Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,556. až 3,570. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861813
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veru, neříkám, že nechovám, taky si Beátku pomačkám a popusinkuju:) , to by přeci ani nebylo normální, kdyby ne, ale nedělám „otroka“, jelikož musím nějak udržet domácnost v chodu, nesmím zapomenout, že máme psa a taky Karolínka vyžaduje pozornost, sama si celý den hrát nevydrží a pohádkama ji odbývat furt nechcu. Mě teda přijde, že věděla snad od narození, že se jí chování líbí a po nějaké „chovací“ návštěvě rozhodně víc plakala a vyžadovala to pořád. Takže tak.. 🙂 Jinak co se týče očkování, naše dr. mi doporučila Pneumokoka, o těch Rotavirech se nezmínila, ale v kufříku z porodnice byl nějaký letáček, takže to ještě prostuju a zkonzultuju s ní. Co ty?
    Petspi, tak koukám, že se na nás Terezka s Beátkou domluvily! 😀 Přesně jak píšeš… 🙂 Ale jsou zase i dny, třeba jako včera, že prospala téměř celý den, byla vzhůru jen od 20 hod. do 23 hod., tak asi potřebují pak dohánět.. a v noci kojím tak po třech hodinách, to je stejný, nadránem i častěji a před den jak si řekne. Včera jsme si nakonec schruply do těch jedenácti, jak jsem si vysnila a dneska teda jen do devíti a teď tady ještě dospává v postýlce v jídelně. 🙂 Ale občas pomrčívá, ale taky se hned neženu ji chovat a je zase klid 🙂
    Raduzko, tchýně taky dělala kačenu se zelím, když jsme tam dojeli na oběd, ale malá byla o.k. Tchýně se omlouvala, že jí to vůbec nedošlo.. ale tak hlavně, že byla malá v pohodě. Kolikrát mi přijde, že když sním něco takovýho, bolení nemá a pak jím den srtarý rohlíky a plače.. 🙁 Tak nevím no.. Ale s tím přikrmováním na ni nedej! Přikrmování umělým mlíkem je začátek konce!!! Aspoň jsem to častokrát četla od odbroníků v Mamince a taky si to myslím, poptávka na mlíko klesne a tím pádem i laktace, takže právě koj, koj a koj, vícekrát porstě přikládej a ono se více udělá a hlavně vydrž!!! 🙂
    Andy, moc gratuluju k Sabinkce!! <:o) Ať jste obě zdravý a malé ať chutná a roste jako z vody!!! 🙂 Takže jsi to měla na rychlíka jako já, paráda!! 🙂 Já bych šla rodit klidně znovu.
    Eviku, taky to tak mám, že koukám na malou místo TV 😀 Je nádherná!!! 🙂 Je to krása a už teď je mi líto, že je to nejspíš naposled!! 🙁
    Káťo, gratuluju ke Šimkovi! <:o) Ať vám roste klučík!! Takže jsme to všechny stihly a žádné květnňátko nebude.. jen aby se ozvala ještě Milinka a Akinka, abychom měli seznámek koplet, když nám ho tak pěkně Evík udržuje. 🙂
    Hruštičko, Babycalm mi říkala kamoška, že je spíš na bolení bříška než na prdy, tak nevím… musím se jí ještě zeptat, jak to myslela.
    Včera mi došla super kojící podprda, kdyby jste ještě někdo sháněly.. Anita, za necelý čtyři stovky, můžu vložit odkaz, bude se suprově nosit!! 🙂
    Tak já valím dovařit a jdeme jest. Dneska je škaredě, tak ven nejdřív odpledne, až podle počasí.. Včera jsem vyžehlila a uklidila a dneska jsem měla v plánu zahrádku… no jo no, tak zase nic! 🙁 Bude to mokrý. Takže pa pa maminky.

    #861814
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Maja březen – 17.3. Šimonek
    Haňulka 25.3 – 25.3 – Stáník 3kg
    Cucuracha 1.4 – 28.3 – Simonka 3450 g 50cm
    Rybízek 1.4 – 4.4. Beátka 3190 g 50cm
    raduzka 4.4. – 25.3. – Damiánek 3450g 50cm
    Volantka 6.4. – 10.4. – Štěpánek 3120g 50cm
    Akinka 7.4.
    Lenka 10.4. – 31.3. Sára 3490g 47cm
    zlatouch 11.4. – 26.3. Barunka 3304g 48cm
    Šárka 11.4. -Daniel 3170g 47cm
    Baruska 12.4. – 2.4. Sašenka 3400g
    sarkaemail 13.4 – 7.4. Natálka 3000g 49cm
    Ve1runka 13.4. – 30.3. Karolínka 3500g 50cm
    Lůca 15.4. – 22.4. Matýsek 3630g 50cm
    veverik 16.4 – 1.4. Beátka 3040g 48cm
    Milinka 18.4.
    Andy 19.4. -27.4. Sabinka 3500g 48cm
    Hrusticka 19.4. – 15.4. Jůlinka 3180 g 50 cm
    Petspi 21.4. – 19.4. Terezka 2900g 49cm
    Lenycka 22.4. – Kubíček 3500g 50cm
    Evík 24.4. -26.4. Matyášek 3800g 51cm
    Káťa 25.4. – 28.4. Šimonek 3100g 50cm

    #861815
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky,těhulky už psát nebudu když už máme všechny své drobečky v náručí.KÁŤO gratuluji moc k Šimonkovi.Moc zdravíčka a štěstíčka do živta vám oběma.Holky ten závěr sme teda vzali sprintem co?Já pak Andy a Káťa nám udělala za dubňátkama definitivní tečku.Všimli ste si že náš Matyášek byl při narození nejdelší.

    #861816
    Anonym
    Host

    Jen jsem upravila datum, Sabinka se narodila 28.4.

    Maja březen – 17.3. Šimonek
    Haňulka 25.3 – 25.3 – Stáník 3kg
    Cucuracha 1.4 – 28.3 – Simonka 3450 g 50cm
    Rybízek 1.4 – 4.4. Beátka 3190 g 50cm
    raduzka 4.4. – 25.3. – Damiánek 3450g 50cm
    Volantka 6.4. – 10.4. – Štěpánek 3120g 50cm
    Akinka 7.4.
    Lenka 10.4. – 31.3. Sára 3490g 47cm
    zlatouch 11.4. – 26.3. Barunka 3304g 48cm
    Šárka 11.4. -Daniel 3170g 47cm
    Baruska 12.4. – 2.4. Sašenka 3400g
    sarkaemail 13.4 – 7.4. Natálka 3000g 49cm
    Ve1runka 13.4. – 30.3. Karolínka 3500g 50cm
    Lůca 15.4. – 22.4. Matýsek 3630g 50cm
    veverik 16.4 – 1.4. Beátka 3040g 48cm
    Milinka 18.4.
    Andy 19.4. -28.4. Sabinka 3500g 48cm
    Hrusticka 19.4. – 15.4. Jůlinka 3180 g 50 cm
    Petspi 21.4. – 19.4. Terezka 2900g 49cm
    Lenycka 22.4. – Kubíček 3500g 50cm
    Evík 24.4. -26.4. Matyášek 3800g 51cm
    Káťa 25.4. – 28.4. Šimonek 3100g 50cm

    #861817
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Dnessem byla malého ukázat dětské doktorce.Teda chtěla sem ho obědnat ale protože nikoho neměli ani v ordinaci ani v čekárně tak nás vzala hned.Dostali sme pochvalu jak sme krásní a zdravoučký.Vyrostli sme o 2cm a vážíme jako při porodu 3800g.A to když nás pouštěli z porodnice vážil malej 3570g.Hned taky paní doktorku počůral aby se krásně uvedl.Kyčle včera dopadli na výbornou.Stačí jednorázovka.Zítra se vrací táta z cest tak malího zase nedá z ruky.Ale já ho naučím chovat jen přiměřeně aby si malej nezvykl pak bych nic neudělala.Jdu se pokusit vložit nějaký fotky než se malej vzbudí.

    #861818
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    ANDY promiň nevím jak sem přišla na to že se Ti Sabinka narodila už ve středu.Jo asi vás děvčata naštvu ale já sen dneska normálně zapla kalhoty co sem nosila před těhotenstvim.Fotečky vložim bohužel dýl manžel si sebou vzal na cesty flešku,tak bohužel musíte ještě chvilku počkat.

    #861819
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak máme za sebou dneska další poradnu, bohužel s ne moc dobrými zprávami – od minulého týdne jsme přibraly jen 80gramů – což jak sdělila paní doktorka, je hodně málo 🙁 Hrozně mě to překvapilo, přijde mi, že Terezka jí hezky a často, takže jsem s tím tedy ani trochu nepočítala. Je pravda, že ji teď trápilo hodně bříško, pořád se kroutila a plakala, přes den spala hrozně málo – ale jedla normálně, tak nevím, čím to je.
    Doktorka říká, že je možné, že ještě nemám to správně hutné mléko, takže je pro ní hladové a nestačí jí to. Takže máme nařízeno kojit teď ve dne po 2hod., v noci po 3 aby se tvořilo a uvidíme, dále jsme dostaly Sab Simplex na bříško a Terezka ještě nějaká probiotika na srovnání střevní flory a já pak nějaká homeopatika na podporu mléka a taky jsem si koupila Gravimilk (právě ho piju, docela to ujde – mám kakaovej).
    Za týden jdeme na další kontrolu a pokud nebude přijatelnej přírůstek, tak nám hrozí příkrm – do toho se mi teda vůbec nechce – protože se pak obávám, že nebude chtít mléko ode mě a bude to začátek konce kojení jak tady někdo psal 🙂 Ale holt když to jinak nepůjde, tak mi nezbyde než se s tím smířit.
    Jinak se má Terezka ale čile k světu, je zcela zdravá, nic nám nechybí – jen musíme prostě začít papat nebo se mamince vytvořit to „hutné“ mléko, které bude lepší a přibereme 😀 Udělám pro to maximum – koupila jsem si vše, co mi paní doktorka doporučila (taky jsem v lékárně nechala skorem 500Kč 🙁 )a uvidíme.
    Mějte se krásně a užívejte si mimisky!

    #861820
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    taky se hlasim…

    ctu si prispevky, ale jak chci neco psat, vetsinou nektery synacek neco potrebuje a nic z toho neni..

    jinak gratuluji jeste vsem k narozeni miminka, co byli po nas!!!

    no a uz je to tadyi!! Fildas pribehl, tak jen v rychlosti…
    kluci jsou k sobe docela ok, myslela jsem to bude horsi, tak tuk, tuk, at to tak zustane…

    vcera jsme byli s Kubikem na kontrole kycli a ma vse ok, jen mame cvicit s chodidlama, ze mu nejak smeruji dovnitr, Filipek to taky tak mel..

    na prevazeni k Dr. jdeme zitra, tak jsem zvedava, kolik pribral

    mejte se krasne a jak bude chvilka, zase napisu…

    #861821
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Tak my už slavíme měsíc! <:o) Neuvěřitelně to uteklo!!! Touto dobou už jsem to měla za sebou.. jak se taťka vrátí z práce, zkusíme nějak měřit a zvážit Beátku doma, jelikož k dr. jdeme až v šesti týdnech a píšu malé knížku, tak už abych tam nějakou tu čárekčku taky udělala. 🙂

    Beátka trochu lajdačí, včera byla hodná jen co jsem vám sem psala, dopoledne, pak už nee, ani náhodou, vůbec nespala a když tak pár minut a to ani v kočárku! Nechápu, jak to tak malé mimi může vydržet!? Hlídám si i co jím, kvůli prdíkům. Nějak podivně se jí to střídá, den je hodná a den nee. :S Nevím, jestli měla včera nervy nebo prdíky, ale usla až po ukrutném, byť jen 10 minutovém vyřání v postýlce ve 22 hod. už jsem neviděla co a toto zafungovalo v kombinaci s dudlíkem :o). Za hodinu byla vzhůru, ale najedla se a spala dál a pak jsem kojila ve 3 hod., v 5:30 a 8:30 a spaly jsme do 10:30 ještě.. takže nakonec dobrý a trochu energie jsme přeci načerpala. Aleš pořád spekuluje, jestli nemůžu mít málo mlíka, ale já nechci ani slyšet.. vždyť to by přeci nepřibírala ne?
    Petspi, neboj, třeba jste zase víc nabraly týdny předtím a teď to trošku stagnuje.
    Lennycko, koukám, že jsi taky v jednom kole s klukama! 🙂
    Oběd udělám rychlý, jen zapíkaný brambory s anglickou a hlávkový salát, aby bylo trochu těch „domácích“ vitamínů. Jsem zvědavá, jak na tom bude Beátka dneska, ale dle její periody by měla být hodná! 🙂 Už přijede Karolínka z prázdnin od babičky, tak by to bylo ještě náročnější než včera.
    Přeji všem krásný den. Holky, co šátkujete (nevím, zda vůbec někdo), je nějaká poloha do šátku pro malinkaté prcky, kteří nedrží hlavičku, ale dají se dát do šátku s roztaženýma nožičkama. Aleš už se mě ptal, proč malou nenosím, jako Karolínku, ale vždyť já vlastně nevím, jak bych ji tam poskládala do toho šátku se těma nožičkama.. 🙁 Vím o jedné takové poloze, ale to je tak od 4. měsíce, právě díky té hlavičce.

    #861822
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahooj mamky!:D

    taky gratuluju k posledním přírustkům!!!

    Rybízku,
    já bych řekla, že 100% nějaká poloha pro malé je, ale nešátkuju, tak nevím…ale zkus kouknout na netu,jestli stihneš. Třeba na youtube by měly být nějaký instruktážní videa…
    Ten Babycalm – myslím, že by měl fungovat i na prdíky..z čeho jinýho by je bolelo bříško, když he z prdíků. Juli to docela zabíralo, ale teď jsem přidala nakonec i ten Sabík. Jen nám Babycalm už došel, tak dneska razím pro další.
    Gratuluju k měsíci!!! Už máte nějaký pravidelnější režim?

    Včera jsme byli na kontrole – přibrala za 14 dnů 460g, takže to blinkání je tím, že se přežírá a má z toho taky větší meteorismus ( to je stejně dooost dobrej výraz pro prdy:D ). Takže budu hlídat délku kojení a snad se to rychle spraví!!!

    evíku, kdepak jsou fotky?:) A co říkají holky doma na malýho chlapáka?:)

    #861823
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Petspi, přeju ať se to kojení rozjede!!! Naše doktorka říkala, že by mimčo mělo za týden přibrat mezi 100-200 g týdně. A děláš si ten Gravi do mlíka nebo do vody? Mě to, jako Cuce, chutnalo víc do mlíka…to byla pro mě mňaminka.
    Super, že je jinak zdravá a všechno je v pořádku! Snad začne i víc přibírat.

    Juli zase do příští kontroly nesmí tak přibrat:) Ale tak hlavně doufám, že jí míň mlíka pomůže i k tomu, aby neměla takový prdy…prý když se totiž hodně nabaští ,tak jednak teda hodně blinkala ( jsem ráda, že to snad bylo jen tím) , a pak to taky teda nestihne strávit, a po dalším kojení má bolení, protože se tam to mlíko zase smíchá.

    #861824
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Holky,čestvý dotaz po kojení – dala jsem kapičky a při kojení i p kojení se kroutila a plakala..tak to asi moc nezabírají, nebo za jak dlouho se to tak pozná? Radši jsem stejně vyslala manžela pro Pupíka a Espumisan – někdo jste o něm psal, že někdo s ním je spokojený, myslím že šárka…

    #861825
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    ten Gravimilk jsem si zatím dělala do vody, jak píšou na krabici – ale do toho mlíka by to nemuselo být špatné, zítra to zkusím 😀 A to to ohříváte normálně v mikrovlnce?
    Jinak s těma kapičkami taky nevím, máme od včera ten Sab Simplex, dneska byla celej den v pohodě, krásně spinkala, papala a teď večer se zase kroutila, řvala úplně vzteky – ale naštěstí se jí podařilo tatínkovi po 2hodinách mého marného boje uspat! Tak uvidíme, nevím, jak poznám, jestli jí zabírají nebo ne. Pupíkem mažeme bříško taky plus jsme dostaly ještě nějakí probiotika na srovnání střev – doufám, že to zabere a přibereme 😀
    Rybízku gratuluji k měsíci 🙂 , pořádně to holky oslavte a hlavně ať už tě moc nezlobí!

    #861826
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte mamiky a miminka 🙂
    Včera u nás proběhlo vážení a měření za asistence tatínka a Beátka má 3,9 kg měří 56 cm, takže nám za ten měsíc vyrostla o 6 cm a přibrala 900g, což je nějakých 225 g týdně, tak snad akorát! 🙂 A poprvé se na mě včera vědomě usmála, civčila jsem jí s nožičkama a říkala raz a dva a ona na mě kouká a po chvíli se usmála, jsem měla i slzičky! 🙂
    Hruštičko, myslím, že nepřibíráte moc, zase 100 g mi přijde málo, ale tak asi dr. ví, co říká… 🙂 S náma je spokojená, nic neříkala. Beátka se taky někdy přejí a pak ublinkne, ale to tak asi je. Taky si myslím, že jakýpak jiný bolení bříška než z prdíků.. no musím se jí zeptat, jak to myslela. Zase jsem zapomněla! Espumisan je prý dobrej, ale je to stejný jako Sabík. Kvůli šátkování jsem ještě napsala na FB kamošce, co mi ho prodávala, prý zjistí u své kamošky, protože to s nama není tak snadné kvůli těm zafixovaným kyčlím víš.. 🙁 Jinak bych věděla, Karolínku jsem nosila často, takže na dva úvazy bych si ještě určo vzpomněla.
    Co se týká režimu, tak už se něco takovýho rýsuje. Večer usla už v osm, ale málo se najedla, takže 20:30 se ještě dojídala a to je právě kámen úrazu, míchající se mlíko natrávený s tím dalším, co vypije.. :S Nevím, jaká by měla být přestávka mezi kojením, snad 1,5 hod.?? Ale jelikož dávám Sabík vlastně preventivně kvůli zafixovaným kyčlím, jelikož se neprokope, tak žádný prdíky nebyly. Spala neuvěřitelně až do 1:00, najedla se a psala až do 5:30! a vstávaly jsme v 7:40, takže paráda! A kdyby nebyla doma Karolínka tak i později. 🙂 A teď dospává celý dopoledne a odpo se uvidí, někdy dost plače.. ale chodíme ven a v kočárku je naštěstí hodná vždycky, i když nespí. Takže asi tak..taky mi napište, jak to máte..?
    Petspi, na usnutí nám zaručeně pomůže nechat 10 min. vybrečet a pak si vezme dudel, který jinak odmítá a spí. 🙂
    Všem krásný den.. tady je krásně, ikdyž v noci klesají teploty pod nulu, děs teda v květnu! :^)

    #861827
    Anonym
    Host

    Petspi:
    Ještě jsem si vzpomněla, že když jsem kojila Danču, tak jsem popíjela pořád takový ten čaj pro kojící ženy v nálevových sáčcích a pak mi tchán donesl dózu od Hippu – granulovaný čajík pro kojící a když jsem si ho uvařila, úplně jsem cítila, jak se mi hrozně moc naplnily prsa, prostě změna a to asi taky by nebylo od věci vyzkoušet…nějaký jiný čajík. Nemyslím třeba zrovna tento, ale výrobců je plno tak proč to nevyzkoušet. Každý míchá trochu jiné bylinky a to má pak na tvorbu mlíčka vliv.
    A pak bude malá Terezka přibírat cobydup.
    My jsme měli převážení ve 3. týdnu v poradně (tak za 2 týdny to bylo skoro 400g, tak Dr. byla spokojená). Ale na zvýšení tvorby mléka právě poradila to vystřídání obou prsů během 1 kojení, tak jsem Ti to psala i na FCB. Já tedy neměla pocit, že bych to potřebovala, ale začala jsem to tak praktikovat. A teď už malý nestačí jen jedno prso úplně vypít, jak jí položím tak začne vřískat, tak musím přiložit i k druhýmu…no jsem zvědavá zda to odbourám. Ne že by mi to vadilo, ale prý se to po ustálení laktace tak má praktikovat, aby mimi dostalo právě i to zadní mléko které je tučnější.
    Je to někdy věda.
    Rybízku, včera jsem stihla jen kratičkou vycházku, protože začalo zase chumelit, tak jsme šupajdily zpět domů, zvládla jsem dojít k obchodu nakoupit pečivo a šupem domů. A malá pak ještě spinkala u otevř. okna oblečená zachumlaná a vydržela snad 2 hodinky. Pak kojení co 2 hodiny a po koupání už tedy v těc 19.30 zabrala a spala zase do 3.hodin kdy se probudila na kojení. Takže my už teď poslední dny opravdu držíme to 1 kojení v noci a pak zase až ráno někdy v 6.30 někdy i v 7.30. V půl sedmý by mi to vyhovovalo víc, kvůli vypravování Danči do školky, co nám začne od př. týdne. Akorát př. týden to zvládne tatínek, má odpolední směnu. Tak až ten další to bude na mně. Jsem zvědavá jak to zvládneme, ještě že je Danča taková samostatná, tak s ní to bude problém spíš s probouzením, teď si zvykla spát ráno do pozdějších hodin. Ale snad do toho nějak přijdeme.

    Tak jdu mrknout na vývar a kuře co se peče v troubě a pak už asi zase bude čas kojení.

    S šátkem neporadím, ale na jiné diskuzi to holky taky řešily, oni látkují, takže mají docela naducané zadečky ta jejich miminka také a prý dělají boční kolíbku a spíš dávají jen jednorázovku zatím. Jedna mamina už dává vertikálně, ale prý jí malá dost drží hlavičku už od začátku, takže jí to vyhovuje. Já mám šátek půjčený, ale ještě jsem se do toho nepustila, nebylo zatím ani proč.
    A chci koupit už tu Manducu, abych jí mohla vyzkoušet a v létě bych v ní už Simču chtěla určo nosit. Ona taky docela dost drží hlavičku tak bych už nosila taky vertikálně s roztaženýma nožičkama zatím bříškem ke mně.

    Krásný den a ať mimísci přibírají jak mají!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,556. až 3,570. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist