Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,641. až 2,655. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860898
    Anonym
    Host

    Cuco, složenkama jsem samozřejmě myslela účtenky…ach jo, ta těhotenská demence.

    Dnes nám přišla chůvička a je úžasná, malinká, má světýlko, ukolébavky, teploměr a nevím co všechno ještě. Tak snad nám dobře poslouží.

    #860899
    Anonym
    Host

    Hruštičko,
    no já měla taky za to, že se daň.přiznání dá podat do konce března:) , nevím kde to manžel vyčetl – má od mzdové účetní Daňový termínový plánovací kalendář pro rok 2011 a když se do něj kouknu tak tam je sice i psaný únor 28.2. – formulář Vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti za rok 2010,
    31.3. Daň z příjmů – přiznání a doplatek daně za rok 2010.
    Myslím, že to bylo vždy do konce března, tak to ještě manželovi řeknu, že je asi o měsíc dopředu a předbíhá! Ale možná to chce podat sám od sebe co nejdřív, aby rozdíl finanční úřad poslal co možná to půjde taky nedjřív.

    Majo, já to pochopila – že myslíš účtenky neboj:) !

    Holky poslední dny jsem koukala na internetu na přebalovací tašky na rukojeť kočárku – protože ten můj ji nemá v základní výbavě. Tak jsem tak koukala jestli bych vybrala, tak typů je přehršel – jen jsou od jiného výrobce než můj kočárek. Barevně sháním něco do hněda či oranžova, nebo kombinaci obou – aby to jakš takš sedělo k tomu našemu kočárku. Ceny jsou taky v rozpětí třeba od 800,–1500,- (no i ta horní hranice se mi už zdá dost a to se dají koupit i dražší).
    Máte tašku u kočárku, nebo budete pořizovat? Já u Danči neměla, ale teď si myslím, že bych ji užila, jak vodím Danču do školky, tak pak budu i s kočárkem a nechtěla bych nosit pořád batůžek (což teď pořád tahám) a když nechám kočárek před školkou tak si chci vzít tašku s doklady a dalšími nezbytnosti s sebou.
    No ještě se možná stavím v obchodě, zda nejde objednat taška přímo k mému kočárku, na internetu jsem jí nenašla:( .

    Pěkné odpoledne!

    #860900
    Anonym
    Host

    Cuco, já už tašku koupila. Původně jsem si vyhlídla jednu na netu, ale když jsem se na ní byla podívat v obchodě, tak jsem byla zklamaná, byla malá a hlavně se nedala připevnit k jinému typu kočárku. Sháněla jsem nějakou šedivou, protože máme kočár v kombinaci s šedivou barvou a netuším jaký potah bude mít sporťák, tak mi tahle barva přijde taková univerzální. Koupila jsem ji od Inglesiny, stála asi 1600,- ale je opravdu vychytaná….věřím, že na netu by se dala sehnat levněji. O tom jak moc je vychytaná mě samozřejmě přesvědčí až provoz:-) Kupovala jsem ji už před pár měsíci a od té doby jsem viděla spoustu hezčích, levnějších a praktičtějších:-)

    #860901
    Anonym
    Host

    Cuco,daňové přiznání můžete podat až do konce března,ne? 🙂 A formuláře jsou i na netu,takže pokud máte doma tiskárnu,tak je to v pohodě…stačí vyplnit a vytisknout:D Taky už ho mám hotové,jen to odevzdat….

    Lucíku,moc díky za odkazy,jsou super,ale teda nevím nevím,jestli to sama zvládnu a chlapa do toho navtáhnu 🙁

    Dneska jsem koenčně koupila barvu na postýlku,takže se dám do smirkování a natírání a bude jako nová..už se těším a aspoň se nějak zabavím.Ve vedlejším baráku už 3.týden rekonstruují byt a já už z toho mám nervy jako špagáty…káždý den řezání,vrtání a přijde mi že je to pořád na jednom místě..by mě zajímalo,jak dlouho to ještě budou dělat…se z toho zblázním…

    #860902
    Anonym
    Host

    Verunko,
    opravdu se dá podat přiznání až do konce března. Tak je manžel ráda, že to nemusí honit na poslední chvíli (kdyby to muselo být už do pondělka).
    Tiskárnu máme, právě manžel přinesl cartridge s černou barvou, protože už asi měsíc byla tiskárna mimo provoz. Tak už zase pracuje (ale zase bude docházet červená barva:( , to je furt něco).

    Majo,
    těch tašek je nepřeberné množství, máš pravdu. Já jsem pokukovala po té kombinaci hnědá oranžová a to toho zase moc není, každá hnědá má jiný odstín na fotce kdoví jak to to pak vypadá i v reálu. No nakonec asi vyberu celou oranžovou – od Joolz, stojí 1200,- od jedné paní přes MMB, jinak stojí kolem 2tisíc a víc. Je nová a má jak přebalovací podložku, tak po stranách kapsy uvnitř s termomatrošem na uchovávání lahviček, tak asi bude taky docela slušná – praktická. Paní mi psala, že se dá uchytit na jakýkoliv kočárek. Tak to prubnu. vrátit se to dá vždy. Jak jsem viděla u kamarádky Lucky, tak ta už využívá přebalovací tašku co měla na kočárku pro malýho Kryštůfka a teď ji využívá u Julinky přesto, že kočárek už má jiný tzv. sourozenecký pro staršího Kryštůfka a zároveň i pro Julinku, když jsou od sebe blízko.

    No manžel říkal, že Danulka dopadla na vyšetření dobře, jenom se Dr. ORL zdá, že má zvětšené krční mandle, proto jí některá slova nejsou moc dobře rozumět. To už mi říkala v lednu i naše ORL lékařka z Liberce, ale myslela si, že je to po prodělané viroze – protože si předtím stěžovala na bolest v krku, pak ale měla kašel. Na angíny totiž netrpí (ťuky ťuky). Od ledna začala v noci i chrápat nahlas, to někdy předčí i taťku. Na operaci to prý není (zaplaťpánbůh za ty dary!), to se mi ulevilo. Další hospitalizace s narkozou a vyndávání mandlí, no to je noční můra.
    No a příští pátek pofrčí znovu, tentokrát na logopedii a na psychologické vyšetření, to už bude přítomna i vedoucí toho centra, která zároveň pracuje jako klinický psycholog pro sluch. postižené děti. TA je moc milá a ráda jsem k ní na vyšetření s DAnčou chodila. Protože byla milá, testy u ní Danča dělala bez potíží a vždy vyšly víc než výborně. To člověka zahřeje pak u srdíčka:) .

    Jdu si dát těhotenský čajík, před chvilkou jsem posvačila ovocný tvaroh se lněným semínkem.
    Majo, to budete mít tedy opravdu pěknýho buclíka. Já myslím, že to už brzy přijde, jak cítíš i ty křížový bolesti tak to půjde rychle. Já si ještě pár týdnů počkám. NO stejně nám ještě chybí to vymalování ložnice, jak psala Verunka tak nemám obroušenou a nalakovanou postýlku, takže důležité resty se musí dořešit a pak už ať to klidně přijde!

    Pa paa!

    #860903
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    CUCO sem ráda že ste s Danulkou dopadli dobře.Z toho že chrápe kvůli zvětšenym mandlím si nic nedělej.Moje Verča má krční mandle tky hrozně veliký,doktorka ani nemusí brát špachtli aby se jí na ně koukla stačí otevřít pusu a sou krásně vidět.Taky děsně chrápe ,hůř než chlap.CHtěla sem to vyřešit vytrhnutím ale na ORL mi bylo řečeno že pokud netrpí na angíny tak aď to raději necháme tak jak to je.Je to přeci jenom filtr na bacily.Prý se to léty může samo zlepšit.Tím jak roste tak se do toho krku víc vejdou.No a jestli ne tak se to dá řešit kdykoliv potom.

    #860904
    Anonym
    Host

    Jity a jakým lakem budete natírat tu postýlku?A budete ji brousit ručně?Já se toho totiž trochu děsím,že se nadřu,ale snad to bude stát za to.Byla jsem právě dneska ve specializovaném obchodě na barvy a laky,že mi paní poradí něco vhodného pro mimi,netoxicého ale nevím nevím.Snad mi poradila dobře.Doporučila mi nějaký Eternal barvu (protože jsem si vymyslela že chci jinou barvu než je) a teď nevím,jestli to pak ještě přelakovat nebo nechat jen tak. Taky by mě zajímal tvůj názor 🙂

    #860905
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Lucíku: Mě nic takového podepisovat nedávali. Ale nedávno jsem se dozvěděla, že od 1-9.4 mají zavřené porodní sály, což mi při registraci ani neřekli. Tak doufám, že to na mě nepřijde dřív a nebudu muset narychlo shánět jinou porodnici.

    Holky tak se mi konečně podařilo koupit přes aukro monitor dechu. Je ještě 3 roky v záruce, tak doufám, že bude dobře fungovat 🙂 A taky jsem dneska berušce koupila 2 dudlíky LOVI, to zas bylo, jsem si je tak vysnila a Michal mi je chtěl vymluvit, nakonec jsem se nedala:D

    Včera jsem poprvé zkoušela masáž hráze a musím se přidat k většině vašich pocitů, rozhodně nic příjemného. Takže když mě i po tomhle nastřihnou budu naštvaná:@

    volatko: Dobře vím o čem mluvíš, já mám malou nízko už hodně dlouho a taky mě z toho pěkně bolí ty kosti. Nemůžu ani dlouho chodit, každou chvilku musím sedat a odpočívat

    Cuco: Já taky nemám originální tašku na kočárek, koupila jsem od babyponitu, hnědo zelenou. Je nádherná, se všema možnýma vychytávkama. Taky jsem puvodně chtěla hnědo oranžovou, ale na žádnou hezkou jsem nenarazila. V kombinaci s oranžovou má třeba ABC DESIGN, ale tam mi přijde, že ta hnědá je spíš černá.

    Musím zaklepat, že s oknama už máme poměrně dlouho klid, taky se nám nahoře rosily a místy se na nich objevovala i plíseň, ale teď mám vlastně na všech pořád otevřené mikro a ťuk ťuk je klid.

    Hruštičko: Já ted zrovna čekám na peníze po přechodu z nemocenské na mateřskou a zatím nepřišlo ani za jedno 😛 Naštěstí jsem s tím trošku počítala a nechala si na učtu malou rezervu na poplatky, jinak nevím co bych teď dělala:S
    Když už jsem u těch peněz. Nevíte ke kterému dni vyplácí mateřskou a potom i rodičák? Ptala jsem se na to učetní, ale ta nevěděla.

    Jo a ještě se chci zeptat. Jak to budete dělat s očkováním? Teď všude píšou, že je lepší, TBC odložit až po těch třech vakcínách. Chci se na to zeptat pediatra až k ní půjdu, ale zajímá mě i Váš názor.

    Tak se mějte hezky a hezký večer:)

    #860906
    Anonym
    Host

    Tak holky, díky.Je vidět, že to teď máme asi každá:S .Šarko, já jsem ještě nepřišla na to, po čem je to lepší.Včera večer jsem kvůli tomu nemohla ani usnout.Jo, jo taky občas chodim jak když je to mý poslední:( Ale co bysme pro ty naše prcky malý neuďáli?? 🙂

    Cuco, to máš dobrý.Mě si na OSSZ vždycky přehazujou jak žhavej brambor,ty ženský tam u nás nic nevědí, takže vždy skončim u paní vedoucí, která řeší bývalé osvč:O Aspoň že ta mi vždy dokáže poradit…:)

    Evíku, taky se mi stává že mi tvrdne občas větší plocha bříška, na gyndě mi říkal že pokud to není nějak víc než 10x za den že je to dobrý.Jinak na to pak dávaj to magnezium.Já zatím beru jen železo.Teď jak jsem byla na gyndě, tak mi říkal že už mám chudokrevnost z nedostatku železa.Takže baštím železo v tabletkách.Porodu to ale prý nevadí, ani případnému epiduralu.

    Jinak se vás chci ještě zeptat jestli někomu našli tu bakterii ve výtěru, jak se po tom na to dávaj ty antibiotika v porodnici…

    #860907
    Anonym
    Host

    Verunko, já se bohužel v lakách vůbec nevyznám:S . Toto zajišťuje manžel, obdivuji Tě že ses do toho pustila takhle sama. Já bych si taky musela nechat poradit v obchodě.
    Když jsme v létě byly vybírat na podhledy, tak jsme z toho byli oba s manželem docela tumpachoví, takových druhů…no ale podhledy u střechy jsou něco jiného jak lak nebo barva na postýlku. Rozhodně něco netoxiského. My máme postýlku po manželovi, takže se bude brousit (nevím zda to půjde bruskou nebo jen růčo, růčo to bude asi pěkně náročný! No já bych chtěla pak lak přírodní, aby se to hodilo k ostatnímu nábytku – komoda, postel a Dančina postel vše je z borovice.
    Loni jsem natírala venku houpačku na zahradě a to byl taky lak nějaký netoxický – vhodný i pro nábytek pro děti, to se hrozně vsakovalo, takže to chtělo několik nátěrů, byla jsem z toho hotová a postýlku si tedy nedovedu představit že bych zmákla:( .

    Veveriku,
    na tašy od Baby Point jsem taky koukala, vím jak píšeš o té oranžovo hnědé – tu jsem taky prohlížela a ta hnědá je opradu skoro do černa. NO je to dilema. Ale asi půjdu do té od Joolz, vypadá docela sportovně, tak by se mohla ke kočárku hodit. Já taky chodím víceméně sportovně oblečená a jestli to bude o odstín světlejší nebo tmavší než je oranžová na kočárku z toho se nestřílí:) . Já zase nejsem taková puntičkářka:D .

    Ad očkování proti TBC, které zrušili v porodnici, jsem za to moc ráda. Akorát mě zase vadí, že posunuli na dřív to očkování Hexou – to se s Dr. domluvím, že to necháme podle starého očkovacího kalendáře – asi na léto. To Danulka nebude ve školce, tak nebude hrozit že by domů zavlekla nějakou infekci a třeba by se to mohlo trefit s tím očkováním miminka. Budu na tohle hodně opatrná, protože Danča mívala na některé vakcíny docela silné reakce. Tak bych radši, kdyby mimčo očkovala Dr. až v půl roce (což je tedy až na podzim no uvidíme).

    Volantko:
    Dnes mi paní z OSSZ do telefonu říkala, že posílají mateřskou zač. měsíce (mám taky volbu posílání na účet) tak to by mělo být dřív než rodičovák (ten poslední dobou chodil kolem 16.-18. v měsíci). Taky jsem si musela nechat rezervu na poplatky a dám vědět až mi mateřská přijde. Pak si koupím tašku na kočárek a bude:D .

    Pěkný večer všem! Dneska jsem se tedy s příspěvkama činila, dám si oraz a zítra přečtu vaše nové, ať se taky něco dozvím:)

    #860908
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    ufff, tak jsem všechno dočetla, ale že mi to trvalo! Karolínka si nečekaně schrupla po obědě, tak jsme musely oželet mateřský centrum, tak jsem se aspoň kukla sem za vámi.. 🙂 Nejvíc mi teda dává Cuca, to jsou hotový romány Jity.. 🙂
    Lennycko, tak snad pomohou léky.. Já mám zase problém s varixy a šivca mi říkala, abych se nechala pořádně před porodem vyšetřit, jelikož jedna její zákaznice dostala po pordou trobózu, dokonce jí šlo o život! A to neměla předtím žádný zánět nebo tak. Musela po porodu měsíc ležet, o miminko se musel starat někdo jiný, ona jen kojila v posteli! Prý ji mlěi ředit krv, ale dr. mě říkala, že naopak, před porodem nee, tak se v tom pak vyznej! Tak jsem si radši nechala ještě napsat doporučení k cévní dr. a na příští čtvrtek jsem objednaná, aby mě ještě prohlídnul odborník, přice jen budu klidnější!! Tobě držím pěsti!!! Já si dnes volala na krevní obraz, tak mám železo na spodní hranici, na týden, než tam mám jít, tak se mám zaměřit na potraviny, co obsahují více železa a jist vitamíny těhu! Mám Femibion, tak doufám, že je dobrý a má železa potřebné množství!!
    Cuco, taky jsem si teď vyřizovala ten přechod a je třeba vyplnit ten papír ze sociálky, kolik mě z práce dají mateřskou na den a hlavně do kdy, tak s tím zase musím do práce a to jsem si myslela, že jim bude na sociálce stařit ten papír, co mi potvrdila účetní, co jí poslala moje dr. Ale nestačí.. tak to mám zatím pozastavené jen po telefonu, aby mi neposlali rodičovský příspěvek a mateřskou též a pak to nemusela zase vracet! Nemám ráda úřady! 🙁 A též papírovaání ohledně úvěrů, tak asi vím, jak ti odlehlo, když jsi to tam odevzdala! 🙂 Myslím, že dr., co tipoval termín se pouze náhodně trefil. Já už jsem měla kontrakce teď , jak jsme byli v noci na monitoru a dr. si neroulfa k tomu nic říct a ta moje kamoška z porodnice, jak rodila druhou holku teď, tak té v jednu v noci řekli, že to nebdue, ať jede dom, tak řekla, že bydlí za Brnem, tak ji tam teda milosrdně nechali a ona porodila v pět, takže za 4 hodiny!!! Myslím, že vědí prd! 🙂 Tašku ke kočárku už mám, nová by stála tak 1200,- a já ji koupila asi 3x použitou za 800,-, fakt jak nová! A oproti X-landerovské je hooodně vychytaná!! Má taky tu přebalovací podložku a spoustu přihrádek na flašku atd., kapsiček na všechnomožné a dokonce klíčenku, takže super!!! 🙂

    #860909
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Šári, tak ti musím říct, že mi oplácíš ty chutě na kafíčko… čtu tvůj příspěvek a jak píšeš, že máš kafíčko a čteš, musela jsem si jí okamžitě taky uvařit :o))))) Takže to mám asi za to posledně 😀 Jinak přesně jak říkáš, než to vkládám, tak to kopíruju na myš, bo by mě trefil šlak, když se mi to smaže a to se mi stane většinou, jelikož toho mám vždycky povíc, co vám chci a tento web to prostě nepobere 😀 Ale nekopíruju to do Wordu, ale jen na tu myš a první vložím cca půlku a druhou vymažuj a pak naopak.. 🙂 A stejně tak s tím přihlášením sem, celkem brzo to vyhazuje a když se přihašuješ znovu, tak to příspěvek smaže a máš ho*** 😀
    Ad. okna, taky se nám rosí střešní Veluxy, tak to občas utíráme.. ale plíseň jako takovou doma nemáme.. tak nevím, jestli to dělají ty teplotní rozdíly, když je venku takový mráz…?
    Májo, no nevím, jestli je to až taková výhra na porod taková váha a na první dítě, to tě obdivuju, že se z toho tak raduješ… Já mám malou teď cca 2,5 kg a do termínů 5 týdnů!! Takže může mít i 3,8 kg!! A nadšená z toho teda moc nejsem, díky naší poloze taky … ale i tak! Myslím, že ideálka na miminko na porod je tři kila 🙂 A co to jméno, to z tebe budeme tahat jak dlouho?? 🙂
    Veveriku, rodičák chodí kolem 7. v měsíci a mateřská tak jako výplata, u mě to bylo 15. v měsíci. S očkováním taky nevím, vím, že se to dá odložit, ještě zkusím na pediatričku, co radí… pak dám vědět..
    Volantko, atb. v případě koka se asi podávají až v první době porodní, co jsem tak pochopila. Kamoška z porodnice rodila, měla napichlé atb. a řekli jí, ať ještě vydrží, aby atb. zabrala.. já nevím, já jsem to poprvé neměla a teď jsem ještě nebyla, jdu příští týden. Ale jinak dobrá rada co, ať ještě vydrží, když už se jí chce rodit že? Patka.. :O
    Docela jste mi nasadily do hlavy brouka s tín nadstandardem! Nějaké rómské návštěvy na pokoji, to bych asi nedala!!! Tak mám o čem přemýšlet! Byla jsem si v lékárně pro nové podpůrné nadkolenky na varixy a koupila jsem si rovnou maliníkový čajík, tak dnes zahájím a asi i masáž hráze, furt to odkládám, tak dnes zkouknu videjka, co jste sem vložily a začnu! 🙂
    Dnes mi přišel poštou kočárek <:o) , objednávala jsem teprve v pondělí večer, tak jsem čuměla! 😀 Super, už se těším, až ho rozbalíme s Alešem a zkusíme všelijaké kombinace! Doufám, že bude o.k!!! Držte mi pěsti!! 🙂 Nemůžu se dočkat… jako malá holka! 😀

    #860910
    Anonym
    Host

    Rybízku,
    nemáš to napsané obráceně s tou mateřskou a rodičákem:O :O :O : Já už pobírám rodičák přes 5 roků a nikdy mi nepřišel začátkem měsíce. Naopak kolem 15. nejdřív! A mateřskou jsem měla jako výplatu tedy do toho 7. v měsíci! To bych byla radši, kdyby to chodilo takhle – protože mám nastavený nějaký trvaláky tak ať už mám vždy vše raději připsané na účet.

    Super že už máš kočárek doma, tak pak vyfoť a dej na FCB! Ať se taky pokocháme:) .

    Dr. mi taky ještě nedělal stěry kvůli těm kokům, počítám př. středu.

    A jinak můj doktor právě umí dobře tipovat (ale jako ne takhle dopředu!) Však jsem psala, byla jsem v tom posledním týdnu na kontrole včetně monitoru a po prohlídce (byla to tuším středa) mi řekl, že to vidí na přelom roku – nový rok byl tehdy v sobotu. Proč by se zkušený doktor nemohl takhle dobře trefit s odhadem? To mi vysvětli??? Tak uvidíme jak to proběhne tentokrát, třeba Ti pak dám za pravdu.

    Já už půjdu spát, jsem dnes nedospaná. Zítra mě čeká vstávání kvůli školce tedy jen o hoďku později než to bylo dneska, ale i ta hodinka je dobrá!

    Tak dobrou noc a hezké poklidné sny všem!

    #860911
    Anonym
    Host

    Veveriku, dnes jsem volala na sociálku, protože mi z práce pozdrželi odeslání papírů k nemocenské a mateřské asi o 16 dní a narazila jsem na moc ochotnou paní. Na mateřskou jsem nastupovala 30 a mateřskou za ty dva dny jsem ještě nedostala, ale paní říkala ať počítám s tím, že do deseti dní to budu mít na účtu…. taky říkala ať počítám s tím, že mi bude chodit mateřská mezi 15.až 20. následující měsíc. Netuším jestli je to všude stejně.

    #860912
    Anonym
    Host

    Rybízku, já se raduju z toho důvodu, že věřím na to, že je to o tom jak prcek narotuje do porodních cest, porod může být stejně tak hrozný u prcka, který má klidně o kilo míň. Kdybych byla střízlík, který měří 160 cm a vážil 45 kilo, tak z toho budu špatná 🙂 Ale takhle si myslím, že je to přiměřené. Další věc je, že mimčo něco shodí v porodnici, tak je lepší když je větší při narození. I můj gynekolog říkal, že je lepší větší mimčo než menší. Jinak jméno sem psát nechci. Přeci jen nevím kdo to čte a většině známých to chceme říct až po porodu.

    Veveriku, já rozhodně budu chtít všechna očkování…..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,641. až 2,655. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist