Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,656. až 2,670. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860913
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    mám co dělat, abych to tady zvládala tak nějak průběžně číst, moc se činíte 🙂
    My jdeme zítra na kontrolu a na velký UZ – tak se těším, že se konečně dozvím, jak je naše beruška velká, jak je tam uložená a vše okolo. 😀 A taky budeme asi vypisovat mateřskou, protože přesně zítra jsem 32.týden. Poslední dny o sobě dává pěkně vědět a kope a kope!

    Půjdu se vykoupat a zalehnout, protože tam mám být už ráno na 7 – budou mi brát i krev na nějaké ty nemoci apod. a rovnou i poradnu – což je fajne, že tam nemusím dvakrát za jeden den.
    Takže se tady mějte krásně, mimísci ať ještě v bříšku vydrží a já se zítra ozvu s info – ale až večer 😀 , protože jsem to spojila ještě s nákupy a posezením se švagrovou a taky musím do práce (stále ještě pracuju z domu – už jen teď dodělám měsíc)

    #860914
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Teda holky vy tady řešíte mateřskou už bych taky měla.Jdu k doktorce v terý a to budu 32+2 tak si asi nejspíš ještě před prohlídkou dojdu na sociálku a optam se co všechno na to budu potřebovat.No to ale až to úterý do tý doby chci fakt ležet.snad bude líp.

    #860915
    Anonym
    Host

    Dobré ráno děvčátka!
    Je tu další mrazivé ráno:S , ale snad se má teď každý den o nějak stupínek „oteplit“ (i když pořád bude mráz).

    Majo, já s Tebou souhlasím – opravdu nezáleží na váze miminka – v souvislosti s náročností nebo nenáročností porodu. Je to jak píšeš, některá maminka by měla problém porodit i střízlíčka (pokud to má v hlavě tzv. zablokované), takže já Ti dávám plně za pravdu. Mě Dr. minule strašil, že bude mít mimi 4 kila a hlavu jako starosta, nakonec Danča měla těch 3,75kg, hlavičku úplně standartní obvod a vyklouzla ze mne na 3 zatlačení! Je tedy pravda, že já sama taky nejsem žádná žížala.
    Kamarádky měly všechny droboučké děti(2,5-2,8kg), dlouhé porody, u některých musel Dr. zasahovat kleštěmi, takže skutečně to není o velikosti děťátka. Je to taky hodně o psychice o tom už jsem se stihla přesvědčit u porodu s malou. Absolutně ničeho jsem se nebála, měla jsem skvělou náladu po příjezdu do porodnice a proto to postupovalo vše tak přirozeně a bez zásahů a téměř bez nějakých drastických bolestí. Jako jasně že se nedá ovlivnit dopředu nějaké překážky fyziologické, ale v tom pak mají být nápomocni právě přítomné porodní asistentky a lékaři. Já se na porod těším, trauma jsem si z minule neodnesla (a že to pak byl cvrkot u toho krvácení a následně po tom). Tak opět doufám, že to bude ku prospěchu věci.

    Evíku, já jsem pouze Dr. poprosila, zda by mi dal potvrzení potřebné k žádosti o peněžitou pomoc v mateřství do práce, on to orazítkoval podepsal, mzdová účetní to dovyplnila a odvezla na okresní správu soc. zabezpečení. Víc třeba nebylo – a Ty jelikož nepřecházíš třeba z rodičáku na mateřskou tak asi ani další papíry vyplňovat nemusíš. Zdálo se mi to vcelku jednoduché, jen teď mám papírování, aby ukončili na Úřadu práce – odboru soc. dávek mojí rodičovskou. Kvůli tomu ještě sama musím zajít na tu správu soc. zabezpečení, aby mi tam vyplnili od kdy do kdy budu na mateřský a kolik mám denní výměr. To jsem sama zvědavá:O !

    Tak pa ještě se určo dnes ukážu, pěkný den!

    #860916
    l Lucík
    Registrovaný uživatel

    Dobré ráno,

    včera jsem obdržela „Žádost o peněžitou pomoc v mateřství“ a jak píše Cucaracha, Dr. mi tam vyplnil předpokládaný termín porodu, od kdy chci nastoupit na mateřskou a dala razítko. Hlavičku a zbytek jsem si doplnila sama. Dnes to dám naší paní účetní, tak jsem zvědavá, jak to po „administrativní“ stránce všechno dopadne. Jinak mi právník radil, že když dlouho nedostanu penízky (buď z MD nebo RD), mám si zavolat na sociálku, kde došlo ke zdržení…prý je častým „negativním“ faktorem strana zaměstnavatele, že včas nedodá soc.potřebné dokumenty…

    Cucaracha: já si objednala tuto přebalovací tašku a (černo-červenou) dnes si pro ni jdu: http://www.detskyraj.cz/zbozi/10985-babymoov-prebalovaci-taska-free-hand

    mají je ve slevě a posílají i poštou, měla jsem dostat od mé mamky použitou, ale ta se mi nelíbila a navíc, měla pro mne velmi málo kapsiček…nerada bych měla mnoho „tašek“ s sebou (kočárek + přebalovací taška + kabelka)…bych vypadala jako když se někam stěhuji 😀 😀

    #860917
    Anonym
    Host

    Lucíku, díky za odkázek.
    Už jsem se mrkla a to budeš mít tedy hodně prostornou praktickou tašku!
    Já jsem tam koukala na tuto
    http://www.detskyraj.cz/zbozi/7744-hoppop-tag-bag-r-b
    Už včera při brouzdání na netu jsem ji viděla a nebylo tolik detail.foteček, tak se na ní možná pojedu podívat do obchodu – zjistila jsem, že mají kamennou prodejnu i v Liberci. Ta se mi též docela líbí (není tedy tak velká jako Tvoje) hlavně ta barevná kombinace. A když se mi bude líbit, tak jí asi příští týden koupím. Tamtu z MMB od Joolz si nemůžu prohlédnout, asi ji moc nevedou v kamenných prodejnách (je dražší).

    #860918
    l Lucík
    Registrovaný uživatel

    Cucaracha: Ta je také velmi hezká! 8-| je hezky vesele barevná. Doporučuji si ji prohlédnout v krámě, ale objendat přes internet a pak si ji vyzvednout. Mají rozdílné ceny mezi kamenným krámem a jejich internetovým 🙁 (jsou vyšší).
    Budeš používat i šátek na nošení miminka? Mne to všichni chválí, jak je to praktické na lehké „přeběhnutí“ na úřad nebo na nošení doma a pro tatínky…nevím, jestli si mám pořídit lehátko nebo ten šátek….

    #860919
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Evíku: Já jsem to taky měla s mateřskou tak jak psaly holky. Dr mi vypsala jeden papír A4, já si tam doplnila číslo učtu, název firmy, podpis a odnesla to mzdovce, která říkala, že ho ještě ten den pošle.

    Lucíku: Já mám uplně tu stejnou tašku co sis objednala, jen hnědo-zelenou. Je super, má spoustu vychytávek. Jediné co mi trošku vadí je, že je opravdu obrovská. První co mě napadlo, když mi přišlo, bylo, že ani nepotřebuju kočár, protože do ní dám i mimnko:D
    Ale vyřeším to tak, že ji budu používat hlavně na cestování, delší procházky a na takové ty procházky „kolem baráku“ buď nebudu brát žádnou a nebo jsem si koupila v lidlu, uplně obyč. za 300 Kč
    Z jaké Prahy jsi?

    #860920
    l Lucík
    Registrovaný uživatel

    Veverik: Dívala jsem se na video, že je fakt „obrovská“, ale naštěstí mám velké tašky ráda… 🙂 Máš pravdu, i mimčo by se do ní vešlo 🙂 😀 . Jsem z Prahy 9 – Prosek a ty?

    #860921
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Tak to je dobře, že jsi viděla to video, aspoň nebudeš vykulená jako já až tašku uvidíš:D Ještě jsem ji nezkoušela dát na kočárek, tak doufám, že mi ho nepřeváží až ji naložím, přece jenom velká taška láká k velké nakládce:D
    Já jsem ze Zbraslavi, máš FCB?

    #860922
    l Lucík
    Registrovaný uživatel

    🙂 snad nepřeváží 😀 FCB mám – najdeš mne tam jako Kindlová Lucka (fotka je stejná jako tady). 🙂 Mám kamarádku ve Zbraslavy, která prodává nějaké věcičky po své holce (3leté), kdybys měla zájem, dám ti na ní „odkaz“… 🙂

    #860923
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Dobre poledne,

    tak ja jsem dopadla jak sedlaci u chlumce. V utery jsem mela poradnu, ta byla v poradku, sice jsem tam na doktorku chrchlala a kaslala…delali mi vyter na toho streptokoka a jeste za 14dni jdu na krev kvuli protilatkam (mam – faktor), dostala jsem ukonceni nemocenske a zacatek materske…taky vubec nevim kdy penize dostanu, ale treba me strasili, ze nemocenskou budu dostavat zpetne o mesic a chodila mi jako vyplata do 10 v mesici. Malej prdola ma 2400g, takze kdyby pribyval do porodu cca 200 g kazdy tyden, tak bude mit pri porodu 3600 jako jsem mela ja, ale jsem tak nejak smirena s tim, ze nebudeme mit zadneho drobka, manzel mel 3500, tak jsem na to alespon pripravena:)

    Ale jinak ja zapasim porad s chripkou…porad se me nechtela pustit mrcha jedna, z utery na stredu jsem mela v noci horecky, nemohla jsem ani spat, tak si vzal manzel ve stredu volno a dovezl me k doktorovi, ze uz to neni normalni, kdyz se v tom placam mesic, tak mi doktor delal testy a zjistil, ze mam v tele spoustu nejakych zanetlivych slozek, poradne me prohlidl a proste mi naordinoval antibiotika, tak doufam, ze za tyden budu fit, zatim se teda porad citim hrozne, vim, ze ATB nejsou pro mimco nic zdraveho, ale v takovem stavu v kterem jsem ted si predstavit, ze pujdu jeste rodit,tak bych tam snad radsi umrela.
    Vim, ze Jita tady doporucovala, ze je dobre po lecbe antibiotiky brat nejake probiotika, absolutne nevim co to je, mas nejakou osvedcenou znacku? Nebo staci jit do lekarny a proste to tam na ne vybalit.

    Tak ja jdu zalezt do postylky, omlouvam se, ani jsem si vas vsechny neprecetla…jsem porad ted unavena…a do toho ty horecky.

    Opatrujte se.

    #860924
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj devčata!
    Já mám takovou radost z kočárku, že si fakt připadnu jako malá!!! 😀 😛 Večer jsme ho dali s Alešem dohromady, teda jen sporťák, ale je úúúúžasnej!!!! <:o) <:o) <:o) Dneska na něj zkusíme hodit hl. korbičku a autosedačku, jak se vrátí Aleš z práce, všechny variatny vyfotím a dám na FB, abych se s vámi podělila 🙂 Myslím, že jsem si nemohla vybrat lépe! <:o) I Aleš když viděl ty vychytávky oproti X landeru, tak jen koukal a říkal, proč jsme ho neměli už dávno!? 😀 Všechno vychtaný, pláštěnka, jak se upevňuje, nánožník (rozepínací na dva zipy, takže s ním nemusíte hnout, když chcete mimi vytáhnout.., polohování zad, madlo, prostě vše preecizně udělaný a vymyšlený!!!
    Májo, nechtěla jsem, aby to vyznělo tak, že je váha miminka nejdůližitější a určitě patří mězi důližeté, to mě nevymluvíš! Samozřejmě je taky pak důležitý, jak miminko „napachoduje“ do cest, jakou má mimnka pánev, nikoliv váhu a výšku (v tom s tebou nesouhlasím!) to je spíš důležité v těhu, jak se tam miminko seskládá do bříška, jelikož malé maminky mívají prolbém (ale není to pravidlo!) a potom je neméně důležitý, jak psala Cuca, jak k tomu ta maminka idividuálně přistupuje! Ale tím zase nechcu říct, že má pravdu doslova, protože k tomu může přistupovat maminka pozitivně, ale případné komplikace u porodu neovlivní!!!!! A taky není každý porod stejný, takže teď jí může trvat třeba daleko delší dobu, nebo může být celkově úplně jiný!!! No a potom samozřejmě co se děje kolem za komplikace (krvácení, omotaná šňůra atd. …) takže asi tak, toť můj názor! Jméno jsi mi slíbila smskou 🙂 ale to je jedno, pokud nechceš říct, samozřejmě chápu… ikdyž my čekáme holčičku, takže ti ho určo nevemu 🙂
    Cuco, nepopletla jsem si to, určo mi chodí rodičák 7.600,- už 7. v měsíci, stejně jako švici nějaká dávka na děti, vždycky se ptáme jedna druhé, jestli už to tam máme a mateřská 15. v měsíci jako výplata, to se nedá s ohledem na částku splést! 🙂 Ta je podstatně tučnější! 😀
    Luci, já mám šátek připravený, s malou jsme ho využila hodně, hlavně při venčení Cida a pak na zahradu, kde se mi ne tak dobře dostává s kočárkem! Takže u mě spokojenost! Nový jsem pořídila za 850,- a úvazy se mi vryly do paměti za párkrát, v tom nevidím sebemenší problém. 🙂
    Dneska tady bylo do rána -15 !!! Aleš nenastartoval Favorita, tak si vzal do lesa bavoráka, no chápete to???? :S Jsem byla v šoku! Ale na druhou stranu…co měl dělat, vydělávat musí…
    Tak jdu něco poklidit a uvařit, mějte krásný den, sice mrzne jako blázen, ale je krásně! Ven určitě na chvilku půjdeme.. 🙂

    #860925
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak dnešek mi nezačal nijak zvlášť dobře.Zase sem se probdila s migrenou a tak nedělám nic jiného než že se jí snažim zbavit.Břicho mi tvrdne o sto šest ,do toho malej kope jako splašenej.Beru magnézko které má zabírat i jako prevence na migrenu a stejně to nefunguje.No a ještě ke všemu nad náma vyměňujou jádro tak si určitě dokážete představit ten rámus.Holky díky za rady ohledně vyřízení mateřské.Přeci už je to nějakej ten pátek co sem to vyřizovala naposledy(14let).Koukala sem i na ty vaše tašky ke kočárku,obě sou moc hezké já bych nejspíš volila tu co našla Lucka.Zdá se mi daleko prostornější a samozřejmě výhodná cena.3átek požívat nebudu neměla sem ho ani u jedné z dcer.Obě nebyli zvyklé na nějaké extra nošení ani houpání.Doufám že u malého to bude taky tak.Pěknej čtvrtek vám přeji.Tady sme na 0 a vypadá to na sluníčko.

    #860926
    l Lucík
    Registrovaný uživatel

    Evik: Já beru magnezium na křeče v lýtku. Prý je to normální a ještě mi Dr. doporučila koupit si stahovací punčochu…prý, kdy se ten sval nechtěl „uvolnit“ mám zajít k obvodnímu lékaři, jestli nehrozím trombóza nebo embl…:S Ale ujišťovala , že je to normální v těhotenství… :$

    #860927
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    včera jsme zabili pašíka a dneska se nemůžeme hnout…..jak já miluju domácí zabijačky!!! Mastnou hubu máme eště teď , jak do sebe neustále ládujeme všechny ty úžasně nezdravé dobroty…no a já si i dneska ráno konečně po dlouhý době došla i na velkou 😀 , se ani nedivim, to mastný fakt dává…tak máme tláču, jitrnišky, jelítka, ovárek, teď jsem nakládalo masíko, co přijde do udírny….mňam mňam mňam!!! 😀 a jsem úplně happy Hani (jak málo stačí ke štěstí) 🙂 , Standa si prý dnes chvátne z práce domu, páč už se moc těší na obídek – bude ovarová polívka a pečenej bůček 🙂 …jo, sme hold rodinka masožravců…
    Rybízku, moooc gratuluju ke kočárku, už se těšim na tu fotečku!! Já osobně bych si ideální váhu miminka taky představovala tak tři kila! Sice já sama ještě maminkou nejsem, ale hodně mi poradí moje mamka, která odrodila pět dětí, takže ta opravdu zkušená je, no a moje dvě sestry, každá má po dvou dětech, popř.ještě bráchovo žena, ty mají kloučka. Moje nejstarší sestra dělá zdravotní sestřičku, je taková poctivá – takže při prvním těhu poctivě absolvovala všechny předporodní kurzy, chodila na těhu plavání, papkala zdravě – dokonce jí jídelníčky sestavoval nějaká doktorka od nich, dělala si masáž hráze…..no a jak dopadla? Po prvním porodu jen řekla, že se na takovéto pí…..ny může z vysoka vy….t, že to stejně k ničemu neni!!! Když šla rodit podruhý, opravdu se vyprdla na všechno a když jela do porodnice, klepala se strachy jak ratlík…a ejhle – porod prý celkem v pohodě, né že by to byla procházka růžovou zahradou, ale prý oproti tomu prvnímu to byla nádhera….paradox, že??? 🙂 Druhá sestra měla oba porody nic moc (přestože procedury typu masáž hráze apod. absolvovala), no a švagrová, to je takovej kolík, že ta do pátého měsíce ani nevěděla, že je těhu, nic a´ve svých zvycích ani jídelníčku rozhodně neměnila, nikam nechodila, nic…..a po porodu prohlásila, že by klíďo šla hned rodit znova, prej pohoda….
    Tudíž můj názor je takový, že každá osoba je individuální, někdo má hold např.uzké porodní cesty, takže má hold problém porodit i dvou a půl kilový mimčo a někdo jí má hold od přírody takovou, že by tudy projela i tatra s návěsem….někdo má nižší prách bolesti, někdo vyšší….Cuca má pravdu, že psychika udělá taky hodně, ale když má někdo dllouhej a hnusnej porod, tak to určitě neznamená, že má blok v hlavě, to ne….toto je zase muj nazor, určitě ho nikomu nevnucuju, a samozřejmě i chápu, že na to má třeba někdo jiný pohled. Sama ještě nemohu soudit, protože mě můj první porod teprve čeká….
    No nic, jdu se dále věnovat našemu prasátku….zatím papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,656. až 2,670. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist