Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,751. až 3,765. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862008
    Anonym
    Host

    Ahoj!

    Tak jsme se včera byli projít jako rodinka kolem naší přehrady, běžel se tam totiž běh na lyžích, taková recesistická soutěž co se každoročně koná:D v tuto dobu. Taky závodily lodě, tak bylo na co koukat. Jen počasí nic moc, dost foukalo a občas i pár kapek spadlo.
    Simča to celé prospala, ještě jsme se stavili i na pizze, nikdo nebyl na terase tak si Danča užívala dětského venkovního koutu a skákala na trampolíně a blbla.

    Hruštičko:
    Miminka mají celkově řídkou stolici, takže si myslím, že se u Juli o průjem nejedná. Simča měla takovou nazelenalou stolici, i s tím mě nějak Dr. uklidnila, že barva je podle toho jak dlouho Simča trávila mlíčko, že to není nic vážného, ale domluvily jsme se, že pro můj klid budu dávat probiotika a Simča už má téměř měsíc zase stoličku žlutou. A když to do plíny pustí, tak to taky zacítím, takže bez zápachu určo stolice nemůže být, to jen kdyby to bylo cítit nějak jinak moc.
    Ale pro jistotu se zeptej vaší dětské dr. Nejspíš by asi udělala malé stěr, aby něco zjistila.
    Já jsem docela i ráda, že Simča kaká každý den, protože pak by to asi bylo horší, než si jen zvykla že to je jednou denně, tak to taky bylo párkrát bolení, jak předtím kakala skoro při každém kojení. Myslím, že to nejřidší se vsákne do plínky a to husté malinko zůstane navrchu, a taky záleží, pokud je už plínka hodně počuraná, tak to pak stoličku nepobere a právě se stávají nehody, že to proteče na oblečení. Mám tu samou zkušenost. No snad jsem Tě uklidnila:) .
    Manžel včera říkal, aby malá neměla bolení, když si dám pizzu /kvůli těstu, dávala jsem si kuřecí bez koření, cibule,česneku/ ať doma hned vařím čaj na bolení a dobře to proběhlo, malá večer usnula už v 18.hod a v pohodě. Kolikrát mi přijde, že to po čem by mohl být problém tak to projde a zase naopak, že se snažím někdy jíst tak nějak nenadýmavě a stejně pak má Simča navečer kolem 17.hod bolení…snad už to za pár týdnů bude v cajku, 28. budou Simče 3měsíce.

    Krásnou neděli všem!

    #862009
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Cuco,
    díky za uklidnění. Dneska už to je i víc zase žlutější a taky pár dalších mamin říkalo, že to mají/měly mimča podobně, tak jsem se uklidnila

    Jeee, s tou pizzou…už na ni nějaky ten čas myslím, miluju ji a ještě jsem ji od porodu neměla, bála jsem se, ale když to má Juli s prdíky lepší, začínám uvažovat, že to zkusím. A vy jste to zvládly v pohodě, to je dobrá zpráva

    Taky jste měli včera akční den. My jeli na Loket a strávili pak 4 hodiny v restauraci, kde jsme měli objednaný špíz servírovaný na malých mečích ( foto na FB:) ) . Byl to super zážitek, Juli se tam taky nabaštila, zahráli jsme karty a Juli se po kojení koukala kolem, když jsem ji držela a vydržela to dost dlouho. Asi se jí líbilol, že to nezná:D Tak jsem měla taky radost, že nebrečela, a pak zase usnula pěkně.

    Dneska tady vždycky chvíli prší, pak zasvítí a tak je to furt…když jsme šli na bohoslužbu tak jsme zmokli fest, teda já nejvíc, ale jak ty kalhoty byly tenký, tak zase pěkně uschly, takže jsem byla ráda. Takže dneska další dobrý zážitek, že už budu zase moct v neděli chodit, že to Juli zvládá…teda když nebude zrovna nějaký blbý den, nebo tak Všichni ji zkoukli a chválili:)

    Letíme na chvíli ven, a pak asi budu žehlit:) *-) Pěkné odpo všem!

    #862010
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.Tak sme včera měli celkem narvanou sobotu.Nejdřív sme měli spicha s kamarádkou v Kynšperku.Malého ještě neviděla a tak z něj byla úplně hotová.Její čtyřletá dcerka děsně žárlila a mámu napomínala ať se nepředvádí:D .Dostali sme plínky 8až 18kg:D .To si ještě chvilku počkáme naž do nich Matyášek doroste.Pak sme jeli do Sokolova malého seznámit s tetou a strejdou a třema sestřenkama co malého taky ještě neviděli.Všichni z něj byli hotoví.Švára jednu chvíli děll na malího obličeje,malímu se to nelíbilo tak spustil šílenej řev:'( .Švára se honem rychle klidil do vedlejšího pokoje a byl klid:) .Při odchodu sme vyhasovali balík pemprsek 3až 6kg tak sem ho doma hned rozbalila aby z nich malej nestačil vyrůst.Vrátili sme se domů po devátý tak snad nebudou sousedi kecat že malej nemá žádnej režim.(jejich starosti na mojí hlavu:( )Dneska jedu na nehty,celej den tady chčije tak nemůžem kočárkovat což malej těžce nese.Hnus fialovej kdyby alespoň nefoukal tak silnej vítr:( .Budíme se tak jdu kojit.

    #862011
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    právě jsem taky řešila kakání.. ale asi to tak je.. jen Karolínka už v tuto dobu kakala jednou za pár dní, ale asi je to o tom, jak to stráví.. Myslím, že to nic nebude, žluté a mírně zapáchající.. Přibírá, jí, spí a je spokojená, takže se nevzrušuju.. 🙂 Ikdyž už se to přibírání hodně zpomaluje!
    Eviku, nic si nedělej z blbých sousedů.. když to neva Matyáškovi.. Karolínka byla vždy v poho, ale Beátka je jiná.. skoro ve všem! 😀 Ta když není po sedmé doma a neproběhne koupačka, chystání na spaní a kojo, tak je nevrlá.. ale každý mimi je jiný..
    Dneska jsme měly sedánek u těstovinového salátku s kamoškama a jedna z nás se nedostavila.. Čekala miminko (druhý měsíc) a přišla o ně! :'( Ani to zatím nechtěli říkat. Je mi jí tak líto.. a o to víc, že je už po 3. umělém oplodnění (první dvě nevyšly, neuchytly se), což tajili, takže jsem z toho byla docela vykulená.. je mi jí moc líto!!! :'( Vůbec nevím, co bych dělala a neumím si ani představit, jak jí je a co cítí.. 🙁 Strašně bych jí mimi přála!!!! Snad jí to brzy vyjde!!!! A pokud ne vlastní, tak adoptované, už si požádali o adopci… to jsou osudy kolikrát.. 🙁

    #862012
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak se zase po delší době hlásím – sleduju to tady, ale nějak nezvládám něco taky napsat 🙂
    Hruštičko s tou stolicí to máme přesně jak psala Cucaracha 🙂 – taky máme řídkou stolici, měly jsme i nazelenalou, ale od té doby co papáme probiotika je to v pohodě a mme já žlutou a řídkou (až mě to taky někdy znepokojilo, ale Dr. říkala, že je to v pořádku) – většinou se to zvládne vsáknout do plínky nebo přesně jak píše Cuca max. zůstane navrchu do hustší, ale když toho je prostě hodně, tak se může i přihodit, že se to do plínky nevejde a proteče to ven 🙁 , to se holt ovlivnit nedá.
    Kakáme každý den, ale mnohem méně než ze začátku, někdy jednou někdy třeba 2x nebo 3x, je to různé.

    Včera nám byly 2měsíce 😀 – to je hrozné jak to letí – zítra nás čeká další kontrola u paní doktorky (těch po 3týdnech) – tak jsem zvědavá, jak jsme vyrostly ale hlavně nabraly na váze – délku tu vidím, opravdu se nám natahuje do délky hronzně, některé dupky už jsem musela vyřadit, nevešla se do nich právě na délku 😀

    Měly jsme včera taky vítání občánků – dorazili všichni důležití lidé v životě Terezky:D – babička, děda (máme jen z každé strany jednoho), teta, strejda a bratránci, ještě prababička (moje babička) – jediný kdo nemohl dorazit byl můj brácha (jezdí s kamionem a bohužel zůstal v DE) a pak mamky přítel (ten má bohužel nohu po operaci a musí ležet) – bylo to moc hezké, Terezka dostala knížku a plyšáčka, já kytičku, zazpívaly nám holčičky ze školky,nějaký ten ofiko prostlov – Terezka byla hodňoučká, seděla mi na klíně, kroutila hlavičkou, valila ty svoje kukadla a všechno to sledovala 🙂
    Pak jsme šli všichni k nám, dopolko jsem upekla buchtu a udělala jednohubky a ještě takové slané dobroty z listového těsta – tak jsme ještě poseděli, povídali si, Terezka se pochovala taky u jiných než jen u rodičů – moc super odpolko!!!! 😀

    Celé odpolko Terezka nespinkala, asi aby jí náhodou něco neuteklo – asi dvakrát mi usla na klíně, donesla jsem jí do postýlky, ale do 10minut vždycky byla vzhůru a musela jít zase mezi nás 🙂

    Když všichni odjeli, tak jsme šli ještě s kočárkem na hřbitov zapálit druhé babičce svíčku (měla zrovna včera výročí) – máme hřbitov hned za barákem, Terezka hned usla, tak jsme s taťkou jezdili ještě po venku, domů jsme přijeli asi v 8, to se začala probouzet – myslela jsem, že hlady, ale doma zase koukala, pak se teda začala trošku kroutit a nakonec byla vzhůru až do 10, kdy se konečně rozhodla najíst a jít spinkat 😀 – asi potřebovala vstřebat ty odpolední zážitky!
    Takhle dlouho ještě spinkat nešla – však taky spinkala pak až do 4, kdy se probudila na další papání.:D
    Počasí bylo o víkendu takové všelijakél sobota hnusná – to jsme nebyli venku vůbec, včera se to odpo trochu vybralo ale hrozně tady fučelo – takže jsme byli na tom vítání (to máme kousíček) a pak až večer na tom hřbitově a na projížďce, to foukat trochu přestalo.
    Ale dneska teda taky nic moc, máme tady asi 12stupňů jen 🙁 a zase fouká, ale ven půjdeme – musíme do krámu, nic tady nemáme po tom víkendu a včerejších návštěvách! Snad se to počasí zase vylepší, jak říkali 😀

    #862013
    Anonym
    Host

    Rybízku: To je mi líto kámošky, to jsou vždy takové smutné věci. Přeju, aby to kamarádce vyšlo – pokud ne vlastní mimi tak adopce. Děti život tak smysluplně naplní a když nějak příroda nefunguje, tak proč neudělat šťastným nějaké opuštěné dítko. Já jsem o tom dříve taky dost přemýšlela.
    Hlavně jsem chtěla jako školačka pracovat až dospěju v dětském domově. Ale pak se ze mne stala taková cíťa, že by to nebylo úplně vhodné. Asi by mne to moc pohltilo.

    Petspi: To jste měli hezký víkend! Simča měla včera přetrhaný spaní taky, ale kvůli počasí, vyrazila jsem se Simčou v kočárku že půjdeme k manželově babičce popřát k narozeninám, mezitím co jel manžel ke své druhé babičce na návštěvu do nemocnice s Dančou a že se sejdeme na oslavě. Ale přepadl mne takový slejvák, že jsem se schovala na bus. zast.zavolala manželovi, ten nás naložil do auta, to Simča spala 10min samo že se probrala, pak zase zabrala v autě, probudila v obchodě, kam jsme jeli nechat navázat kytičku a ještě jednou usnula v autě a po příjezdu k babičce znovu probuzení, takže návštěva proběhla za křiku, ani se moc Simča nenajedla tak byla mrzutá, že jsme se po hodině zdekovali, abychom tu oslavu nechali proběhnout víc v klidu. Snad to bude příště lepší. Škoda že to počasí nevyšlo, to bychom trávili oslavu na zahradě a malá by mohla chrupkat v kočárku. Takhle si to svoje nenaspala a bylo čoromoro. Nakonec se jí povedlo usnout až po koupeli a masáži, najedla se a v 18.hod usnula.

    Evíku: Přesně jak píše Rybízek, to je vaše věc, jak se vracíte domů, to bych neřešila. Důležité je, aby Matyášek měl pohodu a když mu to nevadí tak co. Naše Simča začíná vždy kolem 17. hod trochu poplakávat, chce mít to svoje, takže třeba i koupání do šestý pak masáž a jídlo a jde chrupkat do postýlky. Takže my se nikde moc zdržovat nemůžeme, ctíme kvůli klidu ten Simči režim, jak by se přetáhla, tak by to bylo pak doma o nervy.

    Teď si chrupká, pak nakrmím oblíknu a vyrážíme do školky pro Danču.
    Zítra nás čeká poradna po 4 týdnech, dnes je Simče 12 týdnů od zítra za týden už 3 měsíce!!!To je hrozné jak to letí.
    Ráno pořád musím malý odsávat rýmu, přes den je to OK, ale po nočním spánku to v nose trochu chrochtá a malá funí tak aby se dobře napila, tak jí odsaju hleníky a stříkám Sterimar mořskou vodu. Zítra se na to chci Dr. zeptat, někdo radí abych vysadila mléčný produkty, ale už i tak mi přijde že mám docela chudý jídelníček, jak začaly trápit Simču prdíky. Tak ještě abych sýry a jogurt vynechala, tak jsem snad na suchým starým pečivu+o( ach jo. No ale pizza v sobotu byla dobrá a malá byla taky v pohodě. Včera jsem vařila rajskou polívku, obj. si jí Danča a snědla 3
    talíře:D . Pekla jsem kuře a k tomu brambory vařený. večer asi uvařím pro muže a mého tatíka, který zítra dorazí pomáhat buřtgulášek.

    Tak se loučím, jdu ještě něco dělat, dokud mi mimčo chrupká. Hezký den i v tom zamračeným počásku!

    #862014
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahoj děvčata.Tak včera bylo Matymu 8 týdnů.To to letí ,musím vám dát za pravdu.V těhu mi ten čas tak neutíkal.RYBÝZKU tvé kamarádky mi je moc líto.Já mám ve svém okolí taky pár kamarádek které přes veškeré úsilí doktorů nemůžou otěhotnět nebo donosit miminko:'( .Dvě mám v zaměstnání.Jdna byla na umělim snad už 5x a pořád nic:( .Druhá nemá s otěhotněnim vůbec problém ale pokaždé o mimiko přišla:S .Ta si s manželem podala žádost o adopci a v době kdy já sem otěhotněla zrovna absolvovali hromadu různých testů a dotazníků jestli z nich budou dobří rodiče.Hnus tak osobní otázky pro už tak vystresovaný lidi.Když sem pak v práci ukazovala fotky z ultrazvuku(21týden) tak to obrečela se slovi že její poslední holčička umřela když byla zrovna takhle veliká:'( .V listopadu jim měli dát chlapčka ani nevím jestli ho dostali.Musím se na to zeptat.Další kolegině potratila 2x po sobě v šestym měsíci a když otěhotněla posledně hrozně s bála že se to bud opakovat,no a za osum týdnů se jí má narodit holčička:D .Jo a ještě jdna kolegině ta nemohla taky hrozně dlouho otěhotnět než přišli na to že má neprůchodný vejcovody a nikdy neotěhotní běžnou cestou tak ta má po umělém ročního chlapečka.Tak držím Tvé kamarádce palce ať to nevzdává.Včera sem malému dělala fotky jak pase koníčky tak zase nějaké hodim na koníka.Mějte se kásně vy i mimískové.A ať už konečně začne svítit sluníčko.

    #862015
    Anonym
    Host

    rybizku s tou kamaradkou je mi to taky lito, ale zas znam uz pripad, ze taky znama byla na umelim…vubec se nedarilo, vydali se ze vsech penez a nic, pak se jim podarilo adoptovat chlapecka a co cert nechtel za rok otehotnela prirozene a maji jeste holcicku, takze kdo si pocka ten se docka…urcite to pak dopadne dobre. kdyz byla na umelim, tak tam stale nejaka ta nadeje je. Ja mam zase kamaradku, ktera ma 2% uspesnost umeleho oplodneni, takze ta se smirila s tim, ze proste deti mit nebude, bud rikala, ze se to povede prirozene a nebo proste svuj zivot bude smerovat jinam.

    Co se tyce stolice, tak mi ji meli po sestinedeli tak 1x denne, asi dvakrat obden a ted poslednich 14 dni ji mame tak 2-3x denne, ale udajne je normalni, kdyz dite nema stolici treba i tyden, tak nevim co je na tom pravdy, doktorky jsem se neptala.

    Holky kamaradka mi rikala, ze ma pediatricku a ta kdyz male davala nejake ockovani, tak od ni dostala i nejaka homeopatika a jeji holcicka nemela na ockovani zadne reakce (bohuzel ta kamaradka nei odsud :(..takze te jeji doktorky se taky nezaptam)..nemate s tim nejaka zkusenost, jaka homeo by se treba melo pouzit? No do ctvrtka to uz asi nezjistim, tak doufam, ze to malej prejde v pohode.

    Jinak Damik ma porad problemy s prdiky a to mu uz v sobotu budou tri mesice, dokonce jsme ted tri noci za sebou byli vzhuru po dvou hodinach, vzdy z toho hodinu tlacime, pak se naji a zas nastesti usne, takze kojeni je ted po trech hodinach a usina po sedme, takze ja jsem totalne vyrizena.

    Pocasi je ted pekne naprd. V nedeli jsme byli na detskem dnu a to byli porad prehanky, vzdy pul hodiny zaprselo, pak vylezlo slunicko, ze by clovek padnul vedrem a pak hned zase prselo, takze jsme tam vydrzeli cca 2 hodky. Bylo to usporadany od Martina z prace a meli to moc hezky..akorat my jeste nesoutezili, teda chtela jsem z recese s malim soutezit, alespon by jsme meli zas doma nejake sladkosti, ale meli tam nejakou kapelu a ta hrala tak nahlas, ze jsem si myslela, ze se spletli a zpevak si mysli, ze zpiva pro hluchy a hlavne ty souteze byli hned kousek od podia a nebylo se vubec slyset, takze aby malej neohluchnul, tak jsem byli s kocarkem uplne pryc mimo deni, protoze tam jsme se alespon slyseli a melej i usnul.

    Vcera nas cekala jeste kontrola krcku (ma tam boulicku) a pan doktor byl nemocnej, takze jsme tam jeli zbytecne :(, ale spis me prekvapilo, ze doktori take stunou.

    Cuco, chtela jsem se te zeptat jaka ma Simonka ty stroupky. Nam se totiz udelali taky, jsou ale v barve kuze a ze zacatku mu i trosku hlavicka „zapachala“. Mazeme teda olejickem a dostala jsem radu, ze pry pomaha, kdyz cca 10 minut pred koupeli namazes hlavicku olejickem a pak to v koupeli smejes a po koupeli opet namazat. Je fakt, ze se nam to zlepsilo, ale bohuzel nezmizelo. Taky se budu muset ve ctvrtek zeptat co stim..jestli to staci mazat olejickem a nebo koupit zas neco „specialniho“

    Holky pouzivate uz spaci vak? Ja jsem jeden koupila a prijde mi to dobry, akorat vzdy vaham jestli mu v tom neni zima, tak ho radsi jeste prikrejvam slabou dekou do puli tela, mame totiz v loznici docela chladno, spime pri otevrenem okne.

    Tak zas dekuji za odpovedi a doufam, ze se zas podelite o zkusenosti a ty co tady uz dlouho nebyli, ze se opet ozvou.

    Preji hezky slunecny den a ne takove aprilove pocasi jako je tady u nas.

    #862016
    Anonym
    Host

    Raduzko:
    Mám dojem, že ta homeopatika se jmenují Thuya occidentalis (nevím teď jakou potenci), jednou jsem dávala Danče před očkováním pár dní, pak v den očkování a ještě asi 2 dny po. Bylo jí 5 roků, byla na přeočkování hexou. Kamarádce to také poradila její dětská doktorka pro malýho, už od miminka a nikdy reakci neměl. Tak pozjistím, jaká potence kolik kuliček a jak často (ale myslím, že jen jednou denně) a napíšu to sem.

    Ad stroupky. Já mažu cca hodinu před koupáním olivovým olejem (zkoušela jsem i kokosový ale ten moc nezabíral),pak to vezmu kartáčkem na vlásky, ono se to krásně odloupe od hlavičky a hodně hustým hřebínkem to pak vyčešu. No a pak se jde na koupel.
    Ale Dr. mě včera řekla, že to mám naolejíčkovat už večer a nechat působit přes noc a vyčesat ráno. Jenže pak ještě s tou mastnou hlavou být až do večera, oblékat čepičku a tak, to mi přijde docela nešikovný. Takže to budu dělat tak jak dělám, protože to zabírá.
    A v jiné diskuzi jsem četla, že pomáhá namazat Excipial Lipolotio – takové mlíčko z lékárny (psala tu o něm Rybízek, že jí to doporučila Dr. na tvářičky Beátky) je v tom urea-močovina to prý je účinný. Nebo Panthenol pěna ve spreji. Takže každý asi vyzkoušel něco, zabralo to a proto je tolik tipů. Já se ptala na ten olivový olej a prý je to taky OK. HLavně to nesmí zaschnout, jinak se z toho udělá na hlavince taková krusta v kuse a to už jde hůře dolů. Takže spíš už jak se začnou tvořit stroupky. Dělá se to miminkům, protože ještě nemají dovyvinuté mažové žlázy, je to normální nic hrozného. A děti to můžou mít opakovaně třeba i ve 2 letech. Danča to měla myslím ještě i ve 3 letech.
    Mě se dost stroupků povedlo odstranit předevčírem, dnes budu pokračovat, protože koupu malou jen obden, tak to provádím taky jen před koupáním tedy obden. Dříve na to existoval nějaký speciálně namíchaný olej od kožních Dr. co namíchali v lékárně, ale prý tam je něco co asi teď není úplně dobrý tak od toho ustoupilo.
    Já se snažím spíš vše dost přírodně, takže olivový olej je myslím dobrá volba. Kamarádka mazala svýho prcka jenom olivovým olejem, nikdy neměl suchou kůži, ekzemy nic a má takovou snědou pleť:) , říkám jako když zrajou ty olivy na sluníčku tak on má takovou přirozeně opálenou kůži ( a to kámoška ani její přítel nejsou snědí). Já po koupání mažu Weledou – měsíčkovým olejem, do koupele taky používám Weledu kojeneckou koupel s měsíčkem a Simča má pleť taky dobrou. Jen ty stroupky na hlavince, ale to není kosmetikou to je přirozeným růstem miminek.
    Tak přeju, ať se to Damíkovi taky povede zbavovat a ať nemá prdíky.
    Simče budou 3 měsíce za týden v úterý a taky jí to někdy zazlobí, ne každý den, ale zase je třeba mrzutá od něčeho jinýho. Nelíbí se jí oblíkání pak už je v kočárku v pohodě. Nebo kolem 17.hod si taky každý den pobrouká no to už je asi její rituálek. Tak nosím, pohoupu v zavinovačce a je klid.

    Přeji všem hezký den i přes to opět zamračený počasí. pohodu a klídek a spokojená bříška miminek:o)!

    #862017
    Anonym
    Host

    Raduzko, zapomněla jsem napsat, že ten olej namažu, nechám asi 3/4hodinky -2 hodinky působit, podle toho jak to stíháme, před koupelí. (jako jestli jsme doma nebo ne).

    #862018
    Anonym
    Host

    Včera jsme byly se Simčou v poradně – tak na 12 týdnech malá váží 5580g a měří 61cm.
    Za 4 týdny tedy přibrala kilčo (bez 20g), to je 250g na týden, zatím naše největší přírůstky. Ne nadarmo se říká, že třetí měsíc je růstový. Taky jsem Dr. řekla, že je malá taková víc nespokojená a i v noci je o 1 kojení víc než bylo předtím.

    No očkování zatím malá nedostala, odložily jsme to s Dr. z důvodu, že Danča je ve školce, kde se od zač. června rozjely ve velkém neštovice. Tak čekáme, zda se neosype, když by to chytla, tak čekáme další 3 týdny jestli to nechytne Simča a pak ještě čekat měsíc od uzdravení. Takže očkování jsem chtěla tak jako tak posunout takže toto nám to vlastně vyřešilo a nemusela jsem ničím argumentovat, proč to chci nechat píchnout Simče až co nejdýl. Mezitím máDr. dovolenou 14 dní v červenci na konci a pak ještě 14dní v srpnu taky na konci.
    No a pak teprve po tom očkování budu domlouvat píchání či nastřelení oušek na náušničky.
    Stále se rozhoduji, ještě to chci taky probrat s naší dětskou, včera jsem na to zapomněla, řešila jsem ještě zda nám doporučuje pro Danču desensibilizační léčbu na alergii (kapičky pod jazyk léčba bude trvat 3-5 let a kape se to myslím 3* týdně). tak mi to doporučila, že jsou s tím dobré zkušenosti tak do toho půjdeme. Protože má Danča docela silnou alergii na pyly jarních stromů a spolyká tolik léků, že mi z toho je až zle. A Danče už ty léky taky lezly krkem.
    No tak doufám, že jí ta kůra pomůže, když to bude takhle dlouhodobé.

    #862019
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    poctivě jsem četla,jen semi nějak nechtělo přispívat… :o)
    Karolínka má dneska přesně 12týdnů….docela to letí.Před 14-ti dny jsme byly na očkování a doktroka jí píchla rovnou obě-hexu i pneumokoky (synflorix),tak jsem se bála,jestli toho není najednou moc,ale prý ne.Naštěstí nijak velkou reakci neměla,čekala jsem,sledovala ale našěstí nic.Nesmím to zakřiknout:) ,protože za 14dnů jdeme na přeočkování a rovnou se domluvíme na náušničkách.Ovšem to asi nepřežiju,protože chlapo se mnou nepůjde a stačilo mi,jak Karolínka plakala u toho očkování.Po té první injekci ještě docela dobrý,ale jak jí píchla tu druhou,tak se spustil řev jako blázen.Piškotek můj malý.
    My máme stoličku pořád tak nějak stejnou,takže skoro každé přebalování 🙂 i prdíky nás občas potrápí a většinou taky nevím z čeho,i pizzu už jsem zkoušela a prošla a dokonce i květákové placičky (za což jsem ráda,protože je miluju)
    Už máme taky své „rituály“,ale spíš v pláči..např. klasika po ránu.
    Mám pocit,že se ,můj život vrací k „normálu“ – začala jsem zase chodit běhat,byla jsem si sednout s kamarádkama večer,zašla jsem si na pedikúru a na to,že mám sebou všude princeznu taky :o))) V příštích dnech má porodit kamarádka,tak se už strašně těším a volných dnů ještě využíváme a chodíme do města do jednoho baru na mícháné nápoje,protože tam mají odpoledne Happy Hour´s a slevy na výborné nealko koktejly,tak si vždycky nějaký dobrý dáme,poklábosíme..je to fajn :o)
    No a to je tak ve zkratce všechno,co se nám událo za celou dobu,co jsem nepsala.

    #862020
    Anonym
    Host

    Jo holky,chtěla jsem se zeptat….kam se hlásí rodičovská dovolená?Resp. co k tomu všechno musím udělat?Já v tom nějak plavu 🙁

    #862021
    Anonym
    Host

    verunko, tak to uz jsem zjistovala. Nejdriv musis na socialce ziskat spravne formulare a nebo si je stahnout z internetu. jsou to: „Zadost o rodicovsky prispevek“, „Zadost o rozhodnuti o volbe naroku na rodicovsky prispevek“ a „Potvrzeni o naroku na davky (nahrady) ovlivnujici narok a vysi rodicovskeho prispevku“ ten posledni formular si musis nechat potvrdit na Okresni sprave socialniho zabezpeceni.
    S temito vyplnenymi formulari a jednim potvrzenym musis zpatky na socialku, a sebou mit jeste svoji obcanku, obcanku sveho partnera a rodnym listem ditete.
    No a kdyz si vystojis frontu, tak by to melo byt vse. Nesmis prijit driv nez 60 dni pred narokem na rodicovsky prispevek (jako ja :D, chtela jsem mit vse z krku a nikde o dobe pred nepsali :(), takze me materska konci 4.9, takze nekdy v srpnu tam nabehnu znovu 🙂 .
    Teda takhle to chteji u nas…ja akorat jeste nemam zjisteno jak mam a kdy informovat sveho zamestnavatele jak dlouho minim byt doma.

    #862022
    Anonym
    Host

    OO,děkuji ti za vyčerpávající info :o))) Zaměstanavateli bys to měla oznámit po skončení mateřské,to zas bylo řečeno mně :o) Tak nevím,co je na tom pravda :o)Každopádně moc díky 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,751. až 3,765. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist