Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,616. až 3,630. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861873
    Anonym
    Host

    Holky (maminky),

    to jste me potesili, ze se neschopna necitim jen ja. Taky znam tu beznadej,kdy malej rve,krouti se a ja mu nejsem schopna pomoci…masiruju, cvicim, kapicky, polstarek na brisko a nic nepomaha…a zpetne si jedu denni jidelnicek, kde nenachazim nic spatneho….ach jo,uz aby to bylo za nama:'( .

    Vcera u kamaradky super, budu muset jezdit casteji,protoze byl Damik neskutecne hodnej. Kocar jsem do auta narvala tip.top…je to proste nakupni taska, manzel ma vetsi karu, ale do meho auta se nevejde za volant, takze s nim nemuzu ani kratkodobe menit..proste ma 2 metry a v mem aute vypada jak sardinka v plechovce..jednou mi sel preparkovat a nemohl se rozjet,protoze kdyz chtel dat jednicku, tak mu tam vadila jeho noha 😀 😀 :D.Hrusticko ja si troufam chodit ven, malej v kocarku je vetsinou hodnej a kdyz chce najist, tak mu proste dam…nevyvaluji sva prsa teda vsude na ulici, ale vzdy uz mam vyhlidla mista, kde nas nikdo nerusi (treba v parku) a ja nikoho nezestouzim…Damianek se nadlabne (teda kdyz je krasne) a jede se dal 😀 . A nebo ho mam cely den v kocarku na zahradce, takze taky pohoda…ja si kavicku a vyhrivam se naslunicku i se psem. Akorat ta nase obludka na maliho zarli…vubec nevim jak to budeme resit dal…bud se to urovna a nebo se budou oba muset vic hlidat:( .

    Nam se blizi krmeni, tak jdu pripravit prso a jde se na to :D. Taky holky nektera prso tzv. pripravujete?Ja si vzdy pred kojeni trochu odstrikam…pripravim to, aby se tolik nenadrel:D. Holky a mate uz nektera zkusenosti s delsim cestovanim cca 2hodky jizdy? Takove ty 15 minutovky z bodu A do bodu B…lekar, navstevy atd. zvladame, ale nevim jestli takhle malim detem nevadi delsi cestovani v autosedacce.

    #861874
    Anonym
    Host
    #861875
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,¨

    tak za sebou máme 6 – tydenní prohlídku. Beatka má 54 cm a 4040g, tvářičky už se ji zlepšily, už to má jenom na líčkách a jenom trošinku červené. Spíš jako takovou krupičku. Tak jsme dostali jarišovou vodu a máme ještě dávat 3x denně teplé obklady.
    Hned jsem to spojila s nákupem v DM, nechala jsem tam 1100 a ani pořádně nevím za co:@ Už jsem koupila první balení pampersek vel.2 (samozřejmě rovnou dvě, když je měli v akci a ja ještě slevu z knižečky:D )

    Raduzko, my jsme asi ve 3 tydnech absolvovali cestu k rodičům, 385 km, jeli jsme to necelé 4 hodiny a Beatka celou cestu spinkala, vzbudila se asi v polovině cesty na kojení, ale po rozjetí zase hned usla. Stejně probíhala i zpáteční cesta, jen s tou změnou, že na kojení se vzbudila až doma:) Takže já mám s dlouhou cestou jen dobrou zkušenost:) Ale asi bych takovéhle dlouhé cesty neabsolvovala moc často, i dneska dr. říkala, že je nejlepší, když mimi spíš leží na rovném než je dlouho zkroucené.

    My už jsme od uterka nebyli na pořádné procházce, venku je škaredě a dneska když už je jakž takž, tak jsem zas jak praštěná pytlem.

    #861876
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkný podvečer holky!!!

    Veveriku, o tom zrcátku jsem uvažovala…ale zatím nepořizuji. Taky zatím jezdím jen kousek – asi jako ty a to jsem v klidu. Na delší cestu – do Prahy, se chystáme za 14 dnů, ale to pojede s manželem, takže to zrcátko možná pořídím, když bych pak jela s malou sama na delší cestu a taky až bdue větší a třeba nebude v podstatě vždycky spát, tak abych věděla, co se tam děje. Díky za odkaz, uložím si ho:)

    Nevíte, jak se to dělá s miminkem, když je nosí třeba v šátku nebo klokaknách a tak…zatím jsem tam teda Juli nedostala…ale o víkendu chci zase vyzkoušet, když už je větší zase o něco, tak třeba to půjde líp. Ale když je v tom človkě má a vyrazí ven, tak svítí sluníčko … to asi se teda nenosí, když svítí? ne ža bych s ní chtěla nějak rázovat ve vedru a nechat na ní svítit, ale třeba jít kousek, když bych ji vzala do města něco vyřídit a tak… Nevíte?

    JInak dneska jsme vyzkoušeli něčekané kojení ve městě…nějak uběhl čas rychleji, než jsme myslela a Juli má hodinky v hlavě..takže v Penny brek a Radim pak říkal, jestli nemá hlad, tak jsem s ho ptala, kolik je a bylo jasno:D Našli jsme lavičku v keře a nabaštila se…tak jsem ráda, že jsme to zvládly a jsme zase o zkušenost bohatší

    No jestli Cuca nemyslí, že v té svíčkové byla cibule? Jinak bez cibule bych v tom taky žádný problém neviděla. Už jste některé zkoušely něco dělat na cibulce? Já jsem zkoušela maličko cibulky do boloňských špaget…ale Juli měla zrovna dva dny za sebou ty prdíky dost, takže nebylo jasný, jestli jí to vůbec nějaký problém dělá nebo ne…*-)

    Gratuluju k pěkným výsledkům z poraden! Je to stejně super, jak je fakt každé miminko jiné a všechny jsou zdravé a v pořádku! takže nějaké tabulky si fakt můžou nechat:)

    #861877
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Raduz, já právě musím najít takový místa jako třeba dneska tu lavičku…byla sice u silnice, ale u minin.frekventované a já se tak schovala k tomu keři a přehodila přes malou plenku, takže to bylo ok 🙂
    Já odstříkávám jen někdy, když má problém se přisát…a někdy už taky i dřív, když mi přijde, že je dost nalité, tak aby se nemusela zbytečně snažit:)

    Holky, nevíte, jak to je s těma knížečkama od DM? Už mi přišla teď po porodu, ale asi jsou na rok, co? Nebo nevíte,jestli pak keště nějaké chodí nebo vůbec? Měla jsem u toho sice dopis, ale tohle tam nebylo.

    #861878
    Anonym
    Host

    Raduzko mám jen dotaz, kolik tak před kojením vždycky odstříkáváš? A to ti někdo poradil nebo jak jsi na to přišla? Předpokládám, že to děláš proto, aby prcek dostal dřív to hutnější zadní mléko 🙂 nebo že máš mlíka dost a máš nalitá prsa.

    Jinak gratuluji všem ke krásným výsledkům z poraden, jen tak dále! 😀

    To zrcátko je fajn věc, už o něm taky uvažuju, ale zatím se nikam dál nechystáme, tak to nechávám, ale určitě ho časem pořídíme 😀

    #861879
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    taky jsem si říkala, jestli potom od DM ještě dojde nějaká knížečka, nebo to je všechno. Já ani neodstříkávám, právě když máme větší pauzu, tak potom pěkně hltá, protože to dobře teče. 🙂 Jinak přes den vypije míň než po noční pauze. Mlíčka je dost, ale podle mě pořád ještě se nenaučila dobře tahat, když to je už víc namáhavé. Jinak na cibuli dělám normálně všechno, vadit by měla syrová. Ale taky je to tím, že Sašenka na větry netrpí. Dobrou noc, dívčata.

    #861880
    Anonym
    Host

    Maminky,

    Hrusticko,gratuluji k prvnimu obnazeni:D, clovek je pak vic klidnejsi,kdyz vi,ze se to da i venku a nemusi se hned bezet domu,kdyz clovek nema jeste vse vyrizene.

    Ja zrcadko zatim nekupuji,maleho vozim vpredu (nemam airbag:D), manzel sice maleho vozi vzadu, ale vetsinou jezdim vzadu jeste pro jistotu ja…on totiz usina az po chvili a jelikoz mu obcas vypadne dudlik a to je pak hned randal:@ …njn…co jsem ho to naucila:S

    Ja kdyz jsem doma, tak si vzdy jeste prsa promasiruju teplou zinkou a pak odstrikam jen trochu,spis jen tak,aby ty „dirky“ byli pripravene, takze tak 5-6 zmacknuti,kdy to mliko strika.Rikala mi to doktorka at mu ten zacatek trosku usnadnim…nejhorsi to je po noci,to mam prsa nalita a on se pak spatne chyta:( , to mu pak odstrikam, aby mel ten dvorec „mekky“. To s tou zinkou mi poradila kamaradka co ma dvojcatka a plne je koji…ono to pak lepe tece, ale kdyz jsem venku, tak jen odstrikavam.

    Kouknete na stranky dm…tam jsou ty knizecky odstupnovane podle veku…tak podle toho by jsme je meli dostavat.Ja teprve vcera vyrizovala, ukazat ten rodny list, tak na svoji knizecku teprve cekam…mam tu pred porodem a uz tam nic nevyuziji…plinky uz mame 2, tak si pockam az prijde ta nova.

    Zavidim maminkam co jejich miminka netrpi na vetry…to Damik tlaci snad 20 hodin denne:(

    #861881
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    S tou svíčkovou to je asi tak, že je z kořenové zeleniny (myslím, že problém je nejspíš celer s petrželí, je to aromatická zelenina) a taky koření. Cibulka by asi nevadila.
    ale může to být domněnka, třeba to bolení bylo z něčeho jiného, to je prostě otázka.

    Ad kojení venku, zatím jsem si troufla jen u babičky na zahradě a min. neděli v parčíku na travičce kousek od cesty a nikdo tam zrovna nechodil. Když jsem kojila před 6 lety Danču tak jsem to nějak neřešila, teď jak jsem starší, tak jsem nějaká ostýchavka:$ . Ve městě bych se třeba docela styděla.

    Knížečku z DM už mám tu 2. (tedy po té těhotenské), jsou tam i plínky vel. 1 a ty už nevyužiju, tak to dám kamarádce, která čeká na zač. prázdnin miminko.
    Dostali jsme od jiné kamarádky oranž. Pampers a jsou tak převoněné, ani se mi jen nechce moc malý dávat přes den, kdy je to na chviličku. Nevím proč to tak voněj.

    Malá se vzbudila v postýlce, tak jdu kojit, mějte se a krásný víkend!

    #861882
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    nevim kdo už to psal, že jde do DM s rodným listem. Ale chtěla jsem se zeptat proč? Když se Beatka narodila, napsala jsem jim jenom mail, ve kterém bylo její jméno a datum narození. Oni mi okamžitě odpověděli, že děkuji, za doplnění registrace a ted mi už budou chodit slevové knížky poštou. Novorozencká mi přišla asi za 14 dní potom, takže už zvesela nakupuji. Jestli si to dobře vybavuju, další by měla přít cca za pul roku.

    Co se týče kojení na veřejnosti. Já to nějak moc neřešim. Už jsem venku kojila, samozřejmě to nebylo na moc rušném místě. přes rameno jsem přehodila plínu a bylo to 🙂 Myslím, že je to přirození věc, tak proč bychom se měly někde schovávat ńebo stresovat, abychom to na určitou hodinu stihly domů.

    Holky já jsem měla problém s tvorbou mlíka po tom zánětu. Už jsem se bála, že budu muset začít přikrmovat. Ale teta mi poradila homeopatika, tak jsem je začala brát a už po dvou dnech zas nevím co s tím mlíkem mám dělat:D A to to mám brát ještě 12 dní:)

    Chtěla jsem se zeptat budete dávat některá miminko křtít?

    #861883
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkný sobotní večer maminky!!!

    Jak bylo u vás? U nás dneska nakonec docela pěkně. Dneska jsme měli pvní opravdovou náštěvu, přijela kamarádka s přítelem a dokonce jsme zvládli i návštěvu v pizzerii…teda pizzu jsem oželela po tom, co jsem se na ni těšila a vzápětí mi došlo, že je z čerstvého kynutého těsta:D Tak jsem si dala gnochi.

    Svíčková – té zeleniny bych se nebála, třeba v polívkách je taky a ty se doporučují, že jo…nebo teda známá mi říkala, že žila hodně o polévkách i kvůli těkutinám. Já se zrovna zítra chystám udělat maso, ve kterém je koření hodně jao na svíčkovou…říkám si, jedno u málo koření, co můžu:D Není to nijak ostré nebo tak…nové koření, bobkáč a trochu pepře, tymián….

    Raduz, no já skoro nevěřím, že některé mimi jsou bez prdíků…to by mě zajímalo, čím to je, viď…že ty naše na to zrovna trpí.

    Veveriku, no super, že máš dost mlíčka….to pěkně zafungovaly homeopatika! Já s žádnýma zkušenost nemám,ale asi je to dobrá věc.
    My křtít nebudem, chodíme sice do církve, ale u nás je pro miminka požehnání a křest je pak na každým ,až má rozum a rozhodne se pro to sám…takže tak u nás.

    Barush, já právě přemýšlela, jestli se jedná jen o syrovou cibuli, ale kamarádka mi říkala, že věci dělané na cibulce nadýmají…no nevím…a myslím, že u Juli to zrovna ani moc nepoznám, když s tím má problémy. Ale asi malinko cibulky zkusím dát zase někam, kde by se fakt šikla na chuť.

    Dobrou a krásnou a klidnou noc vám i miminkám!

    #861884
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky.Nestíham nic nestíham.Tak sme včea absolvovali prohlídko u dětské lékařky.Malej od poodu vyostl o 4cm tak máme nyní 55cm.A vážíme 4150g což znamená 350g za týden.Doktorka se zděsila že to je moc tak sem jí upozornila že taky vyostl o dva cm tak to prý zase neni tak moc.Matyášek je hodňoučkej jen ten pátek třináctého mu nějak nesedl.Budíček ve 4 ráno a přes den sotva dvě hodiny přerušovanýho spánku.Hrůza já z toho migrénu jako hrom.Jo taky sem ve středu byla s dcerou u své ginekoložky.Doktorka i sestřička se divili co tam dělam tak brzo po porodu až pak jim došlo že sem tam jako dopovod dcery.Obě obdivovali malého jak je krásnej a maličkej,velikej.taky sem se ptala sestřičky na Milinku.Ta prý prodila 18.4. chlapečka a holčičku.Tak sem jí vzkázala aby se ozvala a podala infomace do tabulky.Ohledně jmen a váhy dětiček.Jdu vás dočíst.(Teda jestli nepadnu únavou)Pohlazení mimískům a vám maminkám kásnou dobrou noc a slunnou neděli.

    #861885
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    VEVERIKU gratuluji k zdařilé prohlídce v šesti nedělích.Je to stejně sranda.Matyášek je o měsíc mladší a má víc jak Beatka:D .No prostě chlapák že jo:) .HRUŠTIČKO já kojim všude kde se dá posadit.Jestli někdo čumí nebo má řeči mě absolutně netankuje.Když má malej hlad tak mu prostě dam najíst a neřešim soukromí.Zatím sem se ještě nesetkala s negativnim přístupem okolí.Spíš naopak,ženský to schvalujou a chlapi by si to s malim rádi vyměnili:P .Ten PENATEN na prdelku fakt vyzkoušej jen sem ho u nás ještě neviděla.Kamarádka ho kupuje v německu.Je v plechové kabičce a podle toho jak malé množství stačí na jedno namazání prdelky vydží i hodně dlouho.Tak i když je hodně drahý se vyplatí.

    #861886
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    tak jsem zase pár dní nestíhala, vždycky jsem jen přečetla, ale nepsala. Pořád je co dělat.. Včera jsem prala a dnes zase uklízela a budu ještě žehlit. Na oba dva dny mi udělala moje drahá sestra svíčkovou, takže jsem nemusela vařit! A zrovna tady čtu, jak ji řešíte kvůli prdíkům. Tak u nás teda úplně v poho! Ale možná to bude tím, že nějak extra na to netrpí, možná máme štěestí, možná je to tím Sab simplexem (preventivně díky ortopedické peřince), těžko říct. Dokonce jsem měla dva kousky čerstvé bábovky, kterou na mně vymámil dnes chlap, a dobrý. Cibuli dávám normálka do všeho, ani česnekem nešetřím. Většinou teda vypiju jeden fenyklový čajík za den a Beátka pak pěkně poprcává. 😀
    Ad zrcátko v autě .. neřeším, jezdíme nejdál do Brna (20 km), ale v sedačce bych mohla mít Beátku třeba půl dne, máme totiž tu co je rovná, ikdyž je to vajíčko, takže paráda, zádička si nekřiví.
    Veveriku, my budeme křtít určo a přímo ve Křtinách v našem krásném kostele, který je známý široko daleko. Asi někdy v červenci. Co jsi chtěla? Vy budete křtít? Co dáváš na tu osypanou pusinku, nás to taky trápí! Na tělíčku ani tuť, jen na obličeji, tak mažu tím, co mi namíchali v lékárně, jak se hodně loupala po porodu.
    Co se týká toho rodného listu, tak mi řekla paní u kasy v DM, že mám dojít příště s rodným listem, že si jej dokonce okopčí, tak jsem byla rozhodnutá, že na celou slevovou knížku kašlu, ale pak jsem to zkusila ještě jinde, narazila jsem na lepší paní a ta říkala, že ho chce pouze k náhlédnutí, nebo když budu mít s sebou miminko, tak ho ani chtít nebude, tak se tam cyhstám ve středu, když pojedu na gyndu na kontrolu. Zítra mi končí šestinedělí, tak jakpak to oslavit co??? 😀 😛 Konečně budu moct odložit ty kompresní punčochy!!! Se tak těším.. 🙂
    Ad. kojení na veřejnosti.. nemám problém, vždycky vyhledám klidnější flek a je to! 😀 Teď jasem musela kojit u Kauflandu v autě a to šla zrovna parta chlapů kolo, tak čuměli, že jsem měla sto chutí je nakopnout do prdele! :o) Ani s Karolínkou jsem s tím neměla problém, ba naopak, když se nestíhá, tričko je tak yrychle vyhrnutý a mlíko nachystaný! 😀 Taky jsem více s Karolínkou cestovala než teď.. Teď už to se dvěma není tak jednoduchý.
    Posledně jsem ještě v DM koupila 1 plínky, ale už jsem koukala, jak se Beátce pěkně dělaj faldíky, takže nejspíš doděláme toho dvojité balení a už musíme přesedlat na 2. Dokonce jsem dnes musela vyřadit první kabátek, špatně se jí do něho dostvá, není rozepínací. Tak jsem čučela, no jo no, už od porodu přibrala přes kilo, tak to musí být znát. Zítra beru obě holkdy na preventivní prohlídky, Karolínku ve třech letech a Beátku v 6-ti týdnech, tak jsem zvědavá, kolik budou obě mít!? Potom se stavíme k bavičce na kávičku, tak doufám, že bude pěkně a nebudeme cestou zmokat!

    #861887
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hruštičko, v šátku s miminkem na slunko můžeš, je totiž schované, jen doporučuju nijak moc neoblíkat, přeci jen je zahříváno od tebe a pak by bylo zpocené a nervózní.
    Mlíko před kojením neodsávám, mám s tím docela problém, takže se holka musí posnažit sama. Ale myslím, že jí to neva, saje jako divá! Dokonce si myslím, že dožene i Karolínku, která měla prodní váhu o 310g větší! 🙂 No uvidíme zítra, já nemám doma přesnou váhu.
    Cuco, chtěla jsem se zeptat odkud máš fenyklový olejíček? Já jsem si ho dnes objednala přes známou od Saloosu, ale nevím, zda bude dobrý. Někdy nás to trošku zlobí, tak ať ho mám doma! Paradoxně vždycky, když si myslím, že nebylo z čeho.
    Jinak co se týče pokroků, tak Beátku začíná hodně zajímat okolí, tak kouká na vše možné.. už jí Aleš namontoval kolotoč nad postýlku. Dneska se na Aleša poprvé usmála, tak si málem cvrkl od radosti! 😀 Myslím, že to jsou ty chvilky, kdy se tátové můžou ze svých ratolestí zbláznit a v tu chvíli by pro ně udělali cokoliv. 🙂 Psát koníčky moc nechce, hlavičku se snaží držet v náručí, ale na bříšku ji sotva zvedne a třeba přetočí na druhou stranu. Ale velký pokrok v noci s kojením. Ukládám ji v osm nebo po osmé a první kojení je až ve čtyři a pak mezi sedmou a osmou, takže kdybych byla ranní ptáče, mohla bych říct, že mě budí jen jednou za noc. Ale takhle ještě zalezu do postele a dám jeden otčenáš, aby Karolínka taky ještě chvilku spala! 😀 Ale s větší pauzou mezi kojením mám prsa docela na prasknutí! Pak nevím, ze kterýho mám dávat prvně.. 😀
    Tak valím ještě žehlit.. dobrou všem. Snad se nám to počasí zlepší! Dneska jsme chtěli jet do ZOO a nevyšlo nám to skrze počasí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,616. až 3,630. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist