Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,776. až 2,790. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861033
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky mě s toho šlehne.Takový román a je fuč:( .Se na to vyseru to sem si to zkopírovala a stejně se to tu nezobrazilo ani na podruhý8o| .Tak tedy znovu ale zkráceně.Leničko kamarádce velká gratulace k Natálce taky mě to bere když se někomu známému narodí mimčo.ŠÁRKO na tom očnim bych vraždila kdyby mi udělali to co Tobě.To je ta sestra slepá že Tě neviděla?Jinak s tim tlakem v očích při porodu je možný že popraskají žilky.Dá se tomu ale předejít tím že při tlačení oči zavřeš.Hlavně se musíš taky něčeho chytit rukama aby ten tlak šel jen o bříška.Mě to při prvnim porodu nikdo neřekl a já tlačila poprvé špatně a udělali se mi petichie ne jen v očích ale až do pasu:( . CUCO je super když se takhle můžeš odreagovat s kamarádkama co?Já to taky můžu.SNa tu Maju sem taky myslela.Ale ona nám dá určitě zprávu že porodila.Kdo tu psal že Sofinka zní jako topinka?Mě to tak rozhodně nepříde mě se to jméno Sofie moc líbí a ta zdrobnělina taky.Jinak sem byla dnes na tý kontrole a musím dál ležet:( .Dostala sem hrozně vyhubováno že sem při těch bolestech co sem měla v sobotu a předtím v úterý nejela hned do nemocnice.Jenže já nemůžu do špitálu nemam kam dát holku.K bejvalímu by sice mohla ale on i tchýně hulej jak darebný kamna a kvůli holce astmatičce se přece nebudou omezovat.Holky to je hnus kdykoliv tam jde holka na sobotu,neděli tak příde tim smradem tak načichlá že smrdí jak putika.A první její cesta vede do sprchy a oblečení do pračky.Mladší dcera která bydlí s něma když příde tak taky musí do sprchy.Ve škole jí podezřívají že kouří jak je tim smradem načichlá.Taky našeho hafušu nemam kam dát.Sousedka která by mi ho venčila je sama v nemocnici.Peťa je tři čtyři dny v týdnu na cestách tak se o ní taky nemůže starat pořád.Já prostě do špitálu nemůžu.Taky se dvacátýho šestýho berem a to ve špitále půjde těžko že?Jo v poradně sem potkala těhulku co má termín taky v dubnu tak sem jí pozvala mezi nás.Čeká dvojčátka.Sem zvědavá jestli se přidá.Zatím pohodičku do bříšek.

    #861034
    Anonym
    Host

    Hezký večír těhulky,

    Veru1nko,
    já se na to přímo ptala proč jako oční atd … a dr. mi řekla, že nezáleží na počtu dioptrií – já mám houby houby nic cca na jednom oku 2,5 a na druhém 4 … ale mám problém s očním pozadím, na jednom oku mám špatný úhel pohledu … tzv. cilindr nebo jak … tak kvůli tomu spíše … prý nějaké oční vady, prostě zakazují tlačit a kord vehementně … tak nevím … no prdím na to, buď si skočím k nějaké oční u nás v Bílině, nebo to počká do toho 22.3. až když mám poradnu (zrovna vychází na úterý, kdy tam má paní dr. být !!!) takže bych tam ráno skočila a pak v půl 11 do poradny … což je hned v prvním patře … uvidím, ale můžu vám říct, že jsem měla pěkné nervy !!! a sestřička to slízla za doktorku, protože jak už mě trošku znáte, já si na hlavu srát nenechám tak jsem jí řekla od plic co si myslím ! … a odešla jsem s větou : a přetlumočte to laskavě doktorce !!! … a bylo to 😀 … no …. ani oběd mi nechutnal …

    Lennycko – gratulka sestřence :o))))) …. super !!!!

    Veveriku, skrze auto mi nemluv … já byla vždycky též nasejřená, když mi mladej kecal do řízení – hlavně když se ozvu já, že něco udělá špatně … tak to je oheň na střeše 😀 …. no tak už radši mlčím … a já sama neřídím – a je to 😀 …. Jinak Sofie je nádherné takové vznešené jméno – moc se mi líbí !!! Sofinka … ale není topinka 😀 … to rozhodně neeeee 😀 ….

    Jooooo jinak děkuji – myslím že Cuce jak tu psala o těch bambusových plenkách zn. Kikko … fakt jsou BOŽÍ !!! dnes jsem koupila 3 ks barevných velkých osušek – nádherné barvičky a materiál super ! už jsem je i vyprala a pořád nádherně drží a vypadají fakt savě ! 😀 … jsem ráda … dobrej KAUF – jak říkám :D:D:D:D

    Dnes jsem si konečně koupila to Rennie !!! … už to fakt hořelo 😀 … a ještě sypaný maliník – do zásoby 😀 …

    Tak já jdu do vany hodit relax a pak ordinace :o) … krásný zbytek večera a pohodičku do bříšek :o)))))

    #861035
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky,

    moc vás zdravím po delší době! Nějak jsem teď nestíhala a taky bojovala se špatnou náladou, jak píšete :S Ale jak několik dní svítí sluníčko, tak mě postupně dobilo a už je to dobré! Čtvrtek jsem teda celý probrečela, jak jinak než kvůli manželovi – zase se toho sešlo moc u něj v práci, vyhlídky špatné a na mě už toho bylo prostě moc… tak vám tolik rozumím, Cuco, Veveriku a další. Ale to jaro nás určo vytrhne!

    U nás vše O.K., vše při starém – princezna je pořád hlavičkou nahoru, postýlka nesložená, matrace nekoupená, monitor dechu ani chůvička taky ne, ložnice nepřestěhovaná a já jsem ještě nezačala prát ani žehlit věcičky… ale už jsem v klidu, hážu to za hlavu a říkám si, času dost. Byla jsem teď na kontrole, podle dr. je věše v pořádku a do porodu ještě daleko, děloha úplně klidná, porodní cesty zcela zavřené, žádné zkracování ani otevírání… A to jsme 34+4. Tak myslím, že máme opravdu ještě čas a zařizování v pohodě stihnem :o)

    Taky jsem usoudila, jak píše Rybízek, že je někdy potřeba vypadnout z domu, odpočinout si od muže a užít si nějaký pořádný babinec! Takže jsem předevčírem i včera absolvovala několik návštěv s holkama, bylo to super a hned je to lepší! 🙂

    Takže holky – naordinujte si sluníčko, kámošky, manželům se zkuste vyhnout, když mají své slabé chvilky a určitě se budeme cítit super!

    Šári, to je super, že kontrola byla v pořádku, a menšího mimča bych se vůbec nebála – aspoň půjde snáze ven! 🙂 A vypadá to, že máš fajn doktorku, to je taky důležité… jen škoda toho zážitku z očního, no ale Tvůj gynekolog je důležitější, s tím jsi v kontaktu častěji 🙂 A je fajn, že jsi narazila na příjemnou paní na úřadě (jaká to výjimka, ale existují!)

    Holky, taky myslím na Máju, jestli už náhodou neporodila? :O 😛 😛

    Evíku, hlavně ať už se neopakují ty bolesti, asi bych v tom případě přece jen jela do porodnice, myslela jsem, že straší dcera už je přeci jen větší a určitě by to doma nějakou dobu sama zvládla a pohlídala by i pejska?

    Ještě jsem chtěla reagovat na dalších 150 věcí, ale už jsem to zapomněla… A mažu ven, čerpat energii ze sluníčka! 😛 😛 😛

    Mějte se krásně a opatrujte se!

    #861036
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    tak jsem se sem včera vůbec nedostala. Vařila jsem zelenovohoubovou polívku, co tak milujeme a vdolky s ovocou pěnou, co jse nedělala ani nepamatuju.. a jelikož je venku tak krásně, tak trávíme víc času na procházkách a už i na dětksém hřišti s kamoškou, tak to bylo takové fajn odpoledne 🙂
    Dneska udělám jen zapíkaný brambory, odpoledne máme Sluníčko s dětma a po něm si přijedou pro Karolínku babička s děděm a vezmou si ji zase na pár dní, abych mohla na kontrolu do poradny a na cévní se žilama. Tak jsem zvědavá, jak dopadnu tam i tam … Doufám, že nebude mít beruška nějakou velkou váhu, protože přetočená ještě není! 🙁 A na přirozený porod by musela mít na tu svou polohu jen 3,5 kg max., jinak to císař jistí! 🙁 No a taky jsem zvědavá, jestli se mnou budou do porodu něco dělat ohledně těch žil!? :S Tak na mne myslete zítra.. Jo a ještě mě čekají na vyřízení papíry v práci k dani a skončení rodičáku, tak to mám radost, nesnáším papíry 8o|
    Před chvílí volal manžel z práce, že mu volali z Killi, že maj hotový matroš na naši skříň. Tak jsem ráda, jen cena se vyšplhala trochu výš, než jsme čekli, ale co už… hlavně že to už konečně je!! Prý by si vzal zítra volno, zajel pro to už ráno a hned na tom začal pracovat 🙂 Takže už začínám věřit, že to do konce týdne bude! 🙂 Takže ode dneška začínám prací maraton, když mě „svítí zelená“ 😀 . Prvně naše, co je v koši, ať mi to tady neazvazí a pak naházet vše na jednu hromadu pro berušku, roztřídit a dle možnosti sušení prát. Na to žehlení se teda moc netěším, chudery moje žíly a nohy celkově. :S Ale jinak se nedá, já u žehelní sedět neumím.
    Včera mi došla poštou Emilka pro maličkou a Karolínce se tak líbila, že si ji pěkně zabavila a neche ji dát 😀 No asi věděla, že jsem jí ji chtěla původně koupit, když byla ještě v bříšku, tak nějak už tenkrát jsem věděla, že by se jí libila 🙂
    Udělala jsem si kafíčko a jdu si dočíst všechny vaše příspěvky a malá chce modelovat z měsíčního písku a to nejde ji nechat samotnou, to by dopadlo! Přeji všem krásný den a večer, jak Karolínka odjede, tak ještě určo nakouknu.

    #861037
    Anonym
    Host

    Ahoj!

    Tak jsem se zase hezky prošla ze školky, už je to cítit jarem přeci jen to sluníčko má blahodárný vliv na vše!
    Stačila jsem zajít i na VZP, protože jsme někde vytrousili Dančinu kartičku pojišťovny.
    Nakoupila jsem si v Bille a šupky domů, dočíst vaše příspěvky, uvařit oběd – dělám Dalmácké čufty s rajskou omáčkou. Manžel má noční, takže obědy musím vařit nejen pro sebe.

    Lenko, to je fajn, že si taky umíš poradit, když doma není úplně košer atmosféra a zařídíš si setkání s kamarádkama. Mě ta neděle u babičky bodla a včera u kamarádky návštěva též.
    Už jsem se začetla do té knížky od Evy Kiedroňové, Danča objevila že je tam i přiložené to CD tak jsme to hned pustily na PC, tak jí to asi 1/2hodinky bavilo a pak už si chtěla hrát po svém!

    Včera mi kamarádka sdělila, že je 22.3. v naší nemocnici akce Těšíme se na miminko, budou tam stánečky s výrobci dětské kosmetiky, taky dětské sestry budou ukazovat techniky kojení, tak jestli ještě budu schopná, tak tam s kamarádkou vyrazím:o). Minule si tam prý vzala pár vzorečků kosmetiky třeba od Weledy, Hippu a pak aspoň mohla vyzkoušet co jejímu prďolkovi sedí a podle toho nakupuje.

    Já si dnes udělala radost, objednala jsem si tu tašku přebalovací na kočárek objevila jsem jeden e-shop s ještě nižší cenou než měla ta paní na MMB, tak i s poštou zaplatím kurýrovi 890Kč<:o) <:o) <:o) ! Tak mám radost jakej to je kauf, ale ještě počkám jak bude vypadat ve skutečnosti. Ale snad to bude dobrý. Zítra mi má dorazit ten obr balík z lékárny.cz – jak jsme objednávaly s kamarádkami. Tak budu třídit a pak to rozdám:o).

    Rybízku jak jsi psala o těch homeopatikách, tak jsem si v té lékárně objednala brožurku o homeopatii v těhotenství a pro porod, tak se tam číhnu. Objednala jsem si už tu Arnicu, stejně doma v lékárničce chybí a tu budu určo užívat, je dobrá na hojení.

    Tak já jdu dovařit oběd, mějte se tu fajn nás čeká finančák – podání daň. přiznání muže, musím tam být taky (vyzvedneme Danču ze školky a sjedeme tam komplet rodina) a odpo razím do té poradny na 16.hod. Jsem zvědavá jak dlouho tam zase budu – ale když jdu na monitor a do poradny a jsem hned obj. na otvíračku, tak by se to do 18.hod mohlo vše stíhat:D !
    Nevím zda napíšu jak jsem dopadla, protože chodím spát s malou a jak máme přestěhovanou tu ložnici do obytný místnosti, tak je PC akorát vedle postel Danulky, tak jí tu nechci už večer svítit tím velkým monitorem. Tak spíš písnu až zítra!

    Pa a krásný sluníčkový den!

    #861038
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak se mi zdá, že chodíte na monitor nějak brzy. Já jsem zvědavá, jestli mě u dr. taky pošle nebo mě celkově předá do péče porodnice?? Já jsem i s Karolínkou chodila, tuším, až od 38. týdne.
    Hruštičko, no letí to na jednu stranu úplně šíleně co!? Už jen měsíc…
    Veveriku, jen si postěžuj, od toho jsme tady! 🙂 Každá čas od času doma něco řešíme.. všude stejný si myslím… 🙂 A hlavně, že se ti uleví! 🙂 Ad. pošta, tak to mám štěstí, že se s Lenkou znám osobně, mám na ni mobil a tohle by mě asi nikdy neudělala, ale být tebou, tak bych tam udělala pěknej větr!!! A víč co? Když tě jednou nezastihnou doma, tak ti MUSÍ balíček povinně doručit ještě jednou druhý den, tak to je v dodacích podmínkách, tak se tím klidně oháněj!! Mrchy jedny líný… :-((((( Ad. parkování a ježdění celkově. Chllapi jsou tím postižení, že oni jsou PÁNÍ ŘIDIČI a my jen slepice, ale víc nehod udělají chlapi a je dokázaný, že ženský jezdí opatrněji a s větší rozvahou a nedají se tak strhnout (vyprovokovat) a dělat pak na silinici bůh ví co.. A u nás je paradox v tom, že já jedzím už 14 let a z toho asi 8 profesiolnálně, takže mám najeto něco kolem 500.000 km určo a když někam jedeme, tak jsem to já, dko řídí kamokoliv ( i do Chorvatska jsem odřídila sama 8 hodin – skoro 800 km), hlavně v Brně je chlap docela zmatenej, za to já jak ryba ve vodě 🙂 A on sám někdy řekne, že mám víc nacouváno, jak on najeto. A pak mě klidně sprdne za špatný parkování 😀 No chápeš? Rozvážela jsem i s dodávnou a jednu chvíli měla choutky si udělat „C“ a jít na náklaďák, ale k tomu nikdy nedošlo, jen mě to můj ex učil, tak jsem to zkusila, ale u toho to skočilo. Pak už jsme spolu nebyli a všecho se to nějak rozplynulo. Mě jezdit hrozně baví! Kolikrát dojedem ke tchánům a taťka sprdne Aleše, proč mě nechá mačkat za volantem s břichem, ale on v tom je nevinně, to já si vždykcy řeknu, že chci jet, je mě po řízení smutno! Tak se nedej a když něco klíďo se svému řekni o statistikách… Ad. jméno, myslím, že Sofie Žatková je úplně v poho! 🙂
    Cuco, to je super si pěkně povykládat a odreagovat se co? My nebudeme řešit zavinovačku do autosedačky jelikož máme nánožník na autosedačku, myslím že je to hodně vymakaná věc, krásně na dva zipy, jako ten na kočárku.. úžasnej Casual Tak super, že ti kamoška půjčila a nemusíš kupovat. Gratulka k tašce, tak další věc si můžeš škrtnout ze seznamu Jestli budeš chtít, nascanuju ten můj papír ( 1,5 A4, takže si myslím, že pěkně stručně, ale výstižně 🙂 ) s doporučenými homeopatiky k před porodem, k porodu i po… jen mě mrzí, že o tvrdnutí břicha tam není vůbec nic, hned bych to vyzkoušela!

    #861039
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Lennycko, gratulka ke krásné velké holčičce!! 🙂 Taky jsem ze všeho na měkko, tak se ani nedivím, včera jsme si se Šárkou pobrečely i u videa naší Karolínky k druhým narozeninám, prostě mě dojaly fotky z porodnice, mám to tam vše postupně… můžeš mrknout jestli chceš v mých videálch na FB. S kočárkem zkušenosti nemám, takže neporadím.
    Leni, taky taky … huš … chmury pryč!!! Sluníčko svítí, občasi si dopřejmě nějaký ten babinec a nějak to přežijeme!!! :o)))) U nás už se to torochu začíná rýsovat s „přestavbou“, jak zavoali z toho Killi a Aleš ví, že jsem mu to už domlouvala s nožem na krku 😀 😀 :D, tak si bere volno, zajede pro matroš a začne se! Neboj, tvůj se taky umoudří, až zjistí, že moc času nezývá… Já jsem měla včera pocit, že se mě břicho roztrhne, co tam malá vyváděla, až mi to nepříjemný bylo 🙁 Štukala, snad ale 20 minut, kopala jako blázen (až jsem měla strach, jestli jí něco není), hlavu jsem myslela, že mě prorve ven, samo že hlava nahoře, tak jsem si říkala, že se nemá snahu otočit a radši jsem si šla lehnot, jak mi prodaila Šárka, aby tam měla víc místa případně, ale ráno byla stejně tak!:( A do toho večer strašný tvrdnutí, tak já nevím, jak to dám do konce, ještě měsíc a to bez přenášení!
    Evi, dlouhý příspěvky musíš dávat na dvakrát, jinak se to nenačte sem! Tak si to nakopíruj na myš a při vkládání si to rozděl na dva, jestli mi rozumíš..
    Tak se mějte sluníčkově, dobrou chuť k obědu. Všechno jsem si dočetla, i na Koarolínku jsem dohlídla s měsíčním pískem, jen mě to trochu smrdí a štípe v nosu, ale to jen teď, tak nevím, jestli je to tím těhu, nebo je to nějakej sajrajt, snad nee, když je to pro malé děti a koupeé ve Saprkysu!! Ikdyž člověk nikdy neví… Karolínka tady nadělala pěkný čurbes, všechno vytažený, tak jdu pomalu poklízet a chystat jídlo, abychom mohly jít zase odpo ven na krásnou vycházku, pa pa… 🙂

    #861040
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky koukám že to tady dneska pěkně vázne.LENI holce je čerstvích patnáct tak to s ní mlátí o sto šest.Mám obavu aby mi z bytu neudělala klub puberťáků zatím co bude Peťa vcizině.Dnes sem musela na gindu pro papír do práce včera sem na to zapoměla.Tak sem ho tam pak rovnou zavezla a strávila sem mezi koleginěma dvě super hodinky pohodového klábosení.Hned se mě ptali jestli jim jdu píchnout aby zvládali normu tak sem je hnedle ujistila že to musí zvládnout sami že se za stroj sotva vlezu.Teď Udělal Peťa k večeři moc dobrej salátek tak sem si pošmákla mňaminky.Vyhodim kopyta a budu relaxovat.Co ta Maja?Třeba už fakt porodila?

    #861041
    Anonym
    Host

    Ahojte všichni. Jsem tu nová, tak nevím jak začít. Čekáme dvojčátka. Jsem tu asi jediná, ale i tak si myslím, že se tu dozvím spoustu důležitých věcí. Jsou to naše první mimča. Termín máme 30.4. Chtěla bych se zeptat co všechno mám mít s sebou pro mimča do porodnice.

    #861042
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak nam se dnesek vydaril, prislo 7 maminek, a 13 deti, takze na nas maly byt docela mazec!!! =)
    ale bylo to prijemne stravene dopoledne, s nekterymi jsme se nevideli uz pred Vanocama, tak zas deti povyrostly, no parada!!!
    zustal tuhroznej neporadek, ale uz jsme s Filipkem vse uklidili a mycka jeste vali, uz podruhe dneska..
    a ja jak byla v razi, tak jsem prevlikla i lozni pradlo, tak uz se taky pere…
    uz jsem tento tyden davala pradlo ven a dosusovala doma, to tak krasne voni, kdyz to pak dosycha, uplne jarne…
    nevim, jestli jsem to sem psala, mamka mi prisla v pondeli umyt okna, tak to mam vse ciste a zaclony vonave, no super, jsem spokojena…=)

    tak pak napiste zase novinky co v poradne…..cucaracho…

    rybizku at ti to zitra dobre dopadne u doktoru..

    taky by me zajimalo co Maja…

    my se zitra chystame do Brna do Makra a nakoupit jidlo, uz vse dochazi…

    dobrou vsem

    #861043
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Milino, vítám tě tu a velká gratulka k dvojnásobnému štěstí!! 🙂 Nikdo takdy s dvočátkama není. To záleží především na porodnici, co si s sebou máš vzít.. ale určo plínky pro miminka, případně nějaký oblečení, nějakou kosmetiku a pro sebe vložky prsní a porodnický, kojící podprsenky dvě, jednorázový kalhotky, toaleťák, hygienický pomůcky, přezůvky a někde vyžadují košili popřípadě župan. Můžeš přibalit něco na čtení, pokud bude chvilka, či MP3. Jo a určo něco na bradavky, já budu mít Bephanten. Tak se držte co nejdýl!! Dvojčátka přichází zpravidla trošku dříve že jo? A už jsi nachystaná na miminka??
    Nevím, jeslti jsem na něco nezapomnlěa..
    Lenycko, poslal jsem ti zprávu na FB, jeslti se nechceš zítra připojit k nám na rychlý kafčo ve Vaňkovce..?? Tel. na mě máš ve zprávě, tak když tak napiš. Díky, že na mě budeš myslet. 🙂 , pak dám určo vědět, jak jsem dopadla.
    Dobrou všem… 🙂

    #861044
    Anonym
    Host

    Ahojky!

    Tak se hlásím po včerejší poradně:) , povedlo se natočit i monitor, tak Dr. říkal, že se dle křivky daří miminku moc dobře, děla mi stěr na streptokoky, k radosti manžela se zatím vůbec nic nechystá, nález tedy pořád OK odpovídající týdnu. Na UTZ říkal Dr. že mimi má o něco menší hlavičku, ale že to nic neznamená – že se to může ještě do konce srovnat, nebo mimi nebude mít tolik co měla Danča:D (což by mi ani nevadilo). Ale vím jak to bylo minule, to zase opačně říkal, že mu přijde, že má Danča velkou hlavu jako starosta a nakonec měla normální obvod hlavičky.
    A už budu chodit každý týden na sledování! Takže za týden opět nepohodlný monitor vleže na zádech:S . Jak na nich neležím, tak to vstávání potom je utrpení. Ale musíme to s mimískem ještě vydržet! A byla jsem rychle hotová – přišla jsem tam v 16.hod a odcházela v 17.hod (To CTG trvalo asi 25min). Tak příště jsem na ten samý čas tak to snad proběhne taky hladce.
    Jo a krevní obraz úplně super, takže netřeba žádných doplňků – jako je železo, toho jsem se obávala – protože způsobuje silně zácpu(minule mi ho naordinovali po porodu po ztrátě krve a bylo to fakt nepříjemný:S )

    Vítám novou maminku Milinku, do porodnice napsala Rybízek vše základní – já ještě doplním kojící čajík, ručníky aspoň 4, já budu brát bavlněný čepičky pro miminko (minule je v porodnici neměli a miminka ztrácí nejvíc tepla přes hlavičku), případně homeopatika jestli budeš užívat (já si beru Arnica Montana 9CH).

    Evíku to je fajn, že už máš vyřizování v práci za sebou.

    Dnes si Danča stěžovala na bolení bříška ráno po šesté tak jsem si jí nechala doma a do školky zítra uvidíme jak to bude.
    Teď mi volal kurýr z PPL, že mi veze balíček – dle částky je to ta přebal.taška – to je fofr! Přijde dřív než balík z lékárny.cz. Ale jsem ráda už se těším až ji prohlídnu jak je řešená.
    Taky čekáme babičku odpoledne, tak bude zábava – bude koukat jak to tu máme uzpůsobené kvůli malování.

    Včera jak manžel podal daně, tak jsme parkovali vedle obchůdku s mimi věcičkami, kde vyprodávají nové věci, protože se dál budou věnovat jen bazárku a komisi tak jsme tam pořídili krásnou novou vaničku zelenkavou za 135Kč a ještě rukavičky sametové pro mimčo do porodnice na cestu domů, měla jsem jen takové slabé bavlněné proti poškrábání a na zimní už zase myslím nebude počasí. Tak tatínek vyjma plínek pořizoval první věcičky, tak mám radost!

    Jen mi ji zkazilo trochu ráno zpráva na seznamu.cz, že pleny půjdou nahoru kvůli zvýšení DPH cca o 40Kč na balíku, už mě ti politici pěkně sejří, porodný nám vzali a teď ještě všechno možný podraží (teplo, vodné stočné, potraviny hrůza děs!!!). Takže zase budeme hledat někde úsporná opatření, ať to všechno nedáme těm prošustrovákům jak já jim říkám! Budeme jezdit do Německa pro pleny a dětskou výživu, nebo do Polska, hodně lidí to tak dělá, protože jsme nejdražší stát v Evropě, co mají tyto věci tak našpuntěný!

    Pěkný dník děvčátka, Rybízku myslím na Tebe ať dobře pořídíš u obou lékařů – jak v poradně tak na cévním!

    #861045
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    koukám, že nám to tady poslední dny nějak vázne, taky jsem včera jenom nakoukla, ale nehtělo se mi psát, jsem nějaká použitá:)
    S tou Majou je to fakt nějaké divné, už se dlouho neukázala, tak doufám, že pro nás bude mit dobrou zprávu:)

    milino: Vítám Tě mezi námi a gratuluji k dvojnásobné radosti:)
    Cuco: Gratuluji k dobrým výsledkům v poradně. My už prevetivně u žádných takových obchodů nestavíme:D
    Taky jsem si právě přečetla o tom zdražení plínek o 40 Kč. Je to síla, nezbude nám nic jiného, než nakoupit hodně do zásoby. Takže jakmile přijdou nějaké penízky jdu koupit pár balíků.

    Koukám, že už začínáte chodit na monitory. Od kterého tydne se začíná? Já měla za to, že až když přejdu do péče porodnice a to je od nějakého 36tt ne?
    Včera jsem si vyzvedla monitor dechu na poště, hned jsem ho vyzkoušla a očividně funguje moc dobře, nedovedu si představit co se bude dít když ho náhodou zapomenu vypnout:D

    Holky já ted mám poslední dobou hroznou potřebu pít vlažné mlíko, normálně ho nesnáším a teď ho potřebuju každé ráno. Jediné co mě napadlo, že jak malé teď silí kosti tak to prostě potřebuje:)

    Všem Vám přeji krásný den, dneska se u nás trošku zatáhlo, tak se mi ven ani nechce:P

    #861046
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,

    tak se opet po ATB lecbe hlasim do klubu, bylo mi fakt mizerne, ale vy jste se teda cinily a zaplnili takovych stranek!
    Nevim jestli ma jeste smysl reagovat na tyden stare zpravy i kdyz mohla bych pogratulovat Ivet, ze se ji podarilo koupit jeji vysneny kocarek.
    Sarka poridila krasne nausnicky i kdyz ja zlutemu zlatu moc nefandim, ale to jen tim, ze mi proste neslusi :(.
    Koukala jsem jak blazen, jak jste se tu pohasterili, ale videla jsem, ze jste to pak urovnali tak to jsem moc rada.
    Ted budu muset vsechno dohnat co se tyce priprav, ale jelikoz mam cca termin jako Ivet, tak jsem porad v klidu….jeste taky nezacala prat…i kdyz se chysta:). Manzelovi se teda podarilo konecne slozit ten detsky nabytek, tak muzu zacit startovat a z tech hroznych krabic a igelitek to vsechno srovnat a poskladat do skrine, aby to tu vypadalo jako u lidi a ne jako na skladce.
    Jinak dnes jsem se probudila s nohama jako konve, tak jsem nasadila specialni puncochace, tak snad do vecera vydrzim, nic namahaveho nechystam.
    Zitra se jdu nechat ostrihat, abych zas vypadala jako clovek…narostli mi hodne vlasy, tak aby mi to dala kadernice zas trochu doporadku i kdyz vim, ze tam mozna budu muset po porodu znovu…no uvidime…
    Vitam Milinku! Co se tyce veci do porodnice…jak uz ti psali holky, jak jsme z nasich diskuzi zjistili, tak kazda porodnice to ma jinak, nekde vyzaduji vse, nekdy chteji aby si mela veci od nich…dokonce vim, ze tady psala Maja, ze u nich vyzaduji i urcitou znacku plen atd. Nevim odkud jsi, ale treba ja jsem z Chomutova a do porodnice u nas vyzaduji vse, takze si sbalim svuj megakufr, ktery mame s manzelem vzdy na dovolenou dohromady a vyjedu na dovolenou tentokrat sama:D . Je dobre se podivat na stranky porodnice, kde se chystas rodit. V nekterych porodnicich vyzaduji cca od 32.tydne sepsani tzv. porodopisu a je mozne, ze te pak na nektere veci i upozorni nebo ti daji letacek.

    Normalne zacali me lidi nahlodavat, co budeme delat, kdyz budeme mit holcicku, ze mluvime uz o mimcu jako stale o klukovi, ale kdyz nam to potvrdili dva doktori, tak jsme se zacali tesit na kluka…holku by jsme uvitali uplne stejne…akorat bych nebyla tak pripravena a musela sehnat nausnicky:D .

    #861047
    Anonym
    Host

    Veveriku já jsem včera byla 35+5 – takže 36.týden. Zítra zahajuji 37.týden (psáno 36+0).
    Minule jsem byla na monitoru až v porodnici ve 38.týdnu. Takže je to jak kde.

    S tou Majou je mi to taky divný, možná si na nikoho nevzala kontakt a teď nemá komu dát vědět, že už je mimi na světě…takže až bude doma a možnost na PC.
    Já nemám internet v mobilu, takže taky budu informovat sms-kou některou z vás a vy to dáte vědět tady na BW ostatním:) .

    Danulka ráno blinkala, takže to bříško byla předzvěst. Ach jo, asi nějaká viroza.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,776. až 2,790. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist