Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,611. až 2,625. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860868
    Anonym
    Host

    Lucíku, já myslím, že na tom něco bude. Už jsme to tady s holkama řešily dříve. Ptala jsem se porodní asistentky a říkala, že to neublíží, ale jestli to prospěje, to je otázky:-) Já nemasíruju….

    #860869
    Anonym
    Host

    Cuco, já se k tobě musím přidat. Baštím to lněné semínko každý den v jogurtu a jsem moc spokojená….žádné problémy a dokonce mi i chutná:-)

    #860870
    Anonym
    Host

    Majo, to je fajn, že jsi taky příznivce:) baštění lněnýho semínka! Kdybych byla sama, tak je mi to už trochu trapný, že jsem s tím i začala, ale zase v mým okolí kamarádky to se mnou taky sdílí tak jsem v úplným klídku! A maliníkový čaj mi taky docela i chutná oproti třeba kopřivě (tu jsem pila vždy na jaře jako očistnou kúru a to musím dát vždy na ex, jinak bych to nezvládla).

    Za chvilku jdu dát spát malou, aby se dosyta vychrupkala když ráno musí před 6.hod vstávat (a já vlastně taky abych ji vypravila na ten výlet). Pak už těžko zaberu, tak asi půjdu taky dřív spát.
    Mějte se a dobrou noc a krásné sny (mě se na dnešek zdálo o střepech a střípkách, něco jsem rozbila – snad skleničku a to bylo uklízení!, taky jsem v tom snu navlíkala náramky ze skleněných korálků no zajímavé sny)!

    #860871
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Cuco, to jsou eště dobrý sny, mě se zdá buď o škole (třeba, že nám přidali předmět Statistika II.) a nebo, že se mi narodilo štěňátko a já neměla mlíko, tak ho kojila naše Stošestka!!! 😀 Taky že se mi jednou narodil potkan a Standa ho neměl rád a já strašně brečela a vysvětlovala jsem mu, že za to to mláďátko přeci nemůže, že je potkan – no už z těch zvířat blbnu 😀
    Tak doufám, že nakonec bude miminko mít lidskou podobu 😀

    #860872
    Anonym
    Host

    Jo a ještě kdyby někdo rád položil nějakou otázku naší „oblíbenkyni“ Agátě má právě možnost: chat bude sice až 23.2. ale jak je napsáno otázky už můžete pokládat nyní:D
    http://www.super.cz/clanek/45125-chatujte-s-agatou-hanychovou.html

    #860873
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Zdravím holky<:o)

    Lněné semínko – už jsem ho zkusila do ochuceného jogurtu (já ho nenamáčím teda,ale pokouším se kousat,co to jde:) ) a ne do bílého a v tom ochuceném je to OK

    Díky jinak ta tipy na vaše počty kalhotek Radši to porovnám, abych měla nějakou představu,víte jak to je…

    Ještě že mám od vás tak dobré tipy – to já vůbec nevím,jak je to v té porodnici u nás, zda můžou návštěvy na pokoj, nebo tak…i když v Ostrově je docela dost Romů a teda být zrovna s Romkou by se mi fakt nechtělo:S Tak se poptám na to, jak to je s návštěvama a i s pokoji a tak. Evíku, nemáš nějaké info, když sem plánuješ jet?:)
    Jinak srazík bysme určitě mohly dát ve Varech!

    Lenkách – opžděně všechno nej k svátku včera…já jak nemusím koukat na kalendář,tak ty svátky jsou hrůza:$

    Byli jsme odpo v Makru a já se připravovala,že tam příští měsíc koupím hračky pro malou a víte cooo??? To asi byla nějaká speciální akce předtím, teď už tam neměli ani jednu z těch hraček:'( Byly od Disney a za dobré ceny, tak mě to fakt mrzí.
    Ale jinak jsme vyhmátli spoustu mléčných výrobků v akci, takže máme dobroty a ještě ke všemu víceméně zdravé

    Jooo – kdopak to byl, asi Cuca – hodíš sem ,prosim,odkaz na tu pani z MMB, co ma Bepathen za dobrou cenu?:)

    K masáži hráze – taky si nemyslím, že by to bylo něco spásného, ale někomů může pomoct… Mě to přijde ale hrozně nepříjemné a to jsem to zkoušela jen tak „lážo plážo“. Tak budu doufat jen v lněné semínko a pak v ten maliníkový čaj…na ten ještě musím trochu počkat:)

    Žehlení – já včera vyžehlila normal prádlo a te%ď už se mi tu kupí na mimi, takže na to půjdu zítra:)

    Jinak jsem konečně dneska přišla na to, co udělám za buchtu….furt jsem přemýšlela, že bábovky už mám docela dost a s tvarohem jsme taky měli ,tak jsem chtěla něco jinýho a ejhle – bublanina:D Zítra budu kuchtit. Našla jsem nějaké recepty na MMB,tak nějaký vyzkouším.

    Rybízku taky gratuluju kamarádce, to byl ale fofr, zu toho bysme si měly vzít všechny příklad:)

    Evíku, už jsi doma přestala pracovat?:)

    Někdo psal o tom krému na bradavky od DM – já ho koupila, stejně jako ten olejíček,na který tam byla sleva na kuponku a s tím olejíčkem jsem teda maximálně spokojená…ten krém jsem zatím neotevřela. Říkám si, že ho nechám „čerstvý“ do porodnice…nebo že bych se na něj teda jukla:)

    Dneska jsem taky objednala rychlozavinovačku z MMB od paní, co je šije…látka taková IKEA. zelená s hrošíky:D Jsem na ni moc zvědavá. A kdyby pak bylo druhé mimi časem chlapeček, dá se použít i pro něho:)

    aaaa…určitě jsem na něco zapomněla, ale zatím pěkný večer a já třebas ještě doplním, ale určo sem kouknu:)

    #860874
    Anonym
    Host

    Hruštičko, myslím, že info o pokojích je na webu…. http://www.nemostrov.cz/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/ a nebo napiš email té paní co tam vede kurzy, vím, že mi tenkrát odpovídala ohledně nadstandardu.
    Pokud budete dělat nějaký sraz v KV tak se moc ráda přidám, jestli to bude teď někdy. Já už mám taky dožehleno a jsem za to ráda, dnes to bylo dlouhý:-(

    #860875
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,tak se hlásím i já :o)

    Prosím prosím,kdo tady psal,že našel návod na masáž hráze..můžeš sem dát,prosím,odkaz?Děkujiii,jinak já jsem začala masírovat a právě nevím,jestli to dělám dobře či nikoli 🙂

    Dneska jsem byla na kontrole a vše v pořádku,další kontrola za 14dnů a bude už i monitor.Ptala jsem se,jak je to s porodnicema v Brně,tak aspoň vím,co a jak.Brali mi odběry na krevní obraz,tak snad bude všechno v pořádku.Pořád jsem se bála,aby se něco nestalo s Karolínou a nakonec to možná budu já,kdo bude mít problémy 🙁

    Odpoledne jsem byla na přednášce o látkových plených,protože jsem pořád nebyla rozhodnutá a po dnešní přednášce jsem se snad konečně rozhodla a jdu do toho.Není na tom vůbec nic složitého a ani tolik práce navíc.Jsem ráda,že jsem tam šla,aspoň jsem si všechno osahala a naučili jsme i novorozenecké balení…za 5vteřin hotovka 😀 Dostaly jsme i tipy které jsou dobré,které nic moc….ta maminka to právě i testuje pro různé firmy,takže si myslím,že to bylo hodně i nezávislé..ikdyž tam propagovala vesměs dvě značky,ale o těch jsem četla ijinde že jsou dobré.

    No a na konci se rozvinula debata-porodní asistenktky,duly a porodnice v Brně a z těch 5 mamin,které jsme tam byly,tak dvě chtějí rodit v Ivančiích nebo ve Vyškově…prý super.A jedna co tam byla i s prckem (3měsíce) říkala,že Obilňák se strašně změnil,že jsou teď hodně „alternativní“ a přístupní a naopak že se v tomhle Bohunice zhoršily….ať tak či onak,u mě pořád vyhrává Obilňák hlavně z toho důvodu,že je to ve městě a chlap to bude mít blízko.Ikdyž to šestinedělí je prý otřesné-pět mamin na jednom pokoji….uuuaaaaa…to mě trochu děsí,ale zas je to jenom na 3-4dny..to se přežít dá. Taky jsem slyšela,že jedna mamča prvorodička měla nadtsandard a byla víc unavená než na normální pokoji..protože tam si ty maminy prý navzájem pomůžou atd. Tak i proto tam chci,ikdyž pět je trochu moc…..No uvidíme a necháme se překvapit 🙂

    Jo a dneska mi došla matrace+chránič,zítra dojde povlečení atd,tak postýlky sestavím a taky se pochlubím na fcb 🙂

    Zatím se mějte krásně

    #860876
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Lucíku: Tady jsem z Prahy jenom já a já budu rodit snad v Motole. Takže u Apolináře nikdo.
    Co se týče masáže hráze, nedávno jsem tady na to téma měly dost vášnivou diskuzi 😀 Nikdo Ti nezaručí, že to pomůže, ale já to beru asi tak jako s mazáním břicha, taky nemám jistotu, že nakonec strie mít nebudu, ale i kdyby budu aspoň mít pocit, že jsem proto udělala maximum a nebude se být do hlavy:D
    btw. já s masáží začínám dneska, koupila jsem si olej od sallosu tak snad bude dobrý

    verunko: Tady je jeden odkaz na masáž hráze http://www.babyonline.cz/porod/predporodni-priprava/predporodni-masaz-hraze.html normálně jsem to zadala do vyhledávače a vyjede jich hafo, tenhle se mi zdá asi nejlepší

    Šari: Ty jsi šikulka, já jsem Ti říkala, že k tomu sedneš a za pár hodin máš vyžehleno. Mě nedalo odejít, hrozně jsem se těšila, až všechny věci naskládám do skříne:)

    #860877
    Anonym
    Host

    Odkaz na Bepanthen:
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21183817&tab=0
    stejná maminka nabízí i Sudocrem 250g (malé Julince od kamarádky Lucky pomohl od ošklivých opruzenin)
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=31224942&tab=2

    Lněné semínko se nemá jíst suché – má se namáčet právě kvůli účinku toho rosolu co vznikne namočením, někde jsem o tom četla, že je to právě důležité i kvůli stravitelnosti tak na to pozor…

    #860878
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Cuco,vím, že jsi o tom namáčení právě psala už dlouho zpátky…taky jsem myslela, že budu namáčet,ale na tom mém je na něm návod a tam není,že se musí namáčet. Na to mtvém to je taky tak?

    #860879
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Děkuju za odkaz!

    #860880
    Anonym
    Host

    Já už bohužel obal od toho semínka nemám, vždy semínka doma přesypu do dozy, ale já to tak připravovala když jsem čekala Danulku (to mi tenkrát poradila kamarádka) a když jsem četla návody na internetu v různých diskuzích, tak to tam taky o tom namáčení bylo.
    Proto to neměním, dělám jak jsem zvyklá… a jak se říká jak jsem koupila tak předávám dál…

    #860881
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    To je v prdeli takovej román sem napsala a ono se mi to tady nezobrazilo:'( .Tak zkráceně.HRUSTICKO koukni na ty webovky co tady psala Maja.Koukala sem že zpoplatnili 250kč doprovod u porodu to bylo donedávna zdarma ale oproti Praze to je pakatel.Návštěvy na pokojích dovoleny stejně tak pro ně mají vyhrazenou místnost.Dnes sem porušila klidový režim a zajeli sme ke kamarádce věštkyni na kafíčko.Vždycky mě obejme a já se pak cítim daleko líp.Dodává mi hodně energie.Sem moc ráda že jí mám.Hodně mi pomohla když sem byla psichycky na dně.Už sem o tom kdysi tady psala jak sem tehdy schodila 11kg za měsíc a brala sem prášky na nervy.Před vánoci mi předpověděla že budu mít v těhotenství zdravotní problémy a je to tady.Bylo to fajn strávené odpoledne.VERUNKO gratuluji k dobrým výsledkům z kontroly.

    #860882
    Anonym
    Host

    Dobre rano tehulky,
    predem diky za pranii..=)

    diky za podporu skrz tu hematologii.. mam poruchu srazlivosti krve – prodlouzeni krvacivosti…pri tehotenstvi se maji vysledky zlepsit, coz se mi prave ted nestalo…a u porodu to krvaceni je docela zasadni, tak jeste ze jsou na to leky…tak treba se to jeste zlepsi…

    holky ja vas obdivuju, jak uz vsechno mate nachystany…
    jinak dobry, ze se bavite o tech poporodnickych vlozkach, aspon muzu zkusit i jine, ja mela u minuleho porodu ty samu..
    uz se tesim, az pujdu taky na monitor do porodnice, jak dlouho pred terminem vas tam posilaji?
    me tam minule Dr. poslal hodne pozde – si myslim, tyden pred terminem, a ja pak dva dny na to porodila, takze jen jedna kontrola v porodnici na monitoru…

    ad lnene seminko – holky nejak jsem promeskala kde se da koupit – v lekarne?
    a to ma tedy napomoci lepsimu porodu jako ten caj z malinku, a je taky proti zacpe, jo?

    my se dnes s Filipkem chystame asi po 2 mesicich mezi ostatni deti a maminky, kazdy tyden delame srazek u jedne doma, schazi se nas kolem 10 maminek plus deti, tak se tesime, Filipek se pta kazdy den, jestli uz dnes jdeme..=)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,611. až 2,625. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist