Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,601. až 3,615. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861858
    Anonym
    Host

    Hruštičko,nejsi jediná,já tomám úplně to samé :o) A to od rána do večera…když nespí,tak pláče.Skoro pořád..taky si připadám neschopná a blbá,ale myslím,že dělám maximum co se dá.Tak se drž. Jnak-miminka obvykle u návštěv jsou hodné jako andílci,aspoň u nás to tak je 🙂

    Leni,já taky mažu sudocremém…malá se oprudí po jednorázovce téměř vždycky a je jedno,co je to za značku.Ale přes den používám látkovky a super…jen když jdeme ven nebo někam,tak dávám papírovku.

    #861859
    Anonym
    Host

    Hruštičko neboj nejsi v tom sama 🙂 My jsme dneska byli od 7 od rána vzhůru, pořád se jenom kroutila, kňourala, což se většinou proměnilo v neutišitelný řev, pak na chvíli klid a zase a takhle to bylo až do oběda stále dokola!
    A udělala jsem také vše, co jsem mohla, chovala, nosila v různých polohách, kapičky dostala, bříško jsem namasírovala, nahřála a nic 🙁 Už jsem pak vždycky zoufalá (dnes to nebylo poprvé – tuhle jsme to měly zase večer, asi od 6 do půlnoci), chvilkama už brečím zoufalstvím, že nevím co s ní – je mi jí tak líto, když vidím, jak se kroutí, že jí to bříško asi bolí a že já jí nedokážu pomoci!!!!
    Povídala jsem to včera i doktorce a ta mě uklidnila, že je to normální jev – že to chápe, ale že se s tím opravdu nic dělat nedá – že některá mimi to mají horší, jiná lepší – ať bereme, co nám dala – ale že nic nepomáhá hned a nic nepomáhá na 100% 🙁 Takže to budeme muset nějak přežít, snažit se jim co nejvíce ulevit a hlavně nepropadat panice – což je doooooost těžké!!! 🙂

    Tak se všichni držte, snad nás ty trable brzo opustí a bude zase líp! Ale i tak jsou to naše malá zlatíčka 😀

    #861860
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Holky nestíham zrovna mi vrátil manžel z cest tak dnes jen info pro LENKU zkus krem PENATEN je dost drahej ale zato osvědčenej.Já ho dostala od kamarádky když vyděla že malý má opruzenou prdelku i když sem ho mazala rybilkou.Od té doby máme klid.Je fakt super.Vlastně prej celá ta značka nemá konkurenci.

    #861861
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    Jiťo, to víš, já jsem prostě noční pták.., já bych zase nevstala ráno před devátou, když nemusím! 🙂 Jednak nějak brzo neusnu a druhak ve dne nikdy nevím, kdy mě Beátka „přepadne“ nebo kdy bude co chtít zase Karolínka, takže PC nezapínám dopo, ale až večer. Po snídaní chodíme vesměs ven s kamoškou a její malou, pak vařím, obědváme a myju nádobí atd. a odpo jsme na dvoře nebo na zahradě. A když je krásně, počasí ven přímo láká! 🙂 Přes den pořád něco.., takže když holky uložíme a je klid, teprve to zapnu. Naštěstí ani jednu nemusíme uspávat. To jsem ráda, že se mi to podařilo tak naučit i Beátku! Zrovna teď jsem o tom četla v Mamince, že je to nejlepší ve třech měsících, tak my jsme ještě trošku napřed. 😀 Ani nevím, jak dlou ho jí to trvá než usne, někdy leží a jen kouká, jindy si trochu poplače, ale vydržela jsem a udělala jsem dobře, i podle dr. z Maminky, která k uspávání není nakloněná vůbec a nepovažuje tyto matky, které nechají mimika poplakat, za krkavčí. Gratuluju ke krásným mírám.. taky počítám že budemem mít tak nějak. Jdeme v pondělí. Díky za radu s heřmánkem na tu vyrážku, zkusím. A taky za kuponky na Hugies, ještě jsem využila na ty 1, vychází na necelý dvě koruny. Na šupinky v hlavě mi dala dr. na Karolínku Excipial lotion, nevím, jestli je volně prodejný, ale pomohl hned!
    Raduzko, to čumím, že si malej vypije 100. Jsem myslela, že tak 60 max. Jinak režim už docela máme, v noci kojím tak ve tři a v šest, pak prospí ještě celé dopo a když jdem ven tak až tak do jedné, pak se nají a je vzhůru a odpoledne ještě zabere, ale tak od 17 – 18 hod. už je vzhůru do těch osmi než jde spat. Takže u nás asi tak.. spokojenost 🙂
    Leni, koníčky na břiše nepaseme, jen docela pěkně drží hlavičku při chování (svisle čelem ke mně) a poprvné se na mne krásně usmála, když jí byl přesně měsíc, nádhera!! 🙂 Na zadeček máme klasiku Bephanten a máme ho o.k.
    Hruštičko, míň než deset minut bych určo nekojila, prvních pět je to přední mlíko a pak to tučný zadní, takže aby měla Julinak oboje! Snad vám prdy poleví, u nás jak kdy. Dneska jsme grilovali, tak jsem si dala i klobásu a super, nic malé nebylo a někdy mi přijde, že plače a přitom jsem nic neměla!! A co probiotický kapky, Denisce od kamošky moc pomohly! A jinak Beátka když je vzhůru, tak se taky dokáže pěkně ozvat, jenže jak říká Aleš: „Má vypínač za krkem“, takže jak ji vezmu je klid, mrška jedna malá… 🙂
    Jinak máme trable se Cidem.. při běhu si vymkl nohu a má to oteklý kolem paty a nemůže na to šlápnout! 🙁 Tak mám mazat a zavazovat 2x denně na dvě hodiny pod sáček. Snad se toho brzy zbavíme! Je mi ho moc líto, miluje vycházky a teď musí mít klid. :S Navíc když na to zapomene a chce na zadní, tak ho to srazí k zemi! :'(
    Tak dobrou všem…

    #861862
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    díky moc za rady, zkoušeli jsme bepanthen, rybilku i sudokrém a nic nezabralo úplně, trochu teda jo, ale nezmizelo to prostě úplně. Tak já určitě zkusím tu mastičku penaten Evíku, díky moc za radu!

    #861863
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    my máme za sebou včerejší poradnu po šesti týdnech.Karolína měří 57cm a váží 5360g.Dostala pochvallu,že krásně zvedá hlavičku a otáčí.Když si ji dám na hrudník,tak „přeleze z levé strany na pravou.Mám z toho strašnou legraci,jak se soustředí,pak se odrazí z jedné ručky na druhou a sune se.A když leží na bříšku,tak kope nožičkama jako že chce lézt a když jí to nejde,tak se vzteká (no po mamince).Je to moje kobliha :o) Akorát to bříško nás stále trápí.Včera jsme s kamarádkou naznaly,že to má možná z těch probiotických kapek co jsem jí dávala-Bifiform.Jejímu malému to taky dělalo.Tak jí to zkusím nedávat a uvidíme.Ale je to hrozné,už aby to skončilo,protože když vidím,jak se šíleně trápí,tak se mi chce brečet.
    Co se týče režimu,tak se snad něco rýsuje….ale spíš ten podvečer až večer…Karolínka baští kolem 16-17h a pak je až do večer vzhůru…koupeme okolo sedmé, půl osmé a spinká okolo osmé, půl deváté.Taky ji nijak neuspávám.Jen když hodně nechce,tak ji na chviličku pochovám,zazpívám jednu písničku a dám do postýlky a pak je klid..bud kouká nebo spinká.Uspává jen tatínek když je doma a to moc často není 🙁 Ten vykládá pohádky a zpívá,ale Karolína je zatím jenom na zpěv,takže já když nic moc neznám,tak jí zpívám koledy-to jediné jakžtakž ovládám :o)))
    Dneska celkem koukám-Kája ještě spinká,asi je unavená z toho bříška,chjo.
    Tak hezký den,snad se to počasí moc nezkazí.Když jsem viděla předpověď tak je to pěkně na houby :o(

    #861864
    Anonym
    Host

    Tak jsem dopo skákla na poštu pro Dančiný holínky a mikču s 3/4kalhotama, stavila se v Bille na nákupu, manželovi dovezli izolaci, tak to chudák v tom parnu nosil na půdu. Docela si máknul.

    Rybízku, já neuspávám Simču, tu položím do postýlky a je klid. Jen chodím povídat a číst s Danulkou a pak prostě obě spíme, protože jsem za ten den (protože pořád někde trajdám) docela hotová. Tak jsem ráda, že si můžu pospat i 7 hodin v kuse, já jsem spíš to ranní ptáče:) oproti Tobě, Ty jsi prostě sova.
    Ráno vstávám na kojení cca kolem 6.30, pak vypravuju Danču do školky (tento týden odvádí taťka), příští týden už to bude na mně…tak to bude zkouška jak to zvládneme.

    Mám trochu namoženou nohu, mažu homeopat. mastí Traumeel a pomáhá to.

    Jinak na ten zadeček ještě jsem si vzpomněla taky od Biodermy krémík ABC Derm, nevím teď přesné označení, je tedy taky dražší…cca 240Kč.
    Ta Weleda taky není nejlevnější, asi 150Kč, ale vydrží dost dlouho.

    Rybízku,
    já jsem mazala Danču tím Excipialem, když začala trpět na suchou pokožku, pak se jí to zhoršilo, tak nechci Simču vůbec mazat něčím chemickým, snažím se vše co nejvíc přírodně, proto používám ten Atok, Weledu a na šupinky olivový olej. Jde to po koupání pak krásně vyčesávat. Včera jsem se zbavila skoro celé plochy na čelíčku a teď nás čeká horší – z vlásků. A to už Simče ubývají.

    Tak jdu malou nakojit a pak vyrážíme do školky, Danča dnes měla výlet do ZOO do Liberce tak jsem zvědavá na dojmy. A mají se u nás odpo stavit babička s dědou, možná přivezou i prababičku, která ještě Simču neviděla.

    Krásné odpolko všem!!!

    #861865
    Anonym
    Host

    Holky,na procházce mě napadly dvě otázky :o)
    1.Mažete ty svoje drobečky něčím proti sluníčku?
    2.Když má mimčo „jen“ žízeň – dáváte pít z prsu který jste kojily nebo z druhé?

    #861866
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoooj holky,

    nejřív vám musím říct, že mám teď hroznou radost z posledního kojení – dala jsem poprvé kapky Espumisan…a u kojení se nekroutila, po kojení nebrečela, a pak jen trošku. Teeeda, kdyby fakt zafungovaly, to by bylo úžasný!!! Tak snad to takhle bude pokračovat.
    Jsem ráda za reakce, díky! Je dobrý vědět, že to je někdy taky takový trápení s prdíkama…ne že bych si to nemyslela, ale znáte to…
    A přesně jak píšete, no já taky někdy i brečím, protože mi jí je tak líto, jak se kroutí a pláče a člověk vidí, že jí to bolí a nemůžu nic:'( :'( Tak akorát pak manžel chudák neví, koho dřív utěšovat…

    Veru, taky jsem na to zvědavá, už jsem uvažovala o nějakým krému…teda Juli je v kočárku a ve stínu. Mimochodem jsem objedanala slunečník ke kočárku, protože s tou plenkou se tam akorát vždycky vztekám, že ulítává:) Ale taky jsem si říkala, že by to možná něco chtělo..nebo ne? Tak jsem zvědavá, co holky napíšou.

    Já si jdu taky většinou lehnout večer dřív, abych naspala něco v pauze, kdy spí Juli:) Ono to není marný.

    Mám tu neskutečnou hroudu prádla na žehlení, fuuuj:| No už se do toho budu muset trochu pustit…tak asi využiji chvíli, kdy Juli spinká a jdu na to…

    Jooo – ještě používíte jedničky plenky? Uvažuju,jestli ještě koupím v tom DM za slevy, ale tam jsou jen jedničky…nebo jestli koupit už větší.

    Raduz, nám se naštěstí vejdu kočárek do kufru – teda musí, to byl i požadavek, když jsme chtěli přivézt od automechanika auto – že se musí do kufru vejít Andy a kočárek:) Juli nemůžu vozit vepředu, protože nám nejde vypnout přední airbag:( Ale tak hlavně, že se všichni nakonec do těch našich autíček vlezeme:)

    Leni ,to je mi líto, že máte opruzeninky. Nevím, jestli se to na opruzeninky používá…Juli má nějaký červený flíčky na prdelce, tak prý to mám tak 2krát denně omýt ve slaboučkym roztoku hypermanganu….tak nevím, jestli by se to u vás taky třeba nedalo použít?

    No a předpověď na víkend, ani nemluvte…jsem taky viděla. Třeba to nebude tak hrozný. Zreovna říkala kamarádka s přítelem, že by se stavili…tak jsem si říkala, jak by bylo nejlepší se projít, aby Juli pěkně spinkala a byla na vzduchu. Jsem zvědavá, jak to nakonec vyjde s předpovědí. Teda snad vůbec celou tu návštěvu kvůli jejím prdíkům neodvoláme, no to se uvidí.

    S tou žízní – nemám zkušenost, Juli dostává fakt po 3 hodinách…a děsím se toho, kdyby potřebovala dřív, že to stejně nepoznám, že chce napít a já se jí budu bát dát kvůli přežírání a těm prdům…

    Zatím holky, mějtě pěkné odpo a pohlaďte miminka!

    #861867
    Anonym
    Host

    Hruštičko,někdo mi říkal,že opalovací krémy na mimi ne.Taky je malá ve stínu,ale i tak..UV je všude že,ale asi vadí to přímé sluníčko.Jinak s tou žizní….jsem si připadala před včerem jako hnusná máma.Karolína po půl hodině po kojení řvala jak urvaná z řetězu,že má hlad…no po delščí době,kdy jsem ji nechala plakat jsem ji dala k prsu,ona si 3x cucla a bylklid.Jsemmyslela že si nafackuju.Jenže on to člověk nepozná 🙁

    #861868
    Anonym
    Host

    Ahoj mamky moje,
    musím začít zase s pravidelným čtením a psaním. Nějak mi ty rady a kecy chybí. 😀 Teď jsem si přečetla jen 2 stránky letmo a hned je mi líp. Je potřeba si postěžovat, co člověka trápí a tady je to nejlepší, protože nás je tolik. 🙂 Zatím se mějte.

    #861869
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,¨

    tak jsem tady zase na skok.
    Klepu na co můžu, ale my už máme vic jak tyden s bříškem relativní klid. Jo někdy se zakroutí když tlačí, ale není to nic při čem bych musela dávat kapičky. Tak doufám, že to tak bude i nadále, dokonce už jsem přestala pít i fenyklový čaj.

    rybízku: Vy si teda se Cidem pěkně „užíváte“. Doufám, že se mu nožka brzo zpraví a nebudete ji léčit tak dlouho jako nedávno očičko!

    Hruštičko: Nám taky nejde vepředu vyplnout airbag, takže musím Beatku vozit vzadu. Koupila jsem si tohle zrcátko http://www.malvik.cz/Autosedacka-doplnky/autodoplnky-ruzne/Taf-Toys-Kuk-na-mamu-zpetne-zrcatko-do-auta Tak na ni hezky vidím. Okamžitě jak se auto rozjede, Beatka usíná, ale i tak, jsem z toho hrozně nervozni a ještě jsem se s ni neodvážila jet sama dal než k doktorce, což je asi 15 km.

    Plínky stále používám 1, ale myslím, že až dodělám tenhle balík, koupim už vel.2. Zda se mi, že ji začínají škrtit kolem nožiček.
    Z DM už mi přišla slevová knížka pro novorozence a tam je hodně slev a větší plíny.

    Na zadeček zatím používám jenom Bepanthen a klepu, žádný problém nemáme. Kdyby se náhodou nějaká opruzenina objevila mám v záloze připravený krem na opruzeniny od BIODERMY, ten obsahuje zinek a ten pry lečí už vznikle opruzeniny. Je pry obsažený i v Sudocremu, takže myslím, že by měli pusobit stejně.

    Co se týče uspávání. Tak to se taky snažím moc nepraktikovat. Beatku vykoupu mezi pul 7 – 7h, nakojim a hned ukládám do postýlky. Většinou ještě tak 15 min, kouká, ale pak sama usíná. Včera jsem k ní teda jednou šla, protože trochu poplakávala, ale jen jsem ji pohladila, dala dudlík a byl klid.

    Holky Bety začíná být pěkně akční, přes den spí málo, pořád sebou šije, hrozně vykládá, dneska pul dne hypnotizovala plyšovou veverku co má v postýlce a pak do ni začala mlátit ručičkou. Začínám uvažovat, že už ji vytáhnu hrací deku s hrazdičkou, sice na ni nedosáhne, ale bude mit víc věcí na hypnotizování 😀 Myslím, že si s ní ještě užijeme. Přijde mi, že má nějak moc energie a nemá ji jak vybít:)

    Koníky zatím moc pást nechce. Když ji mám na odříhnutí, tak hlavičku krásně zvedá a i chvíli podrží, ale jak ji položím na bříško, chvilku se snaží, ale pak se začne vztekat. Tak nevím jestli zitra při 6 tydenní kontrole doktorku potěšíme.

    #861870
    Anonym
    Host

    Dobré ráno,
    tak my dneska máme premiéru..jdeme znovu po porodu uklízet – brigáda),tak jsem zvědavá jak to s malou půjde…snad to bude dobrý.
    Cose týče plenek..já používám 2 už docela dlouho (asi od 2. nebo 3. týdne) – přišlo mi,že hrozně tlačí.Karolína měla otlačené kolem nožiček.A jak to tak vidím,tak brzy buddeme muset přejít na trojky.No vzhledem k váze se není čemu divit 🙂 Takže budu muset spotřebovat ty dvjky..sakryš :o)

    Odpoledne jdeme na kontrolu kyčlí,tak snad vše o.k.

    Zatím hezký den,paa

    #861871
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Jak tu píšete s tím krémem na sluníčko, já tedy malou ničím nemažu a snažím se taky aby na ní nesvítilo přímé sluníčko. Přehazuji rukojeť, aby na ní nesvítilo a používám plínku…Snad do roka by děti neměly být na přímém sluníčku, ale to se dá těžko, pak když už lezou některé i ťapou.
    Měla jsem od Bubchenu, ale teď kupuji kvůli Danče od Avene v lékárně vyšší OF a taky že je to na citlivou pokožku, když Danča trpí na ekzem. Tak tím bych se asi nebála namazat i mimčo.

    Plínky už asi 2 týdny dávám vel. 2, zbylo mi pár 1 tak je má Danča na panenku, tak když přebaluji tak ona taky tu svojí panenku a točí těch pár plínek:D . 1 už tlačily na stehýnkách.
    A máme pár balíků ve vel. 2 tak ty už ani nenakupuju, sdělám je a pak nejspíš už zase budu kupovat vel. 3, aby mi to pak nezůstávalo co s tím, zatím čeká jen 1 kamarádka mimčo na léto, že bych jí je jako mohla dát, ale ona je proti papírovým plínkám, zásadně látkuje.

    Počasí mě netěší, příští týden budu odvádět Danču do školky i vyzvedávat, tak déšť se mi tedy moc nehodí, když chodím pěšky. No možná požádám dědu, aby ráno Danču vozil do školky on.

    Simča měla včera navečer bolení, domnívám se, že důvodem byl můj oběd, měla jsem svíčkovou…Tak se napínala i u kojení, bylo mi jí taky líto, namasírovala jsem bříško fenkyl.olejíčkem pak dostala mimořádně po 1,5 hodině znovu najíst a spala do půlnoci, tak to bylo ještě dobrý. Vyjímečně tedy proběhly kojení 2 za noc (o půlnoci a pak v 5hod.) děsila jsem se večer jaká bude noc a takhle by to ještě šlo.
    Dnes koupeme tak to bude jiné, to většinou spí od toho večerního kojení až třeba do 3 hod.

    Tak přeji ať se všem daří, miminka ať jsou spokojená!

    #861872
    Anonym
    Host

    Cuco,co je na svíčkové špatného?:$

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,601. až 3,615. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist