Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,631. až 3,645. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861888
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    taky se hlasime, kluci jsou docela hodni, jsou to moji broucci…
    stejne je zajimavy, ze kdyz jsem mela toho 1., tak jsem mela pocit, ze nic nestiham, a ted to musim stihnout se dvema a jde to…a kdyz treba ten starsi neni doma, tak mam pocit, ze si i odpocinu, coz u toho 1. nehrozilo…i
    jinak my taky kojime kde se da a neresim to…
    vazila jsem si po tydnu Kubika a ma opet pribytek 400g za tyden, tak si pekne dava do nosu…
    a my budem krtit za 14 dni, svici i rousku uz mam koupene…
    taky uz mam vyrizene vsechny urady, nejvetsi problemy, jak jinak, nez na socialce, spousta lejster a 2 cestny prohlaseni, no boji se aby mi nezaplatili o korunu navic…jsem z toho dycky rozcilena..
    Kubik mi po kojeni ted nemuze nejak zabrat , tak prave pisu sem…
    no zkusim ho trochu pomazlit a pujdem spat, protoze ja teda padam unavou..
    mejte se krasne

    #861889
    Anonym
    Host

    Rybizku jak si se ptala, kde jsem vzala, ze maji vypit 110, tak jsem se na to ptala doktorky,protoze malej pribira pomalu (je na spodni hranici) a ta mi rekla asi nejakou statistiku…je mozne,ze by ti jinej doktor rekl neco jineho. Damianek je linej, ted jsem ho zas nechala pit jen z jednoho prsa, aby mi ho roztahal sam….ale pil zas malo i kdyz jsem ho nechala dele, tak proste vic jak 70 nevytahl….a pak samozrejme za hodku brecel hlady :(a jelikoz jsme meli dost litani minuly tyden, tak jsem nemela cas na to abych si to udrzovala odsavackou,tak jsem zas spadla a musim kojit ze dvou prsou…a vychazi to 15 minut jedno a 15 minut druhe, coz je otrava, kdyz by to mohl mit sfouknute za 10 minut a jedno 🙁 ..a to pouzivam kojici caj…nekdo tady psal,ze bere ne kojeni nejaka homeopatika, myslim ze Petspi…prosim te jaka homeopatika,ti doporucila doktorka,psala si, ze dobry…ach jo,jsem z toho kojeniuz hotova:'(

    U na se krtit nebude…bydlime na severu a tady se to tolik nedrzi…ja a ani manzel krteny nejsme, takze by to byl asi trochu vetsi problem.

    Ja jdu na gyndu dneska, tak jsem zvedava co mi doktorka rekne,protoze ja mam teda nejaky vytok stale:@ a nevim jestli patri k porodu a nebo uz jsem zas neco chytla.

    V sobotu jsme byli na nakupech, manzel schanel nejakou bundu, tak bundu nesehnal, ale s Damiankem jsme mu pekne provetrali kreditku:D , ale uz mam alespon nejake ty vecicky i na leto…ja jsem si totiz velke zasoby nedelala, protoze jsem porad nevedela jak bude Damianek velikej a zatim je to to takova hubena chobotnicka (sama ruka, sama noha)…je hrozne dlouhej, ale doktorka nam delku nemeri, vzdy ho jen zvazi a zmeri obvod hlavicky…tak si ho budu muset doma zvazit sama.

    #861890
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Rybízku,já ten obličej potírán Jarišovou vodou,doporučila mi to mamka a myslím,že to i tady někdo psal.
    Jinak křít nebude…ani jeden nejsme křtění…
    Dělala jsem pořádek v oblečení Karolíny a my už se teda nevlezem do spousty věcí:( Přitom si myslím,že těch malých jsem neměla moc,ale některé neměla ani jednou na sobě…jenež ona už neobleče ani 56….baba jedna 😀 Tak jsem říkala,že doufám,že ségra bude mít taky holčičku,aby to někdo aspoň unosil :o)))

    #861891
    Anonym
    Host

    Ahoj holky po víkendu!

    Danulka byla celý víkend s babičkou a dědou v Č. ráji na boudě a skvěle si to užila.
    Tak jsme měli doma jen 1 princeznu.
    včera to měla náročný – Simča, nějak nemohla odpo moc spát a napínala nožky, takže jí trápilo vyjímečně bolení. Zabrala těsně před koncem hokeje, pak se vzbudila když to vrcholilo no a pak už se šla koupat a dobrý..
    Rybízku, kupuji tento olejíček od Atoku, ale myslím, že od Saloosu bude taky kvalitní.
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9612719&tab=10
    Jinak nás to trápí právě taky vyjímečně, takže olejíček jsem zatím použila jen párkrát a teď někdy sama na prsa, když mám navečer pocit, že mi přes den Simča vypila všechno mlíčko:D , tak je právě vhodný i na podporu tvorby mlíčka.
    A gratuluji, že už Beátka taky tak dlouho vydrží v noci v kuse spinkat, to je pohoda potom viď.

    Lennycko,
    též mám pocit že toho zvládám víc při 2 dětech než jsem zvládala jen s Dančou když byla mimi. Asi už máme nějaký ty grify a pak prostě že se taky musí zvládnout tak prostě uděláme co musíme.

    Evíku, to Ti Matyášek krásně přibírá, to je super. Přijde mi, že kluci bývají asi větší jedlíci, tak proto jim to krásně jde to baštění a váha nahoru.

    Mám ráno o starost míň, tchán vozí Danču ráno do školky, tak jen vyzvedávám odpoledne. Tak jsme tu se Simčou samy. Za chvilku si půjde princezna schrupnout, já si mezitím něco uvařím jednoduchýho k obědu.

    Křtít nebudeme…ani Danulka není pokřtěná. V sobotu nás čeká vítání dětí na radnici, tak musím vymyslet, do čeho se obléknu, je to zatím problém. Musím si něco pořídit.
    Taky Danče musím koupit sandálky, to zase budou korunky mizet.

    Tak krásný nový týden, mějte se a ať miminka nic nezlobí!

    #861892
    Anonym
    Host

    Jinak v pátek brigáda dopadla dobře-Karolínka celou dobu ležela v kočárku a byla hodná a odpoledne na kyčlích taky v pořádku.Karolínka se předvedla v plné parádě …. pokadila se,pana docenta počúrala a na závěr vyšetření se poblinkala 😀 😀 😀 Doktorovi se nelíbil její krk,že ho drží doprava a nahoru na šikmo,tak se na něj ještě díval a usoudil,že je to najonec dobrý…tak se snažím jí točit na druhou stranu,at jí to nezůstane :o)
    Zjistili jsme že máme doma vzteklinu a hysterku…..hodně se dožaduje pozornosti a když se j nedostává,je schopná řvát pěkně dlouho…je neunavitelná-normální dítě to přestane bavit nebo vyčerpáním usne.Kája?Ne,má výdrž.Ale já taky :o)) Jsem jí říkala,že to spolu budeme mít těžké,protože jsme obě dvě ve znamení Berana :o)
    Ale musím říct,že je strašně šikovná a snaživá.Jsem na ni pyšná 🙂
    Jo a co se týče kojení na veřejnosti,tak já jsem v tomhle panna.nějak jsem byla vždycky proti tomu.Teda ně,když si zalezu někam,kde není moc lidí,ale jak to vidím v obchoďáku nebo na frektventovaném místě,tak teda ee.Zvláště když v obchodácích jsou vyhrazená místa.Ale vím,že i mě to jednou čeká a na ten okamžik čekám s trochou zděšení 🙂
    Tak mějte sluníčkový den

    #861893
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Hlásím se po dlouhé době nějak nestíhám psát,jen dočítám co právě probíráte za problémy.
    Já vůbec nevím kolik Šimonek váží protože k doktorovi jdeme až příští úterý až bude mít přes tři týdny,a doma ho vážím jen na osobní váze a ta není přesná.Tak jsem zvědavá jaké přírustky máme a celkem hledím kolik mají vaše miminka.Já kojím vždycky z obou prsou a většinou kdy si řekne,protože ještě nemáme žádný režim,takže tří hodinové intrevali moc nedodržujeme.V sedm koupeme pak ho nakojím vetšinou usne ale za deset minut už plače to ho ale už nechávám uřvat,protože chce prso ale jen na dundání,takže to ho moc učit nechci.Pak spí tak 4 hodinky pak zase 3 a k ránu se to zkracuje.Nejhorší je když se pokadí a musím ho přebalit,protože se probere a pak minimálně hodinu a půl nespí,zato já usínám v sedě.Dudlíka mě vůbec nechce tel letí rychle z pusy a nebo když mu ho dám tak se mu navaluje a to používám ten sploštělý.Jaký používáte holky vy,že vám ho vezmou?
    Jo ještě máme už týden rýmu,tak musíme odsávat ale to je hrozný řev a zdá se mi že se to moc nelepší,hlavně ho to trápí v noci.Poraťe mi prosím jestli máte zkušenosti jestli se můžou už použít nějaké kapky do nosu,nebo mořskou vodu.Nevím jak mu to ulehčit.
    Holky já malého vozím v předu i když tam máme airbag ale když dám sedačku do zadu tak mám krátké pásy a nepřivázu ju.Tak nevím co je horší.Ale zatím jsem jeli jen z porodnice a pak pro rodný list a sociálku,jinak jsme doma a chodíme na procházky,nebo na zahradu.
    Ještě jsem četla že máte problémy s opruzeninamy já používám ondřejovku,krásně voní a je perfektní ani jeden z kluků nikdy neměl problém,tak můžete taky vyzkoušet.
    Jdu žehlit dokud malej spinká abych alespoň něco stihla
    Mějte se krásně dnes svítí nádherně sluníčko ale je celkem chladno ale i tak si uží vejte dnešní den.

    #861894
    Anonym
    Host

    Káťo my máme rýmu už od porodnice,takže skoro sedm týdnů…to má asi po mě :o( Ale ted se to trochu zhoršilo,takže na noc dávám MNasivin kapičky pro děti…na doporučení paní doktroky a pravidelně vytírám nosík mořskou vodou-Mamča mi dala Physiomer,ale balení po 5ml,takže tím.Odsáváme taky…jenže ona má tu zadní rýmu a tak těchhlenů neodsajeme tolik,protože se tam prostě nedostanu.Přes den odsávám tou odsávačkou na vysavač a v noci klasickou,což je děs,protože nemám takový tah :o) Ale Kája už ani moc neodporuje…ví že se jí po tom uleví.A tak jí to trápí hlavně v noci.
    Ještě jsem se chtěla holky zeptat co máte holčičky…vytíráte jim ten mázek nebo to necháváte?Nám doktroka v porodce řekla-zajet tam,ale nějak extra to nečistit.

    Ještě jsem se chtěla na něco zeptat,jenže jsem v porodnici nechala půlku mozku,tak už nevím na co..až si vzpomenu,tak písnu.
    Karolína je teď v postýlce a zpívá si….ale podařil se jí vyloudit naprosto čistí a krásný tón,delší…až jsem se dívala,odkud to jde :o))

    #861895
    Anonym
    Host

    Už vím 🙂 Já mám taky olejíček od Saloosu….byl za 50,- ve slevě,ale moc ho nepoužívám.Nejvíce nám zabírají pecičky.Já jsem v podstatě boj s prdíka vzdala,protože Karolína se kroutí pořád a po všem,taže je to asi jedno,co jím…..prostě to nějak přežijeme ještě měsíc a půl a hotovo.Já už totiž nevím co jíst.A to jsem dokonce našla super knihu,kde je psané,co jíst a pod.Taky teď čtu dobrou knihu kteropu napsal nějaký doktor a jmenuje se První rok života aneb jak nepřekážet ve vývoji dítěte:) Je to v podstatě kniha otázek a odpovědí,které maminku trápí v jednotlivých měsících a je super.Dostala jsem odpovědi na spoustu věcí,které mě zajímaly a taky jsem zjistila,že pár věcí dělám špatně,ale ještě je čas to napravit,dokud je malá ještě malá :o)))
    Tak už končím :o)

    #861896
    Anonym
    Host

    Tak ještě ne…Kája usnula,tak se můžu vypsat :o) Závidím ty noci..my to máme pořád stejné..ikdyž teď chodí spát v osm a budí se nakojení až kolem jedné..jenže to je mi prd platné,protože stejně chodím spát kolem jedenácté a pak už to jede….ve tři (nekdy ve čtyři) a pak kolem šesté,sedmé….Možná dělám chybu,protože k ní vstávám pokaždé,když se začne více projevovat a budí se….někdy jíchvíli nechám,jestli se nechce jenom vyprdět,ale pak začne zase mručet a já nechci,aby začala řvát (aby neprobudila chlapa) tak ji vezmu,přebalím (to se probudí) a dám nabaštit.Budu muset nějak vyzkoušet,co by se stalo,kdybych hned nevstala ….
    Jak poznáte,že mají v noci hlad?Pláčou ?

    #861897
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoooj holky!

    U nás teda žádné slunce, ale odpo vyrazíme do Varů vyřídit pár věcí a taky do DM…jen nevím,jestli ještě koupit ty pleny 1 nebo 2. Nepřijde mi, že by ji nějak tlačili, kdžy je bez té plenky navíc, tak tam nemá otlačeninky a když má tu plenku navíc, tak tam má torchu vidět ty gumičky, ale to si myslím, že je tou plenkou navíc. Doufám, že po šestinedělí se jí zbavíme – no uvidíme za 2 týdny.

    Veru, já mám opačný problém – nevím, jak poznat přes den, že má hlad, když by ho měla dřív jak za ty 3 hoďky. Třeba dneska jsem ji dala po necelých dvou hodincáh, břečela, nechtěla dudl, neprděla a cucala si ručičky…tak mi přišlo, že je možná trochu hladová. Ale nenechala jsem sí celou dávku, jen poloviční čas. Necháváte jim dlouho, i když baští dřív? Já se fakt dost bojím toho, aby se zase nepřecpala…ten brek už nechci zažít a vidět, jak se hrozně kroutí.
    Teď občas taky pobrečí přes den kvůli prdíkům, ale je to lepší….dávám ten Espumisan

    Teda čučim, taky bych se asi měla nějak vzdělávat…asi si vypíšu ty názvy knížek, jak říkáš, že jsou dobré…já nic moc nečtu. Jen nějaké časáky a nakoukla jsem do jedné knihy, co mám doma…ohledně toho novorozeneckého akné. Zkoušela jsem na to včera lehoučký hypermangan…vy to potíráte teda heřmánkem? Funguje to? Juli má docela i ve vláskách…

    Ten mázek nevytírám, jen když jak říkala Rybízek, je tam nečistota…jinak jí ho nechávám.

    Dneska mi přišly pro Juli 2 mikiny, ale ta jedna teda doufám, že se vypere..vypadá trochu zapraně, je to bílá semiška… ale je pěkná, tak ji pořádně vydrhnu ještě před praním obyč „Jelenem“ a bude..

    Ká´to, já se inspirovala tady pár holkama – dudlík – úplně obyčejná kytička, ten nejlevnější dudl:) Pak máme ještě podobný, jen to nevypadá jako kytička, ale taky obyč latek a kulatý dudlík…právě že žádný tvarovaný:)

    S tou svíčkovou – vy mě ale provokujete:D Já bych si jí taky dala…ale dělat ji nebudu, protože nejlepší dělá mamka a kdybych ji udělala, tak bych si na ní stejně tak nepochutnala:)

    Nevím,jestli jsem říkala, už nám přišel v pátek válecí vak…no užíváme si ho. Juli teda nevím,jestli vůbec zmerčí, že je v nčerm jinym, ale může tam být aspoň trochu zvýšená a má zas jiný úhel na pokoukání a přitom v tom pěkně drží. A objednala jsem už druhej – manželovi k narozeninám:)
    Jdu dodělat přílohu na oběd, zatím paaaa

    #861898
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Veru, k tý noci – Juli se v podstatě budí až tak po těch 3 hodinách, začne sebou šít, a pak pláč…a jde baštit:) Když by se vzbudi jindy, tak si stejně myslím, že má prdy…

    #861899
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak mám za sebou šestitýdenní kontrolu i já. Doktor mi řekl, že se hojim jako ještěrka. Pry ani nejde poznat, že jsem rodila:D Bavili jsme se o antikoncepci, doporučoval mi nitroděložní tělísko, ale říkala jsem, že bychom tak za dva roky chtěli ještě jedno mimi. Takže mi napsal antikoncepci. Když jsem to doma řekla Michalovi, zježily se mu vlasy. Prej žádné druhé nebude. Tohle mě ještě bude stát hodně sil:|

    Holky dneska jsem si udělala radost v tescu. Nakoupila jsem Beatce pyžamka. Mají tam slevy na ty packy bodyček a overalků. Takže máme cca do pul roku v čem spát 🙂

    raduzko: O těch homeopatikách na kojení jsem psala já. Je to RICINUS COMMUNIS 5CH. Hlavně tam musí byt to označení 5CH!! Stojí cca 70 Kč. A má se brát 3x denně po dvou pilulkách po dobu 14 dnů. Pilulky necháš rozpustit pod jazykem a pul hodiny potom by jsi neměla ani jist ani pit. Spravně by se na ně nemělo ani sahat rukama. Vysypat na lžičku a rovnou pod jazyk. Mě to zabralo hrozně rychle. A celou dobu kojim při jednom kojení jenom z jednoho prsa.

    rybízku: Já křest zvažuju. Michal je věřící a chce to. Já věřící nejsem, ale nijak se tomu nebráním. Myslíš, že může byt malá pokřtěna, když je pokřtěn jenom jeden z rodičů?
    Na tu pusinku nám míchali podle receptu v lekárně, takže název Ti neřeknu. Připadá mi to trochu jako malta:P Beatce to hezky pomáhá. Sice ji po namazání vždycky to místo zčervenalo, ale když to odeznělo, měla o několik pupínků min. Ted už to má moc hezké, jen sem tam nějaký fliček.

    verunko: My taky doma máme pěkné zvířatko. To jak se naučila Beatka vynucovat pozornost, je až neuvěřitelné. Je schopna i hodinu v kuse vyplivovat dudel, protože ví, že vždycky přijdeme:)

    #861900
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    vevriku, to je dobrá zpráva o těch overálcích v Tescu, asi tam zítra vyrazím ,snad je to u nás taky Overálky na spaní by se nám docela hodily:)

    Tyjo, super, jak jsi dopadla na kontrole!
    S chlapem to budeš mít asi o trochu těžší podle toho, co říkáš…ale snad se pro další mimi nadchne taky!

    My se dneska informovali v lékárně na ty pupínky…a prý ten hypermangan je dobrá volba, tkaže budu otírat tím a snad se to spraví… Jen se mi moc nelíbí, že má jakoby potničky(nevypadá to jako akné, co má na čele)i na jednom oušku, tak zvažuju,jestli radši nejít zítra k doktorce, říkala, že kdyby něco, můžem se vždycky v úterky zastavit mezi druhou a třetí… myslíte, že bych tam měla radši zajít? na kontorlu jdeme až další úterý.

    Já si dneska udělala radost, teda spíš nutnost:D a koupila jsem si v Terranově kalhoty—takový lněný, lehký. Mám ten styl ráda…blbý je, že bych potřebovala i nějaký mikiny a trika, tílka…nooo pěkný:^)

    #861901
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte.
    Tak máme za sebou preventivní prohlíkdy.. Karolínka má ve třech letech 12,5 kg a 92 cm a Beátka v 6-ti týdnech 4,25 kg a 57 cm! Se nám pěkně vytahuje princezna! Víc než centimetr za týden! 🙂 Jsou obě o.k., jen Beátka má trošku tu vyrážku na obličejíčku jen, tak dostala Holtovu mast a Járišovu vodu, snad to bude o.k.! Taky jí bohužel trošku srůstá pipinka, jako Karolínce 🙁 Karolínce měřila dr. i tlak, tak jsem koukala. Zkoušela zrak. Tak si ty moje princezny pěkně proklepla dnes :o) Musím vám napsat, jak jsem se dneska nakrkla na jednu matku! Došla na konec poradny s nemocou holkou, která měla teploty a pokolikátý angínu a atb. (který zřejmě nezabíraly, takže kdoví, co měla v sobě za sajrajt! :@ ) a prý snad už byly i na vyšetření na nějakýho koka! Místo aby šla přímo do ordinace, tak stála asi metr od nás a vykládala si s jednou ženskou! Jsem myslela, že ju nakopu do prdele!!! :@ Vůbec ji nevadilo, že má vedle sebe malinký miminko! Jaká bezohlednost!!! Tak doufám, že jsme si dnes neodnesly nějaký ten bacil! 🙁 Za 14 dní jdeme na první očkování, tak to doktorce řeknu! Co si jako baba myslí…
    Veru1, díky právě Jarišovu vodu mi napsala dneska dr. A taky Holtovu mast, tak snad nám to pomůže! 🙂 Já právě dávám do malejch věcí 56, takže u vás se není čemu divit, když jste o kilo těžší! 🙂 Já jsem vám to psala, když jste nakupovaly jako divý, že to pak tak je, že se něco neobleče ani jednou a něco jen prákrát.. a my máme tu smůlu s tou peřinkou, to jdou do háje skoro všechny malý věci! Tak jsme dneska trošku přešvihly dovolenou dobu bez peřinky a vyparádila jsem malou do poradny do soupravičky, do které se s ní nevejde. 😛 Beátka dneska pokadila doktorce podložku, jsou to ale holky šikovný! 😀 Mázek nevytírám, jen otřu, aby tam nebyla stolice. Jinak díky za tip na další knížku! Beátka ani tak nepláče jako mrčí nebo jak to nazvat!? 😀 Když „zahrčí“ jen trochu, tak ji nechám a někdy usne, ale když hrčí hodně, tak to je hlad, ale s pláčem se moc neobtěžuje, jsme se tomu s Alešem smáli 😀 Jsem se zasmála, že jsi nechala v porodnici půlku mozku.. v tom případě já asi celej! Čtu příspěvek a než sjedu dolů a začnu psat, tak se musím vrátit nahoru, abych si vzpoměla, na co jsem chtěla reagovat!! 🙁 😀
    Cuco, jsem zvědavá na olejíček, ikdyž o kvalitě Saloosu nepochybuju. Díky za tip, že můžu používt na podporu laktace , ikdyž to asi moc nepotřebuju. Dneska přes den jsem teda měla docela pocit, že mám prsa měkký jaksi moc, ale už se plní, jak se blíží doba dalšího krmení. 🙂
    Káťo, já taky dávám malé ten tvarovaný dudlík, ale taky ho odmítá! Uvažovala jsem o klasickém tvaru, ten co byl dřív, takovej ten žlutej.. kytička se mu říká, tak zkus taky. Beátce už jsem taky musela stříknout párkrát do nosu, když chytla od Karolínky rýmu, a to Sterimar baby 0-3 roky. A co se týká airbagu v autě, jde vypnout každej, ale s některým musíš do servisu, ale za ten klid to stojí!
    Veveriku, „maltu“ asi znám, nejde vyprat co? Myslím, že jsem jí natírala Karolínku. Dnes mi něco napsala dr., tak uvidíme. Jo, stejně tak jako k církevnímu sňatku, stačí i ke křtu dítěte pouze jeden rodič pokřtěný. Teda mělo by to stačit, u nás jo, ale být tebou bych si to zjistila přímo tam, kde by jste chtěli křtít. Pak si kup křtící svíčku a nech vyšít dečku se jménem (případně i druhým jménem- my máme Karolínu Marii) a datumem křestu. I naše Beátka je jakási chovací v psolední době! :S A to ji to nikdo neučil… 🙂
    Hruštičko, pokud se ti ta vyrážka nelíbí, tak radši běž, než nad tím týden přemýšlet, doktorka tě určitě nevyhodí! 🙂
    Dobrou.. musím valit spat. Zítra dopo mi přijede kamoška s holkama, taky má dvě podobě staré, tak abych byla cajk! 🙂 Užijte si krásný den!

    #861902
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky!

    Tak jsem dočetla příspěvky.

    My máme overálky až do roku-nakupovala jsem výhodné sady od Nextu 3 pyžamka cca za 390Kč,vel. 62,68,80 jen ta 74 mi chyběla a to mi kamarádka donesla právě z Tesca zn F&F jediný takový pravý holčičí, jinak já brala neutrální nebo světlounce modrý. Takže pyžamek máme plno a nemusím už nic pořizovat. Teď nosí Simča tu 62 a už jí začíná být docela těsná.

    Rybízku, ta Jarischova voda zabírá prý velice rychle. Chtěla jsem jí taky koupit, ale malý to ustoupilo a má jen 1pupínek, tak to nakonec nechám být. Zjišťovala jsem co to obsahuje a moc se mi to nelíbí (ty parabeny zase prý nejsou až takový problém, ale ta kyselina boritá prý jo – dle majitele lékárny), ale krátkodobě se to prý dá i u takhle malých miminek použít. No když by nebylo zbytí tak asi taky pořídím…zatím vystačíme s čajíkem.

    Já si tím olejem mažu prsa teď docela každý večer, ono je to dobrý i proti prdíkům ani ne tak kvůli tý laktaci. Jako prevence…Včera spinkala Simča luxusně přes den, bála jsem se noci, ale zabrala cca v 18.30 a spala zase skoro do 2.hod do rána a pak zase kojení kolem 6.hod. Tak mi to krásně vyšlo zase na vypravování Danči do školky.

    Rybízku, super jak holky prospívají, Beátka má to co Simča na 6 nedělích a to se narodila s nižší váhou, tak máš krásně syté mlíčko:) .
    Na očkování máme jít ve 3 měsících, ale chci to odložit na konec srpna. Pak asi nechám nastřelit náušničky…no ještě to proberu s manželem. To propichování je horší – trvá to o chvilku dýl a já váhám kdy a jakým způsobem…co vy co máte holčičky, jak to budete řešit?

    Objednala jsem si košilovou halenku od H&M na vítání dětí, doufám, že přijde včas, jinak nemám co na sebe, halenky teď přes prsa vůbec nedopnu.
    Dnes půjdu pro balíček na poštu, cestou do školky, doufám ,že nebude pršet…je tu pod mrakem a myslím, že v noci určitě lilo dle louží.

    Ad dudlík, malá přijala takový ten silikonový na jednu stranu skosený, stejný vyrábí i Nuk tak už jsem koupila další aby byl rezervní a malá přijala i ten, takže dudlá. Po jídle nechce, ale jak je v postýlce, tak si někdy dá říct. Podle potřeby ho vyplivne. Pak mám doma takové ty úplně sploštělé od Aventu a ty nechce. tak to byla taky zbytečná investice.

    Tak jdu dovařit a už mám docela i hlad. Tak se opatrujte paaa!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,631. až 3,645. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist