Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858654
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Včera už jsem nenakoukla, protože přišli babičky a děda a strejde popřát naší Danielce k svátku.

    K tomu obvoďákovi, gynekolog hned jak mi vystavil průkazku, tak mi řekl,že by byl rád, kdybych si zašla ke svýmu obvodnímu do příští poradny (29.9.), tak mám ještě fůru času to stihnout.
    K zubařce se objednám asi na listopad, když jsem byla koncem srpna. Pak nějak na jaro, chce mě vidět 2* v průběhu těhu.

    Dnes jedeme na kontrolu s dcerkou k dětské, ouško už jí nebolí naštěstí, jen má horší kašel, no ale je bez teplot, tak nejspíš zůstaneme u stejné léčby sirupem a kapičkami na uvolnění dýchacích cest.
    Dcerka dostala lego – hasiče, co si přála (je spíš na klučičí hračky) tak až se vrátíme, tak máme co dělat – chce to dnes sestavit.
    Dostala i nějakou parádu, tak dnes si vezme k doktorce novou seftshellovou bundu, je na ní akorát počasí:D .
    Nevím co uvařit k obědu, budu hledat inspiraci.
    Rybízku:
    postel už tedy Danča má, ale manžel bude muset obrousit postýlku a nalakovat. No jsem zvědavá kde seženeme skříň, možná od stejného výrobce jako má Danča postel – myslím, že se to jmenuje Gazel, mají docela kvalitní nábytek. Jen ty ceny. No asi to vidím až se dodělá nahoře pokojíček tako před Vánoci. Danča má totiž postel zatím s námi v ložnici takovou vyvýšenou se žebříčkem, není to palanda, jen je to na vyvýšeném dílu. Postel jí pak v pokoji dáme ale na zem, až tam bude spát sama, aby se nějak v noci nepřehoupla. Tím vznikne místo na postýlku a bude to OK.
    Kočárek jsme měli na Danulku HOCO Big Foot, půjčili jsme ho po Danče kamarádce, ta čeká na listopad druhý a tak ho od nás odkoupila. Už na něm začali zlobit nějaké věci. Možná koupíme ten stejný na druhé, vyhovoval mi do terénu. U nás bylo zrovna tu zimu, co se Danulka narodila (leden 2005) bohatá sněhová nadílka a kočárek se osvědčil. Jen dost vyšisovala bouda, tak asi koupíme jinou barvu (byl tmavě modrý) aby to vyšisování nebylo tak znát. A koupíme nový. Ono už není cenově takový rozdíl nový*starý jak jsem se dívala na inzeráty.

    Tak Andy přeju ať kontrola dopadne výborně a pak napiš.
    Krásný pátek!

    #858655
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Andy: No když jsem byla na 1.prohlídce, srdíčko tam prý bylo, ale musím se přiznat, že já jsem ho neviděla 🙁 Proto se nemůžu dočkat až pujdu na další, tam se na něj pekělně zaměřím 😀
    Já jsem si koupila v lékarně krém elastiq, krásně voní a super se roztírá. Dětský olejíček mám taky, ale vadí mi, že je až tak mastný. Takže to asi budu střídat.
    Jinak to vědí rodiče a v práci. Ostatní se to dozví až budu vědět, že je vše ok 🙂

    Máte trvalé bydliště v místě kde budete rodit? Já žiju v Praze, ale bydliště mám hlášeno na druhém konci republiky. Nemůže nastat nějaký problém s porodnicí a následně i s úřadama? Mám obavy abych hned po porodu nemusela obíhat úřady v místě trvalého bydliště

    #858656
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    jinak kočárek zazím vítězí quinny speedi. Uvidíme jestli se to ještě do porodu několikrát nezmění 😀

    #858657
    Anonym
    Host

    Veverik – vidíš, mně taky přišlo, že mám hrozný prodlevy mezi prohlídkama. Byla jsem v první poradně 30.8. a na další jdu až 5.10., NT 30.9., takže strašně dlouho nebudu nic vědět. 🙁 Taky bych chodila pořád, ale to je skoro pokaždé, když mám nějaký obavy a ty mám často. 🙂 K obvoďákovi musíš, dá ti štemplik do průkazky, stejně jako zubař, případně oční.
    Kočárkům teď vůbec nerozumím. 🙂 Před tolika lety byly úplně jinačí. Chcete mít i se sporťákem nebo jen hluboký a potom zvlášť sporťák? Nebo i sedačku, co se dá dát na konstrukci. Je fajn, že období, kdy budou miminka nejmenší přežijeme v teple, takže žádný fusaky, zavinovačky atd. Syna jsem měla v listopadu, takže jsme byli pořád jak medvědi. 🙂

    #858658
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Baruska: Budeš něco platit za ten NT? Mě přijde, že po mě chcou za všechno peníze. I za fotku z UZ jsem platila 100,- a za ten NT 400,-.
    Právě, že těch kočárků je ted tolik, že nevíš který bude nejlepší. Sedačka už jde ted připevnit skoro na každý. V te jediné máme jasno, budeme kupovat maxi cossi cabrio s isofixem. Jen barva bude oříšek 😀 A u kočárku vím jistě, že budu chtít pevnou korbu, ne vložnou tašku, u té bych měla strach aby mi mimi nevypadlo 🙂 Ten quinny má sice trošku menší korbu(nenápadně jsem se byla kouknout:P ), ale tím, že to bude jarňátko tak není třeba fusak a hezky se tam vejde až do zimy 🙂

    #858659
    Anonym
    Host

    Veveriku, vím, že se neptáš mě, ale já za ten NT platím 1000,-

    #858660
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ty jo to je celkem dost. A ptali se Tě jestli ho chceš? Mě jen oznámila, že mi ho v první poradně udělá

    #858661
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Jsme zpět z kontoly, tak Danulka už má ouško v pořádku, jen musíme do neděle kapat pro jistotu, aby se to nevrátilo. A na kašel stále Stodal.

    Veveriku:
    Ten NT screening se pohybuje téměř všude kolem 1000Kč, je zvláštní, že Tvoje lékařka ho počítá nějak podezřele levně. Já jedu na genetické pracoviště, které má po republice pobočky jmenuje se GENNET a co jsem si zjišťovala informace, tak ten NT screening dělají na certifikovaných pracovištích a ta cena tomu odpovídá. Pojišťovny ho proplácejí jen ve zvláštních případech.
    No a fotky se platí asi všude, nebo záznam na DVD. Když jsem čekala Danulku, tak jsme si nechali udělat asi 2 záznamy tenkrát ještě na videokazetu a stály cca 3 min asi 200Kč.
    Já až pojedu na NT screening, tak si nechám udělat fotku, dělají hezky velký formát a stojí mám pocit taky 200,-Kč. Záznam asi tentokrát chtít nebudu.
    Dnes byla u dětské Dr. maminka s malilinkým hošíčkem na kontrole, docela jsem si říkala, proč ta mamča přišla mezi nemocné děti (plná čekárna kašlajících a smrkajících dětiček). Když má doktorka vyčleněné hodiny pro kojeneckou poradnu. A šlo o poradnu, sestřička měřila hlavičku, délku a vážila ho.
    Dnes jsem se naší dětské zeptala, zda tam budeme u ní moct registrovat miminko, tak řekla, že bude moc ráda. Jsme s ní nadmíru spokojení, je velice pečlivá – což oceňuji. Budu s ní chtít posunout očkovací kalendář tak snad se spolu dobře domluvíme.
    Mějte se děvčátka a opatrujte se!

    #858662
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    hmm, tak to je divné. Ještě jednou jsem se dívala na její stránky a opravdu je tam uvedená tato cena. Abych se nakonec ještě nedivila.
    Bavily jsme se s kolegyní a tu její dětská dr. pozvala ve 3 týdnech na prohlídku a pry taky když přišli byla čekárna plná nemocných dětí. Přijde mi to hodně nenormální.

    #858663
    Anonym
    Host

    Já se právě taky divila, když jsem viděla tu maminku. Ale zase je pravda, že šla bočními dveřmi (doktorka má 2 čekárny – 1 větší se 3 lavicemi a pak malou čekárnu když se jde na očkování takovou menší.) Dnes jak jsem oznámila doktorce, že čekáme mimčo, tak mi řekla až k ní půjdu příště s Danielkou, tak ať jdu taky bokem, abych neseděla mezi nemocnými a nechytla bacil:D . tak toho asi využiju). Dnes to tam bylo tedy opravdu náročné. Já pořád větrala, ale všem to taky nesedí, když jsou nemocné děti. Ale já s větráním čekala, až byly děti uvnitř u sestřičky, po nás už přišla jen slečna v pubertálním věku a ta nebyla nachlazená.

    #858664
    Anonym
    Host

    Holky!! Tak všechno v pořádku! Srdíčko bije a týden odpovídá. Tak jsem v 9.týdnu. KOncem měsíce mám jít na ten NT screening, bude to stát 1.500,- Kč. A když to prý dopadne bez problémů, nemusím už na nic chodit. A to mi je 36. Schválně jsem se ptala, jestli budu muset absolvovat všechno a ona říkala,že ne, že ten tripple test je na nic a plodovka záleží na mě, ale když nebude problém, není důvod tam chodit. Máme 1,76 cm bez nožiček :-)))) Holky, tak to asi řeknu rodičům i malému :-))) Mějte se krásně a napište! Andy a děkuju za držení palečků!

    #858665
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Andy moc gratuluji:) jen tak hezky pokračujte

    #858666
    Anonym
    Host

    Veveriku, děkuji moc!!!! Tobě taky držím palečky, kdy jdeš? a taky jdeš na NT ?

    #858667
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    ja jdu na kompletní krev 20.10 (to asi budou ty tripple testy, jestli jsem to dobře pochopila) a 1.10 do 1.poradny a zároveň na NT. Ale zrovna jsem řešila, že já za něj mám platit jen 400 Kč, tak si nějak přestávám být jistá jestli je to ono 🙁

    #858668
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    tak skončilo konečně moje rozhodování, vzala jsem telefon a objednala jsem se na NT screening Jdu 22.9., takže za 12 dní. A to jsem si myslela, že už bude pomalu pozdě :O . Pak jdu hned za dva dny do poradny ke gynekoložce, tak to proberem a já budu mít klid na duš (snad)i. S Karolínkou jsem na tom nebyla, ale to jsem netušila, jak je triple test nespolehliivý! :S . To už by mělo být vidět i pohlaví 🙂 a věřím, že šikovný pan Vlašín to pozná a on to rád i sdělí, takže snad nebude miminko stávkovat a ukáže se 😀 Včera mi to říkala kolegyně, že je nejlpší doktor v prenatální poradně široko daleko a že když byla v předchozím těhu na NT, tak jí pohlaví už řekl. 🙂
    Májo, mě snad asi k obvoďákovi ani neposílala gynekoložka. Navíc se mi tam ani nechce, ráno tam bývá plná čekárna a teď je docela angín a chřipek, tak bych si nerada něco odnesla! 🙁 Jak ti dopadla kontrola?
    Veveriku, já taky ještě neříkám, že Casual bude, jen se mi teď líbí, ale kdoví … Jinak na Quinny jsem taky koukala, ale sporťák mi přišel strašně malý, neprostorný! Jak je to s úřadama, nevím. Za NT budu platit 1450,-, ale myslela jsem, že když chtějí takový prachy, že mi snad tu fotku dají zdarma ne?? Gynekoložka mi ji dává automaticky zadarmo, nikdy jsem neplatila nai jednu!
    Baru, my jsme měli na malou set- hluboký (korba) a z toho se pak udělal sporťák, tak to pořešíme asi zase tak. Jen co mi chybělo tak ta sedačka, museli jsme sebou do obchodňáku tahat hl. korbu :S
    Cucaroacho, to jsem ráda, že je malá v pořádku Jinak tohle jsem si docela hlídla a chodila s malou na preventivky jen do poradny!!! Nikdy jsem neměla zájem, aby zbytečně něco chytla!

    Zatím, pěkný den všem. Když jsem tuhle diskuzi zakládala, nikdy jsem si nemysela, že bude pořád co probírat a koukám, že jsem se spletla, jen tak dál … 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist