Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858519
    a Anďa
    Registrovaný uživatel

    Andy, já vůbec nevím, kdy jsem otěhotněla. My jsme to zkoušeli teprve druhý měsíc, takže nemám ponětí o plodných dnech a o ovlulaci. Ale bylo to asi v polovině cyklu – teda asi polovina července.

    Jsem hrozně nervozní z dnešního ultrazvuku. Snad bude všechno v pohodě. My jsme to teda řekli blízké rodině, ale švagr je největší drbna co znám, takže to rozkecal i dál…..:D
    Jsem fakt zvědavá co mi dnes doktor řekne……

    Je tu někdo z brněnka?

    Holky odpoledne napíšu, jestli bylo vidět srdíčko, pro ty co jsou na tom s termínem jako já……:)

    A ještě holky, sice jsem těhu na začátku, ale nic se nepokazí, všechno bude super a všechny budeme mít krásný dubnový děti……Je to mazec, pořád si na to nemůžu zvyknout:D 😀 😀

    #858520
    Anonym
    Host

    Raduš tak to je super, že jsem takhle spolu:D aspoň budeme moct porovnávat:) Mě minule taky říkal, že je mimi menší než by mělo být.Bylo 0,43cm a přesně ten den 7+0:D kartičku mám sice vypsanou ale ještě u sestřičky, protože jsem nevěděla pořádně ty dědičný choroby:| Teď už jsem se to ale naučila8-| Rybízku, jájsem dříve taky ujížděla na rajčatech, ale teď jsem přesedlala na bílé hroznové víno!! Anďo, z toho si nic nedělej můj taťka měl v sobotu 60tiny a dělala se oslava a moje sestra je z toho mimíska tak nadšená, že každýmu kdo na tu oslavu přijel, ještě u auta všechno vykecala:D A já pak koukala jak to všichni vědí*-) chtěla jsem ještě chvilku počkat než se to rozkřikne mezi moje tety a tak……….. Jinak dnes nevím co k obídku, asi si dám ještě ten zbytek prasátka z grilovajdy, nebo zapečený brambůrky:D

    #858521
    a Andy
    Registrovaný uživatel

    Anďo, já jsem přímo z Brna :-).. Čekám na tvoji zprávu, jak jsi dopadla dneska se srdíčkem !! Držím palečky a dej vědět!

    #858522
    Anonym
    Host

    Koukám,že Brňaček se tady taky pěkně schází…já mám dneska den úplně na prd…volala mi šéfová,že chce se mnou mluvit a pak nám oznámila,že majitel prodal naši pobočku a nikdo neví co bude a jak bude….takže jsem z toho všeho tak vystresovaná,že nevím,co dělat :'( Vůbec netuším,co se mnou udělají….Snažím sebe samu uklidnit,ale zatím to moc nejde.

    Taky čekám na info z UZ a těším se.
    Ať se vám daří,maminy

    #858523
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Verunko, s tou prací je mi to líto. Ale pokud tomu správně rozumím, tak to vypadá na rušení pracovní pozice? V to případě by jsi měla odejít s tučným odstupným a nebo by ti měl zaměstnavatel najít jiné uplatnění. Nevím přesně jak to je, ale asi bych se o to na tvém místě začala zajímat. A nebo že byste pracovali pod jiným „velením“? Každopádně budu držet pěsti ať to dobře dopadne.

    #858524
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    No,ona nám šéfová na výběr dala,ale je to z bláta do louže..odstupné bych asi nedostala-je to ošetřeno nějakou smlouvou.Nechám to koňovi,ten má větší hlavu-nechci se tím stresovat a raději na to nemyslím.

    Raději se budu těšit na příští týden :o)

    #858525
    Anonym
    Host

    Holky jak jste psaly s těmi týdny – tak já se domnívala, že když jsem 9+4tt – tak že to znamená, že se právě nacházím v 10.týdnu – tedy 9týdnů ukončených + 4dny k tomu. Tak jsem to aspoň pochopila na diskuzi na http://www.baby-cafe.cz. Je to pro mě tedy i logické.
    Poslední M jsem měla 25.6. a termín porodu mi doktor napsal do průkazky 1.4. (dle své pomůcky takového kolečka s daty mu vyšlo 2.4., ale z UTZ mu vycházelo min. středu že to dle délky mimi vychází 8+6tt a dle M to bylo 8+5tt tak se mu prý termín porodu líbí 1.4.). No nechci tady nikoho mást, ale když si tady na babywebu vyplním poslední M, tak mi taky vybíhá že už jsem v 10.týdnu tak i dle toho usuzuji, že to s těmi týdny je tak jak píšu.
    Ve1runko:
    to je dobře, že se nestresuješ tou nenadálou situací v práci, mimi to jistě oceňuje, stres v tomto období není OK. Tak přeji, aby to dopadlo pro Tebe co nejlépe.
    A jak jste na tom se jmény?
    My ještě neměli nějakou vážnější debatu, jen manžel zavrhnul aby se případný chlapeček jmenoval po něm – Tomáš, tak mi vzal vítr z plachet. Já si přála Tomáška. No tak budeme pátrat a dumat, jaké jiné vymyslíme jméno. A u holčičky to nevím vůbec, chci aby se hodilo k naší prvorozené princezně – která se jmenuje Daniela. No a taky aby to páslo k příjmení a šlo to Danče dobře vyslovovat. No to bude ještě zajímavé.
    Přeji ať je všem nastávajícím maminečkám dobře a hezké úterní odpoledne!:)

    #858526
    Anonym
    Host

    No tak s tím počítáním týdnů jsem zase jako na začátku:S . Něco jiného je gestační týden a něco jiného ukončený týden těhotenství…tak asi jsem to špatně pochopila a jsem též v 9.týdnu*-) . No nebudu to hrotit je to jak to je, hlavně že to při potvrzení u doktora odpovídalo jak podle UTZ tak podle posledního M.
    Mějte se a ať máte samé dobré zprávy u svých gynekologů.:D

    #858527
    Anonym
    Host

    Ahojda,tak ty týdny jsou tak jak píše nahoře Cucaracha:) .Tedy já jsem dnes 8+6 což je ukončený osmý týden+ 6 dní tedy -devátý gestační týden.Zítra budu mít 9+0 což bude už 10.gestační týden. Aspoň tak je to v té knížce co mám tady z babywebu.Je dost super.Vlastně mám knížek víc ale v této z babywebu je vše co zatím potřebuji.Už ji mám přečtenou až do roku dítěte.Stála jen 120 kč to se určo vyplatí.Jen musíte být zaregistrovaní8-| Je tam i kupa foteček i z porodu, takže kdo ji má určitě potvrdí.Já čekám první mimísko ale aspoň vím co mám tak vědět atd.:D Doporučuju. Mimo jiné gynekolog mě pochválil že chodím na takové dobře informované weby jako je právě babyweb:D Je dobré vědět že jsme v dobrých rukách a dobré společnosti<:o)

    #858528
    Anonym
    Host

    Čao děvčata 🙂

    Rybízku jsem ráda, že se ti video líbilo já jsem taky byla naměko i dcerce se moc líbilo když jsem jí to pustila 🙂
    Co jsem slyšela o krvácení z nosu je skutečně vcelku běžná obtíž těhotných maminek a můžou za to více prokrvené sliznice a nějaká cévka praskne. Doporucuje se nesmrkat příliš usilovně. Obtíže může trochu zlepšit uživáni vitamínu C.
    Jinak já na kafíčko teď moc chuť nemám, ale ráno si udělám neskafe jen s mlékem taková bílá káva 😀 potřebuji trochu ráno zvednout můj nízký tlak.
    Volantko je to fakt super že jsme tak stejně těhotné tak to bysme mohli mít i stejné pohlaví miminek 😀
    Určitě si necháme říct co to bude. No jméno… holky já vždycky chtěla Adélu a Adama, ale mému drahému se nelíbilo a tak se naše děti jmenují Michalka a Petřík 😀 zkusila jsem zase ty jména mojemu nadhodit a prostě nic tak zase budeme přemýšlet a teď zapojíme i dětičky.
    Zatím pá zase sem kuknu pište pá

    😀

    #858529
    v Volantka
    Registrovaný uživatel

    Jo o tom krvácení z nosu bude mít Raduš pravdu. Mě zase trápí od začátku těhotenství taková vyrážka jakoby maličký akné na čele, a u uší.Nikdy jsem na to moc netrpěla, takže si teď připadám docela divně:@ .No nic, řeknu to zítra gynekologovi , třeba něco poradí nebo zkusim spíš kožní. A další problém je, že se mi ukrutně loupou nohy:^) na chodidlech ze spoda.Pořád mažu, ale nic moc platný.Že by mi chyběli nějaké vitamíny??? Jinak beru Calibrum Babyplan:D

    Jinak já kafčo nikdy nepila, takže těžko radit:$ Raduš, je to super, že jsme tak blízko s termínama. Manžílek by chtěl kluka, ale jméno ještě nemáme.Ne můžeme si moc vybrat:( Mě by to bylo jedno, jen ať je zdravý mimi.Jinak holčička by se jmenovala Rozárka:) . Hrozně se nám to jméno líbí.Ale jsou na to i negativní reakce:( Každý mi říká že co když nebude umět R. Já na to zase říkám že pokud takhle budu přemýšlet tak bych musela většinu jmen vyškrtnout. Nebo že na malou budou volat kozo Rózo.Takových lidí si nevšímám.Podle mě se dá vymyslet na každé jméno něco:^) :^) Co vy na to??

    #858530
    Anonym
    Host

    Volantko:
    Rozárka je krásné jméno. A máš pravdu s tím, že na každé jméno se dá něco vymyslet, co připomene nějakou hlášku z filmu,pohádky, říkanky…to by se opravdu nedalo nic moc vybrat, kdybychom se tím řídili.
    Raduš:
    Na kluka se mi taky líbí Adam – holčička ze školky, co už tedy nastupuje zítra do školy, ale chodila s Danielkou 2 roky do stejné třídy, tak se jmenuje Anetka a má brášku Adámka, ten bude od zítra chodit s Danielkou. Tak to je hezké spojení Anetka a Adámek.
    No Anetek je teď hodně…
    Máme na to ještě ale moře času, tak snad všichni vybereme těm našim zlatíčkům jména, která se jim pak budou také líbit:) .

    #858531
    Anonym
    Host

    Ahoj hoky,

    Cucaracho, já s tím počítáním mám stejný problém. Pořád jsem zmatená. Dnes bych měla být podle ultrazvuku 10+5, tak žiju v tom, že je to jedenáctý týden:-) Nemáš nastudováno kdy končí první trimestr? Je to 12+6?

    Jinak my bychom chtěli chlapečka, takže už mám vymyšleno jméno pro holčičku a to Natálka. U kluka jsme udělali kompromis a to Šimon, ale asi se to bude měnit.

    Jinak me je solidně zle. Včera mě začala bolet hlava a v noci se k tomu přidalo zvracení a teplota. Tak nevím co to je, asi nějaká viroza. Nevíte co pomáha na bolest hlavy? V lékárně mi doporučili jen paralen a to jeden po osmi hodinách a hlava pořád bolí jako čert.

    Verunko, s tou prací mě to mrzí. Ale pokud máš alespon nějaký jistý příjem, tak to bude super, že bude z čeho počítat mateřskou a po rodičáku stejně nikdo nevíme co bude s našima zaměstnatelema 🙂 Hlavně se tím nestresovat.

    Tak přeju krásný večer.

    #858532
    Anonym
    Host

    Holky je mi bidne, zaludek strasnej, mam hlad, ale kdyz se najim, tak je mi jeste hur. Pomaha mi, kdyz lezim. Ale to ty moje dve berusky nejak nezajima, ze bych rada odpocivala :-). Jdu radeji spat, abych aspon nejakou energii naspala. Tak hezky vecer vsem, L.

    #858533
    Anonym
    Host

    Volantko Rozárka je pěkné jméno fakt nedej na řeči druhých bude to vaše miminko nikoho jiného.
    …a R se naučí každé dítko říkat. Moje dcerka když ještě neuměla pořádně ř š ž tak chlapečkovi u nás v ulici Leoškovi říkala Lelosku, Lelo 😀
    A právě mi jsme se z mojim domluvili, že jméno nikomu neřeknem a bude to překvapení, když to řekneš tak i ty babičky se snaží do toho kecat a proč takové a mě se nelíbí a to je divné apod.

    Ladulo já jsem na tom podobně jako ty jím jenom z povinosti abych neměla hlad dnešní oběd se mi manžel smál z jakou nechutí jsem ho jedla, ale opravdu jestli je ti tak zle kup si na nevolnost tabletky se zázvorem trochu se mi po nich udělá líp a potom mě dost pomáhá Rennie.

    Májo Šimon je moc krásné jméno. My ještě nemáme jména vybrané.

    Dobrou noc 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist