Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,746. až 2,760. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861003
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Baru,Psyiomer Baby znám :o))) Já jsem přes ty nosní kapičky jako dělaná…mám chronickou rýmu :o) Ten physiomer mi jednou dala mami a málem mi z toho upadnul nos…..nevím,jestli to bylo nějaké vadné balení či co,ale strašně mi to podráždilo sliznici.A pak jsem ho měla ještě jednou a super.Jak píšeš,je to na bázi mořské vody,tak to hezky nosík pročistí.Jinak tuknížku,co psala Cuca budu mít půjčenou od kamarádky-její sestra to praktikovala,ale dle slov kamarádky,taky se nesetkala moc s pochopením :o)))

    Cuco,jojo,ty látkovky od Kika jsou bezvadné,taky je chci.Jsem na tom jinak stejně jako ty-už si konečně ale musím sepsat seznam,co všechno ještě ještě pro Karolínku a pak vyrazím…ale v podstatě už asi všechno mám…jenom odsávačku na hleny a chůvičky,odsávačku na mlíko kdyžtak pořídím až po,když nevím,jestli to vůbec půjde.Včera jsem dokoupila dudlík pro novorozence,ale používat ho moc nechci….inu uvidíme.Jak říkám-dle potřeby 😀
    A látkové pleny ještě taky nemám…čekám na veletrh Pro Dítě,jestli tam nebudou nějaké slevy a pár látkovek už jsem si objednala přes bazar-jsou nové,jen nepoužívané.Ještě si ale musím namyslet,jak bych je chtěla namíchat….jsem asi jediná tady,kdo bude látkovat,co?:(

    #861004
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak u nás začala akce „kulový blesk“, jen se mi ráno začalo špatně dýchat:( , návaly, tak jsem zvolnila tempo. Teď jel ještě manžel koupit mřížky na broušení stropu, vyzvedne pomocníky a přijedou pomoct tahat nábytek v ložnici. Já uklidila po snídani obytnou místnost, aby se sem dalo nastěhovat co nejvíce, tak jsem ještě uklízela podlahu, když se tu bude spát:) .

    Rybízku, ten maliníkový čaj se má postupně zvyšovat dávka až na ty 3 hrnky denně, ale začít se má s 1 hrnkem každý den – po celý týden, další týden 2 hrnky, 3.týden už 3 hrnky až do konce. Já ale pro jistotu pila 2 týdny jen po hrnku denně. Už jsem to tu psala jak se to má pít. Ale je to už dýl. No ale vůbec Ti neporadím jak to je v případě že ti tvrdne to bříško. To by asi nebylo od věci poptat se buď nějaké alternativní porodní asistentky, nebo přímo doktorky. Protože o tomhle fakt nic nevím:( . Každopádně, opatrnost je v Tvém případě na místě! Když dlouhodobě musíš užívat Mg a měla jsi to i injekčně.

    No je mi líp, zavodnila jsem se:D , vyvětrala jsem a jdu ještě kouknout do ložnice abych něco protřídila, dala do prádla. Ještě že mám uvařeno, jen pro Danulku udělám pár škubánků s mákem, ona segedínský guláš nemusí.

    Verunko,
    já mám nakoupené AIO od TotsBots, tak ty budu používat na noc – je uvnitř ještě vkládačka bambusová plenečka,tak by to mělo na noc vydržet, ale asi až po 6-nedělí, ze začátku jsem přebalovala i v noci, kolikrát se Danča i pokakala, takže to spíš nechám až na pozdější dobu. Mám spoustu svrchňáčků od kamarádek – nevím zda je využiju, protože manžel mi právě zatrhl klasické pleny. A už tedy nebudu investovat do těch vícevrstvých. Ale kdybych látkovala, tak si je koupím, ty chválí maminky hodně oproti klasickým čtvercovkám.

    Veveříku,
    to je mi taky moc líto s tím kamarádem. Když zůstane mamina se 3 dětmi, to je vždy hrozná situace:'( . Jako i s jedním, ale takhle…no je to nezáviděníhodná situace. Rodinu to zasáhne z čista jasna..Taky si vždy říkám, jen ať se mi manžel vrátí z práce.
    Já navštěvuji blog jedné obdivuhodné maminky, má celkem 4 děti, z toho jedna holčinka – jmenuje se Klárka je postižená spinální muskulární atfrofií a ta předloni na podzim přišla o manžela, když jel na motorce do práce – na místě byl mrtý, zavinil to nějaký pán ve služebáku.
    Dělala se tehdy sbírka, přes internet se ta zpráva rozšířila a sešlo se jim hodně korunek. Je to síla, protože zrovna tahle rodina taky – postižení dítěte překonali a pak toto. Jsou to kolikrát osudy…

    Přeji hezkou sobotu, já asi dočtu vaše příspěvky až zítra. Chystám se zajet asi za babičkou, teta si jí vzala z nemocnice opět na víkend domů, tak toho využiju – protože do špitálu se mi za babičkou nechce. Zajedu tam vláčkem, bude to možná naposledy než se narodí miminko. Babičku jsem neviděla od Vánoc tak se na ní moc těším!!!

    #861005
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    přeji všem krásné dobré ráno, u nás dneska svítí po delší době sluníčko 🙂

    Rybízku: Děkuji za info ohledně podprsenky, ale Michal byl rychlejší a objednal mi dvě z tchiba. On se teď v tom vyžívá, to je jeho 3 objednávka za poslední 3 měsíce. Nejdřív ten obchod hrozně odsuzoval a teď každou středu čeká na novou nabídku:D
    Já Ti tak závidím, že se můžeš kochat kočárkem. Mít doma místo, tak si ho snad taky přivezu:D Já se tak můžu kochat jenom ve skříni a u postýlky. Včera jsem do ní dala zavinovačku. Tak si Michal zas ťukal na čelo, jestli tam nechci položit i panenku, abych to měla realističtější 🙂

    ad. Něžná náruč rodičů: já si ji určitě taky budu kupovat. Teta má roční holčičku a knihu si nemůže vynachválit. Takže jen co nešetřím penízky, jdu do ni, snad to stihnu do porodu:P
    Ještě mám jednu takovou takovou bichli DÍTĚ. Je celkem dobrá, je tam všechno co bych chtěla vědět, ale na mě až moc dlouhé psaní:P

    ad. Maliníkový čaj, od kdy je teda dobré ho začít pít. Já jsem dneska 33+0, ale to je ještě asi brzo, ne? A ze začátku se pije jeden denně?

    Verunko: Přeju Vám aby Karolínce kočky nevadily. Určitě by bylo těžké se s nima rozloučit. Ale zase si říkám, že s nima žiješ celé těhotenství, tak by tam měla být velká šance, že by ji nemusely vadit.
    U mě se astma a alergie projevily až kolem 14 roku. Ale i přesto jsme si kočky nechaly. Brala jsem pravidelně léky, kočky měly zavřené dveře do spacích místností, neprovozovali jsme žádné hodinové mazlení a vše bylo ok.

    Lennycko: Uplně Ti rozumím s tím, že budeš dávat kočárek dovnitř. Já to asi budu řešit tak, že podvozek nechám u schránek a korbičku vynesu do bytu. Naštěstí mi jde korba i potom sporťák lehce odepnout, jinak bych se musela se vším tahat po schodech. Nejde jenom o to, že by Ti tam někdo něco mohl hodit, ale všude je plno prachu a chci aby miminko leželo v čistém.
    Třeba naši sousedi nechávají celý kočár včetně fusaku a dek pod schodama, sice ho má přikrytý nějakou bílou slídou, ale k čemu to je když jde ven, slídu hodí na špinavou zem a pak s ní zase kočár přikryje…

    Holky na co máte tolik plínek? Já mám jenom 5 bílých a ještě jsem chtěla přikoupit tak 3 s obrázkama. Myslíte, že je to teda málo? Vubec nemám tušení kolik jich budu potřebovat.
    A ještě jsem se chtěla zeptat, kupujete i takové ty látkové kalhotky které se používají na látkové plínky? Já sice budu používat jednorázovky, ale kdybych musela balit na široko, nejde mi do hlavy jak by to jinak drželo

    Dneska budu dělat na oběd pstruha na másle, pokud teda rozmrzne. Dala jsem ho přes noc do ledničky a místo aby povolil, tak mi ještě víc zmrznul…miluju naši mrazící lednici

    #861006
    Anonym
    Host

    Cuco,já si právě od paní objednala pár nebělených vícevrtsvých,protože je měla za dobrou cenu,pak jedny svrchňáky a jedny ty AIO,ty si myslím,že jsou dobrý…..a ještě jedny vázačky..ikdyž ty prý nejsou nic moc,ale vyzkouším a uvidím,stály 120,- tak to není zas až taková investice.Já právě taky zvažuju,že začnu látkovat až po 6-ti nedělí až se „sžijeme“..ona to tak trochu doporučovala i ta paní na přednášce 🙂 Že to právě hodně mamin odradí,že je toho najednou strašně moc.Ale viděla jsem,že na tom nic těžkého není a to praní?Stejně budu prát,tak těch pár plen…ona ta paní nebyla zas nějaká velká puntičkářka,tak říkala,že to pak už ani nežehlí.
    Ty se šetři,ať ti není potom špatně…mně dneska přijde nějaký divný tlak.

    Já ještě musím douklízetm,protože přijede kamarádka s přítelem a pak vyrazíme na optický veletrh…:)

    Veveriku,ty látkovky jsou dobrý,pokud mám mimčo problém s kyčlema,pak je asi nejlepší používat látkovky a skládat je….tady je super stránka o látkování a látkových plenách.
    http://www.latkovepleny.info/

    #861007
    Anonym
    Host

    Verunko,

    tak to jsi udělala dobrý nákup s těma plínkama!
    Já koupila ty AIO od jedné paní nové, ale levnější než v ostatních internet.obchůdcích, koupila je a ani nezačala používat, takže jsem k nim přišla taky velice levně. A další jsem vyhrála v MMA, ty byly vlastně první – jen v jiných barvách též nepoužité.

    Veveriku,
    já u Danči dávala na pamparsku 2 složené látkové pleny a navrch takové nepropustné kalhotky (svrchňáčky), které se dají koupit v mimi potřebách, nebo taky na netu. Velikost tu nejmenší,či 2.nejmenší – podle toho jak je mimčo velké. O tom širokém balení rozhodně ortoped po kontrole (někde ji dělají hned v porodnici, někde se musí na zvláštní prohlídku k ortopedovi po propuštění, to nevím jak funguje ve vaší porodnici). Někomu řekne, že se nemusí dávat žádná látková navíc, to je prostě individuální. My měli do 6 týdnů mít 3 pleny – takže buď 1 pampersku a navrch ještě 2 látkovky, nebo celkem 3 látkovky.
    Ale to se včas dozvíš. Jen je dobré mít ty kalhotky připravené – třeba 2, kdyby ortoped doporučil to široké balení. Já to tedy dodržovala, kamarádka se na to vybodla a malá byla v pohodě. Já jsem v tomhle asi srab, dělám jak mi ortoped řekne.

    #861008
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    tééééda, vy jste se rozjeli, máte nějakou psavou, né ??? 😀 … ale to je dobře 😀

    Tak já dnes vyjimečně vstávala už v 8 hodin, jelikož Aleš je ranní ptáče a včera mu volal brácha, že potřebuje jet koupit koberec, jestli by nejel s ním, my jsme měli jet ke tchánovcům na celý den a jedeme do pr… :-(((( jelikož přítelkyně bráchy má zánět průdušek a je na silných ATB !!!! … tak to nerisknu ani omylem ! …. tak jsem aspoň jela ráno s ním a popila kafíčko s tchýní a tchánem … za hoďku byli kluci zpět samozřejmě bez koberce 😀 a jeli jsme dom … Martina (ta nemocná) vypadá šíleně a to jsem jí viděla jen za oknem !!!! … ty viry jsou šílené fakt !!!! no nezávidím ….

    Venku je od božího rána nádherně … ani mi zima nebyla … sluníčko krásně svítí … už aby bylo to jaro – jak já se těším :o)

    Cuco tedy tobě to vůbec nezávidím – ten kulový blesk :-((( ufff sama vím dobře co to je – všude bordel, moc lidí … já jsem na toto strašná, hned bych vše uklízela, nemůžu vidět bordel … hlavně se šetři …

    Ad. látkovky – já jich mám asi 15 ks + 2 flanelové s nepromokavou vrstvou + 2 osušky, tak myslím, že to stačí na to utírání atd … látkovat samozřejmě nebudu, to jsem se rohodla hned po tom, co jsem viděla ty šílené fleky na plínkách a tu práci co s tím je :-))) to si tu práci raděj usnadním jednorázovkama :o)

    Ad. knížky – já ani žádnou nečetla 🙁 a docela mi to mrzí … no spíše sháním infa na netu, tam se toho dá tedy sehnat požehnaně, tak si myslím, že to stačí, i když bych si taky ráda zalistovala v knížce, byli doby, kdy jsem bez knížky neudělala ani krok … a teď ? … nějak nemám na to čtení čas 😀 – paradoxně …

    Rybízku – děkuji za přání šťastné cesty – já tak nerada tím vlakem :-(((( ale musím noooo, bohužel tam mám přestup, kde musím čekat 50 min 🙁 … kdyby to bylo bez přestupu, neva mi to tolik … ale nechci volat rodičům nebo bráchovi aby pro mě zajel – to zas radši pojedu vlakem, když mi v uvozovkách nic není – tak to snad dám, ale k našim se už těším … aspoň zase pokecám a dostanu se tzv. mezi lidi :o) … doufám, že si opět nepřivezu chřipku, ale na to jsem se jich už ptala – prý jsou všichni zdrávy 😀 … tak to je dobré …

    Holky já začínám mít noční můry s tím jak tu píšete o těch kočárkách a nechávání na chodbě atd … u nás pořád nezačali ještě dělat tu kočárkánu – já se asi zblázním jak to do termínu neudělají – nevím co budu dělat ale do 4. patra tahat kočárek asi těžko budu :-(((( den co den na to myslím … ach jo … a majitel mi to slíbil, že bude hotová :-(((( už mu přestávám věřit …

    Tak vařeno mám, jelikož jsem počítala s tím, že celý den budeme u tchánovců … tak se asi snad začnu nudit 🙂 … neboli relaxovat … Aleš šel teď ještě před obědem do posilovny, ale co budeme dělat odpolko to nevím – pořád tam na mě ještě čeká jeden prádelní koš na vyžehlení věciček – ale do toho se mi fakt nějak nechce :-(((( tak uvidím … tak se zatím mějte … určo sem ještě nakouknu … hezký dník a pohodičku do bříšek …

    #861009
    Anonym
    Host

    Tak už máme téměř přestěhovanou ložnici, pěkně jsem vysála matrace a převlíkla ložní prádlo.
    Vytřela komodu, ve které budou mít Danča s miminkem oblečky.

    Šárko,
    já zítra též budu cestovat vlakem, mám to k babičce 1/2hodinky cestu vláčkem, nádraží je kousek pod naším domem, tak to nemám daleko, jen tam co vystoupím tak se pak k babičce projdu do kopečka. Ale zpátky to zase bude z kopce:o).

    Jinak já jsem tedy za těhotenství stihla přelouskat asi 9 knížek, většina je s tématikou těhotenství, o porodu a co následuje – tedy šestinedělí.
    Nejvíc mne asi oslovila knížka od Ingeborg Stadellmann – německé porodní asistentky – titul knížky je „Zdravé těhotenství, přirozený porod“. Ač je to tedy bichle několik set stran, tak se to četlo samo. Část je věnovaná i homeopatii, protože tato paní s ní roky pracuje.
    No a pak pro odlehčení abych taky pořád nečetla jen o těhu, tak jsem četla povídky Ivana Krause, to se vždy nachechtám. Taky jsem si už po několikáté přečetla útlou knížečku od Roberta Fulghuma „Ach jo“, to jsou krátké povídky. Už bych asi ani nevzpomněla na všechny tituly těch půjčených knížek. Rozečetla jsem se v létě, pak na podzim a přes zimu už teď méně.
    Čtení mě vždy bavilo, nejvíc na střední. Teď už je času míň, ale i tak si čas na čtení vždy udělám. Když mám měsíc pauzu, tak mám pak absťák a musím to dohnat, mám pak rozečtený třeba 2-3 knížky najednou ač jsem toho byla dříve odpůrcem:D .

    Veveriku,
    to je fajn, že si koupíš tu E.Kiedroňovou, já si jí půjčím a pak možná i koupím, uvidím ale docela dost o tom uvažuji.

    Hezké sobotní odpolko všem!

    #861010
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    no Šári nám sice udělali vedle v baráku kočárkarnu, ale já tam kočárek rozhodně nedám. Michal se tam byl minulý tyden podívat a říkal, že tam jsou dva kočárky, dvě kola a motorka. Smrdí to tam samým benzínem. To snad radši budu tahat do druhého patra, než aby mi smrděl. Ale zase je rozdíl druhé a čtvrté patro. To nevím co bych v Tvém případě dělala.

    Dneska mi přinesla švagrová knížku Jak se bude jmenovat Vaše díte. Takže zase něco pro mě.
    Taky jsem se nazačátku těšila jak budu během těhotenství pročítat chytré knihy a dopadlo to tak, že první jsem si koupila až ted a to jen proto, že byla ve slevě:P
    Koukala jsem dneska na netu na Něžnou náruč rodičů a přijde mi že je cenově uplně stejná někdy i dražší než co jsem viděla v obchodě.

    cucaracho: Děkuji za rady. Přesně takhle jsem si myslela, že to asi bude. Takže koupim jedny asi tyhle http://www.malvik.cz/Vse-k-prebalovani/plenkove-kalhotky/Bambino-Mio-Plenkove-kalhotky-na-suchy-zip a počkám co nám řekne pediatr.
    A rozhodně nemyslím, že jsi srab, já taky budu dodržovat co mi řeknou. Nedávno jsem v mamince četla článek o holčičce která měla kvuli kyčlím nožičky v takovém sádrovém pouzdře a ještě zavěšené. Byla tam i fotka. Musím řict, že mě to celkem vylekalo a ta představa, že by takhle měla ležet moje beruška je šílená. Takže budu dělat všechno co mi pediatři řeknou.

    #861011
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    včera jsem si domluvila na příští týden ještě tu poslední zkoušku, takže se ještě z posledních sil trošku pověnuju studiu…..takže se nejspíš ukážu až příští týden, jo´??
    Mějte se hezky a omluvte mě….

    #861012
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel
    #861013
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    tak jsem kukla, o čem že jste dnes psaly a nic moc tu není.. 🙂
    S látkovýma plínkama ani začínat nebudu. Sdílím názor se Šárkou. Nejvíc mi na tom teda vadí ty nevyprané fleky, prala jsem i na dvouhodinový program, na 95 stupňů a stejně tam byly, ikdyž jsem namáčela! 🙁 Krom toho pak ty hodiny strávené u žehličky.. s jením miminkem snad, ale když už je druhé, tak to nevím. Ale nejmrzutější byl ten výsledek (fleky a zase fleky), tak jsem s tím sekla.
    Jity, díky za komentář k maliníku. Zítra máme ten těstovinový salátek s holkama a bude tam spolužačka magistra z lékárny, která mě zásobuje léky, když něco potřebuju, doveze mi to, tak se jí zkusím zeptat, co si o tom myslí, než s tím začnu. A kdyby nevěděla, tak se zeptám svojí gynekoložky. Ikdyž ona se docela zajímá o homeopatii a čínskou medicínu, tak třeba jí jsou blízké i bylinky. Teď jak jsem bez těch injekcí, tak bych řekla, že to tvrdnutí zase začíná být bolestivé, tak aby mě ten maliník neurychlil porod víc, než bych chtěla 😀 Ale možná je to tím, že tam je mimi čím dál víc napěchované, těžko říct.. Dopoledne jsem uklízela a musím říct, že je to čím dál horší, tak celkově ohýbání a tak :-(((( Dneska jsem říkala švici o maliníku a lněným semínku, tak říkala, že semínko zná, že je výborný na střeva. Ona právě mívá problémy se zácpou. Ale to já ne, spiš naopak, tak mám i strach do toho jít 😀 , ikdybych překonala ten sliz. :S A ještě mi řekla dneska jednu úžasou zprávu!!! Slyšte všechny, co máte miminka koncem pánevním!!! Že jedné její kolegyně dcera rodila poprvé koncem pánevním a podruhé hlavičkou a paradoxně první porod probíhal úplně v pohodě, byl rychlý a bez komplikací a míň boelstivý, než ten druhý!! Dobrý co? Tak prý se toho nemám vůbec bát! Se mě tomu ani nechtělo věřit, ale jsem ráda, aspoň nějaké „uklidnění“. Asi je fakt každý porod individuální!
    Veveriku, už vidím, jak by mě manžel objednával podprsenku 😀 To je tvůj chlap dobrej! Můj ani neví velikost, asi by musel napsat do okýnka s velikostí: Tak akorát do ruky 😀 😀 😀 A kočárkem se kochám furt, zatím jsme ho neuklidili, tak mám radost! 😛 A na jména teď vůbec nemyslím, ono se to pak nějak rozhodne, byť třeba na poslední chvíli na sále. A jaký jméno je ještě u vás ve hře?
    To mě mrzí, že nemáte kam dát kočárky. 🙁 Taky bych jej chtěla mít určo doma, protože člověk nikdy neví, co koho napadne! Já ho mám dole v jídelně pod schodama, jezdím domů vratama zadem, takže úplně v poho, žádný tahání, žádný schody.
    Hani, tak se pilně uč a tfuj tfuj!!! 😀 Držím pěsti, ale ty jsi šikulka, takže o tom žádná, že by jsi to neudělala! 🙂
    Dneska se malá mele a mele, co pozoruju, tak snad od pěti nespí, takže šest hodin, no to bude můra, asi po mně :O 😀 Ráno mě tak tlačila na žaludek hlavičkou, že mě to o půl šesté vzbudilo a byl mě zle, jako by mě někdo dal pěstí do trojúhelníku! Takže holky, vás, co mimi tlačí na močák hlavičkou, je mi líto, ale těžko říct, co je lepší!? :S A teď mě buď vyrostlo břicho, nebo kleslo, jeslikož ho dost cítím na stehnem, když sedím nebo se mírně předkloním.. 🙁
    To je zase hodin, měla bych jít do hajan. Ten čas u PC tak letí. Sotva jsem nakoukla do mailu, objednala jsem berušce panenku Emilku, pak jsem nahrála fotky malé na FB a nakoukla sem, je skoro půl dvanácté! A to nevím, jaká bude noc, jelikož měla malá zvýšenou teplotu, tak nevím, jeslti na ni něco neleze! 🙁 A to ráno čekáme návštěvu, dojedou známí s 1,5 ročním Matějem, tak aby ještě něco nechytli! No uvidíme ráno a když tak jim radši cinknem. A večer mám jít na salátek, tak kdo ví, jak to dopadne. Ještě chcu ráno upíct bábovku, aby bylo něco ke kávě, tak si musím přivstat! Tak už fakt brou brou… 🙂
    Dneska už bylo takový krásný jarní počasí, jsem si říkala, že už by to tahle mohlo zůstat.. 🙂

    #861014
    Anonym
    Host

    Krásné nedělní dopoledne všem!

    U nás krásně svítí sluníčko, tak se mi bude fajn cestovat po obědě:) .

    Upekla jsem jogurtovou buchtu na plech, abych vzala k babičce na návštěvu ke kafíčku a teď můžu dát relaxíček. Navařeno stále máme, Danulku si odvezli babička s dědou a přivezou jí navečer.

    Dala jsem echo kamarádkám, tak se nejméně 2 připojí a uděláme zase velkou objednávku na http://www.lekarna.cz, tak jsem ráda, bude toho hodně opět nám odpustí i poštovné.
    Já si mimo jiné budu konečně objednávat tu odsávačka hlenů na vysavač, je tam za 300Kč, což o 100Kč méně než ve zdr. potřebách, kde jsem se byla zeptat. No a čajíky koupím už i fenyklový abych měla doma až se vrátím z porodnice, taky mastičku PureLan – do porodnice, kdo nemáte Bepanthen tak prý PureLan je taky výborný (sice dražší, ale nemusí se před kojením smývat), je to čistě z ovčího tuku a je to dobré i na zadeček miminka, kdyby náhodou se objevily opruzeninky. Já to kupuji na bolavé bradavky, ze začátku jak se maminka učí kojit tak jsou hodně namáhané a bolestivé, tak prý toto taky báječně hojí. Zkusím místo toho Bepanthenu, uvidíme jaký budu pozorovat rozdíl:) . Ještě buničitou vatu – čtverečky, na ošetřování pupíčku, líh koupím až při odjezdu z porodnice, aby byl čerstvý. Ještě že je lékárna přímo v areálu nemocnice. Minule jsem tam právě nechala majlant, tak teď už jen pro ten líh tam zaběhnu a ostatní už bude pokoupené.

    Tak přeji všem krásně prožitou neděli, žádné neduhy a těším se zase na počtení, snad bude mít někdo čásek přispět.

    Rybízku přeji ať je Karolínka fit, aby jste mohli strávit neděli jak jste měli naplánováno!
    Danča zase začíná mít rýmu, to byla týden ve školce:( . No ale zítra půjde, zatím se jí nespustila jen to slyším jak mluví a v noci opět chrupala nahlas.

    #861015
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    dneska jsem spala jako malé dítě….ikdyž sny byly teda dooost divoké a celkem brutální,protože jsem plánovala a uskutečňovala dvě vraždy…no děs…alekonečně jsem se vyspala.Včera to pro mě byl trochu náročný den,protože přijela kamarádka s přítelem a byli jsme na tom veletrhu,kde jsem se potkala se spoustoz známých a tak jsme tetčily a povídali,ale bylo to náročné.Pak se ještě zastavili na kafíčko.A předala mi dárek od ní a ještě jedné mojí hodně dobré kamarádky.Dostala jsem chůvičky…..byla jsem trochu zaskočená,ale mile.Jsou to moje holky zlaté.Takže to mám z krku a nemusím vybírat.Dokonce mi koupily tu,co jsem chtěla.Dopoledne jsem se dala do žehelní pidi věciček a teda jako vůbec mě to nebaví…budu muset pořídit novou žehličku,protože tu,co mám je celkem na prd.Tak jdu pokračovat..hezký den.

    Cuco,příjemnou cestu a užij si chvilky s babičkou.Já s tou svou mluvila včera,ale ono ty telefonáty za nic nestojí,pro bábi už moc neslyší,ale strašně ráda telefonuje 😀

    Šárko,tobě ať cesta taky uteče a hlavně to skoro hodinéové čekání….to znám,to mě vždycky ubíjelo,když jsem jezdívala do Brna ze školy…

    #861016
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky.Včera sem se sem nedostala a i dneska sem využila jen volné chvilky.Včera sme zajeli ke kamarádce na oslavu narozenin její dcery.Už sme tam nebyli skoro měsíc.Tak sem jen přeběhla z domu do auta a z auta do domu a udělala sem si pohodlí na gauči.Odpoledne to všechno bylo v pohodě ale na večer šílený tvrdnutí a o bolesti ani nemluvim.Do toho se přidala i bolest zad ak sem po chvilce nevěděla jak mám sedět nebo ležet a stát se prostě nedalo.Všichni o mě měli strach abych nezačala rodit.Peťa ten s toho byl hrozně vykulenej protože mě to takhle nikdy nechytlo když byl doma.No a pořád říkal že sem vůbec tu vodku pil odvezl bych tě do nemocnice abych měl jistotu že vám nic není.Pořád sem ho musela uklidňovat že určitě rodit nebudu ale je hakt že mi bylo dost zle.Pak mi kamarádka navrhla že mi napustí vanu a já s radostí přijala doma máme jen sprcháč.Ve vaně mě to trochu přešlo hlavně ty bolesti zad.Malej usnul tak sem si v tý vodě lebedila hodinu a půl.No žúžo.No ale když sem pak z vany vylezla tak se do půl hodiny dostavili stejný bolesti.No děs zase sem funěla jak kůň ani nevím jak se mi při tom podařilo usnout.A ráno byl zase klid.Narozky super ale tek konec hrůza.V úterý jdu zase do poradny tak sem zvědavá co mi řekne doktorka.Do nemocnice se mi fakt nechce.Sorry nic sem nečetla sem ráda že existuju a mam chvilku klid.A na večer se vůbec netěšim doufám že se ten včerejší nebude opakovat.

    #861017
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    tak jak jste prožily neděli?
    Já jsem dneska měla šílený den, nějak to na mě zase všechno dopadlo a celý den jsem probrečela.
    Michal mi navrhl ať jedu na 14 dní k našim, ale nevím jestli mám odvahu to riskovat. Nedovedu si představit jak bych zvládla 3 hodiny za volantem, sice je fakt, že si můžu kdykoliv zastavit a odpočinout, ale mám celkem strach i když bych nejradši jela okamžitě… tak nevím

    Rybízku: Michal ví velikost jenom díky tomu, že jsme spolu nedávno byli v HM a nosil mi podprsenky na zkoušení, jinak by tam asi napsal to samé 😀
    A co se týče jmen, zatím přibila Natálie, Zuzana a možná se nakonec vrátíme k uplně první verzi a to byla Sofie, ale ta mi moc nesedí k přijmení.

    Evíku: Co to prosimtě vyvádíš? Tohle by mě teda pěkně vylekalo. Přeji Ti aby už se to neopakovalo.
    Já musím zaťukat, že mám klid, co piju magnesium, tak mi břicho ztvrdne tak 2-3 za den.

    Tak se mějte moc hezky a příjemný večer, já se asi dneska pujdu někam zahrabat:|

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,746. až 2,760. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist