Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,466. až 3,480. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861723
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky tak já sem taky ještě pořád vcelku.Velikonoce sme taky letos vypustili.Barvení vajíček nemá cenu nikdo nebude doma.Holka ta hned ráno vypadne ven a my do špitálu na kontrolu.Nakoupila sem jen nějaká čokoládová vajíčka pro kluky kamarádek.Sousedi mají smůlu nebudu doma tak si na paňáka musí počkat až bude Peťa zapíjet malého.

    #861724
    Anonym
    Host

    Jé, já jdu taky ráno na kontrolu, tak jsem zvědavá.. A tentokrát si vyšetření vynutím, nenechám se odbýt jenom monitorem.. Malej s velkým půjdou mrskat, tak uvidím.. Asi tak před hodinkou jsem měla takovej hlen při utírání na wc. Mohla to být ta hlenová zátka? Bylo to takový hlenový hustý bílý…

    #861725
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky a těhulky
    Dlouho jsem se sem nedostala manža mě zakázal počítač,teď jsem u našich tak nakukuji jak jste na tom.Dík Evce že doplňuje seznámek,který se pěkně rozrostl.
    Dodatečně gratuluji všem narozeným miminkům a maminkám přeji hlavně zdravíčko a štěstíčko do života.
    Já jsem zatím taky v celku a už pěkně nervózní kdy to bude.Počítala jsem,že na velikonoce budu už doma z porodnice a teď doufám,že ještě zítra přečkám v celku abych neskazila klukům velikonoce,protože půjdou s manželem,sami se ještě netroufnu je pustit.
    V noci tady byla velká bouřka,dnes odpoledno znova doufala jsem,že to přijde a nic.Tak čekám.
    Mějte se krásně a užívejte si velikonoce

    #861726
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky tak stále pohromadě.ANDY já ten hlen mám už takový týden.Hilky pokud vím tak měli krvavý a šli rodit.Já sem u svých předešlích porodů hlenovou zátku nezaznamenala tak nevím.KÁŤO jak Ti manžel může zakázat počítač?To udělat ten můj tak si to nedá za rámeček co by si vyslechl.Copak si nesvéprávná?A seznámek doplňuji ráda alespoň máme všechny přehled.Určitě sis všimla že převažují děvčátka.Holky držte mi palce aby to konečně vyšlo.

    #861727
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahoj děvčata,
    Dříve to nešlo tak se ozývám až teď
    Matýsek se narodil v pátek 22.4 ve 14:30, vážil 3630 a měřil 50 cm. Vše proběhlo OK, zítra by nás měli propustit, tak napíšu více.
    Zatím se mějte krásně 🙂

    #861728
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak se sem konečně dostávám 😀
    Jak už vás informovala Baruš, tak se nám v úterý 19. 4. v 18:19 narodila Terezka – 2900g a 49cm 🙂

    V sobotu jsme dorazily s Terezkou z porodnice domů – odbyly jsme si tam jen ty nutné 3 dny (ale jelikož jsme večer narozené, tak jsme šly až v sobotu a ne v pátek).

    Na pobyt v porodnici se nemůžu stěžovat ani trošku, všichni se tam o nás moc staraly, sestřičky byly vstřícné s čímkoliv poradit a pomoc – opravdu super!

    Co se týká porodu, tak mi v noci na úterý (zhruba kolem 3ráno) začaly bolesti – čekala jsem, co bude – jestli zesílí nebo ustanou a zase usnu – neustaly a navíc se ustálily pravidelně zhruba po 4min – vydržela jsem skoro do 5, pak jsem ale už vzbudila manžu a vyrazili jsme směr porodnice – tam mi natočili monitor, kde jsem skutečně kontrakce měla a pravidelně, ale po vyšetření mi pan doktor sdělil, že nejsem vůbec otevřená takže budeme čekat, až se to rozjede – dostala jsem tedy postel na oddělení, kde jsem nakonec prohekala celý den (malá se narodila v 18:19) – teprve během dopoledne jsem se otevřela zhruba na 3cm – stejná situace byla i po obědě, žádný posun — celý den mi dělali pravidelně monitory a poslouchaly ozvy – to bylo vše OK:) Bolesti se postupně během odpoledne začaly stuňovat intenzitou, takže jsem pak už nebyla schopna ležet na posteli, musela jsem chodit, sedět na WC nebo být v předklonu opřená o zeď, postel nebo cokoliv – někdy kolem půl 5 za mnou dorazil z práce manžel (doktoři ho ráno poslali domů, že to jen tak nevidí, že ho kdyžtak zavoláme, kdyby jo, jinak že právě dorazí odpo z práce) – a to bylo najednou, jak když do mě střelí (asi malá čekala na tatínka), bolesti ukrutné, že jsem si po chvíli zavolala sestru – ta mě hned odvedla, že uděláme další monitor a že mě vyšetří, jestli se to tedy posunulo – manžel si šel dát kafe a já šla na vyšetření – vyšetřili mě, byla jsem už na 9cm, porod už začínal – monitor se tedy už nekonal – píchli mi plodovku ( tu jsem měla bohužel zkalenou) – takže pan doktor zavelel, že to musí být rychlé, aby byla malá v pořádku a pak to šlo ráz naráz – dostala jsem infuzi na urychlení a začalo to! Manžel se stihl jen tak tak vrátit na sál, aby to stihnul – byl v šoku, že už tam ležím a jde se na to 🙂 – ani se nestihnul rozkoukat a rodili jsme (ono to možná mělo svou výhodu). Porod byl opravdu rychlý- jak pan doktor řekl, trochu mi pomáhal tlačením na břicho a zacpáním pusy, abych nekřičela ale opravdu jen a jen tlačila – a za chvilku už byla malá venku 😀 – jaká byla úleva, když mi řekli, že jí nic není! Panu doktorovi a porodní asistence jsem moc vděčná, děkovala jsem jim tam, že to bylo tak rychlé a že je malá v pořádku – a samozřejmě velké díky patří i manžovi, který tam celou dobu byl se mnou a držel mě za ruku!:)

    Takže u mě se nějaké obavy z porodu nepotvrdily, bylo to rychlé a v pohodě – a na ty bolesti, které jsem tam celý den měla – jsem po spatření Terezky rázem zapomněla!:D

    Teď už se zajíždíme doma, postupně navykáme nějaký režim – teď to docela jde, máme doma taťku, ale až půjde do práce tak nám ty „dvě ruce“ budou chybět 🙂 , tak snad to nějak zmákneme.

    Všem dalším miminkům, které se narodili po nás moooc gratuluji a přeji hodně zdravíčka do života 😀

    Mějte se fajne, já zase písnu, jak to zvládáme!

    #861729
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoooh holky,

    Lůůůco, já to asi nějak prošvihla to sdělení…nebo spš nestihla dočíst…MOC GRAULUJUUU
    a Petspi TAKÉ!!!
    Petspi, to jsi měla podobný s tím otevřením ( i s vodou…taky jsem měla trochu zakalenou a malá se jí i nalokala:( ) jako já…taky najednou koukaly, že už jsem na 9 a jde se rodit, ale ještě že tak, čím rychlejší to je, tím líp

    Andy jsem zvědavá, co ti řeknou na kontrole, dej vědět! Třeba už tam zůstaneš:) A na Evíka jsem taky zvědavá!

    Jak užíváte Velikonoce? U nás se stavili kamarádi, ale spíš kouknout na Julinku, tak ji vyšupali taky a mě taky, ale jen decentně…..bych jim dala, kdyby vís mlátili. Ještě ten zadek není úpně v pohodě a aby mě do něj ještě někdo třískal, to tak:D

    Julinka je dneska nějalá hladovější.

    Holky, co přebalujete až po kojení – za jak dlouho je přebalujete? Mě malá docela ublikává,..tak jsem se zatím vrátila k nemocničnímu přebalování před kojením, i když z toho teda nejsem vůbec nadšená.

    pěkné odpoledne!

    #861730
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Maja březen – 17.3. Šimon
    Haňulka 25.3 – 25.3 – Stáník 3kg
    Cucuracha 1.4 – 28.3 – Simonka 3450 g 50cm
    Rybízek 1.4 – 4.4. Beátka 3190 g 50cm
    raduzka 4.4. – 25.3. – Damian 3450g 50cm
    Volantka 6.4. – 10.4. – Štěpánek 3120g 50cm
    Akinka 7.4.
    Lenka 10.4. – 31.3. Sára 3490g 47cm
    zlatouch 11.4. – 26.3. Barunka 3304g 48cm
    Šárka 11.4. -Daniel 3170g 47cm
    Baruska 12.4. – 2.4. Sašenka 3400g
    sarkaemail 13.4 – 7.4. Natálka 3000g 49cm
    Ve1runka 13.4. – 30.3. Karolínka 3500g 50cm
    Lůca 15.4. – 22.4. Matýsek 3630g 50cm
    veverik 16.4 – 1.4. Beátka 3040g 48cm
    Milinka 18.4.
    Andy 19.4.
    Hrusticka 19.4. – 15.4. Jůlinka 3180 g 50 cm
    Petspi 21.4. – 19.4. Terezka 2900g 49cm
    Lenycka 22.4. – Kubíček 3500g 50cm
    Evík 24.4.
    Káťa 25.4

    #861731
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak mě zase poslali s porodky domů.Další kontrola ve středu.No děs manželovi končí dovolená tak je nervózní jak pes a já to jeho láteření musím poslouchat.Prostě si nenechá vysvětlit že normální těhotenství se nedá naplánovat tak že se řekne ten a ten den se to malé narodí.Na mě už je to taky moc a to ještě musím poslouchat jeho.Sem mu říkala ať si to se mnou na chvíli vymění a pozná teprve jak je mě.Pak si teprve může stěžovat jak to trvá dloho.LŮCO gratuluju moc k narození malého.Moc zdravíčka a štěstíčka do života vám oběma.Hurá zase jeden kluk.JA UŽ CHCI TAKY MALÉHO.

    #861732
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak mě zase poslali s porodky domů.Další kontrola ve středu.No děs manželovi končí dovolená tak je nervózní jak pes a já to jeho láteření musím poslouchat.Prostě si nenechá vysvětlit že normální těhotenství se nedá naplánovat tak že se řekne ten a ten den se to malé narodí.Na mě už je to taky moc a to ještě musím poslouchat jeho.Sem mu říkala ať si to se mnou na chvíli vymění a pozná teprve jak je mě.Pak si teprve může stěžovat jak to trvá dloho.LŮCO gratuluju moc k narození malého.Moc zdravíčka a štěstíčka do života vám oběma.Hurá zase jeden kluk.JA UŽ CHCI TAKY MALÉHO.

    #861733
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak mě zase poslali s porodky domů.Další kontrola ve středu.No děs manželovi končí dovolená tak je nervózní jak pes a já to jeho láteření musím poslouchat.Prostě si nenechá vysvětlit že normální těhotenství se nedá naplánovat tak že se řekne ten a ten den se to malé narodí.Na mě už je to taky moc a to ještě musím poslouchat jeho.Sem mu říkala ať si to se mnou na chvíli vymění a pozná teprve jak je mě.Pak si teprve může stěžovat jak to trvá dloho.LŮCO gratuluju moc k narození malého.Moc zdravíčka a štěstíčka do života vám oběma.Hurá zase jeden kluk.JA UŽ CHCI TAKY MALÉHO.

    #861734
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak mě zase poslali s porodky domů.Další kontrola ve středu.No děs manželovi končí dovolená tak je nervózní jak pes a já to jeho láteření musím poslouchat.Prostě si nenechá vysvětlit že normální těhotenství se nedá naplánovat tak že se řekne ten a ten den se to malé narodí.Na mě už je to taky moc a to ještě musím poslouchat jeho.Sem mu říkala ať si to se mnou na chvíli vymění a pozná teprve jak je mě.Pak si teprve může stěžovat jak to trvá dloho.LŮCO gratuluju moc k narození malého.Moc zdravíčka a štěstíčka do života vám oběma.Hurá zase jeden kluk.JA UŽ CHCI TAKY MALÉHO.

    #861735
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jak jste si užily Velikonoce? Já to teda nějak neprožívám. Jen jsem udělala výzdobu a chlebíčky. Beránka jsem ke kafíčku koupila a taky nějaký dobrůtky pro koledníky. Přišlo pár dětí, a dokonce i ty, co moc neznáme, což mi přijde takový divný… Karolínka to stejně ještě moc nechápe, nechce se nechat vymrskat a ještě aby tak za to někomu něco dávala! 😀 Byli tady tcháni na kafe, my jsme byli po obědě u švice (tam jsem si dala deci červenýho vína, tak snad Beátka promine 🙂 ) a dopoledne tady byl švarg se synovcem, tak jsem si prakticky odpočala až teď navečer u Saxany, pak jsem šla se psem a Beátka stále spí, tak jsem kukla sem na vás konečně, abych věděla, kdo další se raduje z miminka. Blahopřeju Lůce k Matýskovi a myslím na Evíka a Andy. Andy, to může být zátka, krev tam nutně být nemusí a jestli je to hustý hlen, tak to nespíš bude ono. Já ji měla dozelena. Někomu odejde pár hodin před, někomu pár dní, jako třeba mě. Tak ti přeju, aby jsi patřila do té první skupiny.
    S nachlazením.. Beátka už taky sumtí, tak to asi přece chytla od nás, ale tím, že jsem to měla i já a dávala jí v mlíčku protilátky, tak snad to bude brzy o.k. Švica mi taky říkala, že takhle malé mimi to nechytne, ale bohužel.. 🙁 Mě už je líp a Aleš už je úplně o.k.
    Já kojím někdy fakt po 45 min. Už jsem někde slyšela, že by se nemělo tak často, jelikož se pak v žaludku mísí natrávené mlíčko s čerstvým a to pak zlobí.. Jenže nedejte jí, když plače a po přiložení tahá jako vzteklá! Tak vidím jediný řešení, kojit rovnou z obou prsů furt, ale někdy nechce. Možná má ten růstový spurt. Teď už spí od čtvrt na čtyři a takže už nepapala 3,5 hod. Když spí, tak spí.. 🙂
    Máme starosti s podložkou kvůli kyčlím. Potřebovaly by jsme min. tři ty obaly na to, věčně je to pokaděný a ráno se nám poadřilo při výměně plinky i počůrat. Když to přeperu, schne to celý den. :S Tak dávám náhradní široký balení (tři plínky), ale nejsem vůbec šikovná, aby mi to pěkně drželo a vždycky v duchu obdivuju maminky, který nás takhle balily a jiná možnost nebyla. Ani nevím, jestli se daj koupit nějaký kalhotky, co dřív, aby hadrovou plinku držely…?
    Hruštičko, taky se chystám Beátce začít psát deníček. Karolínce jsem psala a je to super, že teď můžu srovnávat s Beátkou. 🙂 Zrovna včera jsem se koukala na váhu a pokud bude Beátka přibírat tímto tempem, tak nejspíš Karolínku do 6ti týdnů dožene a to se narodila o 310g menší! 🙂
    Káťo prosím tě, za co jsi dostala zákaz? To by u mě manža ani nezkusil, protože by neuspěl! 😛
    Petspi, tak jsi to taky měla docela dlouhý, ale je dobře, že jsi na to hned takhle zapomnlěa!
    Přeji všem pěkný večer a Kátě, Andy a Evikovi brzký a rychlý porod!!! 🙂

    #861736
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Rybízku,
    určitě na jsou kalhotky na ty látkovky…moc se v tom nevyznám, ale pokukovala jsem, jak se to právě dělá,když se látkuje. Koukni na MMB, myslím, že bys tam nějaký svrchní kalhotky měla najít…ale které vybrat bohužel neporadím, to látkování a různý možnosti mi přšlo jak španělská vesnice:^)

    #861737
    Anonym
    Host

    dobré ráno! tak já pořád nic, včera kontrola a vše v pořádku, ale na porod to prý zatím nevypadá :-/. Už z toho fakt magořím, už je to strašně dlouhý a hlavně celá rodina je napnutá, tak si to dovedete představit. Já jsem jak kdybych neměla rodit, jako kdybych se vrátila o měsíc zpátky, pociťově.. fakt to nechápu, co ten porod brzdí. Vím, kdy jsem mohla nejpozději otěhotnět a tudíž jsem 6 dní po termínu!! na kontrolu jdu ve čtvrtek. Ach jo, jak já vám všem závidím 🙂 Nejlepší je, že se v pátek stěhujem a v sobotu předáváme barák, tak jestli budem s manželem v porodnici zrovna v pátek,takse neodstěhujem a nepředáme :-). ale já už to přestávám dávat.. Eviku, vydrž, ještě na tom nejsi jako já 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,466. až 3,480. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist