Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,956. až 2,970. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861213
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak jsme si dneska hezky pochrupkaly až do 10h a jsme hezky čilé:)
    V 7:15 mě akorát vzbudili z PPL aby mi zdělili, že mezi 10-11h mi přivezou balík, měla jsem sto chutí ten telefon vyhodit z okna, já když někam volám, tak nikdy ne před 9h a oni mě klidně vzbudí v 7.
    Ale ak už máme velkou zásobu plín doma, naštěstí byl Michal doma, jinak bych to asi ani nedonesla od auta, nečekala jsem, že toho bude až tolik:D

    cuco: Děkuji za název Puralenu. To jsem chtěla já 🙂 Snažila jsem se ho ted najit na netu, ale pokaždé mi to přeskočí na paralen, tak snad v kamenné lékarně pochodím víc:)

    no Šári, jestli ta chyba nebude na záchodě, kde je to pod štukem, tak koupelnu rozhodně rozsekávat nebudeme. Tam máme ty velkoformátové dlaždice a zbyla nám jenom jedna, kdyby třeba praskla jiná, tak si to můžem jit rovnou hodit. Jak jsem říkala, to radši budem bez zásuvek. Však světlo tam svítí a to je hlavní. Na TV se budou dětičky koukat v obýváku a ve výsledku ani PC by neměl byt tam kde se spí a je to vyřešené:D
    Koukám, že Ty to máš taky dobré s tou pračkou. Opravdu v dnešní době se vyplatí něco rekonstruovat za pomoci dělníků, určitě se můžeš spolehnout na to, že to bude perfekní:)

    Chystám se, že konečně zavolám dětské dr. Byli jsme se ji ptát už na podzim, jestli nás vezme, tak říkala, že určitě jo, ale at ještě zavoláme tak měsíc předem. Jen ted mám trochu bobky, že nás nevezme. Co jsem zjistila, tak tam ex zase udělala pěkně zle (chodila k ní taky, asi 3x se k ní furt vracela a zase odhlašovala), takže čekám, že se jenom představim a ani se se mnou nebude bavit.:(

    Dneska mě pěkně bolí žebra, beruška se začíná protahovat opačně, takže už ne zleva do prava, ale zapře se nohama do žeber a tlačí hlavou dolů:P

    Přeju Vám všem pěkný sluníčkový den 🙂

    #861214
    Anonym
    Host

    Veveriku,

    aha tak já reagovala na Hruštičku. A je to PURELAN nějak si to zkomolila tak možná proto Ti to házelo ten paralen.

    Tu je odkaz na lekarnu.cz
    http://www.lekarna.cz/purelantm100-37g/

    #861215
    Anonym
    Host

    Ahoj tehulky,
    vubec nejak nestiham, sem tam si neco prectu, co napiste..
    tak u nas noveho: na posledni kontrole u Dr, vse ok, maly ma pry 2.30kg a 42 cm. na dasli kontrolu jdu 28.3.
    udelao se nam krasne, ze? uzivame si to a chodime hodne ven, a pak jsem vecer tak zmozena, ze usinam s Filipkem – s tim jsem dnes byla na ockovani a byl srasne moc hodny, vubec neplakal, je to proste zlaticko sikovny!!! tak jsem zrovna rikala Dr. jestli nas vezme i s tim druhym prdlolkou a rikala v pohode, ze mam zavolat, jak prijedu z porodnice..
    tak se mejte vsechny krasne a jsem zvedava, kdo se prvne prihlasi s miminkem =)
    nektere holky to uz tu maji z par.. =)

    #861216
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj mamky,
    tak už jsem tady taky. Šárko, prtot se hlásim až teď, páč jsem bez tebe celý ten víkend držela smutek….je to tak správně? 😀 Ani s Ivet sme se nějak nemohli sejít (jak už psala), takže mi bez Vás, zlatíka moje milovaný bylo fakt mooc smutno…..ještě teď si vykapávám napuchlý oči 🙂

    Mám teď zas nějaký unavený dny, pořád se mi chce spát….ale i bezproblémů spim, což je zase dobře, akorát bych asi nemusela tak často. Dnes jsem byla na monitoru, vše OK…tak se asi Staníkovi ven nějak nechce….ani se mu nedivim! Příští týden mám první termín, tak uvidíme…ještě co ve středu řekne pan doktor…?

    Holky, děláte k obědum? Hoďte sem nějaký tipy, fakt už mi dochází nápady….dneska jsem se vrátila z Pelhřimova před dvanáctou, tak jsem udělala jen rybí prsty – potřebovala jsem nějakou rychlovku, aby se mi mužík naobědval…ale zítra vůbec nevim…??? To je na tom vaření snad nejhorší – pořád vymejšlet, co?!

    #861217
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Místo slova prtot jsem samozřejmě chtěla napsat slovo PROTO!!! Já mám fakt dost 🙂

    #861218
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Tak holky, jsem dneska stihla, jak rozhodoval soud o těch škrtech, co vymysleli….jestli je zruší nebo ne… a dopadlo to teda docela šíleně – zruší, ale platí tento rok a mají teda do konce roku čas na to, aby to schválili znova. DOUFÁM, že to schválí, protože teda jinak by mi to přišlo NAPRD a nefér…
    odsr…ly bysme to akorát my a příští rok by zas ty cikorky měly dostávat???:@ :@ :@ Tak to teda NEEEE….prostě když už šetřit, tak ať to schválej a platí to dýl než rok, jeden rok je totiž nemůže v těch dluzích vytrhnou8o|

    Nooo, takže to tak…já se dneska už konečně pouštím do vytváření stanov pro tu neziskovku, co chcem s manželem založit…ale teda holky, moje slovní zásoba je fakt mizerná. Jak člověk vypadne z těch všech školních „obratů“ je těžký to lovit zpátky.

    Jinak manžel jel na setkání se známým do pizzerky, takže možná mi něco doveze:)

    #861219
    Anonym
    Host

    Hruštičko,já si nemyslím,že to bude jen na rok a jestli jo,tak se seberem apůjdem jinam tam rozbít hubu :o))) DPH taky zvyšovali s tím,že je to přechodné opatření na jeden rok a jak to po roce dopadlo?Zvýší ho ještě více.Už neví,kde by si nahrabali peníze,tak okrádají střední vrstvu….vždycky mě to dokáže tak namíchnout,že mít po ruce boxovací pytel,tak je na cimprcampr…

    #861220
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Verunko, přesně tak! Půjdem jim tam rozbít ksichtíky!
    No on je průšvih právě nějak v tom, že když to schvalovali tak vyšachovali opozici a teď už nějak nemají tu nadpoloviční většinu, aby to v klidu schválili bez „soc-demů“…nooo…co zmůže, že jo…jen si přát,ať to teda projde, když už to jednou je!

    #861221
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Teda holky to s těma škrtama mě serou o stošest.Ti kvůli kterejm to všechno vzniklo si stejně všechno na úřadech vyřvou a nám se za přepážkou úřednice vysměje že nemáme šanci.Ať si mě třeba za má slova každej odsoudí ale cikány bych všechny vystřelila na mars.Ať si tam zdechnou.Svině líný nemaká to ,prachy berou a nám a našim dětem akorát užíraj.Já prostě to havěť nesnášim.Nejlepší je ta reklama kde ten cikán říká nemůžu sehnat práci protože sem rom.Ha,ha dost trapný.Ještě sem neslišela cikána kterej by litoval že nemá práci.Chudinky podvyživený.Přijede to před sociálku v bavoráku obdočený zlatejma řeťezama a vyleze od přepážky s hubou od ucha k uchu a tučnym šekem v kapse.Já když tam vlezu tak na mě ta úřednice čumí jako bych chtěla zlatý prase a musela mi ho dát ze svího.Teď mě to čeká zase doprošovat se alespoň o to málo na co maj moje děti nárok.No je mi při tý představě špatně.S tim porodnym mě teda serou fest.Pokud vím tak ani Milinka na porodný nedosáhne a to je prvorodička,čeká dvojčátka a manžela na vozíku.To máte všechno dvakrát a nedostane ani korunu navíc.Já když si uvědomim kolik už sme vrazili peněz do Matyáška a to ještě neni na světě,tak mi je špatně.A to vlastně nového máme jen minimum.Kočárek a pár dupaček jinak zbytek už používané.No jaký názor na to máte vy?Zkusíme si schválně spočítat kolik z nás co sem chodíme má nárok na porodné a kolik ne.Podle mích odhadů porodné dostane sotva pětina z nás.

    #861222
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    evíku, ono to porodné je fakt v podstatě nastavený tak, že když dva pracujou – byť za min.mzdu, tak na to nedosáhnou…dyt to je necelých 17000 – to když dva dělaj, tak to prostě mají, teda na HPP samo.
    Jen by mě zajímalo, jestli to toho počítají právě různé dávky a tak, když to vypočítávají…to by bna to spousta těch romáků taky nadosáhla.

    Jooo – ta reklama mě taky sejří! Jsem sice sociální pracovnice, což je síla…ale prostě si myslím, že většin z nich je jen příživníků a ta reklama je jen o nějakých pár romech, ,který jsou teda slušný a holt doplatěj na ten zbytek šmjedů.

    Ale vís jak…oni jsou takový vyžírky i bílý – jsem jednou čekala na bus a nějakej chlap si stěžoval, že slyšel na pracáku odvedle z přepážky, jak chlápkovi říkali, že na něho přišlo udání, že pracuje načerno a on se rozčiloval, jak někdo může takhle někoho udat, že ty lidi jsou hrozný, když nenechají člověka si ani přivydělat – jěžkovy voči, když má kde makat,ať táhne z pracáku!!!

    Fakt mě spousta věcí s.re, jak to taky u ns funguje a ještě ty lidi, jak chtěj vydřít co nejvíc…jenže když pak viděj ty romáky, který dostávaj, kdo by se jim někdy divil. Ale prostě člověk snad žije tak, aby nemusel být závislej na státu, když to jen jde, aby se postaral o sebe sám a nevyžíral a nezakrňoval doma.

    to jsem se zas namíchla, díky holky

    #861223
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    holky ja myslim, že na to porodné tady z nás nedosahne nikdo. Nedavno jsem to počitala a i když byl manžel pred porodem na pracaku a ja měsic na nemocenske, tak na to nedosahneme.
    Hrusticko – myslim, že berou veskere přijmy domacnosti ve ktere ma matka trvale bydlište. Takze urcite v tom budou i ty davky.
    A kdyz uz jsme u těch davek, my myslim nemame ani narok na přidavky na dite, je to tak?
    Lennycko, gratulujik dobre kontrole. Ja jdu zitra, bude to posledni ko u mojeho doktora, tak jsem zvědava

    #861224
    Anonym
    Host

    Jojo,taky si myslím,že žádná nedostane porodné apřijde mi to strašně nefér..hlavně vůči prvorodičkám.Evíku,mám podobný názor na tu „menšinu“ jako ty.Je jich sice hrstka slušných a spořádaných,ale přesně tak-doplácí na ty šmejdy ostatní a co se týče té reklama,tak jsem dostala záchvat smíchu.Pardon,ale sdílím stejný názor jako vy….jak říkám-dojede na to střední pracující třída,která v podstatě vydělává na všechny ostatní a jako jediní jsou schopní platit daně atd…škoda mluvit.V tomhle státě je bordel a asi ještě dlouho bude.Jenže co naděláme…..můžeme se snažit dostat se do high society :o))))

    #861225
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte..
    tak jsem si uvařila maliník a jdu si počíst 🙂 Musím se přiznat, že jsem si k němu dala zákusek.. no v tuto hodinu!!!??? Iveto!!… že se nestydíš!!!??? :$ 😀
    Mám problém se spaním, večer bych babóněla a odpoledne se mi chce spát, zase mě to dneska bralo na sedačce kolem páté… 🙁 ale vydržela jsem, aby se mi chtělo spat večer a neprospala podvečer a no dívejte na to, stejně sedím u PC!
    Šári, no vím, jak to tam ten kamoš psal, o té doby taky používám ten termín co on, že si tam princezna sedí jako carevna na trůně :o)))) Tak to je paráda, že jim to vyšlo, ale ani tak do toho nepůjdu! Až jsem divím, že jsem celkem vyrovnaná s přirozeným porodem koncem pánevním… tak asi to tak má být, ale díky za info. A kde vězíš, už je mi po tobě smutno!!! 🙂 A Háně, ten prevít taky … dostane deku, to je věc jasná!!! 😀 …ale pssst! 😀
    Haničko, už to čtu… foukám na tvoje očička, snad už nebolí… my se fakt asi nesejdem! Už příští týden máš termín holka, tak s tím něco dělej!!! 🙂 Já jsem dnes dělala uzený a zítra uzenou polívku,a by toho zdravého nebylo málo!! 😛
    Lenycko, gratulka dobré kontrole a šikulka Filípek, že to zvládl … V ten pátek .. napsala jsem ti zprávu… Barča se neozve ani tu, tak nevím… 🙁 Asi to nečetla.
    Hruštičko, to je akorát na nasrání!!!!! :@
    Evi, dobře jsi to napsala, schvaluju!!!!! Jen bych doplnila, že ještě kradou!!!! :@ A my na porodný nedostanem ani náhodou!!!! A peněz už taky miminko stálo a to jsem měla většinu věcí po Karolínce! Co teprve Milinka 🙁
    Karolínka od státu dostala jen to porodný, na přídavkách nikdy ani kačku!!!! A durhá beruška UŽ NEDOSTANE ANI TO!!!! Ale co je hrozný, že to nedostanete vy holky, co budete mít první miminko, já ještě aspoň věcičky po Karolínce mám. Evik to je úplně jiný případ, jako prvorodičku ji beru, jelikož bude mít malýho po takové době, tak si asi dost těžko něco schovávala… 🙁 Fůůůj jsem se nasrala zase!!!! :@ Dneska poslíčky nemám, ale kdyby se rodilo z adrenalinu, tak to jistím!!! 🙁
    Holky, brňakčky, nechete někdo výhodněji jedno balení Pmpers 3-6 kg, vychází plínka na 3,20 tuším… ????
    Jdu zabalit balíček, paní si objednala ode mne bundičku a župánek, co se nám nehodí, tak aspoň nějaká ta kačka, když stát nepomůže! 🙁
    A půjdu si lehnout, snad usnu! Už tak se mi špatně usíná… dobrou.

    #861226
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Dobré ranko!

    Razím dneska na kontrolu, tak jsem zvědavá…nmejradši bych na ultrazvuk,aby mi řekli, kolik už váží potvůrka….převalit se v posteli nebo tak začíná už být trochu problém…a shýbnout se pro něco – už není tak lehký:D no jo omezeníčka a nepříjemnůstky…..aspoň člověk pozná, že roste:)

    Známým se dneska v noci narodil kluk 52cm a něco přes 4kg – to je macek, co?

    Nooo Haňulka, Šářka a další si buď hodně užívavjí počasíčka, nebo na nás prdí:D 😀 😀 U nás teda není zima,ale sluníčko nikde:'(

    Pádím dámy….dneska budou plněné papriky:) JInak ten gulášek z kližky super! Jasně, taky jsem to vrzla do papiňáku, kdo by se s tím dělal bez něj Masíčko měkoučké, omáčka mňamózní.

    Musím spotřebovat teďka všechno z mrazáku, protože ho potřenuju už fakt odmrazit a lepší před porodem..pak už by to šlo až za dlouho…s malou prdelkou bych se do toho asi hned tak nepouštěla a hlavně je třeba mít v mrazáku místo, aby měl manžel z čeho pak vařit a co rozmrazovat 😀 😀 😀

    Jak se cítíte s blížícím se termínem? Já mám až za měsíc v podstatě první – 16.4, ale jinak 19.4…takže něco přes měsíc.

    Opatrujte se zatím a dejte o sobě vedět<:o)

    #861227
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Take preji dobre ranko,

    Ivet ponocuje a ja zas vstavam se slepicema, normalne jsem byla od 04:30 vzhuru…zase to moje telo mne bolelo.
    Dnes mam take poradnu, ale byla jsem zvykla chodit uz rano na osmou a tentokrat nemela uz doktorka misto, tak jdu az na jednu hodinu, meli by mi natacet ozvy a dostanu doporucenku do nemocnice, aby si me prebrali. Doktorka ma totiz pristi tyden dovolenou a tady u nas v porodnici, vas chteji alespon jednou pred porodem videt, tak jsem zvedavana jakeho dobraka tam narazim…ja kdyz mam jit k jinemu doktorovi, tak z toho mam hruzu, clovek na ne neni zvykly a kolikrat si na vas jeste leci sve midraky, tak doufam,ze to preziju.

    Jinak o vikendu jsem byla pekna nakrkla, prijedeme ke tchyni na obed a ona s hadrem kolem krku,nemohla ani mluvit…smeje se mezi dverma a povida, dneska ke mne moc nechotte,ja jsem nejaka nemocna,mela jsem 100 chuti se otocit a odjet, to mohla klidne zavolat, ze je nemocna, me by uz ten nedelni obed taky nezabil,kdyz si varim cely tyden. Tak jsme se teda najedli, ale ja hned na manzela, ze po obede chci okamzite domu,zadne kaficko nebude…ja jsem pred tydnem dobrala antibiotika, byla jsem rada,ze jsem se z toho vyhrabala a mam to chytnou znovu a ted pred porodem? Si vubec nedovedu predstavit,ze nemocna bych jeste mela rodit.

    Holky, my taky nedostanem porodny :(, ja uz jsem si na tu myslenku zvykla, spise me mrzi,ze nas timto rozdelujou na „chudy“ a „bohaty“, tak to meli dat na prvni dite vsem a nebo nikomu a ne, ze to budou rozdelovat podle prijmu…stejne to dotujeme my, co ten prijem mame. Pridavky se nas take netykaji…jsme pro tenhle stat hrozne bohaty 🙁 .

    Ivet, chtela jsem se te zeptat, vim ze si tady psala o moznosti jit na rodicak na 2 roky, ja si s tou myslenkou pohravam 2 nebo 3, ale nevim kam bych pak Hrosika dala ve 2 letech . Tchyne sice uz ted prohlasuje, jak bude hlidat (vychazi,ze pujde zrovna do duchodu), ale kdyby to nedopadlo, tak u nas jsou pouze jedny jesle (pro cca 15 deti) a myslim si, ze asi nemaji povinnost vzit „kazdeho“, kdo to potrebuje nebo ano? No budu se pak muset zeptat asi na socialce co a jak. Jinak mam stejne povleceni jako ty mas v postylce…ale v modrem:).

    Tak ted jen drzet pesti Hanulce, jestli bude mezi prvnima, ja mam prvni termin 26.3 a pak 4.4, tak uvidime kdy se prdola rozhodne, ale placenta je k porodu pry uz pripravena, tak uvidime jestli to nebude drive. Manzel ma ted ve ctvrtek narozeniny, tak by mel super darek, ale videsila jsem ho tak,ze vcera do pupiku hucel, ze tam musi jeste chvili vydrzet, ale ted uz jsem taky v 37. tydnu, tak by to melo byt v pohode. Vcera jsem si dala take prvni malinik, tak doufam, ze to pak pujde raz dva.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,956. až 2,970. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist