Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,256. až 3,270. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861513
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Verunko, super, že jste doma!

    Tak si holky říkám, že nakonec ta moje taška je fakt velká, ne že by byla celá nacpaná, i když pořád není dobalená,jen něco tam je připravený…snad mě s ní pak nevyhodí:)

    Evíku,
    teda ty tvoje bolesti bych nechtěla:S Já byh z toho byla vyplašená,kdyby se tak dlouho nemohla zvednout…ještě že už jsi zkušená mamka To je jasné, že malý musí počkat, než se manžel vrátí…jen mu to pořád říkej, ať na to nezapomene:) Držím palce, ať to vyjde. Kdyby tam nebyl manžel, budeš tam mít u sebe někoho jiného?

    Káťo,
    to byla pkěná oslava – se máš, mě by naši tak zprdli, že bych asi tancovat nemohla…ale co, že jo….porod nějak začít musí přece a když už je mimi dopečené, nějaké to pošťouhnutí k cestě na svět nevadí:)

    Já ode odešna pořídně vlítnu na maliník a semínko. Víkend jsme měly super, skoro jako nějkaá dovča – v sobotu jsme grilovali na oběd s jedněmi manželi..mňam, mňam, pak jsme se šli projít na zrmku a nakonec skončili na kofole. A včera jsme vyjeli na minivýlet s manželem na Horní hrad..a s Andym. Musím ale řct, že Andy byl na hradě na zabití, protože to neznam, pořád by někde čuchal,nebo se bál a nebyl prostě ukázněnej a nechtěl se ani nechat moc ukáznit8o| Jako mohnla bych ho seřezat, to je jasný…jenže si říkám, že to prostě je on, nadšenej a když to je nové prostředí tak je věšina psů nesvých a navíc je dost nevyřáděnej…
    Ale tak jsem tam chodila po těch schodech a říkala si, že to je taky dobrá průprava – nedávno jsem mluvila s „tetou“ a právě říkala, nám říkali chodit, chodit… Takže jsem měla dobrý dojem, že tam těm cestám taky třeba nějak pomáhám…no i kdyby ne, pohyb neškodí:D

    Rybízku,
    takže už teda dneska nastupuješ? teď nevím,jestli jsem to nějak nespletla… Držíme pěsti, aby bylo vše OK a brzo už jsi byla dvojnásobná mamka!!!
    Jinak má net v mobilu nemám, docela bych do porodnice ráda,ale jinak mi to přijde dost zbytečný…když jim nemusím platit za nic navíc, tak to nedělám. Ale když to vyjde a budu mít nadstandart, tak pak poprosím Radima,ať mi donese noťas, můžu se tam připojit. Takže bych s vámi mohla být:)

    Všechny mimi, co jsem našla na FB jsem taky obkoukla! Super ,super…malý koblížci, krásní!

    #861514
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky a maminky.Tak já sem stále 2v1.CUCO máš pravdu pravdoucí s tím jak procházet porodem.Taky sem tak procházela své dva porody.Než bolestí křičet tak sem radši pořád chodila,kontrakce prodýchávala a přikažé sem ze sebe dostala akorát Áááááááá a nebo Hmmmmmm.Hodně to pomáhá.Křik nebo hysterčení akorát hrozně vyčerpává.No a je fekt že mi to přišlo hrozně trapný tam ječet jak na lesy.Nejvíc mi vadili prohlídky kdy sem musela ležet na posteli nebo když mi dělali monitor.Já sem chodila a když sem měla kontrakci tak sem vždycky zrychlila.Neni to tak strašný dá se to vydržet a jak se maličký narodí tak se na tu bolest rychle zapomene.Jinak bych do druhého natož třetího dítěte nikdy nešla.Já osobně se porodu nebojím jen na tu bolest se netěším.HRUSTIČKO proboha co to máš za doktora že Tě pořád straší tím jak to bude hrozně bolet?Mě tohle říct doktorka tak jí pošlu do háje.Každá žena ví že to neni procházka růžovím sadem a nepotřebuje poslouchat pořád do kola jak je to bolestivý. Zbytečně moc Tě děsí.Jinak sem naštvaná tady od noci leje a leje.A včera tak nádherně.To je děsný ani se mi nechce z postele.Zejtra jdu do poradny tak doufám že bude zase hezky.Děvčata co budete dnes rodit tak vám přeju hodně syl a rychlý porod.A ty co jdou do poradny tak perné nervy v tom psim počasí.Maminkám spokojená miminka.

    #861515
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    HRUSTICKO malého ukecáváme pořád aby počkal na tatínka.Bylo by nám to oběma moc líto kdyby Malého na světě přivítal někdo jiný než tatínek.A kdyby k tomu přeci jen mělo dojít tak to bude kamarádka aby vše pečlivě zaznamenala pro tatínka.

    #861516
    Anonym
    Host

    Tak se hlásím po perném víkendu – ale OKNA MÁME HOTOVÁ 😀 Nakonec z jednoho dne, že to budou mít hotové, byly dny dva – odjeli v sobotu až v 6 večer. Takže jsme na úklid měli pouze neděli – naštěstí mi přijela pomoct moje mamka (švagrová, která měla dorazit pomoc dostala v sobotu střevní chřipku, takže její pomoc padla), takže musím s údivem říci, že jsme to všechno nakonec zmákli a máme to hotové!!!! Okna jsou nádherná, vypadá to tady mnohem útulněji, to se tady bude Terezce líbit 🙂
    Byla to včera náročná neděle, snažila jsem se dělat, co jsem mohla a co jsem uznala za vhodné, abych tady jenom neseděla – takže jsme to i všechno přežili 2v1 😀 Tak uvidíme, kdy se naše mal rozhodne vylézt – na kontrolu jdu ve středu.
    Všechna nová miminka jsem na FCB skoukla – zároveň se omlouvám, že jsem sem nějak nezvládla už dopsat, že Bára v sobotu porodila (dala mi vědět, ale nedostala jsem se na net – PROMIŇ BARU). Všechno jsou to takoví malí broučínci – nádherní 😀 Už se těším, až budu mít naši malou taky v náručí!
    Mějte se fajne, já mám dneska oddychovej den – po včeru jsem úplně hin 😀

    #861517
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,tak jsem si našla chviličku a sedla k PC…..Tak k mému porodu….večer předtím jsem byla v bývalé práci pokecat naposledy aposedět a ráno cca od čtyř hodin mě bolelo břicho,jakoby se mi chtělo ulevit,nebo před průjmem takový divný pocit a bylo pravidelné po 10-ti minutách….tohle trvalo tak do sedmi hodin do rána a pak to polevilo a prodloužiol se to na cca 20-30minut.Dopoledne jsem si psala ještě s Baruškou a nakonec jsme zkonstatovaly,že kontrakce se zkracují a ne prodlužují.S tímhle jsem si šla dát teplou vanu a povolilo to úplně.Tak jsem si šla lehnout,že se trochu prospím,protože jsem byla unavená.Cca za 45minut až hodinu jsem se probudila s tím,že teda asi půjdu na velkou a najednou hlasité „rup“ a vytekla voda.To už sem si říkala,že je to tady.Tak jsem volala do porodnice ať mi dají nějaké číslo na sanitku a sestra (nebo kdo) na ambulanci byla příjemná jako trn v patě.Nejdříve mi řekla,ať si řeknu sousedům,pak ať mě odveze manžel a když jsem jí oznámila že nemáme auto,tak mi řekla,ať sednu na šalinu a přijedu.A to věděla,že mi odtekla plodovka.No kráva nebeská..ale byla jsem zoufalá a prosila o to číslo na sanitku.Tak mi ho dala..tam mi chlap řekl,že mě neodvezou ať si zavolám 155.Ve 13.00 jsem volala záchranku.Paní slíbila,že posílají sanitu. Ve 13.35 jsem už lezla po zdi,kontrakce jsem od té jedné měla co 3-5minut.Ve 13.50 jsem na 155 volala znovu jako co.Poslali pro mě převozovou sanitku a pan řidič hledal a hledal…už chtěli volat RZ,ale sanitka mě našla.Řidič jak mě viděl,tak zbělal,naložil,zapnul jhoukačku a už jsme frčeli.

    #861518
    Anonym
    Host

    Plodovka ze mě tekla vodopádem.Psala jsem příteli SMS ze sanity: Jedu,rodím,přijeď 🙂 Dojeli jsme do porodky,tak mě chlap vyvezl do ambulance a hledal někoho,kdo se o mě postará.Myslím,že ty lidi v čekárně jsem docela vyděsila,protože mi bylo tak zle…jedna nastávají maminka musela odejít ven a předtím oznámila svému příteli,že jako teda rodit nebude :o))) Po nějakých 5-10minutách si mě vzali do ambulance a tam už jsem se uvolnila a začalo naříkat…klečela jsem na čtyřech,visela na futrech…..Nakonec jsem vylezla mezi kontrakcema na kozu a paní doktorka zhodnotila,že jsem už na konci porodu…otevřená na 8cm,hlavička na lemu..hnedka na sál 🙂 Docela jsem koukala,když jsme vylezly se sestřičkou ven,tak můj chlap už čekal v čekárně,takže to stihnul a hned jsme šli na sál.Tam to trvalo prý 15minut (mně to přišlo déle a nekonečné a malá byla venku.Moc příjemný zážitek to pro mě nebyl,ale pomalu na to zapomínám a asi ho vymažu časem úplně 🙂
    Když jsem nad tím pak přemýšlela,tak si říkám,že jsem ráda,že to bylo jak to bylo…..ale málem se splnila moje noční můra,že nepoznám kontrakce a že pro mě nestihne přijet sanitka:(
    Chlap byl na sále i potom úžasný a skvělý a jsem ráda,že tam byl.Tak tohle byl můj porod :o))

    #861519
    Anonym
    Host

    Ve čtvrtek se za mnou zastavila Barunka a druhý den ráno psala,že jí praskla voda…..Tak jsem se smála,že jí Karolínka asi hormonálně rozhodila a její Sašenka se rozhodla taky vyjít ven,aby se podívala na kamarádku:D Tímto jí samozřejmě moc moc gratuluju k jejímu narození a těším se na fotky

    #861520
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Deda VE1RUNKO fíha tak to Ti nezávidim.Hororovej porod.Jak někdo může bejt tak ignorantskej že nechá ženskou porodit pomalu na ulici:@ ?To je hnus normálně bych si stěžovala.Hlavně že ste s malou v pořádku a zdravý.Já mam naštěstí kolem sebe plno lidí kteří mi navrhli že jim můžu zavolat v jakoukoliv denní i noční dobu že mně odvezou kdyby nebyl Peťa doma.Sem ráda že ty lidičky kolem sebe mám a mám je moc ráda.Na Matyáška se těší víc než má mlastní máma.PETSPI koukám jak si šikovná a výměnu oken si ustála celkem v pohodě.Taky bych je potřebovala vyměnit ale nejsou penízky:( .Panelák máme zateplenej tak nám zbejvaj vyměnit akorát ty okna a bytové dveře.Ty totiž taky netěsní.Holky tady přestalo pršet ale porát se to mračí:S .Asi fakt celej den nevystrčim patu.

    #861521
    Anonym
    Host

    Tak všem oznamuji, že dnes ve 12:18 se Ivetce (Rybízkovi) narodila krásná, zdravá dceruška jménem Beátka s krásnými mírami na miminkovskou modelku: 3,19 kg a 50 cm … Holky to prý zvládli skvěle … !!!! GRATULUJEMEEEEEEE !!!!! :-))))))

    #861522
    p petspi
    Registrovaný uživatel

    VE1RUNKO obdivuju tě, jak jsi to vše zvládla – to je průběh jako z hororu 😀 Bohužel chování některého zdravotnického personálu je katastrofa a takoví lidi by vůbec neměli pracovat v takovém oboru!
    Hlavně, že vše dopadlo dobře a zvládla jsi do té porodnice dorazit včas a už se raduješ z malé 😀

    RYBÍZKOVI velká gratulace k Beátce, konečně se Ivet dočkala a může si užívat mateřské radosti a strasti 🙂 Ať vám dělá jen samou radost a roste jako z vody!

    EVIKU jen si ještě chvilku s Matyáškem počkejte, vždyť máš termín až po mě, tak nespěchej – všichni se dočkáme!

    Já dnes odpočívám, počasí venku je opravdu hnus – leje tady jako z konve – a to mám plnou koupelnu prádla na praní – ach jo:( Jednu várku jsem vyprala chtě nechtě, ale musím to sušit doma, což mě netěší – venku by to bylo lepší!
    Teď jsem upekla banánovou buchtu, tak si uvařím kafíčko a půjdu to okoštovat 😀 Voní krásně.

    #861523
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Téta to je rychlost.RIBÍZKU gratuluji k Beátce.Hodně štěstí ,zdraví a lásky do života malé modelce:) .Další princezna no alespoň budou mít pánové z čeho vybírat že:D ?Tak teď vychází na jednoho kluka dvě holčičky,to sem zvědavá jak tohle dopadne.ŠÁRKO díky za zprávu.PETSPI já sem dnes vyrala dvě pračky ale sušim je na balkoně.Tady přestalo po obědě pršet ale sluníčko vykouklo jen párkrát a to na pár minutek.Doufám že zejtra nepojedu autobusem do porady s deštníkem.

    #861524
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Teeeeeddddddaaaa tady je uz miminek a to je dnes teprve 4.dubna 🙂 Preji Stanikovi, Simonce, Barunce, Sasence, Karolince a Beatce hodne zdravicka.

    Holky,vsem Vam gratuluji…to bude mit Damianek na vyber nevest. Je fakt, ze se ted rodi vice holcicky, kdyz jsem byla v porodnici, tak tam byli jen 2 kluci a jinak same holcicky.

    Veveriku, drzim palce s kojenim. Damik si prosel taky zloutenkou, byli jsme tam cely tyden, hodil na tu fototerapii a ja ho dostavala jen ke kojeni, byl to pekny stres…dali ti ho do ruky, ted ho nakojte a co nejdriv ho doneste zpatky…takze jsem s malym zapasila a pak to jeste orvala, ze malej je pryc. A to jeste neni zarucene, ze se mu zloutenka nevrati. Kojeni bylo pro me taky tezke, natekly mi hrozne prsa (ta hrozna bolest) kojeni nam ukazali na DVD a mamky starejte se. Samozrejme mi malej hned dtreti den trochu rozdrasal bradavky (do krve nastesti ne), takze vždy když jsem kojila, tak jsem mela bolesti z palcu masle (vůbec nevim jak někdo muze napsat, ze kojeni neboli). A ve sprse jsem si musela masirovat prsa, aby mi neztvrdlo mleko…ještě i ted me při kojeni prsa boli (musim pry cekat na „zbytneni bradavek), tak cekam, kdy místo mekkych bradavek budu mit broky.

    Hrusticko, hulakani ti u porodu opravdu nepomuze…chce to hlavne poradne dychat a je fakt, ze nejaka bolest ti pak bude uplne putna az to bude za tebou. Ja jsem byla na hekarne jeste s cikankou (mistnost je rozdelena jen takovymi zaluzkama…ta tam je cela jak na lesy, ale spis me znervoznovala, protoze jsem si rikala, ze to horsi asi prijde, ale neprislo a hulakat jsem nemusela. Ja jsem si teda nechala pichnout epidural, takze jsem mela „bolesti“ polovicni. Chodit jsem chtela taky, ale bohuzel mi pichli vodu a ja ji uz mela zelenou, tak jsem musela byt na monitoru a rozdejchavat to v leze, ale je fakt, ze horsi bylo vzdy to vysetrovani, kdy me porad kontrolovali jak jsem otevrena. Ale o mem 14 hodinovem porodu zas nekdy priste.

    #861525
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Kato, super, ze jsi pridala seznamek a prubezne ho aktualizujes…je to super, ale jde videt, ze se ty miminka stejne predbihaj. Je fakt, ze ja jsem teda uvadela vsude termin 4.4. to bylo podle PM, ale jinak jsem mela datum ještě podle ultrazvuku 26.3. a malej se narodil o den driv, predpokladam, ze chtel dat najevo, ze se s nim ma pocitat (hned druhej den po porodu me prepadla scitaci komisarka v porodnici a vyplnovala mne a Damikovi formulare).

    Ted od nas odesla detska lekarka, malej dostal nejake vitaminky a ma chudacek nemocne ocicko, tak jsme dostali nejake kapicky, mel to uz v porodnici, ale po dvou dnech mu to tam prestalo a dnes rano se probudil s uplne totalne zalepenym okem, tak jsem mu to pomalu kazdou hodinu musela cistit…ted jak jsem cekala na doktorku, tak jsem mu to nechala, aby to doktorka videla,pry je to zacinajici zanet spojivek…ach jo, nejdřív žloutenka (porad malej vypada jak vietnamec a musí se slunit) a do toho ještě zanet spojivek). No pristi utery jdeme na kontrolu tak doufam, ze se ze vseho vyhrabe. A jinak muzeme poprve ven az tak v patek…to je HRUUUZA a ja se tak tesila,jak s tou naší kocarkovou karou vyrazime. Dnes u nas cely den prselo, tak mi to ani nevadilo,ale jestli bude v tydnu hezky, tak budu pekne nastvana.

    Eviku gratuluji ke svatbe, urcite jste si ji pekne uzili…bylo pekne počasí  a trapasy na svatbe nusi byt..na co jineho by se pak vzpomínalo.

    Rybizku, tak nakonec to vyhrala Beatka.. GRATULUJI!!!

    Nereagovala jsem na vse, brala jsem to tak nejak na preskacku…ale je to teda roman,no snad se vam to bude chtit cist.

    #861526
    Anonym
    Host

    Maminky,potřebuju radu…..co můžu a nemůžu jíst přo kojení?Já už nevím,co jíst :o( Bojím se,aby z toho mého bužírkování neměla Kája nějaké problémy….

    Jinak je to zatím zlaté miminko..buď spinká nebo baští 🙂

    #861527
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    VE1RUNKO při kojení nesmíš nic co nadýmá.Především luštěniny jo a taky některá syrová zelenina to jest třeba kedlubna,zelí.Dětičky mají už takhle problémy s prdíky.To zelí i vařený.Potom to nesmíš přehánět s ovocem co má hodně céčka.Třeba jahody po těch se Ti malá osype jako nic.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,256. až 3,270. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist