krásný večer a pohodu… 🙂

    #860829
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojik,
    no koukám, že téma jména začíná být opravdu zajímavý. Vím, opravdu žádná z nás to nemyslí zle, ani já ne, ale prostě mi tak nějak jde proti srsti, když někdo nějaké jméno komolí – nejlíp to asi vystihl Rybízek – že to by pak mohla být jen dvě univerzální a my bychom si je pak utvořili k obrazu svému. Říkat Alešovi Lešík je opravdu hruza, to je jak kdybych já Standovi říkala Toníčku 😀 , princip je stejnej…..já sama nemám ráda když někdo komolí moje jméno – tim spíš když mám takové, u kterého existují mraky hezkých tvarů, tak proč vymýšlet něco víc???
    Co se těch chlapů týká, tak já mám asi stejné zlatíčko jako Šárka -teď zrovna vyrábí pro miminko dřevěné hračky, je to hrozně roztomilý, že je z toho takovej nadšenej, já mám prostě fakt moc ráda, když chlap dovede projevit city a nestydí se za to….:)
    Jo, Leni, tys to napsala fakt hezky, je vidět, že se vyznáš…Sára je pěkný! Jo, u nás to bude nejspíš kluk, a jak říkáš, podle toho, jak ho Standa zapil už teď, tak i nejspíš zdravej jako řípa 😀 🙂 . A psiska máme taky, tak tak…
    Ještě mám dotaz k tomu lněnýmu semínku – pro koně je v syrový formě jedovatý – musí se dlouho vařit, aby popraskaly všechny tu šlupky (nebo jak se tomu říká) a vznikl z toho takovej ten sliz – takže jestli to dobře chápu – pro nás asi jedovatý nebude ani za syrova, že?? No, vypadáte, že jste naživu, takže asi jo….:) . Jen se mi prosimvás nesmějte, já tý lidský výživě moc nerozumim 🙂
    Hruštičko, SUPÉR!! 😀 , jsem ráda, že mám spřízněnou duši a fanynku doktora Šeldna Kůpra (nevim jak se to správně píše 🙂 )!!!!!

    #860830
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.Teda to sou zase romány:D .Můj Peťa si s Matyáškem taky často povídá.Hlavně když stuhnu a zasyčim bolestí tak malému domlouvá aby maminku nezlobil.Mě zase každou chvilku říká jak mi to bříško sluší.Od svého ex sem se nikdy ničeho takového nedočkala tak si to teď náležitě žívam.Matyášek bude Peťovo první dítě a vzhledem k tomu že mu za chvilku bude 39 tak si ho vysloveně vytoužil.Žádnej omyl spíš naopak.Peťa mi říkal že mu to příde jako zázrak že se konečně dočká.LENI mám v tom nějakej maglajs v jakém seš týdnu?Nám s vybíránim jména pomáhala kamarádka věštkyně.Ale musím říct že to byl záhul .Nejdříve sme čekali Tomáška a nakonec to bude Matyášek

    #860831
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Jo, Evíku, souhlasim…že je to hrozně pěkný, když je chlap starostlivej? 🙂
    A jak Vám pomáhala se jménem věštkyně??? 🙂

    #860832
    Anonym
    Host

    Rybízku, budu-li to brát jako, že musím jen umřít, tak můžu mít opravdu jakékoliv plínky, ale u nás v porodnice dostaneš seznam toho co si máš přinést a vzhledem k tomu, že je tady jedna vyhlášená lékařka na šestinedělí se kterou nikdo nechce mít žádný konflikt, tak se většinou maminy bojí přinést cokoliv jiného, jelikož to za ty kecy nestojí:-))) Předpokládám, že na mě už tam budou volat sociálku, když budu tak drzá a budu používat už v porodnici dudlíka a vlhčený ubrousky:-)
    Šárko, co se týká těch kolotočů, tak jsem psala, že je to pouze moje asociace….naštěstí, se s takovou skupinou lidí nestýkám, takže nemám aktuální přehled, ale bude to nějaká vzpomínka ze základky:-)))) Obecně si myslím, že ať vyberete cokoliv, tak až z těch mrňousů budou puberťáci, tak se jim stejně nezavděčíte s ničím:-) Já jsem ráda, že u nás vybral jméno manžel a nemusíme to řešit.

    #860833
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Majo, prosimtě, a kde rodíš???

    #860834
    Anonym
    Host

    Lenko,
    já hlava děravka přeji Ti vše nejlepší k Tvému dnešnímu svátku, hlavně ať ten konec těhotenství dobře zvládneš a ať máš pohodový porod a zdravé miminko!!!<:o)
    Hlavně že jsem přála ráno sestřeničce a teď si vzpomenu, že tu diskutujeme o jménech a málem bych Ti zapomněla i popřát!!! Tak ještě si užij hezký sváteční večer!!!

    #860835
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Přidávám se a přeji všem Lenkám ke svátku! Dnes už jsem psala všem Lenkám ze seznamu v mobilu a teď zapomenu… :$
    Májo, tak to nepochopím.. v Bohunicích je to každýmu putna, co si doneseš, hlavně že ti nebudou muset dát ze svýho! 😀 A ty jsi říkala něco o tom, že snad budeš ráda, když tam vůbec nějakej dr. bude ne? Ad. „děkujeme odcházíme…“ 😀 Tak ať si …. (vvíš co… ) 🙂 Já si nakoupím vše dle jejich seznamu, ale svých značek, co mi vyhovuje! A basta! 😀

    #860836
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Holky teda co ja od Vas jeste nechytnu :O …na paleni zahy jsem si v zivote nestezovala, ale teda vacera co me chytlo, jsem myslela, ze normalne horim uvnitr…jeste, ze jsem mela doma nejake vzorky Rennie, to me zachranilo, dnes klid tuk, tuk.

    Majo, chuvicku ti moc schvaluji..ja jsem nakonec poridila tu SCD 510 je bez tech mericu, ale tady ji maji levnejsi:http://www.obchodni-dum.cz/elektronicka-chuva-philips-avent-scd-525-00-bila/z190623/, a mam s timto obchodem dobre zkusenosti, ale ty si davala spis odkaz, aby jsme se mohli vsechny pokochat:) .

    Co se tyce jmen, si myslim, ze si to ma kazdy zaridit tak jak to citi…u nas to bylo spise tak, ze jsme se rozhodovali, ktera jmena ne, proste nektera jmena nas v prubehu zivota tak ovlivnili, ze by jsme je nikdy nedali, protoze si pod nima predstavime urcite osoby, ktere jsme zrovna nemuseli…a muze to byt sebekrasnejsi jmeno. My teda budeme mit take neobvykle…hodne neobvykle, ale reknu vam ho az se to taky narodi…radsi…jeste by jste mi ho tady zdrbli 😀 😀 😀 a treba jeste vymluvili…i kdyz jmeno vymyslel spis manzel a ja ho jen schvalila.
    Takze si sve jmena nenechte vubec nikym a nicim rozmluvit!!! Ja znam dokonce holcinu, ktera se jmenovala Marie a nikdo ji jinak nerek nez Masa…nevim proc, ale proste to byla pro vsechny Masa, tot vse ke jmenum.

    Vsechny se holky moc opatrujete jdeme do finale a teda i ja na sobe hodne moc citim, ze to neni to co bych si predstavovala, aby me vzdy po ranu, tak hrozne boleli kycle…jak tu psala rybizek jsem si teda fakt ani ve snu nepredstavovala a to se muzu vycpavat a naklanet a natacet jak chci..nic nepomaha, rano jsem jak kdyz me prejel bagr.

    Zitra me ceka take poradna, dostanu oficialne materskou, tak doufam, ze bude vse v poradku.

    #860837
    Anonym
    Host

    Haňulko, já v KV. Stačí se mrknout na netu na komentáře maminek k oddělení šestinedělí v této porodnici. Ale zase na druhou stranu zmiňovaná paní doktorka je prý výborný pediatr, tak proč se nepovznést nad malichernosti jako je značka plen…..původně jsem tady rodit nechtěla, ale vzhledem k tomu, že jsem si našla úžasnou porodní asistentku, která rodí právě v této porodnici tak se mi nechce jinam:-) A těch pár dní na šestinedělí budu muset přežít….

    Leni, také přeju vše nej!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,566. až 2,580. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist