Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,016. až 3,030. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861273
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Těhulky.RYBÍZKU to s tou mateřskou Ti nezávidim,doufám že s mou účetní to bude jiné.A nechápu proč proč kolem toho dělají takové caviky.Copak nechápou že člověk ty peníze potřebuje?Už takhle to je almužna a vyžít se z ní nedá.Ale na nájem a nějakou tu splátku úvěru to stačí.Teda pokud člověk nebydlí v podnájmu na ten aby si člověk ještě pučil(aspoň u nás).CUCO držím palce aby ste s Danulkou proklouzli ty neštovice bez povšimnutí.Je sice fakt že v čím menším věku dítě neštovicema projde je jejich průběh lehčí.Ale to neni váš případ když máš za pár dnů rodit.Mladší dcera dostala neštovice ve 4 letech a bez problémů,starší je dostala až ve čtrnácti a byla to hrůza.Obsypaná od hlavy až k patě.V nose,uších a v puse až v krku.Dokonce je měla i pod .vvíčky.Teploty čtyřicítky a víc.Chudinka ta se natrápila a já s ní protože kvůli svědění nemohla spát.Krásný i když uplakaný den všem.Ta Maja mě trápí že se tu tak dlouho neukázala.Třeba už z ní je maminka a nemá čas.

    #861274
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Verunko, když už jsem u těch hormonů, a chceme-li být odborní, tak takhle jak říkáš to opravdu není. Kdyby to tak bylo, znamenalo by to, že když si teď pomačkám bradavky, že porodim…a to se bohužel nějak neděje.
    Oxytocin je hormon, který se převážně podílí na kontrakcích myometria (stěny děložní) během páření a porodu a samozřejmě na ejekci mléka. Uvolňuje se v důsledku masáže mléčné žlázy a jeho účinek trvá asi 8 minut. Tudíž nespouští porod, jak se mylně domníváš, ale pouze mu pomáhá. Samozřejmě, pokud bude mít samice v krvi přebytek oxytocinu, může to vyvolat potrat nebo předčasný porod, ale takovýto nadbytek je projevem nějaké nefyziologické funkce endokrinního systému, nikoliv důsledkem dráždění mléčné žlázy.
    Hormonální příčiny vzniku porodu jsou poněkud odlišné a spouštěcí mechanismus probíhá násedovně: hypothalamus plodu přijímá informace z vnitřního prostředí plodu – dá podnět hypofýze, která vyloučí ACTH (kortikotropní hormon) – ten zapůsobí na kůru nadledvinek plodu – ty produkují kortikosteroidy, které přecházejído krve matky – to způsobí, že placenta a endometrium začnou tvořit náš nejznámnější prostaglandin PGF2alfa, jehož účinkem dojde k luteolýze (zániku žlutého tělíska a poklesu hladiny progesteronu), což jak je nám všem dobře známo je HLAVNÍ příčinou vzniku porodu!!! – na základě toho se myometrium stane citlivým vůči oxytocinu – a nastává první kontrakce, která podráždí nervová zakončení v děložním krčku a v pochvě, čímž dojde k vyvolání dalších kontrakcí (nejen v děloze, ale i v břišní svalovině a bránici) a porod je spuštěn.
    Takže asi tak.
    Hezký den! 😀

    #861275
    Anonym
    Host

    Ahoj mamky, :S
    dnes je teda zas vyloženě debilní den. Fakt mě hodně irituje to počasí. Jak bylo už hezky a teplo, hned se člověk cítí líp. Už jsem nešťastná z toho svýho spaní. Každou noc tak 3 hodiny nespím, pak usínám někdy ráno a spím do 11 a jsem jak praštěná. Mě už zmáhá i uklidit v kuchyni a uvařit. Tom si včera naštěstí navařil srnčí kýtu s omáčkou, to mu vydrží tak na 3 dny. No ale musím pro sebe a malýho, když jsou prázdniny. Chtěla bych to mít už za sebou a nevím proč, ale včera mě chytla myšlenka, že zas budu přenášet jak u Nicka. To vyvolali porod až 13. den. Já vím, že člověk na to nemá myslet, pak si vsugeruje to, na co myslí. Ale už jsem včera hledala metody, jak vyvolat porod. No počkám ještě tak týden a půl a potom budu dělat všechno pro to, aby šlo mimičo na procházku. 🙂 Příroda je sice příroda, ale někdy se to prostě nespustí. To nevím, jak se to dělalo dřív, kdy se mimčo ne a ne narodit a nebyly žádný podpůrný prostředky k vyvolání porodu. Já se prostě bojím, jak je velká, mám strach, že při přenášení nám naroste kdovíkam.
    Ivi, taky myslím, že kravka od vás z práce neposlala papíry včas. Přitom ta mzdová už s tím nic nedělá, vrzne do obálky a pošle.
    Neštovic se bojím jak čert kříže, protože jsem je neměla. Cuco, inkubační doba je cca 14 dnů. Vždycky jsem se každýmu děcku, který je mělo, vyhýbala na sto honů, i vlastnímu synovi. 🙂
    Radůzko, ty jseš šikovná. To vypadá jak koupený. Tím chci říct, že to vypadá dobře, jak od profíka. No teď jsem se zamotala. Je to prostě moc hezký. 🙂 Já nemám vyloženě soupravičku. Ale z těch hadýrek, co mám, se dá sestavit několik různých variant, tak něco dám do kupy.
    Jj, s tím drážděním bradavek to tak je, že se vyplavuje oxytocin. Ale je na to vyloženě postup. Dráždit ke konci myslím 3 minuty, počkat a opakovat. Někde jsem četla, jak přesně.
    Ta Maja mě taky mrzí. Přece se nemohla tak naštvat, aby se už neozvala. 😐
    Tak to dnes zvládejte.

    #861276
    Anonym
    Host

    Evíku díky, no já bych taky ráda, aby ty neštovice Danča měla než půjde do školy, ale teď raději ne, opravdu kolem porodu to je taková zrovna blbá doba, tak snad to bude OK.

    Haňulko, to s tím drážděním bradavek jsem psala já, sice ne o hormonu, to pak asi zmiňovala Raduzka, ale myšleno bylo, že pokud je porod rozjetý tak už to pak vliv má.
    Jsi nadupaná tedy to klobouk dolů, nevím zda to máš ze školy – jako od zvířat, nebo je to čistě medicínské v naší „člověčí“ říši.
    Já už tu raději nic zmiňovat nebudu, připadá mi, že co napíšu tak mi tu určité holky negují a je mi právě líto, že nejspíš i z tohoto důvodu nás opustila – tedy tuto diskuzi i Maja, nikdo skoro kromě Evíka ji nezmiňuje.
    Nejspíš budu Maju následovat, protože mi tu začíná být nevlídno tak všem popřeju ať ten konec těhu máte pohodový a porody bez indukcí a prostě podle vašich přání a máte zdravá miminka a já se přesunu někam, kde moje názory nebudou tak vyvraceny! Po některých spoludiskutujících tu se mi asi bude stýskat, co naplat, nebudu setrvávat někde, kde to takto skřípe! Pár z vás se více sblížilo a pak to podle toho vypadá nikomu nic nevyčítám, jen suše konstatuji.
    Mějte se parádně já se loučím paparapapáááá

    #861277
    Anonym
    Host

    Tak jsem si přečetla Haňulinu odbornou stať. 🙂 Teď nevím, jak to holky psaly, jsem už na druhé stránce, ale ano, oxytocin vyvolává stahy dělohy. No já chci právě potom zkusit celou sérii těchto spouštěčů, jeden samozřejmě pravděpodobně porod nespustí.
    Jo, Cuco, psala jsi tady už někdy o pupalkovým oleji? Přemýšlím, zda si ho obstarat.

    #861278
    Anonym
    Host

    No Jituš. To teda ne. Žádný paparapapáá. Ten psaný projev je strašně těžký. Kolikrát to vyznívá opravdu blbě a není to tak jistě myšleno. Mně by teda po tobě bylo smutno. 🙂

    #861279
    Anonym
    Host

    Cuco,mám stejný názor jako ty…Hani,nezlob se,ale tvůj „popis“ porodu raději nebudu komentovat.Vzhledem k tomu,že jsem studovala lekářskou fakultu a mám za sebou základy lékařství.Jak psala Jitka-když je to připravené,tak se oxytocinem porod spouští,resp. kontrakce.Jinak by ho asi nepíchali při indukci…..Je mi to taky líto,ale Cuco..čteš mi myšlenky:(

    #861280
    Anonym
    Host

    Jen abys to špatně nepochopila Hani….popsala jsi to hezky,ale myslím,že je to tady všem na prd

    #861281
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Juuuva holky…tady to nějak skřípe…teda ne teď přímo jenom. Je fakt, že si taky nějak myslím, že Maja už se nevrátí..což je škoda:( Ale prostě v psaným projevu by si člověk měl dávat větší pozor na to, jak ten text může vyznít…navíc – co si budem povídat : samý ženský a navíc s různýma hormonama na pochodu…a skupinky se tvoří jak všude- podle názorů a tak..

    jinak Cuco, doufám, že neodejdeš…i když je to tady někdy „nevyvážený“…
    Je asi lepší mít Danču doma, to by ti teĎ zrovna nepomohlo, nějaký neštovice.

    Evíku, jak jsi psala o zavinovačkách, tak jsem se šla taky juknout, jak to vlastně vypadá s tou majo objednanou – a zrovna jsem našla mail od paní, ež se všem, kdo čekají omlouvá, že už to asi zrovna chtěla poslat (bylo to tak v termínu) a že jim někdo přestříhat hadičky v autě a vzal benzín a tak…takže se pokusí snad zítra to odeslat.
    Super, že jsi dostala věcicčky, to se hodí a hlavně potěší:)
    Jinak občas koukám v těhulkám haloo – jak se porovnávají s mimčama, abych se inspirovala chytrýma „nálezama“:D

    Raduz, to je bomba, ty jsi šikovná Vypadá to úžasně a mimi v tom bude krásňoučký, taková pěkná barvička<:o)

    Dneska jdu na tu koprovku, jsem na to zvědavá…manžel bude muset ochutnat a dochutit si to, pojedu podle návodu tak nějak, ale to je všechno co můžu-. On ji rád, taky jsem ještě nězkoušela vařit něco, co mi nechutná, ale ráda bych mu udělala něco, co dlouho neměl. On teď má zase nějaké nové doučko na Aj a snaží se vydělávta korunky a spořit…aby nás pak vzápětí rozmazlil třeba džusíkama nebo tak něčím, co normálně nekoupíme. Je to fakt zlatej chlap…i když jako každý má mouchy, kdo ne že…:)

    Zatím pa a nějak si zpríjemněte tohle divný počasí

    #861282
    Anonym
    Host

    Tak jsem se rozhodla, odcházím z diskuse já … aby nemusela odcházet Cuca – myslela jsem si že to tady je diskusy a o názorech – co člověk – to názor … a když někdo s něčím nesouhlasí, tak že to může i tak napsat … určitě to nebylo myšleno nějak zle, jedna je taková druhá maková, ale já už to nemíním dál řešit … je mi líto, že se tady nemůže vyslovit svůj vlastní názor …

    Mějte se všichni krásně a přeji pohodové dotěhulkování a všichni ať máte Prcky co nejvíce zdravé a pohodový porod Vám všem …
    Šárka …

    #861283
    Anonym
    Host

    Baruško:

    tu mrkni na ten pupalkový olej (nevšímej si prosím té stimulace bradavek:D jen jsem okopírovala celou stránku do odkazu, nechtěla jsem tím vůbec nic ale vůbec nic naznačovat!)
    http://family.cz/scripts/journal/article.ASP?id=91166&from_fid=12862&from_kid=0

    #861284
    Anonym
    Host

    ten předchozí příspěvek byl ode mne, nevšimla jsem si, že mám nick napsaný zkráceně:S !

    #861285
    Anonym
    Host

    Šárko,já myslím,že tady každý může vyslovit svůj názor a taky vyslovuje…stejně tak ale nemusí být někomu příjemné když se do něj jiní pouští a v podstatě většinu jeho názorů potírá a neguje.A když tady není někomu dobře,tak taky může svobodně odejít….
    (pozn. nemyslím si,že to co tady bylo napsáno bylo na tebe)

    Takže se mějte krásně a hodně štěstí do života

    Jo a Raduzko,obleček je krásný,seš šikulka 🙂

    #861286
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Holky neštvěte mě8o| .Přece to tady nerozpustíme přesně před finišem?Jenom kvůli tomu že se některá chytla pár slovíček.I od toho to tady je aby sme se vykecali.Všechny až na malé vyjímky sme už doma a nemáme s kym pokecat.Když se na ulici rozhlídnu tak taky nenalézam osobu která by momentálně procházela stejnou životní etapou jako já.Tak proč to tady rušit.To že nám Maja dala košem přece neznamená že odejdeme všechny.Já maju zmiňovala spíš z důvodu takového že nikdy nevíte co se může stát.Nedej bože nehoda,neštěstí nebo něco takového.Držím samozřejmě všem palce aby vše dobře dopadlo,a taky v to vjeřím.HANI na mě je to moc odborný,chválím tvou snahu že sis dala tu práci to vyhledat.Venku je hnusně deštivo a doma ospalo.Jaro kde jsi???

    #861287
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Jen tak v rychlovce, musím běžet k plotně…takže Verunko:
    Opět musím vyvrátit tvé tvrzení. Jak píšeš, napsala jsem to dobře, ani nepotřebuji, aby se k tomu někdo vyjadřoval – myslím, že není čím, protože zde se nejedná ao názor, který lze vyvrátit, ale o základní anatomii a fyziologii, což mi jistě musíš potvrdit. 🙂
    A oxytocin při indukci porodu se píchá z důvodu zesílení kontrkcí, nemusí to být jen při indukci, ale i u fyziologickým porodů. Ale pokud prvádí indukci, neprovádí jí tím, že by píchali oxytocin, nýbrž již výše zmíněný prostaglandin.
    Rozhodně nehci zpochybňovat tvé vzdělání, ani se sama nepotřebuji ohánět mými zkouškami, které nejsou základy lékařství (což je pro mě hoodně široký pojem), nýbrž přímo reprodukce, porodnictví, inseminace,….atd…, ale pokud bys chtěla vyvolat porod tím, že někomu píchneš oxytocin, to mi věř, že by ti dotyčná osoba asi nepoděkovala. Tudíž si asi přei reprodukci měla dávat větší pozor 🙂 , nicméně samozřejmě děkuji za reakci, kterou respektuji…..opravdu nikoho nenapadám, jsem naprosto v pohodě a své příspěvky píšu s úsměvem….a myslím, že jsi rozumná ženská, tudíž to nebereš jako napadání, nebo tak něco, to opravdu nechci. Pokud jsem se tě ale dotkla, samozřejmě se omlouvám.

    Tak, a teď ještě všeobecně. Nevím proč tady některé máte pocit nějakého napadání, nikdo tady přece nikoho neuráří, a to že má každý jiný názor je přece normální. Já přece nikoho názor nevyvracím, pouze napíšu, že s ním nesouhlasím, protože mám jiný a hned si ho samozřejmě obhájím a odůvodním, proč si myslím, že to tak je.
    Nemám ve zvyku jen sedět a přikyvovat – to je tak ukol členů představenstva, vlády a tak. A ani po nikom nechci, aby mě neustále přikyvoval, na to by mi pak skutečně stačil muj pes.

    K Maje se vyjadřím asi tak, že to je přesně ten člověk, kterého si nemohu vážit, tudíž mi nijak nechybí. Tuto diskuzi opustila právě proto, že zde není skupinka slepiček, které by kývali na každou ptákovinu, co zde napíše, nehledě na to, že ta pokaždé řekla jen to, co se jí zrovna hodilo – tzv.“kudy vítr, tudy plášť“ tak, aby u byla u všech ta „hezká“.
    Já jsem hold člověk, který se nestydí za to s někým třeba nesouhlasit, samozřejmě mám kvůli tomu dost nepřátel a i v mé práci mě to stálo dost peněz, ale stejně tak docedu bez jakéhokoliv urážení se přijímat názory ostatních a dovedu si vážit lidské upřímnosti, protože dnes to dovede už opravdu málokdo….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,016. až 3,030. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist