Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,541. až 3,555. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861798
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Simča mi tu zabrala v lehátku tak dočítám příspěvky a nadatluji svůj.

    Raduzko,
    já tedy mlíko piju, dělám si ten Gravimilk a nemíchám do vody (to mi nechutnalo a nevím kdo tu psal ještě když jsme byly těhulky – že si to míchá do mlíka a tak jsem si to já taky oblíbila)ale do mlíka. U malý nepozoruji že by jí mlíko dělalo problém. Prdíky Simču rozhodně nebudí, ta je ráda, když se jí nějakej povede a že jí tedy jdou a spí spokojeně dál.
    NEbudím na kojení – přes den ani už teď není důvod budit, jelikož spí trhaně a v kuse už mi třeba 2 hoďky spí jen když jsme venku a je v kočárku a někdy si to protáhne i po návratu domů. Opravdu nebudím, poradila dětská sestra, že bych si tím mohla narušit to spaní v noci a je to pravda, jak malou kojím dle jejích potřeb přes den /poslední dny každé 2 hodiny/ tak v noci se budí (na dnešek jen 1*, někdy 2*) třeba i po 7 hodinové pauze, napije se vydatně z obou prsů.
    S odříháváním to mám tak, že přes den si odříhne velice rychle a když ne, tak to neřeším. V noci nečekám, dělám to jako Rybízek – dám na bok a máme zapnutou Nanny.
    Včera jsem kojila naposledy v 19.30, usnula jsem jako Danča asi v půl deváté, Simča se vzbudila ve 3 hodiny na kojení, pak zase až v 7.30. Už mě protekly i vložky do podprsenky, jak se udělalo mlíčko a malá se nevzbudila dřív. Na noc si dávám ty látkové od Farlina a nejsem tedy s nima kdovíjak spokojená. Ty jednorázový od Chicca jsou lepší.

    No už jsem zase zapomněla co dál jsem chtěla napsat.

    Jo Verunko, jak půjdu na tu 6-týdenní prohlídku k Dr. do poradny, tak s ní chci probrat očkování – chci ho posunout, nechci očkovat od toho 9.týdne jak to teď změnili, kvůli zrušení očkování proti TBC v porodnici. Ráda bych 1. očkování až v půl roce, nějaké chci vynechat (uvidím co na to dětská Dr.). Přes léto ani Danča nebude ve školce, že by mohla malou něčím víc nakazit tak snad to bude dobré.
    A zatím nepřemýšlím o nějakém očkování navíc, říkám si čím míň tím líp (protože očkovací látky obsahují i něco, co není zrovna zdravé – mám načteno třeba těžké kovy jako je rtuť). Danča měla velké reakce na vícekombinace jako je očk. proti záškrtu, tetanu, černému kašli a hemofil. nákazám. A taky na očk. proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím. Nechci to zrušit úplně, to zase ne, ale posunout ano. Jsou pak problémy s přijetím do MŠ, pokud není splněno povinné očkování.

    No snad jsem na nic nezapomněla. Kdyby ano, tak dopíšu v novém příspěvku.

    #861799
    Anonym
    Host

    Rybizku máme stejný problém – taky nám nechce terezka nějak přes den spát – celý víkend spala přes den tak vždycky půl hodinky, hodinku a pak třeba 4hodiny vzhůru – ale přesně jak píšeš, v postýlce být nechce, to začne kňourat, ale jakmile ji vezmeme a chováme nebo s ní chodíme po bytě, tak to je všechno v naprostém pořádku 🙂 Jsou to malé potvůrky – kdoví, jestli je něco trápí (taky jsem si myslela, že prdíky – ale kaká normálně) nebo prostě jenom chtějí pozornost. Ale přesně jak píšeš, to nejde takhle dělat, to bych se tady pak z toho zbláznila přes týden, když jsem tady s ní sama – nemůžu jí mít pořád na ruce – takže ji taky necháme občas v postýlce, ať si pobrečí, aby věděla, že ne při každém zakňourání tam někdo honem bude a bude ji brát 😀 Naštěstí v noci spinká jak má – budí se běžně po 3hodinách na papání a zase chrupká dál 😀
    V sobotu jsme byli vzhůru od půl 7 ráno až do půl 3 odpoledne s jedním půlhodinovým spánkem – za to pak usla v těch půl 3 a vzbudila se až o půl 9 večer, najedla se a pokračovala v nočním spánku po 3hodinkách – to jsem byla šťastná! Nechala jsem ji to odpoledne spinkat, protože po tom probdělém dni byla úplně hin, ani na jídlo jsem ji nebudila – myslím, že kdyby měla hlad, vzbudila by se sama. 🙂 Navíc jsem potřebovala sama s manželem nabrat sil!
    Eviku já jsem se taky musela cestou z porodnice stavit na nákup – ale pravdou je, že jsem tam netahala malou (to mi přijde opravdu brzo a navíc nevíš, co tam může takhle chytit, přece jenom si musí zvyknout ten organismus trošku), tu manžel hlídal v autě a já jen skočila něco málo pokoupit – protože doma samozřejmě nic nebylo a manžel nějak nákupy nestihnul – jak povídal, radši byl u nás v porodnici 😀
    Veru s tím odříhnutím to dělám jako Rybízek, taky v noci nečekám kdoví jak dlouho, jestli to dopadne – ona mi u toho papání dost často v noci usne, takže by to čekání bylo marné 🙂 Ale ukládám jí na bok, takže když si ublinkne ve spaní nebo později, tak by to mělo být v pohodě a navíc máme ten monitor, jak píše rybízek.:D Nelámala bych s tím tak hlavu!

    Mějte se krásně, užívejte si mimisky 😀 a splíny se snažte rychle zahnat!

    #861800
    Anonym
    Host

    Teda holky to jste me zas potesili, ze nejsem takova trubka. Uz jsem si myslela, ze to mliko se fakt pit nema…no uvidime zkusim ho mozna jeste nekdy, ale obavam se, ze opravdu ho malej nejak spatne zpracovava…mozna kdyz bude v tom gravimilku, tak by to mohlo byt lepsi…no uvidime.

    Dekuji za nazory o odrihnuti,malej pres den krka pekne, vzdy tak nejak do peti minut..nekdy kdyz to neda a zacne se kroutit treba za pul hodky, tak mu dam rihnout a ejhle jde to i za pul hodky a pak je klid, kdyz ho teda nezlobi jeste prdik v kalhotach. V noci mi prave vubec rihat nechce..tak mi pri kojeni usne a samozrejme, ze kdyz s nim zacnu manpulovat k odrihnuti, tak se probere a pak tam s nim zapasim i 1,5 hodiny:(…na bok ho standartne taky davam a Nanny mam taky,tak ho zkusim proste nebudit, kdyz si vecer proste rihat nechce.

    No ted se tak standartne vecer budi po 4,5 hodinach a kdyz spi pres den, tak ho budim tak max. po 3,5, ale kdyz je vzhuru, tak chce standartne po 2…tak to ma takove chudak rozhazene.

    To jsi me Verunko moc nepotesla, ze si miminka pamatuji jen 24 hodin, ja jsem vzdy stastna, ze konecne vim jak na nej a je fakt, ze dalsi den kdyz delam to same, tak jemu se to uz samozrejme nelibi…no hruza.

    Dneska jsme meli probdelou noc. Byli jsme na jidle u tchyne a samozrejme i kdyz mi tvrdila, ze poradne nekoreni, tak musela neco zas dat do jidla co se nesmi, protoze malej zas nemohl v noci kvuli prdikum spat a mel zas totalni zachvaty…uz jsem manzelovi oznamila, ze tam sice v nedeli muzeme jezdit dal, ale ze uz u nich do pusy nic nedam. Ona nikdy nekojila…jak uz jsem psala,prvni den, co jsme tam s malym prijeli delala knedlo zelo vepro…dobry co!!!! A jeste se porad dohaduje, ze mi tvrdi, ze malej musi mit hlad, at mu na noc davam nejakou umelou…no porad dokola…pekne prospiva, tak proc ho cpat necim dalsim, kdyz vim, ze hlady urcite nebreci. Zatim breci, kdyz ma prdy a nebo,kdyz chce spat a nemuze zabrat…manzel ho totiz naucil, ze ho hladi na hlavicce, takze kdyz chce spat a nejsme venku v kocarku, tak ho musim hladit na hlave aby zabral :(…no samozrejme u toho vetsinou usnu taky, kdyz teda to trva dlouho, tak si ho dam do postele a hladim ho vleze, protoze kolikrat je to i hodinu, vzdy zabere a pak me pokoutne ockem pozoruje, jeslti tam jeste jsem.

    Holky jsem moc rada,ze vas tady mam a ze poradite. Je zajimave,jak kazda doktorka nebo sestricka poradi neco jineho. Clovek se boji, aby miminku neublizil a pak se dozvi, ze to ma stejne kazdy jinak.

    U nas bylo dopoledne krasne, tak jsem vyrazila s Damikem na prochazku, ale ted se pekne zatahlo, tak jsem bezela domu a vypada to na peknou bourku.

    Jity, ten fenyklovej caj babylov z DM, mam taky, piju ho sama, davam obcaas 2-3 lzicky malemu, kdyz se obcas krouti, ale teda nevim jestli to ma nejaky ucinek. No ceka me asi jeste dlouha cesta, nez se vseho zbavime.

    Malej zatim nejak noseni nevyzaduje,spis mi kolikrat prijde, ze kdyz treba lezi v postylce a ja se chci s nim pomazlit, tak ho proste obtezuju :).

    Pujcila jsem si Neznou naruc rodicu v knihovne…tak teda nevim, tygrik mi teda vubec nejde:(, ale alespon jsem se konecne dozvedela, jak mam maleho strkat do babyvaku,dokonce mame uplne stejnej vak jako maji oni na DVD.

    A, malej se budi,jdu krmit.

    #861801
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak se vám hlásím už s malou Sabinkou, včera nás pustili z porodnice domů. Jak jsem psala ve středu, že mi odešla ta zátka, tak skutečně ve čtvrtek ráno v 5.15 mi začaly bolesti, dost intenzivní, v 7 jsem byla v porodnici a malá se v 9.55 narodila. Byl to masakr, šlo to rychle, takže jsem si na ty bolesti ani nestačila zvyknout. Musela jsem hodně tlačit, protože otevřená jsem byla, ale malá tak rychle nesestupovala. Takže jsem byla 8 dní po termínu, naštěstí přirozeně bez vyvolání . Malá Sabinka měla 3500 g a 48 cm. Je to krásný zlatíčko, zatím si zvykáme na nějaký režim, i když žádný není, kojíme zhruba po 3 hodinách, mlíko se mi rozjelo ještě v porodce, takže to snad bude dobrý. Noci nic moc, vždycky tak hodinu trvá celej proces kojení,přebalování, uspávání, je to děs. Jsem dost unavená, ale to chce asi čas. Takže můžeme dopsat do seznámku i mě :-). Co Káťa? Ještě jsem nečetla příspěvky, jestli je něco nového… tak zatím papa Andy

    #861802
    Anonym
    Host

    Takže Sabinka 28.4.2011 9.55 hod 3500g 48 cm 🙂

    #861803
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Maja březen – 17.3. Šimon
    Haňulka 25.3 – 25.3 – Stáník 3kg
    Cucuracha 1.4 – 28.3 – Simonka 3450 g 50cm
    Rybízek 1.4 – 4.4. Beátka 3190 g 50cm
    raduzka 4.4. – 25.3. – Damian 3450g 50cm
    Volantka 6.4. – 10.4. – Štěpánek 3120g 50cm
    Akinka 7.4.
    Lenka 10.4. – 31.3. Sára 3490g 47cm
    zlatouch 11.4. – 26.3. Barunka 3304g 48cm
    Šárka 11.4. -Daniel 3170g 47cm
    Baruska 12.4. – 2.4. Sašenka 3400g
    sarkaemail 13.4 – 7.4. Natálka 3000g 49cm
    Ve1runka 13.4. – 30.3. Karolínka 3500g 50cm
    Lůca 15.4. – 22.4. Matýsek 3630g 50cm
    veverik 16.4 – 1.4. Beátka 3040g 48cm
    Milinka 18.4.
    Andy 19.4. -27.4. Sabinka 3500g 48cm
    Hrusticka 19.4. – 15.4. Jůlinka 3180 g 50 cm
    Petspi 21.4. – 19.4. Terezka 2900g 49cm
    Lenycka 22.4. – Kubíček 3500g 50cm
    Evík 24.4. -26.4. Matyášek 3800g 51cm
    Káťa 25.4.

    #861804
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    ANDY moc gratuluji k narození Sabinky.Hodně štěstíčka a zdravíčka vám oběma.Koukám že máme dětičky jen pár hodin od sebe.Ani si nepamatuji jestli si věděla že jedu do porodnice.Jak můžeš sledovat tak se Ti lalou do tabulky už doplnila.Tak a teď ještě co Káťa třeba už má taky maličký.

    #861805
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Holky já se malého nemůžu nabažit.Sem moc šťastná že sme se rozhodli že půjdeme do miminka.Hodně lidí mě za to odsoudilo že místo abych si užila toho že mám holky tak velký a můžu třeba cestovat tak si pořídim dítě.Já ho prostě miluju a kolikrát trávím odiny tím že vypnu televizi,úklid a koukám se jak sladce spinká.Sem z něj úplně hotová.My kojíme jenom když se malej vzbudí,nebudim ani přes den.V kočárku se mu líbí a doma usíná rychle po každym kojení.Odříhnout dávám i v noci ale on si odříhne málokdy i přes den.Kojim pokaždé z obou prsou jinak bych umřela bolestí.Mám hodně mlíka ale malej je škulka a poctivě pije až do dna.Jen mám menší trápení.Dělá se mi v pravém podpaží boule kterou musím pokaždé před kojenim rozmasírovat aby mi tam to mlíko nezatvrdlo.Taky mam ještě pořád trápení se sešitim.Jeden steh je hodně oteklej a bolestivej a to sem ve sprše pomalu každou hodinu.O ostatních už ani nevím.Děloha se naštěstí už nejspíš zavynula a tak už nemám ani tyhle bolesti.Jdu kojit a ve tři razíme do Ostrova na kyčle.V porodnici to nestihli tak musíme sami.Zatíp pa snad se sem dostanu večer.

    #861806
    Anonym
    Host

    Ahojda, Rybízku ´já dělám ten čaj z normální vody, malej vypije tak 4 lžičky, a teď poslední dobou se to po mě naučil prskat:-)) Takže možná i míň.Nesladím ho totiž:-)Andy, gratuluju k přírustku:-)Hodně zdravíčka oboum.:) Jinak jak se tady někdo ptal já malého na kojení nebudím.Přes den se mi budí sám po 3 hodinách zhruba a v noci jak kdy.Někdy po 5 někdy po 7 hodinách.Ale občas, teď už zřídka po 3 hodinách.Jinak když jsme přes den venku, tak celou dobu spí a to pak kojím když přijdem dom, takže třeba po 4 hodinách.A vyhovuje nám to.Prostě jak si řekne.Jediný s čím se ještě nemůžeme zžít v tom čase je koupání.Někdy spí dýl a pak ho kvůli koupání budím:-( Jinak koupání nemáme rádi.Akorát dnes se mi povedlo že jsme při koupání nebrečeli, ale nevim ani jak.Možná proto, že tu nebyl tatínek:-))))

    #861807
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    tak i já se připojuji k maminkám.28.4. se nám narodil třetí kluk.To bude doma veselo.
    Jmenuje se Šimon a měl 3100g a 50 cm.Včera nás propustii z porodnice ale byla jsem unavená a zvýšila se mi horečka,tak jsem se sem nedostala.Bolí mě prsa musím odsávat.
    příspěvky dočtu později a připíšu i něco k porodu.
    Takže to máme všechny za sebou že?

    #861808
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    AHooooj maminy!

    Tak něco jsem dočetla, omlouvám se za delší nepřispívání…nějak jsem vždycky dělala něco jinýho, když malá spinkala:) Znáte to je třeba uvařit, vyprat, pověsit…poklidit a taaak…

    Nákupy – Verunko, a kdybys chlapovi napsala, co má koupit, tak to by snad donesl něco, nebo ne? Měl by ti pomoct, proč bys měla tahat nákupy…to není zase taková práce…

    Jinak my s malou byli nakoupit v Tescu už dvakrát, prostě jsme se jěli projet a potřebovali nakoupit. Je schovaná v kočátku a netrávím tam hodiny, takže tohle nějak neřeším.

    Mlíko – já piju taky mlíko, ale je fakt, že některým dětem to prý může dělat problémy, ale to je jako cokoliv jinýho…někdo může i čerstvé pečivo nebo třeba něco jinýho a někdo prostě nee….jen si říkám, jak na to kdyžtak přijít.

    Juli dávám Babycalm – musím dneska koupit zase, nějak jsme měli velkou spotřebu, ale občas ji dám i Sab Simplex, protože mi přišlo, že někdy má prostě větší prdíky a ten Babycalm nazebere.

    Kojení – Juli byli v pátek dva týdny, tak vy máte všechny už starší miminka…Julinka se budí na kojení každé tři hodiny. Přes den má tak jednou kojení i po 2 hodinách, je nějaká víc hladová, ale to třeba po tom, co předtím spala 4 hodky, tak si to asi musí vynahradit.
    JInka kojím z jednoho prsu, jak jste se tu o tom bavily přčedtím, tak jsem to zavedlo a vypadá to v pohodě. Kdybych jí dávala z obou, tak si myslím, že se fakt hrozně ořežeře a bude blít jak divá. Blinkání už trochu ustalo, tak jsem ráda, ale stejně to dneska proberu s doktorkou. Zkouším od včera na odkrknutí polohu na tygříka a zdá se mi lepší než na rameni!
    Jsem na kotrolu dneska zvědavá…jestli přibírá dobře – kvůli tomu blikání i teď tomu kojení z jednoho prsa.

    Spinkání – v noci dávám na bok, je to dobré, že i když si pořádně neodkrkne, tak se nezadusí a přes den jí dávám většinou spát na bříško. Všude teda říkají, že s to moc nemá, ale jí se tak líbí. Pěkne brdí, což když je na boku nebo na zádech, tak se u toh okroutí a poplakává si a takhle skoro vůbec.

    Jdu ještě dočíst, tak pak ještě napíšu třeba odpo nebo večer….musím se nějak „zušlechtit“:D a uvařit oběd.
    Jinak kojení taky potřebudu dneska posunout kvůli doktorce, tak jí dám holt o něco dřív, doufá, že jí tím nějak moc nerozhodím.

    Držte se holky!!! A odpočívejte – kdopak to psal, že je utahaný, ale pak doma šůruje, když má chvíli??? Na byt se troch uvykašlat, hlavně ať má minčo co nejspokojenejší maminku a v rámci mezí odpočatou!!!

    #861809
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jeee, Raduz, taky bych potřebovala vědět, jak na babyvak…teda nevím, jaký máš ty…my máme takouv jakoby „kapsu“ – “ takový ten batoh přes ramena, jak se dřív nosil 🙂 Zkoušela jsem to, ale nějak mi to nešlo a malý se to nelíbilo, se nedivím… 😀 Půjdu teda za manželovou kolegyní, ona šátkuje, tak si říkám, že bude mít lepší chvat než já a že ona by na to mohla přijít, i když to nepoužívá.

    #861810
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jeee, Raduz, taky bych potřebovala vědět, jak na babyvak…teda nevím, jaký máš ty…my máme takouv jakoby „kapsu“ – “ takový ten batoh přes ramena, jak se dřív nosil 🙂 Zkoušela jsem to, ale nějak mi to nešlo a malý se to nelíbilo, se nedivím… 😀 Půjdu teda za manželovou kolegyní, ona šátkuje, tak si říkám, že bude mít lepší chvat než já a že ona by na to mohla přijít, i když to nepoužívá.

    #861811
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jeee, Raduz, taky bych potřebovala vědět, jak na babyvak…teda nevím, jaký máš ty…my máme takouv jakoby „kapsu“ – “ takový ten batoh přes ramena, jak se dřív nosil 🙂 Zkoušela jsem to, ale nějak mi to nešlo a malý se to nelíbilo, se nedivím… 😀 Půjdu teda za manželovou kolegyní, ona šátkuje, tak si říkám, že bude mít lepší chvat než já a že ona by na to mohla přijít, i když to nepoužívá.

    #861812
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Omlouvám se za 3krát vložení, nechtělo se to pořád odeslat a nakonec to tam je 3krát

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,541. až 3,555. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist