Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,721. až 3,735. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861978
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Díky za tipy! Zkouším mastičku z DM a je teda hrozně příjemná a nemusí se asi smývat, to se mi líbí:) Mám tam jen maličkou dirku a vypadá to, že větrání a mastička pomáhají.

    Raduz, já bych taky byla v klidu, když budeš spokojená a trochu zrelaxovaná jinde, taky to určitě prospěje. Já se taky pomalu chystám ke kadeřnici – a plánuju, že to prostě udělám tak, že ji kdyžtak nakojím dřív, aby pak neměla hlad. Vlastně to musím vyzkoušet další pondělí – mám zubaře a mamka přijede a bude hlídat malou…jsem zvědavá.

    Holky, manžel přinesl z práce Studentskou pečet a já ji bez problémů půlku zpucla:$ Měla jsem na ni hroznou chuť.

    Masáž, vy se máte, že chodíte spolu, to je bomba! a mimča tam řvou,jooo?:) Juli na těch kyčlích ani nejdřív brečet nechtěla…pak tam břečeli dalši, tak začala natahovat..no a nakonec tam jede chlapeček tak řval, co byl před náma, že Juli vytřeštila oči a začala taky bulet:D Kočička….co si asi myslela, že ji čeká, kdžy ho slyšela tak řvát:O

    Rybízku, nám doktorka taky doporučovala pnemokoky, tak je asi dám teda…kdy se přesně očkujou nevím, ale ne s tou první hexa. Myslím, že s tou druhou možná… My jdem na hexa asi za 14 dní – musím se kouknout!

    Petspi, dneska jsem to lehátko někde viděla, jak jsem se na ně koukala, jaký různý jsou a tohle s tlukotem srdce mi připomnělo našeho prvního pejska…když jsme si ho vzali domů, byl ještě moc maličký, měli jsme ho dřív než se normálně dávají a poradili nám, aby tak neplakal a nebál se, ať mu dáme do pelíšku budík, ten starý, co tiká, že mu to bude připomínat srdíčko u maminky.

    Joo a musím vám říct, jak jsem švihlá. Poprvé jsme Juli včera večer nedávala do postýlky na spinkání večer, ale dal ji tam manžel, zatímco jsem se koupala…a já pak uronila slzu:$ Jestli jako ví, že má maminku a že je tam sama a jestli jí tam není smutno..no magoooor:D

    #861979
    Anonym
    Host

    Hruštičko,to je hezký :o))

    Masáž byla super a taky jsem pocit,že ty naše princezny byly nejklidnější.Jooo,váhový rpzdíl byl pro mě citelný..když jsem držela Sašenku,tak to bylo pírko,takový pocit „lehkosti“ v rukou jsem dlouuuho neměla :o)

    Baru,já jsem pak ještě zaskočila na návštěvu do optiky ukázat Karolínu posledním dvěma kolegům a zpátky jsem pěkně zmokla.Šla jsem v tom největším lijáku,tak doufám,že kočár brzy vyschne….

    #861980
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčata!

    Rybízku myslím, že někde očkují proti pneumokokům zároveň s hexa vakcínou a někde mezi dávkami hexavakcíny. Takže se na to poptej, každý pediatr má svoje zkušenosti. Někdo říká, že to jde oboje očkovat najednou, jiný to zkusí a vidí se reakce. Moje kamarádka mi říkala, že její malá to dostala najednou a měla hodně vysoké horečky, tak příště už dávala její dětská Dr. zvlášť hexu a zvlášť očk. proti pneumokokům.
    My budeme rozhodně posovouvat očkování hexavakcínou už z důvodu, že Danulka chodí do školky a zase se tam rozjela epidemie neštovic. Takže uvidíme jak to dopadne, zda to nebude mít na přelomu června a července též a tudíž bych to pak sledovala i u Simči. No jsem z toho docela rozhozená, ale nechci bránit Danče chodit do školky když je to posl. měsíc. Mají spousty akcí, zítra divadlo, po neděli výlet do Benátek n.J. do muzea hraček…atd. Prostě to necháme volně a uvidí se. Ale to očkování prostě musí počkat, četla jsem že je nebezpečný očkovat, když je v rodině taková nemoc a i kdyby byla Danča v inkubační době před vysypáním. I tak už by byla asi 2 dny před výsevem infekční. Na stranu druhou jsem ráda, že to má takhle aspoň vliv na to posunutí očkování, nemusím Dr. argumentovat ničím jiným, tohle je automatické.

    Danulka dostala dnes ke Dni dětí knížku Malý Princ, tak jsme před spaním přečetly 30stránek. Já tu knížku miluju, tak doufám, že se líbí i Danulce. Simča nedostala nic, tak nějak nevím co by chybělo, hračky závěsný má 2, knížku látkovou na zavěšení taky…

    Rybízku,
    včera Simča kvůli vedru přes den taky špatně spala, dnes to doháněla, dopo i odpo dlouhý spánky, po koupání a krmení zachrupla tak super. Docela jsem dnes byla ráda, že se ochladilo, ani mě to dusno včera nesedlo…natož miminkům, které ještě nemají dozrálý ten termoregulační s.

    S tou kuchyní je to fajn, já už se taky těším až to bude hotové. Tu skříň co minule přivezl truhlář na troubu a mikrovlnku je fajn, aspoň jsme zase zvětšili prac. plochu, protože jsme tu mikrovlnku přemístili z desky vedle sklokeramické desky nad troubu (mám ji ve výšce, je to pohodlnější než na zemi). Prostor je v kuchyni zapotřebí.

    Jinak já zatím nikde sama tak nějak nebyla, včera navečer doma, tak jsem dělala resty – Simču vozila tchyně pak ji přivezla, že moc neusnula a začala trochu kňourat asi že byl čas krmení:D , tchyně se před odchodem ani nezeptala na kolik se má vrátit, tak mě trošku naštvala že na to nemyslí, příště jí to prostě a jednoduše nakážu, ať se pak nestresuji zda to stíhá a zda náhodou Simča nepláče hlady. Přes den prostě pokud nezabere na dlouho tak se ráda krmí co 2 hodinky normoš a když je vedro tak někdy i za hodinku a půl.
    No stejně mě tchyně nakrkla i tím, že Danče objednali po nanuku u hospody na zahrádce talíř hranolek, ona to zhltla, přišla domů a naříkala bolestí bříška, pak měla průjem, do toho Simča nějak nemohla zabrat z toho vedra ani večer, což jí obvykle problém vůbec nedělá. Naštěstí pak pomohl Carbofit – vysypala jsem kapsli do černýho čaje, to Danča vypila s nadáváním, taky probiotika a byl klid. Jen dnes nešla do školky, kdyby se to ještě objevilo.
    Tchyni příště prostě řeknu co si nepřeju, aby pak Danča neměla zase nějaký potíže. Chjo, někdy jsem taková přecitlivělá. S mojí mamkou se nemusím o takových věcech tak nějak zmiňovat a ví co a jak, s tchyní to mám někdy těžký.

    Ke kadeřnici bych potřebovala, asi se objednám ke kamarádce a pozvu mamču na celý den, tak nakrmím Simču a mamka mi ji ve městě povozí v kočárku a až budu hotová tak kdyby Simča chtěla najíst tak v parčíku nakrmím, pokud by se to nestíhalo až domů. I o kosmetice už přemýšlím, ono je to zapotřebí trochu se od těch miminek odpoutat. Ale rozhodně budu taky na malou myslet, měla jsem to tak i u Danči. Je to asi normální.

    Jé to jsem zase napsala novelu, se omlouvám, nějak to muselo ze mne všechno ven!

    Přeji všem klidnou dobrou noc, ať vás mimísci nechají vyspinkat do růžova!!!

    #861981
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Petspi,
    Babycalm je taky na prdíky a bříško, ale je to úplně přírodní – jak psala Cuca – jsou to vlastně jen olejíčky anýzový,fenyklový a mátový, který se naředí kojeneckou vodou. Takže to není žádný „lék“…což Espumisan a ty ostatní jsou léčiva…ale když to zabírá, jsem ráda. Dneska jsem ho zase párkát dala, i když jsem chtěla zůstat už u toho Babycalmu…ale když pak začne víc bulet a řvát, tak je mi jí líto…a při dalšíl kojení nasadím radši Expumisan. Tak se k němu asi vrátím na nějakou dobu. Nebo dávám právě Babycalm a Espumisan jen třeba párkrát za den…

    #861982
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky, díky za info o očkování.. Jity, tak u vás je to jasnačka.. budete mít „odklad“ 🙂 Já stále váhám s Pneumokokama, ale co vím, tak že zároveň nee! Takže zítra jen hexa.
    Lehátko jsem ještě nevybrala, děsně mi to trvá a to jsem ryba, spíš si připadám jako váha! :^) Pořád přemýšlím, jestli není rovnou lepší to houpátko, jelikož nevím, jak moc se houpe (pohybuje) tady toto, při kopání nožkama.. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36664276 Asi se ještě přeptám paní, ale lbí se mi asi nejvíc ze všech.
    Dneska se taky Beátka trochu kroutila skrze prdíky (měla jsem guláš, tak asi ta cibule, byť tam byla jen jedna v celým hrnci), tak jsem jí dala Sabík a taky asi 6 kávových lžiček fenyklovýho čaje a dobrý. Pak jsem jí dávala pusu na dobrou noc a ona si akorát prdla 😀 Ale jinak přes den skoro nespí, snad půl hoďky kolem oběda.. takže my jsme včerejšek nedohnaly, jako Simonka. Snad mi bude úlevou aspoň to lehátko! Nejvíc se jí líbí, když ji mám na stehnech, pokrčený kolena, v pololehu a proti mně, to se na mě kření jako nikdy jindy.. 😀
    Tak dobrou, valím spat, ráno budíček v 7:45, v 9 hod. vyrážíme do poradny. To ji budu nejspíš budit, jediná denní doba, kdy spí a já ji budu budit :'( Jenže poradna je zítra jen dopo a pak valíme ke tchýni na oběd, tak nemusím vařit. Karolínku tam nechávám do neděle, tak si trochem odfrknu! 🙂 Jinak Jitu, to tchýni klidně nařiď, kdy má dojet, ale snad není tak hloupá, že by jezdila a plačící Simonkou..
    A ještě jedna pikoška na závěr.. auto zase perlí.. 🙁 Je zamklý a spouští se sá od sebe alarm! :@ Takže zase do servisu, mě už z toho bavoráku jebne! Tak musím autem až ke tchýni, strčím to do předzahrádky a nezamknu to a pichnu autosedačku na podvozek a jedu do poradny, jak u blbejch. Ještě že tu Karolínku tam můžu rovnou pichnout a jít sama s Beátkou. Doufám, že nezmokneme, dneska tu byla pořádná bouřka!!

    #861983
    Anonym
    Host

    Rybizku ja mam pujcene uplne obycejne lehatko (PATRON) a svuj ucel to taky plni, ale Damik je jak pocasi jednou se mu tam libi a jindy tam byt zas odmita, to same z kolotoce, mame Fisher, nekdy to pozoruje treba hodinu a jindy se zas u toho vzteka, protoze zrovna si chce prohlizet okoli u me naruce. Nejhorsi je, ze nejake klubicko nebo tygrik mu jsou fuk a chce nosit v horizontalni poloze. Je to takovy vzteklounek po mamince, musi byt po jeho:D .
    To auto to je teda pech…je fakt, ze uz o nem nebylo dlouho slyset:D

    Jsem rada, ze se nemusim citit tak provinile, ale je fakt, ze clovek si odvfknout proste potrebuje. V patek me ceka kosmetika, tak doufam, ze tam nevytuhnu a nebudu chrapat. U kadernika jsem byla pred porodem, ale potrebovala bych znova, mam moc vlasu, tak to tady na to vedro prostrihat a ozivit to melirem, ale na to si budu muset najit jinou kadernici, protoze ta moje si objedna na jedno hodinu vic lidi a pak se ji tam tocime a cekame a odchazim misto treba za hodinu i za tri hodiny, coz si ted proste nemuzu dovolit trcet u kadernika tak dlouho.

    Petspi jsi teprve po sestinedeli, to ja taky sama nevytahla nohy z baraku, ale jelikoz jsem musela po sestinedeli objehnout doktory, tak jsem nastolila rezim a kojim pravidelne po trech hodinach a podle toho se objednavam. Dopoledne hlida vetsinou mamka(ma kratky dlouhy tyden, tak to musi jeste ladit s jejim volnem) a po ctvrte hodine pak hlida manzel, Damianek si taky musi zvyknout na tatinka a jde videt, ze jim to obou prospiva, protoze ze zacatku jsem Damika opoustela klidneho a vratila jsem se a rval jak tur, tatinek nevedel co s nim a ted odchazim v klidu a vracim se v klidu.

    Malej hlady nebreci, spis se vzteka kdyz chce spat a nejde mu to a nebo kdyz ho prestane neco bavit a chce novou aktivitu.

    Hrusticko, tak se citim mizerne, kdyz manzelovi nakazu, aby uspaval on…to mi je pak taky lito, ale vim, ze kdyz si zvykne jen na me, tak bych se pak pozdeji zblaznila, ale teda bojuji se svedomim jak blazen.

    Eviku, hrusticko, taky bych moc rada dala obcas Damianka lezet na brisko, ale on si hned cpe rucicky pod sebe a zveda hlavicku, kope nozkama…taky mu stale rikam, ze se takhle lepe vyprdi, ale neda si rict (vzteklounek jeden)!!!

    Cuca, Rybizek tady stale resi ockovani…a koukam mi co mame prvni, tak se proste podrizujeme…ja teda doufam, ze pediatr vi co dela a tak mu to ockovani da ve spravnou dobu. my jdeme na Hexu az 23.6 a to bude malemu 25 tri mesice. Dala jsem ted ty rotaviry a dobry.

    Holky planujete nejakou dovolenou. My by jsme asi v zari jeli do Madarska (pojedeme tam uz potreti)..Damikovi bude uz pomalu pul roku). Jezdime do Zalakaros, je tam takovy super areal s bazenama a dokonce tam maji i ty svoje lazne…ja si tam vzdy vylecim ty svoje gynekologicke problemy a mam pak cely rok klid. Bydlime vzdy v apartmanu, je to 8 hodin jizdy v kuse, ale s prestavkama a jezdime na noc to snad zvladnem, ale posledni slovo bude mit samozrejme pediatr. Zakladni ockovani budeme mit za sebou a nikdy jsme se tam teda nesetkali s nejakym problemem.

    #861984
    Anonym
    Host

    Holky zavidim vam to vase vylepsovani, nas ceka stale reseni bydleni. Chceme porad ten baracek, ale bohuzel penize netisknem, tak musime jeste cekat. Nasi maji sice barak velky, ale v prizemi jsou dva byty 1+1 jeden obyvam ja a druhy bracha a nahore maji nasi ted 3+1, ted nam jednu mistnost uvolnili a mame loznici, je to nastesti zazdeny s jejich bytem a vchod je z chodby, takze jsme ted jakoby v 2+1, ale bude to chtit „lepsi“ reseni. Jeste zbyva nadherna velikanska buda cca 128m2, takze se budeme muset taky brzo rozhoupat…a to jsem si rikala, ze nechci aby byl Damianek jedinacek…no treba sezenu nejakou praci, kterou bych mohla ridit z domova a maximalne 1-2 tydne nekam zajet…no uvidime.

    Damik usnul, ale nesmim se z loznice hnout, jakmile odejdu je do 15 minut vzhuru. Uz to neni takove spaci miminko, hrozne ho bavi vsechno pozorovat. Vozim ho u nas vetsinou v parku, tak nez usne, tak treba 45 minut pozoruje stromy…no neudelam nic. Kamaradka mi to nechtela verit…male totiz „spaci miminko“ jako z knizky:D .

    Veru, Baru, zavidim masaz miminek…u nas ten kurz zatim neotevreli, ale co budu chodit s malim na plavani, tak ta holcina mi prislibila, ze tam nejakou tu masazicku taky zaradime, ze mi ukaze i nejakou protikolikovou…tak jsem zvedava. Zatim maleho masiruju vzdy po koupani, ale je to spis takova hra, kdy na nej mluvim a mazu ho. On si totiz strasne rad povida:D …uz toho nabrebenti, ze bych tomu vubec neverila a jak se tomu dokaze i smat.

    #861985
    Anonym
    Host

    Mamci, mozna jsem to jen prehledla, ale chtela jsem se zeptat, neznate nektera na boleni briska a koliky INFACOL (viz. priloha)…z meho okoli to nikdo nezna, takze vlastne nevim jestli to funguje. Ptala jsem se v lekarne a tam mi rekli, ze nevi jestli to funguje,protoze to asi moc maminek nezna:(
    http://www.drmax-lekarna.cz/infacol-suspenze-50ml.html

    Diky za nazor

    #861986
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    uff, tak máme za sebou perný den, jsem utahaná jako kotě! Poradna dobrý, včelička jen trošku štípla, tak Beátka jen trochu zaplakala a bylo to o.k. A zatím žádná reakce, tak jsem moc ráda! Sestřička nám naměřila 59 cm a 4,70 kg. 🙂 Paní doktorka mne pochválila, že je Beátka pěkná a vypadá moc spokojeně. 🙂 Ptala se na kojení.. ráda slyší: plně kojím.. Pěkně ji prohlídla, řekla bych, i to co nemusela.. Nebyla to žádná preventivka, jen očkování, ale máme holt poctivou paní doktorku, která svou práci dělá s láskou.. 🙂 Na závěr jsme ještě probraly můj porod, tak jsem jim svěřila, jak jsem byla ráda, že to šlo přirozeně, rychle a hlavně bez újmy pro obě! Tak to byla celkově moc příjemná poradna. 🙂 Za 14 dní dostaneme naušničky a toho Pneumokoka mi taky doporučuje.. prý je ta Meningitida hodně nebezepčná!! A Prevenar 13 je prý hodně dobrej, ale zaroveň s Hexou to očkovat nenechám! Dr. teda tvrdí, že když bude dobrá reakce na tuto Hexu, tak můžem, ale kamoščina malá měla třeba šílenou reakci až na tu poslední dávku v roce a půl a před tím nic! Takže teď asi budeme do pordany jedzit co 14 dní, když proložíme Hexu Pneumokokem a do toho naušničky 😀 Beátka pak po očkování spala jako Šípková Růženka, tak jsem si říkala, co jí tam tak mohla dát navíc 😀 Děda pak hlídal, když jsme byli s Alešem u kamoše, co nám bude objednávat myčku, tak se to hodilo, že byla takhle hodná, vždycky jsem jen dolítla k nim nakojit a zase jsem vylítla jak vlaštovka z hnízda 😀 Byla jem si i vytáhnout stehy po znamínku, tak si nedovedete představit, jak mi odlehlo, že výsledky z histologie byly negativní!! Na nic jinýho jsem poslední dny nemyslela a v čekárně jsem se pak už dostávala do infaktovýho stavu doslova! :S Tak ranka se prý pěkně hojí, tak jsem ráda!!
    Večer nemohla Beátka zase usnout.. plakala, tak tam šel Aleš, zazpíval jí jednu z filmu Na pytlácké stezce a byl klid 😀 Až neuvěřitelný, pak ani nepípla.. jak to ti chlapi s ženkýma umí už od mala.. 😀 Karolínka zůstala u babičky a dědy, tak si trochu odfrknu (no odfrknu. zítra prádlo, v sobotu úklid a vaření.. děda bude s Alešem stavět na dvorku novou zeď), dojedou až v neděli na vítání odpoledne a pak se chystáme na pouť do Křtin. Už jsme pokukovaly s Karolínkou na co půjdem, tak doufám, že mi nebudou dělat kolotoče problém po letech.. +o( 😀
    Tak jdu mrnkout ještě po nějaké té myčce a odsavači par. Alešův bývalý kolega nám nabídl, že nám ji koupí na firmu, vyrábí kuchyně, tak nás vyjde o pár tisíc levněji! Ani jsem nemohla uvěřit těm cenám, co jsou výrobci schopni dát firmě ve srovnání s maloobchodní cenou.. Jo a ještě nás opět potěšil náš povedený soused, když nám řekl, že nám odsávač nedoporučuje směrem k němu, jelikož stále něco stříká a smradí tam s autama.., že by se nám smrad vracel do kuchyně. Tak co na to říkáte? Co s takovým sousedem..??? no coment! :@

    #861987
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Raduzko, je vidět, že ti naše „pajda“ utkvěla v hlavě 😀 Dovolenou Damianek zvládne, si myslím.. směřujte cestu na večerní hodiny, pokud to půjde a bude to o.k., uvidíš! 🙂 My plánujem dovču tady u nás, na Vysočině na přehradě s Haničkou, tak doufám, že to vyjde a konečně se poznáme a seznámíme Beátku se Staníkem. 🙂 Máme to tak 1,5 hod. cesty a plánujem to na srpen. Infacol neznám a představ si, jak jsem blbá, že jsem se dr. nezeptala ani na ten Lefax.. hlavně že tam melem o porodu.. 😀 Já doufám, že se Beátce bude v lehátku líbit, ještě jsem poptala pár detailů, ale paní se za celý den neozvala, tak nevím.. :S Beátka si už taky pomalu žochlá a ve vaně pěkně kope nožičkama, je to až neuvěřitelný, jak se nám ty dětičky mění před očima, viď? 🙂 Když zlobí, tak jí domlouvám a ona se na mě tak krásně usměje, že se na ni ani zlobit nemůžu.. jako by řekla.. jo mami, zlobím, ale jenom trošku.., a mám tě moc ráda… 🙂 A já okamžitě roztaju :o))))
    Dneska v poradně mluvila jedna maminka na třiletou dcerku anglicky.. tak nic proti jazykům, ale děvčátko mluvilo dost mizerně česky, tak nevím, nač jí míchá do hlavy angličtinu ještě.. :^)
    Tak dobrou … a sakryš, máme zase po půlnoci, tak by se hodilo spíš pěkný nový den! 😀 To mě připomělo dneska Karolínku.. té říkám.. podívej, Beátka dostala včeličku dneska.. a ona na to.. sakra práca.. 😀

    #861988
    Anonym
    Host

    Nějak se nám to tady zaseklo 🙂 , příspěvky za celej víkend žádné. Asi jste si všechny raději užívali sluníčka a víkendu – ostatně já také. 😀

    I když sobota dopoledne byla krize – Terezku trápili prdíky (což je paradox – vždycky ji to zatím zlobili navečer a teď poprvé dopoledne – nevím proč 🙁 ) – bylo to hrozné – u tatínka nechtěla být vůbec, jen u mě, takže já jsem pomalu neuvařila ani oběd. A to jsme odpoledne čekali návštěvu – na terezku se přijela podívat prababička, teta, strejda a moji bratránci – myslela jsem už, že jim snad zavolám, aby ani nejezdili, jak jsme byli oba s Pavlem za to dopoledne hotoví – ale nakonec se to kolem 12 zlepšilo a usla, takže návštěva dorazila.

    Nakonec to bylo fajne, terča se několikrát po obědě vykadila a návštěvě na uvítanou pěkně nahlas zaprdíkovala:) a pak byl už klid 😀 – byli jsme u nás, pak jsme ještě vyrazili u nás na hřiště na dětskej den – pohoda odpolko, terezka byla hodňoučké miminko a na to hrůzné dopolko jsme naštěstí rychle zapomněli a návštěva si jí užila už hodnou a klidnou 🙂 Domů jsme razily až nějak kolem 8, samozřejmě bez tatínka, ten v zapíjení pokračoval. Doma jsem ji vykoupala, napapala se a do 10minut byla tuhá, že jsem ji dala spinkat 😀 – to dopolední řvaní a tlačení a odpoledne na čerstvím vzduchu nás pěkně zmohlo! Což jsem já uvítala, aspoň jsem se mohla natáhnout na gauč a trochu relaxovat 🙂

    Navečer jsme pak ještě zašli poblahopřát kamarádovi, kterému se ve čvrtek narodil náš „ženich“ Honzík – měl zapíjení na zahradě, takže tam jsem mohla i s Terkou zajít, což bylo fajn – hezky spinkala, tak jsem si pokecala, dala jsem si domácí teplé uzené – mňam 🙂 Nakonec jsme tam vydržely až do 8, pak jsme razily domů – samozřejmě bez tatínka, ten v zapíjení ještě pokračoval (dorazil v 1 – ale to chápu, to se musí -terezku taky řádně zapili) – terku jsem vykoupala, napapala se a do 10min byla tuhá – dopolední řvaní a tlačení a odpo na čerstvém vzduchu ji pěkně zmohlo 🙂 Což já jsem vítala, mohla jsem se natáhnout na gauč a relaxovat!
    Neděle byla už naštěstí poklidná, to jsme jeli s kočárkem a užili jsme si to všichni pohromadě doma s tatínkem 😀

    Tento týden nás čeká ve čtvrtek kontrola kyčliček – v porodnici jsme je měly dobré, tak snad to bude OK i teď:D
    Maminku čeká kontrola na gyndě, tu mám naplánovanou na středu – švagrová mi mezitím pohlídá chvilku malou, nechci ji tam tahat ssebou. Po kontrole už jsme domluvené, že zajdeme do kavárničky na kafíčko a něco dobrého 😀 – švagrová je taky na mateřské (má 11měsíčního kluka), takže to je dobrý, že mi ji může takhle pohlídat nebo pomoct, poradit. Babičku tady nemáme, jen dědu a moji mamku mám 50km, takže nemám jinak Terezku komu na chvilku udat nebo nechat vozit. Tak snad bude Terka hodná a hezky si to spolu užijeme a pořádně pokecáme!
    Mějte se hezky a taky tady zase napište co je nového 🙂

    #861989
    Anonym
    Host

    teď koukám, že jsem myslela, že mi ta část o návštěvě na zapíjení zmizela a ono ne, tak to tam je trochui zmateně dvakrát 🙂 – no vy se v tom vyznáte – prosím o pochopení!

    #861990
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahooooj maminy!

    Myslím na vás, jak se máte a jak užíváte s miminkama! Ještě že někdy píšete na FB, tam to zkouknu a stihnu i nějak rychle reagovat:)

    my jsme měli víkend taky nabitý a super…v neděli jsem se teda zničila, protože jsme ve dvě šli z bytu a vrátili se v 10 večer, tak jsem byla grogy:) Ale stihli jsme toho dost a bylo to fajn odpoledne a podvečer a ještě že jsem s sebou na opékání vzala repelent, jinak bysme byli všichni sežraní až hanba:S

    RAduz, to neznám…ale jestli vám nic nezabírá , vyzkoušet můžeš, za to nic nedáš, maximálně to nebude zabírat.

    Rybízku, teda máte taky nabito…jak s myčkou, už máte objednanou? Já dám na pneumokoky asi jen ten Synflorix nebo jak se to jmenuje…
    Jinak jsem hlídala chlapačka, který vyrůstla v dvoujajyžčné rodině a byl fakt machr…mě to přijde super, když dítě mluví rovnou dvěma jazykama, mají hroznou výhodu pak…teda pokud jsou „normální“ a zvládají to. On teda radši mluvil německy, protože mamka mluvila německy, ale rozuměl anglicky v pohodě a i mluvil. dostával mě:D

    Juli je poslední dny taková ukníkaná…nevím, čím to je. Ale dopo třeba nemůže zabrat a pořád chce dudl, kterej si ale po chvíli vyplivne a tak toho ve finále moc neudělám. Dneska jsem byla ráda, že jsme upekla kamarádce koláč k narozkám.
    A pak taky občas řve přes den, ale nepřijde mi, že má prdíky, jenže nevím, co teda pak dělat….

    Petspi, úplně tě chápu, taky často přemýšlím, jestli něco neodvolat na podlední chvíli, protože to zrovna nevypadá dobře… Ale superm že se to pak uklidnilo a užili jste si

    Jooo a holky,máte moc pěkné míry z poraden.

    nemáte někerá zkušenosti se šátečkama na hlavu po ty malý prďousy?:D Chystám se koupit, čepičky mě štvou, teď nemáme žádnou fakt dobrou…teda jednu, ale z té už taky brzo vyroste a hlavně mi přijde, že jak je teplo, tak se v tom zbytečně paří a v tom šátečku by to měla lepší. Jen uvažuju, jestli dobře drží přes uši…

    #861991
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,
    tak jsem ted maleho nakrmila a on jeste usnul, tak jsem si rikala, ze vam musim popsat muj zazitek z plavani „vanickovani“.
    Cestu jsme meli natrenovanou, tak me prece nic nemohlo rozhodit!:D .:D Damik po kojeni nikdy neusnul (myslim to v 7, protoze plavani jsme meli od 9:00 hod) a kdyz tak treba jen na maximalne 20 minut. Vyjezd musi byt nejpozdeji v 8:25. Takze v pondeli v 7:00 hod. krmeni z loznice jsem ho dala do kocaru a zacala pripravovat sebe (snidane, hygiena, oblekani), Damik si zatim v kocarku hral…najednou 7:45 totalni ticho..jsem se videsila a zjistila, ze Damik jen usnul..super jsem si rikala, dobalila jsem veci i pro jistotu naprevleceni…a on porad spal, bylo 8:15 a on totalne tuhej….no v 8:20 pisu sms, ze se trochu zdrzime. V 8:25 sundavam korbu a davam konstrukci kocaru do auta…Damik stale chrape, tak jsem ho vytahlka z kocaru, na pyzamo (spi v overalku), ho oblekam (balim dalsi veci:) ), davam ho do autosedacky, tam se mi probudil a najednou hrozny tlaceni (prdiky) a rev…no to bude plavani si rikam…v 8:35 vyrazime…Damik chvilemi pobrekava, takze chytam dudl a rvu mu ho po ceste stale do pusy…pak si poradne prdnul a byl klid. Na miste jsme asi v 9:10…Damika vyndavavam s autosedacky a malej POSRANEJ az na zadech a VSECHNY veci co mel na sobe mel spinavy…jeste, ze vozim takovou zasobu…no bylo to pekny start do novveho kurzu. Ale malemu se to moc libilo, celou dobu se usmival. Po plavcu jsem ho nakrmila on usnul a frceli jsme domu…jsem zvedava co me ceka pristi pondeli 😀 😀 😀

    Jinak ja uz zadne kapky nedavam, Damiankovi nic nezabira, proste ted kdyz tlaci, tak se mu snazim pomoci stlacenim nozicek na brisko…to si pak prdne a jinak ho uz zadnyma kapkama necpu…kolikrat teda breci, ze mu to nejde, ale na tech kapkach to nebylo o nic lepsi…mozna mi i ted prijde spokojenejsi.

    Hrusticko, co se tyce satecku, ja ma pro Daminka, takove chlapecke polosatky, ale ty na usi nejsou, mam je teda spise na pristi rok, ale protoze jsme meli taky problem s cepickama…tak jsem si cepicky zacala hackovat…jsou z bavlnene slabe prize, ma je akorat, nelezou mu do oci a hlavne se mu v tom nepoti hlava. Tak koukni treba na mimibazar, tam bud muzes nejakou koupit a nebo jestli jsi trosku zrucna najdes tam v navodech postupy na x-cepicek:D .

    Ja se jdu z kulturnit a budu zas po kojeni v 10 vyrazet ven. Dneska si jdu po porodu zkontrolovat zrak, ale az odpoledne, tak snad to moje ocni pozadi bude v poradku.

    Preji dalsi hezky slunickovy den.

    #861992
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčata!

    Tak u nás tak nějak nic extra nového, Simonka má už tedy tak nějak docela stálý režim, dopoledne 2 spánky a odpo 1 delší nebo víc těch asi hodinových. Jak je vedro, tak častěji pije…
    Někdy má navečer zaražený prdíky, tak dávám BabyCalm kapičky, ale nepřijde mi nějaký extra efekt, stejně ještě masíruju bříško fenykl. olejíčkem a dávám pár lžiček čajíčku, nosím na tygříka a pak to většinou je dobrý.
    Rýma se zlepšila, odsávám už jen ráno, ale pořád jí slží očičko třeba obden, tak nevím…do poradny máme jít až na 3 měsících – tedy bez týdne, tak uvidím jestli tam nevyrazím dřív.

    Počasí – ta vedra jsou náročná, doma máms stažené žaluzie aby mi sluníčko ještě víc nevyhřálo místnosti, to je pak Simče lépe venku ve stínu na zahradě jen v body a ponožtičkách.
    Čepičku vůbec v těchto dnech nedávám, protože by se malá přehřála v kočárku.

    A malá se vzbudila tak budu končit.
    Přeji všem krásný den s mrňousky.

    RAduzko, pěkná story z cesty na vaničkování! Takhle to většinou bývá jak se někam spěchá:) na čas!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,721. až 3,735. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist