Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,481. až 3,495. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861738
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Já taky pořád ještě 2v1.Leze mi to na nervy.Jsem z toho pěkně nervózní a na kontrolu jdu zítra,tak uvidím.Mohla bych porodit dnes,protože mamka má narozeniny ale pochybuju.
    Gratuluji k dalším přírůstkům Petspi a Lůce hlavně zdravíčko a pohodové sžívání.
    Rybízku já používala při širokém balení u kluků kojenecké kalhotky Sandra stojí asi stovku.Jsou obyčejné ale dobré,mají různé velikosti.
    Manžel mě zakázal počítač,protože mu začal blbnout a on je jeho potřebuje ho k podnikání,tak proto.
    Včerejší velikonoce proběhly v pohodě akorát jsem se naběhala,jak jsem chodila otvírat koledníkům.Kluci přišli taky nadšení donesli dvě igelitky sladkostí a vajíček.
    Evi,Andy držte se a ať máte rychlé porody,ostatním přeji hezky den i když venku je škaredě a priší ale vy už se užíváte s mimískama.

    #861739
    Anonym
    Host

    Eviku a Káťo, tak jsem tu zůstaly my 3 bez miminek, co? Já čekám holčičku, tak si dává načas, potvůrka :-)) Kdyby člověk ležel a nic nedělal, ale vzhledem k tomu stěhování tady lítám jak hadr na holi, balím krabice, natahuju se do skříněk, vytírám, luxuju a ono fakt nic:-(((. Teďka jsem si dala zázvorový čaj s celou skořicí a hřebíčkem (doporučení od A.Stadelmann – mám od ní knížku, specializuje se na aromaterapii a přírodní medicínu), tak uvidíme. Jinak jsem už všechna doporučení vyzkoušela a nic.. Tak se holky držte a jestli některá z nás aspoň jeden den nenapíše, je to jasný :-). Hezký den!

    #861740
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak zase nic.Koukám že v tom nejsem sama.Tak to se ostatní co už mimísky mají klíďo můžou vsadit která z nás tří porodí první a která poslední.Fakt mi to už leze na mozek.Včera večer sem od osmi do jedenácti měla bříško v jednom kuse tvrdý jako šutr,malej sebou občas zavrtěl a já šílela s křížovejma bolestma.Tak sme si dali sexík a bylo po tvrdnutí a částečně i po křížovejch bolestech.Pravej opak toho čeho sme chtěli dosáhnout.Dnes se pojedem zeptat na úřad jestli už nnepřišli naše nové občanky.V porodce mě chtěla sestřička zapsat jako Hubáčkovou_Lucákovou a manžel se s ní dohadoval ať to smaže že sem jenom Lucáková.Přeci jen ten papír co je místo občanky nemá takovou váhu jako občanka samotná.ANDY,KÁŤO držím vám palečky já jdu taky na kontrolu zítra.Vůbec bych se nezlobila kdybych tam musela vyrazit už dnes.Zatím pa a hezkej den.

    #861741
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    budoucí mamky to už vydržte 🙂 Andy,nechápu,jak tě můžou nechat takhle dlouho přenášet,to snad ani není dobrý ne?Tak snad se ti berušáci vaši umoudří a přijdou na svět co nejdříve.
    Evíku s těma občanka v porodnici já měla to samé,ale s trvalým bydlištěm…na palici…
    Ivet-záleží jak balíš ty látkové pleny,ale svrchních kalhotek je spousta druhů.Ale je pravda,že co vídám na těch bazarech,tak jsou nějaké speciální ortopedické,ale ty ty asi máš…Tak jestli používáš látkovky,tak jsou dobré bud vlněné (ale jsou dražší,ale zase je nemusíš prát,jen jednou měsíčně vypereš v lanolínu) nebo PUL (to jsou takové „umělé“),pak jsou ještě fleesové,ale ty moc nevydrží propouští (ikdyž by u miminek neměly)

    #861742
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Tehulky, tak drzim palce at se vam z dubnatek nestanou kvetnatka.

    Teda baby,ja jsem uz polosilena…stale nedokazu rozeznat,co ten nas poklad chce. Kdyz neni spokojenej, tak porad jen rve…a je to porad dokola..je prebalenej, zima mu neni, je najedenej, prdy nema….a tak stale dokola.Boze,kez by ty nase ratolesti alespon mohli rici co chteji.
    Alespon,ze venku spi…ja mam sice vzdy „sirky v ocich“,ale alespon je TICHO. Ted jeste dochrupkava, dnes je osklivo, tak jsem s nim vyrazila jen na hodku..zazadala jsem si o zapsani maleho do obcanky,ale pani mi stejne rekla,ze kdyz budeme chtit s malim cestovat (nemecko,bydlime u hranic, tak tam obcas jezdime nakupovat),tak ho budeme muset nechat zapsat do pasu), coz nechapu,kdyz ja muzu cestovat jen s obcankou…no, tak budu spolehat,ze nas proste nezavrou.

    Jak jste tady probirali,ze nektera uz nekoji,z toho bych si hlavu nelamala,z vlastni zkusenosti vim,ze v Angli a Spanelsku, si nechavaji zastavit laktaci uz v porodnici a taky tam zijou…je to kazdeho osobni vec.

    Holky,ja uz si pripadam jak na nekoncicim mejdanu,malej v noci nespi a ac ho koupem pred sedmou (v sedm je kojeni),aby sel brzo spat,tak malej rve vetsinou az do dalsiho kojeni a pak asi vysilenim usne, protoze ja vetsinu nejsem schopna zjistit,PROC proste rve.

    Nestiham uz sem vubec psat,jsem rada, kdyz je manzel doma,ze preletnu par stranek a prectu si alespon vase zkusenosti a poznatky, ale ja si pripadam jak totalne neschopna. Vecer padam totalnim vycerpanim…a premyslim, jak to ty dokonale matky delaji.

    BOZE a ty PRDY…nic nepomaha:(…vse mi prijde jen jako chvilkova zalezitost..jeden prd ustoji a dalsi je horsi a pak dalsi zas horsi atd….stale dokola. A nejlepsi je,jak vas vsichni uklidnuji…njn ti kluci na to trpi, ale kdo to ma poslouchat.

    Dneska dobirame antibiotika na to oko, tak doufam, ze uz bude klid.Stale jsme zluti a jeste ke vsemu jsem mu objevila na krku bouli, tak jsem s tim byli na vysetreni v nemocnici (SONO), tak to vypada, e je to nastesti „jen“ hematom,ktery se mu tam udelal po porodu a za mesic nas ceka kontrola,jak se to bude vstrebavat. Kycle mame zatim v poradku…pri kazde navsteve lekare,se desim co nas jeste potka.

    No nastesti me dalsi kontrola ceka 5.5., tak snad bude vse v poradku..jestli teda drive neskoncim nekde na psychytrii.

    Maminkam zdar!!!

    #861743
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsem byla zvědá, jestli už jste některá porodila a jak vidím, tak nic. 🙁 Udělala jsem si kafíčko a jdu si s vámi zarelaxovat. Aleš vzal malou na otočku k babičce a Beátka pospává v postýlce, tak mám chvilku. 🙂 Všechny povinnosti už mám, tak si dám chvilku „voraz“. Musela jsem zabalit balíček, vracím podprsenku, nějak neodpovídala rozměrům z tabulky a je mi malá do obvodu, ale paní slíbila, že není problém vyměnit a dokonce mi pošle prý černou místo bílé, která předtím nebyla. Tak jsem ráda! 🙂 A taky jsem si uděla radost a objednala jsem si na léto krásný kytičkový pantoflíky a moc pěkný sandálky. Už jsem si boty nekoupila ni nepamatuju! 🙂 Tak aspoň nějaká radost v tohle pošmourném dni! Taky máte tak hnusně u vás??
    Hruštičko, já se právě v látkování taky nevyznám, vůbec jsem to neměla v úmyslu, tak jsem dočista nepřipravená! :$ Ale nevím, jestli to spíš nepořeším tak, že si ušiju, jelikož jsem šikovná švadlenka 😀 , nárhadní povlaky na peřinku a bude to vyřešený.
    Káťo, díky za info o kalhotákách. S tím PC je to pech, manža taky nadává, že určitý stránky jsou magnetem na viry! :S Zvášť prý Facebook, na ten je slušně alergickej 😀 Ale stejně tam chodím 😀 Ale myslím, že Babyweb nemá takovou návštěvnost a hlavně je to má jen český uživatele a tak by to nemělo dělat neplechu a tahat to viry do PC. Ale těžko říct, jak to všechno funguje.
    Andy, tož s tím stěhováním máte teda pech, zrovna teď. To se nedivím, že už jsi nervózní…:S Tak přeji, aby jste v pátek nerodili!! 🙂 Mě u Karolínky nechali přenášet 9 dní! Ale měla jsem dva termíny, po utrazvukovém to bylo jen 2 dny. Beátku mě nenechali tak dlouho díky poloze KP.
    Veru, díky za přeheld o kalhotkách, mrknu se na ten MMB nebo ušiju ty náhradní povlaky a bude vymalováno. Mám klasický plínky bílý, složený na třetiny a jedna uvázaná kolem pasu, která je drží.
    Raduzko, to mě mrzí, že je malej uplakánek 🙁 Možná ti to bude znít jako fráze, ale některý miminka jsou prostě uplakanější a jiné spokojenější. Beátka je docela zlatíčko, ikdyž taky už přišla na to, že se jí chování moc líbí, tak jsem ji tu měla na klíně při dočítání přspěvků. 🙂 ale chviliku, pak ji položím a je zase hodná a tak se to furt střídá, když nespí, ale bdí, někdy je to docela slušná doba, třeba celý odpoledne až do večera!! No na toakový malý miminko… Hlavně si nemysli, že jsi neschopná prosím tě! Určitě děláš všechno, jak to nejlíp jde a holt máš jen uplakanější miminko. Tak se držte!!! 🙂 Já jsem taky unavená jako pes kolikrát, ale spíš psychicky. Karolínka má svoje období a hlavu tvrdou kjako beran a to je to blíženec! :S Takže jsem z ní taky vyčerpaná kolikrát. Pořád chce opatrovat malou a tak ji musím pořád okřikovat, aby jí neklekla na sedačce na nožičku nebo ručičku a ona k ní jde schválně ještě blíž… a chce ji poslouchat a hraje si na doktorku, jenže jí tlačí na bříško a tak mám strach, neštěstí je hned! To je takovej blbej věk. Nevysvětlíš jí to.. tak někdy kolabuju taky. 🙂 Jak dlouho jste užívaly kapky na přeléčení očička?? My berem Tobrex, obě, a zapomněla jsem se zeptat, jak dlouho to máme kapat..? Nevíte někdo?
    Přeji všem krásný den a poslední třem 2v1 hodně sil na porod!!!
    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29242.png

    #861744
    Anonym
    Host

    Holky, děkuji za podporu. Mě právě termíny vycházeli o jeden den, podle MS 20.4. a podle UZ 19.4. Je to na palici, měla jsem pravidelný 28denní cyklus, vím, kdy jsem mohla otěhotnět a už je skutečně 5/6 dní po termínu. To mě přece nemůžou doktoři přesvědčovat, že jsem otěhotněla později, ne? Když vím, kdy byla poslední možnost otěhotnění. Chápu, že možná den,dva ještě cestuje vajíčko nebo spermie než se potkají nebo co,ale i tak jsem už za zenitem :-). Ve čtvrtek jdu na kontrolu, to bude 8 dní po , v pátek by to mohli vyvolat. Myslíte, že si to už teda mám nechat vyvolat? Mám obavu, aby malá neměla 4,5 kg, nebyla vrásčitá a tlustá :-))) Holky, držím všem palečky, ať s miminkama nebo bez, starostí je to i tak nad hlavu!

    #861745
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkné, i když u nás deštivé odpoledne, holky!

    Koukám, že je opravdu u každého něco – těhulky mají starosti, že jsou ještě 2 v 1 a maminky s miminkama řeší prdíky, očička, nebo kyčle…:^) No dámy, mohlo by snad být hůř než je.

    Raduz, teda ty seš statečná ženská a maminka!!! a děláš, co můžeš, o tom nepochybuj! Je to škoda, že člověk nepozná, v čem je zakopaný pes… Ono zvykat si z bříška tady na světě musí být taky docela záhul a je fakt, že mají autoamtický reakce…když si třeba Juli prdne, tak se tak usměj, že to je hotová slast:D …no a když se něco nelíbí nebo má zatlačit, tak pláče…

    Julinka je asi docela hodná, až na dnešní noc, kdy oproti jiným nespala hodinu a půl po kojení a když jsem ji položila, tak po chvíli zase začala plakat…tak buď chtěla lidské teplo, nebo nechtěla být na tlačení prdíků sama. Ona vždycky když tlačí, tak u toho kníká nebo tak poplaká:( Ale říkám si, že to je asi normal, hlavně když to jde VEN! Jen pak nevím,jestli je spokojená, když tam popláče někdy a taky nevím, co to je přesně.

    Přebalujete některá po kojení, mamky??? jestli jo, za jak dlouho nebo jak to děláte že vám neblinkají?
    A ještě jsem se chtěla poptat, čím u holčiček odstraňujete hlen z přirození? V porodce na to měli nějaký olej, já myslela, že normal olej, ale mamka mi tvrdila, že nějaký speciální.

    Evíku, u tebe teda sexík fakt zafungoval úplně obráceně, než by měl…no se zmůžeš, viď. Hlavně se snaž nenervovat a Andy s Káťou taky, ať nejsou mimísové stresovaní No já vím, mě se to říká…je mi líto, že se trápíte s přenášením. Přeju hodně nervů do konce.

    Andy se stěhováním to máte teda drsnou situaci docela, která nervům nepřidá. Máte kdyžtak nějaký záložní plán, kdyby něco?

    Jooo mamky, myslíte, že má smysl odstříkávat mléko a schovat ho na později? Mám docela dost mlíka i po kojení tak uvažuju, že by nebylo pro ty prsa špatný ho ostříkat…

    Manžel šel vrátit film, co jsme si včera půjčila…chtěla jsem jít dneska nechat Andyho očkovat, když když každou chvíli sprchne, tak to nechci riskovat, aby nenastydl.

    Přremýšlím taky čím třeba okořenit maso, když se nemá moc kořeněné…nějaké recepty?:) Já mám koření mooc ráda a tak jsem teď trochu bezradná v tom, jak vařit…čím ochucovat.

    Díky za rady a tipy!

    #861746
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Další den končí a já pořád celá.Tak mi kamarádka zase udělala pedikůru a namasírovala mi moje chudinky oteklé nohy.Zase se tam ní málem usnula jak to bylo příjemný.Dali sme si kávičku a poklábosili.Manžel se mírně zklidnil ale to nejspíš tim že stahuje Četnické humoresky a dává je do difixu.Sice nevím co to je ale alespoň mám na chvilku klid.Malej poslední dve dny sebou moc nešije zato břicho pernamentně tvrdne pořád.HRUŠTIČKO s kořením Ti poradím akorát to že nesmíš moc ostrý.S látkováním vám ani jedné neporadím nikdy sem u holek nelátkovala.Ale o těch kalhotkách přes látkovky vím že je náš trh má k dispozici.Přežijte to deštivé počasí v pklidu a s usměvavíma miminkema.

    #861747
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Další den končí a já pořád celá.Tak mi kamarádka zase udělala pedikůru a namasírovala mi moje chudinky oteklé nohy.Zase se tam ní málem usnula jak to bylo příjemný.Dali sme si kávičku a poklábosili.Manžel se mírně zklidnil ale to nejspíš tim že stahuje Četnické humoresky a dává je do difixu.Sice nevím co to je ale alespoň mám na chvilku klid.Malej poslední dve dny sebou moc nešije zato břicho pernamentně tvrdne pořád.HRUŠTIČKO s kořením Ti poradím akorát to že nesmíš moc ostrý.S látkováním vám ani jedné neporadím nikdy sem u holek nelátkovala.Ale o těch kalhotkách přes látkovky vím že je náš trh má k dispozici.Přežijte to deštivé počasí v pklidu a s usměvavíma miminkema.

    #861748
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    HOLKY – Evík jede do porodnice, držem palce, ať už chce Matyášek ven!!!

    #861749
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hruštičko, moc díky za info o Evikovi. Budeme ti Eviku držet pěsti, ať máš Matýska co nejdrříve v náručí!!! <:o) Tak to taťka stihne, vidíš 🙂
    S kořením asi tak.. já používám všechno jako obvykle, jen bych to nepřeháněla s množstvím, jinak bych asi vařila stále stejně.
    Ad přebalování.. já přebaluju zásadně po kojení, cca 20 min., abych jí to netrhala a nechala ji dokakat. A snažím se s ní neházet a ještě se ani jednou nepoblinkala.
    Mlíčko si kliďo odstříkej, pokud nejsi jako já a jde ti to :o)) Bude se ti hodit na období růstového spurtu. V lednici můžeš skladovat 24 hodin a v mrazáku 3 měsíce.
    Dobrou všem..

    #861750
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Včera jsem se sem nedostala a koukám, že Evík jela do porodnice tak držím palečky i Kátě a Andy!

    U nás vše tak nějak v normě, Simonka se zase v noci vzbudila po 7-hodinové pauze na kojení, pak ráno v 6hod, tak jsem jí nakojila, přebalila, pak měla v postýlce škytku a zase už chrupká.
    Jinak přes den to tedy včera měla docela trhaný spánek, ale i tak je hodná.

    Rybízku, já jsem látkovala tak mi zůstaly nějaký ty kalhotky na plenky – tak jestli bys měla zájem, není to žádný luxus ale na tu krátkou dobu, co budete ty plínky na kyčle dávat by Ti to myslím stačilo. Mohu zaslat – tak mi jen na FCB ve zprávě pošli adresu a já Ti to v týdnu donesu na poštu ať to můžeš na Beátku používat.

    Holky kojíte už jen z jednoho prsu při jednom kojení? Já pořád střídám obě prsa, jak mi poradila na 2 týdnech v poradně dětská doktorka, ale někde jsem četla že se má tak kojit než se to nějak ustálí. Já myslím, že už to teď máme tak nějak ustálený a nevím zda už začít tedy vždy vykojit jen 1 prso. Jako hladová mi Simča nepřipadá, přibírá taky jak má tak už bych asi začala kojit takto.

    Dnes snad bude lepší počasí, včera to bylo hrozné ani venku jsme se Simčou nebyly. Dnes se chystám na poštu taky, protože bylo ve schránce oznámení o doporuč. zásilce, vůbec nevím co to bude za překvápko, nic objednáno nemám. Možná teta z rané péče – je tam podací pošta města, kde bydlí tak jestli nám něco neposílá pro Simču jako dáreček, přitom je sama na mateřské ach jo, místo aby si šetřila korunky. Chce se odvděčit, že jsme její malé také něco koupili když se narodila – Pandu od Lamaze a nějaký oblečky. Jinak mě nic nenapadá od koho by to jako mohlo být.

    Tak se během dne nakouknu, jestli už se něco ví o Evíkovi. Manžel dnes má 12-hod směnu tak přeijede až v podvečer. To bude dlouhý den pro Danču, byla teď zvyklá, že byl taťka od pátku doma až do včerejška.

    Opatrujte se pa aaaa Jitka s holkama

    #861751
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Evíkovi držím palce aby už měla Matyáška u sebe a všechno proběhlo v pohodě.
    Andy drž se neboj taky se dočkáme,ale taky mám strach,že bude mimčo moc velké,protože já mám navíc tu cukrovku,ale nikdo na to nebere ohled.Dnes v poradně se na to musím zeptat.
    Manžel dens jel pracovně asi sto kilometrů mimo,tak ještě rodit nesmím,navíc ještě nemáme vypsané jména,pořád se nemůžeme stoprocentně dohodnout jaká budou.
    Je to hrozné všichni se mě pořád ptají,kdy to bude,ve školce v obchodě holt jsem na vesnici,kde všichni o všech ví.
    Holky co máte mimísky držím palečky ať zvládáte prdíky,kojení,očička a ostatní starosti i radosti co právě prožíváte a trochu závidím.Prostě se nemůžu dočkat:) 🙂
    Mějte se krásně a dnes snad sluníčkově.

    #861752
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Takže BABY:D

    Evíkovi se narodil Matyášek ve 23:56, 3800g a 51 cm – chlapák. Dal Evo docela zabrat, ale jsou oba OK 🙂

    No já se musím jít vypakovat ven, protože manžel nedošel se psem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,481. až 3,495. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist