Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,806. až 2,820. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861063
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak jsme dneska po další poradně – tentokrát trochu zhuštěně po týdnu 🙂 – ale pan doktor má příští týden dovolenou, tak nás chtěl ještě vidět.
    Vše je OK, bříško roste a váha jde konečně trochu nahoru – minulý týden (tj. 32.t.) jsem se teprve dostala na svou počáteční. Princezna je otočená hlavičkou dolů, tak snad už jí to vydží 😀

    A dostala jsem vypsané papíry k mateřské – takže od 10. března je ze mě maminka na mateřské dovolené 😀 Což mě hezky vychází, protože akorát v úterý definitivně předávám svůj objem práce – co jsem zatím dělala z domu. A pak už se budu jen těšit na narození naší Terezky!

    No tedy, teď jsme ještě vymysleli výměnu oken za plastová – takže to nastane ještě do porodu – tedy doufám, že to zmákneme – v úterý je přijdou zaměřit a pak do 3týdnů by mělo být hotovo, tak snad to dodrží a budeme mít do konce března nová okýnka 😀 Dostali jsme nějaké penízky, tak jsme se rozhodli to ještě zmáknout teď.:D
    Dneska byl krásný sluníčkový den, tak aspoň, že jsem byla trochu venku, snad bude i hezký víkend, ať můžu vyrazit s psíčkem na pořádnou procházku.
    Mějte se krásně, užívejte krásných chvil s mimisky v bříšku 😀

    #861064
    Anonym
    Host

    Evik:
    nenastupuješ na tu mateřskou nějak dlouho? Vždyť máš termín den po mě ne, 22. dubna? :O A nastupuješ až 21. března, to já už 10. a přišo mi to dlouho – protože to budu už 34. týden – tzn. 6 týdnů před porodem!

    #861065
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky.Cucaracho:Taška krásná ,Danulce přeji brzské uzdravení.Veveriku:Ten Elinky kašel by se mi taky nezamlouval.Neni možný že by byla na něco alergická?Taky bych to nenechala jen tak a prohnala jí veškerejma možnejma vyšetřeníma.Jen tak trochu víc nechápu v jakym rodinném vztahu ste k sobě.Holky ta maja mě docela trápí že se neozývá:( .

    #861066
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    PETSI :taky sem se v poradně ptala jak to počítají že mi to vychází jinak a né až tak dlouho:( .Prej to je ale vpořádku toho 21.3.Divný to teda je.A to vlastně jdu do poradny až 22.3. toho 21.3 sem se už nevešla do poředníku:S .Jinak já děvčata už dnes uvařila svíčkovou s domácím knedlíčkem.Povedla se jedna báseň.

    #861067
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte všechny..
    tak skříně už máme doma, resp. v garáži zatím <:o) <:o) <:o)
    Vůbec jsem nečekala, že to bude takhle rychlý, ale jsem ráda!! :o)))) Večer u našeho zahrčelo auto a místo manžela jsem poznala Felicii s vozíkem a bylo mě to jasný, že mu to kamoš veze a Aleš za ním vzápětí. 🙂 Tak už jsem konečně vyprala tři pračky mimi oblečků a už nemám kde sušit, takže zase až zítra 🙁 Přeci jen, když jsem prala na Karolínku, už bylo počasí o něčem jiném v květnu… 🙂 Dneska jsme přestěhovali naši skříň ke Karolínce, já jí předělala věcičky z komody pro miminko do naší (teď už její) skříně a byla jsem pěkně unavená a břicho mě tvrdlo po osmi minutách! 🙁 Tak jsem si pak musela chvíli lehnout, ale nepomáhá ani klidový režim! 🙁 A zítra mě čeká větší záhul, tak snad z toho neporodím! Dopoledne bude dávat dohromady Aleš po nastěhování tu novou skříň (madla a tak), já mezitím půjdu nakoupit a budu vařit a až to dodělá, tak se vrhnu na naše věci, abych je naskládala do nové skříně. A pak převlíkání postele a úklid! No snad to nějak dám :o)))
    Trošku mě pobolívá v krku, tak zase cucám Septisan a stříkám Vincentku, chjooo, už aby bylo jaro!!
    Cuco, tak snad mě chemický železo nezacpe! Mám spíš opačný problémy 🙂 Sand už malá papá a je jí líp, na tašku pak mrknu! 🙂 Myslím, že se bude Karolínce nová postýlka líbit, uvidíme v neděli 🙂
    Veveriku, já jsem ráda, že už se s přestavbou končí (snad zítra), s břichem je to náročný, kór s tím mým mega 😀 Dneska mě říkala i neteř, že ho mám velký, vždyť říkám, jak buben 😀 Ale jsem ráda, že to bude tak, jak jsem chtěla ty skříně, takže už se těším, až si to tu budu jen libě prohlížet a kochat se 🙂 Jo, snad budu rodit přirozeně, nic jinýho si nepřeju, teda samozřejmě, aby vše dopadlo dobře! Do 3,5 kg mě říkala gynekoložka, že mě nechají a uvidí se asi až v průběhu porodu, jak to dávám nebo nedávám … 🙂 Asi hodně záleží na otevření porodních cest! Když jde miminko hlavičkou, snadněji si „prorazí“ cestu. Přeji, aby ně tě žádná nemoc nevlezla, já to trošku v tom krku a na nosohltanu cítím :S To mě mrzí s dr., snad budeš nakonec spokojená i s tím novým! S tím kašlem se mi to tak dlouho taky rozhodně nepozdává! Karolínka když kašle víc než týden, tak už jsem jak na trní! A takovým tím chraplavým kašlem málokdy, to už musí být!
    Šári, no snad nebdue problém se spaním Karolínky, ještě to tak! :o) U nás je to s množstvím prádla naopak! Aleš má tři věci a já s Karolínkou zbytek 😀 No to tvrdnutí je pech, ale dokud to máš do 10x /za den, tak je to dobrý. To se prý děloha přirozeně připravuje na porod. 🙂
    Petspi, gratulka k dboé kontrole a poloze!
    Tak dobrou všem, jdu ještě požehlit, co doschlo a jdu bucat, zítra mě čeká pernej den! 🙂 Malá v břiše tak řádí, že snad ani neusnu 😀

    #861068
    Anonym
    Host

    Ahoj přeji hezké sobotní dopoledne!

    Danulka už je od včera fit, pěkně baští aby dohnala ten čtvrtek a před chvilkou si ji vezli babička s dědou k sobě.
    Já se pustím po obědě do žehlení mimi věciček.
    Manžel maká v ložnici, včera přivezl barvu, první nátěr udělá bílou a pak má namíchanou hodně světloulince zelenou, spíš jen takový slabý nádech zelenkavé.

    Včera večer jsem nemohla nějak zabrat, dnes mi poprvé bolestivě stvrdlo břicho, ale po pár sekundách to ustalo. Mimčo pořád řádí, se divím, že tam má ještě tolik místa.
    Už se mi začíná zdát o porodech, v týdnu jsem jako sledovala porod kamarádky s dvojčátky, první miminko se narodilo klasicky hlavičkou napřed a druhé koncem pánevním ale taky úplně v pohodě. A to kamarádka rodila císařským řezem..to je zvláštní.

    Tak přeji krásnou sobotu paaa

    #861069
    Anonym
    Host

    Eviku: je to opravdu zajímavé ten tvůj nástup na MD, ale asi to doktor holt nějak odůvodní a ví proč 🙁 Tak jdu na další kontrolu až 22. března, ale to už budu 14dní na mateřké 😀
    Cuco: chválím tašku, opravdu moc hezká a určitě bude i praktická!
    Rybízku ty to s těmi pracemi moc nepřeháněj, ať nám opravdu už neporodíš 🙂 – když jsem četla, na co všechno se chystáš, tak to bych asi nedala – já už si musím vše tak nějak dávkovat po troškách – luxování už jsem vzdala úplně, to už je práce manžela!

    Jinak jsem dneska uvařila gulášek s knedlíčkem a výbornej hovězí vývar – povedlo se všechno, tak jsme si pochutnali a zároveň už máme uvařeno i na zítra (no já vlastně asi i na pondělí) – je toho všeho opravdu dosti 🙂

    Ráno jsem se probudila a trochu mě pobolívá v krku, ale ono se není čemu divit – manžel už povídá od středy že ho v krku bolí a v práci – kde jsem ještě byla tento týden kvůli předávání práce – jsou nemocní skoro všichni – tak stříkám, nasadila jsem si ještě echinaceu na posílení a doufám, že mě to neskolí nějak více – to by bylo nemilé 🙁

    Venku je krásně, tak asi půjdu na chvíli ven s naší psíčou – ať se všechny vyvětráme 😀 No a navečer se chystám taky ještě vyžehlit, vyprané už mám všechno, ale vyžehleno ne – mám to na kupě na koši – tak bych to ráda zdolala – uvidíme, jak se mi bude chtít 🙂

    Užívejte si pohodovou sobotu a pozdravujte mimisky!

    #861070
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Petsi s čím že to půjdeš ven?Zní to teda zajímavě:) 😀 .

    #861071
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,

    přeji krásné sobotní odpoledne :o)

    Venku nádherně svítí sluníčko, už jsem se byla i provětrat a provětrala jsem i svou peněženku v Tescu a nakoupila dobrůtky na pizzu, tak jsem si tak nějak řekla, že když mám tu pizza pec za nehorázné peníze, že jí poprvé vyzkouším – tak teď se peče jedna várka a pak si udělám jednu pro sebe – svou oblíbenou Hawai :o) – mňam, tak držte palečky :D:D:D

    Rybízku – ty hele že ti přijedu naplácat na holou !!! trošku brzdi mamino a odpočívej taky !!! nebo nám fakt předčasně porodíš !!! šetři se! … Jinak mám radost, že se to u vás hnulo trošku s těma skříněma atd … super, pak čekám fotku na FCB !!! – jasnééééééé :o)))))

    Jinak holky hlásím, že už mám sbaleno do porodnice :o)))) … jsem to nějak dneska vzala jedním vrzem … akorát mi v tašce chybí toaleťák a přezůvky a samozřejmě nabíječka na mobil :o) … to už snad stihnu dodat před odjezdem :o) … tak … a tím jsem nechtěla přivolat jako porod ! 😀 …

    Já už pěkně funím do kopce, jsem dnes zjistila, když jsem šla do Tesca :o)))) a taky normálně mi to trvalo tak 5 min cesta a dnes jsem to dala za 20 min :-(((( ha … a bude hůř … nebo nebude, už chodit nakupovat nebudu 😀 … jen dnes jsem chtěla udělat Alešovi radost s pizzama, tak jsem nakoupit jít musela …

    Petspi – též jsem předala vysavač a mop příteli … to už též nezvládám :o) … ale jemu to nevadí, ochotně uklízí a kupodivu ho to baví 😀 … njn nedá se nic dělat 😀

    Cuco od tebe čekám též fotečky nové ložnice na FCB ať se můžeme pokochat šikovností 😀 … ta zelinkavá – ta se mi páčí … mám ji ráda … krásná barvička – super výběr :o) … a to jsem jí ještě neviděla 😀 ….

    Jooooo Rybízku a ty si přestaň dělat hlavu s tím porodem koncem pánevním !!!! … uvidíš bude to dobré, včera jsem četla nějaký blog jedné maminky a ta to tam popisovala jak rodila svou holčičku se 3,2 kg koncem pánevním – před tím rodila též holčičku klasicky a psala tam jak to šlo jako po másle … tak neboooooj … a stejně věřím, že se ti maličká umoudří a otočí se – držím palečky – ale to ty vlastně víš :o)

    Tak já se jdu podívat do pece a dělat další kousek … krásný zbytek dne těhulky a pohodičku do bříšek 😀

    #861072
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak mě to depresivní období nějak nepřechází. Dneska jsem aspon nachvilku vypadla, jela jsem nakoupit do Tesca, tak mi to udělalo nachvilku dobře, až na tu pražskou dopravu, ta mě jednou zabije:P
    Koupila jsem si ty vložky do porodnice a vložky do podprsenky Johnson. Tak jsem na ně zvědavá. Musím řict, že ty vložky do podprdy tesco jsou pěkně na houby, naštěstí zachvíli dodělám krabici a už je víckrát nekoupim.
    Zase jsem se zabrzdila u regálu s dětským oblečením, mají tam ted tak nááádherné kousky, ale bohužel peněženka mé nadšení nezdílí, takže jsem zase odkráčela:(
    Blbec jsem si napsala nákupní seznam, ale samozžejmě ho zapomněla doma, tak ted postupně zjišťuji co jsem všechno nekoupila:P

    Šari Ty jsi ale šikulka. Tak mi prosím aspon napiš, co v té tašce máš sbaleno, ať se můžu inspirovat:)

    Rybízku: Šárka má naprostou pravdu, neměla by jsi to dělat. Já vím jak byla přestavba náročná, když jsme ji dělali my a to jsem nebyla těhotná !!! Tak povolej síly a Ty odpočívej !
    No doufám, že se mi podaří nemocem ubránit, ale silně o tom začínám pochybovat, tady v tom bacilovém doupěti. Michalovi je každým dnem hůř, dneska volali i tchánovci, že jsou nemocní.:( Dopuju se vitamínama jak to jde, zatím musím zaklepat, že nic, ale jen aby to tak zustalo.

    Evíku: Já jsem Elinčina „macecha“. Taky si myslím, že to může mit alergický kašel, ale ex se ohání tím, že když ji dělali testy vyšly negativní, bohužel si nedá vymluvit, že se vysledky můžou při dalším testu změnit. Co já si pamatuju, dělali mi je snad 5x než přišli uplně na všechno na co jsem alergická…

    Cuco: To je super, že je Daňulce líp. Taky mi kolikrát přijde, že má malá pořád nějak moc místa, kolikrát zůstává rozum stát nad tím co tam provádí:)

    #861073
    Anonym
    Host

    Veveriku,

    tak já v tašce mám:

    Pro sebe:

    hygienické potřeby (kartáček, pastu, jeleni lůj, krém, mýdlo (dětské, prý je nejlepší na hojení ran po porodu), hřeben, šampon)
    2x kojící nočni košili
    1x kojící podprdu
    1x vložky do podprdy (johnson)
    2x porodni vložky (batist)
    1x župan
    2x malý ručník, 1x osuška
    6ks jednorázových kalhotek
    2x normální balvněné kalhotky
    3x ponožky
    třičtvrteční kraťasy (aby kdyby náhodou podržely vložku)
    doklady ke jménu dítěte, kartičku VZP, těhu průkazku

    Pro mimi:

    věci na cestu dom
    2x věci na pobyt tam (2x dupky, 2x bodýčko, ponožky, rukavičky)
    1x balení jedniček plínek jednorázovek
    1x vlhčené ubrousky
    1x malá plínka (obyč)
    1x osuška plínka
    1x dudlík
    1x bepanthen
    1x mycí gel Nivea na tělo, tvář a vlásky
    1x ošetřující olej Nivea
    nůžtičky, pilníček a kartáček na vlásky pro mimi
    malou fleesovou deku (tu možná vyměnim za rychlozavinovačku)

    Chybí mi tam ty pantofle, toaletní papír a nabíječka … je dost možné že jsem na něco zapomněla, tak kdyby jste si něčeho všimli tak pisněte …
    Myslela jsem že to bude taška jako kráva … ale ani není moc těžká, takže v pohodě … a jak psala Evik … taková menší dovča 😀

    #861074
    Anonym
    Host

    jooooo a ještě foťáááák + baterky :o) tam mám 😀

    #861075
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    ty vogo Šari, to máš zabalené minimálně v loďáku ne? Moc děkuji za kompletně vyčerpávající info, hned zitra si to opíšu a nechám se brzo inspirovat 🙂 Jen koukám, že musim něco dokoupit. Slyšela jsem, že nejlepší na intim hygienu je lactacid. Já ho použivam i normálně a jsem s nim spokojena

    #861076
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    tak se zase po pár dnech hlásím…teď už Vás nebudu toliko zanedbávat – semestr konečně hotovej, tak teď už se jen těšit na miminko…dneska jsem dělala takový menší generální úklid – vždycky když se učim na zkoušku, tak je to tady jak po výbuchu – no, hold Standa se pro ten úklid prostě nenarodil 🙂
    No, stejně jako Šárka, tašku do porodky už mám taky pro jistotu sbalenou, tak uvidíme kdy si miminko řekne…?¨
    Zítra ještě musím zabít pár králíků, aby bylo místo na mladý, na obídek asi pojedeme k našim.
    Mě díky bohu tak nějak deprese opustily a cítim se čím dál líp – to bude možná tim hezky skorojarnim počasím – snad se to zas nezmění, jestli se zas ochladí, jak řikaj…no už by to jaro klidně mohlo přijít….
    Tak zatím…a přeju dobrou noc jestliže ještě některá nespinkáte 🙂

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28354.png

    #861077
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Tak jsem včera část dne odpočívala, ve tři odpol. jsem se vrhla na žehlení výbavičky a do 6 jsem to zmákla:) . Tak jsem fakt ráda, že už to je a teď po vzoru Šárky už pomalu začnu balit i tašku do porodnice.

    Já mám na intimní hygienu olej od Atoku Intima, ale jinak bych si vzala třeba od Avonu gel Simply Delicate – je bez parfemu a taky mám s ním dobrou zkušenost.
    K tomu seznamu jak napsala Šárka ještě ten kojící čajík pár pytlíků na rozjetí tvorby mlíčka:) . A kamarádka mi poradila že je dobré mít s sebou i třeba 0,5 l lahev na vodu s tím dobrým uzávěrem – sportovním (mít stále na stolku u postele připravenou lahev s vodou), je to dobrá manipulace, ono to kojení je ze začátku dost časově náročné:) . Tekutiny se holt doplňovat musí!

    Danulku nám včera večer přivezli prarodiče a Danča nakráčela do obýváku s pizzama, tak byla véča. Já tedy nějak nemohla, bylo mi těžko od oběda.
    Dnes jsem si připravila už krásné vepř.řízky, k tomu udělám br,kaši a okurkový salátek.

    Přeji všem krásnou pohodovou neděli!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,806. až 2,820. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist