Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,731. až 2,745. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860988
    Anonym
    Host

    No Baru,to je taky že ses ozvala!Já už si říkala,jestli ses v tu sobotu neutancovala k padnutí :o)))) K těm kočkám….ač milovnice koček,tak mi taky vadí,že by lezly do kočáru.Ale vím,že s tím nic neudělám..stejně tam asi polezou (no do kočáru ne,protože ten je v kočárkárně),ale jsem si jistá,ta budou chrápat v postýlce a to potom bude tanec…to nesnesu.Ale jak jsem psala na fcb…..nedovedu si představit,jak to bude,až Karolína bude lézt….to bude celá chlupatá.Dneska jsme se o tom bavili s chlapem,jestli bychom dali kočky pryč.Kdyby na ně byla alergická,tak samozřejmě jo,ale asi by to pro mě bylo hodně hodně těžké.Tak nějak jsem s nimi celý život a…no,raději na to nechci myslet.Bylo by to smutné.Ale ač miě samotné chlupy vadí,tak na druhou stranuz vím,že s tím stejně nic neudělám a bud se s tím smířím nebo půjdou pryč.
    Ale souhlasím s holkama,jestli na to myslíš,tak bych taky raději vzala kočár od rodičů pryč a měla ho doma.Za ty stresy to nestojí 🙂 A starosti hoď za hlavu….však on to chlap zvládne a když ne,tak to bude za pochodu…no stress….nějak bylo,nějak bude 🙂

    #860989
    Anonym
    Host

    Jo a díky za receptík…zakopaný pes byl v mléce :o))))

    #860990
    Anonym
    Host

    Lenko,

    ta knížka je fajn – od toho Fořta, já jí měla půjčenou a pak jsem si jí koupila taky. Je tam o skladbě stravy optimální pro zdravý vývoj a může se z ní čerpat i pro dospělé nejen pro děti.

    Jo a jak zmiňuješ tu knížku Něžná náruč rodičů od Evy Kiedroňové, tu mi půjčí kamarádka. Měla jsem jí půjčenou už když se Danulka narodila (trochu jsme se porafali s manželem, že jsem pak hodně dbala na to jak se Danča má uchopit, nosit apod.) a připadá mi dobrá. Ta paní chodí někdy do pořadu Sama doma na ČT1 a povídá o tom správném nošení – aby to nenarušilo taky zdravý vývoj páteře a celkový. Já myslím, že na tom něco bude, jen někdy pro to nemají pochopení muži a babičky..protože babičky byli zvyklé nosit miminka nějak a myslí, si že to tak je správné….takže tu knížku taky jednoznačně doporučuji:) !

    #860991
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoooj holky!

    Teeeda, to bylo počteníčko! I když mi trvalo sto let,než jsme to přelouskala, od středy to mám nějaké hektické:) …ale jako pěkně, byli tu kamarádi na oběd a dneska jsem byla spíš po nákupech a v kuchyni připravit na víkend. Zítra přijede kamarádka na celý den,tak ať je tu jídlo přirpavené. Ale teda nějak mě to unavuje víc než dřív být v takovým jednom kole…a to někdo chodí ještě do práce, to si neumím už moc představit…

    Teda takových věcí na co reagovat…na všechno si určo nevzpomenu.

    Kočky – no já je taky až tak nemusím,ale je to hlavně proto, že kamrádka měla nějakýho extra divokýho kocoura a nikdy jste nevěděli, co od něj čekat a taky na ně mám alergii…takže asi tak. Jinak jako malá jsem doma chvíli kočku měla.
    Ale teda až mám doma psa, tak bych ho nenechala spát v kočárku nebo postýlce nebo tak…jasně,že tam u nás určitě chlupy zalítnou, ale to se zase malá bude „otužovat“…nemůže být ve sterilním prostředí. No a až bude lézt, tak to bude horší, ael holt budeme víc luxovat.
    takže jsem taky za to OZVAT SE, že to není košer a popř. si ho vzít domů!
    My si přivezeme přístí týden kočárek od našich,kteří ho dneska vyzvedli:) …bude čekat ve sklepě…no ten musím pístá týden vytřít, ať tam není tolik prachu. Včera manžel odvezl do sběrného dvora poslední velkou zbytečnou a ošklivou skříňku po bývalém majiteli

    Jinak holky, nebojte, taky nemám ještzě výbavu ani do porodnice….pro mimčo taky ještě ne všechno – plenky, kosmetika… Asi je dobré mít nějaké ty obyč látkové plenky, že jo? Ty ještě nemám vůbec a asi je budu objednávat z netu někde.

    Jinak nedorozumění, co tu přoběhlo, mě mrzí…ta psaná forma je na to někdy blbá, každý člověk formuluje jinak a jinak věci bere a nedorozumění se stane mnohem rychlejc… Tak snad jste so všechny ustály a jste rády za naše klábosení:)

    Haňulkooo….s tou zabijačkou si mi dala – mňaaam…já teda jako typicky městský dítě nikdy na žádný nebyla, ale chutnají mi produkty:) – výborná tlačenka, jitrnice, jelítka…juuu…Kdybych byla blízko, jdu k tobě nakoupit:D 😀 😀

    Jooo a ovesná kaše – mě chutná normal i instant…ty instatní mají takovou chuť,kterou človkě doma nikdy neudělá, občas jsem si je dřív dělala v práci:)

    Nooo…teď nevím, co dál jsem chtěla a jsem už nějaká znavená, tak mířím do sprchy…takže buď ještě skočím, nebo pozítří – zítra mám tu kámošku, tak se sem asi nedostanu.

    Krásný večer a víkend a všechyn migrény a depky pryyyyyč

    #860992
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    tak s tím kočárkem něco budu muset udělat. No doufám, že se nebudou cítit uražení. :S Bohužel kočku seřvat nepomůže, tak si ho asi vezmeme domů. Rybízku, ty budeš mít kočár taky doma, ne? Veveríku, jo, kočka je jen doma, ven nechodí, to bych se neostýchala a řekla to hned. A dík za názory. Veru, na netu je spousta článků o soužití miminek a koček, tak zkus pohledat.
    Šáry, možná jsi brala ty druhý prášky ten gynopevaryl. Mají to být 3 čípky, nebo nevím, jak to vypadá. Ještě počkám do pondělí. Poslední ATB jsem brala včera, tak ještě třeba to svědění přejde. Mám pocit, že je to lepší. Tak musím do sebe taky narvat nějakej lactobacilus.
    Leni, Jitko, abych řekla pravdu, tak jsem ráda, že to máte podobně. 🙁 No Tom taky do práce, kolikrát i přesčasy, jak je volná chvíle a víkend, tak zas na barák, tak taky nechci mu furt připomínat, co má ještě udělat doma. No prostě se nám to sešlo všechno naráz a je potřeba to ukočírovat. Leni, takže u nás se taky odkládá. No a tu postýlku vlastně taky nemám ještě v cajku, jsem ji jen tak vyfotila, ale není tam na pevno rošt, je potřeba ho tam přivrtat napevno a tak čekám. :S A díky holky za tip na ovesnou kašičku, uděláme.
    Tak to nevím, jestli se u nás může brát do porodnice konev, ale není to špatnej nápad na tady takový ty věci. Jituš, dostala jsem od mamky Physiomer baby. Znáš to? Používá se to preventivně pro miminka, čistí to nosík a při rýmě by mělo odstraňovat hlen. Je to v podstatě mořská voda. Zkus na to mrknout. Připadá mi to dobrý, když ty mimuška mají furt problémy s těma nosánkama a ty odsávačky jsou tak otravný. V čem spočívá nošení miminek podle té paní?
    Du čučet na Vraždičky.

    #860993
    Anonym
    Host

    Hruštičko, te super, že taky nejsi ještě úplně nachystaná. 😀 Já jsem si teda dneska konečně koupila malý balení new born plínek, balíček vložek a vložky do podprdy Johnsons, to jste říkaly, že jsou dobrý, ne? Ale kurňa nemají nikde ty prací, chci si je koupit. Jo děcka a koupila jsem si v lékárně maliník a lněné semínko. No ještěže jsem to otevřela před lékárnou, normálně v tom byli ti mouční moli, v tom semínku. Akorát měli poslední balení, tak zas nemám nic. 😐
    Těch obyč plínek stačí tak 20, možná ani ne. Já jich mám dost ještě po mně a bráchovi a po Nickovi. Ty škaredý na doma, ty hezčí na ven. Možná to rozstříhám jak Cuca, když jich mám dost. To by šlo, udělat z každé 4 ks. A na parádu ty s obrázkama. 😀

    #860994
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Téda vy ste se rozjeli.Takový romány.Já taky ještě nemám nachystaný všechno.Ani pro Matyáška a do porodky ani ťuk.Plínky látkoví mam ale ztím jenom ty obrázkový na parádu,klasický bílí budu kupovat ale asi jenom dvacet.Jinak papírovky ty nejmenší musíme ještě dokoupit.Zajet ke kamarádce pro ty luxus krajkový zavynovačky.Dnes sem si zašla jen na skok do krámku měla sem děsnou chuť na čokoládovou rýži a nikoho doma kdo by tam zašel.Po cestě dom na mě vykoukla z okna kámoška která je taky doma na ryzikovim.Říkala že teĎ byla od šestého v nemocnici,stavěli jí kontrakce a musí ležet že se taky otvírá.No jo ale ona je teprve v sedumnáctym týdnu.Doma má sice už holčinu 12let ale před tímhle mimčem snad sedumkrát potratila.Z toho jednou v šestém měsíci.Hrůza doufám že to malé donosí.

    #860995
    Anonym
    Host

    Cuco,

    mám ještě jeden dotázek – jak prosím Tě děláš ten cibulový sirup proti kašli? Manžel se ho pořád nějak nemůže zbavit a už je z toho tak zoufalý, že je ochoten pojídat/pojíjet i něco takového 🙂
    Díky za receptík

    Lenka

    #860996
    Anonym
    Host

    Baruško,
    já Ti to asi nedovedu dobře vysvětlit v čem spočívá to nošení – ona ta knížka je o významu správné manipulace (už jak miminko bereš třeba z podložky, nebo z postýlky, jak ho vkládáš do autosedačky a jak ho pak následně neseš), taky o vhodné stimulaci – která pak vede ke zdravému psychomotorickému vývoji děťátka. Co mi utkvělo v paměti, tak že by mimina měla být třeba v takovém klubíčku, ne moc vertikalizovat, dokud na to není ještě pořádně dozrálé no je toho hodně, stojí za to tu knížku přečíst (třeba jen půjčit v knihovně). Nové vydání je i s DVD, kde je to názorně předvedené – což je lepší než jen prohlédnout fotky v knížce.

    Hruštičko,
    no já budu dokupovat co mi chybí snad do odjezdu do porodnice:D . Vždy si to sepíšu, co ještě chybí, co kde objednám a co koupím v kamenným obchodě a pak nakonec zjistím, že jsem stejně na něco ještě zapomněla. A to chodím denně přes město. Ale pak si řeknu, vždyť ještě budu objednávat na té internetové lékárně a taky něco z MMB no a stejně to dávám do kupy už vlastně od ledna. Tak ono by to ani jinak nešlo, protože naráz by to byla pěkná suma, takže takhle každý měsíc něco se to ještě dá.

    Látkových plenek budu mít asi 25, ještě chci koupit ty bambusový (jsou v balení 3 – žlutá, oranžová zelená), jsou prý krásně savé, taky jsou dražší – kolem 200,-dohromady. Vyrábí Kikko.

    Do dneška jsem pila maliníkový čajík 1* denně, od zítřka chci začít 2 hrnečky denně. Tak jsem zvědavá, jaký bude nález. Jedna kamarádka mě strašila (co se zabývá bylinkami), že by si to tedy neriskla takhle několik týdnů před porodem, spíš až těsně před termínem:| tak nevím. Ale minule jsem ho pila taky asi od toho 34.týdne a malá se narodila 39+2tt. Lněné semínko se může už i dřív. To prý dělohu neovlivní…no, víc to má vliv na trávení a vylučování:) .

    Hruštičko, užij si návštěvu kamarádky. Já budu zítra pomáhat trochu dělat místo v obytné místnosti, aby se sem dalo něco nastěhovat z ložnice. Jako jen lehce, kusy nábytku přenechám na manželovi a tchánovi a švagrovi. Danča ta už je tak natěšená, že bude změna.

    Přeji hezkou dobrou noc, klidné sny a pohodu do bříšek!

    #860997
    Anonym
    Host

    Po delší době zase zdravím všechny maminy. Tak v pondělí mi končí 3letá rodičovská a v pondělí nastupuji na další 3letou štreku, tak krásně nám to vyšlo. Taška do porodnice zbalená, všechno připraveno, vypráno a už jen čekat. Zatím jsme pořád hlavičkou nahoru ale ještě je čas tak uvidíme, nějak to neřešim stejně s tim nic neudělám. Všem přeji pohodu, klídek a super porod. PS: za chvilku je tu jaro, to bude parádička:D

    #860998
    Anonym
    Host

    Leni,

    jsme se právě trefily do příspěvků, když jsem dala odeslat, tak se zobrazil ten Tvůj:D .

    Já dělám cibulový sirup tak, že nakrájím cibuli na plátky, nebo půlkolečka a dávám na střídačku do hrnečku vždy trochu cibule, prosypu cukrem, zase znovu to takhle vrstvím až nakonec jen posypu cukrem, přikryju hrníček talířkem a nechám odstát. PO pár hodinách se tam vytvoří taková hustší šťáva, tak to vždy odliju na lžíci a užívám. Dělám to z jedné střední cibule, nebo 2 menších. Je to tak na 2 dny. Uchovávat v chladu. Někdo dělá i s medem, to jsem ještě nezkoušela. Jen bílý nebo třtinový cukr.

    #860999
    Anonym
    Host

    Jity,

    díky moc, už jsem to vyrobila, hrníček je v ledničce a zítra manžel začne užívat 🙂 Taky se mi často stane, že se s někým trefím zároveň do příspěvku 🙂

    Dobrou noc, krásné sny 🙂

    #861000
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    Jak tady tak čtu o těch zdravých kašičkách, tak jsem normálně dostala chuť na něco takovýho, tak jsem si šla aspoň nasypat ovocné musli, mám je ráda jen tak nasucho. Někdy k tomu popíjím mlíko, někdy si ho do nich naliju. No aspoň něco zdravého, když jsem měla na večeři párky 😀 , ikdyž v tuto hodinu :$ a ještě si jdu zalít jeden malíníkový čajík, ještě jsem pořád neochutnala! Cuco, ale na čaji je napsaáno 1-3 denně. Myslíš, že to může mít až tkaový vliv a měla bych to vůbec, když mě tak tvrdne to břicho??
    Díky všem za pochvalu kočárku, se stále ještě kochám! Máme ho v ložnici, se s tím nějak nemažu, Baru. Prvně jsem taky furt uvažovala, jestli ho nemám dát ke tchýni, pořád se nabízela, ale nakonec jsme ho dali na půdu, resp. „do špice“, jak my říkáme, nad podkorvím, jelikož jsme tam nejeli a tcháni sem zrovna taky ne a tak už tam zůstal 🙂 No a když přišel sporťák teď ve středu, tak ho máme přímo v ložnici, aby do něj malá nelezla. Dneska si lehla do korvbičky, co je na zemi a vypadala hrozně srandovně, ale i na šířku se tam vlezla a evidentně se jí tam líbilo 😀 . Ale stejně musí na půdu, protože by tady dole i v podkroví zavazel. Na jeho místo přijde postýlka pro berušku, ale až bude skříň, materiál je objednaný na nařezání na potřebné rozměry a ohranění od minulého čtvrtku a zatím se neozvali, tak snad by začátkem př. týdne mohl být, aby to do konce týdne Aleš stihnul, jelikož si babička vezmou malou od středy do neděle, abych si mohla vyřídit kontrolu v poradně a taky už začít prat a možná žehlit, pokud bude do čeho skládat! Tak už teď na něj tlačím, že ne že se bude „vymlouvat“ na vše možné, když už bude materiál a co nejdříve to dá do kupy. Ho pořád straším, že moc času není! :o))) Takže jsem na tom asi podobně jako Baru a Cuca. Abych se vrátila ke kočárku… Baru, vzala bych si ho klidně dom, myslím, že co se má stát, to se stane… a řeknu ti, zívřata mám ráda moc, psy teda podstatně víc, kočky mi někdy přijdou až moc úlisný, ale tohle bych určo nestrpěla! Ani od svýho psa podotýkám! Ikdyž ten kdyby nám lehl do kočárku, tak už by to asi bylo jedno, on má skoro 40 kilo 😀 Na čtvrtek se domluvíme, lístky vezmu. Kam by jsi chtěla jít? Dneska jsem písla paní na Emilku, v jakým je má stavu, tak jsem zvědavá, co napíše a jestli pošle fotky. Bylo by dobře, kdyby to do čtvrtka poslala že? Jsem ráda, že jsem ti udělala radost dneska! 🙂

    #861001
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veveriku, to je krutý osud kolikrát, jak psala i Šárka s tou dodávkou, toho byly plný noviny i zprávy v TV, to se nedalo přihlídnout! Tady je vidět, jak se v mžiku změní celý život! :'( No nechtěla bych být v kůži té manželky! Aleš dělá v lese a já tak trochu trnu hrůzou celý den, hlavně když je dýl a nevím o tom! Takže jak není do tří nebo půl čtvrté doma, už mě svrbí ruka a volala bych, jestli je v pořádku. Psala jsem ti, že podprda je super!!! Nevím, jestli sis všimla.
    Hruštičko, já budu prát na mimi z látkových plen jen ty s obrázky, mám po Karolínce 5 klasických a 2 osušky (jednu jsem používala do kočárku ze začátku a druho po koupání). To si myslím, že na to podkládání stačí a na MMB jsem ti našla krásný, Jůlince by se určitě líbily 🙂 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39567979&tab=5
    Leni, Něžnou náruč rodičů mám objednanou v knihovně na polovinu března, tak jsem na ni vzědavá, utrácet se mi za ni nechtělo, ale zajímalo mě, jaká je. Jak psala Cuca, kolikrát jsem viděla v Sama doma. Jinak mám vlastní právě tu z Mladé fornty Velká kniha o mateřství a musím říct, že do ní nahlížím pořád, už od těhotenství s Karolínkou a jsem s ní moc spokojená! Naposledy jsem ji právě držela v ruce, když jsem si vypisovala věci potřebné do porodnice. 🙂 Je pěkně doplněná i fotkama. A ještě mám Praktický průvodce těhotensvím a též se mi zdá dobrá A byla podstatně levnější, ale je taky menší, ale je tam jen o těhotenství, takže to už je teď skoro pase, když to máme „za pár“ 🙂
    Tak koukám, jak jste si dneska mákly s úklidem, Šári a Veveriku. Mě to čeká zítra, ráno nakoupit, pak úklid, uvařeno naštěstí mám! Cestou do obchodu vyvenčím Cida a po obědě valíme ke švici oslavit její svátek, tak už se těším. 🙂
    Šári, přeji šťastnou cestu domů! Taky bych šla poplkat s kamarádkama, jenže jedna je nemocná a nechce mě pochopitelně nakazit. Já jsem ale vždycky radši za toakový přiznání, než pak ležet a druhá zase dost pracovně vytížená, takže mám obavy, že už je do porodu neuvidím! :S Taky máte ten pocit, že ještě pořád „musíte něco“ do proodu stihnout?? 😀 To je asi klasika, ale nevím proč.. Teď v neděli večer máme zase sedánek s kamarádkama, cca v šesti, u těstovinového salátku, kterej je přímo luxusní, kamarádka má skvělej receptík, už se moc těším! 🙂
    Tak jdu ještě trochu pofackovat kuchyň a asi si půjdu něco přečíst a relaxovat na sedačku 🙂 , dobrou všem a krásný víkend!!! 🙂

    #861002
    Anonym
    Host

    Dobre rano tehulky,
    my ted vstavame s Filipkem nejak brzy a nikdy se mi z te postele nechce…=(

    ad kocky – taky jsem alergicka, tak bych to vubec nesnesla, aby byla v kocarku pred mimiskem…

    my dnes s manzelem razime kouknout na kocarky!! tak jsem rada…a prave jsem premyslela ze ho necham u nasich a vezmem ho az pojedem z porodnice, kocarek pro Fildu nechavam normalne pred bytem, ale pro mimi si ho budu brat do chodby, aby nam tam nekdo neco nedal ( asi bujna fantazie, ale manzel mel zvykacku v bote, a sem tam se tam vali posmrkane kapesniky pred bytem, tak aby to neskoncilo v kocarku..=DDD)

    taky se musim pochlubit vcera jsem si dovezla od nasich veci na mimi po Filipkovi, tak si to musim potridit a pripadne neco dokoupit.. je to vsechno tak malicky a roztomily =) uz jsem to uplne zapomnela..=)

    jak budem v tom nakupovani, tak musim i do drogerie, pro ten praci prasek pro mimi – Filipkovi asi od roku a kousek peru v normalnim prasku a dobry…a drobnosti

    maleho dame k babicce na hlidani, nakupovani ho nebavi =) jako snad kazdeho chlapa a manzel to snad vydrzi =) pujem pred tim na obed do restaurace, tak snad s plnym zaludkem bude vse ok..=)

    hezky sobotni den!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,731. až 2,745. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist