Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,826. až 3,840. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862083
    Anonym
    Host

    RAduzko:
    nemáš zač, jen když to pomůže:) !

    S tím očkováním – „I“ – je vlastně Infanrix Hexa – celý název vakcíny a zkráceně jen Hexa.(proti záškrtu, tetanu, černému kašli, hemofilovým nákazám, žloutence..).je to vakcína vyrobená stejnou farmac.firmou jako Rotarix(proti rotavirům) a Synflorix (proti pneumokokům). Možná Tvá dětská Dr. je zvyklá dávat takto očkování, že se tam skutečně nic „nebije“, když se dají dvě vakcíny najednou…ale to jen má domněnka.

    S tou tchyní to máš podobně jako já, její maminka taky vždy s něčím vyleze, když je Simča mrzutá…jako že je počuraná apod. Lepší je jedním uchem dovnitř druhým ven a dělat si to po svém. I když je to někdy těžké překousnout, znám to z vlastní zkušenosti. Tchyně nemůže přenést přes srdce, že kojím a chci kojit dlouho, stejně jako Danulku (17měsíců a kousek).
    Její známí, co měli vnoučata tak hlídali pomalu od půl roku i přes noc a ona se dočkala až na tom roce a půl. A se smetanovými krémy, to je taky kapitola, vždy když hlídali s tchánem Danču, já si zašla na kosmetiku, tak mi jí přecpali smetánkama, i když jsem jim donesla třeba jogurt, který byla Danča zvyklá jíst a večer měla ukrutný bolení bříška. Pak mi řekli, když ono jí to tak chutnalo, snědla skoro 2:@ já byla vytočená…a manžel se mne bohuže v tomto nikdy nezastane…vůbec jak jde o jeho rodiče tak jsou svatí a já jsem semetrika. Takže opora veškerá žádná a ještě se kvůli nim pak doma hádáme. Tedy spíš manžel nemluví což mne vytáčí a tak je to pak docela dusná atmosféra, kterou nesnáším.
    Ještě že si tady můžu postěžovat:D .

    MAnžel jel ráno k rodičům na boudu s Dančou, zase zmatkařil, chtěl jet kus busem, pak vlakem a zpět to samý, fofrovali a nakonec ten bus jim ujel i tak by je prý nevzal, byl to cyklobus a oni byli bez kol…tak jeli nakonec autem – já nechtěla, protože jsem měla v plánu co jsem popsala včera a myslím, že zase budou mít manželovi rodiče pocit, že jsem nejela schválně…jak proběhla ta poslední návštěva, nemluvila jsem s nikým z nich. Jen manžel pořád s nima telefonuje no. Tak máme se Simčou krásný den ve dvou, stíhám si udělat co potřebuji, a je i klídeček.
    Za týden to budeme mít delší – manžel odjede už ve čtvrtek a vrací se s Danulkou v neděli. Tak to máme vždy hezky takový plynulý režim jak nám to vyhovuje a nikdo nám to nenarušuje…

    TAk se mějte krásně a zdravím mimísky ať jim vedra nevadí a hezky baští a spinkají a rozdávají úsměvy:o)))

    #862084
    Anonym
    Host

    Ahoj mamče,
    víkend v plném proudu :o) Včera jsme byli s Karolínkou na výletě v oboře….je to obrovská obora v Brně,kde jsou zvířátka a mini ZOO a ačkoli jsem tam byla u mockrát,tak tu ZOO jsme našli až včera:) Ale byly tam jen malé prasátka,muflony jsme neviděli a ani žádné jiné volně pobíhající zvířata (předloni jsem tam poprvé v životě viděla na 5metrů lišku) Karolínka byla docela hodná,tak jsem si vzala do Manducy,ale moc se jí tam teda nelíbilo,asi jí bylo horko a to tělo ně tělo…takže byla raději v kočárku.Pak jsme jeli za kamarádkou do porodnice,ve čtvrtek se jí narodil kluk.A je úplně boží.Kámoška je teda trochu matka nervóza a tak malý taky,tak jsem si ho raději ani nechovala,abych ho neprobudila.Ale pohladila jsem si ho a byl tak jemňoučký….a takový maličký…Vůbec si nepamatuju,že by byla Kája taková malinká (ale asi byla).Prostě fajný,už se těším,až si ho budu moct pochovat v klidu:)

    Ivet,doktroka se Synflorixu zbavit nechtěla,protože je 200km od nás a s naším očkováním neměla nic společného:)

    Dneska se chystáme taky na nějaký výlet,jen ještě nevíme kde..bez suta je to těžké,tak musíme vymýšlet nějaké cyklostezky a tak…… :o)

    Tak hezký den všem

    #862085
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Pěkné nedělí odpoledne..
    Beátka zařezává,tak jsem sem odběhla. Očekáváme babičku s dědem na návštěvu, dovezou nám Karolínku, už se na ni moc těším.. 🙂 Dělala jsem buchtičku, ke kávě, s pudinkem, zakysanou semetanou a skořicí, tak mi to chybí ještě potřít a je to. Tohle je moje úplně nejblíbenější buchtička, mňámmm :o) Tak kdyby jste chtěly, můžu sem hodit recept. 🙂
    Jak jste vydržely to včerejší horko? Já jsem si to toho naplánovala úklid, jelikož je to jedoduší bez Karolínky, a do toho jsem ještě převlíkala postele, prala a vařila, ještě že nádobí za mě umývá paní Whirlpoolová.. 😀 Vždycky po obědě odcházím do podkroví s tak blaženým pocitem a úsměvem na tváři, že přijdu a bude hotovo.. 🙂
    Včera tu byl děda pomáhat Alešovi s úpravami dvorku. Takže jsem toho měla plný kecky večer s chystáním jídla. Já mám totiž jednu vadu, buď všechno nebo nic.. neumím si to rozdělit, přijde mi, že potom bych uklízela pořád a nic by nebylo hotový.. jasně že denně mě čekají drobnosti, ale praní, žehlení a úklid si nechávám na víkend.
    Včera se mě Aleš ptal, jestli nechcu malé začít dávat čaj, když jsou takový vedra.. tak nevím, ale Karolínce jsem do půl roku nedávala nic a narodila se taky v létě. Pak jsem si to počítala a kojím nejmíň 9x denně (za 24 hod.), tak snad to má i jako pití, vždyť si musí krásně vytáhnout přes litr mlíka ode mne.. co myslíte? Dáváte něco? Včera jí bylo asi strašný vedro, byla protivka a ne a ne zabrat! No propravdě se moc nedivím.. v podkroví máme 29 stupňů!! :S Nejde to prostě vyvětrat! Celý den zatažřený rolety a vždycky větráme na stranu, kde nesvítí a stejně.. 🙁 Bez těch rolet by jsme už asi dávno chcípli!! To jsme včera chtěli jet ještě večer s Alešem na kolo, ale neriskovali jsme to, byli jsme v pátek večer a Beátka se švici budila! Aleš mě táhl lesem po těch svých zkratkách, který zná z práce a já se bála divočáků.. pořád mi tvrdil, že tam nejsou a až jsme projeli lesem na cestu, tak mi řekl, že jsme minuli tři kaliště, kam se chodí rochnit prasata, tak jsem myslela, že ho roztrhnu jak hada!!! Ale dali jsme si cestou zpět pívečko od cesty a bylo to nakonec moc fajn! 😀
    Verčo, tu oboru myslíš v Kohoutkách? Tak to nevím, z jakého důvodu ti dr. nabízela Synflorix. Ale je to opravdu, jak jsme psaly.. Naše dr. ho ani v ordinaci nemá. Teď jak jsem tam byla s Beátkou v poradně, sestřička to vysvětlovala jednomu taktínkovi, že je Prevenar 13 novější a lepší, se širším záběrem právě díky tomu, že je na těch 13 kmenů.. Tak to se jí přeptej ještě.. třeba k tomu má důvod, proč vyzdvihuje Synflorix. Nebo jak dr. Raduzky.. dává Synfloix k Ratavirům.. tak možná se to líp snáší..
    Cuco, ta tchýně s matkou je teda na odstřel! :@ Vždyť kojení je to nej nej, co můžeš mimískovi dát!! Já kojila Karolínku do roka a půl a byla jsem připravená kojit do dvou, jenže se odstavila sama. tak uvidím jak Beátka.. 🙂 Jak Simonka s očičkama? Ještě vás to zlobí? My teda po tom očkování super, snad to tak bude furt, ale nemusí.. kamošky Deniska měla šílenou teplotu až po 4. hexe v roce a půl a předtím mic. 🙁
    Raduzko, to se má teda švihlá tchýně s čím chlubit (pribiňák ve třech měsících! :@ ). Bych s ní vyběhla!! Díky velkému množství bílkovin se tvarohový výrobky doporučují kvůli ledvinám až od roku!!! Nenech se zmást! Je to úplně jiný složení než jogurty! Kamoška začla malé dávat taky moc brzo, cca od devíti měsíců, ale i tak si myslím, že to bylo moc brzo..
    Dneska je zase takový parno, tak se na vycházku chystáme až navečer. Teď se hodí dát si tak výbornou ledovou kávu ve stínu na dvorku.. Asi budu muset proprosit tatínka.. já takovou jak on neumím! 🙂 Tak pa a ať to snášejí mimísci dobře! Krásnou neděli. 🙂

    #862086
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky!

    Tak jak dnešní vedro?
    Já rozvídjím teorie, proč má Julka ty záchvaty řevu, ale nevím, jak přijdu na to, jaká je ta pravá, ale hlavně doufám, že to brzo přejde a nebude taková pořád:'( :S Mohlo by být teda ještě hůř, ale já už u prvního dopoledního záchvatu dneska, jsem byla úplně na palici… Takže jsem naštvaná, pak smutná, že ji nedokážu uklidnit a ve finále rozhození z toho, že nevím, čím to je… Řve jak u jídla(ne vždycky, ale často), a pak když se nám zdá, že je unavená, ale když ji dám na bříško, aby spala, tak to chváli vypadá, že bude spinkat a potom to nastane…

    Veru, ten výlet vypadá moc dobře! Já si říkala, že až budem doma, pojedeme asi na výelt do Chomutova, je tam taková volná zoo, asi něco podobného, jak si popisovala… Kam jste vyrazili dneska?

    Rybízku, myčku si užívej, já už ji beru jako standart, ale pak jsou chvíle, kdy si uvědomím, že bych ji neměla a hnedka mi dojde, jaká je to úleva:) Ty kojíš tolikrát? Já nad nějakýma čajema uvažovala, jako jen trošičku, hlavně třeba nad tím fenyklovým, aby jí kdyžtak trochu pomohl s prdíkama, kdyby nejaký byly…tak možní až dorazí skleněné lahvičky, tak jí zkuším udělat. Trochu se ale bojím, aby pak chtěla pít ode mě a nezhýčkala se lahvičkou…co myslíte? Já kojím tak cca 6 krát denně.

    #862087
    Anonym
    Host

    Hruštičko,
    s tím čajíkem – klidně můžeš na prdíky dát pár lžiček před kojením. Do lahvičky dávat čaj si myslím že je ještě brzy, právě kvůli dudlíku na lahvičce, aby Ti mak malá sála z prsu.
    Plně kojeným mimčům prý netřeba dělat čaj ve vedrech, že se cucnou předního mlíčka na žízeň a je vystaráno. Ale pokud máte pocit, že jsou sušší plínky, jako že tolik nečurají co jindy, tak třeba i převařená kojenecká voda by na tu žízeň po lžičkách stačila.

    #862088
    Anonym
    Host

    Hezké dopoledne,
    včera jsme jeli do jedné vesnice u Brna a odtama šli do do druhé..pěkně přes kopec,lesíkem….nádhera.Sice vypadáme jako cvoci,že se taháme skočárem,ale co,máme krosový kočár,tak toho využíváme :o))) Zašli jsme se podívat do kláštěra,dali si pivko a jeli domů.Přijeli jsme sice až o půl somé,ale nakonec to dopadlo dobře.Karolína řvala jen dvakrát (což je úspěch),takže paráda.Já teda zatím taky nic nedávám navíc pít,ale přikládám ji častěji,kdyby měla náhodou žízeň.No,myslím,že Kája nemá „dno“,že by si jen cucla..vždycky pije až do dna :o)) Jinak jsme se o tom pití pro miminka mnulý týden bavily s Baruškou a asi bych taky raději dávala tu převařenou kojeneckou vodu.Myslím,že by to mělo stačit.
    Od včerejšího rána bojuju s retencí v prsu..nevím,kde se tam vzala,ale mám to v tak blbém kvadrantu,že aby mi to Kája vypila,tak bych ji musela mít vzhůru nohama…zkoušela jsem to nějak v leže,ale nedopadlo to.Tak jsem si vzala homeo ještě z dob začátků (právě na uvolnění) a trochu to polevuje,tak snad z toho nebude zánět a rozpustí se to :o)
    Hruštičko a nepláče třeba z těch veder,že je hůře snáší?Jinak přesně vím o čem píšeš,já taky často nevím,co Kája chce 🙁 Tak ať to malou brzy přejde a tobě pevné nervy 🙂

    #862089
    Anonym
    Host

    Tak holky vcera tchyne zas perlila :D, tak doufam, ze uz na me treba konecne da. Damik po obede chodi spat do postylky, to je jediny za den, kdy usne sam, dam ho do postylky v obyvaku, obcas se prijdu podivat, dam dudana, pohladim ho a usne. Vcera spal u tchyne mame tam tu cestovni postylku, pak se vzbudil a porad zival…tak tchyne usoudila, ze chce jeste spat i pres me protesty s nim vyrazila v kocarku (ac jsem ji upozornovala na to, ze Damik takova vedra nesnasi a ze kdyz chce mermomoci ven, tak na zahradu do stinu). No i kdyz manzel zacal at necham mamu jit a kdyz jsem mu rekla, ze vi, ze malej v kocarku v tech vedrech breci, ted jak mel dovolenou, tak jsme vyrazeli az kolem ctvrte na chvilenku a jeste jsme se museli pohybovat ve stinu a ona vyrazila v pul druhe).
    No vyrazili, za ani ne pul hodky prisla Damika na ruce, ze „chudak“ brecel, ze se musela vratit, ze to neslo jak brecel, tak kdyz jsem ji pripomenula, ze jsem ji to rikala, tak mi tvrdila, ze se malej neceho strasne lekl a bla, bla…maleho mela na ruce (usnul), chtela jsem ho opet vzit, ze ho dam do postylku (do chladku) maji barak…to zas na me nedala a za chvili se Damik probudil s jecakem…samozrejme, ze mu bylo vedro (telo na telo), tak kdyz uz tchan zahartusil at mi ho da (ona s nim zacala cloumat jako ze ho zase uspi), tak konecne jsem se o Damika mohla postarat a uklidnit ho…chuderka malej, tak jsem jen manzelovi rekla, ze doufam, ze uz je spokojenej…nic nerikal. A jeste jsem si dovolila rict, ze by bylo dobre, kdyby na me dali, aby malej zbytecne nebrecel.

    Hrusticko, do lesoparku nebo pro vas zooparku chodim casto…jsem prece jen z CV:). Mam i rocni kartu a chodime tam obcas na prochazky s kamaradkou. V TAJGA restauraci maji i prebalovaci mistnost akorat se do ni nedostanes s kocarem (futra jsou pekne uzky:(). A kdyz mas mimco pak uz na prikrmech tak tam maji i mikrovlnku, kde si muzes stravu ohrat sama:D .
    Jinak co se tyce zachvatu pri kojeni, taky jsem si tim prosla a u nas pomohlo, ze jsem zmenila techniku kojeni (ja v noci kojila vleze a ve dne v sede) a ted Damikovi vyhovuje poloha vleze, akorat je pak problem nekde venku, ale to nastesti zvlada docela dobre i kdyz vidim, ze tomu zas tak neda.
    Co se tyce zachvatu pred spanim nebo behem dne, tak u nas to znamena, ze je Damik uz hodne pretazenej a vadi mu u usinani ty vedra. Takze jak je vedro, musim ho uspavat na ruce houpat, konejsit, davat dudana a tak po cca 10 minutach to vetsinou skonci a usne a ja ho pak dam do postylky….ale je to taky nekonecny…rve jak pavian, pak chvilku skonci a pak znova…ale to jedinny zabira a nevyzaduje to pokazde, jen kdyz jsou ty vedra.
    Az budes v Chomutove, tak se ozvi, treba bych na tu prochajdu sla s Vami 😀 .

    Cuca ta vakcina na „I“ to bude asi ona. Jinak ti drzim palce s tchyni, uz se „tesim“ jak bude muj boj pokracovat!!! No bohuzel tchyne si nevybirame. U nas ten vztah byl zatim v pohode, ale co se narodil Damianek (je to jeji prvni vnouce), tak je naodstrel.

    #862090
    Anonym
    Host

    Manzelovi konecne skoncila dovolena, tak mame s Damiankem havaj. Prezili jsme 14 dni <:o) <:o) <:o) . Hrusticko, taky jsem si rikala, jeslti mala nema ty zachvaty kvuli tomu, ze ma jine prostredi a treba nedodrzujes urcite ritualy, ktere jste meli zazite doma (teda jestli to zacalo az na chate). Ja jsem prvni tri dny manzelovi dovolene si to taky neuvedomila a vse jsem se snazila stihnout, malej pak byl nepricetny a ja si pak uvedomila, ze nedodrzuji ty nase ritualy. Treba rano jsem po Damikove probuzeni kolem 6:30 zvykla ho nakrmit a pak si s nim povidam, hraju si s nim, proste blbneme a on pak kolem pul osme, osme jeste usina na necelou hodku a jak byl manzel doma, tak jsem ho nechtela budit a jen co Damik vstal, tak jsem ho nakrmila, ale pak jsem sli dolu do obyvaku a i kdyz jsem se mu venovala, tak to proste bylo jiny…to me jeste napada.

    Dneska u nas byla pekna bourka, ale ten vzduch potreboval procistit. Dneska jdeme zas do mesta, potrebuji v te lekarne sehnat Homeopatika.

    Co se tyce kojeni, tak ja ted kojim pres den taky casteji po cca 2-2,5 hodinach, ale pres noc je to stale stejne 2x za noc(prvni kolem pulnoci a druhe kolem ctvrte) a to chodi spat mezi sedmou a osmou hodinou. A pres den se poradne nadlabne tak 3x-4x jinak na nem vidim, ze se jen napije. Chtela jsem mu na piti davat ten cajik, ale on by mi ji pomalu celou vyzahl, tak mu davam radsi prso, protoze ty tri-ctyri lzicky mu fakt nestaci.
    Jeste jsem chtela neco napsat, ale uz nevim zas co…tak az si vzpomenu, tak to sem jeste hodim:D

    Damianek usnul, tak vypinam, mam totiz notebook v posteli.

    #862091
    Anonym
    Host

    Tak mi dneska přišla ta otočná zahrádka…a je to super :o) Moc se mi to líbí a Karolíně zdá se taky.Holky,jak jsem psala s tou retencí mlíka…tak díky těm homeopatikům to povolilo,ale udělala se mi na čudlíku taková bílá „bublinka“,…bud je to prasklinka nebo ucpaný mlékovod….každopádně, to při kojení bolí jako čert..ach jo….:(

    #862092
    Anonym
    Host

    Verunko:
    To je mi líto, že máš potíže s prsem. Tak ať se to zhojí!!!
    A jakou zahrádku? Můžeš poslat odkaz, ráda se mrknu. I když teď už nic takového pořizovat nebudeme. Nám stačí ta deka, Simča je na ní spokojená jak na zádech tak na bříšku, už při pasení koníčků začíná i hrát s hračkama, to je pokrok! Nejdřív se jí moc nelíbilo trénovat a teď už chňape i ručičkama na věci kolem sebe, které jí tam schválně pokládám.
    Dnes po ránu se po denní pauze zase vykakala a má dobrou náladu. Tak snad jí to vydrží! Včera to bylo náročné a škoda, že jsem doma neměla Manducu – určitě bych jí včera užila přes celý den.
    Tak jdu objednávat. Váhám mezi novým typem (ale mají jen v černé, hnědé a tmavě modré) nebo starším typem – která je ve více barevných variantách. Verunko jak jsi psala o té tmavě hnědé, že by sis jí už nekoupila kvůli sluníčku. Ono asi bude teplo v každé – když jsou vedra. I když je jasné že do tmavé víc praží – máme to tak s kočárkem (ale naštěstí jde zadní část boudy odepnout zipem a zůstane jen síťka tak to krásně odlehčí a luftuje když jsou ta vedra).

    No tak se ještě rozhodnu a pak to objednám, přes MMB jedna mamča má obchod blízko JBC a tak to může i dovézt a je to bez poštovného /i kdyby to posílala při té ceně Manducy to má započítané/ a ještě k tomu přihodím asi přebalovací podložky prací. No asi se rozšoupnu a manžel bude koukat co jsem schopná utratit za pár věcí.

    Přejeme krásný den, ozvu se po poradně – jak Simča přibrala a vyrostla:o)!

    #862093
    Anonym
    Host

    http://www.modrykonik.cz/bazar/202-hracky/qwp6/lamaze-otocna-zahradka/

    Tohle je ta zahrádka….Karolíně se na tom bříško fakt moc nelíbí…chvíli krásně drží a kouká a všechno dobrý a pak se rozplácne jak žába,kope nožičkama a začne brečet :o(

    Teda dnešní ráno fakt začalo dobře…..vstávaly jsme po sedmé hodině,tak jsem si vzala Káju na kojení a najednou strašný kočičí řev a pláč,tak jsem Káju rychle odstavila a šla se podívat do vedlejšího pokoje a ten náš blbec kocour se chtěl dostat z balkonu přes větračku dovnitř a samozřejmě se tam zasekl a nemohl nikam…..takže při jeho záchraně mě pěkně pokousal ruku,ale byl to boj.Ale je venku,chudák….tak jsem ho prohmatala a vyapdá že je kromě šoku,v pořádku.Do toho ječela Karolína,protože jsem ji nechala chvíli ležet na sluníčku,navíc měla hlad….no na palici.Ale už jsou všichni „spokojení“

    #862094
    Anonym
    Host

    Jitko,já tu tmavou bych už nechtěla hlavně kvůli těm chlupům a prachu,co se na to chytá…jde to strašně vidět a vypadám jak prase,když jdu :o)) Hlavně Mikeš má strašně moc takových těm jemných chloupků a to dostat dolů,to jsou nervy (a stejně to úplně nejde).Tehdy jsem se mohla rozhodnout mezi krásnou bílou s červenýma kytičkama a tou co mám…..říkala jsem – jsem prase,vezmu si tmavou-no a houby..je to přesně naopak,ale už jsem poučená 😀
    Simča je teda pěkná šikula,Karolína s tím bříškem bojuje seč může :o) ale dneska ráno se přetočila z boku na bříško (samozřejmě jsem si na ten bok otočila já) a už se snaží se zvednout a z lehátka se i trošku zvedá do sedu,ale to je asi tak všechno….Marně se jí snažím vysvětlit,že bez silných ručiček to tak jako tak nepůjde :o))))
    S tím kočárem to máme stejně…..jenže Kája už se nám za chvíli nevleze do té přenosné tašky,tak nevím,jak to budem řešit do těch šesti měsíců :o( Prý existuje nějaká vložka nebo něco do kočárku místo té tašky.Že se to položí na „sporťák“,aby mimčo netlačily ty kšíry.Nevíte o tom některá něco…zkoušela jsem hledat na netu a nic jsem nenašla.

    #862095
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Veru,já kupovala teď v týdnu na Aukru matraci do kočárku. Paní tam měla bílou a nějakou barevnou a pak tam byl ještě někdo, kdo prodával takový spíš vložky, než matrace – to bylo s obrázkem, tak tam koukni. Řeším přesně to samé, ale ne že by tam Juli už nevešla, i když bdue bez té tašky víc místa, to rozhodně…ale ona spí hlavně na břiše, a když se občas probere, popase si koníky a takhle přes tu tašku nevidí moc ve. Tak ji chci namotivovat, že uvidí přes tu zadní síťku ven:D

    Zížitek s kocourkem musek bý teda sado maso:S – statečná ženská a šikovná, jak si to pěkně zvládla. Jak to pokračuje s tou rukou? A jsou domácí kočky taky nějak očkovaní jako psi nebo ne?

    Holky , my zítra vyrážíme poprvý za švagrovýma do Brna…doufám, že bude Juli hodná a vše proběhne ok. Jedem na otočku a přece jenom jsou to z chalupy 2 hodiny…no jako z domova do Prahy…drže palce, a%t návštěva proběhne dobře! Ještě jsme na žádný takovýhe návštěvě s Juli nebyli…radiš jsem venku, protože člověk je víc „volnej“, než někde v bytě. Ale já doufám, že se taky půjdeme spíš projít a nebudem dřepět na zadku.

    Cuco, s tou mandukou tě chápu:) Já už se těším, paní mi dneska došije nosíto Mei Tai , takže až dorazíme domů z chalupy, mělo by být na poště a přístý týden budeme testovat:)

    Raduz, díky za ddalší tip…může to být cokoliv, ale dneska jsem zjistila, že to bylo výhradně když byla unavená a mohla sice spát, ale asi se jí moc „nechtělo“ Taky ji občas asi trápí ty prdíky…v kočárku někdy začne brečet, nějakou dobu bulí, hábe nožičkama a pak zase spí…. No někdy je těžký poznat, jestli ji mí člověk otočit na záda nebo ne – když ji otočím a ona by chtěla dál spát,tak je to samozřejmě katastrofa další:D

    Letím do koupelny, pěkný večer všem a klidnou noc!

    #862096
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Koukám, že mi chybá písmenka, nějaký jsou pozměněný…mám noťas jen na jedný noze, tak to je jak od negramoty, pardooon , ale vy si s tím určo poradíte:)

    #862097
    Anonym
    Host

    Verunko,
    ta zahrádka je krásná!!! Nemít tu deku s hrazdičkou, tak bych snad něco takového taky koupila. Je to tedy ale vymyšlený fikaně<:o) !
    Simča se taky začíná zvedat horní polovinou těla z leže – když jí mám třeba v zavince tak se vyklání ven…nebo při pokládání do kočárku se jakoby snaží zvedat. Asi už mají holky ty záda nějak zpevněný:D . Danča tohle nedělala, ale viděla jsem to u sousedů, že jejich Adélka taky.

    Díky, že jsi mi napsala zkušenost s tou barvou Manducy. Já váhala mezi hnědou, nebo světlou a teď se mi zamotala hlava – nový typ písková barva – jenže budou až v 2.půlce července. No a nebo má ta mamina z MMB bydlí kousek od ná taky limitovaný edice a líbí se mi Summer Wawe – já totiž jsem ulítlá na pastelový barvičky a toto je jedna z mých velmi oblíbených barev takový světlounký tyrkys. No tak uvidím pro co se nakonec rozhodnu. Ta limitka je skladem, na tu pískovou bych musela počkat. A já už bych tu Manducu chtěla mít hrozně moc doma:S . Koupím si jí k narozkám:) , brzy budu slavit půlkulatiny ach toto letí!!!

    Jinak jsme včera poprvé odcházely z porady docela smutné, Simča má malou virozku, proto byla od neděle mrzoutská, dokonce měla dost malý přírůstek, ale není se čemu divit, pije tak ledabyle takže to je k tomu. Ale má zásoby, min. měsíc přibrala kilo, tak myslím, že to zase doženeme až bude Simča úplně fit. Mám jí dávat při pár lžiček heřmánkového čajíčku mezi kojením, aby neměla žízeň, hračky které strká do pusy tak omývat častěji mýdlovou vodou, já si mám prsa omývat převařenou vodou – aby se to netočilo s virama pořád dokola. No a v pátek se máme přijít ukázat znovu- př. týden a další má Dr. dovču, ale zastupuje ji jiná hned vedle tak máme když tak za kým jít. No bylo mi z toho smutno, ale už jsem se z toho dostala, však to zmákneme jsme holky šikovný že.

    Je mi líto, jak dopadla včerejší ranní záchranná akce kocourka, tak ať se Ti to zahojí na ruce! No je to někdy pro dobrotu na žebrotu, ale kdo by to na Tvém místě neudělal pro svého mazlíčka že..

    Hruštičko,
    ať zvládnete výlet, cestu určo malá prospí neboj.
    S tou vložkou do kočárku, kamarádka taky koupila takovou univerzální tašku a dává jí do sporťáku, je tam uprostřed nahoře zip zdá se mi větší než to co máme my jako tašku v příslušenství kočárku.
    No a pak až Simča vyroste z naší tašky, tak mám jakoby nánožník, to jde oddělat ta horní část, kde jsou nohy, takež vznikne jakási podložka, která se dá přidělat ke kočárku. Právě jsou tam ty kšíry pod tou taškou , tak aby to netlačilo. A taky uvažuji, že budu malou dávat pěkně na bříško když odepnu tu zadní část boudy, že tam může sledovat okolí, když je Simča taky taková zvědavka velká.
    Včera v poradně byli skoro samí kluci před náma, jeden 4,5měsíční má 9 kilo!!!Taky jen ležel a nic koukal na bok, to Simča tam mrskala nožkama kroutila hlavou, zvědavá jak nevimco…další asi 10měsíční kolem 10kil, maminka si stěžovala, že asi Dr. nic nepředvedou, že malý ještě neleze…že je lenoch, jen by seděl…vše má své pro a proti.
    Myslím, že se říká, že holky jsou tedy čilejší tak včera to tak v čekárně vypadalo.
    Pak tam přišla maminka s malinkou holčinkou, té byly 3 týdny, je to až k neuvěření, že to tak letí. Simče je 3,5měsíce!

    Tak se holky opatrujte, užívejte s mimísky léta co to jde a my se musíme kurýrovat, ať je Simča zase sluníčko a ne mrzoutek. Ale na to, že má trápení tak i docela spí – i když přes den jí to budí kolikrát ze spánku, v noci to ujde. Jen častěji se budí na jídlo 3* v noci, ale to jí dopřávám, musí holka zesílit ať tu virozku přemůže:) !

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,826. až 3,840. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist