Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,581. až 2,595. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860838
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Teda holky Vy jste mi zase daly s těma jménama. Pořád nejsem rozhodnuta a Vy mě ještě takhle vic rozhodíte. Teď to samozřejmě nemyslím nijak zle, jsem ráda za každý Váš názor a ráda si je přečtu:)
    Já mám v nočním stolku kalendář, každý večer ho projíždím, zachvilku ho nejspíš budu znát celý nazpaměť, Michal když vidí, že otevírám šuplík, tak už se mu ježí všechny chlupy. Takže asi si dovedete představit co bude následovat až teď vypnu PC, půjdu nahoru a ulehnu do postele:P

    Rybízku: Ty jsi kupovala vložky do porodnice v Tescu a jaké? Já jsem dneska byla v DM a chtěla jsem koupit ty s tulipánem, ale neměli je tam. Zitra se chystám do Tety, tam by prý měli mít taky nějaké do porodnice.
    Jinak jsem si koupila ty jednorázové kalhotky JESSA a celkem mě překvapily, čekala jsem, že budou vypadat příšerně,ale není to zase taková hrůza, teď jen aby držely.

    To je hezké jak se Tvůj manžel chová ke Karolínce. Michal taky na Elinku nedá dopustit, pořád s ní blbne, mazlí se, opakuje ji co všechno je jeho atd. Jenže čím víc se blíží narození našeho dítěte tím větší mám strach, že pro něj bude vždycky na prvním místě Eli a možná až potom naše dítě. Třeba pokojíčku neřekne pokojíček i když se o tom bavíme v souvislosti s naší malou, ale říká u elinky..

    Leni moc hezky jsi to napsala o těch jménech. Koukám, že jsme na tom dost podobně, taky je mezi námi dost velký věkový rozdíl.
    Haňulko neříkej, že Ty taky koním převařuješ lněné semínko. Na nás vždycky koukali v maštali jak na blázny, když jsme Dontíkovi dělali véču s lněným semínkem:)

    #860839
    Anonym
    Host

    Raduzko, díky za link…já jí našla ještě o dvě stovky levnější:-) Tak jsem ji objednala jinde. Četla jsem recenze a vyšla mi docela dobře, ještě jsem přemýšlela nad Angel Care, ale ta se mi spíš líbila víc designově.
    Veveriku, kdybys bydlela někde poblíž, tak ti klidně ty vložky s tulipánem věnuju:-) Jsou obrovský, ještě větší než ty Samu vložky. U nás v porodnici se musejí používat ty jejich prkna, protože jsou sterilní (to, že je osahá deset lidí a práší se na ně tam nikdo neřeší:-) ) a po propuštění předpokládám, že budu používat něco trošku menšího, třeba ty samu….plánuju po porodu chodit první týdny v teplákách a tyhle jsou opravdu visible:-))))

    #860840
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    ad jmena – manzel mel jasno – Gabriela, ale cekame kluka a tam uz jasno neni…=(

    volala jsem si na socialku, skrz nastup na materskou, mela bych nastoupit ted v patek…a samozrejme narok na materskou nemam ( kdyz mi skoncila pracovni smlouva), takze pujdu z rodicaku na rodicak…

    byla jsem dnes pro vysledky z hematologie – a pro me velke prekvapeni – vysly spatne!!! =(
    v prvnim tehu vysly dobre a ted jsem tam sla jen pro pocit a ted tohle!! no zas takova hruza to neni, napsal mi dlouhy seznam leku, ktere mi maji davat, kdybych rodila predcasne – a jsem objednana na kontrolni odbery za mesic, tak snad vyjdou dobre!!! a leky nebudou potreba, jak u prvniho porodu…ale jsem z toho nejak rozhozena… =(

    tak jsem si trochu ulevila tim, ze jsem vam to sem napsala a je mi lip..

    #860841
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.HAŇULKO kamarádka věštkyně nám nejdřív půjčila knížku se jmény aby sme si vybrali ,sepsali na papír a donesli.Ona se pak na ten seznam koukla a ještě si vyložila karty a nejlépe vyšel Matyášek.Původně sme chtěli Tomáška ale ten jí nevyšel dobře.Tu kamarádku mam i na lidech mezi přáteli.Je o rok mladší než sem já a známe se dvacet let ještě ze školy.MAJO doufám že v KV nedávají ještě ty předpotopní komunistický fáčový vložky?Hrozně se to motalo do stehů a nedrželo na místě.To já jen pro jistotu kdybych nastihla ten Ostrov.VEVERIKU já sem taky kupovala porodnické vložky v Tesku Mum’s Care Stáli 30kč 12ks.LENI to mě mrzí že Ti nevyšli dobře výsledky.Alespoň si Tě pohlídají.Dodatečně vše nej k svátku.

    #860842
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Děkuji za tip na vložky, hlavně že jsem v tescu včera byla, ale ani mě nenapadlo se tam po nich dívat.
    Majo, takže myslíš, že ty tulip vubev nebrat jo? No ješťeže jsem sem vlezla, než jsem vyrazila na nákup

    #860843
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Dobré ráno 🙂

    Tak to je dobrý tip,že je mají i DM a v Tescu porodnické vložky Holky,kolik pořizujete těch jednorázových kalhotek?

    Eviku,ty chceš rodit u nás v Ostrově?:) To je faajn. Teď se jim tam předělává šestinedělí,tak by to pak mělo být už krásné:)

    Zvažujete některá nadstandart po porodu? Já jsem si myslela, že bych do toho šla…jen mě pak napadlo, jestli člověk zase není úplně odříznutý od světa. Ale chtěla bych mít spíš svůj klid, než ještě tam nějaký návštěvy u druhý maminky…

    #860844
    Anonym
    Host

    Lennycko, dodatečně taky ještě vše nej k Tvému včerejšímu svátku!
    Přeju, aby kontrolní odběry dopadly lépe než tyhle a nemusela jsi brát léky, ale každopádně buď ráda, že se to sleduje, to není od věci.

    Ad vložky – já jsem tedy porodnické v DM neviděla. Proto jsem min. měsíc objednávala přes tu internet.lékárnu ty Baptist Flower – 20ks/40,-Kč. A jsou pěkně vytvarované s drážkami. Ty SAMU od HArtmanna jsem zavrhla jsou to takový obdélníkový cihly… A v porodnici mi minule dala sestra těsně po porodu ty síťovaný, co prodávali za totáče, no síla, ani jednu jsem nepoužila.

    Jak jsem včera psala o těch plenkách Huggies Newborn, tak skutečně je sleva jen na 1 – tedy 2-5 kg, v balíčku jich je 54 a když se koupí se slevou od DM baby bonus tak vyjde jeden balík na 100,-Kč. Tak to je už slušná cena, takhle by měly stát všechny plíny:D !

    Dnes u nás mrzne snad ještě víc jak včera, cesta do školky to zase bylo náročné…
    Tříslo se mi stále ozývá.
    Kamarádka Lucka mi psala mailík, tak jsou doma s Julinkou, nechali je tam až do včerejšího odpoledne, jsem myslela, že je pustí dopoledne. Tak je kamarádka vyčerpaná, přeci jen hospitalizace dá vždy zabrat jak fyzicky tak psychicky. Malá musí brát kapičky na chudokrevnost, nesmí teď k nim nikdo na návštěvu, aby proběhla v pohodě rekonvalescence. Mají to tedy náročné. No hlavně že se zaléčil ten zánět průdušek, u miminek je to vždy horší, jak leží, tak to odkašlávání jako u starších prcků prostě nejde.

    CHtěla jsem žehlit a vůbec se mi do toho nechce, tak jsem dala prát další várku prádla aby toho pak bylo ještě víc:S . Ale snad už zítra se k tomu přinutím, to bude Danča s taťkou v Praze tak budu mít volno.

    Holky pořizujete si do porodnice krémík na bradavky ten Bepanthen? Já jsem četla v jedné diskuzi na rodině, že vyhovoval i krémík z DM drogerie Mama na bradavky, koukala jsem že je na něj v té kuponové knížečce i slev. kuponek, takže vyjde jen na 30Kč, tak nevím zda ho mám koupit, nebo mám koupit ten Bepanthen. To je jiná cena, ale zase je vyzkoušený a hlavně i doporučovaný na porodnickým odd.

    Přeji hezký sluníčkový den, pohodu miminkům do bříšek a maminkám samozřejmě taky pohodičku!!!

    #860845
    Anonym
    Host

    Hruštičko,

    zapomněla jsem reagovat na Tvůj dotaz ohledně nadstandartu v porodnici.
    Já o něm neuvažuji, jelikož při Danulce jsem taky nebyla – byla jsem na normálním 2-lůžkovém pokoji s vlastním soc. zařízením. Byla se mnou maminka – tehdy už trojnásobná, mladší jak já, ale zkušenější a dost jsem to ocenila. Některé věci sestra neřekla a tahle mamča mi poradila. Taky jsme si navzájem hlídaly mimča, když jedna z nás šla do sprchy, takže to bylo takový příjemný.
    Odešla o 2 dny dřív, protože jí se mimčo narodilo o nějaký den před náma tak mi pak bylo i smutno samotný na pokoji. Proto bych tentokrát zase chtěla na klasický pokoj. Jako kdyby byly větší pro víc maminek tak nevím, ale když jsou ty pokoje jen pro 2 maminky s miminkama, tak se to myslím dá i kvůli soukromí. Navíc dříve mohli chodit příbuzní na návštěvy na pokoj, to je teď zakázané, takže na pokoj už nikdo nesmí (jen na nadstandart) takže když přijde návštěva, tak jen do jídelničky, nebo vestibulu,kde je pár křesílek. Což je na jednu stranu výhodný, hlavně jako prevence nějaký infekce. Na druhou stranu nevím, jak na tom fyzicky po porodu budu – no ale když se na to nebudu cítit, tak prarodičům řekneme, že to nejde, budu ráda jen za návštěvu manžela s dcerkou na chvíli. Ostatní počkají třeba až po návratu domů.

    #860846
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    děkuji moc za přání k svátku 🙂 A přeji se zpožděním i Lenycce, to je asi taky varianta Lenky, viď? A z těch horších výsledků si nic nedělej, oni Tě pohlídají, neboj 🙂
    Já jsem měla své jméno vždy ráda, hezké oslovení Leni atd., jen jsem vždy narážela na to, že je hodně časté. Představte si, ve školce jsme byly 2, na základce taky, na gymplu dokonce 4 ve třídě, na vysoké jsme byli v naší kombinaci jen čtyři lidi a z toho dvě Lenky! No a vrchol nastal, že moje švagrová je taky Lenka :S To mě někdy pěkně sejří, ale nedá se nic dělat. Vždy jsem byla zvyklá na oslovení i příjmením, když všichni ostatní byli oslovováni jménem, nebo když jsme se jako skupina podepisovali na přání, tak všichni křestním, jen my Lenky i příjmením… Ale srandovní je, že teď v dospělosti jsem v největším kolektivu, v jakém jsem kdy byla – náš ped. sbor má přes 70 lidí – a není v něm jediná Lenka kromě mě! Tak si konečně užívám to, že když se řekne Lenka, všichni ví, že jsem to já – a nemusím se podepisovat pod přání a pod. i příjmením 😀 😀

    Chtěli jsme proto trošku výjimečné jméno, Sára se nám taková zdála, dokonce tchýni až moc, ta se dost zhrozila 8o| . Ale nakonec zjišťujeme, že zas tak výjimečné není, až jsme na chvilku trochu zaváhali…No ale už jsme se rozhodli. A taky jsme samozřejmě vybírali i podle příjmení. Mně se třeba moc líbí Sofie, ale nám se k příjmení moc nehodí.

    Holky, s těmi tatínky je to taky pěkné, jak jsme si to pěkně popsaly 🙂 Máte pravdu, každý je prostě jiný a hodně mužů neumí city tolik projevovat, i když je vevnitř cítí. A taky to určitě souvisí s tím, jestli je to první potomek, tedy jde o to, že muž bude v životě zastávat zcela novou roli OTCE, nebo už nějaké děti má. A taky určitě ta vymodlenost miminka, taky si myslím, že po několika letech snažení je pak přístup rodičů k těhotenství prostě jiný. My se snažili asi rok, než jsem otěhotněla, a i tak to pak už bylo docela náročné, tedy hlavně pro mě, prostě napadaly mě už všelijaké myšlenky, že to třeba nepůjde…Tak nějakých 8 let si vůbec nedovedu představit a moc moc moc Ti Šári přeji, že to pak vyšlo a že si to s Alešem teď tak krásně užíváte 🙂 🙂 <:o)
    Jity, a Tvůj manžel má taky můj obdiv, že se tak stará o rodinu a zvládl přijmout Danulčino postižení, je vidět, že sis vybrala dobrého chlapa do nepohody, o kterého se dá v životě opřít. Máš pravdu, někteří by to nezvládli a utekli, no ještěže existují i muži, co vydrží a dokáží být oporou.

    #860847
    Anonym
    Host

    pokračování:

    Veveriku, třeba Ti naši starší partneři budou přímo super tatínkové, jak už jsou takoví trochu vyzrálí a taky zkušení… 🙂 Můj taťka se na „stará kolena“ s mamkou rozvedl :'( – když už jsme byly se sestrou dospělé a založil si novou rodinu. Takže má teď, když je mu lehce přes padesát, malou holčičku. A jak on se o ni stará, to jsem teda snad u chlapa ještě neviděla!!! :O Vůbec nevím, kde se v něm bere tolik něhy, trpělivosti, pochopení, nadšení a já nevím čeho všeho dalšího Přitom je to jinak spíš takový ten typický chlap, až trochu macho – a o nás se teda rozhodně tak nestaral :^)

    A Rybízku, jestli budete rodit v Bohunicích, tak ta taťkova holčička se taky narodila v Bohunicích, byli tam moc spokojení. Měli zaplacený nadstandard a taťka byl nejen u porodu, ale vysloveně tam ty cca 4 dny pobytu s partnerkou bydlel, na přistýlce. Byl tak od úplného začátku s malou, vše s ní i maminkou prožíval, staral se, choval, maminka si mohla odpočinout a měli mimčo pořád u sebe. No byli strašně moc spokojeni! Já jsem to tady taky tak chtěla, ale v naší porodnici je možný jen otec u porodu, žádné bydlení s maminkou na šestinedělí ne, ani na nadstandardním pokoji :'( Škoda, ale manžel by si stejně v tom dubnu nemohl vzít dovolenou z práce několik dní v kuse, tak se prostě nedá nic dělat. No pro vás by to bylo náročné asi i v tom, že máte Karolínku a kdo by ji těch pár dní hlídal, že?

    Každopádně já určitě chci nadstandard, právě kvůli návštěvám u druhé maminky, nikdy nevíte, kdo nezodpovědný nachcípaný apod. tam přijde. Své návštěvy si míním dirigovat, tak jak už jste psaly předtím, ze začátku – do porodnice – jen minimum, přece jen se o to miminko budu bát!

    Evi, já jsem dnes 33+2 a mám termín 10. dubna. Ta jarní miminka, to bude super 🙂 Už se tak těším na dlouhé procházky s kočárkem jarní přírodou 😛 Jaro je mé nejoblíbenější období, když vše roste a pučí a kvete… a je to pro mě symbol zrodu nového života, tak mi to narození miminka k jaru prostě výborně sedí 🙂

    Ještě mám dva praktické dotazy – on je nějaký rozdíl mezi vložkami porodnickými a kojícími? Myslela jsem, že je to totéž. Taky mám nakoupené ty Samu i ty s tulipánem, myslím je to Batist Flower. Slyšela jsem na ně teda chválu, právě že jsou větší, což se prý hodí, to krvácení po porodu bývá i dost silné. A prý líp drží než Samu. A mám i jedny z toho Teska, no radši víc vložek, taky je tady pak nemíním shánět pár dní po porodu :S . Kalhotek mám 5, bylo to pět ks v jedné krabičce. Prý to bohatě stačí, kamarádka taky měla 5 a jedny jí ještě zbyly nepoužité, tak mi je dala. Takže jich mám vlastně 6 🙂

    A Cuco, ty jsi myslím někdy psala něco o bavlněných ubrouscích nebo tak nějak, co to je? Nechci moc používat vlhčené ubrousky, spíš jen vodu, ale právě nevím, na co tu vodu dát, mám koupené nějaké větší čtverečkové tampony z Teska a pak taky klasické papírové kapesníčky co se vytahují z krabičky, myslím Kleenex soft. Možná to ale nebude ideální, tak si ráda nechám poradit, co ještě existuje. Taky mám malé plínky, kamarádka mi to velmi doporučovala, mají myslím rozměr 30 x 30 cm. Jsou prý super na různé utírání kolem miminka, ublinknutí, slintání atd. Ale zadeček s nimi moc utírat nechci, to přeje jen radši něčím jednorázovým, co se vyhodí s jednorázovou plínkou, i když to teda není moc ekologické. Ještě mě napadlo použít ty separační vložky, co se prodávají k látkovým plenám, to je vlastně taky určené na jednorázové použití, je to celkem levné a vypadá to pevněji než papírové kapesníčky. Jinak na cestování máme samozřejmě koupené i ty vlhčené ubrousky, teď na ně měli nějaké výrazné slevy v Tescu. No ráda si nechám poradit 🙂

    Těhulky, mějte se krásně a pohodičku do bříšek miminkům. Jdu něco dělat…

    #860848
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Dobré ráno holky,
    musím se s vama podělit o krásnou zprávu. Kamarádce se v noci narodil Honzík <:o) , skoro čtyři kila 🙂 . Oba jsou v pořádku a asi to bylo rychlý, protože jsme si ještě veřer psaly na Skype a já jí ještě píšu, že si možná píšem naposled a ono fakt 😀 1:35 už držela v ruce ten uzlíček, krása… já už bych taky chtěla 🙂 Ještě pět týdnů musím vydržet! Týden přenášela, je to druhý chlapeček a předpokládám, že porod netrval dýl než 3-4 hodiny, takže paráda!
    Jdu dat prat prádlo, jelikož po mém klidovém režimu praská prádelní koš ve švech! :$ a pak si dočtu vaše romány… je jcih tu požehnaně! 🙂
    Dnešní den je fakt úrodný, na okně jsem našla první špičky přísad rajčátek, už abych je dávala ven! :o) Já jsem si schrupla do devíti, jelikož je malá u babičky, tak to bylo super, ale ještě bych ležela, jenže mě začaly zase bolely kyčle a křečáky! :S
    Včera se stavoval manžel u rodičů a říkal malé, jestli s ním nechce jet dom a ona: „Nee, tatínku, já budu spinkat určitě u babičky“ 😀 Tak a máte to… utíká nám z domu dřív, než jsme si mysleli! 🙂 Pěkný den všem, tady nádherně svítí sluníčko a je nějakých -5, ale večer se to točí kiolem -12 !!! Tak se pořádně oblíkejte… 🙂

    #860849
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    tak já se vrátila z porodnice … ze sepsání porodopisu, můžu říct, že jsem nadšená z přístupu personálu – SUPER!!! dozvěděla jsem se plno zajímavých infomacích … za 30 min jsem byla venku, teď už jen 9.3. na předporodní kurz, který vede zkušená porodní asistentka – moc milá :o) …

    Též jsem dostala přímo seznam co do porodnice … od nich … a překvápko, úžasné – až na to že tam mají 3-4 kojící noční košile – to nemáááááááááááám …. mám 2 :-((( jako ale prdím na to – takhle mě ty 2 vyšli na 1000,- Kč … další nehodlám pořizovat ! … Jinak porodnice úplně báječná, protože na miminko nemusíš mít vůbec nic !!!! ani plínky !!! vše mají k dispozici, v závorce píšou, pokud si maminka chce přinést svou značku a své vlastní věcičky – není problém :-)))) super, takže toho využiju a vezmu si své věci … a co mě překvapilo ještě je: že v den odchodu z porodnice píchají ouška – 200kč za jedno … takže naušničky budeme mít krásně vyřešené … s malou Terkou jsme museli lítat na chirurgii až po 2 měsících – tady to dělá přímo dětská doktorka … SUPER ! …

    Jinak vložky – mám též ty Batist – bo jak to je … a jsou fakt dobré, jak psala Cuca … drážky … lepidlo – budou fain … jednorázové kalhotky mám od Chicca 2 balení takže 8 kusů – což je až až … ale jsem též spokojená, vypadají hodně dobře, krásně drží atd …
    Jinak do porodky si beru Bepanthen … ten tam tedy napsaný je ale spíše na bradavky … jinak je to jen jako doporučení, jinak porodnice má své, ale beru ten svůj ….

    Já včera vyžehlila tu šílenou kupu prádla … ufffffffffff žehlila jsem 4 hodiny v kuse, jsem myslela že pojdu na záda, ale dalo se to, Aleš mě u toho rozptyloval pořád …. lítal ke mě a bral mi to a říkal: tohle bude mít Naty k rodičům na zahradu :D:D:D:D … no měla jsem z něj dost 😀 … ale super …

    Jinak nadstandart … já ho nevyužiji – nechci, jak psala Cuca – tady budou 2-lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením, takže jsem jedině ráda, poslechnu si rady zkušených maminek … nadstandart je tam za 600,- kč na den – což se mi zdá super cena, ale zbytečné a hlavně tam se nesmí návštěvy na pokoj je tam též ta společenská místnost s křesílkama, takže mě nebudou otravovat návštěvy spolubydlící – jak se to říká :)))) takže nadstandart – neřeším …

    Ráno tu bylo -11,5 stupňů ohromnej mráz … autí stávkovalo a nastartovalo až na podruhé :-((( ale dojeli jsme takže super, teď jsem ráda, že jsem doma … jdu vařit bramborovou kaši s obalovaným pangasiem – mňam … tak krásný sluníčkový den maminky … ještě sem pak zajdu … určo jsem na něco zapomněla … zatím papa ….

    #860850
    Anonym
    Host

    Lenko,

    já jsem psala o těch plenkových ubrouskách (jak jsi nazvala bavlněné plenky 30*30), ty chci používat na to otírání a prát je budu normálně s oblečkama (samozřejmě že je vymáchnu než půjdou do pračky). A taky jsem nakoupila pevnější papírové ubrousky v Rossmanu v krabici.
    Kamarádka to řeší – otírání zadečku též těmi separačními plenami jak jsi zmínila. Ono to chce asi vyzkoušet a co bude vyhovovat Tobě a mimču. Třeba zjistíš že Ti to nesedí a budeš používat vlhčené ubrousky, no já bych to chtěla taky zkusit – vlhčený jen mimo domov tak uvidíme jak to bude fungovat!
    Ten rozdíl mezi porodnickými a kojícími – já mám za to že ty porodnické jsou do kalhotek a kojící do podrpsenky:) .

    Šárko, tak super, že máš sepsaný porodopis a ještě že máte takovou skvělou porodnici, tady u nás pro mimi půjčují oblečky erární, ale je to takové počmárané, tak si beru i pár oblečků pro mimčo. A plínek dávají 5 jednorázovek a víc si musí obstarat maminka. Tak já tam beru normálně balíček těch newborn a snad to bude stačit, když tak manžel donese další, kdyby se zásoby rychle tenčily.
    Ad jednorázové kalhotky do porodnice, mám jen 1 krabičku Chicco – tam jsou myslím 4 kusy, možná ještě koupím v DM ty od Jessy s kuponkem, ať ho využiju. V nejhorším je pak věnuju kamarádce, která čeká na zač.července.

    Za chvíli zase vyrazím za Danulkou do školky, ještě jí chci cestou koupit nějaký dobrůtky na zítřejší výlet do Prahy, ona během cestování vždy tak hoduje, sní toho víc než když je doma.
    CHutná jí Maxi King od Kinder, taky Milky Minute sušenka s jogurt.polevou. No je to labužnice.

    Tak se opatrujte, přeji dobrou chuť k obědu, já už jsem snědla zapečené vepř.plátky co jsem nachystala včera navečer. A moc mi chutnalo. I mísa salátku padla, ach jo mám nějaký roztažený žaludek..

    #860851
    Anonym
    Host

    Veveriku, nevím jestli opravdu myslíš tyhle… http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-batist-20ks/ ….myslím, že budou super do porodnice, pokud je ve vaší nedávají, ale jejich délka je asi 25 cm a oproti těm klasickým Samu jsou asi o pět čísel delší. Balení jsem ještě nerozbalila, soudím zatím jen tu délku (ale ber mě s rezervou, bežně vložky nepoužívám, tak se mi budou zdát všechny obrovské:-) )

    Evíku, jasně že dávají v KV takovou tu buničinu zabalenou v síťce…Já snad Vary stihnu, autobusem to mám kdyžtak od baráku do porodnice asi 10 minut:-))))

    Hruštičko, já nadstandard určitě chci. Přeci jen v KV jsou vícelůžkové pokoje a představa, že na něm brečí třeba 5 mimin je pro mě nepředstavitelná. Já o Ostrově uvažovala ze začátku taky, ale vzhledem k tomu, že nejsem moc zastáncem přirozených porodů a nebráním se tomu aby se to případně zrychlilo sekcí a na epidurál se skoro těším, tak jsem radši zvolila KV. A hlavně tam mám domluvenou tu PA.

    #860852
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Raduzko, jo jo, žáhu znám velice dobře, při obou těhotenstvích. Furt!!!! Pálí mě to, jako bych hořela zevnitř, jak říkáš… 🙁 A když si lehnu, zvracela bych a se Šárkou se nám to dokonce vrací do trubek, jak říká… 😀 No musíme ještě chvíli vydržet!! 🙂
    Májo, výborný pediatr není určitě jen jeden v kraji.. 🙂 To je pro mě takový relativní pojem.. jak dobrý pediatr!!?? A jak daleko máš do porodnice v KV? Jinak jsi mě zase dostala, co se u vás v porodnici „musí“ … bych se na ně fakt vyprdla, to je přece moje věc, co si s sebou koupím ne?? Nechápu!! A můžeš jim s klidem říct, že zabalený vložky z Tesca jsou taky sterilní, možná víc než ty jejich… taková prodonice mě fakt prudí!!!!
    Veveriku, taky jsem si koupila kalhotky do porodnice Jessa a příjemně mě překvapily, i cenou.. Ty vložky z Tesca jsou v růžovým obalu, napsané porodnické tuším, jej jich tam 12 ks a stojí 29,90. Najdeš je u kojeneckých lahví. Přesně ty, jak píše Evik! Třeba pořídíš i v té Tetě. Vůbec se neboj, že by si vaše holčička nenašla v manželově srdíčku místo! 🙂 Určitě ji bude mít hodně rád! Ale teď ještě prostě není na světě.. tak to někteří chlapy mají nastavený. A ten můj už taky prosím tě rezignoval na jména, jelikož, jak jsem psala… kolirát, když se přiklonil k nějakému jménu, naposled k Beátce, tak jsem zase začala všemožně přemýšlet, jestli se to hodí k příjmění, jestli jich není moc… a milon dalších věcí..:o))))) Jsem prstě taková, sice kaldář do postele nenosím, ale zase jsem to řešila přes tu numeroložku.. 😛
    Lennycko, to mě mrzí s výsledkama a čeho se to týká? Taky si dnes musím zavolat na gyndu, ohledně včerejších odběrů. Tam se jedná o krevní obraz. A příští čtvrtek jdu na ty stěry ohledně koka, tak uvidíme, u Karolínky jsem tam nic neměla, tak doufám, že i teď to bude o.k.!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,581. až 2,595. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist