Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,866. až 2,880. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861123
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Dobre ranko,

    tak jsem se vratila z poradny a vse je u nas v poradku, streptokoka nemam i kdyz jsem ho cekala, protoze jsem ho uz jednou mela a dnes mi brali jeste krev na protilatky. Akorat se teda me doktorce vubec nelibi me otekajici nohy…no mne taky ne, ale delam vse aby neotykali..nesolim,piju jen cistou vodu z vodovodu a nedelam zadne tury:( ..no uz proste jdeme do finale, tak kazda z nas ma nejaky ten nesvar. Akorat me teda vydesila ,protoze mi rikala ze placentu mam uz zralou k porodu, tak jsem si hned vzpomela jak me vydesila Sarka, kdyz napsala, ze uz ma sbalenou tasku do porodnice a to ma termin po me, tak dnes jeste vyrazim na posledni nakupy…chybi jeste par veci, abych mohla s klidnym svedomim zabalit a zavrit ten muj lodak a byt pripravena k odjezdu…ale teda stale doufam, ze do toho 4.4 vydrzim, protoze cim vic se to blizi, tim vic se toho porodu bojim a to jako prvorodicka vlastne jen teoreticky vim co me ceka.

    Jinak teda o vikendu jsem zvladla vyprat minivecicky a pliny (i kdyz ja latkovat nebudu), ale nejakou zasobu mam, ale teda zapotila jsem se u toho skladani miniveci..by meli k tomu davat nejaky navod:) , kdyz bych to zacla skladat jak jsem zvykla, tak mam ctverecky 10*10 cm a jeste se mi rozpadali…no pripadala jsem si jak z pomocne skoly, ze neumim slozit ani par veci, ale nakonec se zadarilo a uz je to slozene ve skrini.

    Andy je mi lito co te potkalo, ale muzu ti rici, ze je porad lepsi si pamatovat dedu v plne sile nez jak to mame my, kdy deda ma Alzheimera a ty vidis toho nejlepsiho statnyho chlapa ztracet se pred ocima a hlavne jak ztraci svou dustojnost lidskeho byti:( . Ale abych i ja pridala svuj nazor, ja bych jmeno po nem nedavala..je to sice hezke ze ho chces takhle zachovat ve vzpominkach, ale u me je to taky zbusobene tim, ze jsem nikdy nebyla zastancem davat jmeno po pribuznych, znamych atd. Ale ve finale je to vlastne stejne na vas jak se rozhodnete.8-|

    Tak holky moc se opatrujte,zahodte spliny…i kdyz ja je mam take:( a teste se z toho slunicka co nas ted obdarovava pocasi. Me prijela trochu zvednout naladu kamaradka, ktera prijela na 3 dny, tak hned clovek prijde na jine myslenky, hodne mi to pomaha, tak se obklopujte jen milymi lidmi a pred nejakyma kakabusama utikejte. S chlapu, kteri vas ted v tehotenstvi „nepodporuji“ si nic nedelejte…vzdyt vetsina chlapu si vse dovede predstavit jen kdyz je to hmatatelne…a hlavne oni neznaji to nase kdyby…potrebuji jasne a prime prikazy, aby pochopili, co po nich vlastne chceme. Mne by doma taky nepomohlo, kdybych zacala brecet, musim rici jasne chlapovi, ze mi je smutno, mam spliny a potrebuju, aby me „pochoval“, pak jsme spokojeny oba…on vi co po nem chci a ja mam zas jeho objeti:D .

    A jinak v patek jsem se uz taky nechala ostrihat, takze do porodnice pojedu jako clovek 🙂

    #861124
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak my jsme taky po poradně….dostala jsem zprda,že nepřibírám…protože už 1,5měsíce mám stejnou váhu.Ale vysvětli sestře,že můžu jíst jenom slaný tyčinky,zmrzlinu a jablka 🙁 Karolínka má 2350g (cca),takže moc taky nepřibrala,ale jinak je všechno v pořádku.Monitor jsme prospinkaly,tak snad příští týden to bude lepší a za 14dnů poslední poradna….tyyy jo.Letí to.Pan doktor mi vzal stěry na streptokoka….krev je naštěstí v pořádku,tak jsem klidná :o)))

    #861125
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak se zase po pár dnech hlásím 😀
    Nejdříve bych ráda mezi námi přivítala Milinu a popřála jí, ať je vše OK a ať se mezi námi inspiruje jen pozitivními věcmi a ne chmury, které teď tady nějak přibývají 🙂 Ale ono to brzo zase přejde, jen co budeme mít ty naše prďolky v náručí 😀

    Mě bohužel přepadnul nějakej bacil, od soboty mě bolí v krku, spustila se mi neskutečná rýma – takže hrozně huhňám – ale teplotu jsem neměla a zatím mi nepřjde, že by se to nějak zhoršilo, tak se to snažím zvládnout domácím léčením, čajíčky, ovocem, citronky a tak – je mi jasné, že by mi moje doktorka dala zase nějaký antibiotika a ty do sebe něja ládovat nechci – uvidím, jak to bude pokračovat 🙁 Kéž bych se toho brzo zbavila!

    Jinak já už mám všechny věcičky pro malou přichystané a vyžehlené – což jsem ráda. Tašku do porodnice tedy ještě ne, to si pořád říkám, že je času dost – tak snad to nakonec stihnu 🙂

    Dneska nám byli zaměřit okna a do 14 dnů budeme mít krásná nová plastová – to se mooooc těším, protože tuhle zimu jsme s těma našima měli hrozný problémy, rosili se, plesnivělo nám to okolo, pak se nám úplně zkřížili a zvhli balkonové dveře, tak že nešli ani otevřít, tak to bylo definitivní rozhodnutí! Příští týden je vyrobí a pak je namontují, jsou ochotní, takže to bude ryhle – vědí, že nás tlačí čas 😀 , aby to tady Terezka měla krásné!

    Jinak ke snačce plínek – já mám koupené Pampersky – jedničky mám ty Sensitive, od dvojek už normální. kosmetiku jsem moc nekupovala – vím, že dostanu nějaké vzorečky a tak se asi rozhodnu podle nich pak, co nám bude vyhovovat. 🙂 Koupila jsem jen olejíček – a to v lékárně – firma bupchen, ten má vyzkoušený švagrová a pak pouze Bepanthen, to na začátek stačí, dále se to dokoupí – dneska to není problém.

    Mějte se krásně, já jdu zase odpočívat – pod nosem bych mohla mít okap – jak mi z něj teče – ale budu muset dneska skočit do krámu – manžel má tento týden bohužel až do večera, takže nic nekoupí, tak je to na mě, i když jsem marodná.

    #861126
    Anonym
    Host

    Verunko,
    já jdu do poradny už zítra, jsem zvědavá jestli už budou výsledky toho stěru co mi dělal Dr. min. týden. Čeká mě další monitor – už 2. Chci sestru poprosit, zda by mě to nenatočila v leže na boku, protože na zádech je to čím dál horší, strašně se mi dýchá:S . Je to pro ní pracnější, ale snad by mohla chápat jak se maminkám krátce před porodem na těch zádech špatně leží…

    Petspi,
    já mám od soboty taky rýmu, sice ne nic hroznýho – ale už taky stříkám mořskou vodu a dávám si Sinupret. To jsou ty přechody -jednou mrzne tak moc, pak se zase oteplí i během dne to jsou změny. No snad už se to do konce března umoudří a bude krásné teplé jaro:) !
    Přeji ať Tě rýma a bolení v krku přejde!

    U nás je tak krásně, prošla jsem se pěšky přes město do školky, stavila se zase v obchodě a koupila pár drobností, hlavně box s kapesníky a moje oblíbené sušenky Dobré ráno extracereální a už tady uzobávám a udělala jsem si k nim slabé kafíčko.

    Šárko,
    díky za recept na medovník, no měla bych ho zkusit ještě než se prďolka narodí, pak moc času ani síly na pečení nebude – tedy ze začátku.
    Tchán má příští týden narozky, tak že bych se blýskla a upekla ho na oslavu…to by nebyl špatný nápad.

    Tak krásné odpolene všem a pohodu do bříšek! Ten týden se teď tak přehoupne, když musím každou středu do poradny…no ale tím líp, už se nemůžu miminka dočkat!

    #861127
    Anonym
    Host

    Ahoj cholky,
    to teda asi ani všechno nedočtu. Tož taky jsem dnes byla v poradně, ale nevím, jestli jsem dopadla dobře nebo špatně. 🙂 Už mě poslala do porodnice na UTZ, protože ten náš šňupáček není pořád otočenej, tak si to už hlídají v porodnici a že mě zrovna převezmou do péče. Tak jsem se s ní loučila, že už ji neuvidím (jako před porodem). Příjde mi to takový divný. 🙂 Mám prý špatný krevní obraz, tak mám zlepšit výživu, ježkovo voko, co mám na ní zlepšit, vždyť nejím kdovíjak špatně, rozhodně líp než před těhotenstvím. Dostala jsem želízko a Magne B6, hrozně mě brní ruce, nohy a mám bušení srdce. Jenže to teda nevím, je v tom zas ten hořčík a ten moc už nechci brát, nebo fakt neporodím. Raduzko, mé doktorce se taky nelíbí, jak otékám. Nevím proč, moč a tlak jsou v pořádku. U prvního jsem teda vůbec oteklá nebyla, ale teď mám na šlapkách pěkný pedušky a k tomu to brnění.
    Tak já su asi poslední, kdo nejenže nemá sbalenou tašku do porodnice, ale ani všechno vypraný a vyžehlený. 🙂 Tom už udělal pult, někdo viděl na FB, takže další věc si můžu odškrtnout. Ovšem teď nás čeká tedy to nejhorší, přestěhovat skříně v ložnici, přeskládat, vymalovat. No prát jsem začala, zatím vyžehlila jen plíny a osušky. Oblečky čekají. A na závěr budu odvšivovat kočár od kocoura, to bude hokna, na to se fakt těším. :@
    Holky, máte už nachystanou postýlku? Myslím už povlečenou. Já to zatím moc nechci, že by se na to ještě těch pár týdnů prášilo. A budete dávat monitor dechu na rošt, nebo nějakou podložku? Píšou, že na tom roštu by to vadit nemělo.
    Vítám dvojčátkovou maminku, to je krásný. 😀 A jak psaly holky, pro dvojčata bych monitor určitě pořídila.
    Zatím čuz. 🙂

    #861128
    Anonym
    Host

    Tak po dlouhé době zase zdravím, bohužel nečtu všechny příspěvky, s tim 3letým ďáblem doma ani nestíhám. Mimčo stále neni otočené dnes jsem 35+1. Za týden jsem obědnaná do porodnice rovnou k doktorovi který točí miminka, tak nevim, třeba se ještě do té doby otočí. Uvidíme, všem přeji pohodičku.

    #861129
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj!
    Tak jsem zpět i s novým sestřihem a mám radost – alespoň se miminko tolik nelekne až uvidí prvně mamku zvenku 😀
    Baruško, já postýlku zatim nepovlíkám, nechci aby se mi na ní zatim prášilo – i matraci mám ještě v igelitu. Jsem domluvená s makou, že to přeijede povlíct až budu v porodnici, takže tak

    #861130
    Anonym
    Host

    Barusko,
    ahojky holka jedna naše :o) ….
    tak já monitor dám jen na rošt … opravdu tam píšou, že není třeba žádné desky … takže v pohodě … a postýlku mám povlečenou, ale cele to mám zakryté prostěradlama … už se mi to nechtělo vše sundavat a pak zase oblékat, tak jsem to tak nechala, schované to je, tak co …
    A nic si nedělej ze špatného krevního obrazu – též mám špatné železo, tak doplňuji a magnezko beru z preventivních důvodů … :o)

    Cuco,
    medovník určo vyzkoušej, uvidíš, že budeš za hvězdu a je to super nápad, jak jsi psala … a nejlepší je ho péct den dopředu, protože se krásně vsákne ten krémik do toho těsta a je to takové vláčnější – mňam … já ho snad taky upeču ještě před porodem :o))) jsem na něj dostala normálně chuť 😀 …

    Haňulko,
    můžu tě uklidnit – sluší Ti to :o))) a určo se tě Stánik nelekne :o)))))

    #861131
    Anonym
    Host

    Baruško,
    já ještě též nemám postýlku, myslím, že to zvládnu v týdnu před termínem přichystat.
    Minule jsme jí dávali dohromady po příjezdu z porodnice:D – protože jsme právě řešili ten monitor dechu – truhlář nám přinesl takovou desku, kterou jsme dali na rošt a na tu desku Nanynku -monitor. Teď monitor nemáme ani nebudeme pořizovat.
    A matraci mám schovanou, je obalená potravinovou folii, až bude postýlka smontovaná, tak to pak jen dopřipravím. A máš moc pěkný přebalovák, pochval muže, moc se mu povedl!!!

    Haňulko, tak se nech vyblejsknout a dej fotečku na FCB, já asi taky zajdu ještě ke kadeřnici na upravení, všechny jste to teď absolvovaly, tak ať nejsem pozadu:)

    Dnes v noci mě chytla poprý za celý těhotenství křeč do lýtka, ještě teď to nemám rozchozený, natékám taky slušně – když jsem včera ve vaně viděla ty proužky od ponožek, no nevím co mi zítra Dr. v poradně řekne. Ale ke konci těhotenství to patří, zadržuje se voda, tak to tak nějak beru že to má být. Jen když není bílkovina v moči (tlak mám spíš v té horní hranici ještě v normě).

    #861132
    Anonym
    Host

    Děkuji za odpovědi. No ještě počkám až po těch skříních a pak tu postýlku asi nazdobím a taky jsem si říkala, že to zakryju prostěradlama. Všichni se chodí krášlit, co? Taky jsem to minulý týden plánovala, protože s mimi kdovíkdy se člověk dostane na stříhání. Jity, díky za pochvalu přebalováku. No já mu to teda vyřídím, ale zas ne moc, jinak se bude dmout pýchou a vyprdne se na ty skříně. 😀 Ale musím uznat, že se mu povedl, jak jsem předtím furt čuměla na kočárek, tak teď furt čumím na přebalovák. A taky mám proužky od ponožek, vypadá to hrozně.:D A s tou vodou to je teda něco. O víkendu jsem se vážila a dnes ráno po 2 dnech u doktorky jsem měla 2 kg navrch, předtím už jsem váhu pořád držela. No ta voda prý.
    Šaryku, ten recept na medovník je bezva. To je poprvé, že to takhle polopatě někdo napsal. No tak ho teda taky zkusím. Ale dneska ne. 😛 Jak tenký ty pláty jsou, je to nelepivý těsto, jo?

    #861133
    Anonym
    Host

    Barusko,

    to těsto je opravdu jednoduché, snažila jsem se to napsat spíše svými slovy, sama to mám radši – lépe se to pak chápe :o) … a to těsto je lepkavé úplně minimálně, protože tam jsou jen 2 lžíce medu … vyválet to jde krásně na váleček se to nelepí – můžeš pomoučit krásně … a ty plátky rozválet na cca podle mého oka max. 3 mm … oni se i jako nafouknou trošičku při tom pečení, ale pak klesnou :o)

    #861134
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,

    tak se hlásím dnes již v krapet lepší náladě.
    Byli jsme odvezt Eli, tak jsme se pak stavili v nákupáku vyreklamovat naušnice a do DM, koupila jsem ještě jedno balení plínek a jednorázové přebalovací podložky z té slevové knížečky a tím jsem s ní asi skončila. Sice tam mám ještě plno slev na plíny, ale mám cca 120 ks vel. new born a to mi přijde dost, myslím, že bych jich víc nespotřebovala.
    Ptala jsem se i jak to mám udělat až se mimi narodí, tak mi říkala, že stačí třeba jenom zavolat na tu jejich linku a nahlásit jméno, datum narození a tím je to vyřízeno. Tak jsem ráda, že bych nikam nemusela posílat RL.
    Dneska jsme byli u po dlouhé době na procházce, tak mi to pomohlo zvednout náladu a zitra se chystáme na vylet:) , myslím, že po něm mi bude ještě líp:)

    Nějak jsem se zapomněla a při odchodu si automaticky nasadila prstýnky, jej to bylo vzteku když jsem je pak chtěla sundat:D Budu je muset schovat někam do skříně, aby mě to pořád nelákalo

    Šari: Ten recept zní fantasticky. Určitě si ho taky opíšu, ale nejspíš neupeču. Mám strach, že bych to nezvládla:(

    ad. umístění monitoru dechu, já jsem právě četla, že by pod ním měla byt nějaká podložka, takže Michal řekl, že uřízne kus sololitu. Myslíte, že to teda není nutné a můžu ho dát přímo na rošt?

    Postýlku mám nachystanou už dlouho, chodím se k ní vždycky uklidnit:D Taky jsem ji chystala z toho duvodu, že zachvilku přijede mamka s babičkou, tak ať vidí jak to bude. Pak jenom schovám peřinu a polštářek, ten teda dle rad použijeme později

    Dneska mi volala kamarádka a nabídla mi ke koupi komplet.postýlku včetně nebes a povlečení za 1500. Tak zvažuju jestli bysme ji nekoupili k našim. Protože když tam s malou pojedu, pojedu určitě minimálně na 14 dní a nevím jestli je pro miminko zdravé aby spalo 14 dní v cestovní postýlce. Co si o tom myslíte?
    Šari Ty jsi myslím psala, že máš u rodičů taky komplet postýlku? Nebo se mi to možná zdálo:P

    S tím stříháním mi mluvíte z duše, já taky musím tento tyden zavolat kadeřnici a ještě se rychle objednat. Myslím, že po porodu se jen tak k ní nedostanu a taky ať na těch fotkách z porodnice nějak vypadám a malé to nekazím:D

    raduzko: Já už mám vyžehleno dlouho, ale doteď chodím věci přeskládávat, ještě jsem nepřišla na to jak je nejlíp poskládat aby to nějak vypadalo:|
    Koupila jsem si v IKEI takové látkové krabice a v nich mám ty věci roztříděné, aspon to vypadá ve skříni uhledně:)

    Tak se mějte moc hezky, já si jdu uvařit horkou čokoládu a sníst poslední kousek buchtu který mi muž milostivě nechal

    #861135
    Anonym
    Host

    Veveriku,
    tak to jsem ráda, že už se ti nálada zlepšila … jen tak dál … zažeň chmury pryč :o) ….
    Těch plínek new born mám též jen 100 ks … a uvidím podle Natálky jak bude velká, kdyžtak přikoupím, a jestli to bude takový prcek jako byla naše Terka, tak budu přikupovat hodně :o)))) no uvidíme …
    Jj u rodičů mám též komplet postýlku se vším všudy … mamka si jí pořídila též v akci a já jsem ráda, apoň nebudu malou zvykat do postele ke mě, když tam pojedu, jen ať si hezky zvyká a hajá v postýlce, 100% je to lepší … :o)
    Medovníku se neboj !!!! opravdu … já se též bála a zbytečně !!! … zkus to za to nic nedáš, když zkazíš – vemeš a vyhodíš … a je to – no problema 😀

    #861136
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    no Šári ted když jsem ten dlouhatánský recept opsala, tak ho nejspíš i vyzkouším. Přiští vikend ma přijet tak mamča, tak ať je hezky pohostím 🙂
    Snad to nebude tak hrozné abych to musela vyhodit, hrozně nerada jen tak něco vyhodím, když těch penez není:P

    #861137
    Anonym
    Host

    Veveriku,
    držím palečky ať se to povede … pak schválně napiš :o) ale věřím, že povede :o)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,866. až 2,880. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist