Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,226. až 3,240. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861483
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    VEVERIKU mocinky moc gratuluji k Beátce.Hodně štěstíčka a zdravíčka do peřinky.To je bomba ještě včera si vyhrožovala že se musíš dneškem počínaje zašpuntovat a koukám malá Ti nedala na vybranou.Hurá Aprýlové miminko a ještě k tomu první opravdové dubňátko.Teda pánové kde se couráte?Šimonek a Staník tady mají hotový harém.

    #861484
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    no eviku to mi povidej, vždyt jsem taky ve 4 rano obvolavala porodnice, kde mě vezmou. Od 7 meli v motole tu tydenni uzavěrku. Ale nakonec dobře, že tak, rodila jsem v podoli a myslim, že lip to dopadnout nemohlo 🙂 z motola bych si beztak odnesla jen nepřijemny zážitek tak jako z prvni prohlidky

    No holky jsem zvědava ktera bude dalši, jsme se tady pěkně začaly předbihat 🙂

    Jak ja jsem rada za ten internet v telefonu, idealni zabiječ času, když mala spi. Aspon všechno hezky počtu, myslim, že doma už tolik času nebude

    Všem děkuji za gratulace 🙂

    #861485
    Anonym
    Host

    Veveriku velká gratulace k Beátce – ať vám roste jako z vody a dělá vám jen samou radost 😀
    Rybizku koukám, že zase doma – holt asi se malá chce narodit sama až se jí bude chtít a ne od velením doktorů dle jejich rozhodnutí 🙂 Přeji ti, aby se brzo rozhodla a už jsi jí mohla chovat v náručí.

    Jinak vás chci informovat, že jsem ve spojení s Bárou – té už v noci na včerejšek odtekla plodovka, tak odjela do porodnice, ale bolesti žádné, tak ji nechali čekat a terve dnes ráno mi psala, že ji dali tabletu a že stále čeká a je z toho už vystrašená 🙂
    Takže bude další mimisek brzičko na světě a taky dříve oproti termínu 😀 Až mi napíše další info, dám vám sem vědět.

    Jinak nám včera vyměnili ta okna, ale nestihli to kompletně dodělat, tak je tam máme ještě dnes od rána – ale to by to měli mít už do oběda hotové – takže odpo dorazí švagrová a čeká nás úklid. Já jsem se už včera dopo odstěhovala ke tchánovi – naštěstí bydlí jen na druhém konci vesnice než my – takže to je fajn, Pája za námi dorazil na noc taky a ráno jel zase zpátky dělat dohled. Vypadají moooc krásně, tak mám radost, že jsme to zmákli!

    Mějte se krásně, pozdravujte narozené i nenarozené mimisky a opatrujte se!

    #861486
    Anonym
    Host

    Veveriku,

    obrovská gratulace k Beatce, to je fajn, že je tu další holčička přejeme jí jen a jen pevné zdravíčko a stálý úsměv na tváři. Ať vám dělá samou radost:) .

    Evíku, Danulka byla ze Simonky nadšená každý den na návštěvě v porodnici, hladí jí, chová, no prostě chůva super.
    Akorát doma to sehrávání to víš, byla zvyklá ne naši plnou pozornost, tak večer bývá lítostivá, ale jinak je šikula, čím dál samostatnější a já z ní mám velkou radost a jsem na ní moc pyšná.

    Simonka stále drží noční kojení 2* (většinou kolem 1hod a pak kolem 5-6.hod ranní). Spinká pořád, nejvíc jí uondá koupání.
    Včera u nás byla zdr.sestřička, je vše v pořádku, malá prý krásně přibírá (nechápu jak to můžou sestřičky bez vážení poznat), že už nejspíš má zpět porodní váhu (oproti Danulce to tedy Simča vzala hopem).
    Já jsem tedy měla docela potíž s prsy, tak jsem musela rozmasírovávat zatvrdlinky, ale už se to upravuje. Je to tedy péče, no ale vyplatí se že – aby bylo mlíčko pro Simonku tak si s tím práci dám a ráda.

    Taťka moc pomáhá, vaří, koupal malou a dnes se chystá zapít s kamarády a rodiči narození Simonky. Nám přijede pomoct babička. Pobaví se s Danulkou, aby si nepřišla odstrčená a já budu odpočívat. Je to přeci jen začátek šestinedělí a nic se nesmí přehánět.

    paaaa myslím na vás pořád ať si užijete konec těhotenství co nejlépe a od DR. máte jen samé dobré zprávy, že už se to chystá:) !

    #861487
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky a maminky.Báře držím palce aby se dlouho netrápila.Myslim na Tebe holka.Děvčata hoďte mi sem některá tel.číslo kdyby náhodou at mám komu písnout.Malej od rána sebou děsně šije,hlavičkou tlačí dolů bez přestání.Píchá a pobolívá mě v podbřišku tak mám pocit že do týdne bude v plínkách.Zrovna když mu dnes večer odjíždí tatínek zase na cesty.No snad to vydrží a počká až se vrátí.Dnes jdu s kamarádkama do kina a pak si půjdem někam sednout na kávičku.Mnějte se fajn pohlazení mimískům narozeným i těm ještě nenarozeným.

    #861488
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte těhule,
    tak u mne vše při starém, jsem furt doma, jen mi včera v poledne odešla hlenová zátka, ale to může být klidně i několik dnů před termínem, takže mě to nijak neznepokojuje. U malé to bylo den před UZ termínem a záreveň tři dny před vyvolávaným prodem, samo to nepřišlo. Teď mi teda odešla čtyři dny před plánovaným termínem, tak kdo ví… třeba to přijde samo! 🙂 Tvrdnu po 8-10 ti minutách. *-)
    Evi, no to máš na jednu stranu pravdu, než zavřená v nemocnici… ale zase už jsem na to byla připravená víš… No ale než by mě mučili, tak radši nic! Na silu to nejde a třeba to bude za těch pár dní do pondělka více připravený! 🙂
    Lennycko, tak to je super, že by jsi se stavila. Jen v kolik, aby ses trefila do návštěvních hodin, jinak je to oddělení myslím zavřený. A jestli dělaj nějaký vyjímky to nevím!? Každopádně bych tě ráda viděla! 🙂 Já jsem rodila malou 9 dní po termínu a stejně sama nešla, ale líp je samozřejmě všechno připravné po termínu než před. Já si připadám jako slonice, dva roky, nebo vyvolat, jinak to u mne nejde 😀 A když vidím, jak tu holky rodí, co měly termín víc jak dva týdny za mnou…
    Veveriku, velká gratulka k Beátce! Ať jste obě zdravé a spokojené! Tak jsem si vzpomněla, jak jsi říkala, že se má nějaká část oddělení začátkem dubna zavírat a holčička si tento termín opravdu vybrala.. no jo, tomu neporučíš..:) Jinak taky se chystám na pořízení netu do mobilu, ale myslela jsem, že se nedá přispívat, jen číst… ? 🙂
    Hruštičko, k tomu tlaku.. taky mi jednou tak vylítl, jsem sestřičce říkala, že to není možný! A pak na další kontrole to bylo zase o.k., tak ti moc přeji, aby to i u tebe bylo jen to jednou a otoky ať poleví! Já je teď ani nemám, ale asi proto, že není takový teplo a taky proto že nosím ty podpůrný punčochy. Nechceš je taky vyzkoušet?? Myslím, že by ti stačily 140 (udržovací), dostaneš je ve zdr. potřebách. Jinak nastupuju v pondělí ráno a co bude, suď bůh.. Mám dojít nalačno, tak to bude dost možná císařský řez, ale zase dr. říkala, že to každopádně zkusíme přirozeně, což jsem ráda! 🙂 Ale kdyby to nešlo a mělo to trvat nějak dlouho, tak to se zase radší nechám ráda přemluvit na císaře, takže uvidíme… nejvíce asi záleží na připravenosti prodních cest a stavu čípku. Váha by měla být ještě o.k. Posledně říkala dr. kolem 3,20 kg, tomu též moc nerozumím, to už mi říkali jak dávno… :S
    Petspi, díky, pěkně jsi to napsala.. 🙂 Asi jo, nechce aby jí kdokoliv co nařizoval 😀 … no beránek jak poleno a to se ještě nenarodila… 🙂 Super, že se okna povedly!
    Cuco, to je super, že je malá tak hodná! Karolínka byla taky zlatíčko.. Tak ať jí to vydrží!

    #861489
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    rybizku, ja ho mam od vodafone a funguju uplně normalne jako na PC, jedine co mi nejde, tak nahrat fotky na facebook 🙂 mozna taky zalezi na tom jaky mas tel, tenhle mam dotykovy, nedovedu si představit, jak by to šlo u normalniho

    #861490
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veveriku, no chystám se to konečně naučit, přijdu si v této době úplně trapná.. net v mobilu už má snad každej! :$ Ale já ho nikdy nepotřebovala, zvlášť teď ne, když jsem už tři roky doma, tak mám k dispozici PC a je to a tak si to fakt moc nedokážu předstravit, jak to bude z mobilu fungovat. Ale vyzkouším, uvidím.. a jelikož doma nemáme noťas, tak by si mi hodil už je díky tomu, že se kolikrát s manželem blokujem na PC a včera nám odešel monitor, tak to je peklo!! :@ Ještě že nám kamoška půjčila monitor, měli doma náhradní, tak jsem jí za to vděčná! 🙂 Ale už jsem poptala u přítele neteře, on je na PC odpborník, že kdyby někdo z okruhu jeho známých prodával jetý noťas, že bych jej brala, aby byl doma, když se něco takovýho přihodí. Ale od kupovat to od cizího člověka, to bych si nelajzla!
    A co jinak, jakej jsi měla porod, jestli se ti chce něco napsat, tak se poděl.. 🙂 Co maličká, hodná?

    #861491
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    no jako mě by samu od sebe taky nenapadlo si ho pořizovat, ale michal ho měl,dostal novy služebni a bylo nam lito tenhle rušit, tak jsem si ho vzala 🙂
    No porod, bylo to zajimave. Už ve čtvrtek večer mě začalo pravidelne pobolivat v podbřišku, ale copak vim jak vypadaji kontrakce? Tak jsem si řekla, že kdy-z to zaspim tak to asi budou poslicci. Behem chvilky jsem usla, ale ve 4 rano se to vratilo a rovnou po 5 minutach, potroskach ze mě začala vytykat voda, tak jsem zas řešila jestli to je plodovka, proste jak debil 😀 asi za hodku jsem mela pocit že už to ani neustava, tak jsem začala obvolavat porodnice, kde mě vezmou, jelikoz v motole měli od 7h tu uzaverku. Nakonec vyslo podoli. A samozrejme rychle dobalit tašku a vyplnit papiry, přece nebudu připravena 😀 Michal zavolal sanitu a asi 8:15 jsem byla v porodici.
    Na přijmu uz jsem měla kontrakce po 2 min a při vysetreni mi odtekl i zbytek plodovky. Jenze dr. rekl,že to na porod jeste neni, ale kdyz uz mi odtekla ta voda, tak si mě tam teda nechaji, odpoledne mi daji ATB a zitra porod vyvolaji. Takže jsem si šla lehnout na odďeleni, Michala odvolala at jde prezout gumy na auto, ze to jen tak nebude. Jenže po chvili se bolestiještě stupňovaly, zavolala jsem asistentku,ta řekla, ze jsem na 5cm a pujdem na sal. Opet panika aby to michal stihnul. Od nejakych 10h jsem byla na sale a tam už mi to nejak splyva. Michal to naštesti stihl rychle, tak tam byl se mnou. Vsichni tvrdi, ze to byla rychlovka, ale me se teda moc nezdalo. Nejhorsi pro mě bylo vždycky kdyz mi PA rekla jak to vypada. V jednu chvili jsem za sebou mela větši polovinu a za 10min uz jsem mohla tlacit, takze to asi fakt byla rychlovka.
    Libilo se mi, ze mi malou okamzite dali na bricho a veskere osetreni ji ďelali na mě, vubec nikam ji neodnesli a i kdyz ji važili, byla kousek odeme. Odnesli ji asi po hodine, protoze mela problem s teplotou, tak na dopečeni. Ale jinak je furt u mě, mame teda trochu problem s kojenim, ona by totiz furt jen spala. Za celou dobu jsem ji slysela az dneska pořadne brecet, jinak si jen tak mrouka. Už za sebou mame i prvni koupani, tak ted jen to kojeni a snad to bude dobre. Jen jeste doufam, ze nebude mit zloutenku, kdyz tak furt spi.
    Musim rict, že je typicky beran, kdyz si postavi hlavu,nehne s ni ani stado volu 😀

    #861492
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    No tak zase tak dlouhý to nebylo, ale úplná rychlovka taky ne, jestli dobře počítám, tak nějakých osm hodin od pravidelnýho kontrakcí? Já to měla s malou 9. Teď doufám, že to bude rychlejší! 😛 A hlavně zase přirozeně! Ať se vám daří holky! Kojo půjde nebo, držím pěsti! 🙂 Žloutenku mít nemusí, ale je pravda, že děti se žloutenkou jsou spavější.
    Bára už pordodila Sašenku, psala na FB, odpoledne kolem půl třetí, tuším že 3,4 kg. Takže sedmý dítko, jestli dobře počítám… a to jsem měla termín v pořadí třetí… já už vidím, že kdybych neměla KP, tak porodím poslední koncem dubna! 😀
    Pěkný večer všem..

    #861493
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.VEVERIKU tak to si měla fajn porod v pohodě bez komplikací.Je fakt že jakmile sestra nebo doktor zavelí na kozu tak to jde hrozně rychle.Alespoň u mě to bylo u obou porodů.To jen ta první doba trvá nejdýl.BÁRO gratuluji k Sašence krásná váha.Štěstíčo,zdravíčko a hodně lásky do života.Teda holky další holčička to je teda síla.Kde jsou nějací kluci?Já malého pořád ukecávam ale zatím se mu nechce.Kino dnes bohužel nevyšlo.Kámoška volala že jediný ucházející film je bohužel s tytulkama v3D a to by sme z toho 3D měli hovno.A nehledě na to že promítají až od šesti diváků a mi byli zatím jen dvě co měli zájem.Musela sem se smát přišlo mi to jako ve Vesničko má středisková jak se tam chtěli zbavit Otíka.Tak sme to odložili.Snad malej ještě chvilku počká.Druhá kámoška bohužel nemohla starej jí zbalil auto a najednou nutně musel někam jet.Nesehnala hlídání tak taky smůla.Zajímaví zrovna když měla s náma jít do kina.Chudák holka starej jí fetuje,nemaká a ještě ke všemu teď všechny peníze které měli schované na byt a na jídlo dal nějakýmu kamarádovi aby nemusel do basy.No prostě totálně vygumovanej mozek z fetu a drog.Mějte se krásnětěhulkovsky a maminkovsky.

    #861494
    Anonym
    Host

    Ahoj holčinky!

    Tak jsem na FCB našla zprávu o narození Sašenky od Barušky, krásné míry jen tak dál. Miminka mají všechna takovou pěknou váhu!

    Já se s vámi podělím o náš porodní příběh, byl velice rychlý a s legrační zápletkou….
    Takže po pořádku. V neděli jsem se cítila fajn, vůbec by mi během dne nepřišlo, že už se schyluje opravdu k porodu.
    Manžel měl jít v pondělí ráno do práce a tak jsme večer šli všichni docela brzy spát. Jen Danulka nějak nemohla zabrat. A ve 21.30 ve mě něco luplo (plodové obaly) a odtekla mi voda. Pak ještě jednou trochu. Dobalili jsme věci, které mi v tašce chyběli, Danulka začala být docela na trní, oblékla si přes pyžamko věci zavolali jsme rodičům manžela a vyrazili k porodnici, kde proběhla předávka DAnulky.
    Já neměla bolesti, takže jsem si říkala, to bude asi na dlouho tentokrát.
    No natočili mi monitor, to už se trochu začaly ozývat křížové bolesti. Monitor se natáčel asi 1/2 hodinky a kontrakce už začaly být pěkně kostrbatý. Potom mi Dr. udělal prohlídku, UTZ a nález byl volně na 2 prsty otevřená. Tak jsme se s PA domluvily, že pošleme tatínka domů. A že pak asi z a3 hodinky zavoláme aby dorazil. To už bylo skoro 23. hod, sestřička si pro mne připravila klystýr.
    No a díky němu se mi rozjely velmi rychle a dost intenzivně. Začalo mi být velmi horko, pořád jsem chodila, nedalo se sednout ani na gymball. Tak jsem zavolala taťku, že už by mi tam jeho přítomnost pomohla, pak jsem cinkla na sestřičku, že mi asi vylítnul tlak – že mi je při vrcholu kontrakcí na omdlení. Prohlédla mne a začal cvrkot, prý jestli už jsem volala taťku, že už rodím.
    To bylo 0.14 po půlnoci, vše se rychle připravilo, došel Dr., dětská sestřička a já prodýchala 2 kontrakce, aby to tatínek vlastně stihnul, všichni byli z toho nervozní, kde ten taťka je…. ještě že to máme do porodnice 3 minuty rychlou jízdou.
    No a na poslední 3 kontrakce už malá byla na světě. Od odtoku plodové vody se mi Simonka narodila za necelé 3 hodiny.
    Zážitek ohromný, žádný indukce, žádný oxytociny prostě krásný porod díky pohodě na sále /jen nervozitka kolem příjezdu tatínka/:D .
    Nástřih pouze velmi malý, Dr. říkal že to bylo jen na 2 stýžky povrchní a opravdu jsem byla schopná 2 hodinky po porodu dojít do sprchy, nechtěla jsem ani aby mě převáželi na vozíčku ze sálu na pokoj. Malou jsem měla celé 2 hodinky u sebe, zkoušely jsme kojení a super se Simonka přisála.
    Takže já si prožila opravdu moc fajn porod, je mi i teď dobře, jediná krize byla v pátek – to mi hodně natekla prsa, musela jsem rozmasírovávat zatvrdliny a po kojení chladit. A už je to dobré.

    Myslím, že moje předporodní příprava a opět taková euforie že už uvidím miminko mi pomohla ke snadnému porodu bez zásahů…to samé přeji i dalším, co vás porod teprve čeká.
    Simonka je tak klidné miminko, když to srovnám s Danulkou, ta nás moc vyspat nenechala. Každé miminko je prostě originál!

    #861495
    Anonym
    Host

    Veveriku,

    to jsi měla taky fajn porod, paráda. To ošetřování malé na těle ti trochu závidím, ale já byla přešťastná, že jsem mohla mít Simonku taky hned na bříšku u sebe než dotepal pupečník. Pak mi ji na momentík odnesla dětská sestřička, to šel s ní tatínek aby vše viděl a fotil.
    Já poprvé nemohla mít Danulku u sebe, kvůli ztrátě krve mě převáželi na revizi. Tak tentokrát jsem si to řádně vychutnala to sbližování s naší druhou beruškou.

    Rybízku, tak to u mne dopadlo tak jak mi Dr. „předpověděl“ do termínu jsem to opravdu nevydržela a šlo to rychle jako u Danulky jen s trochu jiným průběhem (nezačalo to kontrakcemi, ale odtečením plodovky). Takže jsem ráda, že se můj lékař opět trefil a nezlob se na mne, že Ti to píšu ale nějak se to ve mně drželo (tvůj jeden příspěvek že je můj Dr. věštec, nebo to ti lékaři u vás neumí…). Nepřijde mi vůbec můj lékař jako věštec, ale prostě doktor s letitými zkušenostmi, který už pozná jak se věci mají…a ber to prosím bez urážky, to jen píšu jak to dopadlo s mými 2 porody. Sice mám možná štěstí, že u mne nenastávají žádné komplikace, ale prostě jsem ráda, že mám takového gynekologa jako mám a neměnila bych. U porodu byl jiný, mladý doktor, ale hrozně fajn, já měla jediný přání a to porod bez medikace žádný analgezie, oxytocin na podporu kontrakcí ani pro porod placenty. To mi vyšlo. Ještě jsme s Dr. popovídali, má totiž synky ve stejný školce jako chodí Danulka. S jeho manželkou jsem byla loni na dovče v Itálii s dětmi co pořádala pobyt školka. Tak když mi upravoval, co musel trochu nastřihnout tak jsme povídali, že jsem ani nevnímala co dělá. I když mi vše vysvětloval a byl velmi citlivý.

    Přeji všem krásnou neděli, jsem napnutá kdo bude další, když už se duben rozjel.
    My jdeme dnes poprvý na procházku když je tak krásně…

    PS- dnes proběhlo jen jedno noční kojení ( a to jsem musela trochu pomoc s probuzením, aby malá nespala dýl jak 6 hodin). Ale baštíme pěkně tak zítra v poradně jsem zvědavá na vážení.

    #861496
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Maminky a Tehulky,

    prave jsme se vratili z porodnice, byli jsme tam dlouho, malej mel zloutenku (ten muj proklety faktor RH -), ale uz jsme v poradku.

    Tak i ja bych vam rada predstavila sveho syna. Narodil se 25.3.2011 v 14:09 hod. Vazil 3450 g a meril 50 cm. Jmenuje se Damian.

    Porod jsem mela dlouhy 14 hodin a malemu museli pak stejne jeste pomahat vaxem, ale zvladli jsme to.

    Prispevky doctu az bude casek a i ja blahopreji k narozeni miminek i kdyz jeste musim docist, kdo ze vsechno to uz ma za sebou:D .

    #861497
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    raduzko, gratuluji k synovi, ukazkove miry 🙂 Tak at je zdravi a děla vam jenom radost.

    Cuco, ty jsi teda měla krasny a rychly porod. To se tak hezky četlo.

    Holky my mame hrozny problem s kojenim, mala vubec nechce sat :(( Mliko polkne jen když ji ho nastřikam do pusy, ale aby sala sama to ji ani nenapadne 🙁 Naštesti tady mam super sestřičku, ktera se mi snaži pomoct seč to jde. Ale Beatka je prosťe tvrdohlava. Za dvě hodky to jdeme zkoušet znovu, tentokrat s nejakou hadičkou, tak doufam, že už se to povede, už je mi z toho do breku. Vyzkoušely už jsme snad všechno… Tak držte palce, at už to vyjde.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,226. až 3,240. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist