Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,811. až 3,825. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862068
    Anonym
    Host

    Ještě jsem zapomněla říct…pokud máte někdo blízko Ikea,tak jsou tam výprodeje a my tam v sobotu koupila přebalovací tašku zlevněnou ze 499,- na 99,-,což je myslím super cena a líbí se mi.Tak jsem hned vzala kámošce jako dárek a ségře :o)) Za ty prachy,neberte to.Ale ten výprodej je jenom do 6.7.

    #862069
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Tak vás zdravím holky… zase v této večerní hodině.. 😀
    Jsem doma sama, manža odjel za kamošem a přespí u rodičů. Za tím, co tady byl s rodinou. Když jsme ještě neměli holky, tak jsem pro něj vždycky kolem půlnoci jezdila. Návštěva byla super! Domluvily jsme se s Janou, že je v létě navštívíme na chatě u Zlína na víkend a spojíme to s návštěvou ZOO v Lešné.. Aspoň to bude pro Beátku takový zkušební pobyt a uvidíme, jestli vyjet na tu přehradu na Vysočinu s Haničkou nebo raději ne.
    Káťo, to mě mrzí, že marodí Tom s ouškem, to je pěkně nepříjemná nemoc! 🙁 Tak brzké uzdravení!!! Já ji měla v šesti letech a pamatuju si to do teď a prospala jsem tenkrát den a půl téměř vkuse, mamka jen chodila poslouchat jestli dýchám.. :S
    Hruštičko, asi každou ženskou chlap čas od času naštve.. Já už jsem si zvykla, že chlapi dělají všechno co nejvíc k jejich pohodlí.. oni už jsou prostě tkaoví.. Taky třeba řeknu Alešovi, ať jde se Cidem na kolo, když to šivci nevyjde a nejedu s ním já a on s ním jde radši za barák.. pravda je, že pes z jeho vycházky nijak nadšený není a ještě kus od baráku se otáčí a hledá mě.. to mi Aleš dneska vykládal u večeře.. 😀 Nebo řeknu, ať vezme malou na dětský hřiště na houpačku a na skluzavku (ona tam moc ráda), tak ji radši vezme na dvůr nebo zahradu, aby si mohl sednout a dát v poklidu škopíka.. nebo když uklízím, uvítala bych, kdyby se mi tady nikdo nemotal a šli všichni ven, ale to ne, radši se zavřou v dětským pokoji a hrají si tam ( v lepší případě, jinak courají po mokré zemi..) .. jo jo, chlapi už jsou takoví… musíš se nad tím povznést a hlavně se ho nesnaž měnit, to nejde!!! 😀 Jo jo, holky máme šikovný.. neboj, brzy se dočkáš i ty obejmutí.. ani bych tomu nevěřila, kdyby mi to někdo říkal, ale je to tak, krásný objemutí obouma ručkčkama najednou! Asi nějaký instinkt či co.. 🙂 Co se týká kamošky, tak to tak je, bohužel.. každý si myslí, zvlášť svobodné, že se ti po porodu totálně zatemnil mozek a o ničem jiným se bavit neumíš (já jsem teda byla naštěstí mezi kamarádkama skoro poslední) .. tak jí musíš dát najevo, že to tak není a máte i tak další společná témata.. a bude to dobrý uvidíš!
    Verčo, vy jste teda obříci!!! 😀 To já počítám s váhou tak do pěti a půl kila a 62 cm.. Jo a dneska jsem se znovu koukala do Karolínčinýho zdravotního průkazu a měla 5,65 kg a ne 5,40, jak jsem psala… A v roce měla 7,90 kg 😀 Teď jak jsme měly sešlost s těma maminkama, tak tam byla jedna s půlroční dcerkou Markétkou a ta měla 13 kilo!!!! Nemohla jsem věřit vlastním očím!!!! Měla faldy i na předloktí… Myslela jsem, že to nejde, že se to pak zastaví, ale asi jak u koho.. ale tam hrály roli i geny, mamča byla též oplácaná.
    Tak dobrou všem …

    #862070
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.HRUŠTIČKO na feťák sme nakonec nejeli kvůli špatnýmu počasí.O prochladnutí fakt nestojíme.Posledně sem měla blbou rýmu a skončila sem s malim v nemocnici.Jinak koukám že nás ti naši chlapi štvou sejně.Můj zase přijede večer z práce a na všechno má moře času.V deset si vzpomene že něco potřebuje nutně okamžitě najít a začne krámovat a dělat rámus zrovna když malej usíná.(což v tom hluku samozřejmě nemá šanci)NO a pek se ještě vzteká že ho upozorňuju že pokud Matyáška vzbudí tak ho bude uspávat sám.:( .VE1RUNKO malej mi dělá to samí.Tedy přes den ne ale večer po koupání chce bejt jen na ruce až do usnutí.No a taky možno pouze v pohybu.Přes den je naštěstí v klidu(teda pokud je v kočárku.A s tim slintánim to máme taky.Malej slintá neustále.Vždycky když ho dávám odříhnout nebo jen tak chovám tak sem poslintaná celá i já a ne jen jeho bradička.Ato mu je dnes jedenáct týdnů což je na zoubky opravdu hodně brzy.Dnes sem se dozvěděla že mi umírá kamarádka:'( .Je jí 64 let a má rakovinu místních uzlin.Tu jí teda zjistili už před dvěma lety ale až do listopadu loňského roku byla v pohodě.Pak začala trpět na čtyřiceti stupňové horečky,před třema týdnama jí odvezli do Plzně do nemocnice kde se jí je pokouší marně srazit.Teď už na tom je tak špatně že jí raději uvedli do umělého spánku aby se netrápila:( .Poslední týden byla dokonce i na kyslíku.Bude mi chybět mám jí moc ráda.Když jí posledně pustili z nemocnice domů tak sem jí dávala Matyáška pochovat.Byla moc ráda že se nebojím jí ho půjčit.Když mi ho pak dávala do náruče tak se rozbrečela že je moc ráda že ho mam.Její dcera která je stejně stará jako já si nedávno prošla rakovinou plic a už dlouho se snaží o miminko.Lékaři jim to nedoporučili ze zdravotních důvodů a ona má o ní samozřejmě strach.No a teď když Ivča umírá tak se její dceři konečně podařilo otěhotnět.To je děsný nedokážu si představit že už tady nebude:'( .

    #862071
    Anonym
    Host

    Evíku,
    to je mi vážně moc líto s tou kamarádkou. Tyhle nemoci jsou hrozný, umírají na to většinou ti nejhodnější lidé (kamarádce takhle loni zemřel tchán, to bylo jejímu malému asi 1,5roku). Mé sestřenici též manžel – bylo mu teprve něco málo přes padesát…:'( ach jo.

    Simča taky moc slintá, snad to ještě ty zoubky nejsou – Danče první vylezl asi na 8-9.měsících.

    Hruštičko,
    manžel kutá pořád – tuhle mi i budil Simču, když už byla večer v postýlce. když to bylo 3. tak už jsem na něj houkla, že by s tím mohl o patro výš přestat, že nebudu pořád dokola uspávat…
    Byl namíchnutej, protože bez mýho vědomí – já si byla v Penny koupit nějaký věci, měli Lovelu gel v akci a Brumíky pro Danču volal rodičům, že se u nich stavíme, malá byla nevyspalá takže tu návšěvu několikaminutovou prořvala manžel naštvanej jako kdybych za to mohla a při cestě domů se tvářil jak kakabus.Ptám se ho, co se děje a on ani na mě nemluv..no byla jsem u jeho rodičů nakrknutá, že jsme se tam takhle stavovali, když malá měla jít spát a místo toho jí manžel nosil nešla samozřejmě uklidnit a říkám, spala před posledním krmením doma jen 20 minut tak proto pláče…pak se ptali rodiče manžela, zda tam Danča nechce do večera zůstat (bylo asi 17.hod) takže by to stejně bylo na chvilku, Danča se skoro rozbrečela – nemá moc ráda takový rychlý akce, když s tím dopředu nepočítá tak bylo takový dusno tam no děs. A manžel si pak vyléval zlost na mně…nechápu to. Ale přešla jsem to a už je to zase v klidu. No jen to buzení potom mě ještě vytočilo, ale když jsem mu řekla, tak skončil.
    Takže tak to asi u nás teď je, chvíli fajn a pak někdy bouřka..no asi jako všude.
    Momentálně manžel nakupuje matroš na zateplení 1 stěny baráku, vybíráme barvu na fasádu pořád se nemůžeme ničeho dobrat…

    Zítra se těším na tu procházku u nás s těma 3 mamčama, 2 znám jen z internetu tak to bude legrace až se seznámíme takhle naživo.

    Přeju hezký sváteční den ať jsou mimísci hodní!

    PS-Simča taky nebyla 2 měsíce chovací a teď…taky se ráda nosí, při chůzi samozřejmě je to zvědavost, já bych neřekla, že to je chyba ve výchově…už jsem si i na to zvykla, že před spaním chodím…hlavně že za pár minut malá spinká. Pak je zase čas na domácnost a takhle to je každý den, pokud je ošklivo a nedá se jít ven. Naštěstí počasí už zase přeje procházkám a pobytu na zahradě, takže jen ať nám to vydrží co nejdýl!

    #862072
    Anonym
    Host

    Káťo,
    přeju Tomovi brzké uzdravení, zánět stř. ucha to je bolestivý chudák posílám mu pofoukání!

    Danča už je naštěstí fit, byla to zase jen 1-denní virozka asi následek toho sobotního prochladnutí.
    TAk jsem ráda, za týden má jen s tátou na tu výpravu do Jinolic – se strejdama a jejich dětičkama.

    Nemoci lítají, není se čemu divit ty teplotní výkyvy jsou hrozný, o víkendu 10st. a teď mají být zase tropy…kdyby bylo pořád kolem 25st. vůbec bych se nezlobila….

    #862073
    Anonym
    Host

    Teda ted ctu o slevach v Ikea, tak to jsem zas propasla. V utery jsme jeli pres Prahu pres Cerny most a ja si rikala jestli se nestavime v Ikea, ale pak jsem si rekla, ze bych zas jen ocumovala a planovala a tak jsme jeli dal a ja mohla nakupovat, kdyz tam byli slevy. No budu sem muset koukat casteji. Ale manzel ma ted tu dovolenou, tak neni takoveho casu.

    Holky koukam, ze at jsme v republice kdekoliv, tak alespon chlapi jsou stejny:D 😀 😀 . Ten muj manzel je taky naodstrel. Kolikrat mu taky reknu at pohlida maleho v postylce..ma zapnuty treba kolotoc a kdyz mu dojede, tak to dava najevo a on drepi tri kroky od neho a kdyz se malej zacne projevovat, tak drepi u toho svyho pocitace a nez by se sel podivat co malej chce, tak na nej „hulaka“ a bruci a mluvi a nezvedne se, to musim zas treba ja od rozdelane praci v kuchyni jit a podivat se co chce…a to uz taky pak jen podotknu, ze by mohl tu svoji zadnici zvednout a podivat se co vlastne Damik chce, tak je hned taky naprdnutej…a to je jen takovy stripek. Uz se tesim az manzel pujde pristi tyden do prace. Jsem si myslela, jak si alespon doma neco poradne udelam, kdyz bude hlidat maleho, ale to ne…on si dovolenkuje a ja mam 2x vic prace, protoze neni schopnej se hodinku malemu venovat nebo ho hlidat.

    Kdyz vyrazim s kocarem tak jde s nama, ale aby si ho na chvili vzal sam to ne, ale po obede si chodi dat „dvacet“, ale ze by jsme si to mohli nekdy vymenit to ne!!! No uz aby byl v praci, zase si udelame s malym svuj rezim…nikdo nam ho nebude rusit. Hlavne me stve, ze manza mi vzdy zdeli neco treba pul hodiny pred tim nez nekam jedem. Treba mi rekne odvezes me ve tri tam a tam…a ja mam samozrejme naplanovano neco jineho, takze musim vseho nechat, pripravit maleho, sbalit se, stale si neuvedomuje, ze ja ten den musim mit taky trochu rozvrzeny…takze takhle u nas:@

    Damik, ted chce taky vic nosit, ale spis chce pozorovat nez ze by chtel chovat. Kdyz mam cas, tak mu to dopravam, ale taky to vzdy nejde.

    Jiti, neptala si se na tu homeopatii k tomu ockovani? Cetla jsem nekde, ze by mela pomoci Thuya 5CH nebo 9 CH, ale chtela bych to mit od nekoho kdo to treba uz zkousel.

    Hmmm, tak ja jdu zas neco delat 🙁

    Tak zatim a preji hezke pocasi, u nas ma byt zas poradne vedro, tak asi budeme zas doma, popr. vylezeme jen na zahradku. Vcera jsme byli u tchyne a malej tady v tom vedru nechce spat a ona presvedcena, ze ho v kocaru proste uspi, tak ji tam malej rval pul hodiny v kocare, pak uz jsem to nevydrzela, normalne jsem ji ho „ukradla“ a sli jsme do baraku, ma tam cestovni postylku, a maleho jsem uspala v chladku…proste si neda rict, si mysli, ze je asi nejlepsi, ale Damik proste tady ty vedra nema rad…ja je teda taky nemusim.

    #862074
    Anonym
    Host

    Verunko a pichala Karolince doktorka dohromady Hexu a pneumokoka? A jaka pak byla? Ja porad vaham jestli to nechat pichnout dohromady nebo zvlast a chci zkusit ty homeopatika…moc k tem ockovanim duveru nemam…porad vaham a to musim uz pristi tyden doktorce v pondeli zavolat, jak jsme se rozhodli.:^)

    #862075
    Anonym
    Host

    Raduzko,píchá jí to tak jak píšeš…hexu a pneumokoky.Nechala jsem jí dát ten Synflorix,protože je prý o něco lepší,že má větší záběr nebo co.Reakce naštěstí zatím žádná.Doktorka říkala,že může být trochu víc rozmrzelá,atk jsem jí řekla,že už to snad víc ani nejde :o) Ale minule byla trochu víc protivná a má větší žízeň.
    Svátky byly fajn…v úterý přijeli přítelovi rodiče a teda,co „tchýně“ s Karolínou vyváděla,tak to jsem kulila oči…zvedala ji do sedu a takové pitominy.Proboha,vždyt jí jsou tři měsíce!Tak jsem to zatím moc nekomentovala,ale jestli to s ní bude provádět dál,tak jí asi něco řeknu.Taky ji celý den nosila,tak byla Kája spokojená a my měli včera zkažený výlet.Šlli jsme na procházku a když byla hodná,tak jsem ji vzala na ruce ať se pokouká,pak chvilku spala a pak spustila takový řev,že v lese srnky utíkaly.Ale nevzali jsme,nechali jsme ji ječet.Ale oběma nám cukaly nervy a málem jsme začali štěkat i po sobě.Takže nám to trochu pokazila,pak vyčerpáním usnula,najedla se a byl zase na chvíli klid.Ona se nechce chovat,ona prostě chce vidět okolo,ale to jaksi celý den nejde ale to jí člověk nevysvětlí….Už se těším,až bude moct v kořáře sedět….jestli se toho dožiju :o)
    Tak hezký den

    #862076
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Zdravím holky!

    Teda dneska mega vedro…stavěl se nakonec přístřešek, takový ten stan na zahradu, aby byl nějaký stín. Až teprva před chvílí jsem dala Juli teda dovnitř, protože se vrtěla a přišlo mi, že už je jí asi faktr vedro. Měla tak sice mokrou plenku, tak ta taky nezvládne zázraky:)

    Koukám, že to máme všechny stejné – Juli se moooc ráda dívá:D Jak jsem psala na FB tak teda poslední dny je dost uřvaná, ale dneska už to trochu opadlo, tak snad je je ten spurt a už pomalu zase končí…doufáááám:D Taky jste něco pozorovaly? Juli má přáští týden 3.mesíce, ale 12 týdnl ai mysímm že je právě teď něbo tak nějak….je to o něco dřív…ale zatím jsem nepočítala.
    A s tím díváním…nakonec jsem se teda propracovala k tomu, že jsem jí koupila na Aukru polohovací lehátko a chystám se koupit šátek na šátkování – no holky, držte palce!!! V srpnu bych chtěla jet do Ostravy za tchánováma a kamarádkou do Těšína, tak si říkám, žýe by se ten šátek mohl hodit, když se v něm dá právě uvázat tak, aby viděla ven. Ale už se vidím, jak to motám:D 😀 No musím to pokořit. Jen čekám a dorazí mateřská a kupuju:) Až bude jen rodičák, bude to docela síla teda,co říkáte…

    Já teď dost času trávím u háčkování…vzpomněla jsem si na to a nakopla mě jedna mamka z těhulek haloo, když jsem viděla,že háčkuje…musím využít mamky znalosti, dokud má dovču a je tady:) Už je skoro hotový „klobouček“ a začínám další čepičku s rantlíkem 🙂

    Evíku, taky se přidávám a mrzí mě to k kamarádkou…rakovina je sviňa…:'(

    Cuco, jak dopadlo setkání se ženskýma? Jaké jsou naživo?:)

    Koukám, že s chlapa teda všude něco… U nás už se to zase naštěstí uklidnilo, tak jsem ráda.

    Veru, já myslela, že ten Prevenar je širší záběr, proto se na něho doplácí…Synflorix budeme taky dávat. Tchýně s Kájou se teda rozjela…moje mamka ji jen dala ručičky a zkoušela, jestli se Juli bude přitahovat a trochu se přitahovala, ale pak se tak i sama zkoušela zvedat bez držení:D
    S tím koukáním to je síla, coo…takhle pak v kočárku, co člověk zmůže, přesně – nedá se „koukat“ pořád…až budou sedět bude tohle lepší:)

    Já přístě na chalupu už beru „lehčí“ kočár jako sporťák…koupila jsem vložku do kočárku, aby mohla ležet na břiše a netlačili ji ty popruhy a pojede:)

    Jdu něco zbašitit, dámy, mám hlad, zatím se mějte krásně a pusu mimčům<:o)

    #862077
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Včera se nám setkání povedlo i v tom vedru, prošly jsme se kolem naší přehrady se zastávkama, takže jsme společně trávily 6 hodin a bylo to opravdu fajn. Simonka se předvedla ve skvělé formě, jen se vždy probudila na jídlo a zase po prokopání v kočárku hezky usnula. Obě další maminky musely své kluky dost nosit, jedna v šátku druhá na ruce tak byli kluci nejspokojenější. Až jsem se divila, že Simče to vedro nevadilo. Ale procházka byla částečně i stínem tak to šlo. Bych nevěřila že obejít naší přehradu se může protáhnout na tolik hodin:o):D . Ale znáte to kojení na pokračování, když nás je víc a tak. Dalal jsem si k obědu kuřecí plátek na grilu, Danulka měla chuť na langoše a hlavně hodně pití a osvěžení v podobě točený zmrzky.
    Plánujeme se sejít zase v srpnu, možná tentokrát do Liberce zajedeme.

    Hruštičko:
    Synflorix má záběr na 10 kmenů bakterie Pneumokoka, Prevenar původní jen na 7 ale ten novější na 13. Takže nejvíc záběru má teď v současné době Prevenar 13 ten se musí doplácet.

    Raduzko:
    bohužel kamarádka se teprve po neděli vrátila z porodnice ještě se mi neozvala, nechci jí otravovat čekám až se sama ozve. Ještě se zkusím poptat mé Dr.ona taky dělá homeopatii. Pak dám vědět. Já jdu do poradny v úterý.

    Frčíme do Globusu jdu se chystat paaa!

    #862078
    Anonym
    Host

    Ohledně těch pneumokoků…mamina to právě konzultovala s jednou doktorkou a ta jí říkala,že právě ten Prevenar má sice tři navíc,ale že jsou já nevím,jestli zbytečné nebo něco takového a že je lepší ten Synflorix….tak jsem to sem napsala :o) Tak dám na její radu,když se v tom nevyznám a moje doktorkla mi to nevysvětlila.
    Nevím,kdo tady psal,že dostal tu zahrádku od Lamaze….koukala jsem na to a na bazaru to našla a Káji objednala,třeba ji to konečně začne na bříšku bavit,protože teda zatím na něm vůbec nechce být 🙁 Tak uvidíme,vypadá to moc dobře 🙂

    #862079
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsem po obědě nakojila Beátku a teď se snaží usnout, ale moc jí to nejde.. 🙁 No nic, trošku si poplače a určitě usne, ani na očička pomalu neviděla.. tak určitě jí to dlouho nepotrvá a bude tvrdá jako špalek :-)))) Já zatím nenosím. Teda nosím, občas, ale ne před psaním, to jsme si vyjasnily už dávno! 🙂 Jinak je to taky zvědavec a ráda si prohlíží vše kolem.
    Včera jsme byly na preventivce a má teda jen 5,30 kg a 62 cm. Dlouhá je dost, ale ta váha mě moc neuspokojila! Karolínka měla 5,65 kg a to už se mi zdálo málo! A Beátka je ještě chudší! Tak to bude mít v roce sotva sedm kilo! 😀 Karolínka měla 7,90 kg. Dostala nakonec dvoje očkování, hexu a Prevenar 13. Doplácela jsem jen 200,-, což bylo milé překvapení! 🙂 Včera odpoledne byla v pohodě úplně, stihly jsme spolu i přezout auto v pneuservisu, jen jsem tam musela nakojit, teda venku, jak mají posezení 🙂 Při té příležitosti, když jsem se motala kolem auta, jsem si všimla, že mám propadenou technickou, už tři měsíce!!! :@ Pán říkal, že za to dávají pěkný pálky. Tak jsem to hned volala Alešovi, ať zavolá našemu dvornímu mechanikovi a zajistí to, tak jak naschvál má dovolenou a dokonce teď prý i na STK, kam jedzí! :-(( Tak snad mě nechytnou, než se to vyřídí! On tvrdí že by to nebylo tak horký, že kdyby to byl Favorit, tak to bude horší, na tokovým autě by to neřešili, to nevypadá, že by nemělo projít technickou, naštěstí! 🙂 Pak jsme jely ještě s Beátkou k babičce na kafe a zkontrolovat Karolínku, je tam na prázdinách. Lekla se, že ji chci vzít domů, potvůrka jedna nevděčná.. 😀 😀 😀 No a pak jsme jely domů a to už bylo navečer,a tak byla až do večera protivka, ale bylo to asi i tím vedrem a dusnem! Párkrát tady zahřmělo, tak jsem se radovala, že sprchne a ono nic! Hlava mě bolela od rána (až turek pomohl), no děs a ani nekáplo :-(. No a dneska úplně dobrý, od rána je nejhodnější, dokonce jsem si vyřídila nějaký nákupy a prdej na MMB. Takže to asi zvládla dobře ty vakcíny. Dr. mě na to přemluvila a kdyby prý jí vylítla teplota, tak už by jí to příště dala samostatně. Ale chce to prý pokud možno stihnout do sedmýho měsíce kvůli pojišťovně. Jinak prý pro to musí být pádný důvod, že se to očkuje poději. Např. velká reakce..
    Hruštičko, jak ses ptala, jak pokračujem, tak jsme ještě nekopli! Protože příští neděli máme ty křtiny, tak máme strach, že by se to nestihlo, kdyby se něco vymrvilo, tak to necháme na konec července. Jen jsem zajela s naší chůvou do Ikee a vybrala si tam doplňky do kuchyně jako je nerezová tyčka na utěrky a druhou na naběračky a ostatní, do jídelny takový dlouhý hardový prostírání, nový sklinky, dózy na prací a mycí prášky, svíčky a jiné drobnosti, tak jsem byla spokojená, že už preřce něco bude… 🙂
    Eviku, to mi je líto s kamarádkou.. je to vždycky hodně smutný takový situace :'( Já mám kamarádku jednu taky přes padesát let, je to maminka té spolužačky, co nemůže mít ty děti. Právě si zažádali o adopci, měli tento týden návštěvu ze sociálky.. tak už se věci hýbaj. Přála bych jim, aby už chovali co nejdříve! 🙂

    #862080
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky, taky mě občas namíchne chlap, ale spíš jsem to já,kdo se urazí a nemluví.. ale dlouho to nikdy nevydržím! 😀 Jinak už je vidět, že Beátka zajímá Aleše víc a víc.. jak sleduje, kouká se a hlavně se na něho směje, tak z toho je vedle a pořád na ni mluví.. tak si někdy pěkně pokecají.. 😀
    Raduzko, tvýmu příspěvku jsem se musela zasmát.. prý každá z jinýho koutu, ale chlapi všude stejní.. řekla bych stejně pohodlní.. 😀 Já teda,využívám, když má Aleš čas, nedělá svou práci, řeknu mu ať hlídá obě, že jdu vařit nebo uklízet, a pak mě nezajímá, co se děje nahoře.. prostě ví, že musí, když slíbil! Ale taky nechvá hned a pořád. Venku docela vozí, ale jen když jdeme všichni na procházku sám si bere jen Karolínku. Ale on mě přenechá raději psa a veze si v klídečku kočár, takže zase jsme u pohodlnosti! 😀
    Verčo, mě zase říkala dr. , že Synflorix už neobjednávají, že má jen deset kmenů a ten Prevenar má 13 (jak píše Cuca), tak nevím teda.. jestli se toho spíš nepotřebovala zbavit. Jinak bych tchýni poslaa na patřičný místa, to by si teda moje nedovolila!!! :@ Právě pořád chtěla na křtiny nechat nakulmovat zavinovačku a já na to moc nejsem, tak jsem si v klídečku obejdnala šaty dle libosti a jí je vzala ukázat.. že mají jinou barvu (jsou takový šampáňo) a že se to k bílé zavinovačce nehodí, tak to řijala v pohodě, spíš mě jí bylo líto, že si nedovolila nic říct a pak ještě dodala, že už je Beátka větší, že pravda je, že zavinovačka se dává menším dětem na křest. Tak jsem ráda, že nedělá dusno a vše si dá vysvětlit nebo se mě prvně zeptá. Je hodná.
    Hruštičko, ani nemluv, až bude rodičák, tak se zblázním, jak jsem teď v těch nákupech rozjetá, nevím co dřív a to pak bude jak rána do palice! :S V šátku jsem měla malou dnes, když jsme šly venčit dopo Cida, ale moc se jí tam nelíbí. Navíc strašně fučelo, tak to ji taky dost vadilo.. jinak vázat se naučíš, to není tak těžký.. používám kvůli nožičkám Beátky prakticky jeden úvaz, u Karolínky dva prvně novorozenecký a pak ten, jak je čelem k tobě a svisle.
    Cuco, super, že jste si to pěkně užily My s kamoškou vždycky když to jde, nakojíme duo, to se pak čas strávený na lavičce uspoří!
    No nic, Beátka spala jen chvilinku, je nervlá, asi to počasí, tak se vydáme do obchodu a k jedné paní pro vajíčka. Tatínek nám odjel hoblovat desky na dílnu ke kamošovi, bude obkládat zeď na dvorku, jak je posezení, a Karolínka je u babičky, tak trávíme čas samy.. teda se Cidíkem 🙂 , pěkný den a hodná miminka!

    #862081
    Anonym
    Host

    RAduzko:
    tak se mi ozvala kamarádka (to je fajn, že to bylo tak rychle, psala mi průběh porodu) a prý se ta homeopatika dávají v potenci 9CH – 5 kuliček denně a začít den před očkováním, v den očkování a pak ještě aspoň 1 den po – název Thuya occidentalis. Rozpustit v mateřským mlíčku a podat.

    Rybízku:
    No prakticky to nešlo sladit to kojení, protože já kojila ještě doma (srazík byl u nás ve městě) a obě maminky, co přijely musely kojit po příjezdu na parkoviště ještě v autě a pak jsme vyrazily. Mezitím Simča už spala, takže to někdy skutečně sladit nejde a navíc každé mimčo jí jinak často…takže tak, ale nám to vůbec nevadilo, žádná z nás nikam nespěchala takže času moře až do odpoledne:) .
    Rybízku, ta šampaňská barvat to bude hezký na šatičkách, těším se na fotečky ze křtin. Pěkně si to tam užijte!!!
    Je dobře, že malá neměla reakci, tak jen tak aŤ to tak pokračuje dál při přeočkování.
    My jdeme do poradny v úterý, ale asi se ještě domluvím na odkladu, Simče začaly zase víc slzet očička tak nejspíš začnu kapat ten Tobrex, co máme doma neotevřený – ale to až po konzultaci s Dr. No a když se něco zaléčuje, tak se očkování nemá dávat, tak to jistě uhrajeme zase o nějaký týden později. A to neštovice naštěstí u Danči nepropukly. Jsem moc ráda, protože za týden vyráží ve čtvrtek na tu tatínkovkou expedici do Jinolic s kamarády a jejich ratolestmi. Zítra to jede manžel domlouvat s ostatníma tatínkama večer na pivku. Včera byl se s vým tatínkem večer ale před odjezdem se ještě stačil vyřádit s Dančou v bazénu a griloval klobásky pro ně. Tak jsem byla ráda, že se staral po našem návratu z ženského potlachu a já byla jen se Simčou. Koupala jsem, pak kojila a malá zase usnula už po 18hod a pak se vzbudila o půlnoci na kojení a pak až ráno. Tak to byla fajn noc.

    Simča to dnes v Globusu obulela, málo si schrupla cestou tam a pak došlo i na kojení a jak byla mrzutá tak se jí nějak nedařilo usnout a usnula až cestou domů…naštěstí po řádném obědě si pak schrupla skoro 2,5hoďky na zahradě. Tak jsem stihla i uklidit v ložnici a vařím oběd na zítra, proptože už zase malá spinká v postýlce. Musím zítra dopo vyzvednout Avon a dovézt známé do půjčovny svat. šatů kde pracuje. Už se mi dlouho nikdo neozval – byla jsem Avon Lady:D , kupovala ode mne tchyně, švagr a asi 2 kamarádky. Ale už jsem pár měsíců neměla obj. tak jsem to udělala přes místní Avon centrum. Nemusím mít obj. za urč. peníze abych to měla bez manipul. poplatku a mám to s tou nejnižší slevou takže na tom netratím ale ani nevydělám. No jen jsem chtěla té kamarádce vyhovět, od její dcery si zase já kupuji Chlorellu a Mladý ječmen od Green Ways, platím jí to přes účet a někdy až po tom, co mi přijde mateřská, že mi počká.

    Jdu dodělat polívku a juknu na kuře v troubě. Mějte se fajn, užívejte letních dní!

    #862082
    Anonym
    Host

    Jitus, dekuji mockrat, jsi nejlepsi. Ja to teda zkusim, jestli je teda jeste sezenu u nas v lekarne, ale kdyz tak je objednaji.
    Porad vaham s tim ockovanim…jsem hrozna:S , ale vidim, ze dalsi miminko to zvladlo, tak to mozna risknu taky, kdyz dam ty homeo, tak to snad prezije.

    To me holky, zas vubec doktorka nedala vybrat jestli prevenar nebo synflorix…ale koukala jsem do ockovaku a tam ma nalepeny synflorix, no musim ji verit, ona ke kazdemu asi pristupuje taky jinak nebo jestli se ji ten prevenar zda nejaky zbytecny, nevim. Treba kamaradka k ni chodi taky a ta mi zas rikala, ze ji treba vubec nedavala vybrat jestli chce ockovat dve najednou nebo kazdou zvlast…takze asi vzdy vidi jak jsem z toho vydesena a ptma se porad na vedlejsi ucinky atd. Ale teda v ockovani se stale nevyzna,. vse vetsinou zjistim az po ockovani, ze treba na pneumokoky je synflorix a prevenar 13, ale my mame mozna synflorix, protoze jsme davali ten rotarix….tak treba kdyz maji ty dve vakciny, tak na sebe nejak nepusobi a ten prevenar by treba mohl. Taky mi doktorka rikala, ze mu teda priste pichne ten synflorix a pak jeste na „I“, vubec jsem si nebyla schopna zapamatovat ten nazev, tak jsem se ji jen zeptala jestli to je ta haxavakcina, tak mi rekla ze jo.

    Rybizku, ja si nemyslim, ze by Beatka mela malo. My taky nejsme dovijaky obrici, malej prospiva a to je hlavni.

    A co se tyce tchyni, tak to ja s ni porad tak nejak bojuju, treba ted s ni bojuju. Byli jsme u nich ve stredu (to bylo to vedro jak blazen a malej horka moc nerad.) Chtela maleho porad vozit, tak ji rikam at ho nikam netaha, ze posedime na zahrade ve sinu nedala si rict, ze malej bude spinkat atd….samozrejme rev jak KRAVA, malej nevrlej atd…a pak chudak porat knoural a vite co jsme se dozvedela? Damik ma hlad a mela bych ho prikrmovat a jeste ji na to dozvukovala jeji mama (Damikova prababa)…no myslele jsem, ze je tam snad sestrelim. Ani jedna poradne nikdy nekojila, mimca byli na umelym a to jeste prohlasuje, jak meho manzela uz ve trech mesicich krmila pribinakem!!! Tak jim rikam, ze nevim proc bych ho mela krmit, Damik hlady rozhodne nebreci, breci ted jen kdyz se mu hce spat a nemuze zabrat, ze je treba pretazenej. Chce sice ted casteji pit po cca 2 – 2,5 hodinach misto tri, ale zase si vsimam, ze se treba kolikrat jen napije, coz se mi zda normalni, kdyz jsou takove vedra…ja taky piju casteji…no holky s tchynema je boj. A clovek nechce delat zle, tak si pak pomalu ukousne jazyk, aby neco nerekl.
    Ja nastesti si vymyslim, ze doktorka rikala……sice vypadam jak ucebnicova mama, ale zatim to na ne plati.

    Pristi tyden uz budu mit zase havaj, manzel jde do prace:D . V utery nas cekaji kycle, tak doufam, ze opet projdeme.

    Dneska ceka maleho foceni. Prijede k nam fotograf, tak jsem zvedava jestli to vyjde, foti hodne miminka, tak uvidime jestli Damik usne, kdyz ne, tak jsem zvedava jak si s nim poradi, kdyz bude vzhuru…on kdyz je Damik vzhuru, tak porad kmita rucickama, nozickama…no vsak to znate.

    Preji hezky vikend!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,811. až 3,825. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist