Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,766. až 3,780. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862023
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    ufff, tady toho přibylo, super! Tak Vám popíšu dnešní kontrolu kyčlí s Beátkou, ale dočítat budu až zítra, jestli holky dovolí.. 🙂
    Tak mám dobrou i špatnou zprávu..
    Dobrá je, že se to prý hodně zlepšilo, špatná je, že musíme mít peřinku dál, jen můžem být „bez“ celý dvě hodiny denně! Takže nález byl teda asi větší, než se původně pan doktor tvářil.. ale je pravda, že teď tam byla jiná dr. Takže možná platí, co doktor, to názor.. Co je ale horší.. přístup doktorů.. arogance, nelidský přístup, ba dokonce drzost! Od profesionálů bych to tedy nečekala! Je to smutný 🙁 Prvně se na mě dr. vrhla jako saň, že kde mám peřinku (jako bych ji asi nedávala nebo co, se tvářila.. měla jsem ji v čekárně v autosedačce..), a pak.. ani se nepředstavila, ba dokonce ani nepozdravila hvězda (s vysokou školou), o nějakýám podrobnějším komentáři jsem si pochopitelně mohla nechat jen zdát! 🙁 Mluvila se mnou jako s posední chuderou na světě 🙁 No co vám mám povídat.. příště už mě tam nikdo neuvidí! Najdu si někoho se soukromou praxí.. Nadala mě, že má pod peřinkou malá elasťáčky (povoleno je jen body) a když jsem jí řekla, že na to nic neoblečem, tak to dávám „pod“, tak mě sjela ještě víc, že si vůbec dovoluju nějak argumentovat.. a řekla, mě, že mám koupit větší dupačky! Tak jsem jí asi měla ještě dodat, že beru na rozdíl od ní jen rodičovský příspěvek, třeba by příště vážila slova..! Pak mi nadala skrze další věc, že peřinka se na hrudníku fixuje do kříže (já dávala šle rovně dolů, ale drželo to stejně tak..) a když jsem řekla, že to měla hrozně zaříznutý v krčku (červený a zapocený), tak mi řekla, že mám šle něčím podkládat nebo dávat něco s límečkem! Se divím, že mi nenařídila rolák nebo rovnou vaťák do třicetistupňových veder! Už tak je pod tou filcovou peřinkou obalenou igelitem pěkně zapocená! A když jsem nedržela hubu a nekývala jak hloupá husa (pardon) a cokoliv dodala (samozřejmě ve vší slušnosti a úctě), řekla, že si mám malou oblíct a hodila po mě zprávu (stav + další kontrola) se slovy, že mě nemá cenu dávat rady, když si to dělám po svým.. tak jsem z toho byla teda celekm špatná.. celý den mě pobolívá žlučník a čaj nezabírá, budu se nejspíš muset hodit do klidu, nebo se z toho vyvine záchvat a taky možná skončím na operačním sále, jako včera Šárka. A to bych nerada! Léky nevím, jestli můžu, když kojím. Chjooo, takže takový jsme měly den. Karolínka zvládla kontrolu s nama, tak jsem byla ráda.. Pak jsme totiž jely za kolegyňkou z práce (má skoro stejně starý holky) do Pisárek na výlet, holky si pohrály na dětským hřišti, zajezdily na Firstech a maličký si pěkně hověly v kočárku… 🙂 Tak to bylo moc fajn.. i nám to časově ladilo.. vždycky jsme se někde zastavily, sedly a nakojily duo.. 😀 Pak jsme si daly jedno orosené nealkoholické a svačinku a bylo nám fajn! 🙂 Dom jsme dorazily až v šest večer. Takže tolik z dnešní kontroly a výletu.. doufám, že vy máte lepší zkušenosti s kontrolama kyčlí!!!
    Tak dobrou všem.. a pěkný zítřejší den!

    #862024
    Anonym
    Host

    verunko, tak zas dekuji za info tobe…tak ja se tam v praci zas ukazu, abych jim sdelila jak dlouho budu doma:D

    rybizku, nic si z roho nedelej. U nas na kyclich si pripadam jak u robotu. Stojis ve fronte, pak musis sliknout dite od pasu dolu uz v predcekarne (upozornuju te, ze je to tam naslapane, kocarek na kocarku do toho maminy, deti atd. hruza, pak si te zavolaj do cekarny, tak tam cekas zas jak trubka, dite obalene plenou a modlis se, aby se nepocuralo nebo nepokakalo a pak jdes konecne k doktorovi do ordinace…ten ti na pozdrav ani neodpovi, polozis mu tam dite a jedine co ti rekne, drzte ho takhle, otocte ho…dobry…vratis se k sestrickam a ty ti vypisou novy termin a muzes jit…no pripadam si tam taky vzdycky ze obtezuji, ale u nas bohuzel jsou jediny. Jeste, ze pediatricku mame takovou sdilnou. Chapu, ze toho maji hodne, ale na pristupu by mohli opravdu zapracovat.

    Cuca, taky mazu olivovym olejickem, ale zatim teda jen tech cca 10 minut pred koupeli a taky zatim dobry, spis se nam to jaksi posunuje…od stredu hlavicky, kde to zacalo, tak to mame ted ve predu a to kdyz jsou ty horka, tak mu ani cepicku nedavam, aby se nazapotil a nemel to horsi.
    A zkus se zeptat nekoho na ty homeo, ja nikoho takoveho neznam, ale zkusim se zeptat nasi doktorky, jestli teda dneska nezapomenu…vzdy se ji chci zeptat na takovych veci a vzdy vyridim pulku, uz jsem si to dokonce napsala minule na papirek, ale pak jsem si ho nekam dala a nemohla ho najit.:@

    Tak my jdem dnes do poradny, na kotrolu a to ockovani tak doufam, ze bude vse ok

    #862025
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Rybízku tedy to je otřesné co máte za sebou na kyčlích!
    To u nás to je teď lepší, můžu mít malou v body i pampersku, takže nosím jen plenku s sebou k Dr. látkovku, tu dám na lehátko a položím jak mi řekne Dr. na který bok Simču rozdělám pampersku, on mrkne UTZ, pak ještě zacvičí nožičkama a je to hotovo. A jsou i se sestrou příjemní. Sice to je taky jak na běžícím pásu, ale dobrý.

    Raduzko, Simče se to taky stěhuje, z toho nejhoršího už to máme pryč, ale začaly se spíš jakoby už jen lupy dělat vzdadějc, ty jdou i bez mazání kartáčkem pěkně dolů.
    A s tím zapomínáním jsem na tom úplně stejně, taky vždy aspoň na jednu věc co se chci zeptat zapomenu. Asi si napíšu papírek jak ve filmu Vesničko má středisková:D .
    Na homeo se kamarádky zeptám, ale nevím jak to zvládne odpovědět – čeká každým dnem přírůstek, pojede rodit do Vrchlabí a sestra jí bude hlídat prcka – prvorozenýho takže to mají trošku složitější.

    Danča má střevní virozu ze školky, tak byla divoká noc. Končím, protože se ozývá malá princezna zase je vzhůru, dnes si tedy dává takové chvilkové spánky. Ale naložím jí do kočárku až přijde babi a půjdu s malou na poštu, babi si bude zatím hrát s Dančou doma.

    #862026
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    Beátka má dneska super den, tak jsem dočítala příspěvky a Karolínku si vzal Aleš k babičce, jel do stavebnin a pro míchačku. Zítra nám bude manžel od sestřenice dělat novou omítku ze dvora, jak tam Aleš dostavoval novou zeď, tak aby to bylo pěkný už konečně! 🙂 Chtěla jsem ještě Beátku přebalit, ale než jsem naskládala nádobí do myčky, tak zaspala, tak budit ji nebudu.. Udělala jsem si kafířko a „utekla“ jsem sem za vámi.. 🙂 Jinak myčku si furt musím pochvalovat, ušetří spoustu času a mé energie. Už bych ji nedala! Ikdyž ji naplním 1x denně, neva, vše tam průběžně schovávám a to se mi moc líbí, že tu nádobí nešeredí! 🙂 Dneska je pěkný pařák a to slíbili ochlazení a je tu 24 ve stínu!! Byla jsem na zahrádce posbírat jahody a musím vyplevelit papriky a rajčata, krásně se jim daří, tak ať je plevel neobtěžuje, ale až večer, teď bych to v tom vedru nedala.
    Díky za ohlas na Kamku, je mi jí líto.. :'( Nedovedu si to představit takový trápení.. Karolínku jsme počali asi tak do tří měsíců, ale to jsme ta tom nijak nepracovali, jen jsem vysadila antikoncepci a Beátku hned. Evíku i tvých kamošek je mi líto.. 🙁 Je to smutný, nejhorší je, že jsou vlastně oba zdraví, jen příroda je nechce zřejmě dohromady.
    Cuco, Beátka má taky pořád rýmu, ale nic neodsaju, má spíš šušínky. Takže vždycky prostříknu nos Sterimarem a smotanou gázou vyčistím. Do toho malého nosánku mi přijde ideální Totiž i ty menší uchošťoury jsou silný. Neodsaju nikdy nic, asi hleny jako takové nemá. A o mléčných výrobcích versus zahleňování jsem v Mamince četla, že to mýtus! Jé, závidím, že ti Danča spořádá i tři talíře.. klidně bych Karolínku nechala psát jídelníček, kdyby jí tak chutnalo. Ikdyž dneska jsem vařila bramoborvý kočáky se švestkama a taštičky s povidlama a to snědla tři! Jen jděte s Danielkou do té kůry… taky jsem jednou takovou kůru podstoupila. Zjistili mi na alergologii, že jsem hodně alergická na včelí bodnutí, tak jsem brala pak nějaký jed po papkách či co.. ale zkušenost nemám, jelikož mě od té doby včela neštípla (ťuk, ťuk) .. tak ti nepovím. Ten Excipial lotion je sice na ty stroupky v hlavičce, ale asi až pro starší děti, třeba kolem roku, mi včera říkala kamoška. Beátce to neradila dr., ale já jsem zde psala, že bych to na tu tvářičku mohla zkusit, jak měla ten novorozenecký ekzém .. Do koupele ještě nic nedávám, pro svůj pocit bych ji musela asi oprchovat, tak koupu v čisté vodě a pak namažu při masáži mlíkem nebo olejíčkem. Lékarnice mi říkala, že s olejíčkem opatrně, že ucpává póry a pak pokožka špatně dýchá. Tak to střídám..
    Raduzko, já dávám Beátku do spacího vaku a nedám na něj dopustit (žádný odkopání nehrozí..), mám z Tesca Cherokee, ještě po Karolínce a super!! Když je takový teplo, tak už ani nepřkrývám, když je chladněji, dám tenkou deku a na sobě má overálek nebo pyžamko.
    Tak jdeme si lehnout s Beátkou na sedačku, už se vzbudila a budem užívat klidu a sebe.. 🙂
    Pěkný zbytek horkého dne!

    #862027
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    A

    Ahojky holky.Malému se ty stoupky na hlavičce dělají taky:S .No ale žáná tága mažeme olejíčkem a vyčesáváme.No klasika.V ponělí mi volala jena paní která se ozvěěla v Ostrovské poronici o narození Matyáška a nabídla mi Průvodce JAK PEČOVAT O ĎĚŤÁTKO za 165kč tak sem řekla ať mi to tedy pošle.Přišlo to dneska.Sou to desky do kterých se každý měsíc doplňují další karty.Teď mi jich poslali 30 a je tam honě zajímavejch věcí co se miminka týče.Ky se na co očkuje a na co má me nárok ohleně sociálů atd.Taky sme zajeli do Ondálka nemohli sme totiž sehnat měkkou lžičku a tam sme koupili hned 2ks za 142kč.Je to sice palba ale vydrží rozhodně dýl než dupačky.Taky schánim medvíka s tlukoucím srdcem a né a né ho sehnat:( .Kamarádka mi říkala že mi ho sežene,její malej s ním spí dones a to mu bylo 9let.Sme neska byli na oslavě,kamarád je Jan a zároveň sme slavili i Zdeňku.Tak sem zhřešila a dala si dvě Bejlís.Matyášem mi promine určitě vždyť jinak sem nepila celé těhu a nes to bylo poprvé.Holky kdy se chodí na kyčle podruhé?Doktorka mi posledně zabavila zprávu ale nějak mi zapoměla říct kdy tam máme jít zase.

    #862028
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    A

    Ahojky holky.Malému se ty stoupky na hlavičce dělají taky:S .No ale žáná tága mažeme olejíčkem a vyčesáváme.No klasika.V ponělí mi volala jena paní která se ozvěěla v Ostrovské poronici o narození Matyáška a nabídla mi Průvodce JAK PEČOVAT O ĎĚŤÁTKO za 165kč tak sem řekla ať mi to tedy pošle.Přišlo to dneska.Sou to desky do kterých se každý měsíc doplňují další karty.Teď mi jich poslali 30 a je tam honě zajímavejch věcí co se miminka týče.Ky se na co očkuje a na co má me nárok ohleně sociálů atd.Taky sme zajeli do Ondálka nemohli sme totiž sehnat měkkou lžičku a tam sme koupili hned 2ks za 142kč.Je to sice palba ale vydrží rozhodně dýl než dupačky.Taky schánim medvíka s tlukoucím srdcem a né a né ho sehnat:( .Kamarádka mi říkala že mi ho sežene,její malej s ním spí dones a to mu bylo 9let.Sme neska byli na oslavě,kamarád je Jan a zároveň sme slavili i Zdeňku.Tak sem zhřešila a dala si dvě Bejlís.Matyášem mi promine určitě vždyť jinak sem nepila celé těhu a nes to bylo poprvé.Holky kdy se chodí na kyčle podruhé?Doktorka mi posledně zabavila zprávu ale nějak mi zapoměla říct kdy tam máme jít zase.

    #862029
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Šmarjá kde se tam vzala ta mezera?

    #862030
    Anonym
    Host

    Evíku,
    my byly se Simčou na kyčlích ve 2 týdnech a pak na 6 týdnech a další kontrola nejspíš už poslední (protože máme nález normál 1A) nás čeká až v srpnu a to budou Simče 4 měsíce a kousek.

    Dneska už Simča spinká od rána po 4. až se vzbudí dáme baštu, oblékneme se a frčíme ka kámošce, její nejmladší slaví 4.narozeniny. Má ještě 6.letou slečnu – s tou si asi pohraje Danča, už se holky asi přes měsíc neviděly tak to zase bude okukování a než pojedeme domů, tak budou sehraný, jako vždy. No nejstarší z dětí má kámoška ještě 19-letou slečnu, ta už má na hraní dlouholetýho přítele:D . Žije se nima v rodinným domku už asi 3 roky.
    Ráno jsme s Dančou pěkně zmokly, i přesto, že jsme měly deštníky. Simča byla v suchu v kočárku pod pláštěnkou. Potřebovaly jsme ještě nějaký dáreček pro oslavence a taky fenykl. čajík Danča nějak spotřebovala poslední dny.

    Tak přeji všem krásný víkend, no a aby se už umoudřilo to aprílový počasí, vždyť za týden už budou prázdniny!!!

    #862031
    Anonym
    Host

    Hezký víkend všem 😀
    konečně se sem dostávám.
    Ve úterý jsme byli v další poradně 9týdnů – máme už 57cm, ale váhově nic moc – pouze 3820g (přibraly jsme pouze 300g za 3týdny – doktorka povídala, že je to teda hraniční, že uvidíme za měsíc, jak přibyde):) Ale jinak jsme prý vývojově na svůj věk napřed.

    Taky jsme dostaly první dávku hexa, reakci jsme naštěstí žádnou neměly – ani teplota nic – ale protivná teda byla značně celý zbytek dne a vůbec nechtěla jíst 🙁 – najedla se o půl 10 ráno před očkováním a pak vůbec nic, jen trochu fenyklovýho čaje jsem jí párkrát dala lžičkou, ale když ani do 7 večer nebyla schopná se najíst z prsa (kroutila se, nechtěla se chytit), tak jsem si jela ke kámošce půjčit odsavačku a odsála jsem mléko a dala jí ho lžičkou – tak to snědla 60ml aspoň, pak ještě chvilkou řádila a usla až někdy asi o půl 10 a pak v noci už jedla zase normálně z prsa – bylo to teda perné odpoledne 🙁 , nervy jsme měli všichni kolem na pochodu – já teda hlavně kvůli tomu jídlu – ale pak jsem mluvila s kámoškou a ta mě uklidnila, že taky jí malá nechtěla po očkování jíst. No snad to příště už bude lepší, i když nevím, to dostane injekce dvě – ještě pneumokoky. Nejradši bych jí tím očkováním vůbec netrápila, ale tak snad to aspoň k něčemu je 🙂

    Rybízku tu kontrolu kyčlí ti teda nezávidím, to je přístup – to u nás je to naštěstí tedy lepší 😀 . U nás na to mají na ortopedii i na UZ vyhrazené čtvrtky od 13 do 14hodin – to zkrátka berou jen miminka – takže to tam jde rychle, plynule a nikdo na nikoho nebrblá apod. 🙁 Šly jsme k doktorovi na ortopedii, ten na malou mrknul, zacvičil jí nožičkama a pak jsme šli na UZ, s fotečkama pak zpátky k němu – tam nás vzal hned, kouknul na to, řekl že to máme v pořádku a že další kontrolu máme ve 4měsících (to mi dala sestřička kartičku s datumem přesně). Takže vše šlo rychle, bezproblémově – je fajn, že se tam nemotají jiní pacienti 🙂 , protože to tím pádem jde jako na běžicím páse a hezky se tam střídáme, u doktora i na UZ.
    Je mi líto, že musíte pořád mít tu dečku, musí to být pro ni chudáka nepříjemné, hlavně když jsou ty tepla 🙁 Tak snad to příště už budete mít OK a budete moci být bez ní.

    To počasí je tedy opravdu aprílové, celý víkend nic moc – i když včera to tady u nás docela šlo, sluníčko svítilo tak vždycky chvilku, pak zase zalezlo za mrak, ale foukalo teda hodně – ale tatínek vzal Terezku odpolko ven, tak to bylo fajn, měla jsem chvíli pro sebe 😀 – sedla jsem si s kafíčkem, přečetla časopis, vyluštila křížovku, pak to trochu pofackovala kolem a byli zase zpátky. Ale každá chvilka oddychu je moooc fajn:)
    Dneska je tam teda pěkná zima – fuj, teď teprve se to vyšplhalo nad 10stupňů 🙂 , ale aspoň už nefouká – tak jsem byla s Terezkou venku zase já, protože tatínek měl odpoledne formule, tak aby na ně mohl v poklidu kouknout!
    No na zítra hlásí už zase hic, tak uvidíme, jestli se to vyplní – jsou to teda hrozné skoky 🙂

    Jinak Terezka se drží, je zdravá ale mě teda přepadla hrozná rýma, z nosu mi pořád teče jak z okapu, smrkám, kejchám, hlava mě trochu bolí – ale copak si můžu jít lehnout???? no ne nebo když, tak na chvíli. Ale zítra už ani to ne, tatínek nám tenhle týden bude v práci až do 17hod, takže tady budu muset s Terkou válčit sama, rýma nerýma 🙂 Takže se dopuju čajíčkama, smrkám, smrkám (naštěstí to jde, lepší než kdyby se to tam zaseklo) a včera jsem si na noc vzala paralen a jinak mám ještě kapky Echinacey – ty mi většinou pomůžu. Tak snad se z toho brzo dostanu a nechytne to ode mě Terezka 🙂 – to doufám, že bych jí chtěla odsávat rýmu chudince, tak to opravdu ne.
    Mějte se hezky, snad se umoudří to počasí a budeme zase moc být více venku 😀

    #862032
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkný večííír maminy!

    Dočetla jsem, ale reagovat budu víc až zítra,ju…už jsem zralá do postale:)

    Jen musím říct taky zážitek, jak jsem četla Petspi – já to měla ve čtvrtek s Julkou…jely jsem do Prahy, najedla se na cestě v půl 11…pak byla několikrát vzhůru, ale dost pak spala, nato že v autě nechtěla spát a docela brečela… A najedla se až v 8 večer!!! Jsem myslela, že mě klepne, jsem jí nabízela několikrát, kroutila se a jak jsem ji dala k prsu, sputila řev, jako když ji trhám uši:S Nechápu, co to bylo, ale už je to ok. Teda te´d pro změnu dva dny po kkojení chvíli řve jak tur, ale pak už nic…taky asi prdíky nebo co…

    zatím ženský paaa a klidnou noc všem!!! Další dny nás mají čekat tropy, jsme na chalupě, tak se těším, že dám Julku do vaničky do stínu a bude sranda:)

    Dobrou, dobrou

    #862033
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,
    přesto že je tak pozdě, kukla jsem sem, jelikož přes den se sem nějak nedostanu.. Každý den máme něco.. v sobotu jsem dopoledne jsem žehlila a chystala jídlo.. chlapi nahazovali tu zeď na dvorku, pak jsem jela nakoupit do Brna. Neteř si vzala holky na hasičskou pouť a pak hlídala ještě babička, protože takový nákup, to není jen tak se mnou.. zabrousila jsem mezi regály s oblečením a udělala jsem si radost šatičkama a legínama F&F A dneska zase vaření a úklid, jaký štěstí, že si vzala šivca Karolínku na výstavu pejsků a koček. Tak malá měla zábavu a já klídeček na úklid. 🙂 Ikdyž Beátka toho nenesapala, ale aspoň je občas hodná v lehátku. Odpoledne jsme si udělali celá rodinka krásnou vycházku do lesa, i počasí se nakonec umoudřilo, tak to bylo moc fajn. A na zpáteční cestě jsme nemohli minout hřiště že.. to by Karolínka neusnula! 😀 Potkala jsem jednu známou, co jsem dlouho neviděla, tak už má první miminko, tak jsem se dneska pokochala nad tří týdenním Marečem.. je to síla, jak to letí, my už budeme mít příští týden 3 měsíce!! :O Večer jsem dala se švicou, synovcem a Cidem kolo, takže jsem celekm unavená, ale příjemně! 🙂 Ještě zabalím dárek pro sestru, dojede dom, tak už se těším, až se zase na chvíli uvidíme! Zítra máme spicha s děkanem kvůli křtu a mají dojít Beátce šatičky, tak snad už to bude tak nějak všechno.. kmotra už je též zajištěná. <:o) Chtěla jsem dát druhý jméno..svatý.. tak se mi líbí Anna, myslíte, že se hodí Beáta Anna?? Jo a pak ještě takový blbůstky jako je vyšitá dečka a svíčka, ale to už jsou jen drobnosti.
    Ad kyčle.. u nás na to jsou taky vyhrazeny hodiny, asi proto to lze dělat jak na běžícím pásu, vždy vyleze sestra a řekne, kdo se nachystá.. tzn. vyslíct miminko do půl těla.. Ale přístup by mohl být i tak lidštější! Vyloženě se na mě zchladila.. 🙁 Doufám, že tam příště bude někdo jiný nebo spíš Beátku objednám úplně jinam pro jistou!!
    Petspi, jo jo, děčku máme prozatím furt, kromě dvou hodin denně. Ale krom věcí nám není ani už kočárek, jak má roztažený nožičky (pocení je taky hrozný, ale nějak se to dá..), tak to mi tak „chytrá“ MUDr. měla říct, kde na všechno vzít, když se tak střapčila, že nemám dávat pod dečku dupajdy a mám koupit nový a větší.. Chytrá s kytkou.. a to co máme, to si mám dát asi za rámeček.. :@ Přeju větší přírůstky na váze.. to bude určo v poho, neboj, příjde růstový spurt, větší chuť na jídlo a strhnete s Terezkou dr. váhu 😀
    Beátka už občas chytně nějakou tu hračku a je vidět, že ji vše kolem čím dál víc zajímá!! 🙂 Vždy když jdeme přebalovat, tak automaticky otočí hlavičku na tu stranu, kde je její oblíbenec plyšový pejsek od kamošky. 😀 Neváhá ani chviličku a už ho hledá a když ho vezmu a šimrám jí do nosánku a dělám .. baf, baf .. tak se řechtá od ucha k uchu.. 😀 Je to radost!! :o))))
    No nic maminy, jdu na kutě!! 😀 Brou..

    #862034
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahujky maminky a robátka.Tak Matyášek včera oslavil dva měsíce a oslavil to sedmi hodinami spánku.Jinak je děsně šikovnej a roste jako z vody.A já si to patřičně užívam.Úsměvy rozdává na potkání což mě až udivuje když je ještě takhle maličkej.RIBÍZKU od kdy maj bejt ty tropi?Už mě ten déšť fakt nebaví.

    #862035
    Anonym
    Host

    UFFF, holky tak to jste me zase uklidnili. My byli ve ctvrtek v poradne (ted v sobotu 25 mel Damik 3 mesice). Takze delka 64 cm a vaha 5,66 kg…doktorka byla spokojena. Dostal prvni ockovani pneumokoka (rval jak tur a nesel vubec uklidnit…boze jak ja se musela drzet, abych nebrecela s nim) a druhou davku rotaviru (ja jsem mu je na oporuceni lekarky nechala dat). a muzu vam rict, ze byl taky celou noc neklidny…kazdou hodinu se budil, ale totalnim revem. Ockovani dostal ve 3 hodiny a ve ctyri se jen trochu najedl, spis mi prislo jak kdyby se jen napil, po koupani nechtel ani tuka v deset taky nic, vzdy u toho rval jak tur, jak kdybych ho snad pulila a najedl se az o pulnoci…uz jsem z toho byla taky pekne nervozni. Chtela jsem si uz taky odsat, ale bala jsem se, ze by pak treba chtel a u nas co se jidla tyce, tak lzicka ani flasticka zatim nevedou:( . Pak se najedl a byl klid na vsech frontach, ale to buzeni revem mel jeste dalsi dva dny, tak nevim jestli se mu o tom jeste zdalo nebo mel tu reakci delsi, tezko rici, ale horecku nemel a to jsem radsi mela v zasobe paralenove cipky. Jeste nas to ceka 2x, necham teda hexu a pneumokoky pichnout najednout, protoze kdybych to rozkouskovala, tak by chudak Damik mel tohle kazdych 14 dni, uvidim jake budou reakce, bohuzel se tomu clovek nevyhne … naockovanej byt musi:( . Spoleham na to, ze ja si dneska taky nepamatuju…jak me ockovali.

    Nase slavne plavani jsme museli presunout, protoze ma ted Damik jinej rezim…upozornuji, ze si ho nastavil sam, proste od 8 do 9 spi a my meli to plavani od 9, takze ho budeme mit v patek a od 10:30, tak doufam, ze si ho zas do patku nezmeni.:$ .
    Ted je Damik uz vzhuru a uziva si stav do NAHA 😀 , hrozne se mu libi, ze muze byt nahatej a ja mam pak chvili klidecek a muzu se pripravit na prochazku.

    Manzel ma ted 14 dni dovolenou, tak mi pribude zas starosti s varenim…on si bude odpocivat a ja budu zas vystavena…clovek uz ma zazitej nejaky rezim a on do toho takhle padne.:)

    Snad uz se pocasi umoudri, zitra si chceme udelat pesi vylet tady u nas, manzel pojede na bruslich a ja to vezmu pesky. V 10:45 jsme objednany k doktorovi s krckem na kontrolu (minuly tyden byl doktor nemocny) a hned pak vyrazime na pesi vylet.

    Jinak ja jsem o vikendu delala manzelovi taxikare. Oslavovali, tak jsem musela tentokrat jezdit ja. V sobotu dopoledne jsme byli nakupovat, dokoncem jsem sehnala Damikovi v Takku takovou peknou mikinku a jen za 29 Kc, meli nejake slevy, ale u nas to bylo uz teda dost rozebrane, ale jeste jsem mu tam vzala teplacky a tricko..a pak hura do Globusu, meli zas akci na pliny, tak jsme si zas udelali mini zasobu. pouzivam ted ty Pampers Sleep and Play a vychazi balik na 144 Kc, takze plina cca 2 Kc. Taky mi konecne dosla ta knizecka do DM, ale pliny z toho uz moc nevyuziji.
    Odpoledne jsme pak byli na srandamatchu ve fotbale, manzel mel ukonceni sezony…Damik to tam prospal, ja pak s nim jela domu a manza pekne zapijel. V nedeli nas cekala uz jen tchyne:$ .

    Tak jdu se prichystat a asi s Damikem vyrazim do mesta, musism do knihovny prodlouzit knizky a neco malo pokoupit.

    #862036
    Anonym
    Host

    Eviku, mi byli na kyclich v 9. tydnech a ted nas ceka v 16. tydnech, ale taky doufam, ze uz naposledy, protoze ta navsteva kycli je vzdy totalne vycerpavajici.

    #862037
    Anonym
    Host

    Ahoj holky po víkendu!

    Tak jsem upekla teď ráno meruňkový koláč a povedlo se mi konečně stáhnout pár foteček na FCB se Simčou.

    Raduzko:
    Myslím, že si určitě Damík nebude očkování pamatovat, jen bych zvážila to očkování Hexy a pneumokoka najednou. Sice ušetříš malýmu píchání rozděleně, ale zase je to děsný nápor tolik látek narvat do miminka…to je tedy můj názor já bych rozhodně obě vakcíny najednou píchnout nedala.
    Danče jak píchala Dr. ještě tenkrát tu minulou vakcínu proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli a hemofil. infekcím tak do druhýho stehna píchala žloutenku, to byly hrozné reakce. Horečky, pláč skoro imrvére, spánek tak narušený.
    Já to teď tedy budu nechávat Simče dost opatrněji píchat. Nedávám ani proti pneumokokům a hexavakcínu nechám píchnout později (hodí se nám teď ta situace ve školce, že tam řádí neštovice a DAnču tam normálně dávám). No já jsem toho načetla hodně o očkování a jsem velmi obezřetná co nechám píchnout a kdy, nechci nikoho ničím strašit, je to každého věc.
    Jen souhlasím s jedním názvem knížky, která je taky o očkování a to že je to OBCHOD SE STRACHEM. To je prostě velmi trefný.

    Simče jsou zítra 3 měsíce, už má tak nějak dost pravidelný režim, i když se to samo někdy mírně posune podle toho jak se ráno vzbudí. Směje se už chvílemi i nahlas, to je tak krásný.
    Od pátku už Danča nebude chodit do školky, tak budeme zase hospodařit společně. Manžel má dovču až na přelomu července a srpna. Doufám, že bude trochu lepší počasí, abychom mohly být s holkama víc na zahradě než doma, to by se asi Danča doma unudila.

    Tak přeji krásný nový týden a ať jsou mimísci hodní a kdo má očkování ať se obejde bez reakcí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,766. až 3,780. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist