Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,871. až 3,885. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862128
    Anonym
    Host

    Hm, tady to žije.

    #862129
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hele Baru, rýpat nemusíš.. na tohle jsme teda čekaly.. Už jsem si myslela, že od toho tady bude klid! Však chodit sem nemusíš, jestli se ti něco nelíbí!

    Křtiny máme za sebou, vše o.k., Beátka byla zlatíčko a v té smetanové barvičce jí to moc slušelo, byla k sežrání! Hostina se v restauraci na terase vydařila, počasí super, všem chutnalo a hosté byli moc spokojení.. tím pádem i my! 🙂
    Ve středu jdeme na konrolu k ortopedovi, tak snad už to bude v poho! Co jsem si takhle psala s maminkama, co jsem od nich na MMB nakupovala abdukční kalhotky, tak téměř všechny psaly, že je nosili jejich drobečci do čtyř měsíců, tak snad i my už budemem mít klid!
    Evi, tak myslím na vás, ať to máte ok.! Jinak máte jen o cenťák víc, ale na váhu o kilo! 😀 Taky uvažuju od září nad kurzem plavání. Jezdila jsem i s Karolínkou, plavat se teda nenaučila, to bychom toho musely projít víc, myslím, že tak mezi 3-4 rokem se děti naučí, ale vody se nebojí a věřím, že kdyby nešťastnou náhodou skončila ve vodě, tak bude kopat a neutopí se a to mi prozatím stačí! 🙂
    Petpsi, vy máte s Terezkou zase o cenťák a o kilo míň, ale neboj, doženete vše! My jsme teda zlatý střed, jak se tak dívám. 😀
    Jinak Beátka už se směje nahlas a čeká na každou hru, ať už s taťkem nebo se mnou, bude asi hodně společenská. Je úžasná, je to takový smíšek, myslím, že větší než byla Karolínka. Krásně pase koníčky, jde i na předloktí a celekm dlouho se udrží a pak žuchne na podložku. 😀 No jsou to zlatíčka, ty holky naše, dělají nám samou radost. Karolínka včera na dlouhé asi šestikilometrové vycházce (šli jsme to asi tři hodiny 😀 ) frčela na Firstu, tak myslím, že už příští rok koupíme kolo. 🙂
    Tak nám držte pěsti ve středu!!! Pěkný den všem.. 🙂

    #862130
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Už asi neumím počítat 😀 .. Petspi,o tři míň ne o jeden.. my měly 62 cm a 5,30 kg.

    #862131
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Teda jak sleduju tak náš Matyášek je obřík:D 😀 😀 .Alo byl vlastně už při porodu:) 🙂 🙂 .Doktorka mi říkala že je tabulkovej.Váhově přibírá tak akorát.Docela dost se rozpovídal.Néééni,ejá,nééé,mááá.éééni,jéééé.No prostě ukecanej po tatínkovy:) .Holky nevíte jestli bude ještě nějaký léto?Děti maj půlku prázdnin v tahu a nic z toho.

    #862132
    Anonym
    Host

    Ahoj, to je bezva, že vám děti tak rychle rostou, teda nám:) Kuba už je teď 2x větší, co bude pak?

    rybízku: jak to jde s tou peřinkou? Já jsem právě trochu na rozpacích, s Kubíkem máme jít po 3. na kontrolu kyčlí, všude říkali jen 2x, tak doufám, že je to v pořádku. Žádné široké balení ani peřinku nám nenaordinovali.

    Otázka: používáte někdo látkové plenky? Kolem mě všichni používají Pampersky a nemám nikoho na radu. Mám takové kalhotky na suchý zip jsou z PES a laminované PU od firmy Bambino mio, dávám do nich takové ty obyčejné plíny po nás. Kubovi to vyhovovalo, ale teď jak si chytá nohy, tak se mu otočí ty suché zipy a škrábou mu břicho. Nemáte tipy, co s tím?

    A nosíte někdo v šátku? kubík vždycky chvilku kouká a pak okamžitě usne. Akorát jsem dostala český Medley a ten jsem hodila oknem, tak jsem koupila německý Storchenwiege a s tím jsem teda hodně spokojená Kubu v něm skoro necítím a to má cca 6, 5 kg.

    A jak cestujete? To je šílených krámů, nám teda půlku kufru zaberou plenky, ale i tak to je kočárek, cestovní postýlka, šátek, miliarda oblečků,protože Kuba si u přebalování vždycky něco počůrá(ideálně všecko včetně hlavy) a my uvažujem, jestli se kvůli úspoře místa nebudem dělit o kartáček.:)

    Tak zatím papa a pusu miminkům

    #862133
    Anonym
    Host

    A jo, ještě ten porod a Kubovy čísla:)

    Porod jsem měla pohodový, teda až na lidi kolem. Porodila jsem za 1, 5 hoďky a doktor(nepříjemný, hnusný, ředitel zeměkoule) mi pořád tvrdil, že jetšě nerodím a „to vás nemůže tak bolet, co budete dělat při porodu?“ a pak byl strašně překvapený, že jsem otevřená na 8cm. Jsem z menšího města a co jsem slyšela(pozdě), tak to tady není žádná výjimka, příště jedu rodit jinam. No nebyl to nejlepší zážitek mého života, ale bylo to rychle za náma a Kuba byl nejkrásnější kompenzace:)

    Když se narodil měl 3,8kg a 52cm:) Takový trochu přerostlý, všechny roztomilé oblečky 56 měl na sobě jednou.

    Těhotenství jsem měla taky klidné. A tím, že jsem až do porodu cvičila, tak mě nebolely ani záda, neotekla jsem a neměla jsem problém s pohybem obecně. Jen doktor byl strašně překvapený, že těhotenské vitamíny rozhodně brát nebudu a očividně jsem mu sebrala vítr z plachet, když jsem měla vždycky krev dobrou. Nevím, nemám zkušenost s lékaři(nebývám nemocná, nikdy žádný problém), ale to je normální, že se tak cpou prášky? On mi je nutil, i když očividně nebyl důvod. Nechci být za chytrolína, jen mě to prostě překvapilo.

    #862134
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    KÁŤO s látkovkama neporadim jedeme na jednorázovky.Kubík je šikulka ale Matyášek to taky dokáže:D 😀 .A to nezůstává jen u své maličkosti ale občůává i své okolí včetně mě.Ale mem to vychytaný,jakmile se mu postaví pinďour tak okamžitě přehazuju plenku.Teda když si všimnu:D .Posledně ležel na přebalováku nahatej,já se sklonila pod něj do skříňky po čistý dupačky a mladej pán mi počůral hlavu:^) 😀 😀 .A když sem se pak na něj koukla tak se tvářil jako že se ho to netýká:D .:D 😀 .No a po očkování sem mu měřila preventivně teplotu a on mě pokakal včetně metru a půl podlahy od přebalováku.

    #862135
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    KATUŠ to abys měla přehled:D .Maja březen – 17.3. Šimon
    Haňulka 25.3 – 25.3 – Stáník 3kg
    Cucuracha 1.4 – 28.3 – Simonka 3450 g 50cm
    Rybízek 1.4 – 4.4. Beátka 3190 g 50cm
    raduzka 4.4. – 25.3. – Damian 3450g 50cm
    Volantka 6.4. – 10.4. – Štěpánek 3120g 50cm
    Akinka 7.4.
    Lenka 10.4. – 31.3. Sára 3490g 47cm
    zlatouch 11.4. – 26.3. Barunka 3304g 48cm
    Šárka 11.4. -Daniel 3170g 47cm
    Baruska 12.4. – 2.4. Sašenka 3400g
    sarkaemail 13.4 – 7.4. Natálka 3000g 49cm
    Ve1runka 13.4. – 30.3. Karolínka 3500g 50cm
    Lůca 15.4. – 22.4. Matýsek 3630g 50cm
    veverik 16.4 – 1.4. Beátka 3040g 48cm
    Milinka 18.4.
    Andy 19.4. – 28.4. Sabinka 3500g 48cm
    Hrusticka 19.4. – 15.4. Jůlinka 3180g 50cm
    Petspi 21.4. – 19.4. Terezka 2900g 49cm
    Lenycka 22.4. – Kubíček 3500g 50cm
    Evík 24.4. – 26.4. – Matyášek 3800g 51cm
    Káťa 25.4. – 28.4. – Šimonek 3100g 50cm

    #862136
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Pěkný večer maminy 🙂
    Káťo, tak s látkovkama ti moc neporadím. Mám jich doma jen pár po Karolínce. Takový ty klasický bílý ještě po dětech od švagrové. Ale jelikož mi vadilo, jak na nich po praní zůstávaly fleky, tak jsem se na to vykašlala! Teď je používám pro Karolínku na noc, aby byla v mokru a odnaučila se! Tak snad se brzy zadaří. Jsem myslela, že když chodila na velkou od roku na nočník a od dvou byla bez plinek ve dne, že to přijde už brzy aby byla úplně „bez“, ale zatím nee. Dr. říkala, že do pěti let se to jako problém neřeší, tak nevím.. už mi to docela va. :S Jinak na Beátku používám Pampersky bílý. Co se týká šátku, tak šátkovala jsem u Karolínky i teď a můžu říct, že Karolínce se tam teda líbilo víc, ta mi tam taky kolikrát usla a kolikrát předla jako kočka samou spokojeností…:) , Beátka moc nee, když se jde (venčím takhle psa), tak ještě dobrý, ale sednout si na zahradě do sítě neb do pergoly, tak to ani omylem.. jakoby jí vadí to „mačkání se“ nebo co začne se kroutit a šátek odhazuji vdál.. 😀
    Tak to jsem se zasmála Káťo.. s tím kartáčkem.. 😀 My nějak moc nevyjíždíme zatím, takže nebylo potřeba balit, ještě jsme ani nikde nespali, babičku máme kousek, takže vždy jedeme domů. Obě ségry mám ve stejné vesnici, jednu dokonce ve dvojdomku 🙂 A jednu tak daleko (pracuej už čtyři roky v zahraničí), že jsem tam byla jen jednou a to vloni s Karolínkou jen, těsně před otěhotněním s Beátkou a všichni se tam chystáme nejdřív příští rok, až bude Beátka větší. Letadlem celkově (s cestami na letiště a z letiště) trvá cesta osm hodin a autem patnáct, to by asi nezvládla.. To by pro ni bylo moc úmorný!
    Jak vás tak sleduju s těma chlapečkama a nehodama.. tak jsem ráda za tu pipku.. 😀 😀 😀 Ikdyž „pokřtěná“ stolicí jsem od obou holek.. 😀

    #862137
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoj ženský,

    debatu, co proběhla, přeskakuju…snad to chápete a vy jste si to vyříkaly… i když sama za sebe musím říct, že mě teda jeden komentář dost zamrzel a to se netýkal mě…

    kdo to tady mluvil o brokolici – Petspi? Taky jsem ji zrovna ten den zkoušela a u nás to teda dopadlo bledě….v noci bulela…no vyzkoušela jsem to zrovna k večeři, což nebylo rozumný:^) Takže mám poznatek, že brokolice u nás je zatím zakázaná zboží:)

    Káťo, vítám tě Super, že se přidá další mamina!!! Kubík byl teda pořádnej chlapák! a kde si rodila? Já rodila v menším městě .- OStrov nad Ohří a tady teda péče byla super. No člověk si nevybere, viď.

    Tady jsem to asi ještě neříkala – měli jsme minulou neděli nehodu s kancem, někdo víte z FB..a auto budeme mít snad v pátek. Zbývá už jen nárazník a pro ten jede mechanik zítra do Prahy . přestříkat ho necháme až někdy pozdějc. Chci zase odjet na chalupu, tak to můžu i s jinak barevnám nárazníkem, že jo:)

    Evíku, jsem zvědavá, jak dopadnete na rehabce. Já myslela, že máme kontrolu na kyčle ve 3 měsících, ale ona je až ve 4…takže půjdem ke koncu srpna, jako na prohlídku k Mudr…ta má týden předtím dovču, tak tam nemůžem, ale mě se to hodí:)

    Zítra nás čekaj náušničky, tak držte palce!!!

    Rybízku,máme to podobně…máme nové nosítko – styl Mei Tai – a jak jsme měli předtím takový vak, tak v něm Juli taky předla někdy:D V nosítku je zatím docela protivná…teda taky ho zatím neumím pořádně zavázat, tak se občas trochu sesune, ale tím to podle mě není:) No kdo ví, snad se to časem poddá….tamto „staré“ máme taky ještě, ale tam by musel jen ležet jako v kolíbce ato už se jí teď taky nelíbí, tak jsem chtěla, aby mohla být svisle a mohla se koukat kolem.

    Přebalování – Evíku, s chlapečkama je dost sranda, což:D 😀 Ale mě Juli jednou taky počůrala a pokakala už mě taky:D Ale jestli jako druhé budeme mít jednou chlapečka, tak budu potřebovat asi hooodně oblečení…a to víc než na Juli, ta zase všechno poblindí a nebose prokaká

    evíku, pěkně si to sepsala je super to takhle vidět – aspoň mám trochu přehled, o kolik jsou dětičky starší nebo mladší…a kolik toho umí a kdy to asi přijde k nám:) 🙂

    pěkný večer

    #862138
    Anonym
    Host

    Ty brďo, Iveto, můžeš mi říct, v čem jsem rýpala? Akorát jsem se sem podívala po dlouhé době a nikde nic.

    #862139
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Téééda holky tay bylo dneska nádheně.Od rána sme si užívali s Matyáškem sluníčka a zíta má bejt ještě líp.KÁŤO koukám že Kubík trumfnul ašeho Matyáška o cenťák ale s váhou byli pánové nastejno.Kolik má teď?Hruštičko dlouho ses neozvala.S Ostrrovskou porodnicí máš recht taky sem tam byla navísost spokojená.

    #862140
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    apropo Matyášek dneska oslavil Tři měsíce svého života:) .

    #862141
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.Teda tady je ale mrtvo:( .Včera se tu nikdo neukázal.Mi sme včera byli na kyčlích a sme v pohodě.V ordinaci sem strávila asi tři minuty a máme přijít zase za měsíc.Taky sem nakoukla na čumendu do Kauflandu a koupila sem malému velrybu.Na hřbetě má otvory různých tvarů a mimčo musí najít ten správný tvar.Původní cena 199,90kč,slevněno na 69,90kč a u kasy mi namarkovali 43kč.Schovala sem ji malímu pod stromeček.Zatim se mějte fajn a užívejte sluníčka.

    #862142
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,
    tak se po dlouhe dobe hlasim!
    jsme prestehovani, zabydleni v novem baracku =)
    mame po dovolne v Krkonosich – oba kluci byli zlaticka..
    a nase miry ke 3 mesicni prohlidce jsou takove- meri – 65 cm a vazi 7200g.
    mame 2 ockovani za sebou a vse ok!
    tak pa a mejte se krasne

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,871. až 3,885. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist