Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,106. až 3,120. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861363
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Petspi, ty teda umis nas..t 😀 , alespon ze solidarity jsi mohla tu carku mezi 1 a 5 umaznout:D . Ani se nedivim, ze sestricka krouti hlavou…ja teda osobne jsem se taky nesetkala s nekym, kdo by v tehotenstvi pribral tak malo…mam akorat znamou a ta pribrala 7 kg, ale min ani tuk. Vim, ze tady psal jeste nekdo, ze vubec nepribira. To ja mela zasoby uz pred tehu pekne, tak jsem si myslela, ze by mel taky z ceho sat, ale asi si chce prcek ukladat vlastni zasoby:D .
    Do porodnice mam taky jedno baleni,mam dojem cca 48 ks. Rikali nam na kurzu, ze pro mimi 8 ks na den by melo stacit.

    Eviku hlavne vydrz do obradu,pak muzete hned jet do porodnice…to by byla vzpominka. Hlavne se moc nestresuj a pohodicku, at ti tam matyasek jeste chvili zustane.

    Cucaracha, cekam na nejake zpravy z te porodnice, jak jste tam meli akci, nejake novinky, co doporucuji, jaka kosmetika se tam prezentovala atd.

    No jdu si varit obed.

    #861364
    Anonym
    Host

    Raduzko:

    Tak ta akce byla víceméně taková rychlovka.
    První přednášela sestra – dětská co bude následovat po tom, co se mimi narodí (jak ošetřují miminko, co mu vše dělají), poté další dětská sestra měla přednášku o kojení (nic nového pod sluncem). Pak přestávka – to jsem oběhla stánky – chyběl mi tam zástupce, kterého inzerovali – Weledu, jinak tam byl Avent, Farlin, Bepanthen, Johnoson´s, Sebamed. No a po přestávce mluvil fyzioterapeut o psychomotorickém vývoji dětí do 1 roku věku. To bylo fajn – byl dost vtipnej a tak se docela rozjely i dotazy. Hodně chválil šátkování, jak je to dobrý pak i na prdíky, když už mimi drží hlavičku a může být vertikálně, že je to fajn i na kyčle a pohodlnější než klokanky, protože ten šátek vlastně je široký – jak na ramenou a i na bedrech, že se ta nošená váha rozloží a nebolí tak maminku záda. Hlavně zdůrazňoval žádný urychlování jako je posazování, že na to má dítko čas do 8 měsíců, když už zvládne být na všech 4 a pak si hupne a sedne samo, taky chodítka a motorky odrážedla že prostě až na to dítko dozraje nejen pohybově, ale i rozumově. Jeho přednáška byla vyčerpávající, nevím co bych tedy ještě napsala, protože mě to jako novinky nepřišlo, spíš jako opakování.
    Potkala jsem tam spolužačku ze ZŠ a kamarádku.
    Dojal mne dětský sbor (prcci kolem 3-4 let), krásně zpívaly fakt mi i slza ukápla (to ty hormony:D ).
    Kdyby Tě něco napadlo tak se zeptej fakt nevím co bych jako vypíchla z tý akce.

    #861365
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    nějak nám to tady trošku vázne :O Mám pocit, že bývalo příspěvků víc. No asi už nás ten závěr všechny zmáhá, co? Já jsem si pořád říkala, že dobrý dobrý, a jak vás můžou bolet kyčle – no a už je to tady! Naštěstí už mi zbývají asi jen dva týdny do termínu, tak to musím dát Ale kyčle mě po procházce bolely jak čert, skoéro chodit jsem nemohla 🙁 A už několikátý den mě taky pěkně bolí záda v kříži, to taky přišlo až teď. 🙁 Celkem asi 40 plínek pro mimi jsem žehlila 2 dny! (samozřejmě s přestávkami). No a dnes jsem měla vařící maraton, snažím se navařit si něco do mrazáku na šestinedělí, podle rad kamarádek se mi to bude hodit 🙂 Jenže to stání u sporáku mě už dává fakt zabrat, odpoledne jsem pak nepoužitelná :S

    Evíku, vy jste toho teda fakt zvládli!!! :O Takový maraton! Ať se svatba podaří a hlavně ať si ji vy sami pěkně užijete 🙂 Sice na sobotu je zrovna předpověď nic moc, ale tak snad to nebude tak zlé…

    Holky, blahopřeji k dobrým výsledkům na kontrolách, to je super! A streptokok tak nevadí, to je celkem prý běžné a řeší to antibiotika při porodu Já valím na kontrolu zítra, tak pak taky písnu 🙂

    Mám jeden dotaz, tak obecně a nejvíc možná na Cucu jako někoho, kdo vypadá, že je poučený a vyzná se – mám dilema s nošením dítěte. Máme koupené nosítko Manduca, víc lidí mi to chválilo, že je výborné, vhodné už od narození a líp se nasazuje než šátek. Na internetu jsem četla i nějaké studie a vyjádření lékařů, jak dětem prospívá nošení, i po psychomotorické stránce atd. Jenže – v knížce Něžná náruč rodičů jsem se dočetla, že do 9 něsíců věku dítěte by se dítě vůbec nemělo nosit ve vertikální poloze kvůli páteři! A to ani v nosítku, ani v šátku, dokonce ani v náruči! Prý je i nevhodné takové to běžné nošení pro odříhnutí, kdy se mimi dívá jakoby přes rameno. Přitom co já teda znám rodiče, tak všichni tak nechávají odříhnout (v knížce doporučují pro odříhnutí trošičku jinou polohu). Tak teď jsem teda na vážkách :S Jestli někdo něco víte nebo máte na to nějaký názor, poraďte! Hlavně nevím s tím nošením v manduce, na to jsem se docela těšila, i ta filosofie mi přišla celkem blízká 🙂 Ach jo, asi se snad zeptám nějakého ortopeda, jenže osobně žádného neznám :S

    Přeji hezký večer 😀

    #861366
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Lenko, vazne nam to tady pekne, asi kazda uziva to krasne pocasi. Ja jsem si ted rikala,kdyz uz nemuzu toliko litat, tak jak si tady krasne poklabosim a budu vse stihat…a nakonec ani tady nic,to je jak zakon schvalnosti.

    Ja bych si z toho streptokoka nic nedelala, ja jsem pocitala, ze ho tam urcite mit budu…uz se mi tam ta potvora jednou dole usidlila :@ , ale testy vysli negativni, ale protoze jsem predpokladala, ze tam bude, tak jsem si toho dost pozjistovala a jedine co tam je na „zavadu“, ze ti pred porodem museji dat antibiotika, takze kdyz ti zacnou pravidelne kontrakce, tak treba nevyckavat (nam na kurzu rikali, ze kdyz nepraskne voda, tak mame prijet az kdyz mame kontrakce cca 2hod po 5 minutach), protoze ty antibiotika musi jeste stihnout prijet k miminku :). A na ty kvasinky mas urcite nejake cipky…dnes si nastesti uz umi se vsim poradit. Ale to ti urcite vse tvuj gynekolog vysvetlil lepe nez ja.

    Jinak jsem chtela jeste reagovat, ze ja teda do porodnice dudlik beru, u nas je povolenej, kdyz ho nepouziju tim lepe. Buhvi jestli jsem koupila tzv. ten „spravny“ jsem si zas naivne myslela, jak prijdu do obchodu a reknu, ze chci dudlik, oni mi daji jeden a hotovo, ale teda to je zase veda neco takoveho kupovat. Ja mam teda silikonovy a pro prave narozene mimca, ale jeste mi nabizela,takovej ten zlutej (vypadlo mi jak se mu rika), mne se teda libil vic ten silikonovej, ale prodavacka me opravdu „uklidnila“, kdyz mi rekla, ze muzu vyzkouset az 6 dudliku nez natrefim na ten spravny..co pak s tema ozkousenyma dudlikama budu delat??? Je pak asi budu cucat sama, aby meli vyuziti:D

    Cuca, to jsi mi teda moc nesdelila:'( , ale chapu, ze kdyz cekas druhe, tak si si byla oprasit znalosti:) , to te asi pak budu spis otravovat az narazim na nejaky problem primo…je suprovy,ze delaji takove akce u vas v porodnici, tady u nas jsem nic takoveho nezaznamenala.

    Ja teda satkovat asi nebudu, ale ne ze bych to nechtela, ale akorat bych se do satku zamotala, mozna, kdyz vychytam nejaky ten kurz satkovani, tak to zkusim…ja jsem si poridila takovy babyvak, tak uvidim jestli se to bude malemu libit. Kamaradka taky porizuje Manduku, vim, ze si ji hodne maminek chvali, ale spis bych dala na sveho pediatra, kdyz bude vse v poradku, tak proc nenosit drive, jde asi spise taky o typ toho noseni…ale to je spis jak jsem si nekde zas „chytre“ precetla, vlastni zkusenosti nemam 🙁 .

    Tak doufam, ze brzo pribude dalsi miminko a holky zacnete zase prispivat<:o) . Preji hezky vecer.

    #861367
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkný večer dámy!:)

    Eviku, teda přípravy v plném proudu, super!:) Moc si to užijte a přeju,ať je to už napořád!:)

    Já Manduku neznám, my koupili „baby in the pocket“…dá se v tom od narození, leží tam v podstatě. Na stránkách teda už pozměnili, že už 4.měsíce,ale když jsem komunikovala s prodejkyní (na originál stránkách a čských byly jiný info), říkala, že to je kvůli tomu, že v USA do toho dali nedonošené dítě a asi ho moc nehlídali a ono se tam udusilo…no mě by to asi nenapadlo tam dávat nedonošené děťátko, které bude logicky náchylnější, aspoň zpočátku. Já si teda myslím, že ani v šestinedělí to zkoušet nebudu…ale kdo ví…prostě až si budu jistější s mimčem, sžijeme se, tak to zkusím a uvidím.

    No to jsem zatím neuvažovala,jestli vezmu dudlík, ale když už o tom povídáte…proč ho nevzít, že jo:) Ono se jim to asi líbit nebude v porodnici, ale v tašce už se ztratí – mimimochem pořád se nemůžu dokopat změřit ty rozměry, ale je dost velká, to bezpochyby:)

    Leni,budeš používat látkové plenky?

    Petspi, super zprávy z poradny:) Mě nákup látkových plenek čeká, zítra kouknu na náměstí,jestli je to výhodnější tam nebo přes net objednat – mám vyhlíhnuté na MMB. Ale jen pár kousků, pod hlavičku a tak, nebudu používat látkové. Na jednu stranu se mi to líbí, ale na druhou mě od toho odrazuje hodně věcí.

    Já s tím streptokokem taky trochu počítala…mám často nějaké výtoky, což nevím,jestli s tím souvisí…ale tak nějak jsem si říkala, že je to možný. Právě si říkám, že to není nic hroznýho.

    Veveriku,ještě že jsi zmínila ty nůžtičky – já bych na to skoro zapomněla! Dík:) Takovýhle věci mi ještě chybí…vyrazím taky to lékárny, asi koupím do koupele olejovou koupel od Bubchen.
    Budete kupovat nějaký olejíčky nebo krémy na mazání mimča? Já si říkám, že olejová koupel – ta se mi líbí nejvíc – bude stačit, spíš když člověk nebude koupat třeba každý den… Ale zase může že jo, aby se udělal nějaký rytmus pro mimčo.

    Teda až takhle joooo – po dvou hodinách, když jsoustahy po 5 minutách? To je dobré info. Stejně je to síla, musí to být fakt náročný fyzicky…no netěším se,ještě že si to neumím moc představit a ani nechci radši:)

    Jinak já bych ty info o nošení miminek a polohování zas tak neřešila…myslím, že dneska se dělá za každýho „prd“ velbloud … a po roce zase přijdou na něco jinýho. Takže bych nic nehrotila… Odkrkávací poloha na rameni a tak mi nepřijde nic proti – přesně mamky to s náma dělaly a všechny jsme OK:D
    To je jako s různýma příkrmama potom a tak…někdy jdžy čtu ta časáky, tak si říkám, že jsou fakt prdlý. Ne že by člověk neměl být opatrný a myslet na zdraví mimča, ale co je moc… Což je připomíná story z přeporodního kurzu : Jedna paní tam měla dotaz, jestli mlže dítě teda dostat šok z toho, když ona mu nebude dávat do prvního roku rohlíky a třeba piškoky(věci, kde je lepek)… a pak bude malé u rodučů a ti mu dají celý rohlík, tak jestli z toho nedostaně dítě šok. No já nevím, ale já teda myslela, že mě klepne, když jsem si slyšela – to mui přijde síla…prostě když je zdravý, nic mu to neudělá a jestli bude mít alergii na lepek, stejně ho to neuchrání. No nevím, jestli je to tím, že mám mamku zdravotnici a některý věci tak neprožívám (jiný zase jo:) )

    #861368
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Dneska jsem byla s manželem na kruzu angličtiny, co učí a byla to hrozná sranda – učí v podstatě kamarády na tomhle kurzu, takže to je taková jiná atmosféra:) A po kurzu dorazili kamarádi – manželé za námi, tak jsme tam poseděli a nějak se to zvrhlo v historky s policatama, tak jsme se nasmály:D Tak doufám, že si Julie v bříšku taky užila srandy a má se pěkně 🙂

    Noo…to mě se nestane přibrat tak maličko v těhu, to se někdo má:) Já si myslela, že bych mohla nabrat tak 12, ale už teď mám 13 a to je ještě měsíc přede mnou, takže doufám, že max.tak 15, ale to snad neee. I když hlavně když bude mimčo zdraví a s kily se pak už snad něco udělá potom, že:)

    Jdu ještě něco najít k jídlu, nějak je žaludek prázdný, tak zatím krásný večer:D

    #861369
    Anonym
    Host

    Ahoj, dočtu později. Jen vám chci předat lidové rady k porodu, které jsem dostala na letáčku přímo v porodnici.
    – pupalka dvouletá – kapsle – od 38+0 1 tableta denně až do porodu, od 39+0 zvýšit dávku na 2 tablety denně
    – lněné semínko (to znáte)

    Koktejl Holabrun s červeným vínem
    1 dl č. vína, 1 dl vody, 1 kávová lžička strouhaného zázvoru, půl k. lžičky mleté skořice. Smíchat, ohřát a podávat horké 1x denně od 40+0 do porodu.

    Dobrý ne? 😀 Slouží k přípravě porodních cest a koktejl samozřejmě by měl napomoct vyvolání porodu.
    Jo a včera na monitoru jsem měla za 20 minut 4 nebo 5 stahů jak blázen. Pěkně to bylo na grafu vidět, tak doufám, že se to tentokrát samo rozjede. A už se trochu otvírám.

    #861370
    Anonym
    Host

    Tak jelikož jsem neusnula, tak se ještě hlásím po poradně!
    Nález hoodně poposkočil, takže do termínu bychom to s prckem měli zvládnout:D ! Dr. byl spokojený i se záznamem CTG, ptal se jestli už něco pociťuju, tak jsem popsala co bylo předevčírem a po kontrole mi to tedy potvrdil, že už bych tedy měla jako cítit že se to chystá!
    Tak jsem ráda, přeci jen týden a něco do termínu.
    A streptokoka nemám, tak jupí, žádný ATB mě nečekají.

    Leni, též mám v plánu koupit Manducu, ale nosit bych mimi chtěla v té Manduce až bude samo pěkně držet hlavičku, čili ne od narození až prostě kolem 3-4 měsíců. Teď mám půjčený šátek na ten začátek, kdy tam mimi bude schoulené v klubíčku a nebude vertikálně. Ten fyzioterapeut říkal, ať si my maminky vyzkoušíme co bude nám a miminkům vyhovovat, že každému sedí něco jiného. Ale rozhodně jsi udělala dobře s tou Manducou – je to kvalitní ergonomický nosítko, má super bederní pás a taky pěkně polstrovaný ty šle na ramenou, takže i na ta záda je to šetrnější.
    Jak zmiňuješ knížku od E.Kiedroňové, tak ta manipulace, zvedání a nošení jak to tam představuje tak mi sedí rozhodně i co si vzpomenu jak jsem brala Danču a ta opravdu patřila do skupiny více dráždivých miminek, takže teď bych na tom chtěla u druhého zapracovat a nosit jak tam popisuje. Ten fyzioterapeut též ukazoval zvedání a nošení jako je v té knížce do klubíčka – buď vyvýšeného, nebo na lokti níže. Tak myslím, že to asi něco do sebe má.

    Baruško:
    Pupalkový olej konzumuji, jen ne v kapslích /protože to je zase něco navíc, co do sebe cpát nechci – jako ta želatina co je z ní ten vršek udělaný/ale čistý – lžičku až 2 denně. Je dobrá na ženské orgány.
    Ten koktejl už jsem taky někde viděla, ještě navíc myslím že tam byla uvedený i hřebíček. To jsem měla v plánu příští týden ve čtvrtek – aby jako jo v pátek na aprílka se nám to povedlo. Ale uvidím jestli vydržím:D …

    Haňulka se neozvala, že by už…jsem tedy napnutá kdo bude po Maje další!

    Přeji dobrou noc!

    #861371
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Holky, jen pro info – zatím nic…, jen sem se sem nedostala. Zítra jedu zas k MUDr, tak dám vědět. Dobrou….

    #861372
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Barus, to me teda prekvapili ve vasi porodnici,ze davaji k dispozici „babske rady“ asi nekdo zjistil,ze to opravdu nekomu pomaha.

    Hrusticko, stranky zadne zjistene nemam, co se tyce vyzivy v sestinedeli. Mam spis vypsane veci po kterych se dite muze osypat nebo ho muzou nadymat, ale je to pry taky individualni…chce to pak postupne zkouset…vim, ze muzu maso,omacky, banány, neperklive vody, banany,jogurty nejlepe bile a hlavne u nas delaji vybornou smetanovou zmrzlinu, tak tu pry muzu taky, tak uz se tesim, ze kdyz budu chodit na prochazky,mam to akorat cestou, tak jak si budu davat do nosu!
    Nic si z toho nedelej,ze nevis jak poznas stahy…ja poznala ty stahy az kdyz mi to hlasil monitor,ze to teda nejsou zadne zarazene vetry (kdyz mam ty krece), ale pekne deloha uz cvici.
    Prosim te hlavne s tema stahama,kdyz se ti nebude neco zdat, tak vyraz radsi driv…ne ze budes koukat na hodinky a presne po dvou hodinach vyrazite:), porad je pry lespi prijet 3x zbytecne nez jednou pozde. A kdyz ti odtece plodova voda, tak si mas pamatovat v kolik ti odtekla,mnozstvi a jakou mela barvu a mas ji zachytit na vlozku, aby udelali test jestli to je opravdu ta plodovka.

    Holky mate nektera zkusenost z tou hlenovou zatkou? Sice jsem si nacetla dost clanku jak to ma vypadat, ale nikde jsem se nedocetla jestli vytece najednou a nebo muze odtekat i na etapy. Jak jsem byla v pondeli na kontrole v porodnici, tak cca od uterka mam takovy divny vytok, ktery mi pripada podle popisu,ze by to mohlo byt ono, ale uz to mam treti den a vytece to vzdy tak nejak narazove. No kazdopadne se na to kdyztak zeptam doktorky v utery na kontrole, jestli to stihnu. Termin podle ultrazvuku mam ted v sobotu, tak uvidime, ale v pondeli nic pripraveno nebylo:) .

    #861373
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tehulky,

    no pěkně nám to tady vázne, ale já taky vždycky jenom nakouknu, nějak není nálada psát:P

    Za kolik kupujete ty plínky s obrázkama? Já jsem taky chtěla dvě koupit, aby to beruška při odříhávání měla veselejší:D , ale za dvě v malvíkovi chtěli 159 Kč, což mi teda přijde nehorázné, tak jsem radši koupila balík 10 ks bílých za 199,-

    Leni: To o tom odříhnutí jsem slyšela, myslím, že to bylo nějak, že ti miminko leží jakoby pžes zápěstí. Teta tu Něžnou náruč má a řídí se jí. Ale já si myslím, že sama poznáš co bude malé vyhovovat, zas tak striktně bych se toho co píšou nedržela. Tak jak psala hruštička, nás maminky taky dávaly odříhnout přes rameno a žádnou ujmu z toho nemáme 🙂

    #861374
    Anonym
    Host

    Tak jsme s Danulkou dorazily z dílny – paní tu ve městě šije krásné kapsáře, zavinovačky, polštářky…tak jsme objednaly zavinovačku s pejskem a kapsářek na postýlku (mám fotku na FCB).
    Zavinka bude do žluto béžova, kapsářek do zelenkava – kvůli ložnici. A možná to stihne zítra ušít – v pondělí na vyzvednutí připraveno. Tak jsem moc ráda. Paní je šikulka ochotná.
    Zítra mě vytáhne kamarádka do OC Nisa v Liberci, začínají tam slevy 50% v Nextu, tak tam sjedeme mrknout, jestli něco nenatrefíme co jsme chtěly spolu objednat přes paní z MMB, která do UK pravidelně jezdí. Vyšlo by to třebas levněji:D . Danulka bude s tátou na výletě v Praze – jedou spolu na logopedii a psycholog.vyšetření.

    S tou stravou Hruštičko, já jsem v té Ingeborg Stadelmann četla, že se to má vyzkoušet ta strava při kojení. Každému miminku může vadit něco jiného. Co je dost známé tak nadýmavá zelenina – jako květák, brokolice, nee, samo že ne koření, kdovíjak cibule, česnek, ale někdy vadí i kořenová zelenina celer petržel. Exotické ovoce taky nic moc, spíš co se pěstuje u nás. Přes léto to bude fajn. Taky prý ne moc sladkosti – čokoláda, někdy vadí čerstvé pečivo.
    Co se ale doporučuje tak to jsou obiloviny, různé kaše – ovesné, jahelné, pohankové, je to rychlé a taky to dodá dost energie, nejvíc v šestinedělí. Přichutit se dají medem, rozinkami…Takže já asi budu na kaších a polívkách (takové jak říká moje mamča kojící – zahuštěné dětskou krupičkou nebo ovesnými vločkami). Ale fakt to bude chtít odzkoušet, třeba by ses zbytečně žinýrovala a mimčo by na prdíky i tak netrpělo…Jedna moje kamarádka ta může i zelí na jakýkoliv způsob, dušený, čerstvý krouhaný jako salát, to má dobré.

    Já dodělávám palačinky na kokosovém oleji, dáme si s babičkou kterou čekáme odpoledne – ke kafíčku.

    A máte pravdu nějak to tu vázne. Co teprve až budeme s drobečkama z porodnice, to tu asi bude pusto prázdno, budeme buď kojit, nebo budeme někde venku na procházce:D .
    Tak se opatrujte!

    #861375
    Anonym
    Host

    A jak tu řešíte ty stahy, kdybych já čekala 2 hodiny při Danulce, tak porodím doma, já začala mít hned pravidelné bolesti – křížové po 4 minutách, tak jsme to doma měřili asi 1/2 hodiny, já se mezitím osprchla, manžel dobalil tašku a pak jsme vyrazili a voda mi praskla na WC ve vestibulu nemocnice, takže jsme fakt přijeli akorát. Danulka se od odtoku plodové vody narodila do 1,5hod.
    A to jsme si mysleli, zda nás náhodou nevrátí – že to jsou poslíčci. To s tou vodou testovala právě sestřička politím vložky vodičkou. Já jsem si totiž myslela, jestli jsem náhodou jen nepotřebovala na malou. Těžko se to pozná, když se to prožívá poprvý.
    A já nějaký jako stahy v břiše fakt nepociťovala, jen křížový bolesti, který byly prostě pravidelný. Každá to prožívá trochu jinak, s jinou posloupností, ale každopádně platí, že když odteče ta voda, tak se do porodnice musí vyrazit hned. U těch bolestí je to právě různý. Někdo ty bolesti může mít už pravidelný a pak to stejně ještě hodně hodin trvá – to otevírání porodních cest a tak. Ale rozhodně lepší 3* jet zbytečně než 1* je opravdu na hodně rychlo.

    #861376
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jj, je to fakt, doktor mi to pořád říká, radši přijeďte a kdyžtak vás pošleme ještě domů:) Nooo, to jsem zvědavá, jestli odchytnu nějakou plodovku, radši ať si počká do nemocnice.

    Raduz, tak to už máš termínek brzy, to už budeme tady mít třeba další mimčo:D

    No holky, snad se tu pořád nějak sejdem…budeme řešit, jak se nám kojí a jak spinkají a jak si dáváme zmrzku do nosu U nás taky mají výbornou, včera jsem zrovna s manželem měli, už otevřeli:D Měli pistáciovou a tu já milujuuuuu. Takže se taky těším, jak pojedu malou provětrat a u toho bu zajedu na zmrzku.
    O polívkách mi taky říkala jedna mamka, že jsou moc fajn v šestinedělí, právě i hlavně kvůli tekutinám…takže nebude špatné si zamrazit nějaké vývary asi, nebo už rovnou hotovou:)

    Cuco, to más pěkný plán, jsem zvědavá, na co natrefíte:) A ta paní prodává na MMB normal oblečení nebo jen jakoby na objednání? Kdyžtak hoď její nick,ať na ni juknu.

    Pořídila jsem olejovou koupel a pro jistotu už i Rybilku, abych byla připravená. Na MMB objednám látkové plenky…tak ještě pár drobností v DM…
    Zkoušela jsem to olejovou koupel na sobě na ruce, ale teda nepřijde mi moc výživná,tak asi ještě radši pořídím nějaké mlíčko na mazaní přeci jen, ať není suchoučká – jestli bude po mě,tak to bude potřebovat. Obliček jsem nikdy teda suchej neměla – tam akné mělo půdu, ale třeba nohy mám dost suchý.
    Zase se mi normálně objevilo pár pupínků beďarů…naštěstí jen malé, ale skoro těhu byly fuč, tak doufám, že se nevrátěj:D ne že bych jich měla nějak hodně, ale když nejsuo vůbec, je to pohodička

    Díky za rady se stravou…je fakt, ež se to musí vyzkoušet…asi jako ty polohy na odříhnutí miminek. Ty nejvíc nadýmavé radši vynechám zpočátku, a pak sem tam něco zkusím.

    Ta poloha na předloktí – zrovna včera jsem ji viděla v knížce, jak tam to ňuňátko leží a je tak roztomilý….na tu polohu se těším:) A jestli je dobrá i na odříhnutí, tak to je bomba

    #861377
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28834.png
    Ahojte těhule,
    tak mám po první kontrole v porodnici a jde to ráz na ráz!! Bylo mi řečeno dnes, že ko konce příštího týdne porodím, ať se děje, co se děje! Je to díky poloze malé (kkoncem pánevním), nenechají mě přenášet ani den! Malá už má 3,30 kg, takže přibírá fakt těch 250 g týdně. Takže příští týden už by byla hraniční váha na přirozený porod koncem pánevním… to jen tak pro info, pro Barču, že to tak s tím váhovým přírustkem opravdu je! Paní doktorka mi doporučila horkou vanu, svařák a sex, abych tomu pomohla a nemusela na vyvolávačku! 😀 Tak musím poslechnout! 😛 Jinak je všechno o.k., jen mám vyšší tlak 135/70, ale je to myslím ještě v normě, na to nic neříkala. Takže v úterý další kontrola a to už budeme domlouvat termín na vyvolání, pokud to nepřijde samo.
    Krom kontroly jsem se stihla dát ještě „do pucu“ … kdaeřník, kosmetika, manikůra, pedikura, jelikož se pak dlooooho nikam nedostanu! 🙂
    Takže se opatrujte a já se jdu mrknout na vaše příspěvky za poslední dny, nějak jsem sem neměla čas jít. Ještě jsem dochystávala poslední věci do kufru, jelikož se docela hlásí poslíčci! Dneska mě bolest břicha a v křříži (jako křížový bolesti) vzbudila ve čtyři ráno a to se mi ještě nestalo! Před spaním to už mám poslíčky dávno, ale aby mě to vzbudilo v noci… :O tak třeba se malá umoudří a nenechá maminku trápit indukovaným porodem a přijde na svět sama od sebe. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,106. až 3,120. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist