Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,526. až 3,540. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861783
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    dneska jsem sem nakoukla oravdu pozdě, místo toho abych valila spat! :$ Na dnešek jsem toho moc nenaspala, Beátka pokňourávala a často pila. Zvečera pije třeba po 3-4 hod., ale pak i po 1,5 hod., hladovec jeden :o))) Chtěla bych dávat i v noci z obou prsů, ale ona se napije jen tak, aby zahnala ten největší hlad a usne. Tak jsem zvědavá jak dneska.. byli jsme totiž z švice na čarodkách a zase se chovalo.. šica, neteř a známí, co dorazili, si taky chtěli pochovat a pokochat se miminkem, byli z Beátky unešení a všichni nevěřícně koukali, jak je malá a že ty jejich děti nemohly být tak malé :o)))
    Evíku, snad vás brzy pustí. Matyášek, ať se snaží pít! 🙂
    Cuco, moc díky za zjištění Tobrexu. My ho kapaly do včerejška a to celý týden, tak snad stačilo.. Očičko vypadá o.k., jen sem tam ráno něco utřu, ale to je asi normal. Tak snad to bude dobrý! Za kalhotky budu vdečná. Paní odpovídá s dost velkým zpožděním,takže než se paní rozhodne nám poslat podklady k platbě (psala jsem jí už před dvěma dny), tak už je snad ani nebudeme potřebovat a navíc mám hrůzu z toho, jak dlouho pak po zaplacení budeme čekat na balíček. Tak si teda obchod nepředstavuji 🙁 Mě naběhly dneska peníze na účet za těhu plavky a šusťákovku a v pondělí posílám a mail, že penízky přišly, píšu okamžitě, jak to zjistím a podklady k platbě posílám nejpozději do pár hodin! Tak by to asi mělo být si myslím… takže ti zítra napíšu adresu a ty mi napiš, kolik ti mám převést na účet a číslo účtu. Díky.
    Malíček do kouktu při kojení praktikuju od začátku. Je to dobrá věc! Beátka se totiž sama nepustí ani náhodou, je nacuclá jak medúza dokud neusne! 😀 Takže vřele doporučuju!
    Dobrou všem, pěkný víkend a bacha na oheň, ať se tu zase všechny sejdeme!!! 🙂

    #861784
    Anonym
    Host

    Ahojda, rybízku, ten Tobrex už nebereme, včera jsme byli u doktorky, protože se nám to po něm zhoršilo.Brali jsme ho 4 dny 3xdenně 1kapku a malej po 3 hodinách spaní neviděl vůbec nic:-( Tak nám napsala kapky nějaký gelový jmenujou se Fucithalmic a ještě otíráme okolo očička Opthalem.Ten Opthal otíráme dle potřeby, a ten Fucithalmic bereme 2xdenně 1kapku.Měli jsme to zatím takhle 3x a můžu říct že je to tak o polovinu lepší než po tom Tobrexu.Asi nám prostě nějak nesedl:-( No doufám,že se nám to vyléčí, protože doktorka strašila kanálkama, ale to se prej dělá až ve 3 měsících a nedovedu si představit, že takhle trpíme ještě přes 2 měsíce:-(No, v pondělí se máme přijít ukázat, tak uvidíme:-))Jinak holky, já používám na prdíky taky fenyklovej čaj, dávám i malýmu po lžičkách.Pak ještě používám Pupík mastičku a Espumisan kapičky.Ale ty kapky jen když vidim že se malej kroutí.Jinak doktorka nám napsala ten Sab simplex, ale je to prý to samý co ten Espumisan, takže ho zatím dobíráme a Sab mám v záloze:-)) No nic musim uklízet, a se psem ven, malej spí i s tatínkem tak ať to stihnu než se vzbudí.Zatim pá

    #861785
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Rybízku,
    tak nám Dr. předepsala ten Tobrex – říkala že stačí do odeznění těch potíží ale max. týden a jinak přijít, aby se předepsalo něco jiného – ale řekla mi, že se nezdá, že by to měla Simča nějaký vážný ať stále otírám Opthalem a kapu Opthalmo-Septonexem a ten Tobrex ať si vyzvednu z lékárny na recept a počkám, zda se to nezhorší, kapat jen když se vzbudí se slepenýma očičkama. Takže jsem koupila nový Opthalmo-Septonex, protože nevím jak dlouho jsem měla ten náš doma otevřený (není sice ještě po expiraci, ale nevím prostě kdy se otevíral a mohl už ztratit účinnost) a uvidím. Ten Tobrex tedy dobře zabíral Danče na zánět v očičku, už ho měla hodněkrát, protože ze školky přišla už tolikrát se zánětem v očičku – v kolektivu se to hrozně šíří.

    Jinak dnes jsem vstávala ve 2hod v noci (po 7hodinovém spánku) a pak před 5.hod. Takže pořád stejný. Jsem zvědavá, zda nám to vydrží!!!

    Rybízku,
    už jsi mi měla poslat tu adresu, mám tu balíček nachystaný, jen nalepit adresu, vyplnit podací lístek a šup na poštu aby jsi ho měla co nejdřív.
    A nechci nic poslat, prosím Tě, pokud ty kalhotky malé půjdou na ty plínky tak budu ráda, nám posloužily u Danči a když je ještě Beátka donosí tak super. Fakt to není žádný luxus, ale účel by splnit měly. Už jsi je mohla mít doma, kdybys mi hned poslala na FCB tu zprávičku s adresou!!!Tak během víkendu ať mi ji napíšeš, abych mohla v pondělí naklusat na poštu a v úterý bys je měla mít doma, ju?

    S tím malíčkem praktikuji též už u Danči jsem to tak dělala, nenapadlo mne, že to v porodnici sestra neřekne…mamince, která má první mimi. A ještě jsem zažila jeden způsob aby se mimčo pustilo prsu – to je ale drasťárna, kterou bych já nepoužívala – chytit za nos, tím mimi nemůže dýchat a samo že se hned pustí prsu…to je fakt ale hrozný, ty sestry to v porodnici používají, když se mimi špatně chytne a učí kojit…já to viděla jednou a stačilo mi. To bych miminku tedy nedělala. Myslím, že s tím malíčkem je to úplně dostačující!

    Tak se opatrujte, kdoví jak bude odpoledne, chtěli jsme se známými opékat na zahradě ale straší to počasí tak nevíme jestli to klapne.
    Jdu vařit, slíbila jsem bramboráky…A jsem zvědavá na týden od pondělí – to bude malé 5 týdnů a říká se že ten šestý týden je růstový tak asi bude chtít víc baštit tak doufám, že mi bude stačit mlíčko!
    paaaa

    #861786
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak si představte, že jsem dostala zánět do prsu. Včera jsem byla na pohotovosti, tak jsem dostala antibiotika. Začalo to vpoledne, po kojení jsem dostala zimnici a pak horečku. Večer už jsem měla prso uplně rudé, tak jsme jeli.
    Ještěže jsem pořád u našich, starají se celou dobu o Beatku a dávají ji mi jenom na kojení. Tak jsem se mohla pořádně vyspat a zdá se, že se mi konečně začíná dělat trochu lépe, i když prso pořád bolí jako čert.
    Neměla bych z něj ted kojit, jenom odstříkávat. Jenže jak dávám Beatce pít jenom z jednoho, hrozně pláče hlady, vycucala ho už uplně:'( předchvilkou jsem ji musela dát i z toho nemocného, tak se snad konečně najedla a usla. Doufám, že ji to nijak neublíží.
    Snažila jsem se na netu najít nějaké info, ale moc jsem nepochodila. Máte s tím některá zkušenost?

    #861787
    Anonym
    Host

    Veveriku, já osobně se zánětem zkušenosti nemám, ale v porodnici nám říkali, že i přes ten zánět by se mělo kojit právě i z toho nemocnýho prsa.Prý to miminku nic neudělá,má v mlíčku obranný látky, jen pro tebe to bude asi dost nepříjemný a to miminko tě toho zánětu tím sáním zbaví.Kámoška měla taky zánět, a přestala z toho prsa kojit a pak ji to mlíko tam zatvrdlo, takže na tom asi něco bude:) Jinak hodně odpočívej ať jsi zas ok:) Cuco, mi dnes spali taky 5 a pak i 6 hodin,To už je super:-))Taky doufám, že nám to vydrží:-)

    #861788
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    tak máme za sebou další hektickej den! Beátka málo spala přes den, trochu ji trápily prdíky, trochu pozlobila i Karolínka a navíc Beátka vyžaduje chovat :S a tak jsem dnes stihla uvařit až na třetí hodinu! 🙁 Chvilku jsem ji chovala, pak nechala plakat, Aleš byl v práci, nedalo se nic dělat. Musela jsem ještě vyprat, jelikož nám zase přetíkal prádelní koš a nezdá se to, ale Beátka má za týden taky tu pračku prádla :o) Pak jsme šli odpo na procházku, v domění, že se Beátka vyspí v kočárku, ale nic moc … a při té příležitosti jsme omrkli místní čarodějnice a musím říct, byly moc pěkný! I maminky to vzaly zodpovědně, takže čarodky všech věkových kategorií, moc jim to slušelo!!! 😀
    Volantko a Cuco, moc díky za info o Tobrexu, ale zdá se, že nám za ten týden pěkně zabral, tak teď jen, aby to vydrželo! Dávala jsem ho 4x 1 kapku, Ophthalmoseptonex nám nezabral, tak proto. Ještě nám dr. doporučila heřmánkový čaj. Na těch kanálkách byl synovec, ale nemysli hned na nejhorší! Bude to dobrý uvidíš. 🙂 A chtěla jsem se zeptat, ten fenyklový čaj, jak píšete, že dáváte přímo mimískům, to vaříte asi z kojenecké vody že, ikdyž je to jen lžička… já si vařím tak jeden až dva denně, malé jsem ho zatím nedávala.
    Cuco, adresu určo písnu, moc díky!!! Jsi hodná! 🙂 O mlíčko se neboj, i ten třetí týden bývá růstový a zvládly jste to! No to je drsný s ucpáváním nosu, to bych teda berušce taky nedělala, to je hnus! :S Malíček úplně stačí! Ani už nevím, kdo mi to radil, možná jsem to někde četla. Ale je fakt, že se Beátka někdy dost blbě chytne, tak musím znova, jinak to sání bolí a bojím se o bradavky, aby mi nepraskaly! Většinou se blbě chytne nebo to prso trošku popustí při kojení, když kaká, asi tím, jak se soustředí. 😀 Dneska usínala při večerním kojení, tak jsme se jí s Alešem smáli, on ji budil, drbal jí do tvářičky a ona vždycky jen tak ze setrvačnosti podojdala a zase usla 😀
    Veveriku, to mě mrzí, že tě taky zánět neminul, ale přesně jak píše Volantka. Kojit a kojit, i z toho nemocnýho, miminku se nic nestane, neboj! A pokud tam máš i nějaký zatrvdlinky, tak má mimi sát v poloze, aby bylo bradičkou směrem k té zatvrdlince, tam má nějvětší sílu sání a zbaví tě tak rychle těch hrček. Sice to je kolikrát oříšek, naštelovat tak mimi, ale pomohlo to(třeba jsme ležely na boku obě a Karolínka měla nožičky u mé hlavy- takže jakoby proti sobě)! Já jsem ho měla u Karolínky… horečky, červený flek a štrašně to bolelo!!!! Nemohla jsem dát ani ruku nahoru a otevřít střešní okno. Žel bohu se mi o malou nikdo nestaral a jak dneska si pamatuju, že přišel náhodou synovec a když viděl, jak vypadám, umyl mi aspoń nádobí, na což asi nikdy nezapomenu, jak jsem mu byla vděčná! Trvalo to snad 1,5 dne a pak začaly zabírat atb. a brzy bylo dobře! Tak ať to máš taky rychle pryč!
    Holky, já vám tak závidím, že se v noci vyspíte 6-7 hod. vtahu!! To já ani náhodou, Beátka mě nechá max. 3, spíš míň, a to ještě mezi kojením pomrčívá, jako by pořád procitala. Tak jsem jí dnes dala na body s kr. rukávem ještě sametovou mikinku na zkoušku, jestli jí čirou náhodou není zima. V ložnici máme tak 20-21 st., což si myslím, že na noc stačí. Uvidíme..
    Taky vás honí pořád chutě jako mě? Zítra se chystám upíct mramorovou buchtu, už jsem ji nedělala roky a dneska jsem si na ni vzpomněla 🙂 Mňááám 🙂 Tak vezmu ke tchýni na ochutnání ke kafe, vezem tam po obědě Karolínku na prázdniny.
    Přeji všem krásnou neděli, pa pa…

    #861789
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Maja březen – 17.3. Šimon
    Haňulka 25.3 – 25.3 – Stáník 3kg
    Cucuracha 1.4 – 28.3 – Simonka 3450 g 50cm
    Rybízek 1.4 – 4.4. Beátka 3190 g 50cm
    raduzka 4.4. – 25.3. – Damian 3450g 50cm
    Volantka 6.4. – 10.4. – Štěpánek 3120g 50cm
    Akinka 7.4.
    Lenka 10.4. – 31.3. Sára 3490g 47cm
    zlatouch 11.4. – 26.3. Barunka 3304g 48cm
    Šárka 11.4. -Daniel 3170g 47cm
    Baruska 12.4. – 2.4. Sašenka 3400g
    sarkaemail 13.4 – 7.4. Natálka 3000g 49cm
    Ve1runka 13.4. – 30.3. Karolínka 3500g 50cm
    Lůca 15.4. – 22.4. Matýsek 3630g 50cm
    veverik 16.4 – 1.4. Beátka 3040g 48cm
    Milinka 18.4.
    Andy 19.4.
    Hrusticka 19.4. – 15.4. Jůlinka 3180 g 50 cm
    Petspi 21.4. – 19.4. Terezka 2900g 49cm
    Lenycka 22.4. – Kubíček 3500g 50cm
    Evík 24.4. -26.4. Matyášek 3800g 51cm
    Káťa 25.4.

    #861790
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak se hlásím z domova.Včera nás pustili z porodnice a já měla tolik práce že sem se sem nedostala.Malej ady vedle mě sladce spinká s plnym bříškem a vesele si do toho poprdává.Ťuky ťuk naštěstí s tím prodlémy nemáme.HRUŠTIČKO jak si psala o té kamarádce která se divila že máš v porodnici velký bříško i když už byla Julinka na světě si nic nedělej já sem včera vystoupila z auta a soused se mě ptal jestli mi v tom břiše nezapoměli ještě jedno dítě.Debil sám má panděro a do mě rejpe.Když sme jeli z porodnice tak sme zajeli nakoupit do Globusu.Malého sme položili do vozíčku který má sedačku pro miminko.Moc dlouho sme tam nebyli ale i tak sem si všimla jak hlavně ženský po malik koukaj se zalíbením.Když s někým šli tak mu hned říkali že to msí bejt hodně čerstvé miminko.Jedna prodavačka okolo nás nejdřív proběhla ale ned se vrátila a říkala že kouká jakej nádhernej balíček si vezeme.Museli sme zajet i do dětskýho koutku abych malého nakojila a přebalila.Míjela nás těhulka a když malého uviděla tak se zastavila otočila a koukala dokud sem s malim nezajela k přebalováku.Manžel šel v tu chvíli pár kroků za mnou a všiml si toho.A říkal jí už se nemůžete dočkat co?A ona že jo.Tak jí říkal nebojte dočkáte se já se taky dočkal.Když pak přišel ke mě tak mi to říkal.Já mezitím malého slíkla a začala přebalovat.Jen sem mu plínu robalila tak začal kakat,tak sem to začala do té plínky chytat peťa se smál že je to řídký a že mě pokadí v ten moment nás male ještě stihnul počůrat.Peťa se smál a já mu říkám moc se nesměj a mazej do auta pro náhradní oblečení.Malej totiž počůral mimo čepičky všechno co mněl na sobě.No sranda.Malej tatínkovi předvedl že to s ním nebude tak jednoduchý jak si tatínek myslí.Pak sme se ještě zastavili u Manželovo táty ukázat vnoučka.Děda z něj byl naměkko a hned dal malému tisícovku na plínky.Pochovat si ho nechtěl že už je starej a že se bojí že mumalej upadne.Ale celou dobu co sme tam byli Matyáška sledoval a smál se když se malej kroutil.Když sme odcházeli tak si všimnul jak má malej přilehlí ouška a že takové neměl nikdo z jejich rodiny.Všímavej dědeček.Jo taky sem četla propouštěcí zprávu z porodnice kde píší že mněl malej omotanou šňůru kolem krku.To sem nevěděla nikdo mi to neřekl a Peťa to taky nevěděl.A já sem si celo dobu myslela že sem malého přiškrtila já když sem neměla kontrakce.No hlavně že je vpořádku láska moje.Nemůžu se na něj vynadívat jak je krásnej.VEVERIKU s tím zánětem v prsou při kojení zkušenost nemám.Dcera si tím prošla ve čtrnásti letech tak vím jak trpěla bolestí a měla dost velkou horečku.Doktor říkal že se mohla někde uhodit nebo poranit aniž by to věděla a hned bylo neštěstí na světě.ty to budeš mít nejspíš se zatvrdlého mlíka.Z toho prsu normálně koj to Ti určitě pomůže,to mi zase říkala kamarádka.Zatím pa a nevíte některá co je s Káťou a Andy?

    #861791
    Anonym
    Host

    Volantko:
    super, že už máte takové delší spací pauzy, to bodne viď. Já jsem za to taky moc ráda, říkám si i když malá spí přes den víc trhaně, tak to dožene v noci a já si můžu tak díky tomu i pěkně odpočinout a načerpat sílu na další den. Ono se to nezdá, ale je to zápřah – kojení, přebalování, vaření, praní a jít na prochajdu…

    Rybízku:
    jak píšeš o těch chutích, ani mi nemluv. Vím, že by se z nějakýho důvodu neměla při kojení jíst čokoláda, ale já jí lupu po tabulkách. Ach jo, myslím, že se těch kil, co mi zůstaly (asi 10) jen tak nezbavím, když budu jíst tolik sladkého. Chutnají mi právě i bábovky, sušenky, čokoláda. NO na energii.

    Veveriku:
    Je mi líto s tím zánětem. Osobně zaplaťbůh nemám zkušenost, sice to po návratu z porodnice už na něj skoro vypadalo, jak to popsala Rybízek, šílená bolest a udělal se mi vedle dvorce červený flek, ale horečku jsem neměla. Hned jsem začala rozmasírovávat ty zatvrdlinky, jak mi poradila dětská sestra v porodnici poslední noc, nahřívala, odstříkala růčo a po kojení hned chladila a naštěstí jsem to takhle zažehnala. Ale jak vylítnou horečky tak se musí k Dr. pro ta antibiotika. Tak přeju ať to rychle zabere a ještě že máš takhle pomoc, to jistě urychlí léčbu!!!
    A mám stejný názor jako holky, kojit i z toho nemocnýho prsu, mělo by to taky pomoct.

    Evíku:
    to jste dobří, že jste zvládli i nákup a návštěvu, já se z porodnice tak těšila domů, že jsme nikam cestou z porodnice nestavovali.
    Ani teď když je malý měsíc ještě jsme ji do obchodu nebrali, nákupy zařizuje manžel (v supermarketech) a já jedu max. do DM nebo mi Danča hlídá kočárek se Simčou před obchodem.
    Ani na návštěvě jsme ještě nikde nebyli. Já jsem taková předpotopní, říkám si k něčemu to šestinedělí je dobrý, třeba právě na ty návštěvy, když někdo chce tak se staví u nás na chvilku mrknout na malou pochovat a stačí. K mojí 91.letý babičce se chystáme za týden v neděli, pojedeme popřát mýmu tátovi k narozkám, taky uvidí malou poprvý a prababička Simču taky.
    Když jsem ani kvůli nebezpečí nějaký infekce nedávala Danču do školky, aby něco domů nezatáhla, tak jsem prostě řekla, že návštěvy necháme taky až po šestinedělí.
    A super, že malej si poradí s prdíkama ať mu to hlavně vydrží! Ten zážitek s počuráním, ještě že jste měli náhradní oblečky, já tuhle suverénně šla na kyčle a vůbec jsem náhradní oblečení nevzala, jindy nosím a ještě že nebylo potřeba!

    Tak se opatrujte krásnou prvomájovou neděli a nezapomenout na líbačku pod rozkvetlým stromem. My vyběhneme na zahradu, kvete tam hrušeň, tak to máme dobrý:D .

    #861792
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tchyne vozi a ja si konecne trochu zvykla na to prerusovany spani v noci. Ted malej tri dny za sebou spi stejne, tak doufam, ze uz to bude jen lepsi a lepsi. Kojime po koupani kolem pul osme (v sedm koupem) a pak teda trva nez usne…usina kolem devate a ja samozrejme s nim, ale pak se budi kolem jedne, ctvrte a pak rano na osmou…akorat vzdy trva nez vzdy po kojeni usne..kojime sice max. 15 minut, ale pak rihnuti, a znovu usnuti…mu trva hodinu.

    Normalne holky jsem asi natvrdla, ale vubec jsem nevedela ze nesmim mleko. Ja ho mam moc rada, a malej z toho mel asi to velke boleni, protoze jsem ho ted vysadila a zatim TUK, TUK dobry…sice se krouti, ale uz z toho nema tak velke zachvaty. Taky jsme zmenili kapicky, Sabky jsme vymenili za babycalm, tak je to treba taky tim. Sice vsichni rikaji, ze jsou stejne, ale asi mu tu Sabky jednoduse nejako nesedeli. Malej zacal teda ublinkavat, ne po tech kapkach, ale uz to ma cca tyden, ze se vzdy ublinkava,ale treba i hodinu a pul po kojeni, tak jsem cetla, zemuze mit zas nejaky reflux….tak ve ctvrtek jdeme k doktorovi, tak se na to musim zeptat.

    Eviku, teda ziram, ze jsi si troufla, takhle maleho vzit nakupovat. Ja to mam jako Jita…proste na velke nakupy chodim jen ja manzel hlida nebo manzel a ja max. zajdu jen pro takove male veci. Chodim na prochazky jeste s kamaradkou, ma holcicku…tak kdyz neco vyrizujeme, tak si venku hlidame kocarky. Proste jsem tady nato opatrna.

    Holky me teda ted po sestinedeli ceka zas litani po doktorech. Musim na gyndu, ocni, endokrinologii a jeste na zubni…vsude jsem uz objednana, alevsude meli volno jen v takove casy,kdy vetsinou kojim, tak to budu muset nejako posunout. Nastesti mamka dela kratky, dlouhy tyden, tak mi s Damikem pomuze..dny uz nastesti korigovat slo.

    Veveriku, at si brzo v poradku…zanet teda nic moc. Ja mam problemy spis v noci, kdyz Damik dele spi, tak mam prsa jak melouny, uplne se bolesti vzbudim, tak si je vzdy musim promasirovat a trochu odstrikat, abych se vubec vyspala, ale jinak pravidelne nahrivam a masiruju vecer ve sprse, taky sedesim nejakych zatvrdlin a zanetu. Hlavne bych chtela opravdu kojit…i kdyz neco snim a malej ma pak boleni, tak si rikam, ze se na to asi vykaslu, kdyz mu takhle ublizuji, ale me prijde,ze mu vadi vsechno. Je mi ho vzdycky tak lito, kdyz se krouti, snazim se ho konejsit, ale mocto nepomaha, proste bojuje ze vsech sil a kolikrat si u toho prorve.

    Holky docela jste me zarazili s nejakym tym rustovym sprutem…cim me jeste prekvapite. Ja si myslim, ze mam nejhorsi vzdy za sebou a vy pak na me vybalitezas nejake novinky:(..jeste ze vas mam, porad je lepsi byt pripraven nez byt zas za blba.

    Jak to mate doma se zvyratkama? Vim, ze jsem se bavila s rybizkem a u nich dobry. Mi mame teda krizence, ale dost zarli i kdyz jsme mu maleho „predstaviili“ a nic ze zvyku jsme nezmenili, tak proste kdyz se treba chovam maleho, tak on se dozaduje hlazeni a pozornosti, pripadam si jak kdyz ma Damik dvouleteho sourozence, ale jemu to bohuzel neumim vysvetlit.

    Devcatka, tesim se zas na vase prispevky, vzdy stihnu neco precist, ale komentovat vse nestiham. Myza chvili zas budeme kojit, tak doufam, ze tchyne prijede.

    Jeste se chci zeptat, budite pres den male na kojeni? Ja ho teda pres den budim po cca 3 hodinach, kdyz je vzhuru, tak si vyzaduje kojeni po dvou hodinach, tak vubec nevim jestli delam spravne. Taky porad nevim jestli breci z hladu. On ho vetsinou toitz probudi nejaky ten prd a uklidni ho jen prso, tak taky nevim jestli to je zrovna to spravne reseni.

    #861793
    Anonym
    Host

    Ježiši holky,já vám ta závidím to spaní po 5-6-ti hodinách:'( My pořád po třech a poslední dvě noci dokoncepo dvou…protože jí v noci dávám jenom z jednoho a pak usíná,ale za 1,5h má zase hlad…mně z toho jebně (pardon)….Přes den jí dávám z obou,je to nenasyta….asi mám nevýživné mléko a prototolik pije 🙂

    #861794
    v ve1runka
    Registrovaný uživatel

    ten poslední příspěvek jsem psala zase já…mi to poslední dobou nijak nejde.Holky,já jsem úplně vyřízená…myslíte,že si organismus zvykne?Přijde mi,že jsem ma všechno sama….je fakt,že když je chlap doma,tak pohlídá malou (dokud nezačne vřískat),tak mám čas si něco udělat,ale jinak…..s domácností mi nepomůže,nakupovat si musím taky sama,protože kdybych to nechala na něm,tak umřu hlady :)Ale i tak jsem ráda za to málo co dělá,protože mi to pomáhá…z pátku na sobotu jsem spala 4h a ráno jsem to fakt nedávala…jsem měla nervy na špagátu ..Karolína nechtěla spát v noci a ráno jsem byla tak vyřízená,že jsem ji nechala brečet a šla do sprchy….a jak to pomohlo…Pak bylo celý den vše v pohodě,akorát já jsem si nešla lehnout a makala na bytě (inu,co jsem nestihla v těhu,doháním teď) 🙂
    Tak hezký večer

    #861795
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    tak jsem konečně nahrála nějaký nový fotky na Fb a říkám si, že musím ještě kuknout sem.. To je ale zase hodin!!! :S Tak jak jste prožily první květen? My jsme se šli popusinkovat pod skoro odkvetlou třešeň, abychom dodrželi tradici.. 😀 , ale jinak to byl den jako každý jiný, vaření, praní, pečení, holky, vycházka, úklid, mazec! A do toho Beátka dnes naspala před den tak max. 2 hod. 🙁 vůbec nespí, zlobí a chce chovat!! Chjoo, fakt nevím, kdo ji to naučil, návštěvy totiž celkem krotím, aby si právě nezvykla a ona toto.. 🙁 Aleš pořád, jeslti nemá hlad nebo prdy, ale když ji vezmem, tak přestane, tak to mluví za všechno ne?? Tak ji prostě necháváme někdy pobrečet, ale jinak se to nedá. Ani když je Aleš doma, to nic neřeší jeden dva dny a co potom celý týden, to bych byla otrokem nebo rovnou na mašli! Ale pokud zítra bude Beátka chrupkat dopo do těch 11 hod., jak to bývá, tak z postele dojazjista nevylezu! Karolínku si vzali na prázdniny babička, aby mi trochu pomohli, tak toho musím využít! V noci stále kojím nejdýl po třech hodinách a ve dně častěji a z obou prsů.
    Eviku, to jste teda dobří. My taky mazali z prodnice rovnou dom, jako Cuca a Raduzka, a stejně tak jako ony, jsem Beátku ještě na nákup nevzala. Když potřebuju něco nakoupit, vezmu neteř a ta jezdí před obchodem, kdyby bylo třeba papat.. 🙂 Pořád nemáme ještě ani měsíc a přijde mi, že jsem teď ještě opatrnější než u Karolínky, s tou jsem se nemohla dočkat, až někam vyjedem, ale teď to spíš odkládám na co nejpozději.
    Cuco, neboj, taky mě honí mlsná. „Děláme“ mlíko, tak se nediv, to bude ono a pak taky vytížení celkově kolem dětí a domácnosti a já navíc psa… takže toho není zdravna málo. Jen si klidně dej! Má úplně ty stejný chutě jako ty. 🙂 A navrch ještě 8 kilo. Už jsem začala civčit, ale časově se nedaří pravidelně.
    Raduzko, myslím, že je dobrý kojit, jak si mimi řekne. Jen by to asi nemělo být dřív než za tu hodinu a půl, aby se v žaludku nemíchalo další mlíko s tím už natráveným… ale mě to taky vždycky nevyjde.
    Veru, jestli se dá zvyknout nepovím, ale taky jsem dost unavená a pořád v to doufám. V noci se snažím zase hned usnout, takže na brknutní ani tak dlouho jako Raduzka nečekám. Když si nebrkne, tak si nebrkne, dávám jí hlavičku na stranu, kdyby náhodou a máme monitor, tak snad kdyby něco.. a to že si Beátka vypije jen jedno v noci, to je taky problém, že má brzy hlad. Ale co naděláš, taky mi u toho usíná. Ju nemá cenu ani na kojení nějak budit, ona když spí, tak spí jak pařez a nic ji nevzbudí, až hlad! :^)
    O Andy a Kátě nevíme nic.. holky, napište!!! Dobrou všem.

    #861796
    Anonym
    Host

    Bré ráno mamča..tak splín trochu přešel.To budou ty hormooony :o)))) Včera jsem trochu přeorganizovala pokoj a teď bych potřebovala paravan….ale už se mi v hlavě rodí nápad,že bych si ho vyrobila sama 😀 Nové stojí přes 2tis. a to teda za to nedám ….

    Rybízku,já si nemyslím,že by bylo něco špatného na tom chovat mimi,když pláče.Z moudrých knih jsem vyčetla,že takhle malá miminka si na to ještě zvyknout nemůžou.Ba naopak,pokud pláče měla bys ho pochovat,protože potřebuju „lidské“ teplo a nejlépe mámino.Že s tím formuje jeho osobnost,důvěra a sebedůvěra.Navíc,co si pamatuju ze školy,tak dítě novorozenec si pamatuje jen 24hodin 🙂 Což se přesvědčujeme každý týden,kdy Karolína v pondělky svého otce vůbec nevidí a v úterý u něj nechce být:D

    Raduzko,co se týče toho refluxu,tak mám za to,že ten je když mimi blinká obloukem že to z něj vystřelí a dělá to často.A proč myslíš,že nemůžeš mlíko?Já ho piju normálně….nesmí se,když má mimčo alergii,ale teď už nevím,jak se to pozná 🙂

    Budu muset udělat změny i v postýlce,protože Karolína se mi nějak posouvá a jestli jí tam nedám mantinel,tak se mi brzo oběsí,protože dneska tam visela jak šiška 😀

    #861797
    Anonym
    Host

    Ještě mám holky dva dotazy…..jak dlouho necháváte po kojení odříhnout,resp. jak dlouho čekáte?
    A druhá otázka se týká očkování..necháte očkovat a čím?A co rotaviry?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,526. až 3,540. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist