Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,136. až 3,150. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861393
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Cuco, pokud je to tak na honem, tak to asi nic objednávat nemůžu, čekám furt na tu mateřskou :S No nevím, jestli se Haňulka až tam má, porod neprobíhá zrovna hladce! 🙁 Už aby to bylo za ní… :S
    Leni, a proč by jsi měla plánovanýho císaře? Mně se teda ani slůvkem nezmínila, že by mi ho nabízeli.. Dokonce, když si ho prý někdo žádá, tak ani tak ho nedají jen tak někomu, tak mě docela zajímá, jak to, že by jsi ho měla plánovaně. Na hráz asi prdím, u malé jsem nástřih měla taky a hojilo se to úplně super!
    Katko, tak koukám, že jediný pěstitel jsi tady ty 🙂 Já mám přísady na okně, ale nějak se jim nedaří, přijde mi to takový přibržděný, tak třeba z toho nakonec něco bude, nebo koupím. Záhonky mě nachystal na podzim manžel s tchánem a vyhrabovaní bude určitě na manželovi, to bych nedala! I s těma oknama tě obdivuju, já jsem dostala zákaz od tchýně, prý mě to začátekm příštího týdne dojede umýt. Tak jsem se tomu nebránila 🙂
    Baru, soráč, rozhodně tě nehodlám vyštvát! A nebuď vzathovačná! :S O Bohunicích jsem od tebe neslyšela, jen o Obilňáku, když se jednalo o nějaký kurz. O bradavkách nevím , co myslíš a váhu už nekomentuju, je to tak, jak jsem nsapala v posledním příspěvku a tečka!!! (250g/týdnně) počítat umím, neboj, mám střední vzdělání. Už se mě ptala i kamoška (na FB z SOU), která je v tom naprosto nezávisle (má dvě děti, takže ví…), co jako furt prudíš!!?? Neboj, Háňa napíše Šárce nebo mě, buď bez starosti a dáme vám všem vědět vědět.
    Káťo, díky za seznam, chválím … Já mám celkem tři termíny 31.3., 1.4. a dle UZ 5.4. A asi se to bude brát podle toho prvního, takže nástup asi 31.3.
    Jinak myslím na Haňulku, moc!!! Ať to má co nejrychleji za sebou. Občas pínse sms, nebo si dáváme info se Šárkou… Doufám, že ji nebudou dlouho trápit!!!! 🙁
    Pěkný den všem! 🙂

    #861394
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Lilypie - Personal pictureLilypie Maternity tickers

    Pochvala pro Káťu za pěkný přehled našich termínů.Moc se těším,aby jsme to měli už za sebou a naše broučky vedle sebe.Myslím na Haňulu *-)

    #861395
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    😛 😛 :'(
    …už druhý den se snažím umístit obrázek s kalendářkem a nevím proč mi to nejde,když mi to vždy šlo?? Nevím co dělám špatně!!!:$ Poradíte prosím??

    #861396
    Anonym
    Host

    Ivčo, nejsem vztahovačná, ale ty prostě nikdy nedáš pokoj, dokud není po tvém, teď už to vidím velmi jasně a už mě to fakt štve. Ty prostě jiný názor nevezmeš, ať se děje co se děje. Na váhu už jsme se snad vykašlaly na FB, ale ty se zas k tomu musíš vrátit a furt budeš tvrdit (dle FB), že dítě za 6 dnů přibere 300g, takhle to vyznělo z toho, co jsi tam psala. O Bohunicích jsem mluvila, když jsme se viděly, i jsem to psala. Na Obilňák jde Verča. Kvůli dráždění bradavek jste se sesypaly na Jitku, pokud už si nepamatuješ. Nebojím se o Háňu, psaly jsme na FB, že dá vědět sms, myslím, že nějak se to dozvíme. O Maju jste takovou starost neměly.

    #861397
    Anonym
    Host

    Cuco,
    chtěla jsi vědět důvod, proč už sem nepřispívám, tak Ti na to odpovím … když si přečteš zase pár příspěvků tady od Barči … tak mě snad pochopíš … Už mě vážně nebaví tady řešit takové zhovadilosti, s prominutím !!!! Protože tady jak je vidno to není o diskusy … nejvíce mě přímo „sere“ jak se tady furt někdo s někým dohaduje !!!! a nepřijme názor druhých – viz. Barushka teď s Ivet … nechápu a asi nepochopím !!!! a ještě se tu používají slova typu: vyštvat !!! a ještě se obviňovat z toho jak někdo neumí počítat … to už vznikla diskuse na FB skrze váhu miminek … už si připadám, jak kdyby některá z nás spadla snad z višně !!!!! To už prostě není možné … proto už přispívat nebudu – nemám na to žaludek a ani náladu !!!

    Barushko, k Tobě jednu jedinou věc … ty tu píšeš Ivet, že nedá pokoj dokud nemá pravdu … jenže bohudík ona jí má … nevím co je na tom k nepochopení … a jak je vidět každý si stojí za svým názorem a ty též neustoupíš … tak neobviňuj jiné !!!
    K znovu k těm proslulým bradavkám … ach jo – tak snad po sté …. nikdo se na Jitku nesesypal … jasně jsem já, Ivet a Haňulka … dokonce + další napsali, že až tak s tím nesouhlasíme a že se nám do zdá úsměvné – toť vše … prostě NÁZOR !!! žádné sesypání a myslím si, že to Jitka i vzala …
    Skrze Maju … máš pravdu ta mě (osobně) až tak nezajímá, jelikož ukázala jaká je … už dříve – kam vítr tam plášť … jen ona musela mít vše nej nejlepšího pediatra, nejlepší porodnici … a všem všechno vyvracela už ať blbé kalhotky do porodnice … a prostě nebudu to tu rozebírat bylo toho více … a když jí člověk napsal svůj názor – byl samozřejmě špatný … pak najednou otáčela postupně, když se přidávali další a další těhulky … takže já osobně takové lidi nemám ráda … neútočila jsem na ní, prostě jsem si jí přestala všímat – to ona nás napadla … a pak nás „potrestala“ tím, že si nás odstranila z přátel na FB … což teda je pecka trest 🙂 to jsem se musela smát … no vypovídá to o její povaze …
    Píšu tu svůj názor !!!! nikoho neobhajuji, ale příjde mi to už na hlavu postavené – proto nepřispívám a přispívat nebudu … už jsem se rozhodla … jen jsem naposledy zareagovala !!!

    Všem přeji poslední dny krásné těhulkování a zdravá miminka – a samozřejmě snadný porod !!!
    Mějte se … Šárka

    #861398
    Anonym
    Host

    Tak holky, když jsem se hodila do klidu tak zase se tu bude někdo škorpit?

    Máme tohle zapotřebí? Haňulka rodí, těšme se na zprávičku a už se kvůli ničemu nehašteřme!

    Já sem furt nakukuju jestli už náhodou, úplně mě děsí představa být od noci v porodnici a stále nic…

    Mne asi komplet už odešla od středy ta hlenová zátka, tak čekám, kdy asi vystartujeme, protože i záda se ozývají čím dál fest. Myslím, že pokud do středy neporodím, tak mne pak Dr. nažene kvůli tlaku do porodnice a fakt to do toho apríla zvládneme. Už se nemůžu dočkat!

    Paní mi přivezla tu zavinovačku, ještě přidala ušatý polštářek, ta mě to zase dostalo jak jsou někteří lidé hodní! Slevu mi dala no já mám tedy štěstí tento týden na bezva nákup. Až tedy na ten dnešní výprodej v Nextu.

    Ivet:
    To nevadí, že to teď nestíháš s tou obj. Nextu, ona zase paní pojede třeba v létě a bude další kolo objednávek, tak není problém příště se na to juknout, paní dává tak 2týdny čas, pak to objedná, když jí to potvrdí tak pošle podkl.k platbě,převedou se jí penízky – pak to do měsíce přiveze a rozešle. A už jsem u ní obj. asi 3*, nikdy žádný problém podvod že by jen vytáhla penízky. Ona to nedělá tedy ve velkém, jen prostě jezdí ráda na výlety do UK a spojí to vždy s vyzvednutím těch obj. věciček a ve velkým kufru co do něj naskládá tak přiveze.
    A když si spočítám kolik to vyjde v přepočtu a za kolik to mají v kamenném obch. bez slevy tak se to prostě v UK vyplatí. Dnes jsme viděly s kámoškou – že na komplítku šatičky s legínkama na mimiprincezny to je rozdíl 100, tak to už je pak znát při více věcičkách.

    No já jdu odpočívat, dožehlila jsem ještě nějaký bavlněný plínky, věcičky co jsme dostaly o víkendu (body vel. 74, které po vyprání vypadá jak 62). Taky jsem vyplnila ty sčítací listy, ať to je hotové a manžel to pak donese na poštu. Nějak hnízdim, koukám co bych ještě doma poklidila asi už se to vážně chystá rychlým tempem.

    Tak přeju ať máte dobrou náladu a už se v ničem nevrtejte, nestojí to za to, abychom se teď při tom závěru rozkmotřily…každá jsme z jinýho těsta a nikdy se prostě neshodneme jak už jste tu psaly.

    #861399
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Káťo, to jsi udělala moc dobře s tím seznamem termínů, který jsi sem hodila, jsi šikulka. Jen já mám termín 16.4, ale to je celkem nepodstatný detail, stejně si myslím, že to bude dřív:)

    Moc myslím na Haňulko, doufám, že to bude mí holka co nejdřív za sebou a nebude už se dlouho trápit.
    Našla jsem si na netu co je to ten Hamiltonův hmat a musím řict, že mi to nahání trochu bobky. Já jsem hroznej posera a ještě kdybych věděla, že mi budou dělat tohle…

    cuco: Koukala jsem na FB na ten kapsář, je moc krásný, nepochybuji, že zavinovačka bude stejná. Ty máš takové štěstí na super úlovky:)

    Taky mám lehce hnízdící syndrom, dneska jsem komplet vyšůrovala kuchyň, takový generální uklid jsem dělala naposledy před vice než rokem a jsem si jistá, že zase dlouho dělat nebudu:D Na víc už mi nezbyly síly, takže pokračování zítra

    Holky musí byt ta hlenová zátka vždycky krvavá? Dr. mi říkal, že to je prostě špinění. Ale já už několik dní mám vždycky po ránu na vložce takový hlen, je možné, že je to ono?

    Zitra se chystám na první šálek maliníku, tak jsem zvědavá jak mi bude chutnat 🙂

    Těším se na zprávičku o Haňulce, tak doufám, že to bude brzo. Budu to sledovat na mobilu:)

    Jdu si ted trošku zpříjemnit večer, babička se nabídla, že berušce koupí naušnice, tak ji chci najit něco pro inspiraci, aby věděla co se mi líbí. Mám dost jasnou představu, tak doufám, že pochodím:)

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28852.png

    #861400
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoooj holky!

    Káťo, super seznam!!!:) Díky.

    Díky holky taky za info o Haňulce…teda je to fakt síla, že je tam už tak dlouho. Já vím, že to někdy mlže trvat, jen doufám, že to prostě nebude nijak dlouho trvat… Neumím si představit, kde člověk pak už bere síly. Ale všechny to dáme, nic jiného nám nezbývá:)
    Držím Haňulce palce – kdyžtak ji pozdravujte,kdybyste ji psaly sms nebo tak, že na ni myslíme a těšíme se na foto mimi a info a tak!

    Myslím, že ta hlenová zátka nemusí být vždy krvavá, vrchní sestřička mi spíš říkala, abych se neděsila, kdyby byla s krví, že to některé mamky vyplaší. Ale jinak jak ji poznám, to mě zajímá…mám normálně teď výtok,takže si myslím, že bych to i přešla…

    Dneska jsem chtěla umýt okna v ložnici, ale umyla jsem je tak napůl, jen zevnitř rámy a hlavně žaluzie, ty mi zabraly skoro hodinu, a pak jsem musela vyrazit pro manžela do práce a jeli jsme do Varů. On potřeboval něco vyřídit, ale nakonec se mu to nepovedlo, protože v pojišťovně nebyly v pátek. Já mezitím aspoň nakoupila. A protože jsem koupila maso, tak jsem si říkala, že už teda odmrazím mrazák,ať je připraven na šestinedělí a zásoby… No a jak jsem tak na to koukala, tak jsi si říkala, že bych měla vzít rovnou i tu ledničku,když už je to vypnutý,že jo:) Tak to mi zabralo taky čas, a pak už jsem si teda neuměla představit, že se vrátím na ty okna. Potřebovala jsem uklidnit záda…
    Cítíte taky, že když se třeba zvedáte, nebo právě dýl jdete a tak, tak že vás bolí jakoby kyčle a ta stydká kost nebo jakoby třísla(ale mezi nohama)? No můj popis teda není nic moc, ale snad někdo chápete:) :$

    ale holky dneska mám radost – včera jsem našla Andymu první klíště, nebylo zakouslý,ale lezlo…tak jsem vyrazila do zverimexu. Koupila orthosan a obojek proti klíšťatům a ten obojek VONÍ a Andy voní s ním:D NMo kdo znáte labrodory, tak chápete…když je vykoupete,oni chvíli voní,ale pak zase nesákavájí ten svůj pach. Tak doufám, že obojek vydrží vonět dlouho. A stál jen 90 Kč, takže i kdyby přestal vonět, koupím nový pak, aby byl voňavoučký:D 😀 No halvně aby fungoval taky, dva roky předtím jsem mu kupovala o dost dražší,ale ve zverimexu ani dražší neměli, tak vyzkouším tenhle a uvidíme.

    Lůcco, to nevím, co je špatně…já tam mám dvě varianty a prsotě jedna tady funguje a druhá ne,takže musím dávat jen tu jednu variantu.

    #861401
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Cuco, super kupy!!!:) Ještě ža takový lidi pořád existujou, člověka to v dnešní době hrozně potěší ,viď. Tak trochu jakoby z jinýho světa…. Mě taky potěšila paní z MMB, u které jsem si kupovala podprdu. Přidá mi zdarma jednu skoro novou černou, prý nějaká jako sportovní. Chtěla jsem si u ní objednat jednu černou právě,ale ta už byla prodaná nakonec, tak jsem se rozhodla pro jednu tělovou, kterou taky nabízela. Mě hrozně štve, že veeeelká většina těch kojících podprd je bílých – já nosím spíš tmavší oblečení,takže bíle podprdy mi jsou na dvě věci….představa, že se hned obarví:S
    tak jsem na ně moc zvědavá, až přijdou,jak budou sedět a jaká bude ta černá.

    Holky, nějak uklízíme, což:) Mě k tomu dneska i tak nějak nadchlo to sluníčko.

    #861402
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Tak ještě na závěr chci popřát pěkný večer…my si jdeme pustit s manželem filmek a máme k tomu nezdravé bramburky:$

    Papaaa

    #861403
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    teda, já taky moc myslím na Haňulku, ať to rychle uběhne a hlavně ať je miminko v pořádku!!! Konečně máme první porod tak trochu v přímém přenosu 🙂

    Káťo, taky moc chválím tabulku s termíny, super přehled A přeji, ať se miminko správně otočí, ať se vyhneš tomu císaři a rodíš přirozeně 😛

    Rybízku, mě to zatím tvrdí můj gynekolog, že u prvorodiček se při poloze koncem pánevním dělá císař kvůli příliš velkému riziku pro dítě při přirozeném porodu. U vícerodičky je to něco jiného, přece jen tělo si ten předchozí porod pamatuje a porodní cesty si také pamatují, že už byly jednou otevřené 🙂 Budu Ti moc držet palce, aby to proběhlo bez problémů přirozeně. Já už jsem se s tím císařem tak nějak smířila, aspoň by to pro mimi mělo být poměrně jistě bez komplikací, no a já to pak snad nějak s jizvou zvládnu. Ale definitivní ortel o vedení porodu by měla říct až doktorka v porodnici, jdu tam 31.3. Tak uvidíme.

    Šári, jé, já jsem byla ráda, že ses tady zase objevila 😀 A ty hned napíšeš, že néééé to je škoda 🙁 :'( já být vámi, tak se na to všechno normálně povznesu – a žádné hádky :S
    Nemyslím, že tady někdo něco myslel špatně, spíš si to občas jen někdo špatně vztáhne… musím říct, že jsem velmi ocenila, jak se Cuca – podle svých slov – hodila do klidu, uvědomila si, že to možná s reakcí maličko vlivem těhu hormonů přehnala a nadále sem chodí a přispívá – to obdivuji a oceňuji 🙂 A teď jsem moc nepochopila Baru Tvou reakci na Ivet. Já nevím, jestli někde něco špatně spočítala nebo napsala, to nemíním zkoumat, protože i kdyby – tak to se snad stane, né? Stejně tak to, že je potřeba některé věci zopakovat vícekrát, však je nás tu dost a člověku se to plete, no, mě taky :$ S tím mým císařem jsem to taky psala už vícekrát, ale klidně to napíšu znovu, jak říkám, chápu, že se to plete a člověk zapomíná, já teda rozhodně taky 8o| :$

    Teď hlavně myslím na Haňulku a těším se na oslavu prvního miminka:P 😛 😛

    Hezký večer i nadcházející víkend! Lenka

    #861404
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Joooo dámy…ještě jen můj osobní poznatek k tomu,co píše Leni – já si spouuuusto věcí nepamatuju, co se tady řeší a dlouho mi trvalo, než jsem si třeba zapamatovala jména dětí. Je to pro mě tažké si to pamatovat, když u tomu nemám ty živá těla:) Takže to je tak, že si mylsím, že to je na 100% lidské a je těžký tady všechno pobrat a reagovat na všechno.

    Krásný večer a snad pokračujeeeem dál:D vzhůru utlačování hormonů a otevřené diskuzi ZDAR<:o) 😀

    #861405
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Baru, já že nedám pokoj..? No to je síla! Já nevím, kdo musel mít poslední slovo, než jsem vám k tomu mému statusu napsala, že už by stačilo, ale už to nebudu řešit! Jak říkám, kamoška, která do toho nebyla zainteresovaná se na tebe i ptala… tak to vypovídá za vše. A nevím, kdo koho napadá teda víc, když mi na férovku napíšeš, že ať si po sobě čtu, co napíšu, jako bych byla nějakej dement a k tomu neuměla počítat 🙁 A o Máju se nestarám, proč taky… nesedla mi, měla všechno nej a měly jsme se z toho asi všichni posrat ne!!?? To ona nechtěla slyšet jiný názor než ty svoje a ty sama jsi řekla, že nechápeš, proč se urazila!!?? Tak to taky teď nepřekrucuj!!!! Tak už je mi jasný proč jsem nevěděla, co myslíš ohledně bradavek… k tomu jsem se snad ani nevyjadřovala, natož abych se na Jtiku sesypala.. nevím, co plácáš! A jestli jsem napsala, že s tím nesouhlasím, tak to byl pouze můj názor (což bych napsala naprosto v klidu a bez urážek). Už jednou jsem řekla, že snad nejsme stádo ovcí, aby jsme kývaly jak hlopý na všechno všem.. konec! Souhlasím se Šárkou, je to o diskuzi tady. A nevím, proč mi píšeš, že tě chci vyštvat, nebuď prosím tě paranoidní!!!
    Tímto se omlouvám všem ostatním, ale na svou „obranu“ jsem toto musela napsat… a tím končím!
    Veveriku, ta zátka bývá s příměsí krve, ale poznáš to nejspíš podle toho, že je to hodně hustý hlen, jiný než výtok.
    Hruštičko, já dávám Cidovi místo obojku pipetku za krk, už kolik let a spokojenost! Tak díky za tip, asi už taky pořídím a chci ho ještě očervit, než odjedu do porodnice, pro jistotu. Jak často odčervuješ mazlíka ty? Jinak kyčle mě bolí fest ráno, hlavně když ležím na boku, tak ten, na kterém ležím, ale to je asi jasný.. A dneska mě berou záda a to jsem ani nic moc nedělala! Jen jsem uvařila, vyprala dvě pračky našeho prádla, nádobí a byli jsme na vycházce. No už je to náročný ten konec! Skvělý komentář! Ten konec se ti povedl
    Leni, díky za komentář k císaři, to jsem nevěděla, ale určitě na tom něco bude, i ta doktorka doplnila, že tak rodit běžně nechávají a kor podruhé, tak to bude určo tím, že ty prodoní cesty už byly jednou otevřené, tak se budu modlit, aby to bylo rychlý … a taky díky za zastání s tím, že člověku občas něco vypadne nebo ti to nějakým způsobem unikne :$ Přesně tak, jsme jen lidi… a zápisky si nedělám 🙂 Taky si myslím, žemáme hormony na pochodu a psaná verze je o to horší!!
    Já popíjím svařáček zase.. no co, vždyť mi byl téměř předepsán na recept 😀
    Přeji všem krásný víkend! 🙂
    Hanička porodila Staníka!!! <:o) 19:32, 3 kg, jupííí <:o) <:o) <:o) Gratulujemeeeee!!!

    #861406
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    <:o) <:o) <:o)
    Gratuluji Haničce a přeji jí i malému hodně zdravíčka!!!!<:o)

    #861407
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.HAŇULKO grauluji k malému Staníkovi.<:o) <:o) <:o) <:o) <:o) <:o) .Nádhera super váha tak akorát.Koukám že ti porod trval přiblyžně stejně dlouho jako ten můj první.DĚVČATA nechte už těch pří a dohadování.Já něco vypouštim a nereaguji což se mi zdá v tu danou chvíli nejlepší.Ono totiž záleží i na zdroji informací z kterých čerpáme.Párkrát sem se sešla i s různýma radama a názorama několika doktorů na tutéž věc.Stejě tak lidma s různýma zkušenostma.Obratme list a neřešme takové malichernosti jako je rozdíl na týdení váhový příkůstek miminka.Někde píší to a jinde zase to tak to neřeším protože většinou to je stejně jen přiblyžně.Až se nám mimča narodí tak sami uvidíte že u každého je to individuální a na některá miminka zabýrá to a na některá zas ono.A může se jednat o stejný problém jako sou třeba zaražené prdíky nebo odříhnutí po kojení.Přeji vám klidnou dobrou noc,pohodičku miminkům nenarozeným i těm nenarozeným.Zítra v půl druhý na mě myslete sem zvědavá jaký svatební trapas se stane nám.Jo dnes mám večer zase nohy jako báně a vypadá to že mi taky odchází ta hlenová zátka.U holek sem to nezažila tak si to užívam nyní.Máma mi dnes volala že když máme jenom obřad tak prý nepříde.To dost potěší:( .Nic si z toho nedělám nebo bych se musela zbláznit už dávno.Taky mi zase od rána často tvrdne břicho a cítím tlak v podbřišku tak mi držte palce abych ten zítřek ustála jako kinder vejce.Pak se už malej klidně může narodit.Pááááček a dobrou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,136. až 3,150. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist