Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,571. až 3,585. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861828
    Anonym
    Host

    Ahojda, gratuluji všem co mají doma nové přírustky:) Když se tady bavíte o tom kojení, tak nám teď nestačí pít z jednoho prsa, ale už týden pijeme ze dvouch.Přes den po 3 hodinách a v noci jak kdy.někdy po 4hodinách a někdy po 6-7 hodinách.To máme asi zrovna ty růstový spurty. Desátýho jdem na vážení, tak jsem zvědavá, kolik jsme zas přibrali.Minule to bylo 450gr za 14dní.. 😀 hruštičko, ten Espumisan je dobrej, ale nedávám ho před každým kojením jak tam píšou.Nechci tím malýho cpát, tak dávám jen na noc, nebo když vím že jsem si dala něco co bych neměla.:) Jinak holky, chtěla jsem se zeptat, zkušel jste už někdo sexovat po porodu? My to včera zkoušeli, protože manža furt otravoval -jsem dnes 25 dní po porodu:O a já na to měla taky hroznou chuť:P jizva už je zvenku po nastřižení zahojená a výtok už týden skoro nemám, a bylo to super:P 🙂 😀 Jsem pak nemohla ani usnout:D Jen jsme teda nezkoušeli nějaký ty polohy moc na doraz, protože jsem měla strach, ale jinak dobrý:D Dnes bych si to dala klidně znova:) Jsem tady jediná kdo to takhle brzo zkoušel?? Docela jsem se divila, že se mi to líbilo, měla jsem strach, že to bude bolet8-| No dnes je hezky, tak porazíme zase ven.Jinak Evíku já taky oblíknu ty rifle co jsem měla před těhu.Zbylo mi už po 14kilech jen 3,5kg nahoře:-)Ale ještě bych chtěla 10kg dolů, když to jde ´tak pěkně:D Zatím se mějte, jdu vařit, pak sem mrknu:)

    #861829
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak se zase hlásím po delší odmlce. Zdá se, že zánět už je konečně za námi. I když ještě sem tam musím rozmasírovat nějakou tu bulku.
    Včera jsme museli neplánovaně navštívit doktorku. Beatka se škaredě osypala po pusince a poslední dva dny byla hrozně neklidná, pořád plakala a jíst chtěla třeba po hodině. Myslela jsem si, že osypaná je z ATB které jsme brala a, že mám málo mlíka, když má pořád hlad.
    Doktorce se její pusinka vubec nelíbila, říkala, že z ATB to určitě není, že spíš jestli to nevypadá na ekzem:'( :'( , ale ještě nechtěla dělat ukvapené závěry, napsala nám mastičku a koupele v hypermarganu, za týden máme přit znovu a uvidí se.
    Jen se modlím aby se ekzem nepotvrdi:'( l, nikdo v rodině ho nemá, tak v to ještě trošku doufám
    Malou i zvážila už má 3800g, za 10 dní přibrala 420 g, takže nedostatek mlíka prý určitě nemám. Spíš se na ni přenesla moje nervozita:(

    #861830
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Tak mám chvilku volnou a dočetla jsem příspěvky.
    Jé vy už některé slavíte s miminky jeden měsíc:D 😀 😀 a mi zase týden:) 🙂 🙂 toto letí.
    Nakonec máme stejný datum narození s Andy se Sabinkou.
    Já jsem toho 28.4 ráno nastoupila do nemocnice ,kde mi zavedli tabletku na vyvolání,hodinu jsem byli na sále pak točili ozvy a jelikož se nic nedělo,tak nás zavedli na pokoj.Byla jsem tam ještě s jednou paní,která byla taky na vyvolání a prožívali jsme to všechno spolu.Celý den se skoro nic nedělo.Ve dvě jsme šli znovu na ozvy a nic.Odpoledne jsem začala pociťovat v podbříšku trochu tlak ale tak jako při menstruaci.V sedm jsme šli znovu na ozvy,žádné kontrakce tam nebyli.Tak jsme šli zase na pokoj.Tento den byl horozně dlouhý a člověk byl nervózní.Kolem desáté přišla sestřička,že jestli chceme tak nám píchne injekci aby kontrakce nepřišli abychom se vyspali,obě jsme odmítli,že stejně skoro nic necítíme.Ale po půl jedenácté u mě začali kontrakce a rovnou dost
    silné a hned po dvou minutách.Sestřička mě prohlédla a řekla,že jsem ale otevřená jen na 1 prst
    ale naštěstí mě přece jen zavedla na porodní sál,neboť jsem rodila po třetí.Tam mi dali klystýr,zavolala jsem manželovi aby přijel.Dorazil za pět minut půl dvanácté to jsem akorát lezla do sprchy.Ještě nikdy jsem ji nestihla využít a musím žíct,že opravdu pomůže.Pak už to šlo rychle ,protože jsem už chtěla talačit.Sestřička mě znovu prohlédla a už jsem byla otevřená na 8 a to mě zakázali ještě tačit ať se ještě otevři víc.Chtěli natočit zase ozvy ale už to nestihli.Asi dvakrát jsem zatlačila pak mě zase zakázali tlačit,že volají doktora a musím prý čekat na další kontrakci ale nešlo to,hrozně to nutilo tak šel Šimonek rychle ven.Doktor přišel až později jen zkontroloval,že mě šít nemusí a šel zase pryč.Takže jsme to zvládly hrozně rychle kontrakce začali v 22.30 a v 23.55 byl Šimonek na světě.Jenže sestra děcká říkala,že to byl překotný porod a malý se napil plodovky a špatně se z kraje nedechnul,byl trochu promodralej a musel být hodinku v inkubátoru a teprve potom mě ho donesli na přiložení a to už byl v pohodě. Když mě pak odváželi na pokoj tak se sestřička dělala legraci ,že si příště mám přijet znovu pro holčičku,ale to jsem řekla,že počtvrté už ne a navíc by mi stejně zase dali kluka. Paní pak porodila ,za hodinu a půl po mě.Ráno nám kluky dovezli v sedm hodin před vizitou a v jedenáct už je fotili do novin.Chudák ale byl ještě takový nateklý a pomačkaný ale hlavně zdraví.
    Teď se sžíváme a hlavně ho přes den budím,což je někdy probém,aby si to trochu přetočil a spal v noci.
    Jé akorát se budí jdem kojit.

    #861831
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    tak se hlásím i já.I my jsme dneska neplnuvaně navštívily paní doktroku…malá včera celý den probrečela,celé odpoledne nespala,možná půl hodiny a to bylo všechno,pořád se kroutila a plakala,až mi jí bylo líto.V noci se probudila s řevem a vůebc netuším poroč..a nešlo jí uklidnit.Přišlo mi,že se něčeho vyděsila.Navíc máme rýmu a po každém kojení začala blinkat.Tak jsem ráno volala a šly jsme.Sestřička Karolínu zvážila a je to děs….má 5týdnů,měří 57cm a váží 5140g.Je to malej bůček 😀 Jinak je všechno v pořádku,blinká kvůli rýmě a tomu,že se přežírá.Prý musíme trochu urbat s tím nárůstem váhy…je to hrozné,ale nevím,co s tím.Karolína pije cca 10-15minut.Už jí dávám jen z jednoho a u kojení usíná.Někdy nepije ani těch 10minut.Tak já nevím,z čeho tak přibírá…kojíme co 2-3h,záleží,jak se nabaští.Někdy chce i po hodině a půl.No tak uvidíme…zkusíme to nějak omezit a když to nepůjde,tak budu mít megabůčka :o))))

    #861832
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Veru, to máš jak my – taky se přežírá…ale zkrouhla jsem trochu délku kojení a blinkání se už dooost upravilo, tak jsem moc ráda. Mužu přebalovat po kojení
    Takže to tak hrozně plakala kvůli bříšku a rýmě?

    Rybízku, 100 g by mi přišlo asi taky málo, ale říkala jsem si, že je dobré, že má nějaký rozpětí – 100 ař 200 g za týden…tak se tam vejdou různý individuální rozdíly. Někdo může i víc nebo míň určitě, ale Juli se určitě přežírala…z toho bylo o to velký blinkání, který mě trochu děsilo někdy.

    Teeeda – sppát 6-7 hodin, to u nás ještě není. Včera zaspala jedno kojení a v noci se pak vzbudila po 4 hodinách a já se krásně vyspala…no kdyby si to takhle nastavila, tak bych se nezlobila, bylo by to supr!

    Petspi, normálně jsem to mlíko ohřála v mikrovlnce a pak do toho šupla ten Gravi:)
    My máme tak nějak režim, ale ne moc časovej…ale tak nějak chce jíst po 3 hodinách pořád zatím a občas si to protáhne…ale to jen někdy:)
    Dneska jsem se byla projít s Juli a Andym kolem Boreckých rybníků tady, pěkně to tam zvelebili, fakt bomba….cestičky, spousta rybníčků, kačen, labutě….z kačen je teda Andy nadšenej, ale bylo tam hodně psů, tak jsem ho nemohla pustit. Aspoń na vodítku se plácal po břicho ve vodě a hledal klacky:D Jinak příště si tam klidně vezmu knížku a budeme všichni na čerstvym vzdoušku

    Co se Sabíku týká, tak jsem ho zase přestala dávat…a je na Babycalm a v kombinaci s kratším kojením to je lepší…už tak dlouho nebrečí a neblinká…tak snad! Když jsem vysaila Babycalm a dala jsem Sabík tak řvala tak jako nikdy předtím:( Ale mohlo to být jen tím přežráním taky…to člověk úplně neodhadne.

    Rybízku mě to nedošlo, že vlastně s tou dečkou je to vázání asi jiný. To já taky nevím, jestli bych ji mohla dávat do toho našeho nosítka, kde by měla vlastně tak ležet,když má tu plenku navíc, ale to by snad vadit nemělo. Ale já taky ještě potřebuju zjistit, jak ho používat…

    #861833
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Veveriku, teeeda…přeju,ať to není ekzém! Já ho sice máme odmala,takže mi to nepřijde tak hrozné, ale na druhou stranu bych to nikomu nepřála…je to zbytečná otrava a někdy trápeníčko pro malé, když to svědí a tak…¨ Dej vědět, jak to dopadne!

    A připomněla si mi, že máme tak koupat v hypermanganu! Jžekovy voči, já na to úplně zapomněla. Má na prdelce takový červený flíčky…ptala jsem se,jestli to není opruzenina, i když mi to tak nepřišlo a prý není…tak máme zkusit ten hypermangan na to zkusit.

    Káťo, to jsi měla nakonec rychlej a docela dobrej porod, viď? Jen to celodenní čekání teda nic moc…

    Volantko, supeeer, že máš dobrej zážitek ze sexování:) Já jsem 3 týdny po porodu a zatím teda nemám myšlenky na sexováníčko…ještě mám nějaké stehy a tak… Tak jsem zvědavá, co další ženský. Trochu se už ale bojím dopředu toho prvního testování, jaký to bude:S

    Pěkný večera a klidnou noc všem!!!

    #861834
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    možná mám blbý dotaz, ale chci se zeptat – doktorka mi nakázala přes den malou budit po dvou hodinách na jídlo – od kdy to mám ale počítat???
    Od času kdy předtím začla jíst nebo kdy skončila předchozí jídlo nebo kdy usla???? Protože krmíme zhruba 15min, ani ne ale poslední dny mi přes den nechce nějak usnout, takže usne třeba ještě za 45min nebo hodinu od najedení – mezitím už většinou nejí, i když někdy si ještě cucne.
    Zatím jsem jí budila tak nějak ty 2hodiny od toho, kdy dojedla – to mi přišlo nejlogičtější – ale to pak spí tak jen hodinku a už ji budím znova – vždycky mi jí je tak líto, když vidím jak hezky spinká 😀 a že je klid a je spokojená. Ale musíme holt, snad to aspoň k něčemu bude a budeme mít v úterý už lepší přírůstek 🙂

    #861835
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Petspi,
    jak jsem to četla, úplně se mi vybavila situace z porodnice…kdy jsem měla dělat ty čárky za kojení*-) No já to počítala od doby, co dojedla…a pak jsem se nějak bavila se sestřičkou a ona že se to počítá od začátku kojení, že jinak by se to protahovalo…takže by člověk nemohl mít 8 čárek za 24 hodin…když se kojí po 3 hodinách. No v tu chvíli mi to přišlo logický, ale připadala jsem si jak tydýt, že jsem to nevěděla:D 😀 Takže díky, že nejsem sama, kdo v tom neměl jasno:)

    #861836
    Anonym
    Host

    Petspi,
    je to jak píše Hruštička, v porodnici jsme na papír psaly zač. kojení (takže se to skutečně počítá takto, př. malá jedla ráno v 6.30 pak v 9hod – což je po 2,5hod). Je to podle mne taky nelogické…
    Já tedy budit nemusím, malá se tak nějak budí sama přes den a v noci jí nebudím, abych jí ten spánek nenarušila, když má tak hezký pauzy. Uvidíme v úterý v poradně, kolik mi za ty 3 týdny přibrala Simča.

    #861837
    Anonym
    Host

    Petspi,ja taky musim budit pres den a budim vzdy kdyz zaciname. Budim teda po trech hodinach, a mam to kdy zacinam…teda ne presne na minutu, takze treba zacinam v 7:00,10:00,13:00…atd.
    Ja chodim teda kolem desate vzdy na prochazku, nekdy se probudi sam driv, treba jak byli ty vedra, tak se probudil po dvou,ale jinak se budi treba az ve 13:30 a to ho nechavam.
    Kdyz je teda vzhuru,tak chce krmit po dvou hodkach. Ji jak kdy, nekdy 10 minut, nekdy 15 a nekdy i dvacet, ale ja bohuzel radsi nechavam. Je stale zlutej, tak musim dbat aby pribiral a nemusel, zas na nejake terapie.
    Dnes jsme byli na krvi, tak ma bilurubin stale zvysenej, tak jeste musime dat zitra do laboratore moc,neverila jsem, ze i v sobotu budu litat po doktorech, tak mi holky drzte palce, at je malej v poradku a pak by jsme jen chodili, sice kazdy tyden, ale na kontrolu vahy.

    Dneska bylo u nas krasne, tak jsem byla s malym rano sice behani po laboratorich, ale jinak cely den venku. Byli jsme na zahrade…uplne super! Jen aby to vydrzelo.

    Ocicko nas stale zlobi:(, dva dny byl klid…a zas se to vratilo, tak zas vyter a zas cekani a to davam pozor,aby mu do obliceje to slunicko nesvitilo…a je to prd platny:(

    Prdiky stale trapi, a to se v jidle dost hlidam…ty chlapi proste nic nevydrzi:( uz od mala…a to uz jsme zkouseli snad vsechno..je to sice lepsi, ale stejne se krouti a pobrekava, takze clovek stejne nespi a snazi se mu to vsemozne ulehcit.

    #861838
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    verunko: Já Ti řeknu čím to je. Ty máš totiž místo mlíka smetanu, proto Ti Karolínka tak přibírá 🙂

    Holky jak to děláte, že v noci spíte tak dlouho. Já jsem si ted přečetla článek na uvodní stránce, kde taky ta maminka live píše u asi týdeního miminka, že spí 6 hodin po koupání. Zase mě to lehce naštvalo.
    Beatka takhle dlouho spí jen venku v kočárku, tak ja nevim jestli ji vždycky na noc hodím na čerstvý vzduch:D Ale v noci je schopna se budit i co 2 hodiny:S

    Hruštičko: Asi budu mit blbý dotaz. Ekzem svědí? Beatka si to totiž neškrabe. Tak pokud by ji to mělo svědět, mám malou jiskřičku naděje, že by to ekzem být nemusel.

    Volantko: Nejsi jediná, my už jsme taky sexovali po 4 tydnech. A taky v pohodě. Měla jsem strach z toho, že to bude bolet, ale ne. Jen mám prý nakřivo jizvu, Michal hodil oko doborníka:D Taky se mi to překvapivě líbilo a přijde mi, že to snad cítím ještě líp než před porodem:)

    #861839
    Anonym
    Host

    Veveriku, tak to mi přijde taky že to cítím ještě líp:-)) A jizvu mám taky nakřivo, myslela jsem že to nastřihavají rovně, ale oni to střihaj tak jako do stehna na stranu:S Tak to je asi normální:-) Jinak holky já kojim přes den po 3 hodinách což je většinou v 7, 10,13, 16, a pak po koupání v 19hodin.Pak se malej budí v 23 hod. a pak zhruba o půl 4 ráno a pak zase spí až do rána do 7.V úterý nám bude měsíc.Jinak prdíky taky zloběj:S

    #861840
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    volantko: No to jo, to jsem viděla trochu už jak to stříhala, že je to směrem ke stehnu. Ale já ji mám pry špatně sešitou, udělal mi tam „zub“. To zní divně:D

    Hele poraďte mi nějaký trik jak to děláte, že Vám tak hezky spinkají? Včera jsem koupala v 6, nakojila v 7 zase se vzbudila ve 23h. Ale pak v 1 a ve 4.
    Doufám, že se to brzo upraví, nedovedu si představit další měsíce nočního vstávání. Když miminka vykoupete ukládáte je hned do postýlky?

    #861841
    Anonym
    Host

    Veveriku,
    kdybych nějaký tip na tohle znala, určitě ho napíšu, ale bohužel…každé miminko je jiné.
    Danču jsem uspávala dlouho, neměla dudlíka, pila hrozně často přes den i v noci.
    Simonka pije sice často přes den, ale v noci má dlouhé pauzy.

    Po koupání krmím a pak dávám do postýlky, většinou u kojení Simča usíná, tak jí budím hlazením, šimráním aby se pořádně napucla a pak dlouho spala. Koupání tak nějak udyndává – ta teplá voda myslím. A taky Simču vysílí ten pláč po koupání jak jí ošetřuji, olejíčkuji tak to je cirkus, než jí oblíknu a přiložím k prsu.

    Myslím, že do toho přijdete, jen to chce nějaký čas.

    My za chvíli vyrážíme na oslavu narozenin malýho od kamarádky, jsou mu 2 roky. Tak poprvé budeme malou chvilku cestovat vláčkem a pak bude procházka a odpoledne trávené venku, když je tak krásně. Tak se těším! Zítra zase jedeme pro změnu k rodičům, ještě jsme tam nebyli co se malá narodila. A zajdeme i k babičce, ta se už na pravnučku moc těší. Zítra máme poslední den šestinedělí. A sex ještě neproběhl, manžel má teď „špatné“ směny, noční proběhla a odpolední bude. To až se vrátí z práce tak já už chrupkám…tak kdoví zda se něco dnes nevyzkouší, když budeme spolu večer doma:D .

    Krásný den a neděli pa!

    #861842
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Krásné slunečné odpoledne ženský:)

    Jooo..taky bych chtěla, aby malá spinkala dloouuuho. teda teď dva dny za sebou vydržela spát 5-6 hodin, že usnula k navečer a probudial se až po půlnoci…teda kdyby si to šoupla na noc, bylo by to ještě lepší, ale takhle je to taky dobrý:) Ale není to zatím pravidlo…uvidíme.

    Ještě že se bavíte o tý jizvě – už jsem nad tím přemýšlela, co to tam nastřihli a jak, že to jde vlastně jakoby do stehna…to jsem fakt nečekala Stehy už jsou skoro pryč, to je dobře, trochu špatně se mi dýl chodí, jak se ta vložka tře o stehy:S

    My byly nakoupit a prošli se s náma kamarádi, tak to bylo fajn. Manžel udělal obídek dneska Špízy a americké brambory, mňam:)

    Odpo jsem chtěla vyrazit do parky, tak uvidíme, teď jsem tak zralá na spánek po obědě:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,571. až 3,585. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist