Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,436. až 3,450. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861693
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhule a maminy,
    tak jsem po včerejší kontrole stále celá 🙁 Indukci mám domluvenou na pátek v 8 hodin ráno nástup!:S Tak má Matýsek ještě 2 dny na rozmyšlenou,jesli přece jen nevyleze sám!:)
    Velikonoce ztrávim tedy v porodce,ale to mi až tak nevadí.Chci si domluvit pokoj,aby za mnou mohl přítel s rodinou chodit nepřetržitě od 9-21 hod.Tak doufám ,že bude aspoň jeden nadstandartní pokoj volný.Přístup na net v nemocnici mít nebudu,ale i tak se vám pokusím dát vědět, jak jsem dopadla.Poprosím dceru,aby vám to sem písla 🙂
    Jinak problémů s kojením o kterých tady píšete se taky obávám,vím co to je mít krvavé bradavky a trpět při každém přisátí.Takže se budu snažit od začátku vše dobře rozjet pokud to bude jen trochu možné.Krémy a ochranné kloboučky mám nakoupené,tak uvidím 🙂
    Maminám, co už máte miminka doma, závidí to krásné počasí na procházky.
    Hezky si to užívejte a mějte se fajn.

    #861694
    Anonym
    Host

    Všem maminám moc díky, čekala jsem, že se domě pustíte jak si to můžu dovolit. Stejný problém jsem měla i s prvním prckem ale vzhledem k tomu, že ten se najedl během 10 min jsem to vydržela 2 měsíce, tenhle jí i 1 hodinu na etapy, takže purelan super u prvního přiložení ale jakmile ho dám odříhnout protože hrozně hltá a pak chce znova a znova tak je to peklo. S kloboučkama mi nechce jíst a hlavně mi od bolesti nijak nepomáhají. Všem moc díky a krásné kojení:)

    #861695
    Anonym
    Host

    Šárče, no to víš, že ti nebudeme nadávat. První dítko jsem kojila 3 měsíce, obrečela jsem to, ale co už. Teď jsem si říkala, že to nebudu brát dramaticky a potom v porodnici jsem myslela, že už to vzdám taky. Přisát jí nešlo, hubičku nedokázala otevřít pořádně, furt jenom špulila, sestry už byly protivný, každý radil něco jinýho, vzaly bradavku do prstů a narvaly to malé do pusinky, no copak to takhle můžu dělat já. Já vím, že to je něco jinýho, ale pomalu to vedlo ke stejnýmu závěru. No jo, není to jednoduchá věc. Tak jsi to, Veveríku, měla asi jako já. :S
    A teď na veselejší notu. Peťuli se včera v 18,19 narodila Terezka, 49 cm, 2,90 cm. Porod rychlý, předtím 13 hodin kontrakcí v porodnici, že se neotvírala. Ale teď už je mooooc šťastná. 😀 Takže Peti gratulujeme.

    #861696
    Anonym
    Host

    Jeee,gratulka Peti :o))
    Mám pocit,že včera byly nějaké erupce na slunci a měsíci a na všem :o)))) Ale někdy ted byl úplněk,tak to bylo možná tím..Karolína taky včera od 15h nespala a uspali jsme ji až po půl 10h….to už jsem ležela úplně mrtvá a musel si ji vzít chlap,když se vrátil z tréninku.Ale dneska to nějak pokračuje,já nevím co jí je 🙁

    Jinak ten Sab simplex by se měl v plné dávce dávat taky až od 1měsíce,ale dávkování určuje lékař :o)) Nám řekla paní doktorka dávat 8kapek.

    Dneska má Kája přes 3týdny…..tak nevím,jestli to letí nebo se to táhne….:) Je to každý den pořád dokola stejné…potřebovala bych trochu změnu 🙁

    Jinak my taky v podstatě žádný režim nemáme (jen v noci kojíme v podstatě skoro ve stejnou dobu)

    #861697
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    rybízku: Mě s tím „a“ v porodnici taky zaskočili. Tak jsme rychle přemýšleli a víc se nám líbilo s krátkým, takže máme Beatu. Pak jsem koukala, že v kalendáři je s dlouhým.
    A ty ten SAB SIMPLEX dáváš prevetivně nebo jen když má už bolení? Já jsem taky četla, že je tam myslím těch 15 kapek. Ale zkusila jsem min a vždycky ji to zabralo.

    Holky já už nevím co mám jist aby ji nebolelo bříško. Paradoxně ji většinou začne bolet, když jsem si opravdu jistá, že jsem nic co by ji mělo vadit nesnědla. Včera jsem na oběd měla jenom vývar a stejně ji večer bolelo bříško, tak už nevím….

    Šarče, proč bychom se do Tebe měli pustit? Jsou to Tvoje prsa, Tvoje dítě a Ty by jsi trpěla. Takže myslím, že nemáme jakékoliv právo Tě za to odsuzovat.
    A co se týče kloboučků, já kojim jenom přes ně.Beatka samotnou bradavku nechce vzít do pusy. Máš pravdu, že od bolesti vůbec nepomáhají, ta když se zakousne, tak to stojí za to.

    Lůcco, v pátek budu držet palce, ať to máš rychle za sebou a Matýska co nejdřív v náruči 🙂

    Holky ted to bude znít divně. Ale já jsem tak ráda, že nejsem jediná komu dítě nespí 🙂 Už jsem si začínala myslet, že je Beatka „divná“ ve všech knihách píšou, že novorozenec spí průměrně 20h denně, ale Bea možná tak polovinu z toho.
    Co se týče režimu. Tak nevim jestli je to teda pravidelný režim, ale my kojíme pravidelně co 3-3,5h. V noci se snažím nerožínat a všechnu péči zkrátit, ani si s ní moc nepovídám. A je fakt, že jakmile ji po krmení položím do postýlky usíná.
    Ted 3 noci po sobě kojím ve 22h, pak se vzbudí v 1, to chce jen vzit do ruky a vyprdět se a pak kojíme ve 3 a v 6.

    verunko: Naprosto chápu Tvoji potřebu změny, jsem na tom stejně. Už si začínám připadat, že nedělám nic jiného než kojím, přebaluju a spím. Hrozně se těším až pojedeme k našim. Sice budu dělat pořád to stejné, ale bude změna prostředí:)

    Nevim kdo psal, že už používá plínky 2.Je mezi 1 a 2 velký rozdíl ve velikosti? Taky jsem nad tim uvažovala, protože se mi zdá, že má někdy otlačené u třísel a to plínky nijak neutahuju. Ale mám obavy aby je zase neměla moc velké a nevytekly.

    #861698
    v veverik
    Registrovaný uživatel
    #861699
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsem už vyzkoušela všechno, od horké vany, přes červené víno, stimulaci bradavek i sexík včera večer a nic :-(.. a to dr. říkala,že porodní cesty jsou nachystaný. V pátek jdu na kontrolu a prý neotálejí s porodem, když je všechno připravený .. tak to vypadá,že na Velikonoce nebudem doma. No ale hlavně se v pátek příští týden stěhujem, teda vůbec si nedovedu představit,jak to bude vypadat :-(. Nepociťuju žádný příznaky, jen možná mírný pobolívání břicha, ale to je spíš tím, že bych potřebovala na záchod :-). Jak jste to prosím měly vy? Jak to začalo? Děkuju za Vaše rady! Andy

    #861700
    Anonym
    Host

    Veveriku,to s těma plenkama jsem psala já a rozdíl v nich je…ty dvojky mi přijdou o dost větší,ale zase jsou určitě pro Karolínu pohodlnější….my jedničky už měla fakt hodně otlačené nožičky 🙁 Huggiesky jsme konečně dopotřebovaly,takže už jedem na klasické dvojky pro velkoše :o))) Dávám jí do toho občas ještě látkovou plínu,tak je to akorát.Musím s těma látkovkama nějak začít 🙂

    Andy,já to měla podobně…jako bych měla zaražené větry a chtělo se mi na záchod,ale nešlo to.Takový ten pocit,že přijde průjem 🙂 Přeju,aby se to povedlo a něco zabralo 🙂

    Lůcco,ať to v pátek frčí a je to rychle za tebou :o))

    #861701
    Anonym
    Host

    Jo a Veveriku….v troleji se se mnou dala do řeči nějaká paní s dítětem a bavily jsme se právě o těch prdíkách a bolení bříška a říkala,že to asi člověk moc neovlivní,jestli bude nebo bolet.Taky mám pocit,že je jedno co jím a bříško stejně bolí.Prostě to budemem muset do těch 3-měsíců nějak vydržet a pak to snad skončí 🙂
    Jinak pocit mám stejný…kojení,přebalování,domácí práce,odpočinek,kojení přebalování,spaní,kojení přebalování práce……jako na kolovrátku :o))) Karolínka má od včerejška nějakou mrzutou náladu a nevím,jak ji utišit,jestli ji něco bolí,nebo chce být jenom se mnou,nebo má hlad…..inu bojujeme :o)

    #861702
    Anonym
    Host

    Tak končim téma konec kojení a ještě jednou díky. Verunko a spol…stereotip:D Máme prcky narozené nebo se narodí v tom nej nej nej období co se mohlo povést. Co by jsme dělali zřeba v listopadu….to by byla depka. Za chvilku začnou prckové vidět, trošku komunikovat, už se otevíraj zahrádky, všude to krásně voní. My už pomalu začínáme plánovat kam o prázdninách a v září jedem do chorvatska. U prvního jsme si pořád řikali…už aby se otáčel, lezl, chodil a pak člověk neví kam dřív skočit. Holky, uteče to jako voda, vůbec se to netáhne za chvilku tu bude zase podzim. Mějte se krásně jarně.

    #861703
    Anonym
    Host

    Huggies jsou teda blbý, říkáte? Mám ještě jeden balík Pampers jedniček, taky jsou od toho nožičky jakoby otlačený, jenže když dám větší, tak letí hoviša ven. 🙂 No tak ho ještě spotřebuju a uvidíme.
    Díky, že jste tady napsaly, že taky nemáte režim, protože jsme myslela, že zrovna nám to nefunguje. Myslela jsem, že režim by se mohl nějaký nastolit, ale to prostě nejde. A pravidelnost v jídle ani omylem. Jsem z toho kupodivu ve stresu, protože nic nemá svůj řád, tak dělám všechno zrovna tehdy, kdy je čas a mám pak pocit, že furt něco, ale moc toho v závěru neudělám. To ale asi všechny.
    Andy, měli jsme to tak, že nám bez varování praskla voda a porod stejně nikde. Jo, což mi připomíná, že jsem ještě nenapsala svoji porodní story. Tak třeba zítra.
    Veveríku, to by mě taky zajímalo, který novorozenec spí 18-20 hodin denně. No naše to evidentně nejsou. Ale zase přes noc musím říct, že je zlatá. Teda než usne po krmení, to je taky na dlouho, ale pak chrní.
    Ty bříška mě teda mrzí. To musí být boj pro mimošky. Bojím se o tom i psát, abych to nezakřikla, protože my jsme zatím dobrý.
    Mamky, co se chystáte povíti velikonoční děti, tak se držte.

    #861704
    Anonym
    Host

    Huggies jsou teda blbý, říkáte? Mám ještě jeden balík Pampers jedniček, taky jsou od toho nožičky jakoby otlačený, jenže když dám větší, tak letí hoviša ven. 🙂 No tak ho ještě spotřebuju a uvidíme.
    Díky, že jste tady napsaly, že taky nemáte režim, protože jsme myslela, že zrovna nám to nefunguje. Myslela jsem, že režim by se mohl nějaký nastolit, ale to prostě nejde. A pravidelnost v jídle ani omylem. Jsem z toho kupodivu ve stresu, protože nic nemá svůj řád, tak dělám všechno zrovna tehdy, kdy je čas a mám pak pocit, že furt něco, ale moc toho v závěru neudělám. To ale asi všechny.
    Andy, měli jsme to tak, že nám bez varování praskla voda a porod stejně nikde. Jo, což mi připomíná, že jsem ještě nenapsala svoji porodní story. Tak třeba zítra.
    Veveríku, to by mě taky zajímalo, který novorozenec spí 18-20 hodin denně. No naše to evidentně nejsou. Ale zase přes noc musím říct, že je zlatá. Teda než usne po krmení, to je taky na dlouho, ale pak chrní.
    Ty bříška mě teda mrzí. To musí být boj pro mimošky. Bojím se o tom i psát, abych to nezakřikla, protože my jsme zatím dobrý.
    Mamky, co se chystáte povíti velikonoční děti, tak se držte.

    #861705
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Maja březen – 17.3. Šimon
    Haňulka 25.3 – 25.3 – Stáník 3kg
    Cucuracha 1.4 – 28.3 – Simonka 3450 g 50cm
    Rybízek 1.4 – 4.4. Beátka 3190 g 50cm
    raduzka 4.4. – 25.3. – Damian 3450g 50cm
    Volantka 6.4. – 10.4. – Štěpánek 3120g 50cm
    Akinka 7.4.
    Lenka 10.4. – 31.3. Sára 3490g 47cm
    zlatouch 11.4. – 26.3. Barunka 3304g 48cm
    Šárka 11.4. -Daniel 3170g 47cm
    Baruska 12.4. – 2.4. Sašenka 3400g
    sarkaemail 13.4 – 7.4. Natálka 3000g 49cm
    Ve1runka 13.4. – 30.3. Karolínka 3500g 50cm
    Lůca 15.4.
    veverik 16.4 – 1.4. Beátka 3040g 48cm
    Milinka 18.4.
    Andy 19.4.
    Hrusticka 19.4. – 15.4. Jůlinka 3180 g 50 cm
    Peptsi 21.4. – 19.4. Terezka 2900g 49cm
    Lenycka 22.4
    Evík 24.4.
    Káťa 25.4.

    #861706
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    PETSPI gratuluji k Terezce.Hurá á krásná princeznička s krásnejma mírama<:o) <:o) <:o) .Moc gratuluji a přeji hodně zdravíčka a štěstíčka oběma.Milinka by už to měla taky mít za sebou ta nastupovala už v pondělí.Já sem stále celá:'( .Se nedočkam:( .Dnes sem byla v porodce na kontrole a monitoru.Monitor 45minut 4 velký kontrakce ale doktor mi řekl že je malej moc vysoko tak musim prej bejt ještě pár dnů těhotná:( .A to jsem včera myslela že manžela vytáhno z postele a vyrazíne do porodnice.Tak malej šíleně kopal.Od sedmé až do jedné.Pak zničeho nic přestal.Na další kontrolu jdu v pondělí.Stejně tak divoce kope i teď.Snad mě nechá vyspat alespoň dnes.ANDY a LŮCO držím vám na pátek palce.Mě by rozhodně velikonoce strávené v porodnici s Matyáškem v náručí nevadili.Když už se rozhodl nás takhle napínat tak by se mohl narodit toho 25.4.to máme s manželem výročí.Děvčata žívejte si krásné slunečné dny.Pohlazení mimískům do bříšek a těm již narozeným do postýlek.Jo taky se neozvala Akynka a ta měla termín už kdy.

    #861707
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    gratuluju Petspi k Terezce, ať jsou obě zdravé! <:o)
    Jak tak koukám na seznámek, tak už je skoro celý zaplněný! 🙂 A téměř všechny, krom mě, Haničky a Volantky rodily před termínem. Je to tak lepší pář dní před než pořád čekat, ale co… miminkům se poručit nedá. 🙂 Tak na vás, budu myslet, co jste ještě 2v1. Dneska mi volala kolegyně co rodila teď, do porodky dorazila 15:40 otevřená na 5 cm a začala rodit v 16:00 a 16:10 to měla za sebou! Tak tak nějak vám to přeju… 🙂 Veru 1 a Barča ví o koho jde… ta Petra, co s náma byla na kafču 🙂
    Včera jsem si jen dočetla příspěvky, ale nepsala jsem, byla jsem uanvená a navíc nešťastná z kontroly na ortopedii. Tak to pomalu vstřebávám … dostali jsme pro Beátku peřinku, má na jendé kyčli nález, tak jsem to samozřejmě obračela a to hned několikrát … :'( Když mi to oznámil dr. v ambulanci, když mi pak dávla sestra instrukce, jak do toho malou navlíkat a doma, když jsem viděla, jak se v tom kroutí a nechce to! :'( Máme to na dva měsíce a prý to není moc, tak se modlím, aby nám to pomohlo! Na dnešek jsme nespaly skoro vůbec, byla co 20 min. vzhůru, pokňourávala a budila se. Je to blbý i kůvli prdíkům, jelikož si nožičkma nezakope, tak nám dnes v pordaně řekla dr., ať dávám Sabík preventivně, aby netrpěla beruška. Nic na to nemůže oblíct, tak máme rázem všechno o velikost větší, aby ji nic netáhlo. Ale velkou radost mám, že nám krásně přibírá zlatíčko naše :o)) Za 14 dní, co jsme doma, tak 450g. a jinak vše v pořádku v poradně, jen jsme čekaly 1,5 hod. v čekárně :S , bylo hodně miminek (i pro Karolínku už to bylo moc, během hodiny prošla všechny hračky tam a pak se začala nudit). Dr. když mě viděla, jak jsem z těch kyčlí nešťastná, tak mě uklidňovala, že jsou i horší věci, že tohle se spraví! Tak budeme věřit, že ano. 🙂 Dostaly jsme několik věcí na recept, i na doléčení těch očiček, tak jsem pak dala holkdy k babičce a jela to vyzvednout a nakoupit na Velokonoce, tak jsem nechala v lékárně 720,- a včera skoro 500,-, docela mazec! 🙁 Je pravda, že v tom byl krém na opalování pro Karolínku a Sterimar do nosu. Byla jsem 1,5 hod. pryč a už mě naháněli po telefonu, náš jedlík měl hlada :o)))).
    Veveriku, já myslím, že když Beatce stačí míň, tak úplně v pohodě dávej míň. Já teď díky zafixovaným nožičkám budu dávat 4x denně 5 kapek a při potížích víc. Takže i preventivně. Vidíš, já taky nevěděla, že se dá dat Beatka s krátým „a“. Tak říká Beátce tchýně, tak ji pořád opravuju! :o)
    Dneska jsem dala poprvé Hugies a dobrý, a že to byl zase hrčák, ale pochytaly to.
    Tak se mějte fajn, na zítra nám hlásí krásné počasí, tak si užijte vycházek, my vyrazíme nejmíň na dvě, dopo i odpo. 🙂 To bude zase dilema s výběrem obelčení pro Beátku. Nechci ji zbytečně navlíkat, ale zase to jarní počasí je zdráný… dobrou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,436. až 3,450. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist