Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,091. až 3,105. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861348
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Haňulko, no to by mě taky zajímalo, kde jsi ty kila měla!:) Svaly váží dost, to je fakt a to se máš, kdo by nechtěl svaly:) , aby nebyl jak rosol:D 😀
    JInak jak jsem přečetla, že piješ Gravimilk s mlíkem, hned jsem na to šla:D Právě mě to taky lákalo hrozně do mlíka, že by to bylo jako koktelj a je to vynikající

    Veveriku, dobře si to vymyslela..žádná dobírka člověk by s tím měl vyřizování, pak třeba nic z toho, no to by byl vopruz!

    šli jsme s Radimem do knihovny a obnovil si průkazku..tak jsem si půjčila dvě knížky, jsem na ně zvědavá:)

    Rybizku, pěkně si to nakoupila všechno. Ono se to hodí předpřipravit, aspoň s tím pak nebudeš mít starosti. Moje mamka už pro malou taky kupuje nějaký i větší věci, ono se to hodí, jen musím vymyslet, kam to uskladnit. vůbec se mi nechce se štrachat v těch krabicích a srovnávat to…
    Jinak jsi teda nezmar, takhle šůrovat, to obdivuju. Já se k celodennímu úklidu nedokopu.

    Chystám se v týdnu na nějaký okna, nějaký udělá Radim, tak musí být pěkně:)

    No holky, jinak já bych si potřebovala koupit ještě nějaký kalhoty, ať mám v čem chodit…a ono taky po porodu se do svých hned tak asi nenacpu zpátky…no je toho nějak dost, co by se hodilo ještě koupit. Až přijdou finance, tak uvidím a podle urgentnosti se rozhodne, co půjde koupit a co ne:)

    Normálně nás zase vytočili z pojišťovny ..když už neřešíme banky, tak pojišťovnu. Přišla složenka a že prý tam je nedoplatek – jedna sl´plátky prý nějak vypadla v roce 2006 ( to je nějaký divný, ne??? Jak to mlžou zjistit, až takhle pozdě. To jim moc nevěřim) a druhá za prosinec, kdy manželovi říkala ženská v pojišťovně, ať to neplatí a že od ledna mu začne platit nová smlouva s jinou výší platby. No tak napíše stížnost. Člověk je odkázenej na to, co mu nějaká ženská v pojišťovně řekne, ale když se podle toho řídí a je to špatně … tak co? No fakt žádný spolehnutí na to, co člověku říkají. Tak jsme říkali, že od teď budeme chtít na všechno papír a podpis člověka, který to říká, ať na to člověk má nějakej podklad:@

    #861349
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Hruštičko, dík – to se to tak pěkně čte….:D
    Jo, klíďo si to dělej do mlíka – já už jsem si na to zvykla a dávám si to po obědě místo kafe 🙂 a moc mi to chutná.
    To je mazec s těmahle institucema, co? To ani člověk neví, koho posílat do hajzlu dřív….ať už to jsou banky, úřady, pojišťovny nebo mobilní operátoři…všechno je to jedna verbeš, která je schopná tě jen na nervech připravit o pět let života – dobytek to je!!!! :@
    Tyy jo, mě už by do oken nikdo nepřinutil – už jsem fakt líná – ani s tim úklidem už to nějak nehrotim, jen to nezbytně nutné, ale rozhodně se nepouštim do nějakejch větších akcí 🙂 ….
    A hlavně se mi chce pořád dost spát, takže každou chvíli polehávám, všechno mi trvá hrozně dlouho…jediný co, tak si ještě píšu nějaký seminárky do školy, abych se pak z toho v létě i s mimčem nezbláznila.

    #861350
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel
    #861351
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Haňul, jeden den!!! To je nářez! Nemáš nějaké poslíčky nebo tak? ty už taky na žádný okna ani nemysli:) Ony ty seminárky stačí…jsi fakt dobrá, že takhle s mimčem budeš studovat

    #861352
    Anonym
    Host

    Haňulko a Hruštičko:

    Tak jsem to taky zkusila – zamíchala ten Gravimilk do mlíčka a je to mnohem chutnější než ve vodě!!! To bylo asi ono, proč mi ta otevřená krabice neubývala:D . Teď to dopiju během pár dní a s chutí!

    Jo a Haňulko rozhodně bych taky podle fotek neřekla, že jsi mohla mít těch 67kil před těhu.
    No já jsem z vás přibrala asi nejvíc, startovací váhu jsem měla 65 a teď už mám 84. Takže jsem už přešvihla i to co jsem přibrala za Danulky. Ale co nějak kdovíjak se nepřejídám, spíš si myslím, že je to skladbou stravy, jelikož si dopřeju ke snídani třebas i vánočku s máslem, co jsem si před těhotenstvím nedopřávala.

    Dnes po obědě mě tak bolela záda, křížový bolesti, jako před M takže si myslím, že zase děloha makala.
    Jsem zvědavá na monitor ve středu, zda se ukážou i nějaké kontrakce. Zítra jdu na to odpoledne do nemocnice na akci Těšíme se na mimi, trochu oprášit vědomosti o kojení a tak. Docela se tam těším, jen nevím, zda vydržím až do konce je to od 15-17.30. To už jsem dnes docela polehávala kvůli těm zádům.

    Tak se opatrujte, Haňulko, kdoví jestli nám zítra už neodfrčíš do porodnice! Kdyby něco tak ať je to rychle a na pohodu!
    Klidnou dobrou noc!

    #861353
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Cuco, fakt moc dík! 🙂 Koukám, že s tou váhou jsme na tom docela podobně – to máš si myslim v pohodě, ne? Já teda nevim, jestli to platí u všech, ale moje známé přibíraly s každym dalšim mimčem víc, no a ty už si těhotná podruhý, takže já bych řekla, že je to akorát, což? 🙂

    Tak to je supr, že s mlíčkem Vám chutná 😀 ! Já to do tý vody ani nezkoušela, tak nevim.

    Holky, já už mám poslíčky docela dlouho – někdy od 31.týdne, tak mi to ani nepříde. Teď možná jsou o něco silnější než zezačátku, ale o moc ne. Cuco, ty máš ty křížový bolesti? Mě v tom kříži taky trochu pobolívá, ale neni to tak hrozný – spíš jen to břicho. Ale na monitoru se mi eště ani jednou žádná kontrkce neukázala.

    Hruštičko, radši šetři chválou, já ještě nevim, jestli to dál budu zvládat i s mimčem, řekla jsem si, že to zkusim a když to nepujde, tak se hold nedá nic dělat a budu muset přerušit – uvidíme. Každopádně jestli to pujde, tak to hlavně díky mamce, která mi pomůže a bude hlídat, protože už je v důchodu. Ale jestli bude miminko nespavec, tak to fakt nevim kdy se pak budu učit…

    #861354
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    hani, ty na tom budeš stejně jako moje segra, ta taky nevazi zrovna nejmin, přitom je štihla, ale ma široka ramena, velky zadek a hodně svalů, to je ten uděl koňařek, ona denne odjezdi 8 koni.
    Tak to je sila 1 den, jaky z toho máš pocit, když to vidiš takhle napsane? 🙂
    Hrusticko, ty naše instituce to je věc. Ja jsem před par dny zrušila učet u spořitelny a za dva dny na to mi volali, jestli bych si ho nechtěla založit znovua co všechno budu mit zadarmo a jak je mrzi, že jsem s nima nenyla spokojena a bla bla bla, najednou šlo všechno

    Ja mam teda křižove bolesti skoro pořad, to jsou taky posličci? Posličky do břicha jsem měla jrnom parkrat, ted posledni dobou ani moc ne, až na to boleni v podbřišku, ale u toho si teda nejsem jista jestli to jsou posličci, kdo se v tom tež ma vyznat…

    Tak jsem předchvilku kompletovala postylku, schovala jsem peřinu, polštař a dala tam už i monitor dechu. Jen mi ted přijde, že pod dekou kterou jsem tam dala bude malé zima i když bude v zavinovačce. Čim teda budete miminka přikryvat vy?

    #861355
    Anonym
    Host

    Jé, toho je zas. Nemám nějak prostor dočíst a napsat. Jen kukám, jestli není nějaký nový mímo. 😀
    No teda Petspi, teď jen tak čtu na rychlovku, že někdo za tebe psal. Háájzli. A všechny fin. instituce taky, a to v jedné pracuju. :S

    #861356
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Krasne slunecne utery Vam vsem preji.

    Uz to konecne vypada na jaro…to se nam to bude pekne vozit.

    Veveriku, co se tyka prikryvani mimca, tak uvidim jak bude zimourive, kdyz mu bude stacit zavinovacka, tak bude, kdyz ne, tak ho proste prikreju poradnou dekou anebo ho proste na spani budu oblekat jak eskymaka:D , to si myslim, ze to bude kazda z nas mit jinak, tak urcite uvidis.

    Co se tyka vahy…ja pribrala zatim 12 kg, ale zas mam uz pres metrak, ale nejak se s tim netrapim, hlavne ze je malej v poradku…do „verejnych“ plavek to sice uz nestihnu, dostat se na nejakou schopnou vahu, ale preziju to. Stejne se mi udelali strie na nohach az pomalu po lytka…a to pravidelne mazu…bricho nic, ale ty nohy…no pripadam si jak kdyz mam nohy nejake stareny.

    Ja zavinovacku do porodnice urcite beru, ja vlastne beru vse…u nas nedavaji opravdu nic, jen po porodu vam dite obleknout do nejakeho eraru, ale hned jak muzete si ho prevlekate do sveho.

    Co se tyce kreci v podbrisku, ja je taky mam a vcera na monitoru se mi to zaznamenalo jako kontrakce, tak jsem se ptala a pry, ze to ty kontrakce jsou (jsem si pripadal sice jak blb, ale copak jsem to nekdy zazila?:) ), ale bricho mi z toho netvrdne, jen proste prijde krec,ktera do cca 5 minut odezni a hotovo,nic se nedeje..nemam je zas tak casto a to boleni v krizi jsem mela dnes po treti, ale je to jak kdybych mela dostat „housera“…pak se posadim, rozdycham to a je to v pohode.

    Vsechny co muzete uzivejte krasnych prochazek, ja uz mam spis takove to vybehnout, nakoupit a sup do cca 30 minut byt zpatky…no s tim vybehnutim bych to teda tak vazne nebrala,spis takove to vyvalit se:D .

    #861357
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoooj holky:)

    Tak jsem dneska byla v poradně a na monitoru…v poradně mě napotěšili, že mám streptokoka i kvasinky..no proč jen jedno že Na monitoru malá spinkala, tak se jí pak sestřička snažial vzbudit – no takhle s ní ještě nikdo netřásl:D Tak se po chvíli vzbudila a začala trochu kopat:)

    a asi dostanu svojí první pokutu…i když se to pokusím ukecat…před nemocnicí nebylo místo, tak jsem parkovala ve slepé uličce, kde už nějaký auto stály. A přijdu zoátky a za oknem papírek od městský:@ Nedodržení nějakých 6m na pozemní komunikaci – ale není to ad křižovatky, to jsem byla fakt daleko. Takže asi novinka – šířka silnice. Chtěla jsem to hned jít vyřídit, ale ne služebně nebyli, takže buď tam půjdu odpo, nebo zítra. Jsem zvědavá, jak to dopadne:S

    Veveriku, já taky uvidím podle toho, jak bude…my máme doma docela teplo, takže si myslím, že u nís bude zavinovačka stačit. Ale zase si říkám, jak poznám, že je miminku teplo nebo zima – někdo říká podle nosánku a na kurzu říkala, že jakoby na zádíčkách nahoře, že tam čliověk pozná, jestli je mimčo spocený nebo ne.

    Evíku, doufám, že si pěkně užíváš zkřášlování, už se těším na fotky! Počasí zatím hlásí pěkné, takže si to snad i hezky užijete i s počasím:)

    Jinak čekám na nemocenskou, až dorazí na účet a už bych to fakt potřebovala…nakoupila jsem za poslední finance, takže doufám, že to přijde nejdýl tak za dva dny. Odněkud bych nějaký další peníze vzala, ale nechce se mi…nejsou určený na jídlo.

    Jsem zvědavá na ty konrakce, jak tady už popisujete, že jste je zaznamenaly…já zatím žádný vyložene křeče nemám. Spíš dojem toho tvrdnutí a ztěžknutí bříška někdy.

    Raduzko, si mě potěšila s tím „vyběhnutím“ 😀 Ráda se projdu, ale jde to pomaleji, než jsem zvyklá a hlavně se občas tak nějak zadýchám a říkám si „no doprčič z čeho“:)

    Tak přemýšlím, jestli počkám s obědem na manžela, nebo ne….ale začínám mít hlad:) Uvařím jen brambory, máme ze včera dušené maso s mrkví…mňaaaam<:o)

    #861358
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,

    tak jsme se právě vrátili z nakupovacího výletu z malvíka. Puvodně jsem tam chtěla koupit, jenom sitku na kočár, nužtičky, 2 plínky a zrcátko na operku do auta a nakonec k tomu přibyla ještě cestovní postýlka, kterou budeme mit dole v obyvaku. Jsem z ni nadšena a nemůžu se dočkat až ji složíme:) Z dvou plínek se stalo 10 😀 , ale snad už máme uplně všechno

    No tak ty křeče asi fakt budou poslíčci, kdo se v tom tež má vyznat. Ideální by bylo mít u sebe nějakou kontrolku která by začala blikat, při každém poslíčku:D

    Holky u ns už je tak krásně, dneska jsem měla jenom jarní triko a jarní bundu a bylo mi misty až horko. Doufám, že už to takhle vydrží:)

    #861359
    p petspi
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak se hlásím po dnešní poradně 😀
    Vše je v naprostém pořádku, Terezka už váží dle UZ 2,55Okg – to jsem zvědavá, kolik bude mít za ten měsíc, co nám ještě zbývá – jsem teprve 36. týden!
    Dělali mi ten stěr na toho streptokoka, tak uvidíme, jestli ho budu mít nebo ne – ale to holt člověk neovlivní 🙁
    Miminko roste jako z vody, jak řekl pan doktor – protože jsem byla před 14dny a to měla 1800gramů a dnes toto – takže nárůst za 2týdny o 750gramů 🙂 – malá prý tedy nebude! Ale moje váha nahoru neleze a asi už nepoleze – celkový přírůstek za celé těhu mám pouho pouhých 1,5kg (zatím) – vždycky když tam vlezu na váhu, tak jen nechápavě kroutí se sestřičkou hlavou 😀 – ale mě to tedy vůbec nevadí!
    DAlší kontrola příští týden ve středu a na ní první monitor 😀
    Papa

    #861360
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky.Nemám teď vůbec čas to tu pročítat natož na něco reagovat.Mám toho před tou svatbou až moc.V neděli sme po poledni jeli k mojí ségře a švagrovy oznámit že se bude konat akorát obřad a slavit se bude až v létě.Přivítali to nadšeně.Sou momentálně ve finanční tísni a tak švára musí rychle dát dohromady ameriku kterou má v garáži a restauruje jí .Bohužel sou nuceni jí hned prodat aby dostavěli barák,banka už jim odmítá dát další úvěr.Pak sme zajeli na návštěvu k mému budoucímu švagrovy a jeho rodině.No super strávená neděle.V pondělí pro mě ráno přijela kamarádka dali sme si snídani kafíčko a krásně sme si pokecali.V půl dvanáctý promě přijel Peťa a odvezl mě ke kadeřnici.Další tři příjemě strávený hodinky.Nechala sem si udělat tříbarevnej melír a ostříhat se.takovejch pět cm je pryč ale mám alespoň na čas klídek.Pak sme zajeli na nákup při kterém sme si konečně vybrali prstýnky.Jenom nad tím sme strávili hodinu než sme se konečně shodli a koupili.Pak na úřad kde sme doladili poslední detajly svatby.Dneska ráno na stříhání s Kubou.Je z něj zase fešák.Když ho sestřička na veterině stříhala tak ho pořád chválila jak je šikovnej že se necuká.Kuba byl totálně v pohodě a dokonce nám u toho usnul.Pak sme už krásnýho Kubu odvezli domů a jeli do poradny.Kupodivu tam byla předemnou jen jedna paní a ta šla ke všemu nejdřív na monitor a tak sem šla hned po zvážení a tlaku k doktorce.Prohlídka dopadla dobře malej je v pohodě.Stav nezměněn,otevřená sem pořád a je to na hranici.Doktora mě pověřila vydržet celá ještě alespoň týden.Kontrola za týden a při té mě čeká první monitor.Nepřibrala sem nic od posledně a tak si držím nárůst váhy od začátku na deseti kilech.Z 55kg mám 65kg to celkem jde.Doktorka mi ukončila nemocenskou a konečně vypsala mateřskou.Odvezli sme to rovnou do práce účetní .Zašla sem na chvilku za holkama na dílnu.Pak nám volal řidič s PPL že nám veze kočárek.Tak sme ho jeli vyzvednout do Kynšperka,navštívili sme Peťovo tátu a peťa si vykonečně vyzvedl oblek.Zajeli sme ke známím do dílny kde sme sestavili kočárek.Je krásnej jen nám ti idioti zapoměli přibalit pláštěnku která byla v ceně tak sme jim hned posílali mejla že chybí.To je k vzteku.Zejtra s kámoškama budeme péct svatební koláčky a vařit pravej ruskej boršč.Jo ještě ke všemu se mi holka v neděli vrátila od táty nejspíš s nějakým kdo ví jakym bacilem nebo co a zvrací a zvrací.Teploty střídá se zimnicí a vrátil se jí kašel.Do prdele my se těch nemocí nezbavíme.Nejí protože má strach že to všechno zase vyzvrací,alespoň pije to jediný její žaludek dokáže alespoň na chvíli udržrt.Tak musíte uznat že toho mám dost a těším se až ta svatba bude za mnou.Zatím se mnějte krásně těhulkovsky a krásnou slunečnou středu.

    #861361
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    balím si dneska tedy konečně tašku do porodnice – všem jsem slíbila, že si jí tento týden po poradně konečně připravím 😀
    Jen se chci optat, kolik si berete do porodnice těch plínek „1“? A berete dudlík?
    Uvařím si obídek, pak musím zasadit kytičky, co budeme dávat „babičce“ na hřbitov (měla by narozeniny) a odpoledne dorazí švagrová s dětma a půjdeme ven – máme tady dneska rádio Blaník – tak se tam odpolko půjdeme mrknout 🙂 , když je docela počasí.
    Taky jsem dneska vyprala ještě plínečky s potiskem, které jsem v pondělí koupila v akci ve Vesně 😀 a mám z nich mooooc radost!
    Eviku tobě přeji, abys to všechno v klidu a pohodě zvládla a aby mimi vydrželo, co to půjde – hlavně aby se nerozhodnul jít ven v sobotu 🙂 Hezky si to užijte! Je rozumné teď pouze obřad a oslava až v létě!
    Mějte se fajnově, pozdravujte mimisky

    #861362
    Anonym
    Host

    Evíku,

    též přeji ať ty přípravy všechny zvládnete, pečení koláčků s kamarádkama Ti docela i závidím! To je fajn.

    Petspi,
    já beru do porodnice balíček plínek Pampers vel. 1 a je jich tam 43 ks. 5 plínek v porodnici dávají tak myslím, že ten balíček mi bude na pobyt stačit. Když tak doveze manžel ještě další. Ale myslím, že to ani nebude potřeba.

    Odpo mám poradnu, tak jsem zvědavá zda se něco pohnulo.

    Pěknou středu!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,091. až 3,105. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist