Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,896. až 2,910. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861153
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    tak mám za sebou další dlouhou procházku. Dneska jsem si udělali výlet na zámek Zbiroh, potom jsme zašli na výborný oběd a zakončili to ještě lepším dortíkem 🙂
    Chtěli jsme jít na oběd, tam kde jsme měli svatbu, ale jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že celý hotel zavřeli:P , ještěže nám to tak hezky vyšlo:D

    Tak si představte, že když u nás byla Eli, celou dobu jsme seděli doma, pila hodně čaje a celkově měla takový klidový režim. Poslední dva dny, už skoro vubec nekašlala a celkově ji bylo o moc lépe. Včera jsem ji odvezli a když večer volala, říkala, že byla venku, hrála s klukama na hoňku atd. Tohle fakt nepochopím, tak my holku vrátíme relativně uzdravenou a ona ji okamžitě pošle lítat ven. Tak jsem se zase pěkně rozčílila a doufám, že nám ji za 14 dní dá opět nemocnou s tím, že nesmí nikam chodit.

    raduzko: Koukala jsem na ten odkaz na kočárky co jsi poslala. Musím řict, že i pro dvojčátka už dělají moc hezké kočárky. A celkem mě teda překvapila cena, kočárky teutonia se mi moc líbí, ale jsou drahé a ten pro dvojčata je stejně drahý jako pro jedno dítě

    rybízku: Vubec nevím, že je v te slevové knížce něco na odsávačku? Já jsem hodně přemýšlela jestli vůbec odsávačku ted pořizovat a kdyžtak ji pořídím později.
    Jo ty krabičky jsou super, nakonec jsme koupili asi 4 balení a i když je mám ve skříni, je to mnohem pohodlnější, než kdybych tam věci měla jen tak naskládané 🙂

    No Leni monitor dechu je pěkná pálka, mě se podařilo koupit starší, ale ještě je 3 roky v záruce za 1400. Chuvičky jsme nekupovali, přijde mi to trochu zbytečné i když máme poměrně velký byt (mezonet). Vím, že určitě nepůjdu z bytu aniž bych dítě nechala samotné a když jsem doma, mám všechny dveře otevřené. Jo něco jiného by asi bylo kdybychom bydleli v baráku, tam bych je nejspíš koupila.

    Holky dneska jsme měli ve schránce, že máme na pondělí mezi 16-18h domluvenou schuzku se sčítacím komisařem, jak zajímavé, když si ji s námi nikdo nedomlouval. Ale má bohužel smůlu, v 17H jsem objednaná na předporodní kurz do Motola, takže budeme další z těch co nebyli doma v domluvený čas, jak nedávno říkala v televizních novinách:D
    Tak jsem hned Michalovi připomněla, že tam v pondělí jdeme. A víte co mi na to řekl? Že proč by tam měl jít, když už u porodu v Motole byl a ví jak to tam chodí. No to zas bylo něco na mě, takže jsem se rozbrečela a řekla mu at se tedy neobtěžuje, že si najdu někoho jiného jak na ten kurz, tak na porod, aby náhodou nemusel stejnou věc absolvovat dvakrát.
    Tyhle jeho řeči mě tak vždycky dostanou, pokaždé mi potvrdí to co si myslím už dlouho… První dítě je nejduležitější u druhého už se to nějak udělá

    Mějte se moc hezky 🙂

    #861154
    Anonym
    Host

    Ahojky holčinky!

    Tak jsem si zase u DR. pobyla:S .
    Miminku se dle záznamu z monitoru pořád dobře daří, srdíčko ťukalo jak mělo, Dr. byl spokojený, nález opět žádný, nic se nechystá, akorát mi zase vyskočil tlak a to tedy opravdu hodně, takže mám od zítra lítání po Dr. – nejdřív obvoďák, když to bude OK, tak už nikam, když neee tak musím na porodnici a mám si zabalit na 2-denní hospitalizaci, že mi udělají nějaká vyšetření a pak se uvidí.
    Dr. je divný, že vše ostatní (jako negativ.bílkovina v moči ani nějaké velké otoky) je tak nějak v pořádku, že mi vždy vylétne jen ten tlak (prý to může být už jen tím jak se těším na mimčo:) ).

    Tak mi holky držte palečky, ať je to u obvoďáka v pořádku – tedy ten spodní tlak do 90 a už nikam nemusím. To by byla čára přes rozpočet…s tou hospitalizací. Když by byly nějaký výsledky špatný, tak by se prý uvažovalo i o indukci porodu:S , na to nechci ani pomyslet!!! Sice mimčo už je vlastně jakoby hotové, ale já chci vydržet do toho termínku aspoň ještě 2 týdny!

    Dočtu vás až zítra, ještě tu mám maminu tak se jdu věnovat jí. Pa a dobrou noc!

    #861155
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    cuco, to je mi teda moc líto s tím tlakem. Budu Ti zítra určitě držet palce!
    A jaký máš tlak? Mě při posledních třech poradnách sestra naměřila spodní okolo 90, akorát mi řekla, že je teda vyšší než by měl být, ale dr. už se tím dal nezabývala.

    #861156
    Anonym
    Host

    Dobrý večer těhulky,

    tak se hlásím z předporodního kurzu – a závěr ??? … jak jsem z počátku byla nadšená a jako že uklidněná, že vše zvládnu a pokusím se i o úsměv při porodu, tak teď obracím o 180 stupňů …. jááááááááááááá nechciiiiiiiiiiiiiiiiiiiii rodit ….. :-((((((( normálně jsem čuměla jak tele na nové vrata !!!! a že jsem viděla už hodně porodů a slyšela hodně vyprávění, ale toto na mě bylo moc :-((((
    Pouštěli nám video přímo z porodnice, kde budu rodit – hezky udělané propracované – příprava, jak poznat porod, něco pro tatínky, jak mají asistovat atd atd … a ke konci to šílené video z porodu, kde bylo vidět ÚPLNĚ VŠE !!!!! ježiš mě se Vám udělalo tak zle … že jsem to tam musela prodýchávat … ufff, tohle jsem fakt nečekala …. moc se bojím … teď bych asi brala na 100% tu vašu polohu koncem pánevním a porod císařským řezem – popravdě – jsem hroznej posera !!!!! …..

    Jinak porodnice krásná … sestřičky a doktoři byli milý, vstřícní atd … porodní asistentka, která kurz vedla byla mladá cca 36 let, ale bylo na ní vidět, že opravdu ví o čem mluví … moc hezky se poslouchala …. Na kurzu samozřejmě já nejmenší břicho a jedna maminka mě opět typla na 5. měsíc :S nooo … s tím jsem už snad i smířená … nedá se nic dělat, ale jak mi psala Ivetka na bříšku nezáleží – nazdar 😀 ….

    Docela mě překvapilo co vše dávají k dispozici, takže asi přebalím tašku … a to jsem u sepsání porodopisu dostala seznam – ale je prý starší, tak to teď upřesnili … dávají úplně vše … takže jsem klidná … Pokoje jsme neviděli, protože měli všechny obsazené maminkama … dokonce mi tam ukápla slzička, vedli nás na sály a na předsálí seděl novopečenej tatínek s malililililinkatou nově narozenou holčičkou … a tatínek plakal …. nádhernej pohled … prý maminka odrodila před hodinkou … uffff se mi úplně rozklepaly kolena … fakt moc hezký ….

    Jak já z toho byla vyprdlá a špatná, tak Aleš byl v pohodě … i když začala sestřička upozorňovat na případný zápach při porodu, a že to tatínkové občas neustojí, tak na mě hodil pohled tedy pěknej … ale pak v autě říkal, že tohle prostě musí dát … tak jsem hodně zvědavá … řekla bych že to zvládne o hodně lépe než já ….

    Jinak Těhule Katule – jak jsi se tu ptala ano jde to – musíš převést péči o dítě na otce … což klidně můžeš udělat pouze a jen na jeden jediný den … o víkendu třeba, takže do práce ti může chodit normálně dál – pak vše opět zrušit a převést na sebe péči a pak si můžeš vybrat 3letou nebo 2letou rodičovskou … ale na OSSZ Ti určo poradí … mě to psali jednak holky tu a pak mi s tím poradili tam … takže no problema ….

    Rybízku – ty a deka – seznamte se !!! nevyhneš se !!!! nazdar …. a medovník Ti neupeču … zlobíš 😛

    Veveriku – toho tvýho chlapa bych asi nejspíše uškrtila … promiň ale jooooo … ach jo, nemáš to lehké holka jedna … ale třeba až uvidí maličkou – změní se … držím palečky … a s tou malou Eli … no comment … ta ex asi taky není normální viď ??? …

    Cuco a Haňulko – super výsledky z monitorů – gratulka … Cuco ty a ten tlak – snad budeš v pořádku … a nebude to nic zlého jen to těšení na mimíska :o) ….

    U nás v poslední době se malá pěkně mrská nožičkama a ručičkama … pý nebude mít už místo – jo aha … to tedy vidím … ta mi dává … dnes jsem si musela jít i lehnout jak to bylo bolestivé ty šťouchance, měla jsem břicho plné boulí ! … ale jinak žádné bolesti ani otoky ani zvedlej tllak nemám – ťuk ťuk … tak snad to bude v pohodě … a navíc jsem se dozvěděla plno rad na kurzu ohledně bolestí atd … takže budu využívat … tak papa těhulky a šetřete se ….

    #861157
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Dneska sem strávila celej den u kamarádky věštkyně.Dostala sem od ní k narozeninám nádhernej přívěsek anděla z pravého křišťálu.Mám si ho prý vzít k porodu pro štěstí.No a aby to nebylo malému líto ta i kyblíček s bábovičkama:D .V noci sem toho moc nenaspala,Peťa se střídal s kolegou na kamionu po půl třetí tak vstával ve dvě tak sem mu pomáhala se vypravit.No a pak sem nemohla zase víc jak hodinu usnout:S .Ráno budíček už v čest a zase koukání do zdi.Já si husa myslela že ty bezesný noci jsou už jenom minulostí a Teď se to vrátilo.Malej ke všemu snad vůbec nespí protože sebou šije o sto šest bez přestání .Doufám že až se narodí tak bude ten spánkovej deficit dohánět.Řádí totiž i v noci což mě často budí.Gratulace všem k dobrým výsledkům v poradně.CUCO hoď se do klidu ať nemusíš do toho špitálu.Mě by osobně zvedla tlak už jen ta představa že tam musim.HAŇULKO nepřeháněj to s tím pojídáním králíků.Mohlo by to dopadnout jako v Slunce,seno,jahody -UŽ ANI PUNŤA TO NEŽERE.

    #861158
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky.Sem se chtěla zeptat nemáte některá kontakt na tu Maju?Už mi to je fakt divný že se tak dlouho neozvala:( .

    #861159
    Anonym
    Host

    Zdravím všechny
    Rybízku…když nechceš strašit tak nestraš:D Psala jsem jen, že jsem rovnou obědnaná k doktorovi který točí miminka, ne že jsi ho nechám otočit. Teprve si mě přebírá porodnice od mého gynekologa, tak mi při obědnávíní sestřička řekla, ať si o poloze a porodu KP něco zjistím a uvidíme co a jak. Prvního prcka jsem rodila normálně a měl skoro 4 kg, zatim nevim ani odhad mimča v bříšku. Uvidím v úterý. Páčko všem

    #861160
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Tak jsem doma z porodnice, ochotná sestřička mi v porodnické ambulanci natočila i monitor, samotný tlak se jí asi zdál málo za práci:D !
    A jupí, je to v normě – tedy tlak mi naměřila 2* a vždy ten spodní pod 90. Tak jsem moc ráda, pak ještě sestra zavolala mladinkou doktorku, taky byla moc vstřícná a milá koukla na záznam CTG, na tlak a ještě mi kontrolovala kotníky kvůli otokům a prý je vše v naprostém pořádku a stačí abych zase šla až příští středu do poradny<:o) <:o) <:o) !
    Děkuji, že jste na mne myslely spadl mi obrovský balvan ze srdce!

    Ad to přecházení z rodičáku matky na rodičák otce – Šárka napsala správně, že to jde jen na jediný den třebas o víkendu, spousta dotazů a odpovědí se o tomto tématu dá najít na http://www.aperio.cz – kdo ještě potřebuje nějaké info.

    Šárko, neblázni, já myslím, že to zvládneš dobře až nastane ta chvilka, hlavně Tě partner podrží. Oni musí ukázat vše a když se na to koukáš tak to vidíš hůře, ale pak Ti to během samotného porodu ani nepřijde, že to prožíváš Ty sama! Tak huš zažeň strachy pryč a užívej si poslední týdny s miminkem v bříšku!

    Evíku, super dáreček od kamarádky, to vždy potěší. A určitě Ti to dodá i potřebnou dobrou energii! Já na tyhle věci věřím – taky mám doma křiťálek od kamarádky na přívěšku.

    Tak čaulik, já jdu vymyslet něco k obědu!

    Jé já jsem tak ráda, že to tak dnes ráno dobře dopadlo, si zasloužím nějakou odměnu no ne???

    #861161
    Anonym
    Host

    Veveriku,

    já včera měla tlak 170/121, pak 155/110 a nakonec 150/100:S . To už je nad tolerancí – dle slov Dr. – on mi vždy říká, že ten spodní aby byl do 90, jinak už se s tím musí něco dělat…

    #861162
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj!
    Eviku, no přesně to samý jsem si říkala včera s těma králíkama 😀 , dneska je změna – nechala jsem se inspirovat Jíťou a dělám smažák. Už se těšim!!!
    Cuco, to je fakt super, že to s tim tlakem nakonec dopadlo dobře – alespoň se nemusíš stresovat a je to ok, to mám radost.
    Šárinko, vidíš, já ti to včera povídala ať nejančíš – a potvrdila ti to i Rybízek i Ivet, tak už nezlob, jo??? Ať si tu pořád nemusíme dávat ty deky 😀 ……prej případný zápach……já myslim, že když jdou naše drahé polovičky např.na velkou, tak že taky musíme pak ustát ten případný zápach (to když to nazvu hooodně decentně) a taky nás na to nikdo neupozorňuje – no to je toho!!! Hold i my jsme jen živočišný tvorové, tak co si pudem povídat – prostě občas smrdíme, no 😀
    Veveriku, no to je ten tvuj chlap skutečně na zabití – a ta jeho ex tuplem – tak je blbá nebo co??? Některý lidi fakt nechápu – no, hold sme každej jinej….tak alespoň že jste si udělali hezkej den a že se ti na vejletě líbilo, hm?

    #861163
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Mě už fakt hrabe – samozřejmě jsem chtěla napsat, že to potvrdila i Rybízek i Cuca….rozhodně jsem z Rybízka nechtěla udělat dvě….tak pardon!! 🙂

    #861164
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Šari prosimtě co jste to měli za kurz?
    Já jdu v pondělí taky do nemocnice, je tam napsané, že je to předporodní informačí kurz, ale myslela jsem, že nás jenom provedou a pujdeme domu i když je teda na netu napsané, že to bude trvat dvě hodiny.
    Já myslím, že to tak hrozné byt nemůže, navíc každá má porod uplně jiný. Třeba Natálku vyprdneš za 10 minut ani nebudeš vědět jak:)

    cuco: Jsem moc ráda, že dneska už jsi měla tlak dobrý, jen tak dál 🙂

    jo Hani on vždycky takhle něco plácne, pak okamžitě vidí, že to teda přehnal a chce to napravit. Takže večer už zase přišel s tím, že to tak nemyslel, že si dělal jenom srandu a bla bla bla. Mno ex…to je kapitola sama o sobě.
    Víš co já jsem si ze začátku, když jsme se seznámili, myslela, že nemůže byt až tak hrozná, jak mi všichni říkali. Ale potom co jsem s ní na vlastní kůži zažila histerickou scénu před nákupákem, mě už u ní snad ani nic nepřekvapí. Máme to jak na horské dráze 😀

    Taky jsem slyšela, něco o tom, že ted by už dětičky neměly mít moc místa. Ale u nás to rozhodně neplatí…pokaždé se až musím zastavit jak mě ty její kopance bolí….A když se začne protahovat…tak to je konečná, to čekám kterou stranou se mi prorve ven..
    Zrovna včera jsem si chtěla číst knížku, tak jsem si ji opřela o břicho, to jsme měly vidět, jak začala vyvádět. Takže jsem kníhu odložila a šla spát:D

    A holky musím se Vám pochlubit, že už mi taky přišla první mateřská, sice jenom za 9 dní, ale aspon něco 🙂

    Tak se mějte moc hezky a opatrujte se, mě zase honí mlsná:P

    #861165
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Holky, na mall.cz ted mají akci na plínky. Trojbalení PAMPERS ACTIVE BABY za 599,- a doprava zdarma. Tak jsem hned objednala dvě sady do zásoby, když nám ty plíny zdraží, kdyžtak mrkněte 🙂
    A přijde mi, že mají fajn ceny i na vlhčené ubrousky pampers:)

    #861166
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    No dámy, dneska nám to tady nějak vázne, néé?? Co děláte, všichni? Já teď vytřela, udělala si kafčo, tak si tak říkám, že si pujdu počíst a ono nic….:|
    Veveriku, díky za tip. Mě taky mateřská přišla, ale ani jsem to nějak nezaregistrovala, páč to vychází tak nějak stejně jako nemocenská…no naštěstí to teď na účtu nevypadá nijak katastroficky, tak to ani nemusim nějak moc hlídat.
    Za chvíli mi přijede na návštěvu tchýně – teda jako musim se Vám přiznat, mám jí ráda, je hodná, ale někdy je fakt na zabití….furt chtěla mimču něco kupovat (což to chápu a i je to od ní hezký), teď začala s tim, že objedná peřinky, povlečení, mantinel atd….tak jsem jí asi 3x jasně zopakovala, že tohle všechno mám. No co myslíte? Včera volala, že už to přišlo a že to koupila a kdy mi to prej může dovezt??? Co byste jí řekli aniž byste jí urazily??? Já tak trochu neměla slov. Vim a chápu, že to myslí dobře, že se těší, ale proč tu budu mít všechno tolikrát??? Nemám kam co dát, místa ve skříních málo a jen se mi tu hromadí spousta věcí a já nevim, co s nima……ach jo!

    #861167
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,896. až 2,910. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist