Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,046. až 3,060. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861303
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Holky, dnesni skaradou naladu svadim na pocasi, tak doufam, ze zitra bude lepe. Byla bych rada, kdyby tato diskuze byla zachovana,protoze ja jsem rada za kazdy dobry tip a tim myslim i nase pocatecni nakupu, priprava atd. Tak doufam, ze vase tipy budou pokracovat i nadale.

    Dekuji za pochvalu, doufala jsem ze mi to nikdo nepohanite:D , hned se mi zvedla nalada, ja teda z toho mela radost uz vcera jakmala holka.

    Rybizku ja mam vetsi kufr (72×50 x30):D . Neni teda plny, ale zas doma mame male cestovni tasky a ty bych musela mit dve, tak radsi beru kufr…je na koleckach, tak se bude i lepe prenaset, kdybych ho musela nekam tahnout sama. A hlavne kdyz ho otevru, tak je to pro me nejako vic prehlednejsi. A vlezu vsude najednou, ne na 4x 🙂 jak tady nekdo psal, ale asi se tam castecne stehuji. Hlavni, je ze u nas v porodce opravdu nic nedavaji, tak mam radsi vse. I kdyz je mozne, ze manzel bude muset jeste neco donest:) .

    Holky pochlubte se jak mate velke tasky do porodky, mate jednu nebo dve, tri ctyri….???:)

    #861304
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Budu muset přeměřit tašku…já budu mít jedinou tašku,kterou doma používáme,když někam jedeme:) Pak napíšu,jak je velká:) Ale tak vzhledem k tomu, že tam člověk nacpe i plenky, tak to nemůžeme mít příruční zavazadlo…ale loďák taky není třeba.

    Holky,kolik jste tak přibraly? Já 12 kg…no to jsem si chvíli myslela, že bych mohla mít na konci, ale takhle to za ten měsíc ještě vyleze:(

    #861305
    Anonym
    Host

    Baruško, ty jsi mě dostala svým komentem na této stránce dole!

    Šárko, rozhodně bych nerada, abys z diskuze odcházela a už vůbec ne kvůli mému rozhodnutí!

    #861306
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28494.png

    Raduzko, díky za přihozené rozměry, tak to jsem v klidu 🙂 Já jsem taky volila kufr hlavně kvůli kolečkám! Bo co si pamatuju, tak jsem byla ráda, že jsem z porodního dolezla na šestiendělí i bez tašky.. 😀
    Hruštičko, no loďák to skoro je a proč ne? Půl balíku plinek, dvoje vložky, župan kojící vložky, pyžamo ručníky, hygienické potřeby, toal. … vždyť je toho dost! Přibrala jsem 14 kg, ale uvidím po zítřejší kontrole… snad bude vše o.k.! Už bych měla jít pak na monitor.
    Veveriku, samo, neboj, kecat budem dál, já nikam odejít nehodlám! 🙂

    #861307
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ještě jsem vám chtěla dát tip… když jsem byla s Karolínkou v porodnici, docela se mi šikly ty jednorázový přebalovací podložky, tak už jsem si taky tři dala do kufru.. 🙂 Tak to jen tak …

    #861308
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    holky, tak ja jsem ostuda, ještě nemam zbaleno, ale myslim,ze moc velkou tašku mit nebudu. Podařilo se mi na strankach nemocnice najit co davaji a vůastně davaji skoro všechno 🙂 Takže se zbalim podle toho a kdyžtak potom michal dodá.
    Rybizku, dik za tip. Tam by mě to teda nenapadlo vzit, mam koupeny jeden balik, že zkusim jestli je vubec užiju
    No a jinak k te váze, ja mám 8 kg, což mi teda přijde šilene na to, že jsem před dvěmi měsici neměla nic 🙁 takže se stydim podruhé, jsem pěkně nenažrana

    #861309
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Já rozhodně taky neodcházím!!!A taky ještě nemám zbaleno.Holky dneska sem od kamarádky dostala pro Matyáška dudana na spaní.Vlastně každou chvilku mě obdaruje nějakým dárečkem pro malého.Má radost z toho že se na mě po nevydařeném manželství konečně usmálo štěstí.Ťuk,ťuk,ťuk abych to nezakřikla.Bože hlásí zase silné sněžení,já nechcííííí,chci konečně definitivní jaro!!!Holky z našeho Kubíčka bude v úterý ráno zase fešák.Peťa ho obědnal na stříhání tak z něj bude zase rakouskej oficír s obřím knírem 😀 .Teď už vypadá jako bezdomovec jak je po tý zimě zarostlej.A těch chlupů no hrůza:@ .Hele zkoušeli ste některá od Magi nápady Šťavnatá plec se žampiony a brambory?Já to prubla v neděli.To vám je taková dobrota?Já se teda neřídila podle předepsaný gramáže,dala sem tam toho od každého podstatně víc ale fakt super mňamka.Masíčko šťavnatý a šťávička jedna báseň.Zkuste a rozhodně neprohloupíte.Zejtra budu dělar šunkofleky.Zatím páček vám pohodový zbytek večera,krásnou dobrou noc a miminkům pohlazení do bříšek.

    #861310
    Anonym
    Host

    Děcka, já vím, že dnešek stál za prd tady. Ale Maje se ráno před osmou narodil Šimon. Obřík velikéj. 4190 g. Tak mám z toho radost no. <:o) 😀 Ale víc nevím.

    #861311
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Tak konečně se to tady odstartovalo.MAJE veliká gratulace k malému<:o) <:o) <:o) <:o) .Krásná váha je to kus chlapa.Holky všímáte?Konečně se to blíží i nám.Nemůžu se dočkat.

    #861312
    Anonym
    Host

    No teď si zase počkáme. Ještě Haňule snad každou chvíli a až na začátku měsíce Jituš a Ivča.

    #861313
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    ahoj těhulky, přeji krasne rano, u nas sněži, ale dneska mi to naladu neskazi, zachvili přijede mamka s babičkou 🙂

    Maje velká gratulace, vybrali krasne jmeno, taky by se mi libilo 🙂

    Eviku, ja mam maggi napady moc rada, nejvic mi chutna myslim, že se to jmenuje štavnata krkovička a brambor. Už jsem to dělala i s kuřecim a mňamka. Zrovna zitra se na to chystam, nechci stat pul dne u plotny, když tady budu mit tak vzacnou návštěvu 🙂

    #861314
    Anonym
    Host

    Tak jsem dnes ráno otevřela FCB a našla tu zprávu o narození Šimonka od Maji, tak koukám, že už se to tu ví! A je to tedy opravdu kus chlapa a ještě k tátovým 30.narozeninám, to je snad sen každýho táty<:o) <:o) <:o) .

    Šárka nereaguje na můj příspěvek, já fakt nechci aby odcházela kvůli tomu, že jsme si tu včera vyměnily názory a pak to v podstatě všechny potvrdily, že by to bylo blbé rozpouštět takhle před finišem!

    Mě se to rozleželo v hlavince, možná začínám být fakt chytlavá a samotnou mě to pak naštve. Tak se za včerejší akci omlouvám a prosím nechte mne to svést na hormonální disharmónii v mém těle:S .

    Evíku, včera mi přišly též dudáky, nějaký od Aventu, měla jsem objednáno ještě z MMB krémík na prdýlku tak to ta mamča taky nabízela tak jsem to přihodila k tomu, ať doma nějaký šidítko taky máme.

    Rybízku ty podložky to je skvělý tip, je to i fajn, když ještě nepraskla plodová voda a někde jsem četla, že je dobrý pár jich vzít kvůli uchránění sedaček v autě. Nevím zda jsi to tak myslela, nebo do porodnice na přebalování, každopádně taky jich pár přihodím do igelitky.
    Jak jste psaly o těch zavazadlech, tak já zvažuji též kufr na kolečkách, nikde po schodech stejně nebudu lézt, jen po chodbě a pak ve výtahu do porodnice, takže by to asi bylo nejpohodlnější i v případě, že manžel bude v práci, mě to chytne a budu se dopravovat sanitou a manžel se pak bude snažit stihnout dorazit ještě včas na porodní sál. Takže asi to jistí ten velký kufr (vloni jsme měli na dovče s Dančou na týden, takže rozměrově docela síla). Ale lepší mít jeden větší, než více zavazadel, to se pak špatně nosí.

    Přeji pěkný den, tu se ochladilo na 0, jsem zvědavá zda bude sněžit, já už chodila v botaskách a jarní vestě (rozepnuté). To zase se vrátíme do zimního???

    #861315
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Dobré ráno těhulky:)

    Jooo, tak ta moje taška – ještě jsem nezměřila, ale ona je taky na kolečkách, i když to je jako sportovní taška a dá se docela dost nacpat. Když jsme jeli třeba na tři dny, tak to bylo pro nás pro oba s Radimem:)

    Mě by nenapadlo vzít jednorázové podložky do porodky – dobrej tip. A v tom autě – no jooo…co když človkěu praskne voda v autě. Tak ono je asi dobré si určo vzít nějaké mega vložky, že jo… Porodní asistentka totiž říkala, že to má každá jinak, někomu nechce odtéct, někomu trochu a pak po troškách – ale nedovedu si představit to množství vody. Ono je to stejně individuální že jo, ale lepší pod sebe do auta něco dát, to není k zahození. I když mi to máme autem tak 3 minuty – ale blbá náhoda že jo a bude to na sedadla…

    U nás zatím jen mokré silnice…ten sníh,co hlásí mě dostal:S Už nechciii. Zimní věci – kozačky jsem vyhodila předvčírem, nějak se mi rozkládaly vevnitř a špatně se v tom chodilo. Takže už to odchodím v botaskách a trekkových botech. Snad se to rychle přežene a bude zase jaro Mrnouškové v bríškách potřebují teplo, jasno a aby se mamky mohly provětrat:) A komu se zase chce do zimy a do sněhu, že jo

    Magi nápady – někdy vyzkouším, dík za tip

    Holky, někdy cítím v podbrišku takový píchání a jakoby křeče – pak si odskočím a i když se mi v podstatě moc nechce na malou, tak to zabere. A taky začíná břicho někdy tvrdnout…to už je asi normální že jo takhle ke konci… Jdu na kontrolu příští týden zase, tak mu to kdyžtak řeknu, když to bude pokračovat. Ale nechci mu říkat každou prkotinu.

    Joo – nemáte některá zkušenost – natýkají mi prsty na rukou a bolí me od toho klouby, nejhorří to je ráno, ale ty klouby pak přestanou, jak se to rozhýbe. Za to může asi ten otok, si myslím…

    Rybizku, s tou účetní to je prd…taky nechápu o co jim jde, když už s tím nic nedělají, snad to bude pak už v pohodě. Přesně nechápu vůbec jak řešit stav, kdy má odejít platba, ale na účtu nic není…to je nezajímá. Jasně, že má mít člověk nějakou rezervu, ale ne vždycky člověk má:(
    Mě nemocenská chodila teď tak 23. v měsíci a jsem zvědavá, jak pak přijde ta mateřská….ale teda o moc dýl už snad přijít nemůže. I když oni na to mají asi taky nějakou lhůtu….jako u nemocenské, že člověku může vypadnout příjem za jeden měsíc – že musíš mít na účtě na zaplacení účtů dřív než ti ty peníze přijdou.

    Maliník mi chutná – dávám si ho k snídani, abych na něj nezapomněla 🙂

    Příjemné dopo! Já budu muset žehlit, ještě mám půlku toho koše, na kterým jsme stavěla mrakodrap:)

    #861316
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    přeji dobré ránko 🙂 To je supeeeer, první miminko! <:o) <:o) <:o) <:o) <:o)

    Tak co Hani, teď jsi na řadě Ty? 🙂 Já mám termín 10. dubna, někdo se tu myslím ptal a já zapomněla odpovědět. Jestli ale budu rodit plánovaným císařem kvůli té poloze koncem pánevním, tak to má být o něco dřív. No ale Rybízek a Cuca to taky určitě stihnou přede mnou

    Dneska je tady mizerně, taky už jsem vytáhla jarní bundu, co můžu nosit rozepnutou, už totiž přes ten pupík nic nezapnu! Holky, já jsem tady asi rekordman co se týká nárůstu váhy, přibrala jsem 18 kg a to ještě není úplný konec, tak se asi zastavím těsně kolem té dvacítky, snad aspoň mírně pod :O No doufám, že to shodím při kojení!!!

    Evíku, ty jsi někde vyčetla, že je dokázané, že ženy s větším poprsím mívají problémy při kojení? Já jsem myslela, že na velikosti nezáleží! Vždycky jsem měla a mám poprsí spíš větší, tak to mě neděs! :'( Kojit bych vážně moc chtěla! Taky jsem vždy měla slovanský typ postavy, taková ta hruška s útlým pasem, ale širokými boky. Tak jsem si říkala, no snad aspoň porod bude v pohodě – a teď mi to možná bude na prd při tom císaři :'( :'( :'(

    Holky, já dnes definitivně dobaluji tašku do porodky, nějak jsem se k tomu nemohla pořád odhodlat… Mám takovou klasickou cestovní kabelu. Při prohlídce porodnice nám ukazovali skříňku, kam si dáme věci při příjmu a pobytu na porodním sále, no nebyla moc velká, tak nás zrazovali od velkého zavazadla. Kufr by se mi tam asi nevešel. Taška nevím, ale dá se zmáčknout, přece jen má proměnlivější rozměry 😀 Jsem si tam tu skříňku v porodnici měla změřit! Kolečka by se mi hodila, taška je teda nemá, no ale snad budu mít nosiče 😀 Manžel se naštěstí může uvolnit z práce prakticky kdykoliv, kvůli tak významné události 🙂

    Mějte se hezky, i miminka v bříškách (a jedno už na světě) a přežijte to počasí, za pár dní už má být zase slunečno 😛 😛

    #861317
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.To sem ráda že tady s tím nepraštíte.Bylo by mi to moc líto.Oni ty hormony fakt nejspíš lezou i na mozek.Já sem někdy protivná i sama sobě a to mě čeká ještě pět tejdnů.LENI já to nevyčetla ale po dvouch dětech mám jisté postřehy z porodnice a taky od maminek.Už když sem rodila prvně tak se na pokoji ptala kamarádka sestřičky jak je možný že já kojim bez problémů a jí se melej nedokáže chytnout když má prsa daleko větší než já.Sestřička na to odpověděla že právě ženy s většími prsi mají problém s technikou kojení.Né že by neměli mlíčko ale najít tu správnou techniku.Nechci tě děsit nemusí to být zrovna tvůj případ.Je to prostě individuální stejně jako s přírůstek váhy v těhotenství.HRUŠTIČKO ty podložky sou dobrý nápad ale na vložku stejně raději nezapomeň.Mě praskla voda doma v posteli a první minuta byla jako by mi někdo dole otevřel stavidlo.Pak to bylo až do porodu jako silný menzes.Další velká vlna byla za malou.Doktor měl štěstí že zrovna vstal jinak bych ho osprchovala od hlavy k patě:D .

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,046. až 3,060. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist