Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,286. až 3,300. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861543
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    holky, nestíhám, ale zítra to dočtu a písnu,ju:)

    Jen jsem stihla něco o plenkcáh Huggies, což mě nepotěšilo, neb je mám taky nakoupené:S

    eviku,taky už bych chtěla mimi u sebe…teda tak ještě dva dny . potřebuju dobalit tašku:D

    Očičkám přeju, ať se brzo uzdraví a zbytek zítra!!!

    Papaaa, krásný a klidný večer všem

    #861544
    Anonym
    Host

    Tak přeji opět krásné ránko, dnešní noc byla klidná jako ty kromě předvčerejší. Beruška se 2* v noci sama vzbudila na kojení. A teď ještě stále chrupká. Já si ráno dokonce stíhám udělat snídani, osprchovat, nasnídat, pustit PC abych koukla, zda někdo další už nemá mimíska v náručí.
    NA FCB je zpráva, že Šárka jela večer do porodnice…takže už možná má možná taky po porodu.

    Evíku, ještě si dopřej fazolačku, pak asi budeš muset odříct kvůli kojení:) . Já vymýšlím pokrmy, které by nenedýmaly. Včera jsem riskla brambory na loupačku s tvarohem, ve kterém bylo pár bylinek – pažitka a zapíjela jsem oběd fenyklovým čajíkem a prošlo to:D .

    Tak se holky opatrujte, Evíku jsem zvědavá zda vínko a tulení s manžou zabralo a Matyáškovi se zachce ven na svět!!!

    #861545
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkné ranko,
    Cucho,m ještzě že jsi to napsala o Šárce, mě se to na FB nezobrazilo…:( Musela jsem zkouknout, kdy má termínek…a trochu jsem se uklidnila, má vlastně týden přede mnou,takže můžu taky ještě týden vyčkat…ale pak už by malá fakt mohla:D 😀

    Evíku, závidím trochu, že můžete s manžou podávat malé „urychlovače“ , aby šla ven:D Já mám do konce týdne ty globule na kvasinku a to je takový hnus, že s tím se pak nic dělat nedá:'(
    Ten kamarádky syn je pěkný dílo:D
    Ty zvládneš během dne takových přejezdů,jo? Ty jsi nezmar:)

    Cuco, to je fakt krásný, že máš tak hodnou Simonku. A jak Danulka, líbí se jí sestřička? A jak se cítíš ty?

    Holky, se máte, že víte, co vás při porodu čekalo/čeká…že už jedno máte za sebou. I když někdy lepší nevědět, že:D

    Raduz, no to já nemyslela, že bych tam nějak řvala, jak na lesy…teda doufám…není to můj styl. Ale když mě něcé bolí nebo mi nění faktdobře, tak prostě břečím…a to mi teda taky nepřijde ideál tak bulet před sestřičkama…ale co, prostě to nějak bude…

    Ještě jste někter krom Raduz využili epidurál? Já o tom zatím neuvažuju, protože pak člověk nemůže pod sprchu a ta mi třeba na bolest zad pomáhá,tak doufám,že to i pak bude trochu ulevovat.

    Těším se, až dorazí další holky s miminkama poreferovat. Myslím na vás, jak se máte a jak vám to jde s miminkama!

    Ve1runko,teda ten tvůj porod byly fakt nervy…já bych se z toho picla, ale to člověk v tu chvíli nemůže:) Pěkně jsi to ale zvládla!!! Jinak až narazíš na nějaký pěkný seznámek jídelníčku přo kojení a bdueš mít čas se podělit, jsem jedno ucho, ať to dopředu načtu:)

    Včera za mnou přijela mamka, aby si zkusila cestu za vnučkou potom a líbilo se jí to, takže to bylo fajn. Ona ta cesta z Prahy Studentem je v pohodě, když se na cestě nic neděje a člověk pak nemusí ještě ve Varech trčet na bus k nám, ale někdo pro něho dojede autem:) Ale by to takový fofr, ve 4 zase jela zpátky. Byla po noční, tak toho měla taky dost.

    Snad se očička lepší! to by mě teda nenapadlo, že už je bude trápit zánět spojivek…i když jestli se sluní třeba kvůli žloutence, tak to je zase docela pravděpodobný… Zrovna včera říkali ve zprávách, že máme nejnižší ozonovou ochranu za nějakou dlouho dobu…ale prý se to snad zlepší. Takže prý už teď, i když se to nezdá, tak mazat a mazat na sluníčko.

    Jinak okna umytá..teda dvě ze tří:$ Ale ty nejdůležitější. Dneska má být nějlíp z celého týdne,t ak vyperu ještě potah na matraci pro malou a možná zkusím smontovat postýlku, aby to bylo nějak přirpavený. No a taky doplnit tu tašku do porodku…máte zkušenosti s těma přezůvkama jakoby Crocs? Já je mám, ale nejsou od Crocs a už si nějak nepamatuju,jestli třeba nějak extra nekloužou nebo tak, abych se tam pak někde nenatáhla.

    No a holky, jakej to je pocit mít doma malé mimi? <:o) Teda hlavně vy prvorodičky…druhorodičky taky můžete samo napsat:D 😀

    #861546
    Anonym
    Host

    Hruštičko,
    já měla v porodnici Crocsy a jestli můžu doporučit – vzala bych si je jen do sprchy a pak na přezutí něco jiného. Mě se to docela smekalo, musela jsem je pak vysušit extra ručníkem a taky se v nich dost potí nohy(celkově se po porodu vlivem hormonů maminky dost potí).
    Ta maminka co byla se mnou na pokoji to vyřešila skvěle – měla gumový žabky do sprchy a pak se přezula po osušení do korkáčů. To se mi zdálo jako super nápad. Já tedy se svými Crocsy spokojená nebyla:S .

    No a miminko – Simonka je pohodářek, nevadí jí ani škytavka. Zvykla si tedy už pěkně na dudlíček, ale když pije mlíčko dobře tak jí to neupírám. Danulka se se sestřičkou sžívá skvěle, sice po našem návratu z porodnice byla pár dní lítostivá nejvíc večer, ale už to přešlo. Pořád mluví jak vyroste Simonka, že jí půjčí oblečení ze kterého ona sama vyroste, je to brouček. Jsem ráda, že to probíhá takhle, mohlo by být i hůře.
    Stíhám vše, časté sprchování, vaření, jídlo, prát věšet prádlo, manžel doma není, měli v práci důležitý audit do včera tak si ani nemohl vzít dovču. A sama si říkám, když to takhle jde, tak ani není zapotřebí. Je to asi už zkušenostmi a taky tím, že je Simča fakt hodňoučká. První šestinedělí – při Danulce to se nedá srovnat. Hlavně i rekonvalescence u mne probíhá obdivuhodně dobře. Nic mě nebolí, hlava se mi nemotá, neměla jsem tak velkou ztrátu krve a to dělá hodně.
    Takže já se cítím opravdu fajn až se sama divím.
    Haňulka se tu už dlouho neukázala, ani na FCB nenapsala, tak doufám, že se Staníkem vše dobře zvládají. Ostatní maminky tam občas něco přispějí. No první mimi dá vždy víc zabrat. Při druhém už se tak nějak víc ví, je toho spousta vyzkoušenýho a tak.

    No jsem zvědavá, kdy bude na FCB zpráva od Šárky, že už je Natálka na světě.

    Já jdu dovařit oběd pro Danču a pak si dáme dlabanec. Simonka spinká ta dostane až se probudí:) . Zatím paa

    #861547
    Anonym
    Host

    Ahoj mamky.
    Hruštičko,já měla taky něco jako Crocsy,ale byly toobyčejné levné od vietnamců a byla jsem moc ráda,že je mám….mně teda neklouzaly a byla jsem s nima spokojená nadmíru :o)
    Karolínka je relativně hodná,krom jedné noci spinká a budíme jen na kojení…ale dneska dopoledne vyváděla jako čertisko,škoda že už miminka neumí mluvit,aspoň by řekla,co ji trápí:) Ještě to nemám moc vychytané.Včera mi přijela mamka pomoct a jsem ráda,protože jsem včera dostala horečku,měla jsem skoro 39st. a vůbec nevím zčeho nebo proč.Tak jsem se hezky potila,ale nakonec jsem si stejně musela vzít paralen,protože to bylo neúnosné.Dneska je mi lépe,ale i tak mě trochu pobolívá hlava,tak ještě polehávám a třídím věcičky,protože máme velkou spotřebu.
    Mít miminko u sebe je krásné,ale musíme si ještě tak nějak najít svůj systém a režim..zatím mám pocit,že můj den je naplněn kojením,nošením a spaním 🙂
    Když jsme u toho kojení,tak s tím máme poslední dva dny docela problém.Karolínka vůbec nechce pořádně otevřít pusinku a přisát.Bradavky mám bolavé a nevím,co s tím.Tak kdybyste měli někdo nějakou radu…..Přemýšlím,že využiju služeb laktační poradkyně.

    #861548
    Anonym
    Host

    Nějaká má poradnu tady kousek,tak tam zajdu mrknout a uvidíme…

    Šárce přeju klidný a v rámci možností pohodový porod:) Jak tak koukám,tak jsme to všechny vzaly nějak hopem a miminka se rodí před termínem :o)))

    Tak hezký den

    #861549
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Hrustisko, omyl s epiduralem muzes vsechno i do sprchy !!!!
    Nemyslim si, ze by si nejak Hulakala :), ale vedle rodila cikanka a ta tam rvala jak na lesy…ji to nepomahalo a me akorat znervoznovala….a brecet muzes….ja si myslim, ze PA jsou zvykle uz na vse, takze je nicim neprekvapis.

    Co se tyce obuvy, tak ja mela taky zabky, celej porod a na pokoji jsem pak vyuzivala zabky do sprchy, dlazba v koupelce byla studena 🙁 a pak mela na prezuti ty korkace 😀

    #861550
    Anonym
    Host

    Verunko,

    já tentokrát používám na bradavky PureLan a jsem nadmíru spokojená. Minule jsem měla Bepanthen a malá mi rozdrásala bradavky a nešlo to ničím jiným zaléčit než koupit v lékárně fialku a mazala jsem bradavky do druhého dne byly zahojené. Jen Danča měla pusu jak kdyby mlíčko mělo fialovou barvu. No to je jediný můj tip. Ale pokud máš blízko domova tu laktační poradkyni, neváhala bych ji kontaktovat. Ona bude mít jistě spoustu dobrých zaručených rad jak pomoci.

    Šárka zatím zprávu na FCB nedala, tak snad se chudák nějak netrápí! Myslím na ni ať to má už za sebou a jsou s Natálkou obě v pořádku.

    Přeji pěkné odpoledne!

    #861551
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    No já si myslím, že řvaní ničemu nepomůže a ještě ti okolo trpí:S
    Tak co nám to na tom předporodním kurzu říkali za hovadiny, že když píchnou epidural, tak nemůžeš pak do vody…nebo jestli je nějak víc způsobů provedení napíchnutí…no nevím:^)

    Jinak podle FB to vypadá, že už má Šárka Natálku, ale ona sama zatím nic nedala za info…jen to tam někdo psal, že už prý je na světě a gratuloval…tak snad jooo

    Díky za tipy s těma botkama do porodky!!!

    Cuco, to máš fakt pohodový se Simčou ,to je bomba! A určitě dělá svoje, že už máš zkušenosti, to si taky myslím…přece jen ty zkušenosti jsou k nezaplacení.

    JInak jsem si ještě vzpomněla, jak jste psaly, že nechtějí z levého prsa…jsem to pak říkala manžovi , že to jsou teda věci….že ještě nevíme,co nás čeká:)

    Veru, jak ti je? že by se o tebe pokoušela nějaká nemoc:S Určitě si režim brzo utvoříte, ono to určo chce nějaký čas, to je jasný…

    Joo a pěkně foťte holky, ať se můžem na nějaké pěkné fotečky vašich mimi:D <:o)

    #861552
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.Tak stále sem 2v1:( .Vínečko ani sexík zatim nezabralo tak to musíme prubnout znovu.Ale zjistila sem že mi kleslo bříško.Malej se mrská o sto šest.Pobolívá mě v podbřišku a břicho mi tvrdne hodně často jen to neni v pravidelných intervalech.No oufám že se zadaří.Peťa dneska dělá masovou směs a bude tim plnit tortili.Mňam už se těšim.Sem zvědavá kdy dá Šárka zprávu.

    #861553
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Teda Evíku ,ty chceš malé vypudit ven:D Máš termínek až po mě, tak doufám, že kdyžtak budem nastejno a nebudu tu křenit jako poslední:D 😀

    Teeeda, tortily, no to je mňamka, miluju je…je to úžasný jídlo. a kdy zase taťka odjíždí a na jak dlouho pak?

    Jojo, doufám,že jsou obě se Šárkou v pořádku a porod proběhl taky ok.

    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers%5Dhttp://global.thebump.com/tickers/ttcf839.aspx

    #861554
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Hrusticko,jeste jsem jen chtela,kde mas jistotu, ze budes mit krizove bolesti, aby si nedopadla jako ja,bolelo me porad v podbrisku a bolest stale zesilovala a zpravidelnovala,ale ja si porad rikala, ze to jeste nemuze byt ono, vzdyt me ma bolet v krizi a ono ejhle.

    Ptala jsem se pak PA, jako ze me vubec nebolelo v krizi,ale v tom podbrisku…tak mi tam neco vysvetlovala, ze to zalezi na tom jak mam postavenou delohu, ale at jsem rada,ze ty krizove jsou horsi, tak nevim.

    S tim epiduralem teda fakt nevim, ale me teda rozhodne nic nezakazovali…zalepili mi to na zadech,ze jeste dneska jsem domyla posledni zbytky z naplasti,ktere mi tam oblepili. Jen vim, ze mi nekdo rikal, ze se nekde epidural plati,u nas byl zadarmo…ale je to teda makacka to tam dat…musis se spravne vyhrbit a pak ti to tam prdnou kdyz nemas kontrakce, kdyz na tebe jdou, tak to musis rict a rozdejchavat je v poloze v ktere sedis,ale teda nejake pichnuti nebo co mi tam delali jsem fakt necitila.

    ve1runko: Urcite bych kontaktovala laktacni poradkyni. Ja mela teda rozdrasane bradavky,kdyz jsem musela v porodnici kojit v leze…ukazali nam jen video a matky snazte se…mela jsem prsa natekle,bradavky rozdrasane…pri kojeni jsem pomalu vzdy brecela,ale jen co jsem si mohla sednout, tak jsem maleho nakojila v sede a musim zatukat…uz je to dobre, vzdy me teda boli, nez si malej vytahne moji bradavku a zformuje si ji :D.

    Ja doufam,ze zitra bude hezke pocasi a konecne vyrazime ven. Dnes jsem maleho nechala spat alespon u otevreneho okna,kdyz se musi porad opalovat a chrupkal jak zabitej, tak doufam,ze se mu to bude libit i venku v kocare a nebude o nas vedet cela ulice.

    Ja maleho vykoupala,nakojila, chrupka,ted jsem se vykoupala ja a jdu s nim chrupkat,protoze nevim jaka nas ceka noc:(.

    Tak holky dobrou.

    #861555
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    Tak se po delši době hlasim. Jsem krapet mimo, sice už se začiname s Beatkou sehravat, ale přijde mi, že jsem vic a vic unavena. Dneska jsem si byla na gyndůe pro prašky, kvuli velké ztratě krve jsem dostala železo a ještě něco na podporu krvetvorby. Tak doufam, že mi to pomuže i ns tu unavu.
    Včera se na malou byla podivat dr., tak ji chvalila jak je šikovna. Zitra se k ni jdeme zvažit, jsrm zvědava kolik přibrala.
    A ještě se musim pochlubit, dneska jsme byli na prvni prochazce. Beatka ji celou prospinkala 🙂

    Verunko, ja kojim přes kloboučky od aventu. Bea ma problem chytit pořadne pradavku y s kloboučkama ji to jde dobře. Myslim, že by to bylo řešeni, než se ti zahoji bradavky.

    Holky použivate nůektara odsavačku? Asi si ji budu muset koupit, ale nevim jakou. V nemocnici jsem vyzkoušela aventku, byla fajn, ale přijde mi draha. Zkoušela jsem odstři,at i ručně, ale boli mě to a pořadně to nejde 🙁

    #861556
    Anonym
    Host

    Ahojte, tak po hodně dlouhé době jsem tu zase. Měli jsme menší problémy – jedno mimčo bylo menší a pak taky otoky a vysoký tlak – takže jsem si byla na chvilku odpočinout v nemocnici – ale už je to snad dobré. Ve středu nastupuji do Plzně do porodnice a v pondělí 18.4. máme naplánovaného císaře – obě děti jsou zadkama dolu takže přirozeně to nepůjde ani s jednim. Kecala bych, kdybych neřekla že už se těším až to budu mít za sebou – ale to určitě nejsem jediná.

    Eviku – sestřička mi pozdrav vyřídila – gratuluji k bezproblémově proběhlé svatbě – vzpomínám si, žes říkala že nevíš, jestli to vůbec do té doby s mimčem vydržíš.

    Všem, kterým se už mimča narodila gratuluji a těm, které to teprve čeká držím palce aby to co nejlépe zvládly.

    #861557
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak včera už mi bylo lépe,teplota ustoupila ale i tak jsem trocuh víc odpočívala a dneska už je to fajn.Asi to bylo z těch prsou.Taky jsme včera vyrazily na první procházkou,malou jsem navlíkla,jako by byly mrazy,jsem si připaala jako debil,ale když mami poručí,tak musím udělat…ale nebyla nijak přehřátá nebo taky,ale dneska už ji toilik navlíkat nebudu.

    Veveriku,klouboučky jsem taky zkoušela,ale Karolíně to moc nejede,tak to s ním zkouším jen občas.Jinak odsávačku jsem si koupila,protože jsem toho mlíka měla fakt hodně a koupila jsem si v DM ruční od Canpol babies a je dobrá.Sice se trochu „nadřeš“,ale jde to a všichni říkají,že ruční jsou lepší než ty elektrické.JInak vporodce jsme měli Medele Electric a taky byla dobrá.Jenže mě ty sumy přijsou strašný,na to,že nevíš,jak dlouho ji budeš potřebovat…..a navíc většina se dá i půjčit třeba na měsíc…..Nejlepší je prý ručná odstříkávání,ale to jsem zatím jsem nenašla techniku :o)

    Cuco,děkuji za tip…já na tebe spoléhala.Nikdy nezklameš s dobrou radou 🙂

    Viděly jste na fcb Barunčinu Sašenku?Ta je krásná…..:) A vůbec,miminka se nám všem moc moc povedly :o)))) Jak to jenom děláme,že jsou taaak nádherné :o)))

    Evíku,užívej sexu,dokud můžeš…mně ta dlouhá abstinence teda asi zabije,ale momentálně mám pocit,že kdyby se mi na ni chlap jen podíval,tak ho pošlu do háje :o))) Pořád to nějak cítím,ale to je asi normální 🙁

    Dneska tady mám poslední den mamču,tak ji jetě využiju a umyjeme okna,pak vyrazím drndat na chvilku a mami vysaje 🙂

    Krásný den všem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,286. až 3,300. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist