Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858549
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    toto trvalo, než jsem to všechno přečetla. 🙂 V pondělí UTZ a první poradna. Jupíí mám průkazku, podle UTZ jsem dnes 8+2, takže mi trochu ubrali, poslední menstruace 20.6., ale u mě to bylo všelijak a tp 12.4. Srdéčko bušilo, máte všechny pravdu, je nádhera to slyšet.
    Andy: takový strachy mám pořád, že se přestane vyvíjet. 🙁 Už mě tu holky uklidňovaly, raději nic nečtu, ale to vědomí tam je. Nejraději bych chodila na kontrolu každý týden. Teď mě doktorka pozvala až po 5 týdnech. 🙁 Ach jo. Jak můžu zjistit, že je něco v nepořádku, když 5 týdnů budu čekat. Někdy jsem tím úplně posedlá. Ale zkusme na to nemyslet.
    Na NT screening jdu ve 13. tt, i kvůli věku. Bylo mi řečeno, že pokud vyjde dobře, tak nemusím na amniocentézu. Jinak brňačky, v Brně se to pohybuje 500,- za UTZ, 1000,- za NT. A první UTZ se prý stejně platí, to jsem ani nevěděla. U prvního dítěte to tak nebylo.
    A nevíte náhodou, kdy končí I. trimestr? Počítá se to podle týdnů, ve kterých právě jsme? Tzn. 12. ukončených týdnů – konec I. trimestru?
    V tom mám borčus. To by mohly vědět maminky, co mají malý děti. Já mám syna skoro 13-ti letýho a tenkrát to bylo jakýsi jiný. 🙂
    Mějte se všechny krásně.

    #858550
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky!
    Andy – nečti takové články, zbytečně si přiděláváš starosti.
    Já včera četla o riziku listeriozy z plísňových sýrů a já před 2 týdny měla Hermelín, Nivu a tky Olomoucké tvarůžky. Ale nebylo to ve velkým, myslím, že kdyby to bylo závadný, tak už se na mě ta nemoc projevila. Teď si na tyto potraviny nechám zajít chuť a je.

    Ráno mi holky bylo špatně od žaludku a dokonce se mi udělalo slabo, když jsme čekaly s dcerkou na MHD do školky, motala se mi hlava, hučelo mi v uších před očima mžitky a studený pot na obličeji.
    Nepomohlo mi ani, když jsem si sedla v autobusu, pak po vystoupení jsme si s dcerkou ještě sedly na chvilku na lavičku a znovu to přišlo, když jsem se zvedla, že půjdeme do školky. NO pak jsem to nějak rozchodila, ale příjemné to tedy opravdu vůbec nebylo. Měla jsem to i při minulém těhotenství, to jsem dokonce jednou doma omdlela, že mě musel manžel zvednout nohy a ovívat, otevřel okno abych měla čerstvý vzduch. No asi to bude od nízkého tlaku, snad to brzy pomine. Zítra mi začíná 11.týden.
    Dopoledne jsem odpočívala, uvařila oběd – kuřecí nudličky se zeleninou a k tomu rýži. Za chvíli jdu pro princeznu do školky.
    Tak přeji, aby vám bylo všem dobře a miminka ať krásně prospívají ve vašich bříškách:) .
    Zase nakouknu co je nového, kdo dostal průkazku a tak.

    #858551
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tehulky,
    Andy nema cenu se stresovat. Myslim, ze nas to obcas kazdou napadne, ze nemusi vsechno vyjit na sto procent, ale nesmime na to holt myslet. Ja jsem vcera potkala kominika, sahla si na knoflik a rozhodla se, ze proste bude vse OK a spatny myslenky ze si uz nebudu pripoustet. Taky se mi strasne mota hlava a byva mi na omdleni. Obdivuju ty z vas, ktery se staraji o ditka ci dokonce chodi do prace. Ja bych to teda ted nezvladla. Mejte se krasne a myslete jen na pekny veci.

    #858552
    Anonym
    Host

    Ahoj Zlatouchu, dlouho jsi tu nebyla:) V kolikátým týdnu jsi?? Myslím že jsi byla tak nějak jak já.:D Já mám dnes 9+1 podle ms, podle velikosti 7+4:D A v kolikátým se chodí na ten screnning? Ten je myslím až v 11tt ne??? Jinak já jsem z okresu Rychnov nad Kněžnou.:D Přes Ústí občas projíždíme když jedeme za babičkou nebo za tchýní:)
    Andy, neboj bude to vše dobré, já už takovýhle věci ani raději nečtu, protože bych pak měla strach, a stresovat se není dobrý:P Místo toho si čtu tady na babywebu jak mimísek roste, čtu si knížky o mimi a dnes jsem třeba sepisovala co budeme potřebovat sehnat- jako autosedačku atd…:D Je to mnohem lepší a ty věci u kterých nepootřebuješ vědět barvu atd., už pomalu okukuju:) Baruško, začátek 2.trimestru je začátkam 14.týdne, 3.trimestr začátkem 28.týdne:) Cucaracho, to bude nízký nebo kolísavý tlak:) Taky mě to občas ráno přepadne když vstávám z postele*-) Tak si jdu asi hajnout, jsem nějaká utahaná.Tak se tu mějte, pište novinky a nestresujte se

    #858553
    Anonym
    Host

    Děvčice,
    já Vám tak závidím, že jste doma. Ale za hoďku už jdu taky domů. Tak spinkejte. Pa.

    #858554
    Anonym
    Host

    Holky já se s vama loučím, je to špatné mimi zaniklo…zitra do nemocnice …. a konec
    Ať Vám vše vyjde a máte v dubnu krásné a hlavně zdravé miminka.
    Mě to prostě nevyšlo…

    #858555
    Anonym
    Host

    Raduš, je mi to moc líto, co se přihodilo s mimískem.
    Ale není všem dnům konec, určitě se zadaří jak to jen půjde a zase se budeš těšit z rostoucího bříška! Držím palečky!

    #858556
    a Anďa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Raduš,

    strašně mě to mrzí. Myslím na tebe, ať je aspoň v nemocnici všechno v pohodě.

    Všechno bude dobrý a zase se Vám podaří. Držím pěsti!!!!!!

    #858557
    a Andy
    Registrovaný uživatel

    Raduš, moc moc mě to mrzí, jsem z toho úplně smutná, protože člověk fakt nemůže vědět co všechno se může změnit z minuty na minutu. Já to snad dneska přivolala :-(( Je mi hrozně. Pročetla jsem si celou tvoji diskuzi, jak jsi psala, že je mimi malý atd.. Mě je 36, takže taky žádná sranda, mám jednoho broučka, je mu už 8, na utz jdu až příští pátek a přiznám se, že se teda budu klepat .
    Tobě držím palečky, ať to vyjde třeba už příští měsíc! a jestli jo, tak nám sem do „dubna 2011“ písni, ať se můžeme radovat s tebou! Myslím na tebe!

    #858558
    Anonym
    Host

    Tak jsem si šla počíst a zpráva od Raduš byla jak palicí po hlavě. 🙁 Drž se. Slzím si tady za Tebe. Ozvi se.

    #858559
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Raduš,
    taky mě to moc mrzí….drž se!!! Moc moc držím palečky ať to příště vyjde a jestli joo, dej určitě vědět!

    #858560
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Raduš, to mě moc mrzí! Ale nevěš hlavu, může to vyjít už brzy a dej určo vědět!!! Pržím pěsti!
    Volantko, na Nt se chodí mezi 11-13 tt. Holky, nenapsaly jste mi, zda jdete nebo ne?? Mě dr. říkala, že je tam spolehlivost 85% a triple test jen 65%, tak pořád rozmýšlím … V Brně to stojí 1450,- prý, tak to jen tak pro info.
    Jancas, to máš super! Já mám oma dítko a ještě pracuju, ale jen brigádně, ale zase dvanáctky, ze začátku jsem myslela, že to vůbec nezvládnu a deska se mi taky udělalo slabo :S . Kolegyně byla navoněná příšernou voňavkou, ze které mi bylo šěpatně!! Pak stačí málo +o(
    Holky, nevíte, zda se na první odběry kk dr. musí přijít nalačno?? Děkuji za radu, to bych ale asi nezvládla! :S

    #858561
    Anonym
    Host

    rybízku: já jsem na první odběry nalačno být nemusela a ani na ten screening jsem nalačno nešla.

    #858562
    Anonym
    Host

    Rybízku, psala jsem výše o NT. Půjdu do centra na Veveří k Vlašínovi. A na odběry musíš vždycky nalačno.

    #858563
    Anonym
    Host

    Nazdárek všem,
    rybízku já jdu v pondělí na odběry, budu 9+0 a mám přijíd na lačno. Jinak všem co se bojí, stresují a myslí na nejhorší…..co se má stát to se stane, takže myslet jen na to, jak se narodí krásný a zdraví prcek….co jiného by se mělo stát:D Mějte se

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist