Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,701. až 2,715. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860958
    Anonym
    Host

    Haňulko, máš pravdu, názory týkající se těhotenství měním poslední dobou často, ale to je tím, že už jsem se dopracovala do stavu, že tenhle stav nesnáším. Podle jedné knížky to má přijít až ve 39. týdnu, tak jsem trochu napřed 🙂 Nevylítla jsem jako čert z krabičky, jen jsem napsala svůj názor. Pokud to někoho urazilo, tak se omlouvám.

    Rybízku, to byla moje ASOSICACE s těma kolotočema….ale to nemá smysl po třetí vysvětlovat:-) Každý v tom vidí to co chce:-( Nevím čím jsem koho urazila, určitě v tom nebyl žádný záměr….Ale je dost možné, že tato anonymní komunikace spíš podporuje takové to přísloví o potrefených husách, ikdyž to tak není myšleno. 🙁

    #860959
    Anonym
    Host

    Haňulko, máš pravdu, názory týkající se těhotenství měním poslední dobou často, ale to je tím, že už jsem se dopracovala do stavu, že tenhle stav nesnáším. Podle jedné knížky to má přijít až ve 39. týdnu, tak jsem trochu napřed 🙂 Nevylítla jsem jako čert z krabičky, jen jsem napsala svůj názor. Pokud to někoho urazilo, tak se omlouvám.

    Rybízku, to byla moje ASOSICACE s těma kolotočema….ale to nemá smysl po třetí vysvětlovat:-) Každý v tom vidí to co chce:-( Nevím čím jsem koho urazila, určitě v tom nebyl žádný záměr….Ale je dost možné, že tato anonymní komunikace spíš podporuje takové to přísloví o potrefených husách, ikdyž to tak není myšleno. 🙁

    #860960
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Migrena se zlepšila díky za optání.Já jinak nic sundavat nemusím.Přibírám fakt akorát v bříšku a v prsou.Jinak děvčata já sem si na dovolené v Izraeli koupila řetízek s přívěškem z trojího zlata.Bílé,žluté a červené každej kdo ho vydí tak ho obdivuje.Na cenu se neptejte já to na tý dovolený neřešila.Co se mi líbylo to sem koupila a nepřepočítávala.Teď mě naopak mrzí že sem si tam toho nekoupila víc.Mistrovský kousky tam měli.Na takovej výběr sem tady ještě nenarazila a to tady v čechách máme zlatnictví na každym rohu.Hele holky koukám občas na únorové těhulky a ty pomalu finišujou s porodama.

    #860961
    Anonym
    Host

    Cuco …
    jj takhle přesně já vnímám to bílé zlato … ono to vypadá strašně moc hezky, ale já jsem přeci jen na to žluté … a jak psala Haňula kombinace bílé-žluté vypadá mooooc dobře :o) já mám takhle kombinovaný přívěšek na řetízek bílé a žluté s bílým kamínkem a vypadá to fain:D … jinak ty to máš super s těma naušničkama, že můžeš využít ty starší … super, další korunka ušetřena ….

    Jo, jinak ten tmavý nábytek Ti schvaluji, že ho nechceš !!!! já ho totiž mám !!! … a můžu ti řícit někdy je to na provaz – a kord teď když se tak nějak nesmím přetěžovat a denně utírat prach ! … hrůůůůza – tedy vypadá to krásně – moderně to tmavé dřevo (já ho mám v kombinaci s bílým) ale ten prach je vidět za 2 dny – takže nezbývá nic jiného, než vzít prachovku a jezdit a jezdit … no už bych to nechtěla – jsem vyléčená !!!! a maminka mi radila … nekupuj si to …. budeš litovat, a já aaaaaleee mamiiiiii tomu nerozumíš 😀 … no měla pravdu 😀 … Jamall má krásný nábytek, též jsem listovala u nich v katalogu ! … já mám nábytek: ložniči od Aska, obývák od Paula …

    Z krámu jsem se vrátila ufuněná jak stará kobyla :D:D:D ten kopec tu mi tu dává docela záhul už 😀 … no jsem zvědavá tak za měsíc to budu funět jak stádo kobyl 😀 … ale venku můžu říci je krásně … sice jen 1 stupeň nad nulou, ale sluníčko fakt krásně svítí a docela to i hřeje … tak ještě trošku přitopit a bude 20 ve stínu 🙂 a my budeme držet prcky v náručí 😀 ….

    Jinak Cuco o tom napadání jsi to napsala dobře sdílím tvůj názor … a taky jsem to tak myslela, že toto je diskuse a že můžeme být rádi – v uvozovkách, že si radíme, jakoby pomáháme a spovídáme … není za potřebí někoho napadat a vyhánět ho z diskuse … asi tak …

    Joooo ještě jsem se chtěla zeptat – kolik balení těch prsních vložek máte ??? … já mám balení a půl, myslíte že to bude stačit ??? nebo raděj ještě dokoupit ??? ….

    #860962
    Anonym
    Host

    Ahoj stále ještě těhulky 🙂

    teda vy tak pilně přispíváte, že já skoro ani nestíhám číst, natož reagovat! :$ A to mám přitom pocit, že doma nic nedělám, jen se flákám a furt jsem na netu a čtu diskuzi.

    Majo, dokážu si představit, že ke konci těhotenství už to pak leze na mozek a člověk by ten jiný stav už nejradši měl za sebou, viď? Mě vždycky přišlo překvapivé, že prakticky všechny těhulky kolem termínu porodu už ten porod vyhlíží, chtějí, snaží se ho různě babskými radami vyvolat – a já si vždy říkala, teda to jsou dobré, že se porodu nebojí a tak už o něj stojí :S Ale teď už to chápu, přece jen těch omezení a nepříjemných pocitů přibývá a bude hůř A to já si nemám moc na co stěžovat, proti vám, vůbec nevím, co je to pálení žáhy, to „vracení do trubek“ mám zcela minimálně a jen vleže po jídle, záda mě nebolí, křečáky taky nemám… No prostě mi vlastně nic není, ale i tak – bříško překáží, tlačí, občas tvrdne (naštěstí ne bolestivě) a někdy se mi špatně dýchá, asi mi Sárinka tlačí tou hlavičkou (co má vpravo nahoře – furt :@ :'( ) na plíce. A nožičkami mě kope do močáku, to je zase taková štiplavá bolest, ale jen vždycky vteřinová, tak to jde 🙂 Jak mě dole netlačí hlavičkou, tak mě vůbec nebolí ani stydká kost, ani kyčle, třísla… nic. Ale holky – radši bych to s vámi vyměnila, ty bolesti dole, za to, aby se otočila a my mohly rodit přirozeně 😛 To bych si fakt přála. Už jsem ale smířená i s císařem, i když už jsem to doma nejdřív i obrečela :'( že asi bude císař a ne přirozený porod.

    Jinak k těm porodům, já myslím, že je jen dobře, že se každá snažíme vidět na té své situaci to pozitivní a porodu se nebojíme a přistupujeme k tomu pozitivně Vždyť by bylo daleko horší, když by Mája byla naštvaná, že mimčo bude větší – a toužila po malém a Šárka zase byla zklamaná, že mimi bude menší a chtěla mít větší :S Takhle každá shledává pozitiva na to svém a to je dobře! A pravdu máte myslím všechny, menší mimi se snáz porodí, větší mimi zase nebude tolik strádat úbytkem váhy po porodu, psychika hravě při porodu velmi velmi významnou roli, protože odblokovává nebo zablokovává všechny ty porodní cesty a tkáně, ale takový omotaný pupečník kolem krku miminka psychikou nezměníte a porod se tím prostě zkomplikuje…

    No, já se taky snažím najít na tom císaři něco pozitivního, i když jsem velmi stála a stále stojím o přirozený porod. Ale aspoň u císaře nehrozí nějaké velké komplikace pro mimi, jako je přidušení, pupečník kolem krku apod. Tak aspoň že tak 😀 Kamarádka rodila přirozeně, v pohodě, poměrně i rychle, prostě porod v podstatě ideální – ale chlapeček po narození nedýchal, měl právě pupeční šňůru natřikrát kolem krku, tak ho museli asi 5 minut křísit – no to by mě trefil šlak! Pak byli na různých kontrolních testech u neurologa apod., vše naštěstí vypadá v pořádku. Ale stejně stále neví – častým následkem toho přidušení u porodu bývají různé lehké mentální dysfunkce, poruchy pozornosti a podobně a to se projeví až ve školním věku. Docela se s tím jako učitelka setkávám, není to bohužel až tak vzácné – a právě často maminky říkají, že dítě mělo nějaké komplikace při narození.

    Tak si hlavně přejme porod bez komplikací pro to mimi a narození zdravého miminka! <:o) <:o) <:o)

    #860963
    Anonym
    Host

    Tak manžel šel zrušit tu objednávku do Jamallu (volal mu prodavač, že to mají otočené jestli nám to nevadí /prostě jak to je nafocené v letáku a katalogu tak ve skutečnosti tu sestavu mají obráceně:S / a to by nám už nešlo vzhledem k prostoru, jak máme otočenou sedačku a tak. Protože máme obytnou místnost dohromady s jídelnou a kuchyní tak se to muselo proměřit a představit si to a teď taková čára přes rozpočet. TAk mě to docela mrzí už jsem se začala těšit, jak to tu obměníme…no jo, budeme muset kouknout jinam co by nám vyhovovalo líp.

    Lenko, vystihla jsi to úplně přesně s tou poslední větou já to taky tak cítím a přeju nám všem!!!<:o)

    Jinak jsem právě dověsila pračku těch zbylých mimi věciček a zítra budu zřejmě žehlit:) , ať vás doženu!

    #860964
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    Vy jste se teda pěkně rozjely. Do nedávna tady přibilo cca okolo 5 příspěvků za den a dneska jste popsaly dvě stránky:D

    Šari: Naušničky jsi vybrala moc krásné, takové nějaké bych si představovala. Ale nevím jestli zvolím bílé nebo žluté zlatu. Já sama nosím bílé, Michal žluté, takže i snubáky máme nakombinované. A u malé asi uvidím co ji půjde „k pleti“ 🙂
    Taky poslední dobou začínám sledovat, že mi sem tam natékají prsty. Ale moc se mi nechce sundavat prstýnky, budu jak bez ruk:S Tak doufám, že to nebude nijak drastické a nebudu je muset odložit:)
    Zrovna dneska jsem na vložky do podprsenky koukala a přemýšlela nad tím. Mám taky jedno a pul balení, ale ted dokupovat nebudu. Uvidím které mi budou vyhovovat a podle toho koupim další. Ty slevy v DM jsou naštěstí až do konce června, tak do té doby snad zjistim co mi vyhovuje:D

    Leni Ty budeš mít císaře kvuli tomu, že je malá koncem pánevním?
    Mě to taky tak napadlo, kdyby se malá nedejbože na poslední chvíli otočila KP, určitě bych chtěla císaře. Sice říkají, že do 3,5 kg se rodí normálně, ale já bych to nechtěla riskovat. Radši budu mit jizvu než aby se něco stalo miminku

    #860965
    Anonym
    Host

    Šárko,

    zapomněla jsem zase reagovat na tvůj dotaz ohledně kojících vložek do podprsenky, já mám hodně
    jak jsem nakupovala ve velkém v té internet.lékárně tak mám od Chicca 120ks a ještě krabičku Babylove jak mi poslala ta jedna maminka z MMB k objednávce jiných mimi věciček a k tomu ty 3 páry pracích od Farlina. TAkže já jsem předzásobená až moc!

    #860966
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Volantko, jj, já byla v pondělí, myslím, že jsem to sem i psala – mě se to teda moc nelíbilo, páč mi ležení na zádech nedělá vůbec dobře, tak sem se po 5ti minutách musela převrátit na bok…

    Jj, Šárko, náušničky jsou kouzelný – až si skoro řikám, proč nemám taky holčičku 🙂 – asi nechám malýmu Staníkovi píchnout ucho 😀 , no a nechám mu zkérovat rameno, ať k sobě ladíme 😀 – chachacha!!!

    Jéé, Cuco, vy obědnáváte obývák?? Taky by se mi líbi lnovej, ale o Vánocích jsme kupovali gauč a teď budeme investovat do podkroví, takže si musím ještě počkat…
    S tím jak si to napsala s tím napadáním máš 100% pravdu – souhlasim!!! 🙂

    Evíku, já to tam asi fakt nějakou tu jitrnici budu muset poslat – vsadim se, že ti pak hnedle bude líp!!! 😀 ….jinak děkuju za pochvalu naší „zoo“

    No co se týká těch vložek do podprdy, tak já jich mám dost, jelikož je už nějakou dobu používám – takže mám zásoby, popř.průběžně dokupuju.

    #860967
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Teda ale FUJ!!! Místo slova „obědnáváte“ jsem samozřejmě chtěla napsat OBJEDNÁVÁTE!!!!
    Omlouvám se a stydím se…

    #860968
    Anonym
    Host

    Teeeda ženský,vy jste ukecané! 😀 Než jsem to dočetla (a to jenom od rána)…..
    Hani,přijedu taky nebo ještě lépe..pošlu za tebou kamarádku…v sobotu jedou do Brna a je z Tábora,tak ji vyšlu k tobě pro výslužku ze zabijačky…já to úplně zbožňuju…ovárek,škvarečky,tlačenka,jitrničky a vůůůbec všechno….:D

    Naušničky jsou moc hezké,ale já osobně mám taky raději bílé zlato.Jako malé jsme měly taky takové podobné náušničky..jen žluté zlato s rubínkem,ale já to žluté moc nemusím,tak leží doma,tak je možná na chvíli podědí Karolína,ale pak bych asi chtěla bílé nebo kombinaci s červeným (to se mi taky líbí)

    Dneska jsem osmirkovala a natřela jeden díl postýlky,abych viděla,jak moc to musím brousit a jak to bude vypadat.Z té barvy jsem lehce zklamaná,měla to být červeno-hnědá,ale je hodně do oranžovat 🙁 Ale třeba to ve finále bude vypdat dobře..uvidíme až to dodělám.Ale asi to bude trvat,protože to dělám na balkoně je tam celkem zima,vydržím tam max 15min.,pak musím na chívli dovnitř,abych se nenachladila.

    Je mi tebe dneska od rána pěkně zle,mám průjem a vůbec je mi ble….asi reakce na ATB,takže zítra šupejdím pro probiotika do lékárny…mamča mi doporučovala Lacidofil,myslím,že už ho měla

    Tak se zatím opatrujte,maminky 🙂

    #860969
    Anonym
    Host

    Holky nejdříve bych chtěla říct, že se tady snad nebudeme rozčilovat a vzájemně napadat – to co se tady rozjelo se mi ani trošku nelíbí 🙁 Myslím, že bysme se měli spíš vzájemně uklidňovat, podporovat a těšit se na ty naše mimísky 😀

    Jinak jsme dneska byly na kontrole, vše je v naprostém pořádku – odpovídáme 31plus5 týden -vážíme 1796gramů, což pan doktor zkonstatoval jako naprosto v pořádku a odpovídající. Vše se vyvíjí jak má a Terezka je velmi čilá. Dneska panu doktorovi při UZ škytala, tak jsme se tam zasmáli 🙂 Brali mi krev na ty kontrolní testy zase, tak snad to bude taky všechno OK.
    A na další kontrolu jdu už příští týden, protože pan doktor má pak týden dovolenou – jsou tady u nás jarní prázdniny, tak že mě radši uvidí před než až po – tak to tam půjdu ani se nenaděju! Ale tak aspoň budeme pod kontrolou a budu mít jistotu, že vše je stále OK.

    Bohužel po hezkém ránu – k doktorovi jsem šla už na 7 – jsem pak kolem 12, když jsem jela z práce do města – měla jsem vyzvednout synovce ze školky a pak že půjdeme společně se švagrovou do města po nákupech – píchla kolo u auta. Jedu, jedu a najednou rachot a hotovo – takže jsem jen zastavila u kraje (podotýkám na hlavní silnici, velmi frekventované). Naštěstí to bylo kousíček od práce, tak jsem zavolala kolegovi a ten vzal ještě jednoho a ochotně dorazili a kolo mi vyměnili za rezervu – díky bohu, že pracuji v dopravní firmě, kde je chlapů dostatek 😀 Byĺa jsem jim moc vděčná, protože v tu chvíli jsem nevěděla, co bych si tam sama počala. Takže následovala návštěva servisu, aby kolo zalepili a pak odpoledne druhá, aby mi tam to zalepené kolo zase namontovali zpátky. Nákupy se tudíž nekonali, skončila jsem pouze u švagrové doma, ale tak aspoň dobrej obídek jsem po cestě koupila v jedné hospůdce a daly jsme si ho u ní doma a užila jsem si oba synovce (4roky a 7měsíců).
    Manžel koukal, když jsem ho pak o půl 5 vyzvedávala v práci a oznámila jsem mu, že jsem píchla ale že je vše už zase OK, že kolo je zalepené a zase zpátky na autě – koukal na mě, co jsem dělala, že snad jsem to netahala nebo tak. Tak jsem ho ubezpečila, že naštěstí mám ještě kamarády, kteří přijeli a pomohli a páni v servisu byli moooc ochotní, nic jsem tahat nemusela, vše si vyndali, nandali a udělali a vzali si za to pouze 110Kč 🙂 – což mě udivilo! Manžel sice pracuje ve stejném městě, ale v oboru výroby léčiv, odkud si prostě nemůže odskočit mi vyměnit kolo – takže jsem mu to ani předtím nevolala, že mu to řeknu až odpoledne.

    Vysloužila jsem si pochvalu, jak jsem si i v mém pokročilém stavu dokázala hbitě poradit a vše zařídit – i ten servis – že jsem to mohla nechat – že by to zařídil zítra. 😀 Což mi samozřejmě zalichotilo. No ostatně přece nenechám auto na silnici a neodejdu – to je celkem logické.:)

    Jdu koukat na ordinaci, tak se tady mějte, hlavně užívejte klidu a pohody a nehádejte se tady – není důvod 🙂
    Papa a pohlaďte bříška 😀

    #860970
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    rano jsem psala prispevek, a prestal jet internet, tak se mi to smazalo..=(

    cucaracho : diky za tip, kde koupit to lnene seminko, taky v dm nakupuji..

    tak my si to s Filipkem vcera paradne uzili na srazku, Filda byl stastny, ze je mezi detmi a ja aspon pokecala o tech maminkovskejch problemech nazivo =)
    zima u nas je teda taky poradna, ale dnes se mi zdalo tepleji =)
    a hezky svitilo slunicko…=)

    holky zacinam nestihat: nemam kocarek, uz z toho mam trochu nocni muru…
    musime s manzelem jit vybrat, hlavne aby se vesel do kufru auta a jeste tam zbylo misto, jsme takovi vyletnici, tak aby nebyl moc tezky a hamatny..

    jak jste psaly o tom ockovani: necham si poradit, co si mysli detska Dr., u Filipka jsem to delala presne podle Dr., a vse bylo ok, zadne reakce ani problemy nemel, je to proste muj sikula…
    tak doufam, ze druhy broucek bude taky takovy sikulka =)

    my mame s manzelem taky kombinaci zlute a bile zlato u snubaku…a libi se mi vic bile..=)

    a sestrenka jeste neporodila, mela termin 18 a porad cekaji…
    to ja uz bych byla pekne nervozni…
    hezky vecer!

    #860971
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Jé PETSPI ty jsi jenom o den víc než já.To je super.Já sem si už myslela že tady všechny odrodí a já budu poslední.To je fajn.Jinak mi dnes odpoledne volala kamarádka že sme obě pozvaný ke kámošce věštkyni na kafíčko a že mě tam vezme autem když musím jen ležet.Tak sem souhlasila že to přeběhnutí z domu do auta a auta do domu nebude zas takovej prohřešek.Přijeli sme ke kámošce tam sem se uvelebila na gauči a strávili sme čtyři hodinky klábosenim.Takhle sem se dlouho nezasmála.Od migreny mi pomohla kamarádka a tak sme se super pobavili.No vzpomínali sme na školní léta.Diskutovali sme dokonce nad rozdílem sprostejch slov v ruštině a v češtině.No a nakonec sme se schodli na tom že se ty naše jazyky moc nerozlišujou ani v těch sprosťárnách.Ještě teď mě bolí bříško tentokrát od smíchu.Matyášek se spokojeně vrtěl a předváděl se jaký umí dělat na bříšku vlny.Holky když to viděli tak po chvilce říkali že maj pocit jako by bili sami těhotný.No super strávený odpoledne.Sice sem neležela doma ale ležela sem.Dobrou noc mimískům do bříšek a maminkám samozřejmě taky.

    #860972
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28223.png
    To už je za pár… 🙂
    Tak ještě posledních pár vět k těm dohadům… taky si myslím, že diskuze je od toho, aby jsme tady vše probraly, jak už jsem koneckonců psala a ne se tady navážely jedna do druhé a psaly si jmenovitě, kdo komu co vytýká nebo s kým kdo nesouhlsí… je to přeci věc názoru a nejsme žádný stádo, ale každá za sebe se svým vlastním názorem a to je v pořádku! O TOM TO JE!!! Takže doufám, že se zase jmenovitě nedovzíme se Šárkou a Hankou, že někoho napadáme, hlavně když to tak NENÍ! Májo a vidíš, u tebe se o žádné napadání nejedná, je to, jak píšeš, tvoje asociace.. tak umíš to hezky podat, zajímavé! 🙂
    Leni, já mám malou taky stále koncem pánevním, tak uvdiíme, a zkoušela jsi ty kočičí hřbety, jak jsem psala??
    Veveriku, podprda došla a je super! Takže doporučuju, sedne jako ulitá, je bez kostic a za super cenu! Kdybych věděla, že mi tak bude sedět, beru rovnou dvě! 🙂
    Šári, prstýnky už nenosím dlouho. Hned jak jsem měla pocit, že jsou mi těsný, tak šly radši dolů! A za chvilku jsem si zvykla. S tmavým nábytkem nestraš! My jsme s Alešem vybrali do ložnice skříň ořech a taky to není zrovna světlý! 🙂 Už aby to bylo! Vložky do podprsenky mám dvoje Johnson.
    Veru, taky máme postýlku hnědočervenou 🙂 a Karolínce jsem právě vybírala naušničky dle pleti, jelikož jsme je dávali až kolem čtvrtého měsíce a líbilo se mi víc bílý zlato na ní. Ale už jí budou malý, tak budeme muset vyměnit, dostala ke křtu žlutý s kamínkem od švice a to bílý zlato necháme druhé prďolce 🙂 Ale nevím, jak si na takovou změnu zvyknu, možná koupíme další zase z bílýho zlata..
    Fotky kočárku jsou na FB <:o) Se furt kochám, ani se mi nebude chtít schovávat! Ale už jen pět týdnů… 🙂 Cuco, celý set vyšel na 15.700,- i s taškou, zapomněla jsem ti to písnout, to nebylo záměrně.. s tím, že sporťák s taškou nový a hl. korbička s autosedačkou používaná 3-4 měsice. Tak si myslím, že jsem to zpytlíkovala za slušnou cenu na to, že maminy za to nedávno dávaly 26.000,- to bych teda nedala!!! Vybrala jsem vložku záměrně jiné barvy než je hl. korbička, abych měla po půlroce změnu :o))))
    Tak dobrou všem nebo spíš dobrý ráno 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,701. až 2,715. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist