Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,511. až 3,525. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861768
    Anonym
    Host

    Ještě vám musím říct dnešní zážitek ze šaliny….jsem se tam pohádala s nějakou duchodkyní,protože si udělala z mého kočárku madlo a furt se mi po něm věšela..tak jsem jí řekla,at toho laskavě nechá,že to není držadlo a ona že co má dělat,že se potřebuje něčeho chytit,tak jsem jířekla,že si má sednout na prdel a necestovat po šalině….Jsemmyslela že jí jednu tresknu a pak mi do toho kočáru ještě dvakrát kopla.No na facku.

    Taky jsem se vás chtěla na něco zeptat,jenže už nevím na co :o(

    #861769
    Anonym
    Host

    A když je tady řeč o těch plekáčích…Jitko,s jakými svchrními kalhotkami jsi měla nejlepší zkušenost?Já mám právě zatím jen jedny PUL,jedny vlňáky a dvoje fleesové a ty flísáky jsou pěkně na prd,protože protíkají i u takového malého miminka a asi mi přijdou nejlepší ty vlněný.Tak by mě zajímal názor maminky,která látkovala :o)

    #861770
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Evikovi a tatínkovi moc gratuluji k narození Matyáška <:o) <:o) <:o)

    Zdravím maminky a těhulky.
    V úterý nás pustili z porodnice domů a začínáme si zvykat na domácí prostředí 🙂
    Matýsek je zlatíčko!Je moc hodný,pořád spinká a kdyby neměl občas prdíka,tak ani nevíme,že umí brečet.Dnes jsme byli na kontrole u dětské doktorky a vše je OK.Po porodu má Matýsek zlomenou klíční kost,tak musíme dávat pozor při oblékání a do 14 dnů by to mělo být zahojené.
    Kojení máme zatím bez problémové,tak doufám,že to tak zůstane a nezakřiknu to!!!
    Uplně jsem ztratila přehled,kdo nám tady ještě zbývá 2v1.Jdu si prohlédnout seznámek:D 🙂

    #861771
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Holky,

    Káťo, držím palce, ať to jde hladce!!!

    Rybízku, k myčce – myslím, že krom toho, co už je psáno ( jooo….mimochodem, někdo mi říkal, že to jejcih označení tříd A a tak není až tak přesný, takže raději fakt kontrolovat, jak moc je ta „vybraná“ lepší podle čísel oproti jiným)…tak mamka má na chalupě nějakou myčku, která nemá krátký program – cca 30 – 40 min – a říkala, že jí to chybí. Třeba když nemáš tak špinavé nádobí, nebo nacpanou myčku. Je to fajn, mě to někdy stačilo i na normálně nacpanou myčku, ale teď mám nějaký horší tablety a taky to tam je dýl, takže dávám na víc.
    Jinak máme myčku od Beko – a je fajn.I když jsem se původně bála, ale říkala jsem si, kdyžtak záruku má jako každá, kdyby něco 🙂

    Včera jsme vyrazili do lékárny pro kapičky do očí—Juli měla jedno očičko trochu zalepené, ale vypadá to, že jedno použítí kapek stačilo, tak jsem ráda.
    Jinak asi vzdám snahu přebalovat po kojení…Rybízku, zkoušela jsem i půl hodiny po kojení a stejně blindila:( Někdy ne, ale to je takový malý procento, že si myslím, že to nemá smysl. V úterý jdem k doktorce, tak to s ní proberu. Někdy jí jde mlíčko i nosíkem, když se u toho zakucká…

    Lůcco, pěkně si zvykejte doma, ať se líbí!

    Lenko, malá už budou 4 týdny, to je síla, to letíííí.

    S tím kojením – já zatím kojila pořád z obou prsou, ale po tom co jste to tady načaly, jsem zkusila i z jednoho a taky by to šlo:) Tak uvidíme, někdy se jednoho pustí , a pak chce ještě ,tak jí dám k druhému a někdy už ani po tom jednom nehledá nic dalšího. Četla jsem i v jedné broužurce, že tak od 2 týdnů se doporučuje kojit jen z 1 prsu,ale už nevím proč:D

    #861772
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Musím se s váma ještě o něco podělit – kamarádka, která mě navštívila týden po porodu mi říká „Už jsi hubená. Jak jsem tě viděla v porodni (byla tak 24hod po porodu) tak jsem si říkala, že tam máš snad ještě jedno dítě, ale nechtěla jsem ti to říkat“
    No holky, já byla tak zaskočená, že jsem ani nevěděla, co jí na to říct. Za prvé jsem to vůbec neřešila den po porodu, že bych už měla být placatá…za druhý jsem byla naprosto paf z toho, že ona to čekala 😀 😀 No já nevím, možná někdo je už den po porodu úplně placatej, ale teda jako standart mi to nepřijde. No byla jsem fakt neskutečně zaražená…a to mi to ještě říkala ve chvíli, kdy za náma přišli s jejím manželem, jestli nejdeme ven – že by třeba zavolali předem nebo poslali sms? Nebo něco….já nevím, nenapadlo by mě se kýblovat k někomu týden po porodu s tím seberte dítě a pojďte ven, určitě se vám to hodí 😀 😀

    No holky, musela jsem to napsat…pořád jsem z toho mimi:) , protože zrovna od týhle kámoška bych to naprosto nečekala:O

    #861773
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Jity, tak paní se dnes ozvala, tak jsem jí napsala, ať mi pošle podklady k platbě, tak pokud tě napadá někdo z tvých známých, komu by se hodily, tak ji daruj někomu jinému a pokud ne, tak si myslím, že využijeme i víc než jen ty jedny od té paní z MMB, však vím, jaký štěstí je, když se přebalování obejde bez nehody 😀 Tý jo, to tak letí, Simonka už má fakt měsíc, když jsem to četla, musela jsem se nevěřícně kouknout do kalendáře a fakt!!! :O Gratulujeme! 🙂 To tak strašně letí! Já si to taky snažím užívat co nejvíce! Řekla bych, že víc než u Káji, asi to tak máme, jelikož si obě plně uvědomujeme, že je to nejspíš naposled. Docela je mi z toho smutno, i s kamoškou z práce jsme si teď volaly a bědovaly, že už nejspíš nebude mít nikdy takový malinkatý voňavoučký a sametový miminko :'(
    Volantko, tak to je krásný, ať se vám daří … jen tak dál! 🙂 My jsme na tom s přibíráním podobně 450 g za prvních 14 dní doma. Jak dlouho budeš kapat Tobrex?? My už ho kampeme týden 4x 1 kapku denně a očičko se zdá být o.k., tak nevím, dr. mi to neříkala, jak dlouho. Chci abychom to pořádně přeléčily a nevrátilo se to!
    Veru1, já plínky skládám na třetiny a dávám tři a čtvrtou kolem pasu a to se mi právě moc nelíbí, nedrží to pěkně, asi to neumím, proto chci ty kalhotky na to. Tý jooo, takový nárůst váhy, to koukám tedy :o))) My jsme na půlce. 🙂 Ale možná se nám to zvedne, jak si žádá z obou prsů při jednom kojení. Je to fajn, když chlap pomůže! Aleš se taky snaží seč může a na Velikonoce v neděli hlídal a večer, když holky spaly už (dávme spát každej jednu 🙂 ), tak pak udělal ještě chlebíčky pro návštěvy. Důchodkyně v Brně jsou „napotlamě“, jak tak koukám! :@ Taky bych si to nenechalal líbit a vsaď se, že kdyby sebou třískla kvůli tomu, že se posunul kočár, je schopna to svést ještě na tebe!!! :@ Děs!
    Lůco, moc gratuluju k Matýskovi! <:o) Ať se vám daří, jste zdraví a ta klíční kost, co nejdříve vyhojená! A byl hlavičkou a přirozeně? To se myslím dost často stává i polohy KP. Je Matěj nebo Matyáš, jako má Evík?
    Jity a Hruštičko, moc díky za rady a tipy k výběru myčky. Ani nevíte, jak už se na ni těším!!!! Hodinu denně nad nádobím strávím určo, vařím denně a jak začnou příkrmy u Beátky tak to bude zase navíc skleniček a mističek … a to se radši budu věnovat holkám než nádobí! 🙂
    Dneska jsem se musela smát, Karolínka zase perlila.. tak se s váma podělím. Táhne vysavač z pokojíčku (ten dětský) a říká: „Mami, musím tady uklidit!… oddělat kožešninu a vysát tady, jsou tady nečistoty!“ 😀 ááá Beátka se hlásí, musím jít… 🙂

    #861774
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hruštičko, koukám, že tvoje kamoška je taky „napotlamě“ !!! :@ Když to vidíš v té porodnici, tak každá vypadá jako by tam ještě jedno měla. U Karolínky jsem taky koukala, ale teď už jsem s tím docela počítala. Kamoška asi děti nemá co? A zavinování dělohy bude horší u druhýho mimi určo! 🙁 Ještě jsem si nepořídila ani ty stahovací kalhoty a myslíte, že to má ještě cenu? Na břicho lehám minimálně, ale už jsem začala cvičit aspoň! A jak jste na tom s váhou? Já jsem ze 17 kg, co jsem nabrala zhodila 9 kg, tak ještě 8 kg mám. Takhle si nepřipadám, ale rifle neobleču a zapnout, to už vůbec nee. :^)

    #861775
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    tak jsem tady dopoledne pracně naťukala dlouhý příspěvek a zmetek se neuložil:@ Už jsem neměla sílu ho psát znovu, tak se ted pokusím sesmolit aspon část z něho.

    Včerejší focení bylo super. Myslím, že z něho budou krásné fotečky, už se nemůžu dočkat až je budu mít. Beatka zezačátku spinkala, tak jsme fotili na bříšku a když se probrala, tak jsme udělali pár fotek i se mnou. Během focení mě beruška stihla počůrat a za pul hodky i pokakat.Tak jsem ocenila, že jsem fotili doma 🙂

    Už jsem přišla na to kde je chyba v kojení. Beatka bere do pusinky jenom bradavku. Snažím se ji vždycky oddělit a nechat přisát znovu, ale přijde mi to až nemožné, když se zakousne tak nechce pustit a nezyde mi nakonec nic jiného než to přetrpět. Takže u jednoho prsa jsem se vrátila zpět ke kloboučku a druhé, které mě ještě tak moc nebolí zkouším dál.

    co se týče uklidu, ja to teda taky nijak neřešim. Většinou uklízím na etapy. Vždycky když je čas a nálada, tak kousek. Michal mi s tím nepomůže a já se kvuli tomu nehodlám zbláznit

    Začínáme mít velký problém s bříškem. Už nevím čím bych ji pomohla. Nechci ji cpát jenom kapičkama. Dneska jsem koupila třešňový polštářek. Já piju feniklový čaj skoro po litrech, dáváte ho i miminkům? Na čaji je napsané, že se dává miminkům od prvního týdne, ale ještě jsem ho Beatce nezkoušela.

    #861776
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    veveriku,
    určitě to děláš..já jen že já jsem nevěděla, jak malou dostat od prsa, aniž by mi ssecvakávala bradavku, když se špatně přisaje:$ A pak sjem četla nějaký chytrý „časák“ a tam bylo, že jí mám dát malíček a tím si udělám prostor

    Jsem zvědavá, Juli dneska taky zlobilo víc bříško…jsem zvědavá, co holky poradí. Já taky nevím, zatím dávám kapky – ty přírodní a včera na noc jsem pro jistotu dala Sabsimplex. Jenže jak má tu plenku navíc, tak s tím se nedá ani cvičit nožičky…no a když jí to sundám, tak pak ji většinou nemá celé spinkání…:(

    dej vědět, jak zabírá ten polštářek…já vlastně mám doma taky nějaký od mamky. Ne přesně tenhle, ale jiný, mohla bych to taky vyzkoušet, když bude plakat. Budeš ho nějak přidržovat malé na bříšku, když bude plakat, nebo jak to budeš dělat? A ještě jak to nahřát, máš na tom nějaký návod?

    #861777
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    hruštičko: Polštářek jsem právě vyzkoušela. Nahřála jsem ho v mikrovlnce na 1 minutu. Pak jsem ale ještě chviličku počkala, přišel mi moc horký, tak jsem měla strach abych ji nespálila. Nejdřív se ji to moc nelíbilo a strašně se vzpouzela. Tak jsem ho zase odložila a po chvilce vyzkoušela znovu. Nevim jestli je to tím, že už je unavená z pláče, ale už ho neshazovala a pochvilce usla. No nevím jestli zabral polštářek, nebo konečně začaly učinkovat kapky a nebo už je tak unavená…

    To s malíčkem jsem nevěděla, tak děkuji za radu a vyzkouším

    #861778
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a těhulky.Hlásím se ještě pořád z porodnice.DDěkuju moc za gratulace a že ste my svorně drželi palce.Něco k porodu.Kolem osmé mi začalo dost bolet bříško.Když sem pak ve čtvrt na devět šla na malou tak sem zjistila po utření že je na papíru krev.Vzala sem si v klidu vložku kdyby mi začala odtýkat i plodovka.Šla sem do kuchyně kde manžel seděl u počítače.A říkám mu PEŤO JEDEM.To ste měli vydět ten fofr jak vylítl a začal se oblíkat.Já mu říkám buď v kldu je čas.No a šla sem se pomalu oblíct.V pokoji ně chytla kontrakce a holka mi říká Kam jedete?Já že do porodnice a ona když vyděla jak sem prodejchávala kontrakci tak říká.Mami stuj nehejbej se.A já na to že se hejbat musim že porodnice za mnou nepřijede.Vyrazili sme na cestu v půl devátý.Po cestě sem manžela uklydňovala ať nespěchá že to zase tak rychle nebude.Podle telefonu sem si hlídala kontrkce.Než sme dojely do osrtrova tak sem je měla po čyřech minutách.Sestra mě vzala na vyšetřovnu.Prohlídla mě a říká do půlnoci porodíme a dala mě na monitor.To už byli kontrakce po třech a půl minutě.Přišel doktor prohlédl mě a že sem otevřená na pět prstů že do půlnoci porodim.Epidural že se nestihne a že mi nejspíš nestihnou dát ani klistýr.Pak mě vzeli rovnou na porodní sál že hekárna je u mě zbytečná.Sestřička šla převlíct manžela kterej mezitím čekal nervózně na chodbě.Druhá mi mezitím přeci jen dala ten klistýr.Než manžel přišel tak sem si stačila vlézt do sprchy a kontrkce sem měla po dvouch minutách.Tak sem si je hezky prodejchávala na baloně.sestřička mě dala zase na moitor aby zkontrolovala jak to postupuje.Prej jestli budu cítit hodně velkej lak jako bych chtěla na velkou že jí máme hned zavolat.Jen zavřela dveře tak už sem tem lak cítila ale vzhledem k tomu že sem měla dvě rychle jdoucí kontrakce za sebou tak sem nebyla schopná jí zavolat sama.Maanžel seděl v křesle a kontroloval rozestupy kontrací.Když vyděl že mám dvě takle rychlí tak sestru zavolal sám.Musela sem na kozu a že to bude brzo.Že ještě tak čtyři kntrakce a jdeme na to.Jenže já slezla s kozy a zase dvě rychlí za sebou a to už sem v těch kontrkcích říkala že rodim že se to nedá zastavit.Tak že zase mám vlézt na kozu.Jenže ono to nešlo nohy dřevěný a další kontrakce ne cestě.Tak mi sestřička musela pomoct.

    #861779
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Pak už to šlo rychle.přišel doktor tlačil mi na břicho sestřička mě musela nastřihnout hlavička se vracela zpět.No a když se konečně ukázala tak na mě že musim tlačit dál ale já že nemám kontrakce ani bolesti to už malej začal modrat.Tak se doktror prohodil se sestričkou a já teda tlačila bez kontrakcí a bolestí.Jen sem cítila jak doktor malému pootočil ramínka a byl venku.Dali mi malého na břícho kde se rovnou stačil pokakat.Manžel měl přestřihnout pupečník ale jak byl malej přidušenej tak to rychle udělal doktor sám a vzala si ho doktorka z dětskýho.Dalea malému kyslík a masáž a pak teprv mi ho zkusili dát jestli se přisaje.Malýmu se nechtělo tak ho odnesli aby ho oblíkli.Mezitím mě doktor šil a říká Tak maminko za rok znovu.Ajá že ne že mi to stačilo.Peťa mezitím malého natáčel na kameru a fotil jak ho ošetřuju.Pak mu dali malého už oblečeného do náručí a čekal až mě dokor došije.Dva vnitřní stehy čtyři vnější a když doktor slyšel že už další ne tak udělal prej jeden malej estetickej.Na sále sme zůstali až do dvou a hurá já na pokoj a malej na dětský abych si odpočinula.Stejně sem nespala nemohla sem zaboha usnout.Malého mi donesla sestřička v půl šestý ráno proože plakal a ona s dozvěděla od druhé sestry že nespím.Zžili sme se krásně jen ja Matyášek línej sát.On teda saje ale né dost silně tak se mi zatím ještě neudělalo mlíko.No dnes mě od rána bolí hodně prsa tak počítm že do odpoledne se to rozjede.Pkud malej přibere můžeme zítra domů.Zatím ahoj mějte se krásně.

    #861780
    Anonym
    Host

    Rybízku,
    co ta adresa, napiš mi ji na FCB ať ti pošlu ty kalhotky na plenky. Právě kvůli nehodám, když se to i z pampersky dostane na oblečení tak ať máš nějaký v rezervě pro případ potřeby…moje kamarádky používají spíš takový speciální – vlňáčky a tak takže tyhle mohu úplně bez obav postrádat.

    Dnes musím se Simčo k Dr. vrátil se jí ten zánět v očičkách, včera chudinka navečer slzela tak asi jí taky Dr. předepíše Tobrex, to jsem kapávala i Danče, většinou tak do 5 dní to bylo pryč. Rybízku poptám se jak dlouho se to kape a pak to sem písnu.

    S tím bolením, já jsem vyčetla, že je dobrý namasírovat to bříško třeba tím fenykl. olejíčkem od Atoku, přesto dát namočenou žínku a ještě nahřátou suchou plenu složenou a to taky zabírá.
    Teplý polštářek určitě taky pomůže (co zkusit nejdřív právě namasírovat nějakým tím olejíčkem na bříško pro miminka (mají i od Seba-medu, nebo Weledy v DM drogerii) a pak přiložit ten nahřátý polštářek…

    Já včera riskla i kedluben a Simča zatím v pohodě, dávám i brokolici do zeleninový polívky a dobrý. TAk myslím, že má nějaký odolný trávení, jinak si to nedovedu představit, už jím i celozrnný pečivo čerstvý…jen zelí a luštěniny a česnek nebo cibuli jsem ještě do ničeho nedala.

    Tak jdu chystat na oběd abychom pak vyrazily k Dr. zatím pa a Evíka příspěvky si nechám po návratu domů! Jsem ráda, že ses Evíku tak brzy ozvala!!!

    #861781
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Veveriku..to s tímmalíčkem je fakt super..strčím ho do koutku pusinky malé a ona se sama pustí,taky to dělám,když si Karolína hraje na velkou holku a beru si prso sam :o)

    Jinak pecičky nám taky zabírají….nahřívám na cca 40sekund,protože mi to pak přijde moc teplé a Karolínce se to moc líbí…položím jí to na bříško a zabalím do zavinočky a ono to tak nějak drží samo.

    Jinak Veveriku,nevím,jestli bys měla pít ten fenyklový čaj ve velkém..jestli jí to bříško nebolí i z toho..ono čeho je moc…nevím,ale myslím si,že to není moc dobré :o)

    Dneska v noci jsem zjistila,že Sabsimplex nám spíše škodí…dala jsem ho Karolínce „preventivně“-5kapek a probrečela dobu mezi kojením…tak jsem jí ho potom nedala av pohodě.Takže na ty kapky asi kašlu a nějak se s tím poperem :o)

    Jo a hurááá,asi jsme našly polohu pro odříhnutí :o)

    #861782
    Anonym
    Host

    Verunko,

    ten čajík fenykl. můžou i miminka (cca od 2. týdne já mám z DM od Babylove Bio fenykl. čaj a je to tam uvedený) asi 1-2 lžičky před kojením. Mě to radila známá, když Danča měla potíže s bolením.
    Teď piju cca 1 hrnek já sama kolem oběda protože jím i nadýmavou zeleninu a ničemu to neškodí.
    SImča prdí sama pěkně tak myslím, že jí to přefiltrovaný přes mlíčko asi stačí.
    A ten polštářek musí být super. Jinak mají v DM i olejíčky na bříško tak bych zkusila masáž a pak přiložit ten nahřátý polštářek, to by mělo umocnit tu masáž bříška. Já to takhle zkoušela první týden – natřít tím fenykl. olejíčkem kolem pupíku ve směru hodin. ručiček, přiložila jsem mokrou žínku a přes to nahřátou plenku složenou a malá se uklidnila tak to asi taky pomáhá.

    Ať jsou miminka bez potíží a hezky spinkají!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,511. až 3,525. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist