Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,851. až 2,865. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861108
    Anonym
    Host

    Ahojte všichni. Děkuji všem za přivítání a za rady. Evíku, jj, jsem to já, co jsme se potkali u MUDr. Maškové. Chtěla bych rodit v Plzni na Lochotíně – už jsem s nima mluvila ale nikdo mi nic neřekl. Sbalím se podle vašich rad a kouknu ještě kdyžtak i k nim na stránky jestli se něco dozvím. Teď akorát přemýšlím jak to bude – doktorka mi říkala že tím, že chci rodit v Plzni tak budu pak ke konci jezdit na každou prohlídku tam – je to pravda? Evíku, ty budeš taky jezdit do Ostrova?

    Zatím nevíme co to bude – teda nejdřív říkali holčička a kluk ale teď si tím doktorka není jistá, takže pořizujeme neutrální oblečení.

    S kočárkem taky pořád ještě bojujeme – pořád ještě nejsme rozhodnuti jakou značku – nechceme nic extra drahého ale taky žádný křáp. A hlavně něco lehkého aby neměl manžel problém s vozením (je na inv.vozíku). Když se koukám na netu nebo v krámu tak se mi zdá, že jsou všechny takové malinké a že nebudou mít mimča dostatek místa a brzo budeme muset řešit jiný – tím, že já nejsem žádný drobek tak počítám s tím, že i když se narodí menší tak to rychle doženou a už se do něj nevejdou.

    A co kosmetika a pleny – jakou značku doporučujete?

    Co monitor dechu? Dost kamarádek mi říkala, že jsou poruchové – je to pravda, jaké máte zkušenosti?

    Vím, je to spousta otázek, ale tím že nemám žádné zkušenosti tak to chci vědět dostatečně dopředu abych pak nebyla vyjukaná co mám dělat.

    Díky moc všem.

    #861109
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Tak to máme za sebou. V jedné školce jsme si vzali jen přihlášku, kterou vyplníme doma a dáme potvrdit naší dr. a ve druhé nic takovýho nepožadovali, tak tam jsme to vyřídili hned! A byl tam i vstřícnější personál a pěknější školka, novější. Ale i tam mám strach, že se nedostaneme, všichni bědují o místo, ať je tam jedna třída nebo dvě, je to prostě plný, tak moc nepočítám s tím, že mi Karolínku někam upíchnou… 🙁
    Vařím k obědu dnes brambory, zelí a peču bouřku, tak jsem si vzpomněla na Haničku … 🙂
    Cuco, tak koukám, že jsme na tom stejně, manžel se činí na malování, můj na skříních a my žehlíme 🙂 A k tomu domácnost… taky se těším na fotky z vaší nové ložnice! 🙂
    Petspi, ono to nijak rozdělit nešlo 🙁 I tak musel Aleš spát jednu noc v obýváku, jelikož na jeho posteli byly vystěhovný věci z původní skříně. V pátek večer jsem přeskládala věci Karolínce a v sobotu po obědě jsem začala s našíma a dneska už pomalu rovnám věci pro miminko do komody 🙂 Jen teda ten úklid jsem mohla posunot třeba na dnešek, ale zase jsme byly s Karolínkou v těch škokách, takže taky žádný nic moc oddech a navíc taky mám ještě velká koš na žehlení pro mimi a naše ložní a ručníky. Ale zase musím říct, že mi Aleš pomůže, takže to nějak zvládneme :o).
    Šári, jak na holou? 😀 No muselo to být, ale přísahám, teď už se budu šetřit! 🙂 Ty už jsi sbalená, tak super! Taky jsem včera funěla ke Kamce, kam normáolně vyběhnu za 7 min., šla jsem to 20 minut :o))) No jo, líp už nebude, až po pordodu 🙂 Díky za uklidnění s koncem pánevním, už jsem to tak nějak přijala a neřeším… tak snad to dopadne dobře! Včera mě boblelo břicho jako hrom! 🙁 Fotečka bude časem, chyběly nám dvoje panty, tak by to bez dvířek nebylo ono 😀 Prošla jsem tvůj seznam Šári a asi bych nebrala celý plínky, ale půlku, vždyť je jich tam snad 80ks, tak 40ks by mělo stačit na ty čtyři dny a mycí gel pro mimi bych taky nebrala, jelikož je myjí jen vodou a dost dlouho jsem nepoužívala pro Karolínku do vody nic a i tak se osypalala, když jí bylo 14 dní. A s mýdlem pro tebe bacha, spíš bych zvolila nějaký intimní gel, Lactacyd nebo tak něco.. je jemnější na ty partie a nevysušuje. Neva, že jsem ti to napsala? 🙂
    Veveriku, snad se nálada zlepšila, tak šup šup, chmury z hlavy pryč a úsměv!!! :o))) Venku krásně svítí sluníčko!!! 🙂
    Dočetla jsem nějaký příspěvky, další zase odpo… 🙂 jdeme papat :o)

    #861110
    Anonym
    Host

    [Ahooooj,

    u nás je nádherně, už jsem byla venku a ještě se půjdu určitě slunit! Jinak to ale nepřeháním, v noci jsem nějak hůř spala, fakt se mi poslední dobou zdají nějaké živé sny a ne vždy příjemné – tak jsem ráno vstávala a už se cítila tak unavená 🙁 Tak se prostě flákám, no. A sluním 😀

    Hani, učím na gymnáziu matematiku a společenské vědy (psychologii, sociologii, ekonomii, právo, filosofii atd.) Je to sice dost široký záběr, ale zase se nenudím, musím se pořád dál vzdělávat – a to budu muset asi celý život. Ale naštěstí už bez zkoušek, zkouškové období bych už fakt nemusela 🙂

    Mili, to je super, že jsi se k nám přidala 😀 s těmi dvojčátky to budeš mít mezi námi výjimečné, nikdo jiný je tady nečeká. Když se podíváš zpátky do historie diskuze, tak o většině těch věcí, na které se ptáš, jsme se už bavily. Ale my jsme takové ukecané holky, že to určitě můžeme napsat znovu, ať to nemusíš hledat 🙂
    Monitor dechu bych pro dvojčátka určitě koupila, zrovna dvojčata bývají v něčem oslabenější – náročnější těhotenství a většinou dřívější narození s nižší porodní váhou. Oni to pak rychle doženou, ale pro ty malé mimi bych to pořídila. Pokud vím, tak nový nepoškozený monitor by měl fungovat dobře, když se dodrží návod. Kamarádka porodila o pár týdnů dřív, její mimi mělo jen 2 kg. Monitor dechu jim v porodnici pro takto malé dítě vyloženě doporučili. Na začátku se jim párkrát falešně spustil, zjistili, že je to nízkou hmotností miminka, na to, aby senzory dokázaly snímat dech dítěte přes matraci, by dítě mělo mít 3 kg. Takže dali ten monitor nad matraci, přímo pod prostěradlo a takovou slabší dečku. A už jim to fungovalo dobře. Teď už má mimčo 4 měsíce a 6 kg a monitor funguje dobře i pod matrací. My si monitor budeme taky pořizovat, dlouho jsem to zvažovala, ale mně to právě zase hodně lidí doporučovalo. Budu kupovat nový, Nany, na internetové lékárně http://www.docsimon.cz ho mají myslím za nejlepší cenu. A je na něj záruka 4 roky, tak už jsem se domlouvala s kamarádkou, která teď plánuje těhotenství, že jí ho pak prodám za polovinu ceny a ještě v záruce.
    My asi nebudeme mít další dítě, já bych sice moc chtěla, ale manžel je starší než já a má z prvního manželství už dvě děti, tak už nechce, netroufá si být celkově čtyřnásobným otcem. Já jsem si přála dvojčátka 🙂 – to bychom tím ty dvě děti vyřešili, no ale nevyšlo to. Ale říkám si, že je to prostě tak, jak to má být. A třeba se manžel nechá pesvědčit, když bude Sárinka hodné miminko 🙂
    Kosmetiku mám koupenou Hipp, doporučovala mi to kamarádka. A Bepanthen, na prasklinky na prsou a na opruzený zadeček miminka. Ale je toho hodně, holky ti určitě napíšou ještě spoustu jiných tipů 🙂

    Hezké odpoledne a pohodičku! 🙂

    #861111
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Léňa: týý jo, matikářka!!! 🙂 Pěkný! No, s matikou jsem docela bojovala minulej rok (hlavně integrály), nakonec dobrý, ale byl to docela boj to do tý hlavy dostat…hlavně mi jako dálkařovi u tý matiky dost chyběl ten výklad.
    Mili: já monitor dechu nemám, ale určitě to není špatná věcička…co se týká tý kosmetiky a plen, tak jsem toho názoru, že každé mamincevyhovuje něco úplně jiného a je třeba si to vyzkoušet. Já na doporučení mých sester mám nakoupené Pampersky (nedají na ně dopustit), ale né zas nějak moc….kdyby nevyhovovaly, tak aby neležely doma zbytečne, to samé s kosmetikou – mám od každého něco a uvidíme, co bude miminku vyhovovat – nejvíc věciček mám od sestry – ta nedá dopustit na přírodní kosmetiku od Hádka – http://www.karelhadek.cz (má tam kategorii dětská serie), je fakt, že já od něj mám nějaké věci i pro sebe a můžu jen doporučit…
    Ivetko, to je hezký, že sis vzpomněla…ale i tak tě přece jen musim malilinkato pokárat za to jak se přepínáš…:) , a co říkala Karolínka na školky?

    #861112
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Tak jsem dopoledne zvládla malý nákup s manželem, vyřídila jsem si i to potvrzení pro sociálku na OSSZ a po obědě jsem se prošla pro Danulku do školky.
    V pátek jdou do divadla, tak se Danča těší:D . Též jsem zvládla objednat Danulku na př. týden k alergoložce, abychom se připravili na jaro – asi nám opět napíše jako minulý rok sirup Aerius a asi i kapky do očí Livostin. Ať jsme vybavené než to propukne. To je pak fofr a Danče se to potom ošklivě rozjede:S . Já to neznám, alergik nejsem ale vím co bylo předloni a vloni.

    Milino,
    je to s tou kosmetikou jak píše Haňulka – každé z nás a také každému miminku sedne něco jiného, výrobců je přehršle – já dávám přednost spíš přírodním věcem, tak mám na zadeček krémík od Weledy, jinak na koupání olej od české firmy Atok, po koupání už se nemusí ničím tělíčko promazávat, protože je z koupele příjemně pokožka promaštěná.
    Na bradavky do porodnice mám pořízený PureLan – 100%lanolin z internet. lékárny http://www.lekarna.cz (je to něco podobného jako Bepanthen, jen se to nemusí smývat před kojením z bradavek).

    Ty bolesti v křízi jako před menstruací mám teď každý den, do toho mírně pociťuji i bolest v bříšku, no jsem zvědavá na nález tuto středu v poradně…Včera se mi hůře dýchalo, to by znamenalo, že mimi ještě není úplně dole tak nevím…Mamka ta když mě min.čtvrtek viděla tak říkala, že se jí zdá, že už mi bříško slezlo docela dost dolů..ale ještě by mimi mohlo opravdu 3 týdny v bříšku vydržet:D .

    Maja se opravdu už neozvala, tak nevím:S , doufám, že je jí OK a snad nám napíše až budou s miminkem z porodnice doma! Mrzelo by mne, kdyby na nás zanevřela.

    Tak se opatrujte, pohodu do bříšek a též co nejlepší náladu!

    #861113
    Anonym
    Host

    Rybízku,co že jsi to pekla?Bouřku???Co to je?

    #861114
    Anonym
    Host

    Rybízku,

    já sice mám celé balení papmpersek, ale jedniček a těch tam je jen 50 ks … cca je to balení přímo do porodnice – to si piš, že bych nebrala 80 ks a více … nejsem cvok a do toho moje porodnice dává vlastní plenky, takže i sama uvidím jaké budou, ale jelikož bude malá, malá, tak hodně využiji asi těch jedniček pampersek – na ty nedám dopustit – znám už od naší malé Terezky … ta se narodila s 2340g a zhubla na 2000g a byli jí nádherně. S tím mýdlem … já nemůžu mít lactacid – používala jsem ho a brala mi ta mykóza jak šílená … takže dr. zakázala veškeré přípravky na int. hygienu, prý jsem na to asi choulostivější a zvláště teď v těhu – jinak jsem používala jedině Lactacid … a to mýdlo beru fakt jen kvůli hojení, je prý nejlepší, když už něco chceš, používala ho i naše Renata a měla to v pohodě, takže jsem se nechala inspirovat a dala na rady dr. … přeci jen je to zkušený porodník :o) ….

    Mili – ten monitor dechu je super věc, sice investice, ale určitě se vyplatí – a kord ty při dvojčátkách – to bych asi vůbec neváhala … já jsem taková, že mě vystraší asi vše, proto – hlavně pro svůj vlastní klid jsme si ho pořídili … budu klidnější …
    Kosmetika je na tobě … jak a co ty chceš a co bude Prckům vyhovovat … já jsem zastáncem Nivei … jak u sebe tak i u miminek … ale holky tu jsou třeba zastáncema Atoku atd atd … říkám je to na tvém rozhodnutí …
    S plenkama jsme to tady též rozebírali a je to podobné jako s kosmetikou … já podle zkušeností z mého okolí a z rodiny jsem pro Pampers a Huggies … žádné levné náhražky z DM, Tesca atd … ty se dají používat, ale byla bych s nima opatrnější třeba až bude Natálce rok … dřív asi ne … naší Terezce je začali dávat v roce – nevím značku, ale jsou z Kauflandu a nemůžou si stěžovat … neprosakují a vydrží celou noc a je v nich spokojená, ale jak říkám na úplně malého prďolu bych je asi nedala … ale může to být jen můj pocit …

    Haňulko,

    teda tys mi zase dala s tím Adolfem :D:D:D:D:D ale máš recht holka jedna … a víš co ještě říká ten můj ???? :D:D:D:D prý je to ze života :D:D:D … že prý když je hezká slečna (to jsem napsala slušně, on to říká trochen jinak :D) že se klidně může jmenovat Kunhuta a je to všem u prdele :D:D:D no někdy z něj nemůžu jako 😀 … takže máš naprostou pravdu 😀
    Jinak tě obdivuji s vražděním králíků :D:D:D … já je miluji – ale už na talíři 😀 … ale nezabila bych … mám trauma z dětství, náš děda je choval ve velkém a když jsem viděla jak jim dává za uši, tak jsem se vždycky rozbulela 😀 … takže od té doby nemůžu vidět ani když jebnou kaprovi po hlavě 😀 … ale na talíři mi to už neva … ha … jsem si vzpomněla jak jsem měla ráda jako dítě s prababičkou když jsme krmili husy … a rvali jim to do krku :D:D:D:D a pak drali peří 😀 …. takže klobouk dolů před tebou … jsi správná farmářka 😀
    Jinak k těm narozkám – nechceš zkusit medovník ???? ten jsem loni Alešovi dělala já – poprvé v životě – bála jsem se jako svině, že to pokazím a byl úpe ČUPER !!!! … prý lepší než z obchodu – žrali všichni že měli boule za ušima 😀 … letos se ho chystám znovu péct … tak kdyžtak vyhrabu recept …

    #861115
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem mysela, že po obědě půjdu žehlit nebo na procházku, ala uvařila jsem si kafčko a relaxuju u vašich příspěvků, takže Haničkoooo a Šárinkoooo očekávám omluvuuuu!!!!! 😀 Žádná deka nebude! 😛
    Karolínka kupodivu usnula. Doma už nespávala, ale za těch pár dní u babičky si zase zvykla, jelikož tam zase dřív vstává. Ale neva, dnes mi to docela šikne, ráno mi to neva, že vstává, sama nemůžu spát, mám ucpanej nos, štípe mě v krku a blbě se mi už leží :S a polední klid mě dnes docela bodl
    Hani, ty jsi teda borec, bych nezabila ani myš :'( Já nesnesu, aby cokoliv zapištělo a když jsme zabíjeli ddřív doma dvakrát do roka nejméně, byla jsem zavrtaná do peřin, než prase lehlo! 🙁 Měli jsme doma havěti, jak říkávala naše mamka, taky dost. 😀 Slepice, kačeny, husy, kuzu králíky i krůty a tak… no bylo toho dost, ale já se zamilovala jen do psů, pěstovali jsme špice šteřdní bílý. Když měla Aiduška štěňátka, skoro jsem s ní spávala v boudě a do teď miluju jak voní malý štěňátka, vždycky si je oňuchávám, když někdo má! 🙂 Karolínka koukla na ty malý záchodky a nizoučký umyvadýlka ve školce a tak.. 🙂 Myslím, že se jí tam bude líbit, pokud nás přijmou 🙂 Víš, co bylo jedním z dotazů na přihálšce? Odůvodnění proč ji chci dát do školky.. jsem nechápala… 😀
    Veru, ty máš taky můj obdiv, já jsem takovej antitalent, že dám Alešovi radši i vyměnit baterky 😀 a šrouvbovák či jiné náčiní jsem snad ještě ani nedržela v ruce 😀 A netruchli, ani Veveriku ty nee!! Oni chlapi nejsou tak pozorní, jak bychom si asi představovaly my.. Můj sice nikam nechodí, to spíš já sama nebo ho musím vyloženě někam vytáhnout, ale zase hodně kouká na telku, rozdělá si pivko a pak má pohodu, jak říká… :o) A taky mě pořád nepozoruje, jestli mi něco není nebo tak, ikdyž kolikrát zasyčím bolestí. Jen co opradu čumí jako tele, když mi ztvrdne břicho, udělá se mi šiše najedné straně a je to opravdu jako beton, tak to omaká a je z toho vedle. Takže už žádný chmury a když vám pomůže pěkná hudba a upustíte páru pár slzičkama, tak jedině dobře, že se vám uleví.. :o) chjooo… to všechno ty hormony!! :S Sand už je to lepší!!! Asi tě budeme muset vytahovat s Barčou více na kafička! 🙂 Bouřka je ze zabíjačky, kroupy s krví.
    Andy, to mě mrzí s děděm, přeji hodně síly!!! A s tím jménem… klidně ho dej, nebo nad tím nepřemýšlej, jako já, a ono to nějak dopadne! Zrovna včera jsme se o tom na sedánku s holkama bavily, že miminko už má svoje jméno stejně dávno samo vybraný… 🙂
    Co se týká poslíčků, tak to ani nevnímám díky stále tvrdnoucímu bříšku. Je pravda ale, že bolest je někdy v podbřišku o dost silnější, jak na menzes! Mám břicho jako buben velký! Včera jsme s Alešem fotili na památku 😀 Nevím, zda to má ještě kam růst následující týdny, i holky včera naznaly, že už vypadám každým dnem na porod 😀 A asi mám dráždivou dělohu, když cítím kopání, jak třeba teď, takový intenzivnější, tak mi ztvrdne fest a i častěji, ale už se to musí nějak vydržet!
    Evi, to máš pravdu s těma jménama, dneska ve školce jsme zrovna narazily při zápisu na Karolínku :S .. co naděláš. I Matyášek je teď hodně dávaný jméno.

    #861116
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Leni, super, že jste si s manželem užili krásnou vycházku! Taky moc ráda chodím, jen mi to bohužel tvrdnutí nedovoluje 🙁 U Karolínky jsem chodila na tůry defacto do konce. Taky musím mít pořád přísun jídla, ikdyž nejsem těhu a věř, že v první době porodní jsem si ani nevzpomněla. Jedla jsem večer a ráno už ne, jelikož jsem šla na vyvolání, malá se narodila večer, až po sedmé a večeři už jsem nedostala, tak mi pak jen sestra sehnala v kuchyni rohlík a sýr, když jsem se dostala kolem desáté na šestinedělí, abych vydržela do rána a dobrý 🙂 Tak možná by nebyly špatný nějaký sušenky pro případ nouze 🙂
    Holky, díky za pochvalu povlečeníčka pro Karolínku, měla opravdu upřímnou radost 🙂 Jen na mě zkoušela, že chce jít do postýlky, tak jsem jí musela vysvětlit, že už je skoro naychstaná v ložnici pro miminko a že ona už je velká slečna a bude spávat ve velké postýlce, naštěstí pochopila bez slziček, tak jsem byla ráda a usla hned, beruška moje :o)
    Tak už jsem si dočetla všechno a teď šupky dupky něco dělat! Za chvíli se vrátí Aleš z práce s nějakým a novýma zpráva ohledně oraganizaci práce, tak doufám, že to nebude nic hroznýho, ještě to by tak chybělo! Mu se v lese hrozně líbí! A vrhnu se na ten koš prádla 🙂 a pak nádobí.. Už abych měla myčku!!

    #861117
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Rybízku, no to je dost, že sis taky na chvilenku sedla!! Budiž ti tedy odpuštěno…:D
    Šmarjá pano, to sou mi teda votázky….proč chci dát dítě do školky? Cos na to prosimtě odpověděla?
    Šári, tak to Aleš vystihl dost dobře 😀 , svatá prvada!! 🙂 No medovník by nebyl špatnej….ten máme oba moc rádi…a myslíš, že bych ho zvládla?? Už hledáš recept? 🙂

    #861118
    Anonym
    Host

    Holky, děkuji moc za podporu!!!! Jste zlaté, držím všem palečky, ať vše vychází jak má! Já mám dneska poslední pracovní den, zítra pohřeb dědečka a pak už snad bude líp! S tím jménem uvidím, rozhodnutí je na nás třech doma :-), ono to nějak vykrystalizuje. Držte se ! pa Andy

    #861119
    Anonym
    Host

    Šári,
    jestli můžu požádat, hoď sem recept na ten medovník, též mám moc ráda a už se ho chystám péct dlouho, jen nemám zaručený recept:) ! Díky moc předem!

    Rybízku,
    ty maj tedy otázky ve školce:S …přeju ať Karolínku přijmou, ono to je teď asi všude hodně narvaný co vím…a u nás dávají přednost vždy těm dětem, co mají před školou, pak těm, co už do školky chodí sourozenec. A když zůstane volné místo tak pak vezmou i těm maminkám, co jsou na MD. Je to síla, já se budu klepat příští rok, aby nám vzali Danču do té námi vybrané základky.

    Andy, zítra na Tebe budu moc myslet, ať to vše ustojíš! My jsme dnes byli zapálit dědečkovi svíčičku a donesli kytičku na hřbitov, včera by měl svátek.

    Hezké odpoledne všem!

    #861120
    Anonym
    Host

    No problema:

    Medovník

    suroviny:

    na těsto:

    10 dkg másla
    2 lžíce medu
    25 dkg cukru moučka
    1 lžička octa
    1 pol. lžíce jedlé sody
    2 vejce
    70 dkg hladké mouky

    Krém:

    1 plechovka salka
    1 celé máslo

    Na drobenku:

    5 dkg mletých ořechů
    2 lžíce kakaa
    postrouhané odkrojky z upečeného těsta

    Postup:

    Do hrnce dáme máslo, med, cukr. Pridáme ocet rozmíchaný s jedlou sodou, za stálého míchání přidáme vejce a vařime, až se na povrchu začne tvořit hnědá pěna. V tu chvíli odstraníme ze sporáku. Po částečném vychlazení přidáme mouku, dobře vše promícháme. Těsto přikryjeme utěrkou a necháme v teple hodinu odpočinout. Pak z těsta vytvoříme 7 bochánků, každý rozválime a velmi tenké pláty a jednotlivě pečeme na pečícím papíru – krátce, pouze 2-3 min, jinak bude těsto tvrdé. Studené upečené pláty odkrojením zarovnáme na stejné díly (podle kulatého velkého talíře) , promažeme krémem. Krém natřeme i na horní plát a posypeme drobenkou – též potřeme dort kolem dokola a obsypeme též drobenkou.
    Krém: Salko vaříme v zavřené plechovce 2 hodiny ve vodě, necháme zcela vychladnout, pak karamel, který se uvařením vytvořil ušleháme s máslem …. hotovoooo :-)))))

    Já navíc potírala každý plát i rumem 😀 … je to chutnější … ale fakt jako tento recept doporučuji – sama jsem ho dělala, je odzkoušený více než 20x mou kamarádkou cukrářkou, která tvrdí, že toto je nejjednodušší recept na medovník – neboli marlenku :o) … a když jsem to s přehledem zvládla jáááá – tak to zvládne každý – těžké se to fakt jen zdá … ale peče se to velice rychle – jsem nestíhala vyndavat plechy 😀 …
    Tak kdo vyzkouší dobrou chuť 😀

    #861121
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkné ráno těhulky!

    Tak jsme včera dorazili zpátky domů a měla jsem dost, šla jsem skoro hned spát. Asi tři hodiny jsem rázovala po Kolíně a čekala na manžela, který dělal ve škole zkoušky.
    Ale nechala jsem se aspoň ostříhat, měli tam akci,tak jsem to využila a nezaplatila víc, než bych platila tady u nás:)

    Něco jsem trochu o víkendu dočetla,ale dneska dopo prozkoumám,jak jste se činili. Jen jsem hned narazila na medovník, no mňam, takový chutě mi dělat po ránu:D 😀

    Ve sklepě už je kočárek Je moc pěkný, tak jsem zvědavá,jak jse s ním pak bude jezdit s maličkou:)

    Krásné ráno všem!

    #861122
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Hani je dneska ranní ptáče, už peču kralika, ať má mužík oběd až mi přijede vyhládlej 🙂 , za chvíli totiž jedu do Tábora nechat se ostřihat, ať jsem před tim porodem krásná 😀
    Šári, dík moc za recept, mnam!! Jen se bojim, jestli to zvládnu, ale snad jo…no zkusíme to 🙂
    Ahoj Hruštičko! Tak tvuj manžel taky studuje? 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,851. až 2,865. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist